Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.879054, vloženo 28.05.2015 00:16:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kde končí chamtivost...?
Dokončil jsem školu, pracuju, dokonce v oboru který mě baví.

Ale pořád mě fascinuje lidská chamtivost - včetně té mojí :). Mohl bych dělat jenom 4 dny v týdnu a stejně bych si vydělal měsíčně víc než 3/4 lidí v téhle zemi. (a to ještě za nástupní plat)
Ale pracuju 4 dny v týdnu? Ne, pracuju pět dní, abych měl ještě víc, protože chci mít lepší auto, lepší notebook, lepší byt, lepší stravu atd.

Příští rok bych mohl mít cca o desítku víc, tak si říkám, že jí obětuju k volnému času namísto stejného množství práce, ale už teď o tom pochybuju. Zase mě to dostane a bude mi líto víc těch "ztracených" peněz než toho volného času.

Proč si člověk nedokáže říct : "mám pro svůj život dost, tak radši budu mít míň a užiju si volný čas"...?

A je to chamtivost nebo osobní rozvoj či osobní "zodpovědnost"? Možná ani jedno z toho, protože mě zatím práce neomezuje ani neobtěžuje, ale je otázka, kdyby začala, byl bych ochoten obětovat svojí práci za nižší mzdu?

Diskutujte, čerstvě jsem nastoupil do "full-time" pracovního života a spousta věcí je pro mě nová, postřehy, myšlenky či kritika jsou vítány.
 libik E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.05.2015 16:06:11
Možná bys měl přednostně rozlišovat , jestli ty peníze vůbec potřebuješ a zjistit, že spousta lidí a svět je potřebujou OPRAVDU a ne na nový auto a barák. VŠICHNI, KTEŘÍ PENÍZE MAJÍ JICH CHTĚJÍ VÍC A VÍC A ŽIJÍ VE STRACHU, ABY SE JIM NEODCIZILY, TAKŽE JSOU JIM NA NIC A PROTO SE LIDI, KTEŘÍ NEMAJÍ VŮBEC NIC, ALE MAJÍ TŘEBA VÍRU A NADĚJI, MAJÍ LÍP. Mít peníze, ale s nimi i vlastní strach a závist ostatních, není žádná výhra.
 aiuto-anima Žena19 Kategorie
28.05.2015 15:38:41
jestli tě ten obor baví, tak by to mohl bejt uplně obyčejnej workoholismus... ale zmiňuješ, že je ti líto ztracenejch prachů, takže v tom kus nenažranosti taky bude.

podle mě jdeš jako většina lidí ve vzorcích kapitalismu... chceš mít co nejvíc věcí, co nejlepších.. protože to je filozofickej model týhle společnosti.. peníze se musej otáčet, jinak korporace ztrácej zisky....... a tobě se v osobní rovině dostaví pocit, že něco moc důležitýho uniká... ale v penězích to neni, protože tenhle pocit maj jak bohatý, tak chudý.... ke spokojenosti stačí pevný zázemí, bezpečí, potrava, fyzický zdraví (i duševní) a upřímný, blízký vztahy s ostatníma lidma... bohatství je fajn, ale neni nezbytný... jakmile máš na kontě určitou sumu, ta honba za penězma končí... a když pokračuje, tak ze setrvačnosti.
 alkaidaterror Muž31 Kategorie
28.05.2015 13:16:58
Kdybych si měl vybrat mezi tím, když budu v práci každý den několik hodin a dostanu za to hodně peněz a za bé mezi časem, kdy můžu být se svou rodinou a s nosíkem, vyhrává B.
Když nosíkovi ukážu nějakýho plyšáka, on po něm vyskočí, nakrčí ten svůj frsňák a packama se ho snaží chytit ve vzduchu a já plyšákem uteču se slovy TORO! EL TORO! a nosík cvakne zubama na prázdno a dopadne na zem... A takto dovedeme blbnout celé hodiny... To prostě je stokrát lepší, než nějaký herní notebooky, iPhony, plasmový televize, drahý auta, etc.
Však tady stačí vidět, jak blbne s mou sestřenkou lol https://youtu.be/-FJlAjXzXH4
Smajlík  Maximilian Muž85 Kategorie
28.05.2015 11:43:28
Chamtivost je pro člověka nežádoucí vlastnost. A vlastně celkové lpění na penězích z lidí dělá otroky vlastního bohatství. Až si jednou řekneš, že ti na penězích vůbec nezáleží, že nepotřebuješ k životu žádné auto, že ti stačí bydlet v obyčejném malém bytě a že se spokojíš s obyčejným počítačem, tehdy si můžeš pogratulovat, žes nad penězi zvítězil. Takhle jsi pořád jenom otrok, protože obětuješ svůj čas, abys mohl vydělávat pořád víc a víc peněz k nákupu nějakých zbytečností, po kterých momentálně toužíš :-)
 Left wing
28.05.2015 10:52:24
Pokud by někdo chtěl začít důkladně rezebírat motivace lidí k určité činnosti nebo k určitým rozhodnutím, tak by musel nastudovat určité vědomosti např. z oboru psychologie. Chování a jednání člověka je z velké části ovlivněno např. výchovou v dětství. Jako dítě člověk "automaticky" "kopíruje" jednání rodičů, protože v dětství jsou rodiče přirozenou autoritou. Když začíná být člověk starší a začíná mít určité vlastní zkušenosti, tak samozřejmě o určitých zvyklostech, názorech atd. začíná víc přemýšlet.Dám příklad. Např. si klade otázku, proč jeho rodiče něco dělali určitým způsobem, když třeba rodiče od kamaráda to dělají jednodušším způsobem. Tím se může začít měnit právě ten tzv. žebříček hodnot konkrétního člověka.

Je ale třeba otázka, jestli by se mohl výrazně změnit žebříček hodnot třeba u lidí jako je Paris Hilton, která např.asi nikdy nechodila do zaměstnání, ale především utrácí peníze, které vydělal někdo jinej. Záměrně jsem zvolil extrémní příklad.
Je rčení: zvyk je železná košile. Dá se říct, že by Paris Holton byla chamtivá? Těžko říct. Prostě je zvyklá lít do sebe alkohol na různých párty, a je to její životní styl.

Obecně se dá říct, že "přeučit" se z nějakého životního stylu na zcela jiný životní styl, to je pro většinu lidí hodně moc těžké a v některých případech nemožné popř. možné jen pod velkým nátlakem.
Takové situace se děly v totalitních režimech,např. v 50. letech za tvrdé totality, kdy třeba dříve dobře vydělávající právník byl poslán do dolů.
 lopezz Muž38 Kategorie
28.05.2015 10:31:06
Slovo chamtivost je do určité míry abstraktní pojem. Různí lidi mají tzv. různej hodnotovej žebříček. Třeba pro osobu A je důležité mít hodně volného času, třeba pro osobu B je důležité mít drahé auto, jezdit na drahou dovolenou atd. Proč to tak je, to se přesně nedá určit. Je to vlivem výchovy, životních zkušeností atd.
Není ale rozhodně přímá úměrnost mezi mírou spokojeností a výší majetku nebo výší příjmů. Třeba někdo, kdo vydělává třeba přibližně 20 tisíc měsíčně může být spokojenější než někdo, kdo vydělává třeba milion měsíčně. Míra spokojensoti totiž výrazně závisí např. na míře stresu.
 lopezz Muž38 Kategorie
28.05.2015 10:00:38
Já si tuhle koupil pilulky na chamtivost, funguje to.


Zkoupil jsem všechny a místo 2x denně si beru dvě každou hodinu.
Smajlík  Amras Tasartir Muž35 Kategorie
28.05.2015 09:59:06
já s tim problém nemám. si stačí uvědomit, že volnej čas je dost drahá komodita dražší než nějaký auto. kolem úspory času se taky točí sakra velká část celýho trhu. takže kdybych měl přílůežitost jak ty tak po ní určitě sáhnu. stejně člověk nikdy nemůže mít všechno a pokud kvalitu života určuje podle drahejch počítačů a aut, tak je tu ještě riziko, že ho ta chamtivost jednou úplně umoří a zničí.
 meow
28.05.2015 09:11:58
:DD
 SKED Muž69 Kategorie
28.05.2015 08:01:28
No jo, tak ses pochlubil kolik vyděláváš, jak tě práci baví a jak budeš jednou ve vatě ... a teď se vrať zpátky ke svým vlhkým postpubertálním snům s Ančou Dlaňovou ..
Smajlík  hama tlama
28.05.2015 07:35:04
Chamtivost živí sebe sama.
Smajlík  SPQR Muž31 Kategorie
28.05.2015 02:27:42
Chamtivost nikde nekončí, chamtivost je chamtivost protože nezná žádné meze.. Ing. Palačinko.
Smajlík  Kvalt Muž33 Kategorie
28.05.2015 01:03:15
Seš ještě mladej. Práce je zábavou a vlastně jí nic nekonkuruje.
Já dřív taky makal, jako úderník. No a teď mám prcka a stačí dělat jen 3 dny :-)
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
28.05.2015 00:37:13
Bych s tím teď nic nedělal, nech to tak být.
Zbytek je asi o osobnosti a jak píšeš - nech se ovliňovat postřehama a myšlenkama. Uvidíš po nbějaké době - jak jinak (vyděláváš krátce, je to individuální - rady k ničemu)
 *matouch* Muž44 Kategorie
28.05.2015 00:18:35
Proč si člověk nedokáže říct : "mám pro svůj život dost, tak radši budu mít míň a užiju si volný čas"?

Dokáže, vím to. Stačí jen nechtít stále víc a víc.
 kaiten Muž54 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk