Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.786570, vloženo 23.02.2014 13:07:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zkrácený vývoj na Ukrajině
Četl jsem tu mnoho o událostech na Ukrajině, takže bych si dovolil vložit takovou svodku Tomáše Haase, možná to někomu něco dá.
.
Podívejme se na posloupnost událostí v jednání EU s Ukrajinou:
Summit Ukrajina – EU byl svolán aby Ukrajina podepsala Asociační dohodu.
Ukrajinci vyjednávali až do posledního možného dne.
Poslední Evropou nabízená verze dohody byla ale pro Ukrajinu nepřijatelná.
Ukrajinci nedostali ani nějaký vzdálený příslib zrušení vízové povinnosti.
Ukrajinské zboží mělo do neurčené doby zůstat mimo hranice EU, protože prý neodpovídá Evropským standardům.
Zboží z EU mělo mít okamžitý plný přístup na Ukrajinský trh.
Ukrajina má volnou hranici s Ruskem. Rusko, které se chce bránit přívalu bezcelního evropského zboží pohrozilo, že v takovém případě zavře své dosud otevřené hranice s Ukrajinou.
A závislost Ukrajiny na obchodu s Ruskem je pro Ukrajinu kritická, zvláště nesmí-li její zboží do Evropy.
Ukrajina před vypuknutím nepokojů stála před bankrotem.
Hospodářská pomoc Ukrajině? Nějaká náhrada za ztracený ruský trh?
Ze strany EU žádná - EU nabídla půjčku ve výši 620 milionů eur.
Ukrajina ale potřebuje mnohonásobně tolik.
Za těchto okolností nechce Ukrajinská vláda asociační dohodu podepsat a přerušuje rozhovory.
A v této situaci nabídlo Rusko Ukrajině okamžitou pomoc ve výši 15 miliard eur a okamžité snížení cen plynu...
.
U nás se to prodává tak, že na Putinův nátlak Ukrajina svévolně zavrhla asociační dohodu s EU a prezident ji zavlekl zpět do područí Moskvy.
Nebylo to spíše tak, že to byla nevůle EU poskytnout Ukrajině jakoukoliv hmatatelnou pomoc a spěch s uzavřením dohody ještě před evropskými volbami, co donutilo Janukovyče přerušit rozhovory s EU, které z pohledu Ukrajiny nevedly nikam a přijmout Putinovu nabídku?
Vím, že asi pobouřím mnoho přátel. Ale zdá se mi, že kdosi, jmenovitě EU, tady hodně zpackal.
Nevím, zda a jakou hru tady hrál Putin.
Ale zdá se mi, že ani žádnou hru hrát nemusel.
Evropská Unie mu Ukrajinu naservírovala na stříbrném podnose.
 kristusek E-MAIL:   Muž37 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.03.2014 11:33:53
Uvědomte si, že je naprosto správné, když hodní teroristé střílejí zlé policajty. Podporujte politiku EU a podporujte Karla. Hlavně nic neřešte, nepřepínejte a sledujte jen ČT.
 Humanista Tolerantní
23.02.2014 16:20:23
Jakékoliv dluhy stejně nic nevyřeší. Dluhy jsou jen past. Nebudou moci splácet. Podle mě potřebují především zaměstnat svoje lidi stejně jako my ty svoje. To je klíčové. Nevím jak na Ukrajině ale včera kdosi v Hydeparku říkal, nezaměstnanost u nás 360 000. Pracovních míst 65.000. Tak co chceš víc? A co teprve Ukrajina. Každý zdravý člověk by měl vyfasovat od státu půdu a dobytek/skot a sám si hosdpodařit. Z toho se uživí a pak zaplatí i dluhy. Jak jinak se asi má uživit v kapitalistickém systému, kde není práce????
 Toreador
23.02.2014 15:51:58
Důvod protestů na Ukrajině je pravděpodobně daleko jednodušší. Mnozí lidé v posledních letech prostě přišli o životní podmínky, které jim umožňovaly vést hodnotný a důstojný život. Proč by jinak vycházeli do ulic, na mnoho měsíců a do mrazů, a nakonec nechali ještě do sebe střílet. V zemi, kde většinu majetku vlastní několik desítek oligarchů, to snad ani nemohlo dopadnout jinak.

Teorie o řízené revoluci ze strany EU a USA a jiné trapné teorie jsou od lidí, kteří mají plná bříška, ručičkama moc nehýbou a netuší, že netuší, co je to těžký život. Zdravému člověku nestojí ani za komentář.
 brindatko
23.02.2014 14:51:06
Tak či tak to dopadne tak že jednoho dne budou Ukrajinci říkat "Janukovič at byl jaký byl tak bylo lepší, bylo dobře a toto by se za Janukoviče nestalo, Zlatý Janukovič..." atd... Stejně jako u nás, v Iráku, Afghánistánu, Rusku, NDR...
Smajlík  Samir Muž33 Kategorie
23.02.2014 14:41:16
Což ostře kontrastuje s oblíbenou tezí mnohých kecálků, že EU uměle rozdmýchala konflikt na Ukrajině, jen aby ji dostala pod svůj vliv. Realita je taková, že EU o Ukrajinu moc nestojí, to pouze západoukrajinci vidí v EU naději (byť třeba falešnou) a Rusku už nevěří. Nelze se jim divit, po 96 letech nadvlády Ruska je Ukrajina stále jednou z nejchudších zemí Evropy.
Buď se Ukrajina poklidně rozdělí na proruskou a nebo proevropskou část a nebo tam vypukne občanská válka. Jinou variantu nevidím.
 petalon.
23.02.2014 14:39:36
Americky velikan s izraelskou kosou :/
 Svetr.
23.02.2014 14:37:48
vstup do NATO bude skutečně přínosem :)
http://cs617325.vk.me/v617325315/2123/Nyk-g8S55n4.jpg
 Svetr.
23.02.2014 14:31:57
P.S. Z pohledu EU mi třeba přijde smysluplnější se snažit o připojení Ukrajiny než třeba Turecka.
 Votrapa Muž Kategorie
23.02.2014 14:31:22
Důležité jsou i neekonomické prvky připojení.
Ano, EU je na Ukrajinu tvrdá (museli by hodně investovat do kvality výroby a přizpůsobení se naším směrnicím), neměli by zaručen vstup do Schengenu v nějaké přijatelné době, ale dříve nebo později by toho dosáhli. Bez vstupu do EU si o tom mohou nechat jenom zdát. A mít Rusko za zadkem není také žádný med co se osobní svobody týče. A ať je EU jaká chce, tak je to přece jenom (z tohoto pohledu) lepší volba. Ono samozřejmě ruku v ruce se vstupem do EU jde i integrace do dalších západních struktur jako je NATO (což třeba právě Janukovyč v 2010 stopnul).
 Votrapa Muž Kategorie
23.02.2014 14:10:33
Jako za starych casu, Kristusku. Plno demagogie a prekrucovani. Uz na pocatku to cele stoji na lzi, ze Ukrajinci vyjednavali do posledniho mozneho dne. To prece neni vubec pravda.
 1144
23.02.2014 13:28:03
Na 12. ř. je řeč o přívalu bezcelního evropského zboží.
Otázka: Když to někomu vadí, proč nenasadí clo?
Děkuji
 Osman
23.02.2014 13:19:42
Já ti řeknu k tomuto snad jen tohle, v roce 1945 válka zdaleka neskončila, hlavní epicentrum zapadního zla stejně zůstal v USA a Velké Britanii. Akorat se z fašistu přebarvili na liberaly, ale teď postupně znovu zhazuji masky. Historie byla přepsana. Ze začatku mělo v planu napadnout Německo a Polsko stalinové Rusko. Za Hitlera take bojovalo přes 40 tísic Francouzu. Existuje západ a existuje východ a podle svoji vlastní mentality se pak nasledně každy postaví na jednu z těchto stran, klidně pak i se zbrani v ruce.
Už jsem o tom psal tady:
http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=786093&orderby=ide

A naprosto neadekvatní reakce polského velvyslance Radoslava Sykorského, citují, jestli Ukrajina nekapituluje, je velká pravděpodobnost, že armady Německa , Francie a Polska
vejdou na ukrajinské uzemí.
http://www.youtube.com/watch?v=kQb8RRXNZeM

předpokladam, kdy situace na zapadě se stane neunosná co se tyče ekonomiky, tak se pokusí udělat stejný majdan v Moskvě a svrhnout Putina a nasledně rozděli Ruskou Federaci na několik menších statu, které bude kontrolovat NATO, jestli se jim to nepodaří, tak propukne 3. Světová: EU USA Japonsko proti Číně Iránu Rusku
 Svetr.
23.02.2014 13:19:29
http://tinyurl.com/oje8p8a

podívej se na obrázek a bude ti to jasné.
Stalin nastěhoval do východní Ukrajiny spoustu etnických Rusů a teď je tam konflikt mezi západní proevropskou částí a východní proruskou částí. Samozřejmě se do toho míchají velmoci. Putin považuju Ukrajinu za svou sféru vlivu a drží ji v pazourech, EU na druhou stranu chce Ukrajinu připoutat k sobě.
 Serotonin Muž35 Kategorie
23.02.2014 13:13:57
Ale ovsemze to je zase jen mocenska hra... a ti lide v ulicich zase jen figurky... Lituju jen tech par desitek milionu normalnich lidi, kteri za to samozrejme zase zaplati.
 kaiten Muž54 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk