allloe:
spim 12 hodin denne ( ): Já to ani nedokážu sledovat co se týče únavy a mozkové mlhy, to mě ani tolik neobtěžuje, byť se mě to týká. Někdy nemám sílu natáhnout se pro kapesník, ale to mi vadí z jiných důvodů než že nic nezvládnu. A čím déle spím, tím líp, nejlepší chvíle zažívám ve snech miluju i noční můry (bohužel se mi toho ve spánku moc nezdá nebo si to napamatuju). Co se týče únavy a spavosti nikdy jsem se na tyto problémy podrobně nezaměřovala, sice se mě týkají už od školky a stále se to postupně zhoršovalo, ale vzhledem k jiným potížím o tom nemám moc načteno a co jsem četla kdysi z většiny už jsem zapomněla, takže na to nejsem žádnej odborník.
Spát 12 hodin denně je dost, snad aspoň když nespíš máš sílu trochu něco dělat. A... snad to nebude necitlivé... ale i jen moct ležet když Tě nic nebolí a zírat do stropu má dost do sebe... jako že o tom často sním jaké to musí být super, obzvlášť kdyby člověk dokázal i vnímat nějaké mluvené slovo nebo číst knihy (za to bych dala zbývající zrak což je směr kterým směřovalo nekonečno mých modliteb - ne že by to mělo smysl představovat si, že člověk svůj skutečný stav má možnost vyměnit za slepotu a ochrnutí, když to nejde), tím chci říct: nevzdávej se, pátrej, zkoušej, ale taky hledej cestu jak něco ze života mít i když nezvládáš tolik co ostatní. Snad bude líp, držím palce.
|
spim 12 hodin denne ( ):
Moc děkuju! 
To mě moc mrzí, já už mám v poslední době taky problémy s pamětí, cítím se úplně vypatlaně. Jinak u mě ta únava začala už před pár lety, docela znenadání, bylo to asi v době, kdy začala propukat pandemie COVID-19. Klíště jsem měl za život ale mnohokrát, na základce jsem měl mononukleozu, jenže místo klidovýho režimu jsem chodil do školy, protože jsem žil s otcem, který mě nechtěl nechávat za žádných okolností doma, takže nemoci jsem běžně přecházel a i to určitě mohlo mít vliv na rozvoj nějakýho horšího problému.
Ještě chci počkat na MR, na endokrinologii mi zjistili zvýšené hladiny prolaktinu, tak zda tam ta příčina není tohoto původu, že mám nějaký nádor na hypofýze, který tam možná na něco tlačí a to mi způsobuje tohle.
Taky se ti ty příznaky únavy a mozkové mlhy na zimu zhoršují? Já jsem teď právě úplně vyřazenej z provozu. Dnes jsem zase spal 12 hodin a odpočatě se necítím, běžných 8 hodin je pro mě málo a většinou si pak stejně musím ještě lehnout přes den.
|
allloe:
Sociální experiment ( ): dík za upozornění, časen na to ještě kouknu, ale nevim zda vyplnim, teď to moc nedává mé tělo, jako psát a vůbec na něco se soustředit - tak to mám často, časem snad bude líp.
|
allloe:
spim 12 hodin denne ( ): AHoj 
O neuroborelioze, RS a CFS toho moc nevím (nemám o tom mnoho načteno a co jsem četla kdysi už si nepamatuju), ale mám za to, že tyhle nemoci souvisí s mikrobiologickou zátěží v organismu (sama mám asi většinu příznaků těch diagnoz). Léčbou chronických infekcí se zabývá v ČR jen jeden lékař - Radek Klubal. Léčí skrz tzv. antibiotický protokol, což je dlouhodobé užívání antibiotik, většinou se jich bere několik naráz. Nevím, jestli by to pro Tebe byla vhodná cesta, záleží, nakolik se na Tvém stavu podílejí chronické infekce jako borelioza, chlamydie, bartonela, anaplasma a spousta dalších... nejde to přesně určit, testy řeknou jen málo - u pokročilých stavů už se protilátky ani často netvoří. Ale doporučuji si to trochu prostudovat, aby ses rozhodl, jestli by tato léčba na zkoušku pro Tebe měla smysl. Vím o lidech, kteří se právě z chronické únavy díky léčbě antibiotiky dostali, ale je to často na celé roky, dost přísný režim, který vyžaduje spoustu si toho nastudovat a musíš mít taky dostatečnou motivaci, abys to vydržel. Kdybys chtěl, ozvi se mi na email, ale už se mi z hlavy vypařila většina informací, mám hrozně špatnou paměť (i jméno toho doktora jsem si musela znovu vyhledat, pač jsem si ho poslední dva měsíce jako obvykle neopakovala - opakuju si často i své vlastní jméno, abych ho nezapomněla  DD)
Akorát ten Klubal je nejen soukromý, ale i dost drahý - aktuální ceny budou někde na netu, kdyžtak se na tio podívej.
Drž se, snad je Tvůj stav jakž takž žitelný, hlavní je když člověk zvládá aspoň chvílemi něco dělat.
|
Sociální experiment ( ):
Ahoj, můžeš vyplnit https://www.zpovednice.eu/detail.php?sta tusik=1225943
|
allloe:
něco jsem tu asi psala o borelioze a chron.infekcích. ještě napíšu, ted právě to kvůli zdraví nedávám.
|
spim 12 hodin denne ( ):
Čau, ty ses tu několikrát vyjadřovala ohledně neuroboreliózy a RS, nemýlím-li se? Neznáš nějakýho doktora, který se specializuje na léčbu těchto onemocnění? + něco, co se hodně podobá ME/CFS a fibromyalgii? Klidně i soukromého, Praha a okolí, pokud o někom víš...
Díky za odpověď.
|
Ptakolebec:
Tak kdybys někdy potřebovala třetí ucho, čas si najdu. Mám za sebou zkušenosti s různými problémy a nejen těmi cizími. 
Každopádně se drž.
|
Ptakolebec:
allloe, netušil jsem, že máš takové zdravotní problémy. Nevím, jakou máš prognózu, ale přeju ti, ať je to pokud možno čím dál lepší.
Zázraky se dějí.
|
klokanice:
Ahoj, děkuju za odpověď, zní to naprosto šíleně. Je mi moc líto, že tě něco takového potkalo. Jsi úžasná, že dokážeš i v takovém stavu rozdávat lidem rady a milá slova. Drž se.
|
klokanice:
1225237 - Promiň, že jsem zvědavá, ale co tě trápí za nemoc?
|
Michal-222:
"Michal-222: nic speciálního, asi vlastně vůbec nic, jen jsem Tě zmínila... a to si neber osobně, žiju už tak dlouho v sociální izolaci, že lidé ze Zpovědnice jsou něco jako moje rodina plus tedy jsem tak trochu blázen (a to ještě s tím slůvkem "trochu" nejen trochu kecám), což asi bude i důvod, proč posílám emaily sama sobě. "
...
Mě to nevadí, já jsem naopak rád, když někomu stojím za zmínku (protože většině lidí nestojím...)
|
Iceman1988:
č: 1224739 Uživatelka Kiralýno se po dlouhé době ozvala.
|
simaprima:
čaukooo ďakujem za odpísanie ohľadom problému s masturbáciou. robím si to väčšinou raz do dňa v ojedinelých prípadoch 2x. ďakujem ti za to čo si napísala cítim sa už ohľadom toho omnoho lepšie.
pokračuj v tom ďalej 
|
Teta Dana:
Ahoj, moc děkuji za plamének
|
Iceman1988:
Díky za podporu, ona uměla i dokonale manipulovat, takže bylo těžký s ní hned ze začátku ukončit konverzaci. A ty jsi z Moravy?
|
Iceman1988:
Ano, to máš pravdu, po mě v tom městě vyjela, když jsem se s ní sešel, prý jsem jí psal, že je to cikánka a to jí nasralo.  Ale ona opravdu je, jen v tom městě v tom Uherském Hradišti, byla dost načančaná, žádný chlap by nepoznal, že je to bílá Romka. No, jak jsem dopadl u té kávy, to už asi víš. Její 31 let, člověk by si myslel, že už v tom věku může mít rozum. To, že je to Romka, to poznáš i podle toho videa.
Podle mě je to ale dost blbá sranda, člověk se těšil, že si aspoň popovídá a oni jak trapáci odešli ze stolu.
|
Iceman1988:
č: 1221428 Ta uživatelka Kiralýno tam psala pod přezdívkou Mařka a ke všemu se tam přiznala, to, že si dělala ze mě hnusnou srandu.
|
kaiten:
Ahoj, jedna ze speciálních funkcí Zpovědnice je náhodné řazení lidí v sekci "Vztahy", takže když někdo dostane plamínek či dynamit, čeká ho pak vzpomínání a hledání, kdo by tím dárcem mohl být. Sám už používám porovnávání stránek, uložených v archivu, protože jinak se v tom nemám šanci vyznat.
Abych to zkrátil, mám pocit, že když jsem před časem děkoval za plamínek Plamenometařce, asi se mé detektivní schonosti neosvědčily, a měl jsem poděkovat tobě.
Takže dodatečně děkuji 
|
Ptakolebec:
To s tím zmiňováním byla legrace a nadsázka. 
Za plamen i za poklonu ti děkuji.
Neměla jsi dřív jiný nick?
Jinak mě napadlo, že jako měli námořníci svou oblíbenou holku v každém přístavu, já teď mám krom té mojí, z reálného života, i jednu na Zpovědnici. Ve vší počestnosti. To je fajn pocit. 
|
|
|