Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.779268, vloženo 20.01.2014 15:40:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vyhřívání bytu procesory
Tak mě napadlo, že by to třeba někdy v budoucnu mohlo fungovat... Vezměte si byt, který vytápí elektřinou (v ČR takových moc není, ale v nějakých teplejších oblastech jich bude pravděpodobně o dost víc).

Vzhledem k zákonu o zachování hmoty a energie - pokud spotřebujete 100 kwh, tak to vyrobí vždy stejné množství tepla. A je jedno, jestli těmi 100kwh rozehřejete drátek, nebo jestli těch 100 kwh roztočí turbínu uvnitř vašeho bytu nebo jestli těch 100kwh projde spoji na procesoru. Všechna tato energie se nakonec promění v teplo.

No a jelikož mnohé úlohy vyžadují obrovské množství výpočetního času a provoz či pronájem superpočítače je velice drahý, třeba by tohle mohlo být v budoucnu částečným řešením...?

Prostě byste si pořídili "procesorové topení", což by zvenku vypadalo jako topení, ale uvnitř by to bylo narvaný procesory. Topení by samozřejmě muselo být připojeno k internetu, ale co se týká internetového provozu, mělo by to mít minimální dopad.

No a kdykoli by se zapnulo topení, tak by se rozjeli ony procesory a firmy by si od vás mohli kupovat výpočetní sílu, takže byste na tom mohli dokonce vydělávat (když máte obrovské, centralizované superpočítače, tak nejenomže s tím přebytkem tepla nemáte co dělat, takže přijde vniveč, ale ještě musíte dané procesory chladit, což stojí ještě další energii).
 libik E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.01.2014 19:33:02
mam to změřené, jednou dokonce jsem měl až 15%...ano v uzavřené místnosti, asi se to vsakuje do panelu, je fakt, že jinak kam by se to ztrácelo, takže teď alespoň pasivně zvlhčuji, sice nic extra no alespoň něco.
 Zarcon Muž41 Kategorie
20.01.2014 19:24:19
Akorát kvalita vzduchu je na houno, vlhost taky skoro žadná....no však to znáte
Zarcon
-----------
Neznám... není to spíš pocit, než skutečnost?

Přeci jenom ten vzduch se tím, jak "funí" kolem počítače - kromě teploty - nezmění (nemá jak a nemá proč).
A co se týká vlhkosti vzduchu - úbytek vlhkosti vzduchu v uzavřeném prostoru musí být přímo úměrný sražené vlhkosti... tedy jinak řečeno, musel by se někde dělat potůček a ten potůček někam odtékat, jinak to není možné.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2014 19:00:08
spis zkus prijit na to aby procáky v létě chladily a lidi ti utraj "ruce u ramen" a budeš vanu plnou prachu. Ja doma též skoro netopím, mám tu termostat na 1 az 2 a všechno to funi z PC. Akorát kvalita vzduchu je na houno, vlhost taky skoro žadná....no však to znáte
 Zarcon Muž41 Kategorie
20.01.2014 17:55:38
Však to obdobně dělám :-) - těžím přes grafické karty Radeon litecoiny (resp. kryptoměny založené na scrypt algoritmu) - mám doma více takových těžebních rigů. A k tomu ještě nemálo Asic hardware na těžbu bitcoinů. Příkon se blíží 10kW.
Kromě odpadního tepla to ještě slušně vydělává. A na léto se zřejmě prodá, nebo část přesune do sklepa.

Procesory na to nejsou moc vhodné, přes ně se dala "těžit" jen měna quark a ta už je z větší části vybraná.
Smajlík  Charles Muž49 Kategorie
20.01.2014 17:08:38
procesory projedou na prázdno. Jistě. Pak se ale dostáváme k tomu, že topit plynem/uhlím/dřevem je několikanásobně levnější než topit elektřinou.
Cyrille Pécuchet
---------
Teď tady zničehonic pleteš pátý přes devátý...

To byla odpověď na to, pokud by zrovna v nějakou chvíli nebylo možné počítat něco rozumného (třeba by ti spadl net na delší dobu), ale potřeboval bys zatopit. A ano, logicky, pokud by nikdo dlouhodobě nepotřeboval tvoje výpočty, pak by takové topení stálo za hovno, nikdy jsem netvrdil opak...

Kromě toho jsem dokonce ani nesrovnával dané topení s "plynem/uhlím/dřevem", mluvil jsem o domech, které topí elektřinou.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2014 17:02:35
libik: procesory projedou na prázdno. Jistě. Pak se ale dostáváme k tomu, že topit plynem/uhlím/dřevem je několikanásobně levnější než topit elektřinou.
 Cyrille Pécuchet Muž Kategorie
20.01.2014 16:58:33
S největší pravděpodobností ano.
-----
dokaž to
 Sosarianka
20.01.2014 16:58:18
Ještě k tomu připojit rotoped s dynamem a nejen, že si vyhřeješ byt, ale i zhubneš a ještě ušetříš na vstupu za energii.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
20.01.2014 16:52:23
Běžný člověk asi těžko tuší, kolik % ze vstupující el. energie do procesorů se přemění na teplo.
----------
Je to 100%, běžnému člověku by se to řeklo a už by to věděl. A hlavně běžný člověk pak uvidí, za kolik si pořídí topení, že to bude vyhřívat pořád stejně a že mu to každý měsíc přinese tolik a tolik peněz a podle toho se rozhodne.

Není pravda, že všechna energie se mění v teplo ;)
-----------
Leda jestli jsem opomenul nějaké záření, které projde půl metru silnou zdí a které tvoří nějakou zanedbatelnou tisícinu procenta... tedy něco, co ti reálně neovlivní náklady na vytápění.

Ale jestli máš na mysli něco jiného, tak nám můžeš prozradit, na co se dokáže transformovat elektřina v procesoru...?

ovšem jsi si jistý, že by se našlo tolik úkolů, že by byly schopny pokrýt veškerý takto dostupný výpočetní výkon při zapojení mnoha tisíců procesorotopů?
--------------
S největší pravděpodobností ano.

Jedna z nutných funkcí ústředního topení je ta, že v chladných dnech si mohu v kteroukoliv denní či noční hodinu zatopit.
-----------
Procesorům je jedno, jestli počítají "naprázdno" nebo jestli dělají nějaký reálný úkol. Takže zatopit si můžeš kdykoli, otázka jenom je, jestli ti u toho budou procesory vydělávat.

Krom toho pokud by se tato technologie masivně rozšířila, je to další jednostranná závislost na elektřině, která je ze strategických a bezpečnostních důvodů nedobrá.
---------
Procesorové topení jako strategický prostředek demoralizace obyvatelstva? Nic proti, ale zdá se mi, že v tom lovíš píčoviny :D.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2014 16:39:38
Není pravda, že všechna energie se mění v teplo ;)
 kokotekot
20.01.2014 16:38:46
Běžný člověk asi těžko tuší, kolik % ze vstupující el. energie do procesorů se přemění na teplo. Co se týče samotné myšlenky sdílení výpočetní kapacity s funkcí využítí 'odpadního tepla' jako tepelné rekuperace, s tím si už výzkumníci hrají. Je to spíš záležitost řešení proveditelnosti infrastruktury a její efektivity. Laik na to může odpovědět spíš jako věštec, protože tohle je opravdu mimo realitu běžného člověka. Každopádně superpočítačové centra tohoto k ohřevu minimálně své vlastní budovy už využívají, alespoň to ostravské ano. Takže na úrovni budov to možné určitě je.
 brindatko
20.01.2014 16:21:32
přiznám se, že část bytu vytápí počítání LTC :-D a není na to potřeba žádná složitá konstrukce. Dva počítače pár grafik a plynové topení skoro nepomáhá.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
20.01.2014 16:09:35
libik: ovšem jsi si jistý, že by se našlo tolik úkolů, že by byly schopny pokrýt veškerý takto dostupný výpočetní výkon při zapojení mnoha tisíců procesorotopů? Jedna z nutných funkcí ústředního topení je ta, že v chladných dnech si mohu v kteroukoliv denní či noční hodinu zatopit. Šlo by toto kdykoliv v tomhle procesorovém topení? Krom toho pokud by se tato technologie masivně rozšířila, je to další jednostranná závislost na elektřině, která je ze strategických a bezpečnostních důvodů nedobrá. Ale věř mi, že bych se tohoto nápadu realizovaného v praxi jednou rád dožil. :-)
 Cyrille Pécuchet Muž Kategorie
20.01.2014 16:02:12
Obávám se, že bys pohořel na ceně takového zařízení. Ale nápad krásně romantický pro všechny BOINCáky. :-)
Cyrille Pécuchet
------------
To si ani nemyslím, zrovna výroba procesorů je strašně levná, platíš víceméně za vývoj technologie... Čili refabrikovat pár let staré procesory do tohoto topení by možná ještě bylo pro intel či amd výnosné :).
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2014 15:59:52
Tak to je dobrej nápad, když někdo chce tu výp. sílu čas od času, investovat tolik prachů do procesorů, které budou čas od času k něčemu, a většinu času k ničemu. Super.
 Adolf Pitner
20.01.2014 15:56:49
Proc by si kupovali silu kdyz si tu silu muzou zaridit sami presne jak popisujes. A jeste si tim vyhrivat kancelare podle toho jak popisujes.
-------------
Protože u těžkých výpočtů je poměr počtu lidí, kteří se jimi zabývají, ku počtu výpočetního času, který je potřeba spočítat, velice nevyrovnaný.

Tedy těch lidí je "pár" oproti tomu výpočetnímu času. A těch pár lidí bude pouze v pár kancelářích a těch pár topení jim bude příliš málo. A kdyby si těch topení přidali moc, tak by se jim přespříliš zahřívala kancelář, takže by jí museli chladit a jsme tam kde jsme byli.

Navíc to nezohledňuje fakt, že mnoho společností potřebuje výpočetní sílu pouze čas od času (třeba univerzity) nebo pouze jednorázově (nějaká větší firma si chce nechat spočítat na základě svých dat nějaké složité predikce) - v takovém případě se ti nevyplatí nakoupit procesory a pak je nechat ležet skladem.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2014 15:53:46
Obávám se, že bys pohořel na ceně takového zařízení. Ale nápad krásně romantický pro všechny BOINCáky. :-)
 Cyrille Pécuchet Muž Kategorie
20.01.2014 15:45:29
Proc by si kupovali silu kdyz si tu silu muzou zaridit sami presne jak popisujes. A jeste si tim vyhrivat kancelare podle toho jak popisujes.

Chápu víc principů, než si vůbec dokážeš představit :).
------------
Ty nemuzes vedet, co si dokaze druhej predstavit.
 Skoc do zdi
20.01.2014 15:43:06
Nejdřiv pochop princip
Uchyl Joker
------------
Chápu víc principů, než si vůbec dokážeš představit :).

Který konkrétně máš na mysli?
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2014 15:41:32
Nejdřiv pochop princip
 Uchyl JokerPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk