Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.81819, vloženo 31.10.2005 17:10:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bůh
Protože je to tady pořád, tak by to chtělo nějak rozmotat...
Věřící, pište argumenty k tomu, v co věříte a já vám to budu vyvracet, když vám to nebudu moc vyvrátit, tak přijmu váš názor komprende?
 libik E-MAIL:   Muž17 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.11.2005 20:12:36
Věřící vědec: tak tak, naprosto s tebou souhlasím a vidím to stejně.
Ona taková intelektuální diskuse o Bohu je za prvé tak trochu zprostředka, protože nemáme jednotnou definici Boha a tak obhajujeme nebo zatracujeme vlastně každý něco jiného.
A za druhé je z pouhého rozumu jasné, že Bůh, který je definovaný jako veškerá existence, se nedá materiálně pochopit hmotným mozkem, protože jestliže je v mozku nějaký model skutečnosti, tak by v něm musel být stejný počet prvků, jako v té skutečnosti. Jinak je to zjednodušený model, u kterého je problém v tom, že ho každý máme zjednodušený jinak. Pokud teda nebudeme mít mozek velký jako vesmír, tak vesmír bez tohohle zjednodušení nepochopíme. Nehledě na to, že takový mozek by byl taky součástí vesmíru, takže bychom ho museli ještě zvětšit o sebe sama... z čehož kouká něco jako rekurzívní funkce.
Takže Boha může pochopit zase jedině Bůh. Naštěstí i my jsme z něho kousek, takže přes ten pocit vlastní identity to jde - jak učí např. buddhismus a další mystikové. Jen se musíme vzdát té vlastní oddělené identity, což je docela problém.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
02.11.2005 01:22:58
Můj názor je takový, že Bůh je úplně všechno. Chápu to spíš jako nějaký princip - celý svět, všichni lidi i ty sám, hvězdy, Slunce, to je Bůh - láska. Energie, která má vědomí, která vnímá sebe sama, nikdy nevznikla, nikdy nezanikne, nemá počátek ani konec, všechno je jen hra a oslava sebe a svých možností. Vymyká se jakýmkoli pojmům, slovo "Bůh" je jen omezení a popis. Existuje jen jedna jediná živá bytost a my jsme jejím projevem. Nejde o to, že by byl někdo jiný, kdo by řídil tvůj život - ty řídíš svůj vlastní život sám a všechno, co se děje, je jen tvoje přání. Vycházím z buddhismu - pomocí meditace prý můžeš tohle všechno pochopit, ne rozumem, tím nikdy Boha nevyvrátíš ani nepotvrdíš, ale prožitkem a srdcem to snad jde.

A proč by si vlastně měla evoluce a Bůh odporovat? Proč by věda a Bůh měly být protichůdný myšlenky? Bůh přece mohl stvořit svět se všemi přírodními zákonitostmi, vč. evoluce. Proč by měli věřící odmítat fyziku nebo psychologii? Jde jen o to přijmout a pochopit, že nám byla dána svoboda a že jsme zodpovědný za každý svůj čin, slovo a myšlenku. Vědci stejně nikdy nevysvětlí, proč vznikl vesmír, i kdyby ho do posledního detailu popsali.

Pak je ještě otázka, čemu věřit a proč vlastně. Tomu, co ti někdo řekl, nebo co sis přečetl? Bible přece může být plná omylů nebo překladatelských chyb, navíc je napsaná hlavně v přirovnáních. Např. se zjistilo, že slovo, který se překládá jako "žebro", znamená taky "polovina". A podobných bludů a nesmyslných překladů tam bude ještě víc. Nakonec tedy nezbývá než věřit jen tomu, co sám vnímáš, zkoumat, hledat, ptát se a užívat si života a pochopit, že církev může být jen instituce a náboženství pouhá ideologie.
 Věřící vědec
01.11.2005 18:54:49
Albatros:

1) MOZEK - nemám ti to jak vyvrátit... ale myslím že pokud je takto flexibilní tak by pro něj neměl být problém aby jel na 100% a při poškození se nějaké funkce zredukovali... asi jako kdyby ti na gigovym disku vypadla polovina sektorů a místo na XPéčkách bys jel na 98čkách. Tj základní funkce by zůstali zachovány. Tvoji teorii vyvrací srdce (proč není párový orgán - strukturou je daleko jednoduší než mozek). Navíc pokud by motzek měl skutečně 70% svojí kapacity jako rezervu. Nemyslím si že člověk v 80ti měl 70% odumřelou... což je nesmysl. Dá se sice argumentovat párovými orgány ale i ty jsou velmi zpochybnitelné neboť při prostřelení plíce to ta druhá neudejchá. Taktéž ledviny... poruchou jedné dochází ke smrti a pochybuji že evoluce počítala s tím že si člověk jednu vyoperuje.

2) to tvoje "sex je přijemnej". Nevím jestli je ti známa informace že člověk nemá rozmnožování zakódováno a pokud by to dítě neokoukoukalo od rodičů tak potomka nesploděj. Fajn budou mít imrvére ruku mezi nohama protože "je to příjemný" nicméně k pohlavnímu aktu dojde tak maximálbně omylem. A já se tě ptám proč... určitě má na to tvoje nebetyčná teorie odpověď.

další co mi ta teorie nějak moc nevysvětluje jsou otisky prstů aneb čárovej kód člověka - ale ty určitě znáš jejich význam (nojo lidi jednou budou krást tak ať to maj pak jednoduší)

Latimérie podivná je podle mě další věc... ikdyž už na tak přesvědčivá...Jinak tě taky nepovažuju za idiůtka v pravém slova smyslu. Jak už jsem řekl. Nevěřím v boha, neodmítám darwinovu teorii. Pokud se někdo ztotožňuje s jednou z těchto myšlenek a druhou (navzdory důkazům nebo výjimkám) kategoricky odmítá, beru jako "idiůtka" protože lidi co věřej a nepochybujou bráněj. Kde bysme byli kdyby všichni věřili že je země placatá... a za tisíc let si lidi budou řikat "kde bysme byli kdyby sme věřili tý Dárvinovo teorii". Lidi co věřej sou brzdy v poznání - můj skromnej názor.

Teď mě ještě napadlo lidské oko které údajně přijmá daleko víc věmů než vidíme, které jsou filtrovány namísto toho aby byli zpracovány. Tím nám vzniká další předimenzovanej orgán (a doopravdy netušim jestli zvířecí oko pracuje taky tak).
 T-e-r-r-o-r Muž25 Kategorie
01.11.2005 16:55:37
T-e-r-r-o-r"

Já si o tobě nemyslím, že si idiot i když píšeš nesmysly, ale tvoje povrchnost mě nedojímá ...

Mozek je složitý a předimenzovaný právě proto, aby mohl vůbec fungovat. Kdyby obsahoval neuronovou strukturu, která by zvládala jen potřebné tak by si po nárazu hlavou do futer umřel nebo by ti třeba vypadlo levý oko. Jednotlivé části mozku jsou zastupitelné. Taková multifunkčnost výrazně napomáhá přežití, kde jiná část mozku je schopná přejmout funkce navždy zničené části jiné. Jelikož mozek nedorůstá je jeho jedinou obranou proti poškození (i vniřnímu např krvácení, hematoma atd.) přirozená flexibilita. Krom toho je schopný lépe se adaptovat na různorodé podmínky využitím jinak orientované strukturalizace myšlení, znalostí atd.

Pokud si si nevšiml jakákoliv společnost a lidská především je v přímém rozporu s přírodou a přírodní větví evoluce. Nastoupila na jinou kolej, která se řídí odlišnými zákonitostmi. Žádný savec není schopný se o sebe v ranném věku postarat. Proto taky evoluce zařídila takové věci jako mateřské pudy. Krom toho je taky strůjce toho, že sex je příjemná záležitost tak se do ní přestaň navážet :o))
 Albatros Muž25 Kategorie
01.11.2005 16:09:58
Albatros: ještě je tu ten lidskej mozek a mládě....

přesně sem čekal že přijde nějakej idiútek a chytne se tý jednoduší poloviny...
 T-e-r-r-o-r Muž25 Kategorie
01.11.2005 15:34:52
T-e-r-r-o-r"

Nejdřív si podobnou literaturu prostuduj než začneš mystifikovat zdejší osazenstvo.

Mi to přijde, že vůbec neuvažuješ podmínky, ve kterých se lidé vyvíjeli. Viděl jsi někdy v rovníkové africe v té době pokryté džunglí zimu?

Kytka samozřejmě pozná, jestli se rozmnožuje dobře. Mě se to nechce rozepisovat mechanismy jsou známé a hlavně tendence, které ji nutí vyvíjet se takovým způsobem ...

Darwina si do huby taky brát nemusíš, jenom proto, že jeho teorii nerozumíš ...
 Albatros Muž25 Kategorie
01.11.2005 13:24:47
Koukám že je na čase sem zase zkopčit "Henryho prdel", případně si to najděte ve vyhledávači... :o)
Smajlík  shodan Muž Kategorie
01.11.2005 13:10:46
Ty vole proč to tu zas píšeš...??
Vyhledej si to!!!
Já píšu po několikáté, že v boha absolutně nevěřím!!!
Smajlík  radan16 Muž15 Kategorie
01.11.2005 13:07:02
Bůj je ....je to energie..protože energie je vše z čeho je tvořen svět....je nezničitelná....a mění formu...dokonce i hmota je vlastně energie.....
Smajlík  Kačka Žena31 Kategorie
01.11.2005 08:51:16

Smajlík  Vířivý Adventista Muž30 Kategorie
31.10.2005 22:36:52
a 9měsíční těhotenství... počneš na jaře aby se ti dítě narodili hezky akorát na zimu a nemělo co žrát :)))
Smajlík  T-e-r-r-o-r Muž25 Kategorie
31.10.2005 22:31:26
Komo : a pak je tu ještě problém s našim mozkem kterej do tý teorie taky moc nesedí... je předimenzovanej proti potřebám... a podle teorie se vyvýjí jenom to ce je potřeba... jakousi adaptací.... (ryby na souš kvůli potravě a tak...)

Takže jakkoukám tak na nám z tý skříně lítaj mouchy... ale co... ty si četl tři knížky... to je dost na to aby jsi o tom nemusel přmeejšlet vlastní hlavou...
 T-e-r-r-o-r Muž25 Kategorie
31.10.2005 22:30:46
Komo: třeba toho víš 5x tolik co my, to nepopírám. Jak já, tak terror jsme napsali svý názory dost zjednodušeně. Klidně se nechám poučit a rád změnim názor.
Vim že jsem psal o mezistádiích druhů a vyvracel tak Darwinismus, zatímco po světě už běhají Neodarwinisti s hypotézou o mutacích. Osobně to považuju za ještě větší hovadinu, ale rád si to nechám vyvrátit. Poprosil bych JEDEN jediný DŮKAZ. Padlo tu, že je jich spousta, tak bys sem mohl aspoň jeden nadhodit... Dík
 UpsideDown Muž28 Kategorie
31.10.2005 22:23:01
Komo: předpokládám že knížky, který tý teorii věřej... pokud si myslíš že evoluce dohnala lidi k dokonalosti tím způsobem že jejich mládě prvních 10let života neni schopný se o sebe postarat tak se s tebou jako s mnohými nemám o čem bavit.
Smajlík  T-e-r-r-o-r Muž25 Kategorie
31.10.2005 21:50:02
Komo to řekl drsně, ale podle mého gusta...
Smajlík  soske Muž Kategorie
31.10.2005 21:42:28
UpsideDown (31.10.2005 19:09:39) a T-e-r-r-o-r (31.10.2005 20:10:25): Prosím vás, nepiště o evoluci takové nesmysly, jejichž nesmyslnost si uvědomuju dokonce i já, nebo si budu myslet, že já, co jsem o evoluci přečetl tak tři knihy, vím o evoluci víc než vy všichni dohromady. Děkuji :-/
libik: Nic proti tobě, ale já měl v tvém věku podobné názory. Dnes mám názor stejný, taky si o sobě myslím, že bych dokázal vyvrátit všechno, co by mělo být jako důkaz existence boha, ale nedělám to, je to zbytečný, k ničemu. Pro mnohé věřící vůbec není podstatná pravda (je/není bůh). To, že je, je pro ně asi totéž, jako pro matematika, že 1+1=2. A jako takoví prostě o tom, jestli skutečně 1+1=2 nehodlají vést diskuze.
Je to úplně zbytečný. Blbce a věřící (což je leckdy totéž) o pravdě nepřesvědčíš. A pamatuj, že lidská blbost je nezničitelná.
Smajlík  Komo Muž25 Kategorie
31.10.2005 21:33:44
Věřící je od slova věřit a nikoliv mít jistotu a tu nemá nikdo.

Já osobně věřím v něco jako v Nejvyšší dobro. Je to třeba jenom nějaká energie nebo něco co nemůžeme ani nějak nazvat … Ono na světě existuje mnohem více náboženství než je křesťanské pojetí Boha. Řekl bych, že každé z nich má část pravdy, ale celé pravdy se žádné z nich nedobralo. Zrovna tak ty nemůžeš něco takového vyvrátit.
Smajlík  xrada Muž26 Kategorie
31.10.2005 20:59:32
Závidím Ti tu jistotu mládí. Desítky, stovky filosofů, kněží i prostých lidí se věky snaží rozhodnout tuto otázku a Ty jedním vrzem vše vyřešíš. HLE GENIUS!
Smajlík  Dalek Muž99 Kategorie
31.10.2005 20:26:25
Bojíš se, že bys nemusel mít pravdu? Víš, existuje takovej filosofickej směr, co si říká pragmatismus, kterej říká, že si maj lidi vybírat to, co se jim v životě hodí. Takže pro každýho platí jiná pravda. A otázkou u něj není, zda Bůj je, ale k čemu je... Existuje tedy spousta pravd a mě je upřímně ukradený, co si v tomhle myslíš ty. A je to jedna z věcí, který k rozhřešení nejspíš nikdy nedojdou, tak se tu nesnaž hrát na kdo ví jak inteligentního a ber to tak, že existuje svoboda vyznání.
Smajlík  Menai Arwena Žena23 Kategorie
31.10.2005 20:10:25
libik: jo Darwin svojí teorii napsal ještě před objevením pozůstatky chyběhjcího článku před homo spaiens (nevím jméno) kterýá byl starší )poločas rozpadu) než australopythekus ty "bezchybná teorie". Navíc v těch teorií najdu daleko větší mouchy...

...například vývoj rozmnožování u kytek. Jak asi taková kytka pozná že je její rozmnožování blbý... kolem sebe se podívat nemůže aby zjistila že je jediná z miliónu která se uchytila, takže si myslim že tý jediný která vyrostla by se mělo zdát všechno ok a ne "plánovat" nějaklý změny.

jinak v boha nevěřim...
 T-e-r-r-o-r Muž25 Kategorie
31.10.2005 20:05:03
Bůh,to nikdo není,jsou to jen písmena,která tvořej to významné a nechapající slovo.Bůh není a nikdy nebyl,Je to jen představa v někoho.Ale život si každý řídíme sám..
Smajlík  tekyla Žena20 Kategorie
31.10.2005 19:32:10
Víru není možné vyvrátit.
Protože je to víra, osobní přesvědčení člověka.
Víra není založena na žádných důkazech nebo argumentech technického nebo vědeckého rázu.
Je to Víra.
Nevěříš v Boha ? - v pořádku.
Věříš v Boha ? - v pořádku.

Trochu tolerance, prosím.
Smajlík  Lamiahh Žena Kategorie
31.10.2005 19:29:14
UpsideDown"

Všechno co si napsal není pravda, ale jinak v pohodě :)
 Albatros Muž25 Kategorie
31.10.2005 19:25:43
Realman"

Příčina a následek. Pokud všechno co existuje vzniklo bez příčiny a následkem je vesmír je na snadě, že zákony vesmíru jsou v rozporu s jeho vastní existencí.
 Albatros Muž25 Kategorie
31.10.2005 19:20:27
Já už jsem to psala několikrát, ale klidně to zopakuji: Já jsem nikdy nevěřila, nevěřím a ani nebudu v něco, nebo v někoho, co si někdy někdo něke vymyslel, aby mohl oblbovat lidi. Křeťanství je jen pro ty zbabělce, kteří svůj problém neumí vyřešit a potřebují k tomu ty blbé slova (modlitby) a naivně si myslí, že když to odříkají, že se vše vyřeší a že bude vše OK.
Já se s nikým nepotřebuju přežírat jestli má pravdu dotyčný, který je věřící, nebo já-ateistka.
 Topaz Žena Kategorie
31.10.2005 19:18:28
No konečně se toho někdo ujal!
Papež a všichni jeho hodnostáři, kněží, mniši a další duchovní budou moct začít chodit pořádně do práce. Filosofům se taky hodně zjednoduší život, když budou vědět na čem jsou v této otázce, budeme moct skončit s těma zbytečnýma válkama kvůli náboženskému přesvědčení, a to všechno díky libikovi a tomu, že to vzal pořádně do ruky jednou provždy to rozsekne!
 bilej tygr Muž70 Kategorie
31.10.2005 19:11:38
Jinak koukám že se tu sepisuju s takovou slohovkou, zatimco xZdenish to vyjádřil stručně a jasně :))
Smajlík  UpsideDown Muž28 Kategorie
31.10.2005 19:10:46
ehm, mám taký dojem, že evolúcia Boha nepopiera, evolúcia popiera len Bibliu...

no nič, aj tak tvrdím, že na túto tému nedostaneš jednu takú odpoveď, akú čakáš.
-a toto tvrdenie možeš vyvracať koľko chceš, budem si za tým stáť.
Smajlík  proxima-centauri Žena Kategorie
31.10.2005 19:09:39
libik: pro tu pohádku že jsou nějaký důkazy? To měl být vtip?

Podle zákonů genetiky nemůže z jednoho druhu vzniknout jiný - ta tvoje slavná teorie vykládá, že se to tak dělo. Že třeba rybě se zachtělo na souš a tak jí najednou narostly nožičky a byl z ní krokodýl. Vtip je to dobrej - mezi všema fosíliema se zatim našly jen kompletní druhy, žádný napůl ryby a napůl krokodýly, prostě žádný přechodný druhy NEJSOU. Jak by asi taky byly. Umíš si to vůbec představit - ryba z ničeho nic začne chtít na souš a 1000 let se jí vyvíjej nožičky. Hahaha!

A co na to fyzikální zákony? Každej si asi už všiml, že v přírodě se složitější struktury samovolně rozpadají na méně složité. Ta tvoje teorie předpokládá ale opak - že nějaká směs chemikálií začala sama od sebe, jen tak z nudy, tvořit složitější struktury. To je v rozporu např. s druhým termodynamickým zákonem.

Je toho mnohem víc a vedou se o tom vzrušené debaty. Teď nemám ani čas ani chuť to rozebírat. Ale příště až si budeš chtít hrát na racionálního a vědeckého člověka, přečti si aspoň něco o fyzice, biologii a chemii. Takhle akorát machruješ a sám přitom věříš stejným pohádkám, jako ti "věřící" do kterých se navážíš...

P.S.: Jsem ateista
Smajlík  UpsideDown Muž28 Kategorie
31.10.2005 18:55:26
Jsi blbec :)
Smajlík  xZdenish Muž27 Kategorie
31.10.2005 18:43:16
libik: polemizovat nad vším stejně jako ty
 peregrina Žena99 Kategorie
31.10.2005 18:39:18
peregrina: Tak to napiš dopis Darwinovi... Pro evoluci je tolik důkazů, že se nedá zpochybnit a všechno to dává smysl... Pak by si mohla polemizovat nad vším...
Smajlík  libik Muž32 Kategorie
31.10.2005 18:27:50
albatros:
No to mi teda vysvětli jak prosimtě.
Smajlík  Realman Muž16 Kategorie
31.10.2005 18:27:02
libiku pochop že tohle neni diskuze, ale tvoje snaha někoho setřít a ukázat se...radši sepiš seminárku na tohle téma, my si to třeba přečtem, ale nesnaž se tu nic dokazovat...
Smajlík  CIIaTeR Muž36 Kategorie
31.10.2005 18:24:37
libik:
víš proč se evoluci říká teorie? protože je to pořád jen TEORIE.
 peregrina Žena99 Kategorie
31.10.2005 18:21:13
Vesmír nemůže popírat sám sebe, jinak by tu nebyl... Možná je to tím, že to ještě neumíme chápat...

Existenci boha vyvrací evoluce..., ta je prokázaná a s Biblí se moc teda neshoduje...
Smajlík  libik Muž32 Kategorie
31.10.2005 18:17:39
Realman"
Jo popírá a jsi tu, nauč se s tím žít ..
 Albatros Muž25 Kategorie
31.10.2005 18:13:08
Vinc009: Nee,musela jsem se zeptat :o)
Smajlík  iiivvvaaa Žena16 Kategorie
31.10.2005 18:03:49
libik: tak to dokaž, když jseš tak chytrej!
Smajlík  UpsideDown Muž28 Kategorie
31.10.2005 18:01:02
Albatros: Jo? opravdu se vesmír svými zákony popírá??? To by tu asi nikdo z nás nebyl.
Smajlík  Realman Muž16 Kategorie
31.10.2005 17:53:32
iiivvvaaa: a vzpomněla sis? :)
 Vinc009 Muž Kategorie
31.10.2005 17:42:07
Vinc009: Zrovna včera jsem si snažila vzpomenout,co je to tautologie :-D
Smajlík  iiivvvaaa Žena16 Kategorie
31.10.2005 17:40:37
UpsideDown : De dokázat že není!
Smajlík  libik Muž32 Kategorie
31.10.2005 17:39:31
Mno sice nejsem věřící, ale mám jednu otázku, kterou by si mi ze svého pohledu měl vyvracet.

Jelikož vesmír je kauzální systém jak vysvětlíš jeho samotnou existenci potažmo účel, když on sám svými zákony svůj vznik popírá.
 Albatros Muž25 Kategorie
31.10.2005 17:35:09
eeh, já se nechci hádat, už mě to nudí...
nevěřim v žádnýho fousatýho dědka na obláčku, prostě proto, že se řídim zdravým rozumem a žádnýho boha, co by řídil můj život a odpouštěl mi ty pitomosti co dělám, prostě nepotřebuju. křesťanství je útěcha slabochů... já mám vlastní názor, věřím v lidi a přirozený zákonitosti vesmíru. můj názor na život a lidskou společnost vcelku přesně vystihuje LaVeyovskej satanismus. doufám že víte, o co jde (a pro ty co neví jen: ne, nepatřim do žádný sekty, nevyvolávám červenýho chlápka s rohama ani se po večerech nebavim podřezáváním kůzlátek, to nehrozí). ale v otázce náboženství jsem asi ateistka, protože satanismus v podstatě náboženství není. náboženství jen ovládá lidi...
to je můj názor, přeberte si ho jak chcete, ty mi nic vyvracet nemusíš (stejně by mi to bylo fuk =), na dotazy neodpovídám...
Smajlík  Miisha13 Žena Kategorie
31.10.2005 17:24:33
Už se to tu řešilo 100x... Nemůžeš dokázat že existuje, nemůžeš ale dokázat ani že neexistuje...
Ať si každej věří v co chce a na tyhle diskuze se vys**rte.
Smajlík  UpsideDown Muž28 Kategorie
31.10.2005 17:22:02
když chceš diskuzi, nahoď téma. zatim se jenom kasáš tim, že vyvrátíš každýmu všechno co řekne. to neni diskuze, to si pleteš.
Smajlík  Oriq Žena30 Kategorie
31.10.2005 17:21:49
osmiczka: To není argument k tématu, to ti vyvracet nemusím?
Smajlík  libik Muž32 Kategorie
31.10.2005 17:20:32
Je to diskuze... Bojíte se diskutovat? Bojíte se, že byste nemuseli mít pravdu?
Smajlík  libik Muž32 Kategorie
31.10.2005 17:20:28
osmiczka: tohle tvrzení je tautologie, to asi nevyvrátí
Smajlík  Vinc009 Muž Kategorie
31.10.2005 17:20:23
chachachachacha ty jseš fakt pako, nic proti
Smajlík  peregrina Žena99 Kategorie
31.10.2005 17:17:10
Zkus vyvrátit mé tvrzení 'Jsi idiot'.
 osmiczka
31.10.2005 17:16:23
Jakej to má smysl?
 Oriq Žena30 Kategorie
31.10.2005 17:13:42
Co je to bůh?
 Fildasek Muž33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk