Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.856273, vloženo 25.01.2015 20:05:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jaký byl, socík? Občanský průkaz.
Dnes na ČT-1 ve 21:40 budou vysílat film "Občanský průkaz". Sice ukazuje pozdní sedmdesátá leta ale přesně zobrazuje moje dospívání ze začátku let osmdesátých. Jeden z filmů pro dnešní mladé, pokud je zajímá jak to tehdá bylo.
Jaký je váš názor na dospívání v tehdejší době? Pod dekou všudypřítomných lží, v bídě hmotné i duševní? Kdy jste mohli žít svobodně jen v kruhu nejbližších a stejně dávat pozor před dětma, aby se neprokecli, i před přáteli, aby vás nepráskli?
 zdarjaksviňa Muž Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.01.2015 16:14:53
Kaj se dítě!! - Boží trest nemine Tě! Řku-li, že proti samotnému Bohu jest současný systém kapitalistický bratrovražedný, pak prohlédni a uvaž, jak dobře ti bylo za minulého režimu. Sic propaganda byla silně proruská, dnes nelze vyhnouti se propagandě silně proamerické jsouc snad ještě desetinásobné váhy. A další co změnilo se v uplynulých letech pětadvacetiletých, je to, že z republiky nechal sis občane povrchní udělat montovnu lacinou schopnou přežít jen díky milosti nadnárodních podniků, rozhodnuvších se zde vykořisťovat lid tvůj dobrý. Ne-li rovnou nabrati levnějších přistěhovalců. Sám sobě sis člověče český vydláždil cestu do hrobu když nechal sis rozkrást zemi svou rodnou. Mléko už nepiješ české, ale německé. Brambory vozíš z Polska, za vlastní vodu platíš francouzům a za ruský plyn platíš německu. Jak naivní děcko nechal sis nabuíkovat kecy o svobodě a přitom žádnou svobodu nemáš. Ve volbách demokratických vždy volíš toho, koho ti média naaranžují a ty jim to spolkneš i s navijákem. Kaj se a zpovídej se ze svých hříchů. Jak dopustit jsi mohl aby druzí takto zlikvidovali vše, co tví předkové rodilí vybudovali. Ve jménu osobního prospěchu a egotistického pojetí světa jsi zanevřel na vše dobré, co zde kdy bylo. Svět stojí na pokraji války a ty snad se svou hloupostí budeš i umírající v příkopu vzývat režim kapitalistický.

Mohli jste mít ráj na zemi, mohli jste budovat vzkvétající společnost, civilizaci hodnou už onoho 21. století. Namísto toho se snažíte přehlížet hrubé nedostatky současnosti tím, že zaměřujete pozornost na bezvýznamné hovadiny režimu minulého.Tvrdíte, že dnes se máte líp a že váš život má vyšší kvalitu. Jestli tím myslíte model kdy firmy propouštějí zaměstnance a těm co zůstanou naloží třikrát více práce za ještě menší mzdu. Jestli tím myslíte ekonomický systém, který nebohatne, a který aby jen nezkrachoval tak vydává se cestou úsporných opatření, pak říkám, dobře vám tak ! Jestli tohle je onen model, který vzýváte jako lepší, tedy že budete ještě víc šetřit a ještě víc šidit jak výrobu, tak materiály a služby, pak Bůh vám vzkazuje synové moji, že tohle není krok k lepším zítřkům, tohle je razantní krok zpátky k ubožejší společnosti.
 Františkánský řád
26.01.2015 14:48:38
Nebyla to Hawai. Ale teď také není dobrá doba a za názor tě můžou i zabít a nemyslím Muslimy, Cikány atd., ale klidně i bílé... Můžeš chcípnout na ulici, všude lichvářů, dobrá místa obsazená přes známosti... Všude samej mafián místo šéfa, kterýmu nemůžeš nic říct, aby na tebe nepoštval gorily... Není to lehké.
Smajlík  Kvalt Muž33 Kategorie
26.01.2015 10:27:11
U nás nikdo nedonášel, já mohl říkat co chtěl, ale zase jsme nikde nemohli sehnat banány. Ještě že už je to dnes jinak.
 Jůesej Forever
25.01.2015 23:10:07
na tom jsem byl v kine
Smajlík  SKEDoff
25.01.2015 22:03:16
Tak s podobnym kantorem jsem se setkal take az na stredni, zatimco na zakladce to byla sama zaslouzila soudruzka ucitelka. Diky bohu za rodice a rozumne starsi kamarady, kdo nemel podobne alternativni zdroje, asi nemel sanci pochopit, jaka je to vsechno propaganda...
 kaiten Muž56 Kategorie
25.01.2015 21:38:45
kaiten: měli jsme starého učitele na učňáku. Říkal nám o Masarykovi, první republice a tak. Jasně že ho mohli kdykoli prásknout, přesto mluvil. Krásný člověk.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
25.01.2015 21:34:22
Koncerty Misika ve stodole, srpnove demonstrace, kopirovani knizek a fotek, nocni pousteni pasek s nahravkami z radia z osmasedesateho... jo, jsou i prijemne vzpominky.
 kaiten Muž56 Kategorie
25.01.2015 21:26:29
kaiten: spousta střípků. Se to v hlavě rozběhne jak film. Si dám za úkol spáchat zpověď o krásných věcech, co už nezažijem. Třeba chrchlající pásky s hudbou co se nesměla...
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
25.01.2015 21:13:21
Ucitelky ve skole, ktere mi tvrdily neco uplne jineho, nez rodice. Televize s tatovym komentarem. Zakazane knizky, zakazana hudba, zakazane nazory. Domovni duvernik, akce Z, pracovni soboty, komise na vsechno. Nejvetsi sarze - zelinar, reznik, chlap ze Stavebnin a vzdalena teticka, ktera se z kravina dostala rovnou na UV. Skemrani na uradech temer o vsechno, a naprosta bezmoc pred tupymi hlavami se spravnou knizkou v kapse. Hlas Ameriky a Svobodna Evropa z radia zabaleneho v alobalu. Tajne opakovana maturitni pisemka z rustiny vecer v kabinete reditelky, protoze ta puvodni byla o Masarykovi. Odevzdej Uplatek Nebo Zemres. A tisic dalsich vzpominek...
 kaiten Muž56 Kategorie
25.01.2015 21:12:24
Nenacházím mnoho pozitivního na dnešní době, řekl bych že jako celek byla doba minulá o dost lepší než dnešní. I mezilidské vztahy byly férové a lidské, ne jako dnes falešné a křivácké.
Smajlík  Kadimírek
25.01.2015 21:10:20
Respekt (ke tvým rodičům). Já to štěstí neměl, navíc jsem byl od podzimu '84 v uniformě.
Do toho seznamu věcí, které mi vadily, bych přidal další dvě - zničené životní prostředí a cizí vojsko v každém městě.
 poslední odpočinek Muž45 Kategorie
25.01.2015 21:05:29
poslední odpočinek: Za Mertu dík. Já měl strejdy na západě, několik známých emigrovalo a moje okolí bylo silně protirežimní. Chci říct, že jsem věděl, jak moc je to k zblití. Nějaké střízlivění se nekonalo. Jen jsem byl vychováván, abych jinak mluvil doma a jinak venku. Beztak jsem se prokecl a byly problémy.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
25.01.2015 20:48:51
Ten šok, když jsem se krátce po revoluci podíval na západ a všechno bylo jinak, než do nás horem dolem od dětství cpali. Cenzura ad absurdum, kdy v textech písní naší kapely zkoumali každé slovo ze všech stran, jestli je dostatečně ideově v pořádku a neskrývá se za ním nějaký podvratný dvojsmysl. Nemožnost podívat se do světa. Předposranost a udavačstvím zničené životy. Moc bez pravdy a pravda bez moci.
https://www.youtube.com/watch?v=vfqZCAU0oaY
 poslední odpočinek Muž45 Kategorie
25.01.2015 20:35:54
Mě nejvíc vadila ta hluboká duševní bída, která tu dodnes sem tam přetrvává.
V bídě hmotné jsem nebyl a nejsem.
Dráty na hranicích a lež jako všeobecně akceptovatelný komunikační prostředek mi taky nepřidaly.
Když se komunista zhroutil, věděl jsem, že to bude dlouhá cesta, ale že dnes bude komunista Filip předsedat sněmovně, že budou mít třináct procent voličů a na diskuzních fórech budu číst ty samé tlachy... to jsem opravdu nečekal.
 recepce
25.01.2015 20:14:57
poslední odpočinek: Přijde mi, že když se dnes diskutuje o tehdejší době, probírá se kde co, ale právě to lhaní moc ne. Přitom to mi vadilo nejvíc.
Co vadilo nejvíc tobě? Je mi 45.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
25.01.2015 20:14:29
Nejlepší doba. Svoboda byla pro všechny, pokud o ní stáli. Plno věcí bylo lepších. Není důvod být rád za úpadek v pozdějších letech.
 jakeš
25.01.2015 20:08:45
Pořád ještě jsem to lhaní předchozím generacím úplně neodpustil.
 poslední odpočinek Muž45 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk