Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Profil návštěvníka
Opcom
Nejsem kokot, abych předstíral něco, co nejsem, a styděl se za to, co jsem.

Index důvěry:
77

Má k rozdělení:

9

6

Pohlaví: muž
Věk: 41
Ve zpovědnici působí od: 21.07.2004 16:06:16
Číslo profilu: 10322
Naposledy se přihlásil: 23.10.2023 23:02:53
Poslední rozhřešení dal: 23.10.2023 23:20:14
Doteď napsal rozhřešení: 6727
Bodování aktivity: 1 bodů
Počet návštěv tohoto profilu: 324799
E-mail:
Oblíbené WWW: www.svobodni.cz
Vstupní dotazník:   zobraz
Osobní statistiky:   zobraz
Vztahy na Zpovědnici:   zobraz
Smajlíci:   zobraz
Miluje:
Nenávidí: Opcom*wz*cz
Obdivuje:
V.I.P.
Moderátor
Člen klubu Zpovědnice
Stálý návštěvník
Registrovaný návštěvník

Přidej se k nám!!
KLUB
ZPOVĚDNICEOsobní návštěvní kniha Starší záznamy v knize
11.10.2023 01:20:33
Opcom:
autism-off: Já tu kolikrát "mluvím" jako dlaždič, a jen sleduji, jak moderátoři nestíhají přepínat diskuse, do kterých jsem zareagoval, na kategorii 18+, ale zrovna kvůli tomu jsem ještě ban nedostal. Asi bych proto nehledal důvod v použití vulgarismu, to už mi připadá pravděpodobnější zablokovaná IP, o které jsem psal Ale neumím rozklíčovat pravou příčinu, nejsem moderátor, ani vlastník Zpovědnice.
08.10.2023 21:22:08
autism-off ( ):
Tak nemyslím si, že je tam byl záměrný ban, ale možná jsem v tom vzkazu pro tebe použil nějaký slovo, který detekoval systém a zabanoval mě
08.10.2023 19:56:59
Opcom:
autism-off: Je i docela možné, že ses přihlásil z veřejky, která je bloklá kvůli někomu jinému. Jak jsem pochopil Kaitenovu odpověď, k záměrnému banu Tvojí osoby nedochází.

To nebyla reakce na Tvojí definici individualisty, ale na Tvojí definici libertariánství. Na princip "kdo není s námi, je proti nám". Naopak, tvoje definice individualisty je v souladu s tím, pod čím si představuji libertariána
08.10.2023 09:34:02
autism-off ( ):
ad ban:

To je složitý, protože já ZP používám na mnoho PC na různých místech, takže kaiten mohl čeknout jen nějakou jednu IP, ale těžko říct.

Asi nechápu, v čem je můj individualismus socialismus?
05.10.2023 23:29:09
Opcom:
autism-off: Takže, viz. vyjádření Kaitena (ptal jsem se ho, proč dostáváš ban). Kaiten o tom neví, případné detaily si dořeš s ním.
05.10.2023 23:14:56
kaiten:
OK, tak tady je result - nenašel jsem žádný případ, že by autism dostal v poslední době ban, naposledy to bylo před pár měsíci za fakt praštěné zpovědi. Ale je možné, že mi něco uniklo... až tak detailně jsem to nezkoumal
05.10.2023 22:31:41
Kai off. ( ):
Kouknu, a pokud zároveň budu vědět proč a zároveň to budu moci sdělit, napíšu
05.10.2023 22:06:17
Opcom:
„Hele, když jsem ti posledně odeslal vzkaz, tak mi ZP dala ban, ale nevím, jestli to souviselo nějak s tím vzkazem nebo něčím jiným, ale proto jsem pak nebyl už moc aktivní “

Popravdě, netuším, proč dostáváš ban. Nevím, co píšeš ostatním lidem, ale v diskusi se mnou argumentuješ – i když jsi anonym, tak pro mě nejsi anonymní sráč, o kterých jsem psal ve své diskusi. Vážím si toho, když někdo odpovídá argumenty (i v případě, že se s daným člověkem neshodnu).

„Jinak mě ta diskuze moc nebaví a řekl jsem víceméně vše, co jsem chtěl, ale jestli chceš, klidně si to pak přečtu a něco ti na to odpovím, protože rozumím tomu, že ses s tím psal, investoval jsi do toho čas a nervy, takže z toho něco chceš mít.

Tak třeba pak - teď jsem trochu busy.“

Rozumím tomu. I já jsem časově vytížený, a kolikrát odpovídám pouze ze slušnosti. V zásadě už jsme si řekli řadu věcí, a nemusíme naši debatu stupňovat do té míry, abychom se museli k odpovědím přemáhat. I tak si s Tebou rád někdy v budoucnu pokecám. Jdu si přečíst další Tvé odpovědi.


- Ty pěsti ti taky můžou vážně zranit, trvale ti poškodit mozek, můžeš zemřít na krácení do mozku. Jen proto, že pěsti vypadají OK ve filmech neznamená, že reálně nejsou nebezpečný. Dával bych na to pozor. „

Samozřejmě, pěsti mohou být zbraň. Ale střela, vystřelená z hlavně (záměrně nepíšu i zbraních, zbraně, samy o sobě, jsou jenom kousek kovu – podobně, jako třeba kladivo) obvykle způsobí vážnější zranění, než pěst. Samozřejmě, jsou výjimky. Pokud to mám brát za sebe, tak bych radši dostal pěstí, než byl postřelen – statisticky bych měl větší pravděpodobnost šance přežití.

„asi jo, ale potkat bych ho osobně nechtěl.“

No tak, jaký člověk potkává rád lidi, které považuje za sráče?

„Svoboda se přece neohýbá podle toho, co ty osobně schvaluješ.“

Napsal jsem snad něco takového?

„Poslední dva roku se cítím spíše jako individualista - tj. nejvyšší hodnota všeho je jedinec – individualita.“

Nejvyšší hodnota podle mě vůbec neexistuje. Nejvyšší hodnotu si každý stanovuje individuálně

A obecně uznávané hodnoty napříč dané společnosti (je mnoho společností s různými hodnotami a od nich se odvíjejícími pravidly) jsou podle mě jenom průsečík individuálních hodnot dané společnosti.

„Zatímco etatisté říkají "nelíbí se mi, co děláš a myslím, že by es to mělo zakázat", libertariáni to někdy zkouší oj*bat tím, že řeknou místo toho "nelíbí se mi co děláš, proto bych tě ostrakizoval, vyštípal z ekonomiky a zařídil, abys byl vyvrhel"“

No nevím, já libertariánství vnímám ve smyslu „řiď se sám podle sebe, ale pak si za to nes důsledky. Buď odpovědný za cokoliv, co uděláš, ale měj svobodu vlastního rozhodnutí“. To, co popisuješ, mi spíše připadá jako socialismus (alespoň v podobě, v jaké byl v ČSFR před rokem 89. A v podobě, do které se začíná dostávat skoro celá západní společnost v současnosti).

„Já říkám spíše: Ať si každej dělá co chce pokud dodržuje non-aggression principle. A není tam žádný "ale"“

Viz můj pohled na libertariánství Ale zastávám podobný princip v ohledu agrese (fyzické agrese).
05.10.2023 09:11:40
autism-off ( ):
Vlastně beru zpět - nejsem tak úplně libertarián.

Poslední dva roku se cítím spíše jako individualista - tj. nejvyšší hodnota všeho je jedinec - individualita.

Zatímco etatisté říkají "nelíbí se mi, co děláš a myslím, že by es to mělo zakázat", libertariáni to někdy zkouší oj*bat tím, že řeknou místo toho "nelíbí se mi co děláš, proto bych tě ostrakizoval, vyštípal z ekonomiky a zařídil, abys byl vyvrhel"

Já říkám spíše: Ať si každej dělá co chce pokud dodržuje non-aggression principle. A není tam žádný "ale"
05.10.2023 09:08:10
autism-off ( ):
"Je rozdíl mezi tím, když Tě někdo postřelí, a tím, když dostaneš pár ran pěstí."

- Ty pěsti ti taky můžou vážně zranit, trvale ti poškodit mozek, můžeš zemřít na krácení do mozku. Jen proto, že pěsti vypadají OK ve filmech neznamená, že reálně nejsou nebezpečný. Dával bych na to pozor.

"No a takového člověka jsi za sráče nepovažoval?" - asi jo, ale potkat bych ho osobně nechtěl.

"K čemu je snaha o svobodu názoru, když se lidé svůj názor bojí vyjádřit sami za sebe?" - Svoboda se přece neohýbá podle toho, co ty osobně schvaluješ.

To bys jako libertarián měl vědět. Já jsem taky libertarián a spíše anarchokapitalista a býval jsem člen Svobodných

Se zbytkem viceméně souhlasím. Asi...
03.10.2023 20:34:05
Autism-off ( ):
Hele, když jsem ti posledně odeslal vzkaz, tak mi ZP dala ban, ale nevím, jestli to souviselo nějak s tím vzkazem nebo něčím jiným, ale proto jsem pak nebyl už moc aktivní

Jinak mě ta diskuze moc nebaví a řekl jsem víceméně vše, co jsem chtěl, ale jestli chceš, klidně si to pak přečtu a něco ti na to odpovím, protože rozumím tomu, že ses s tím psal, investoval jsi do toho čas a nervy, takže z toho něco chceš mít.

Tak třeba pak - teď jsem trochu busy.
02.10.2023 23:03:31
Opcom:
PS: To byl samozřejmě příspěvek pro autism-off.
Moc jsem si to po sobě nečetl, tak prosím omluv případné hrubky.
02.10.2023 23:01:36
Opcom:
„"Ani jeden z příkladů neobhajuji, ale vážně je dáváš na stejnou úroveň??"

- Ano, obojí je furt násilí a obojím můžeš člověku vážně ublížit. Dávám a stojím si za tím.

Jak jsem psal - nesnáším tuhle macho kulturu, když někdo, kdo je schopný někoho zmlátit není vnímán společností jako agresivní píčus, ale jako "pravej chlap" apod. Osobně by mě nenapadalo někoho mlátit, i kdyby mi třeba řekl, že moje matka je píča atd. Dokonce mi vadí, že by se ode mě očekávalo, že někoho za to zmlátím a když to neudělám, ostatní mi naznačí "ty vole, ty ze sebou necháváš vyjebat... Seš hrozně měkkej místo abych ho rozbil na sračky" apod.

Ne, já prostě nemám rád násilí a hospodskou kulturu.

A hodně mi vadí, že je v těch diskuzích o anonymním internetu často je v tom cítit takový to "nemám rád anonymy, protože jim nemůžu dát do držky" „

Já Ti rozumím. Jak jsem psal, také věci neřeším násilím. Na druhou stranu ale zastávám názor, že pokud člověk něčemu věří, měl by si za tím stát i za cenu, že dostane přes držku (sám jsem toto vícekrát prožil, se svým názorem jsem šel i proti přesile, kdy mi byl výsledek dopředu jasný – nenapadl jsem já je, byl jsem napaden jimi).
Taky nemám rád kokoty, co místo názoru používají pěsti. To ale na principu mého sdělení nic nemění.

Rozhodně ale takovou zkušenost nedávám na úroveň situace, ve které by na mě někdo mířil kvérem. Je rozdíl mezi tím, když Tě někdo postřelí, a tím, když dostaneš pár ran pěstí.


„Jinak já obecně taky nemám rád, když tu do mě na zp lidi anonymně jebou a stává se mi to často. Měl jsem tu i jednoho stalktera, co furt vytahoval moje osobní věci. Ale zároveň nijak netrvám na tom, aby mi to lidi to řekli do očí.“

No a takového člověka jsi za sráče nepovažoval?

„Osobně si za svým názory taky stojím a řekl bych ti je klidně i osobně, ale zároveň neexistuje situace, kdybych ti je osobně řekl, protože na ZP chodím diskutovat o politice apod. V reálu mě dohadování o těchto věcech nebaví - vadí mi absence struktury, kterou poskytuje text, vadí mi skákání do řeči, vadí mi překřikování. Atd.“

Chápu. Při psaní textu má člověk mnohem více času popřemýšlet nad tím, co chce vlastně vyjádřit.
V osobní diskusi se snáze přeskakuje na jiná témata. Ať už vlivem vnějších podnětů, nebo vlivem vlastních emocí. Při psaném textu je snazší držet se toho, co chtěl člověk původně sdělit.
Tento princip si uvědomuji, ale přesto rád debatuji osobně – kolikrát se debata rozvine do takových témat, že se nad nimi chechtám i za pár let. To je kouzlo osobní komunikace – není sice tak přesné, jako psaný text, ale zároveň není tak nudně sterilní. Dovede být spontánní.

„Ono jak píšeš: "Mám zkušenosti s řadou lidí, kteří byli internetovými bojovníky, kteří na mě útočili virtuálními „tanky“, a když jsme se potkali v realitě, tak byli těmi nejmilejšími osobami." může být i tím, že prostě tady ty dramata, co lidi předvádí na netu v reálu prostě vypadají hloupě a do společnosti se úplně nehodí. A nemusí to být jen tím, že je někdo "srab" atd.“

Dobře, může to být třeba předsudky vůči druhému člověku. Nebo to může být sráčstvím, nebo jinými důvody. V tomto bodě s Tebou souhlasím.

„Ještě bych ti k tomu rád řekl, že mi nadávání na anonymitu připadá hloupé z toho důvodu, že třeba na Twitteru jsem byl svědkem několikrát, kdy třeba někdo něco psal na Twitter a někdo mu na to psal, že s tím nesouhlasí - dokonce i celkem slušně a neútočně - a ten první na to reagoval něčím jako "s debilním anonymem se nebavím, ukaž svou tvář, ty hrdino" a podobné věci, které už ve výsledku působí trapně, protože ten člověk, co to psal je také anonymní. Sice má třeba uvedené na Twitteru pravé jméno jako "Honza Novák", ale my ani nevíme, jestli je to pravé jméno a nemáme to jak potvrdit a pokud nemá modrou fajfku, není ani nijak ověřený a je anonymní, jako kdokoliv jiný. Povyšovat se nad ostatní je tedy nesmyslné a prakticky díky twitteru jsem si na tenhle klišé názor trochu vytvořil alergii. A když se si vezmeš, že se tím oháněli třeba i politici - jejich práce je umět komunikovat s veřejností a pak vidíš, jak třeba Kalousek na Twitteru píše lidem, co s ním nesouhlasí "ty trapný internetový hrdino"“

Twitter sice nemám, a FB jsem před X lety zrušil, ale to je vcelku jedno. Já svůj příspěvek neberu jako povyšování se nad někým (i když se cítím být výše, než člověk, který si nestojí za svým názorem). A ani to, že pohrdám lidmi, kteří na někoho anonymně útočí, neberu jako povyšování se nad ně – i tak se cítím být výše nad nimi. Já to beru jako věc principu, který jsem několikrát zmínil, a z takových lidí je mi zkrátka na blití. Takoví lidé podle mě přispívají k dekadenci lidské populace.
K čemu je snaha o svobodu názoru, když se lidé svůj názor bojí vyjádřit sami za sebe?

„Jinak já mám celkem né úplně běžné jméno a často mě lidi obviňují z anonymity, i když používám pravé jméno. Na Facebooku se mi to párkrát stalo "místo té kok*tiny mi řekni pravé jméno, ty internetový hrdina" - ale to je moje pravé jméno lol…“

Pokud používáš svoje pravé jméno, tak to neřeš. Samozřejmě, neobvyklost vzbuzuje pochyby.

„A poslední věc, která je podle mě důležitá. Anonymita internetu je podle mě hrozně důležité - já se dlouho zabývám online privacy a cybercsecurity a myslím, že je možnost anonymita hrozně důležitá. Např. si přečti tohle: https://www.privacyguides.org/en/basics/ why-privacy-matters/

A dost mě děsí myšlenka, že tahle hrozně důležitá hodnota jakou je anonymita by měla být nabourána, protože někdo "nemá rád ty drzý anonymy" a setkal jsem se i s názory, že by se měla identita vynucovat zákonem a všichni by měli být na netu pod pravými jmény apod. Naprosto nesouhlasím - absolutní cesta do pekel.“

Hele tak v tomhle se absolutně shodneme. Podobným zvěrstvem je snaha o rušení hotovosti. Původní téma ale bylo o osobní komunikaci ve vztahu člověk vůči člověku, ne člověk vůči státu.
Mimochodem, výše jsi psal, že používáš sociální sítě. Uvědomuješ si, jak mocným nástrojem režimu (jakéhokoliv) jsou?

Nejde ani tak o konkrétní jméno, ale o to, co se s ním spojuje.

Já jsem Lukáš Bican, vlastním legálně držené zbraně, jsem libertarián (nikoliv liberál, v tom je v dnešní době obrovský rozdíl), živím se v IT oblasti. Tohle stát ví. A stejně tak ví o tom, co si koupím, kdykoliv zaplatím kartou. Ví, kdo je moje žena, jestli mám dítě, jaké vlastním nemovitosti, ví toho o mně hrozně moc. A přitom mu do spousty věcí vůbec nic není.

V sociálních sítích je ovšem riziko, že i Tví přátelé (nejen Ty sám) mohou nasdílet něco, co sdílet nechceš. Ale to se dostáváme na úplně jiné téma.
19.09.2023 14:48:30
Teta Dana:
Méně útočit na Thatslife - ano, souhlasím, nesmím se nechat vyprovokovat
Více s ní mluvit - k čemu jako? Mně její texty nic nedávají. Už jsem navrhovala vzájemný ignore - nepřijato.
Ale ok, moudřejší ustoupí
19.09.2023 14:40:01
Teta Dana:
Ahoj,
tak to je fajn, že ti ten OT v tvé diskuzi nevadí - zde jsem nabízela smazání kvůli tomu, že jsme to tam s Thatslife zaplevelily.

Jinak tvůj přístup - nikdy nic nemazat - obdivuji, RESPECT - ale sama ho nejsem schopná.
Sice jsem si zatím nic nesmazala ze zdi, i když mě tam někdo sprdnul - ale většinu svých zpovědí jo - příliš osobní. Nebo neaktuální.
Stejně tak mám chuť požádat admina, aby smazal některá má rozhřešení. Ta která indexuje Google. Některá jsem psala v nevyrovnaném psychickém stavu - co se týče nálady, tak spíš ve smyslu plus než minus - a byly to často hrozný kraviny.
Třeba jsem fanaticky obhajovala názor, za kterým jsem si 100% nestála - jen jsem ho nahodilá jako jednu z variant.
Ale pak mě bavilo se hádat a prudit ostatní.

Prostě ostuda, kdyby šlo snadno smazat stopy, udělám to
18.09.2023 09:18:00
autism-off ( ):
lol, jsem rád, že se to odeslalo, protože jsem během psaní vzkazu pro tebe dostal bůhvíproč ban :D
18.09.2023 09:12:34
autism-off ( ):
"Ani jeden z příkladů neobhajuji, ale vážně je dáváš na stejnou úroveň??"

- Ano, obojí je furt násilí a obojím můžeš člověku vážně ublížit. Dávám a stojím si za tím.

Jak jsem psal - nesnáším tuhle macho kulturu, když někdo, kdo je schopný někoho zmlátit není vnímán společností jako agresivní píčus, ale jako "pravej chlap" apod. Osobně by mě nenapadalo někoho mlátit, i kdyby mi třeba řekl, že moje matka je píča atd. Dokonce mi vadí, že by se ode mě očekávalo, že někoho za to zmlátím a když to neudělám, ostatní mi naznačí "ty vole, ty ze sebou necháváš vyjebat... Seš hrozně měkkej místo abych ho rozbil na sračky" apod.

Ne, já prostě nemám rád násilí a hospodskou kulturu.

A hodně mi vadí, že je v těch diskuzích o anonymním internetu často je v tom cítit takový to "nemám rád anonymy, protože jim nemůžu dát do držky"

Jinak já obecně taky nemám rád, když tu do mě na zp lidi anonymně jebou a stává se mi to často. Měl jsem tu i jednoho stalktera, co furt vytahoval moje osobní věci. Ale zároveň nijak netrvám na tom, aby mi to lidi to řekli do očí.

Osobně si za svým názory taky stojím a řekl bych ti je klidně i osobně, ale zároveň neexistuje situace, kdybych ti je osobně řekl, protože na ZP chodím diskutovat o politice apod. V reálu mě dohadování o těchto věcech nebaví - vadí mi absence struktury, kterou poskytuje text, vadí mi skákání do řeči, vadí mi překřikování. Atd.

Ono jak píšeš: "Mám zkušenosti s řadou lidí, kteří byli internetovými bojovníky, kteří na mě útočili virtuálními „tanky“, a když jsme se potkali v realitě, tak byli těmi nejmilejšími osobami." může být i tím, že prostě tady ty dramata, co lidi předvádí na netu v reálu prostě vypadají hloupě a do společnosti se úplně nehodí. A nemusí to být jen tím, že je někdo "srab" atd.

Ještě bych ti k tomu rád řekl, že mi nadávání na anonymitu připadá hloupé z toho důvodu, že třeba na Twitteru jsem byl svědkem několikrát, kdy třeba někdo něco psal na Twitter a někdo mu na to psal, že s tím nesouhlasí - dokonce i celkem slušně a neútočně - a ten první na to reagoval něčím jako "s debilním anonymem se nebavím, ukaž svou tvář, ty hrdino" a podobné věci, které už ve výsledku působí trapně, protože ten člověk, co to psal je také anonymní. Sice má třeba uvedené na Twitteru pravé jméno jako "Honza Novák", ale my ani nevíme, jestli je to pravé jméno a nemáme to jak potvrdit a pokud nemá modrou fajfku, není ani nijak ověřený a je anonymní, jako kdokoliv jiný. Povyšovat se nad ostatní je tedy nesmyslné a prakticky díky twitteru jsem si na tenhle klišé názor trochu vytvořil alergii. A když se si vezmeš, že se tím oháněli třeba i politici - jejich práce je umět komunikovat s veřejností a pak vidíš, jak třeba Kalousek na Twitteru píše lidem, co s ním nesouhlasí "ty trapný internetový hrdino"

Jinak já mám celkem né úplně běžné jméno a často mě lidi obviňují z anonymity, i když používám pravé jméno. Na Facebooku se mi to párkrát stalo "místo té kok*tiny mi řekni pravé jméno, ty internetový hrdina" - ale to je moje pravé jméno lol...

A poslední věc, která je podle mě důležitá. Anonymita internetu je podle mě hrozně důležité - já se dlouho zabývám online privacy a cybercsecurity a myslím, že je možnost anonymita hrozně důležitá. Např. si přečti tohle: https://www.privacyguides.org/en/basics/ why-privacy-matters/

A dost mě děsí myšlenka, že tahle hrozně důležitá hodnota jakou je anonymita by měla být nabourána, protože někdo "nemá rád ty drzý anonymy" a setkal jsem se i s názory, že by se měla identita vynucovat zákonem a všichni by měli být na netu pod pravými jmény apod. Naprosto nesouhlasím - absolutní cesta do pekel.
13.09.2023 03:15:56
Teta Dana:
Ahoj,
omlouvám se, že jsem ti tvou diskuzi zaplácla offtopicem. Ráda bych na Thatslife reagovala do jejího profilu, který ovšem nemá

Pokud chceš, můžu kaitena požádat o smazání mých postů, ať tam nemáš bordel
12.09.2023 19:50:20
Opcom:
Fuckin anonymous: Dobře se bav
12.09.2023 04:12:25
Fuckin anonymous ( ):
Welcome on your wall, madafaka. Hahahahaha!
Přidání nového zápisu
TVÁ PŘEZDÍVKA:  TVŮJ E-MAIL:
TEXT ZÁPISU:Opište kod:


  


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk