Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Positive plus
„Slovo kříže je totiž bláznovstvím těm, kteří hynou, ale nám, kteří jsme zachraňováni, je mocí Boží.“ 1. Korintským 1, 18

Index důvěry:
9

Má k rozdělení:

6

3

Pohlaví: muž
Věk: 0
Ve zpovědnici působí od: 16.04.2019 18:40:49
Číslo profilu: 105751
Naposledy se přihlásil: 05.05.2021 22:54:05
Poslední rozhřešení dal: 05.05.2021 23:06:47
Doteď napsal rozhřešení: 5702
Bodování aktivity: 10 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 15826
Oblíbené WWW: odkrytepravdy.cz proc-krestanstvi.cz kreacionismus.cz slovo-pravdy.cz barkoci.eu
Vstupní dotazník:   Ještě nevyplnil
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje: Samotááářka
Nenávidí:
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
05.05.2021 10:17:04
LazyTownRobbieRotten:
1 : "Ten článek - je to od nějakého Ivana a ty ses tu představil jako Peter a vypadal jsi jinak.
Prozkoumal jsi Starý zákon až teď????"

Ten článok je odo mna, mám tam prezývku Ivan. Tá foto je staršieho dáta. Ako Peter ?


2 : Ty argumenty jsou slabé. Ježíš Zákon nezrušil, ale naplnil a křesťané nejsou pod Zákonem, ale pod milostí - Římanům 6, 15. To souvisí s Ezechiel 36, 26-27."

Nie, v Dt 29:29, Dt 13: 1-4 sa hovorí o tom že Mojžišove zákony sú platné navždy. To iba kresťania prišli 1200 rokov po vzniku judaizmu, a z ničoho nič začali tvrdiť že zákony Tory sa rušia a strácajú platnosť. Ak by ti 2000 rokov po vzniku krestanstva dnes niekto povedal, že zákony NZ strácajú platnosť, veril by si mu ? Neveril, a presne takto plným právom zareagovali aj židia. V celom SZ nie je ani len písmeno o tom že by sa niekedy mal zmeniť Mojžišov Zákon.


3 : "Proroctví splnil: vybudovať tretí chrám Ez 37: 26-28 -vybudoval viz Jan 2, 19 -21"

V Ez 37: 26-28 sa hovorí o svätyňi a nie o nejakom tele......

"zhromaždiť všetkých židov v Izraelskej Zemi Iz 43: 5-6" -Za časů Ježíše byli v Izraeslké zemi a po 2. světové válce se stalo co?"

Nerozumiem čo chceš týmto povedať, Ježiš predsa nezhromaždil židov do Izraelskej zemi.

"uvedie dobu svetového mieru Iz 2 kap." - nechápu, Iz 2,2: "I stane se v posledních dnech..", píše o posledních dnech."

Iz 2,2 - Výraz "na konci dní" je u prorokov častý. Tu označuje dobu mesiášsku, ktorá bude posledným náboženským obdobím. Náboženstvo, založené Mesiášom, bude vrcholné a konečné, ďalšie, dokonalejšie náboženstvo už nebude.

Aj apoštoli tento výraz používali

1. Petrov list 1:20
On bol vopred vyhliadnutý, ešte pred stvorením sveta, zjavil sa však až v posledných časoch kvôli vám,

List Hebrejom 1:2
V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi, ktorého ustanovil za dediča všetkého a skrze ktorého stvoril aj svet.

"Ježiš nemal právo na Dávidov trón " - má, je potomek Davidův z pohledu práva po rodičích, ale je to Boží Syn narozený z Panny."

Nemal, pretože pochádza od Jechoniáša, na ktorého sa vzťahuje kliatba že nik z jeho potomkov nezasadne na Dávidov tron. O tom som tu predsa už písal.


"O Ježišovi nik nevedel, že pochádza z Betlehema
atd....." - narodil se v Betlémě..."

Nikto to o nom nevedel že pochádza z Betlehema, všetci o nom vedeli len to že pochádza z Nazareta, takže ako ho mali identifikovať ? Je vysoko pravdepodobné že Matúš si ten príbeh o Betleheme len vymyslel. Koniec koncov Herodesa máme zmapovaného celého, ale o jeho zahubení novonarodencov v Betleheme nik z historikov nepísal.
04.05.2021 20:06:04
LazyTownRobbieRotten:
1 : Zázraky u RKC uznávam, ale považujem ich za zázraky od diabla.

2 : Inak tie otázky na ktoré sa pýtaš sú asi irelevantné, pretože skúmal som Starý Zákon a so zdesením zistil, že Ježiš je falošný prorok. Napísal som o tom článok. Pozri prosím a napíš mi na to svoj názor čo si o tom myslíš :

https://blog.postoj.sk/78086/padne- argumenty-preco-zidia-nepovazuju-jezisa- za-mesiasa
04.05.2021 01:31:59
Quakie:
Jak se daří na Floridě?
Tak tu první vakcínu, jak jsem se bavili, nakonec vyfouklo Rusko, ale asi zkrátili testování. Naštěstí nejsou zdaleka jediní.
"Jojo, já myslím že Česko to oočkuje všechno za pár měsíců a bude zas veselo."
27.04.2021 01:29:02
Diamond vampire:
Tak to fakt nevím, ale pamatuju si to dobře... Ještě se ptal, jestli bylo dřív vejce, nebo slepice, tak jsem řekla, že slepice, že Bůh už stvořil jako slepici a až pak porodila vejce... No a tak mě ještě pochválil... A ten výklad se fakt shoduje s tím, co jsem si intuitivně vždycky myslela v srdci.
Já mám svědomí čisté v tom, že jsem udělala, co jsem mohla dlouho jsem to trpěla, omlouvala, snažila se o nápravu... Nic jsem nemohla udělat líp, nic jsem neudělala jako zásadně špatně... Ale můj manžel už mě vlastně ve svém srdci dávno opustil a nechce mě... A on si mě vlastně vzal proto, abych ho živila...
Já nevím, prostě... Myslíš, že jsem špatná, že já dělám hřích?
26.04.2021 23:00:52
Diamond vampire:
Zdroj nemám, ale tak říkal to ten učitel, že to slovo znamená i násilí... A to si fakt pamatuju, že mě to úplně překvapilo, protože jsem vždycky tak jako intuitivně cítila, že i to je legitimní důvod k rozvodu... No a ten učitel byl právě fakt dobrý... A tak tomu věřím, no...
A tak myslíš, že jsem špatná? Ale co mám dělat, když on už mě stejně nechce a nebojí se to dávat najevo... A tak vlastně ho technicky asi podvádím s tím novým chlapcem... Ale tak kolikrát on mě podvedl u porna... Jinak já teda podvádím aspoň čestně, oba o tom vědí...
26.04.2021 16:56:55
Diamond vampire:
Ježíš v Matouši 5, 31-32:
"Také bylo řečeno: ‚Kdo propustí svou ženu, ať jí dá rozlukový list.‘ Ale já vám pravím, že každý, kdo propouští svou ženu, kromě případu smilstva, uvádí ji do cizoložství, a kdo by se s propuštěnou oženil, cizoloží.“
No, jak zmiňuješ tohle... Tak ve škole jsme to zrovna řešili, že tam je v originále slovo porneia, které znamená smilstvo a zároveň i násilí... A to mě právě tehdy překvapilo, že jsem vždycky jako intuitivně cítila, že i násilí je legitimní důvod k rozvodu, a Ježíš to tak fakt řekl, akorát je to ztraceno v překladu...
Tak jestli ti fyzické napadání, škrcení a modřiny připadají jako dostatečné násilí, tak se podle Bible přímo podle Ježíše můžu naprosto legitimně rozvést a znova vdát... Nemluvě o psychickém násilí, urážkách, ponižován a nadávání...
Jo napořád, je to prohra, to je pravda... Ale on se ke mně chová fakt hnusně a ten rozvod chce, chce se mě zbavit... Já jsem se fakt snažila a dlouho jsem to omlouvala a napravovala, ale nejde to, nedá se udělat víc...
26.04.2021 13:05:04
Diamond vampire:
Ahoj. Tak teď myslíš, že jsem děvka? Když já jsem se fakt snažila, ale když mi manžel dlouhodobě psychicky i fyzicky ubližuje, nadává mi a ponižuje mě, co mám dělat? On sám ten rozvod chce a nenávidí mě.
20.04.2021 10:42:00
LazyTownRobbieRotten:
"Problém, že toto není citace z Bible."

Dá sa to z biblie dokázať. Ak sa v biblii píše že ten kto pácha modloslužbu nebude dediť Božie kráľovstvo, a pokiaľ sám uznávaš že katolíci to čo robia je modloslužba, tak máš jasnú odpoved.

"A teď jsi spasený? Jestli ano, tak by to pravda nebyla. Asi si nerozumíme."

Lenže ja už nie som katolíkom, takže to je ROZDIEL. Som obráteným katolíkom.

"Samozřejmě. Něco takového už jsi mi psal jako římský katolík. Asi tam každý vidíme něco trochu jiného."

No tak teda zlúč tie verša a zistíš že kto pácha modloslužbu nebude spasený.

"Podívejme se jako to funguje o pohanů neznajících Zákon, Římanům 2, 14 -16:"Když totiž pohané, kteří nemají Zákon, přirozeným způsobem činí to, co Zákon požaduje, pak jsou sami sobě Zákonem, ač Zákon nemají. Ukazují, že mají dílo Zákona napsané ve svých srdcích. Jejich svědomí bude svědčit spolu s myšlenkami, jež se navzájem obviňují nebo také obhajují, v den, kdy Bůh skrze Ježíše Krista bude podle mého evangelia soudit, co je skryto v lidech." Jejich svědomí bude svědčit..."

Lenže tu sa píše o pohanoch ktorí nemajú Zákon, ale katolíci zákon majú. A tí čo zákon nepoznajú, nemusia dodržať všetko je v Zákone pre kresťanov spásne. Napríklad pohania nemožu ako vedieť že Ježiš je Boh a veriť v Svätú Trojicu. Každopádne aj pohania čo Boží Zákon nepoznajú sú povinní veriť v Boha žalm 9:18; Dt 9:4; a nemožu páchať modloslužbu Sk 14:15 a teda nemožu si znázornovať Bohov zvieratami, uctievať sochy, sošky....

"Jak myslíš, že to funguje u křesťanů?"

Tí čo počuli evanjelium budú súdení podla toho či evanjelium prijali alebo nie. Preto židia ktorí neprijali Ježiša nebudú spasení. A tým ktorí v Ježiša síce uverili, ale nesprávne pochopili Božie zákony platí toto :

2. list Korinťanom 4:3
"A ak je naše evanjelium ešte zahalené, je zahalené tým, čo idú do záhuby."

Preto nestačí iba veriť v Ježiša ale nekonať Jeho prikázania, takým je potom toto evanjelium ešte stále zahalené.

1. Jánov list 2:4
"Kto hovorí: „Poznám ho,“ a nezachováva jeho prikázania, je luhár a niet v ňom pravdy."

A príkaz o vystríhaní sa modloslužby, je jeden z najdoležitejších z nich.
17.04.2021 12:08:28
LazyTownRobbieRotten:
"Ješte jednou co jsem psal:
"Jestli může být spasen římský katolík, já bych řekl, že může, ale takový bude asi spíš na cestě pryč z římskokatolické církve nebo ještě nedospěl k nějakému poznání."

To je aký katolík, ktorý je na ceste preč z RKC ? Definuj ho.

"Ty jsi byl taky římský katolík... Kdybych řekl, že nebudeš spasen, protože jsi římský katolík, byla by to pravda?"

Ano bola.


"Tak si to aspoň přečti , je to víc veršů."

Cítal som to, ale nič to nemení na fakte že biblia sa musí vykladať ako celok, a nemožno zamlčať ani jeden verš v nej, ale navzájom všetky verše dať dokopy, zlúčiť ich.
16.04.2021 18:41:12
LazyTownRobbieRotten:
"A v Matouš 25, 31-45 vidíš, že mají vliv i jiné věci."

Bibliu musíš vykladať ako celok, a nie zobrať si jeden verš...... týmto samotným veršom by si potom mohol potvrdiť aj to, že aj ateisti budú spasení.....


"Já nejsem tak radikální, nikoho neodsuzuji, protože nikoho nemůžu spasit.
Není to má věc někoho zatratit a nejsem vševědoucí Bůh, abych to mohl správně posoudit.
Můžu jen upozorňovat, že nemusí to dopadnout dobře."

Isteže, ale povedať niekomu "biblia hovorí o tom že katolík nebude spasený" predsa nie je odsudzovanie. To je len konštatovanie reality, a bolo by zákerné niekomu malovať falošné motúzy že bude spasený, ak o nom biblia hovorí, že spasení nebude.

"to je příliš specifická otazka. Obecně u Jan 15, 22 a dál je vidět, že u některých hříchů hraje roli, jestli ten člověk o tom věděl, že to je špatně nebo ne. Je to i na jiných místech Bible."

V Jan 15:22 sa hovorí iba o tom, že ak by nepočuli jeho evanjelium a neprijali ho, nemali by hriech, no oni ho počuli a napriek tomu neprijali.

Ak je evanjelium niekomu zahalené, tak tým čo idú do záhuby :

2. list Korinťanom 4:3
A ak je naše evanjelium ešte zahalené, je zahalené tým, čo idú do záhuby.
15.04.2021 15:34:11
LazyTownRobbieRotten:
"Je to složitější, Ježíš říká např. v Jan 15, 25:
"Kdybych nepřišel a nepromluvil k nim, neměli by hřích; nyní však pro svůj hřích nemají výmluvu."

A aký to má súvis so spasením katolíkov ?


"Přece každých hřích je smrtelný ne?"

To síce áno, ale je rozdiel ak niekto vykoná smrteľný hriech príležitostne, a je si vedomy toho že to je smrtelný hriech a snaží sa ho viac neopakovať, alebo ak niekto koná ten smrteľný hriech dobrovolne a ešte ho aj obhajuje.

"Je taky otázka, jestli konají všichni římští katolíci modloslužbu."

Všetci katolíci uctievajú Máriu, nepoznám katolíka čo by to nerobil. Ak by nejaký katolík hlásal opak, už by nebol katolíkom, bol by z RKC exkomunikovaní.

"Ty myslíš co, že všichni římstí katolíci jsou zatracení?"

Obaja zrejme uznáme že to čo robia katolíci je modloslužba. Všetci rímskokatolíci uctievajú Máriu, a biblia sa vyjadruje o tom ako skončia tí čo páchaju modloslužbu, a neuvádza nejaké výnimky..... takže tvrdiť opak, by bolo v rozpore s učením biblie.
14.04.2021 20:29:35
LazyTownRobbieRotten:
Ak som tomu správne porozumel tak tvrdíš, že katolík ktorý žije podla svojho svedomia može byť spasení. Ale čo potom spravíš s tými veršami ktoré hovoria o tom, že kto koná modloslužbu nebude dedičom Božieho kráľovstva ?
13.04.2021 15:24:02
LazyTownRobbieRotten:
"Věřím, že když někdo se modlí k Ježíši Kristu, tak zázraky se mohou stát i v Římskokatolické církvi, ale všechny se mi nezdají pravé, jak píšeš."

A považuješ rímskokatolíkov za spasených ? Može sa podla teba spasiť i rímskokatolík ?
12.04.2021 14:59:09
LazyTownRobbieRotten:
Zrejme máš na mysli tento článok :

https://katolik0.webnode.sk/uvod/

Inak je zaujímavé že okolo 90% zázrakov čo sa v RKC dejú nemajú biblický povod. Ide večšinou o zázraky ktoré nie sú v biblii spomenuté, napríklad plačúce sošky, padajúce slnko, (Fatima), pohybujúce sa sochy, levitácia, apod.... Takže to samo o sebe je už podozrivé.

Napríklad to čo sa udialo vo Fatime, kde ľudia opisovali "padajúce slnko" do bodky sedí s tým čo sa opisuje v Zjavení :

Zjavenie apoštola Jána 13:13
A robí (šelma) veľké znamenia, ba spôsobuje, že aj oheň z neba pred zrakmi ľudí zostupuje na zem.

Toto sa presne udialo vo Fatime, kde tisíce svedkov opisovali tancujúce slnko padajúce smerom na Zem. tá šelma = falošné zjavenia Márie. Vo svojom výklade zjavenia 13 a 17 kapitoly som to dokazoval. Ak si to čítal tak vieš. V Zjavení su vsak 2 šelmy, jedna prichádzala z mora, a druhá vychádzala zo zeme. Tá čo vychádzala z mora je vo všeobecnosti pápežstvo, a v niektorých konkrétnych prípadoch pápež František. František pochádza z Južnej Ameriky ako jediný rímsky pápež, a teda do Europy prišiel "cez more". šelma ktorá vychádzala zo Zeme nepredstavuje človeka, ale priamo satana tváriaceho sa ako anjela svetla vo forme Zjaveniach Márie, preto sa o tej šelme píše to že vychádza ZO zeme, teda priamo z podsvetia - pekla, kde je satan.

Zaujímalo by ma čo si myslíš o tom mojom výklade zjavenia 13 a 17 kapitoly.
----------------------------- ---------------------------------------- ---------------------------------------- ----
Biblia hovorí o tom, že ak niekto koná veľké celosvetove známe zázraky, a na základe nich ludia vstupuju do danej cirkvi, je to vždy zlým znamením, pretože týmto sa budú vyznačovať falošný proroci a šelma, ktorá bude zvádzať obyvatelov Zeme. V minulosti v Starom Zákone to síce takto platilo, že Boh skrze Mojžiša vykonal veľké zázraky a na základe nich celý Izrael uveril. Aj Ježiš robil veľké zázraky, ale tu to skončilo. Do budúcnosti už veľké zázraky nie sú dobrým znamením, ako o tom píše biblia.

Najideálnejšie je teda to, ak sa v danej cirkvi :

a : dejú zázraky
b : zázraky danej cirkvi nie sú celosvetove známe, ale známe len lokálne a v danom spoločenstve
c : ide o biblické zázraky, takže žiadna krvavá eucharistia, žiaden pohybujúci sa kríž, žiadne pohybujúce a plačúce sošky, žiadne padajúce slnko, apod...... ale biblické zázraky, to jest rozne vyplnené proroctvá, uzdravovacie zázraky, apd.


11.04.2021 19:31:49
LazyTownRobbieRotten:
Tak o tom že sa nejaké údajne zázraky vyliečenia v lurdoch stali viem.
11.04.2021 16:21:24
Mára-Lucky777:
Ted uz nic, jinak díky. Ráno jsem potreboval neco sdílet, tak snad príste! Krásny zbytek nedelního dne ;)
11.04.2021 06:59:45
Mára-Lucky777:
Ahoy udelás mi laskavost pri nedeli?
11.04.2021 04:03:11
Samotááářka:
Ahoj. Děkuji mnohokrát za ono velmi krásné gesto, které´s mi nechal v profilu.
10.04.2021 19:12:40
Mára-Lucky777:
Positive plus - nevím. Vím, ze vedení tohoto sveta je obsáhlé a pachtení po nem je veliké! Zejména v ruznych svetovych rádech a sektách at uz satanskych ci nábozenskych. Bible je kód a pokud ji správne ctes (obvykle kazdy den) a prosís Ducha o porozumení tak más casem nepreberne informací ze kterych muzes cerpat = je to jakysi svaty grál a neco velkolepého. S temi andeli je mnoho teorií a verzí a s démony není radno si zahrávat (vzyvat je ci se s nimi paktovat) stejne jako v první rade s nasím Pánem. Stále to vnímám jako vyssí moc (Naseho Otce) a my jsme k jeho obrazu. Jinak dekuji za obsáhly koment a pozornost u mého komentu.
10.04.2021 16:47:36
Mára-Lucky777:
Casto lidé vidí tzv. U-F-O ale to ty jiste vís a záznamy ze starych artefaktu jasne hovorí o tom, ze nás nekdo navstevoval tudíz "vyssí moc" kterou má Buh k dispozici a jak to delá je na Nem. Urcite to, ale nevidím jako kdyz Santa Claus nebo father Christmas priletí na saních se soby a lítají po nocní obloze jako to vidí deti nebo malby v advent'áku. Nejsem toho katolického zastání, ze Buh je ten Pán ktery sedí na mrácku a pozoruje nás, ale to je na kazdém v cem a jak to vnímá.


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk