Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
PanTrumpetka
Kdo dříve zemře, ten je déle mrtev. Tohle je nevyvratitelný fakt, který je ovšem v praxi úplně k ničemu.

Index důvěry:
28

Má k rozdělení:

7

4

Pohlaví: muž
Věk: 41
Ve zpovědnici působí od: 12.05.2020 11:22:25
Číslo profilu: 107809
Naposledy se přihlásil: 06.05.2021 15:43:36
Poslední rozhřešení dal: 14.04.2021 15:20:41
Doteď napsal rozhřešení: 895
Bodování aktivity: 8 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 3123
E-mail:
Oblíbené WWW:
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
06.05.2021 17:29:27
LazyTownRobbieRotten:
Zistoval som si, a chirurgická obriezka trvá okolo polhodinu a vykonávajú ju špecialisti. To si fakt neviem predstaviť žeby nejaký rabín mi išiel s nejakým nožíkom rezať penis..... by som umrel od strachu.... a naozaj nepotrebujem dostať nejakú infekciu, či sepsu, to by ma položilo..... ja som stressman, zomrel by som ešte skorej než by ma tam začali obrezávať.... a nie som ani fyzicky nejaký silný....


Rabín Hašem ma posudzovať či by som obriezku zvládol alebo nie ? Tak azda ja poznám lepšie svoje telo než rabín Hašem.... ne, nebudem sa dávať obrezať, Boh vie že neklamem, že tu jednoducho obriezka v mojom prípade nie je možná, a to mi stačí.... nepotrebujem povolenie od Hašema.
06.05.2021 09:32:49
LazyTownRobbieRotten:
"Hmm, hmm, tak vidím Robbie, že ti nakonec došlo, že Ježíš nemůže být v žádném případě oním mesiášem o kterém se zmiňuje Tanach a tudíž samotné jádro křesťanství je do morku kostí vylhané - zfalšovanou (a v principu nesmyslnou) pokrevní linií krále Davida počínaje, přes nabádání k porušování micvot až po okamžik kdy se měl údajně vzkříšený Ježíš vznést do vzduchu a jako raketa odletět kamsi do oblak ..."

Ano, tých dovodov je však viacero, na svojej stránke budem o tom ešte podrobnejšie písať.


"Btw., pokud by ses chtěl stát gijurem, je to proces na mnoho let a upozorňuji na to, že obřízka je povinná..."

Guru ? Myslíš rabín ? Nie to nechcem, chcem byť len obyčajný židovský veriaci. Viem že je obriezka povinná, lenže ja veľmi ťažko znášam operácie a anestézie, u mna sú tie anestézie životuohrozujúce. Z tohto prípadu teda u mna tá obriezka podla všetkého povinná nie je.

Rovnako je to aj so zachovávaním soboty. Tá je tiež povinná pre všetkých, predsa však ak je ohrozený život človeka, tak sa može liečiť a operovať aj v sobotu. Rovnako tak može žid zjesť z nečistého jedla, pokiaľ by hrozilo že ak by sa nenajedol zomrel by od hladu.
13.04.2021 21:07:54
PanTrumpetka:
Ano Pozi - vím, že pro tvůj ezoterický mozeček není nic záhadou, to je mi jasné.
13.04.2021 00:02:25
Positive plus:
Tzv. lomozící duch (poltergeist) - taky pro mě žádná záhada.
12.04.2021 23:55:13
Positive plus:
Ten Mirin Dajo, to je zajímavé. To jsem neznal.

Trochu to objasňuje ten jeho konec:
"V roce 1948 byl prý „hlasy shůry” naveden, aby snědl ocelovou jehlu. To už ale patrně narazil na hranice svých možností, protože 13. května, dva dny po svém kousku, musel na operaci. Po propuštění z nemocnice se vrátil domů odpočíval a vypadal, jako by ležel v transu. Jenže po několika dnech se to manželce jeho souseda a pomocníka Jana Dirka de Groota, přestalo líbit. Prý vypadá jako mrtvý. Ukázalo se, že se nemýlila. "
https://bit.ly/3tjmzCs

Zlé hlasy... Víme.
11.04.2021 15:40:06
bilej tygr:
Tu astrologii beru spíš jako zábavu. Je v tom i kus jakési filosofie a staro- středověké psychologie. Je to svým způsobem krásné a rád si popovídám o horoskou s člověkem, který to bere stejně, ale nehodlám nikde odborně disputovat o tom, jestli astrologie funguje nebo ne.
Když jsem poprvé slyšel o opravdu odborné astrologii někdy před padesáti lety, mimochodem od velmi inteligentní a vzdělané dámy s titulem RNDr., řekl jsem si, že nejlepší cesta je to sám vyzkoušet. Tak jsem zkoušel a studoval... napsal jsem si i program, protože v devadesátých letech nic hotového k dispozici nebylo (dřív nebyly ani počítače). A výsledek je právě ten, co píšu: je to zajímavé, krásné, inspirativní, ale obhajovat to proti skeptikům nejsem schopný. A ostatně ani není proč.
09.04.2021 21:46:00
bilej tygr:
Tak dík za podrobný komentář. Mám tu diskusi okopírovanou - když se mi podaří nějaký takový souvislejší text, tak si ho schovám, protože ho potom někdy použiju jinam - nebo si aspoň připomenu, co jsem už jednou vymyslel. Tak si ten tvůj text k ní přidám.
Tady zase jistě překročím tvoje hranice a budu psát o něčem, co je pro tebe fantasmagorie - všímám si toho totiž u astrologie. Jeden čas jsem se tím zabýval poměrně dost, a je docela zajímavé, jak to často sedí. Ne samozřejmě nějaké "horoskopy" z Blesku, ale obsazení desátého, popř. šestého domu planetami.
Jinak takový nadšenecký typ byla moje babička, každou chvíli dělala něco jiného, byla v tehdejším režimu "fluktuantka". Potom začala dělat průvodkyni v Čedoku a byla šťastná, pořád jezdila někam jinam. A bylo to v předdůchodovém věku.
Já bych to o sobě mohl říct taky. Jak to nadšení pro nové věci a objevování, tak to, že jsem časem našel práci, která byla jako šitá pro mě. A taky mě to objevování nových směrů nepřešlo ani před důchodem. Teď v důchodu vlastně nevím... budu o tom muset přemýšlet. Ale jo, sice jsem celý život nějak cvičil tu jógu, ale jako soustavný cvičitel s licencí jsem začal až teď. A to ani nechci všechno sem psát, protože i profily jsou sledované, a přece jen zpovednici poskytuju trochu omezený obraz sebe...
03.04.2021 11:08:00
Ptakolebec:
Nerozlišuju lidi na sbožníky a bezbožníky.
23.02.2021 13:44:00
bilej tygr:
Tak jsem dokoukal na tu Magdalénu Šipku. Zajímavé, myslím, že s tou bychom se shodli.
26.01.2021 23:13:43
PanTrumpetka:
Ano to je ve styčných bodech poměrně výstižné zhodnocení myšlenkových pochodů křesťanského funfamentalisty Pozitivova ražení.
Pozitiv přesvědčil sám sebe, že vše, čeho je svědkem, je zprostředkovaný duchovní zápas (o tomto opravdu několikrát mluvil) sil dobra (který reprezentuje Ježíš a andělé) a sil zla (které reprezuntuje Satan a démoni). Lidé jsou pak jen takové figurky na šachovnici, kteří se přidají buď na stranu černých nebo na stranu bílých.
Ty se svou jógou atp., jsi pochopitelně ten, co se přidal k Satanovi (byť tedy dle Pozitiva můžeš takto činit i nevědomky). A on se pak snaží ty, kteří jsou ovládáni Satanem dostat na svoji stranu - na stranu dobra, na vítěznou stranu (neboť tato šachová partie má predestinovaného vítěze). Činí tak proto, že si myslí, že je to jeho úkol, který mu přidělil osobně vítěz této šachové partie - tedy židokřesťanský Bůh.

Poměrně zajímavé je to, že tito lidé vlastně nepovažují tento svět a svoje bytí v něm za nějak extra důležité, dokonce se svým způsobem těší až z toho světa sejdou a ocitnou se najednou v nějakém jiném - fantastickém a úžasném světě, kde se setkají se svým vysněným Ježíšem - např. náš společný "známý" Pavel Žalio se o tomto někde zmiňoval, že se nemůže dočkat až zemře a uvidí Pána.
26.01.2021 22:25:39
bilej tygr:
"Satanista Karel Marx" - No jo, tady máme možná klíč k Positivovu vidění světa. Vypadá to, že satanistické je naprosto všechno kromě jeho vlastního konceptu světa. Ono to je vlastně docela logické, divím se, že mě to netrklo už dávno. A vyplývá to z té jeho těžké krize, jakou jinde popisuje: když už se ve světě nedá přežít, tak si prostě poměrně násilně vytvoří velmi pevně ohrazený ostrůvek, který je pro něj bezpečný, a všechno ostatní z něj vyloučí, a zakáže tomu tam vstup. Takže i to jeho militantní vystupování na zpovednici je vlastně obranou toho jeho ostrůvku. Možná si musí ty nepřátele, ohrožující jeho ostrůvek, nějak personifikovat - protože si tak může ověřovat svou sílu se jim ubránit. A ti internetoví jsou k tomuto účelu poměrně bezpeční...
Ono, psychologicky vzato, je to možná docela fukční obrana posledních zbytků integrity.
Píšu ti to už radši do profilu, aby na to nemusel znovu zbytečně reagovat (i když by za to jistě měl "odměnu na nebesích" .
22.08.2020 16:59:39
Positive plus:
Viz Jan 8, 41-45
22.08.2020 16:44:22
Positive plus:
Ano, farizej, buddhista, satanista, či militantní ateista...

Jste jedna rodina, máte jednoho otce...
18.08.2020 10:13:35
bilej tygr:
Ještě jednu zajímavou náhodu jsem ti chtěl napsat. Kdysi jsem v rámci pracovních povinností (a později i mimo ně) vedl takový klub, původně ekologický, pak jsem z něj udělali spíš tábornický. A chodil tam nějakou dobu jistý Pavel Žalio. Potom po pár letech bydlel s mou dobrou kamarádkou (jen spolubydlel, jinak spolu nic neměli, pokud vím), takže jsem se s ním potkával, když jsem u ní byl na návštěvě - stěžovala si občas, že je děsněj bordelář a holky po něm musí všechno uklízet. A ještě později na mě na ulici pokřikoval, že Ježíš mě miluje...
Zmiňoval ses o něm, že ho potkáváš v Brně...
16.08.2020 09:14:14
bilej tygr:
Tak děkuji za plamínek Ostatně i ty si ho zasloužíš za tvou důkladnou znalost náboženské problematiky a vypracované příspěvky. A i za to provokování Positiva, protože to všechno hádání je dobrou inspirací k vlastnímu přemýšlení.
12.07.2020 19:56:31
PanTrumpetka:
Jediný a pravý Bůh má mnoho jmen: Hospodin, Elohim, JHVH, Jehova, Hašem, El, a mnoho - mnoho dalších. Tyto jména si vymyslel on sám, a předal je lidským prorokům pomocí Ducha Svatého a ti jej zapsali do Jeho autobigrafie, která pravda byla mnoho let většině obyvatel nedostupná v jejich rodném jazyce, to se ovšem nedávno změnilo ... zkrátka a dobře - všechno jde přesně podle Božího plánu.
11.07.2020 17:53:29
Ty jsi hříšná mrdka ( ):
Hospodin - to je jako co?? Nějakej ožrala z hospody??
Jestli chceš operovat s Biblí, proč se vyhýbáš používání jména, které Bible uvádí jako skutečné jméno pravého Boha?? Proč místo toho nadáváš Bohu do hospodského ožralý?? Katolickej kokote!
02.07.2020 07:41:51
Vesmy97:
Děkuji za plamen, tady máš taky jeden, kolego antikriste. :D
13.05.2020 23:11:35
PanTrumpetka:
"Prakticky nikdo" není to samé co "vůbec nikdo" - to jen pro pořádek.

"Já jsem nepopřel existenční neurózu, i když by chtělo definovat, co to vlastně je. Každý to můžeme chápat jinak."
No ten výraz pravda není úplně správný, to přiznávám. Spíše by se mělo říci noogenní neúroza, či moderněji noogení úzkost. Termín tuším zavedl V. Frankl (nejsem si jistý, možná to byl i někdo před ním), který postuloval že existenciální krize nebo problémy, které označoval jako "duchovní" mohou zapříčinit neurotické(úzkostné) potíže - například depresi. A založil terapeutický směr s názvem logoterapie, kde se zaměřuje právě na smysl života a věci s tím spojené.
A není žádným tajemstvím, že náboženství na noogení neurózu docela dobře zabírá - dokonce bych se nebál říci, že často s mnohem lepšími výsledky, protože v kostce není tak komplikované jak logoterapie a pro mnoho lidí je to ta nejpřímější a zároveň i intuitivní cesta, jak si vrátit do života pohodu. Ok, proti tomu nic, ale je třeba si uvědomit to, že samotný fakt, že náboženství mnoha lidem pomůže od vleklých a nepříjemných úzkostných stavů, nijak nesouvisí s jeho obsahovou pravdivostí . Víra prostě léčí i v případě, kdy objekt víry reálně neexistuje - toto je spolehlivě dokázano studiem placebo efektu.

"Spíš jsem to myslel, že ty máš tu neurózu také, jenom si to nemyslíš.", kdybych měl neúrozu, tak o tom vím - to se nedá nějak "utajit". Taková věc je možná víceméně jen u psychóz - tam opravdu často lidé neregistrují, že se u nich rozjela psychóza a všimne si toho až jejich okolí.

A za domací úkol si dostuduješ, kdo nebo co, je tzv. Bůh mezer
13.05.2020 22:27:21
Positive plus:
Já jsem to myslel tak, že když někdo několik let o něčem intenzívně přemýšlí, tak těžko se pak sděluje jednoduchým způsobem dál. I Bible má hodně stran.
To není Bůh mezer, ale právě mezery jdou zaplněné spoustou myšlenek a závěrů.

'Jinak je "hezké", jak jsi nejdříve popřel existenční neurózu a v dalším příspěvku ji následně potvrdil. Pak se nemůžeš vůbec divit, že ti tu prakticky vůbec nikdo nerozumí.'

Nikdo nerozumí - mluv laskavě za sebe. Já jsem nepopřel existenční neurózu, i když by chtělo definovat, co to vlastně je. Každý to můžeme chápat jinak. Spíš jsem to myslel, že ty máš tu neurózu také, jenom si to nemyslíš.
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk