Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
bilej tygr
Co je důležité, můžeme vidět jen srdcem

Index důvěry:
362

Má k rozdělení:

30

15Pohlaví: muž
Věk: 70
Ve zpovědnici působí od: 22.08.2005 17:07:02
Číslo profilu: 19469
Naposledy se přihlásil: 25.07.2021 22:26:23
Poslední rozhřešení dal: 25.07.2021 16:52:48
Doteď napsal rozhřešení: 9936
Bodování aktivity: 10 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 141736
E-mail:
Oblíbené WWW: http://quonax.mysteria.cz
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
18.07.2021 13:42:49
Víla z paneláku:
Mno jo, na fotce je mi 5
27.06.2021 20:34:39
Vicugna pacos:
To se budu muset do té knížky podívat. Zrovna ji má půjčenou bratr, ale až ji vrátí, hned se dám na pátrání. :D
A děkuju za plamínek!
24.06.2021 00:23:40
Vicugna pacos:
Ani jsem nečekala, že tu tolik lidí vůbec bude znát LLM. Je to milé.
Tuwanakhu bohužel neznám, ani si z toho moc neumím vytáhnou další vodítka, ale jeho knížku mám doma v knihovničce.
06.06.2021 15:08:20
Vicugna pacos:
Rádo se stalo. Z tvých písmenek mám vždycky dojem pokory k životu, vnitřního klidu a rovnováhy. Máš vždycky takové milé, mírné rozhřešení a zpovědi, co se dobře čtou.
08.05.2021 14:37:15
Mihalčíková:
Nic konkrétního, prostě tě sleduju už spoustu let (tohle je můj asi pátý profil) a baví mě tvůj laskavý, milý přístup
19.04.2021 23:56:25
Muad*Dib:
Děkuji. A jsem rád, žes to upřesnil. To místní obchodování nemám rád.
19.04.2021 23:40:27
Muad*Dib:
Nemáš vůbec zač. Nechápu, proč jsem ti ho nedal už dávno. Považuju tě tu za jednu z nejvyspělejších duší a celkem často mě doslova obohacuje to, co trousíš na cestě životem. ;)
19.04.2021 23:28:31
Muad*Dib:
A rovnou se přiznám, abys nemusel tápat. Je mi jasný, že v té změti plamínků se ten novej hledá těžce ;)
14.04.2021 00:08:15
Hulička Dee:
Děkuju moc za přivítání
12.04.2021 21:10:10
Třpytivý mráček:
Já jen vracím a tobě mohu, protože si ho zasloužíš.
11.04.2021 13:10:13
PanTrumpetka:
Jj, už dříve jsem si všimnul tvého 16 let starého článku o astrologii + diskuze pod 11 let starým článkem "Duchovní zkušenosti". S astrologií je taková jedna potíž - už jen z principu nemůže fungovat. Každý den se na zemi narodí řekněme 350.000 lidí (z pohledu astrologie při stejné konstelaci kosmických těles). Astrolog by tedy měl těmto lidem sestavit totožný horoskop. Nicméně - představa shodného horoskopu pro obyvatele slumu někde v Mumbaji a "českého Pepíka", který se narodí do dobře situované rodiny na pražském předměstí - ruku na srdce: to nepůsobí dvakrát uvěřitelně...
Proč tedy lidem na míru šité tak často horoskopy "vychází"? Forerův efekt, cold reading, etc... https://www.youtube.com/watch?v=neFRvEgh hkc (nějakou extra velkou záhadu zrovinka v tomto nespatřuji).
Častá protinámitka astrologů je ta, že např. ani jednovaječná dvojčata se nenarodí ve stejnou sekundu a že přesný čas s rozlišením sekund je právě to, co determinuje životní dráhu toho, či onoho. Nejsem si jistý jak je to dnes, ale v době, kdy jsem se narodil já, se přesná sekunda narození neevidovala (ono taky, když se nad tím člověk zamyslí - co má být z hlediska astrologie přesně ten okamžik, kde údajně záleží na té vteřině?: přestřižení pupeční šňůry nebo když je venku hlavička nebo když se dítě poplácá po zadečku, ... a co když se sestře, co to zapisuje, mírně zpožďují či předbíhají hodinky ,...) a tak se mi zdá tato námitka spíše jako taková laciná výmluva, která má ospravedlnit to, že astrolog ve skutečnosti nemá žádné nástroje, kterými by mohl spohlivě "nahlížet" do minulosti či budoucnosti svého klienta.

Ale abys neřekl, že úplně všechno vždycky obrblu a shodím se stolu s poukazem buď na podvod nebo sebeklam, uvedu ti zde ze pár věcí, které se mi teď letmo vybavily, kde aktuální argumenty skeptiků nepovažuji za dostatečné a i když v těch věcech nespatřuji nic vyloženě nadpřirozeného, skeptické hypotézy dle mého soudu prozatím nepokrývají v dostatečné šíři fenomén, který je přezkoumáván.

Ganzfeld experiment - k tomuto tématu existuje zajímavá disertační práce brněnského filosofa Jana Votavy, kde se tvrdí že úspěšnost okolo 30% (při volbě 1 ze 4) je replikovatelná - těch 5% navrch se možná zdá zanedbatelných, ale zdání klame - je to dost na to, aby se nad tím dalo jednoduše mávnout rukou. Nejzajímavější je, že prý není nutné, aby "vysílač" byl člověk - obdobných výsledků lze prý dosáhnout i v případě, že vysílací strana je počítač/generátor pseudonáhovných čísel!

Tzv. lomozící duch (poltergeist) - krajně podezřelé je, že se vždycky tento fenomén "lekne", když se na místo dostaví vědecká síla a chce tento jev zkoumat , nicméně přes nesporně vysoký počet prokázaných podvodů jsou zde ojedinělé případy, kde by byla docela záhadou motivace lidí, kteří by na sebe chtěli takto (podvodně) upozornit.

Mirin Dajo - bude to sice "pouťový trik", ale zřejmě vůbec nejdrsnějšího ražení, jaký byl kdy medicínsky zdokumentován (jen škoda, že v té době nebyla k dispozici počítačová tomografie - to by asi vneslo hodně světla do téhle "brutalitky"). Údajný výstřel do hlavy zdokumentován nikde není - bude se jednat o falešné promo (Dajo si z toho udělal živnost a za svá vystoupení vybíral vstupné). Jeho "záliba" ho nakonec stála život - přesto však jeho kousky po něm (a zřejmě i před ním) nedokázal zopakovat, aniž by si způsobil vážnou újmu na zdraví.
https://www.youtube.com/watch?v =LFoctXxfs_A

Jak tedy vídiš, nemám v zásadě problém nechávat určité věci otevřené a nepříjimat automticky bez rozsmyslu všechno, co má nálepku "approved by skeptics". Ale co se astrologie týče - tam mám vcelku jasno
10.04.2021 22:09:56
Víla z paneláku:
Zkus pesto ;) Rozmixovat s nějakými dobrými oříšky nebo slunečnicovými semínky, a s olejem a trochou soli, a zalít olejem. vydrží v týdnech až měsících ;) vlastně jsem ho i jenom nakládala do soli... Ale pak je kupodivu hrozně slanej a to je škoda :D
09.04.2021 21:13:30
PanTrumpetka:
Zrovinka když jsem odesílál reakci na zdpověď o determinismu byla zpověď smazána (tohle je trochu nešvar Zpovědnice), tak ti to napstuji aspoň na profilovou nástěnku - kdyžtak si to pak po přečtení smaž, ať tu nemáš plevel.

V kontextu s tím co píšeš mne napadlo, že s tímto úzce souvisí např. i volba zaměstnání. Ve svém okolí znám lidi, kteří vykonávají práci, která jako by byla šitá na míru přesně jim (do této kategorie vlastně počítám i sám sebe).
Když bych to vzal zrovna u sebe, tak mezi moje nešvary (od narození) patří vzplanutí pro nějakou novou věc, kdy po jejím dostatečném prozkoumání opadá chuť k repetitivním činnostem ohledně této věci a o to víc vzrůstá chuť začít zase s něčím novým - tohle je jak šité na míru práci, kterou dělám (rozvoj podnikové IT infrastruktury) - prozkoumat, otestovat, objednat, implementovat, vyladit a předat někomu, kdo se pak o to bude následující léta rutině starat, dokud se to nenahradí něčím novým. Dříve jsem několik let dělal správce sítě pro koncové uživatele - nemohu říci, že by to byl pro mne vyloženě opruz, ale nalézal jsem se v tom mnohem méně, než v tom, co dělám nyní.
Nebo kamarád, který dělá ve zdravotnictví - je docela silný introvert, má opravdu široké znalosti v oboru, ale s pacienti ho prostě tak nějak se*ou, či jak to nejlépe říct, takže hned po škole začal pracovat na patologii, kde se opravdu slušně vypracoval. Lidi nepitvá, na to má nějaké pohůnky, celý den kouka do mikroskopu a ročně oklasifikuje desítky tisíc vzorků (ať už z mrtvých nebo živých). Našel se v tom dokonale a z mého pohledu je to něco, co bych prostě já osobně nedával...

A teď je otázka, zda tohleto něco je "osudová záležitost"? Mám pocit, že nejšpíše ano...

Poznámka: no když nad tím tak teď ještě přemýšlím, tak po té čtyřítce asi přeci jen ten zápal pro nové věci trochu zeslábnul a ochota vykonávat repetitivní věci nad kterými se nemusí nějak zvláště přemýšlet je vyšší než v minulosti. Přisuzuji to osobně tomu věku a inklinování k větší pohodlnosti - nejedná se o naprosto zásadní změnu, ale nějaký posun v tomto ohledu vnímám... předpokládám že v předdůchodovém věku bude tato tendence nejspíše ještě silnější.
27.03.2021 22:33:45
Třpytivý mráček:
To je milé. Až budu mít někdy, také pošlu.
06.03.2021 21:22:42
bilej tygr:
Pragmatix: Nedá se ti psát do profilu, tak snad si to přečteš tady. Tak za plamínek moc děkuju. Je to jak píšeš - dárci se bohužel neřadí chronologicky, a zpaměti si je nepamatuju. Ale po tom tvém nerozluštěném jsem si ten seznam zkopíroval, abych eventuálního dalšího mohl dohledat.
Jo, ten čas letí... ale zpíval kdysi Neckář: "Každýmu letí, tak co bych se bál?" Život je pořád zajímavý, i když už všechno neslouží jako kdysi, takže snad ho moc nepromarňuju.
Tak dík za všechno uznání i pochvalu příspěvků, ať se i tobě daří!
06.03.2021 21:10:48
Pragmatix 666:
Pěkný večer

Přišel jsem se sem podivit, že se mi to čísílko u tvého věku zdá.
Já se občas v něčem starém zaseknu, uložím si to v hlavě a u tebe mi tam vždy svítila na začátku pětka ze starých zpovědnicových časů. No jo, ten čas holt letí.
Ty jsi navíc svým způsobem o mnoho let duševně mladší, tak si tam to své číslo ponechám i dál, protože věk považuji jen za číslo.
(jo, taky miluju, když mi někdo mluví o věku)

A jak tady koukám, hledáš toho dárce. Tak se obávám, že to jsem byl asi já.
Důvody jsou zřejmé. Nemusíme se vždy shodnout, ale máš jedny z nejzajímavějších a nejpodnětnějších příspěvků + neobáváš se rozepsat k tématu své myšlenky či zkušenosti + nikoho zbytečně neurážíš.

Ps: Počítám, že profilovou položku "Vztahy na zpovědnici" znáš a jde spíše o nevýhodu zvýšeného počtu dárců, že už pak nejde rozeznat, který nový nick přibyl.
Musíš se holt trochu zhoršit a pak v tom bude pořádek.
25.02.2021 22:12:11
Odpočinek:
Střídání barev (ročních období) trochu cítím, jako že nezvyk. Lesní plody, vůbec žádné. Ale zase je tu na 700 km2 (a 2.400 m výšky) tolik různých pásem, biotopů, mikroklimat atd. že to lehké stýskání po české přírodě ta zdejší rozmanitost jakoby přikryje. Pokud bys sem mířil, nesháněj hotel.
25.02.2021 21:29:53
Odpočinek:
La Isla Bonita + La Isla Verde jsou přezdívky ostrova La Palma
25.02.2021 21:27:42
Odpočinek:
ahoj, zajímá Tě něco konkrétního?
08.02.2021 21:26:24
bilej tygr:
Děkuji za plamínek neznámému dárci a budu moc rád, když se přizná!
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk