Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.770393, vloženo 11.12.2013 17:19:14 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Obsahuje pí odpověď na všechno? ODPOVĚĎ
Původní otázka ( http://zpovednice.cz/detail.php?statusik =770166 )
**************
Zaujal mě na facebooku takový obrázek pí s popisem. Vycházel z toho, že pí je nekonečné a že neobsahuje žádnou periodu a tak se musí donekonečna rozvíjet a pořád trochu jinak.

A jestliže je takové, tak někde v tom nekonečnu je taková sekvence číslic, která obsahuje odpověď na cokoli. Třeba když byste vzali dvojice čísel a řekli, že "00 = mezera", "01 = A", "02 = B", "03 = C" ...

Tak někde v tom nekonečném rozvoji by mělo být napsána shakespearova hra, popis vaší osoby či nějaký pěkně nechutný román.

Nebo kdybyste vzali třeba takovou funkci, která by trojici čísel přiřazovala nějaké barvy, tak v některé části pí bude obrázek vašeho obličeje.

Otázka zní - myslíte, že tohle skutečně platí? Opravdu existují v nekonečném rozvoji neperiodického čísla (tj. iracionálního čísla) všechny možnosti? :)
(já správnou odpověď znám a lze jí velice jednoduše prokázat, ale tu vám samozřejmě řeknu až za pár hodin :) )
*****************

A nyní přichází ODPOVĚĎ!
Tímto bych chtěl pogratulovat "Takže asi tak", kteří odpověděli téměř správně, až na dodatek, že v každé nekonečné náhodné posloupnosti se musí ukrývat každá konečná posloupnost. Sice tam skoro určitě bude, ale taky tam být nemusí.

A to samé platí pro ono Pí - skoro určitě tam budou všechny odpovědi na všechny (normální) otázky, ale může se stát, že budete mít zatracenou smůlu a tu odpověď tam nenajdete.

Pokud bychom brali všechny otázky, které by šly formovat a to i nekonečnou posloupností čísel, tak potom by Pí zodpovědělo pouze malou část otázek, neboť posloupnost čísel v Pí je spočetná, kdežto množina všech takových otázek je nespočetná.
(jednoduše pro neznalé - spočetné nekonečno je menší než nespočetné nekonečno)

*************

Serotonin byl sice blízko, ale zmýlil se v tvrzení : "to ovšem neplatí jen pro pi, ale pro každé iracionální číslo."

Příklad : Takovéto iracionální číslo dozajista neobsahuje všechny konečné posloupnosti z množina nula až devět : 0,1001000100001000001......
 libik E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.12.2013 17:58:23
Jestli takto vypadá konstruktivní kritika, pak se asi "šeredně mýlím" :

"Prosímtě, ty mně nevysvětluj rozdíl mezi spočetnou a nespočetnou množinou. Já měl o tom mnoho semestrů, a ty sis to nejspíš před dvěma dny vygooglil a snažíš se poučovat. Tvoje "analýza" je určena tobě samýmu. Ten, kdo věci motá a má po celou dobu vratký kramfleky, jsi jedině ty, to víme oba, tak tady nehraj divadlo. Nemám už chuť ti vypočítávat, co všechno jsi tam domotal. Příště už si dáš doufám pozor."

Všechno jsem ti jednoznačně a jasně shrnul, abys měl možnost vyjádřit se konkrétně ke konkrétním věcem, které jsou jasně sepsány, kde je jasně vidět co patří k čemu a kde můžeš jednoduše ukázat, že je něco špatně. Jak to dopadlo víme oba (zjistil jsi, že tam není co vytknout, tak jsi přešel do protiútoku a následně útěku).

PS : "Já měl o tom mnoho semestrů" - gratuluji ještě jednou. Možná bys mi mohl připomenout potřetí že jste to před deseti či více lety brali ve škole .
 libik Muž32 Kategorie
17.12.2013 00:12:22
Prosímtě, ty mně nevysvětluj rozdíl mezi spočetnou a nespočetnou množinou. Já měl o tom mnoho semestrů, a ty sis to nejspíš před dvěma dny vygooglil a snažíš se poučovat. Tvoje "analýza" je určena tobě samýmu. Ten, kdo věci motá a má po celou dobu vratký kramfleky, jsi jedině ty, to víme oba, tak tady nehraj divadlo. Nemám už chuť ti vypočítávat, co všechno jsi tam domotal. Příště už si dáš doufám pozor.
Smajlík  Takže asi tak Muž38 Kategorie
16.12.2013 17:02:45
Takže asi tak
----------
Nemůžu za to, že v dané diskuzi je více tvrzení (tj. o konečných množinách a o nekonečných množinách), a ty si věci, které jsem tvrdil k jedněm vztahuješ ke druhým a naopak, podle toho, jak se ti chce :).

Takže souhrnem pro tebe ještě jednou :

Konečné odpovědi - podle obecného předpokladu (který se vztahuje k tomu, co již známe) je rozvoj pí čísla náhodný nebo se tak aspoň jeví. O prvních deseti bilionech čísel to víme dokonce s jistotou. Jestliže se odborná veřejnost kloní k tomu, že má pí podle všeho náhodný rozvoj, pak bys musel mít "zatracenou smůlu" aby tomu tak nebylo a tedy i "zatracenou smůlu", pokud bys tam svojí konečnou odpověď nenašel. "Zatracená smůla" = pravděpodobnost blížící se nule
Zde jsem tvrdil, že nevíme, jestli tam jsou všechny konečné permutace nebo nejsou. A víme, že to nevíme, nikoli že já to nevím :). Já vím, že to nevíme. Víme akorát to, jak bylo psáno v odkazu, který jsi posílal dokonce ty sám, že pí má "appearence to be randomly distributed". Z toho i plyne, jakou má "appearance" jakákoli konečná posloupnost čísel.

Nekonečné odpovědi - do toho ses zamotal úplně, takže jednoduše a krok za krokem.
Otázka : "Jaké jsou všechna čísla mezi nulou a jedničkou?"
Odpověď : Nespočetná
Mohutnost pí : Spočetné
Výsledek : Množina pí dozajista NEOBSAHUJE všechny nekonečné odpovědi. (konkrétně třeba neobsahuje odpověď na otázku "Jaké jsou všechna čísla mezi nulou a jedničkou?")

Hlubší analýza : Můžeme položit takovou otázku, jejíž odpovědí bude nějaké konkrétní iracionální číslo. Triviální (spočetně nekonečná) otázka tohoto typu : "Vypiš všechny číslice tohoto iracionálního čísla : 0,5651615......."
Množina iracionálních čísel je nespočetná. Z toho plyne, že počet otázek i odpovědí je nepočetný.
Víme, že pí je spočetné a jestliže je množina odpovědí (nejméně) nespočetná, pak drtivá většina odpovědí v pí neexistuje.

Tady je to druhé "zatracené štěstí" (které motáš s tím prvním, které se vztahuje zase k něčemu jinému), protože jestliže pí zná pouze spočetnou množinu odpovědí a otázek i odpovědí je nespočetně mnoho, musel bys mít "zatracené štěstí" aby zrovna tvá nekonečná otázka byla v pí zodpovězená.
 libik Muž32 Kategorie
16.12.2013 14:20:48
Ty tvoje pokusy vylhat se z nepochopení toho, o čem jsi chtěl poučovat, jsou průhledné. Jednou popíráš, že by "může a nemusí" znamenalo "nevím", posléze to naopak tvrdíš. Jednou přitakáváš, že "zatracená smůla" je daná poměrem mezi spočetnou a nespočetnou množinou, posléze měníš výpověď na to, že to odpovídá jakési "odhadované pravděpodobnosti", že rozvoj pí je "náhodný"...
Milej zlatej, matematika neni soudní přelíčení! No aspoň jsme se nakonec víceméně dohodli.
Smajlík  Takže asi tak Muž38 Kategorie
16.12.2013 09:53:59
Konečně jsem tě v něčem donutil k přesnosti, ale o to zřetelnějc se projevuje, že říkáš nesmysl. Podle nejnovější verze tvý výpovědi pro každé kódování existuje NESPOČETNÉ množství otázek, jejichž číselně zakódovaná odpověď JE obsažena v pí, ale zároveň existuje jen SPOČETNÉ množství otázek, jejichž číselně zakódovaná odpověď NENÍ obsažena v pí. To je překlad tvojí "zatracené smůly" do exaktnějšího jazyka. Je to tak?
----------
Ne, to jsem nikdy netvrdil :).

Spíš se musíme ptát, kolik je odpovědí/výstupů/posloupností.
----------
No vždyť, nikdy jsem netvrdil nic jiného.

(Poměr mezi spočetnou a nespočetnou množinou je tu obrácenej, než tvrdíš na jiném místě.)
---------
Spočetná je méně mohutná než nespočetná a nikdy jsem netvrdil nic jiného :).

Nějaký kecy o "zatracený smůle" tu prostě nemaj co dělat!
---------
Statistika a pravděpodobnost se "zatracenou smůlou" pracuje celkem běžně.

Kdyby byl Bůh, tak by věděl, že buď tam jsou konečný posloupnosti všechny, nebo jich tam (ne)konečný množství není.
---------
Tak, ale jelikož my nejsme Bůh a nevíme to, tak odpověď zní, že to nevíme :). Ačkoli vše napovídá tomu, že pí má a bude mít náhodný rozvoj, proto bys musel mít "zatracenou smůlu", abys tam svojí konečnou posloupnost nenašel.

Takže to mám chápat tak, že tvoje "může a nemusí" znamená, že některý posloupnosti tam nejsou?
---------
Ne, to znamená, že tam "můžou být a nemusí" :). Už ti to říkám potřetí. Kdyby tam nějaký posloupnosti s jistotou nebyli, tak napíšu, že tam "nějaký posloupnosti nejsou".

Nikdo na světě to neví, a ty si to tvrdíš bez důkazu.
---------
Celou dobu jsem právě tvrdil, že to nevíme, jestli tam jsou všechny nebo ne, tedy "mohou tam být a nemusí".

A ještě máš odvahu tvrdit, že http://www.zkracovatko.cz/DbjTGL říká to samý co ty.
--------
Tak samozřejmě že říká.
Konkrétně k této diskuzi se vztahuje především to, co tady celou dobu tvrdím : "that such a number contains each and every finite sequences of digits, and pi has the appearance of being statistically random."

Jelikož má "pi" pouze "appearance", nemůžeš s jistotou říct, jestli tam jsou všechny sekvence nebo nejsou. Ale jelikož tam ta "appearance" je, můžeš tvrdit, že pokud bys tam svou sekvenci nenašel, tak máš "zatracenou smůlu" :).
 libik Muž32 Kategorie
15.12.2013 23:15:56
Konečně jsem tě v něčem donutil k přesnosti, ale o to zřetelnějc se projevuje, že říkáš nesmysl. Podle nejnovější verze tvý výpovědi pro každé kódování existuje NESPOČETNÉ množství otázek, jejichž číselně zakódovaná odpověď JE obsažena v pí, ale zároveň existuje jen SPOČETNÉ množství otázek, jejichž číselně zakódovaná odpověď NENÍ obsažena v pí. To je překlad tvojí "zatracené smůly" do exaktnějšího jazyka. Je to tak?

To je ovšem velmi troufalé a naprosto neopodstatněné tvrzení.

Předně je třeba si vyjasnit, že ke každý konečný sekvenci existuje nekonečné (spočetné) množství otázek, na něž tato sekvence je odpovědí. Nebo lépe, každá konečná posloupnost je výstupem spočetně mnoha funkcí (bez volných proměnných). Je zkrátka nekonečně cest, jak vyrobit konkrétní dřevěnou kostku.
A platí i naopak, že na každou konečnou posloupnost najdeme spočetně mnoho funkcí, jejichž výstupem tato posloupnost není. Je nekonečně postupů, kterýma konkrétní dřevěnou kostku nevyrobíš.

Takže ptát se, kolik je OTÁZEK, je zcestný. Spíš se musíme ptát, kolik je odpovědí/výstupů/posloupností. "Vezmeme-li nějakou náhodnou posloupnost, jaká je pravděpodobnost, že je obsažena v pí?" Této otázky se držme.

Když vezmeme v úvahu i ty nekonečný, tak šance je vpodstatě nulová, to víš sám. (Poměr mezi spočetnou a nespočetnou množinou je tu obrácenej, než tvrdíš na jiném místě.) A když vezmeme v úvahu jen ty konečný, tak odpověď nikdo nezná, ani přibližně! Nějaký kecy o "zatracený smůle" tu prostě nemaj co dělat! Kdyby byl Bůh, tak by věděl, že buď tam jsou konečný posloupnosti všechny, nebo jich tam (ne)konečný množství není.
Takže to mám chápat tak, že tvoje "může a nemusí" znamená, že některý posloupnosti tam nejsou? Tak mi ukaž nějakou, která tam není. Nikdo na světě to neví, a ty si to tvrdíš bez důkazu. A ještě máš odvahu tvrdit, že http://www.zkracovatko.cz/DbjTGL říká to samý co ty.
Smajlík  Takže asi tak Muž38 Kategorie
15.12.2013 17:08:58
Jak ti můžu vyvracet termíny jako "krátká odpověď"
----------
"Krátká odpověď" značí konečnou odpověď přiměřené délky k náhodné permutaci o třinácti bilionech čísel (ke které jsem to vztahoval).

"zatracené štěstí" = pravděpodobnost blížící se 100%

"může tam být a nemusí" = tj. že tam může být a nemusí, nic víc, nic méně :). Že se ti ta odpověď nelíbí neznamená, že je špatná :).

"chtěl jsem vám slavnostně sdělit, že to nevím" = ale já to vím, může tam být a nemusí, to nikdo neví :). Ale ví se, že se to neví. Vědět že tam není nebo naopak že tam je, je rozdíl a zásadní :).

Najednou se ti to hodí do krámu a operuješ si s nekonečnýma odpověďma.
-----------
Ne, nekonečný odpovědi jsem zmínil již v této samotné diskuzi (tj. v obsahu tohoto topicu, nikoli v rozhřešení) předtím než ses v tom začal pitvat.

sekvence je totiž buď rovnou konečná, nebo nekonečná, s tím, že existuje (konečný) algoritmus na její vytvoření.
-----------
Klidně ti na pár řádků můžu definovat algoritmus, který vypíše všechna reálná čísla, kterých je nespočetně mnoho (a klidně i ve spočetném čase)... Algoritmus bude konečný, odpověď nespočetná.

"Myslitelná" (či definovatelná) sekvence je totiž buď rovnou konečná
-----------
Co třeba když se zeptám na to, jak vypadá funkce "y=x"? :)
Nebo že bych chtěl znát všechna čísla mezi nulou a jedničkou?

pokud to snad má symbolizovat poměr mohutností spočetný a nespočetný množiny
-----------
Ano, to má.
Když bys měl množinu všech reálných čísel a náhodně ukázal na jedno, tak budeš mít "zatracené štěstí", jestliže se trefíš do racionálního.

Hochu, já tydle věci studoval.
-------
Gratuluji :)
 libik Muž32 Kategorie
14.12.2013 23:59:47
Debata s tebou nadále nemá smysl. Jak ti můžu vyvracet termíny jako "krátká odpověď", "zatracené štěstí", "může tam být a nemusí" aneb "chtěl jsem vám slavnostně sdělit, že to nevím"? Jsou to vágní píčoviny, měl by sis to uvědomit, uvědomit si, že to vím i já a přestat o tom šermovat jazykem, přestat zaměňovat matematiku se sofistikou.

Najednou se ti to hodí do krámu a operuješ si s nekonečnýma odpověďma. Měl bys ale vědět důležitou věc, totiž že všech "myslitelných věcí", aneb všech sekvencí, který můžeme nechat vyhledávat v desetinným rozvoji čísla pí, je pouze spočetný množství. "Myslitelná" (či definovatelná) sekvence je totiž buď rovnou konečná, nebo nekonečná, s tím, že existuje (konečný) algoritmus na její vytvoření. Až to pochopíš, zjistíš, že tady tvoje zmínka o "zatraceném štěstí" (pokud to snad má symbolizovat poměr mohutností spočetný a nespočetný množiny) opět selhává.

Hochu, já tydle věci studoval. Sice už dávno, ale pořád ne dost dávno na to, abych poznal, že chodíš po tenkým ledě a meleš blbosti.
Smajlík  Takže asi tak Muž38 Kategorie
14.12.2013 00:55:45
A na to jsi zakládal dvě zpovědi, abys to okecal způsobem, kterej se hodí možná do kavárny, ale určitě ne do exaktní matematiky?
----------
Hodí se jak do kavárny, tak do exaktní matematiky a odpověď "může tam být, ale nemusí" je stejně dobrá odpověď jako "určitě tam nebude" nebo "určitě tam bude".

Výrazy jako "krátká odpověď" nedávaj smysl, když se bavíme o nekonečnu.
-----------
Měl bys pořádně číst, "krátká odpověď" se vztahovala ke konečné posloupnosti o deseti bilionů cifer.

takže neobsahuje většinu sekvencí delších než např. deset triliónů.
----------
To je možné, ale vzhledem k tomu, že počet všech žádaných odpovědí je nespočetný (tj. odpověď má podobu iracionálního čísla) a počet všech cifer čísla pí je spočetný, tak jak jsem psal už dříve - odpovědí je tam jenom pár z celé množiny žádaných odpovědí.
Co se týká konečných krátkých odpovědí (tj. to, co zajímá obyčejného člověka), to tam pravděpodobně je, ale taky být nemusí (taky jak jsem psal dříve a taktéž jsem psal proč "pravděpodobně").

Já myslim, že sis původně myslel něco jinýho, ale pak ti došlo, jakou past jsi sám sobě přichystal, a teď se z toho snažíš vybruslit :)
----------
Hm.... ne.

Ale už tě v tom nebudu dál máchat, to se může stát každýmu, jediná rada je: když někoho zkouším, dobře si předem ověřit odpověď!
----------
To jsem udělal a trpělivě ti odpovídám, i když nechápu, proč jsi vyletěl jako čert z krabičky, když se ti nepodařilo žádné mé tvrzení vyvrátit či zpochybnit.
 libik Muž32 Kategorie
13.12.2013 20:47:39
"Může tam být, ale nemusí" - to v překladu znamená "nevím". A na to jsi zakládal dvě zpovědi, abys to okecal způsobem, kterej se hodí možná do kavárny, ale určitě ne do exaktní matematiky? Výrazy jako "krátká odpověď" nedávaj smysl, když se bavíme o nekonečnu. "Zatracenou smůlu" můžeš mít leda ty, když se např. zjistí, že pí obsahuje nekonečný počet jedniček a pětek, ale konečný počet všech ostatních cifer, takže neobsahuje většinu sekvencí delších než např. deset triliónů. (A že těch je zatraceně hodně oproti sekvencím, který jsou kratší než deset triliónů.)
Já myslim, že sis původně myslel něco jinýho, ale pak ti došlo, jakou past jsi sám sobě přichystal, a teď se z toho snažíš vybruslit :) Ale už tě v tom nebudu dál máchat, to se může stát každýmu, jediná rada je: když někoho zkouším, dobře si předem ověřit odpověď!
Smajlík  Takže asi tak Muž38 Kategorie
13.12.2013 10:17:32
Tvoje odpověď mi přijde jako vycucaná z prstu. Z čeho soudíš, že je to "skoro jistý"? Jak určuješ tu "zatracenou smůlu"? Matematika není evangelium.
---------
Pí je známe na deset biliónů desetinných míst a přesto jde pořád o náhodnou posloupnost. Šance, že se pouze v této konečné posloupnost nachází krátká odpověď na nějakou otázku je téměř 100%. V nekonečné posloupnosti, která má nějakou tendenci, je ta pravděpodobnost ještě vyšší a pro ještě větší čísla.

Upozornil jsem tě na to, že není vhodný tuto otázku klást o číslu pí - to bys musel napřed například zodpovědět a doložit, jestli je pí periodický, a vůbec je ta otázka podle mě mnohem těžší, než se ti zdá.
-------------
Jelikož odpověď zní - může to tam být a nemusí, není třeba dokládat nic :).

Koneckonců, teď jsem zalovil a vyhrabal jsem na to jednu odpověď, která mluví za vše: http://www.zkracovatko.cz/DbjTGL
-----------
Vždyť se tam říká to samé, co říkám já.

Taky jsem upozorňoval, že to nemůžeš obecně tvrdit o iracionálních číslech
-----------
Taky jsem to nikdy netvrdil. Naopak, tady v odpovědi jsem napsal iracionální číslo, které dozajista všechny odpovědi nemá.
Jediné, co jsem tvrdil bylo, cituji : "Ale jinak ano, víceméně to platí o všech iracionálních číslech s (přinejenším zdánlivě) náhodným rozvojem. "
Tj. o všech iracionálních číslech s přinejmenším zdánlivě náhodným rozvojem platí, že tam konečná odpověď nejspíš bude, ale taky se může stát, že tam nebude.

Dále bych zpochybnil pojem náhodnosti u desetinných čísel. Sice jsem se o něm sám zmiňoval, ale nedává moc smysl a exaktně se s ním nedá moc operovat v transfinitním měřítku.
------------
Asi budeš muset být konkrétnější, říct "zpochybňuji pojem náhodnosti" nedává smysl :).
 libik Muž32 Kategorie
13.12.2013 00:53:42
Tvoje odpověď mi přijde jako vycucaná z prstu. Z čeho soudíš, že je to "skoro jistý"? Jak určuješ tu "zatracenou smůlu"? Matematika není evangelium.

Upozornil jsem tě na to, že není vhodný tuto otázku klást o číslu pí - to bys musel napřed například zodpovědět a doložit, jestli je pí periodický, a vůbec je ta otázka podle mě mnohem těžší, než se ti zdá. (Je množství kombinací, které se v pí NEvyskytují, konečné, nebo nekonečné?)
Koneckonců, teď jsem zalovil a vyhrabal jsem na to jednu odpověď, která mluví za vše: http://www.zkracovatko.cz/DbjTGL

Taky jsem upozorňoval, že to nemůžeš obecně tvrdit o iracionálních číslech, protože jsou mezi nima takový, který všechny kombinace obsahujou (viz moje zkonstruované číslo v původní zpovědi) - a je jich nekonečně a spočetně - a taky jsou mezi nima takový, který je určitě neobsahujou - a těch je taky nekonečně. (Ohledně spočetnosti teď nevim.)

Dále bych zpochybnil pojem náhodnosti u desetinných čísel. Sice jsem se o něm sám zmiňoval, ale nedává moc smysl a exaktně se s ním nedá moc operovat v transfinitním měřítku.

Zkrátka sis vzal příliš velký sousto a hrozně drobíš, když se ho snažíš sníst.
Smajlík  Takže asi tak Muž38 Kategorie
12.12.2013 07:08:31
Bože to je pitchovina.
Smajlík  hmm
12.12.2013 00:43:58
libik: no však já vim, právě proto jsem psal, že to co jsi napsal o serotoninově odpovědi je v rozporu s tim, co jsi psal o pí :)
Smajlík  xZdenish Muž27 Kategorie
12.12.2013 00:14:41
Souhlasím s tím, že obsahovat všechno může a nemusí.

Je to podobně jako při pravděpodobnosti.. i u kostky, která má pouze 6 stran je možné, že při nekonečném házení jedna ze stran nikdy nepadne. Nebo dokonce dvě z nich. Nebo dokonce, že při nekonečném házení vždy padne pouze jedna strana z těch šesti.
 BomberMAN Muž28 Kategorie
11.12.2013 23:45:19
já myslim že když je to nekonečno tak tam MUSÍ bejt odpověď úplně na všechno a obsahovat všechno jiná varianta neni....žádný skoro možná atd
visionair
-----------
Nekonečno je jenom nekonečno, nikoli všekonečno :).

Taky nechápu, jak by tam jako mohla odpověď na něco nebýt, když je to nekonečné, to je podle mě totální blbost :D
prasezlesa
------------
Psal jsem protipříklad.
Číslo, které vypadá takto : "0,10010001000010000010000001......" je nekonečné, iracionální a logicky je vidět, že sotva může obsahovat odpověď na všechno, když ani neobsahuje čísla mezi dvojkou a devítkou.

U toho iracionálního čísla snad platí to samý, co u pí, ne? Když si u pí vypomáháš tim, že určitým hodnotám přiřazuješ jiný znaky či hodnoty, tak proč by to samý nemělo platit i u jiných iracionálních čísel?
-----------
Jasně, ostatní iracionální čísla jsou na tom stejně jako pí, ale nechtěl jsem to zbytečně zesložiťovat + je to upochopitelnější.

Protože když to budeš chtít brát úplně stejně, pí určitě neobsahuje písmeno A, nemůžeš v něm teda najít odpověď na nic, na co se nedá odpovědět číslem :)
xZdenish
---------
No vždycky si musíš zvolit nějakou převodovou funkci, které budeš rozumět. A je jedno, jakou si zvolíš, můžeš si říct, že písmeno "A" bude reprezentováno jako tato posloupnost čísel : "778985636851" stejně jako si můžeš říct, že písmeno "A" bude reprezentovat pouze toto : "01".

Vtip je v tom, že ať si zvolíš jakoukoli, vždycky bys tam měl najít odpověď :). (což tedy jak se ukázalo pravděpodobně najdeš, ale není to podmínka nutná)
 libik Muž32 Kategorie
11.12.2013 23:21:56
U toho iracionálního čísla snad platí to samý, co u pí, ne? Když si u pí vypomáháš tim, že určitým hodnotám přiřazuješ jiný znaky či hodnoty, tak proč by to samý nemělo platit i u jiných iracionálních čísel?

Protože když to budeš chtít brát úplně stejně, pí určitě neobsahuje písmeno A, nemůžeš v něm teda najít odpověď na nic, na co se nedá odpovědět číslem :)
Smajlík  xZdenish Muž27 Kategorie
11.12.2013 21:03:36
Navrhuji udělit autorovi bronzový bludný balvan (BLB).
 PanPekel
11.12.2013 20:12:27
visionair : Taky nechápu, jak by tam jako mohla odpověď na něco nebýt, když je to nekonečné, to je podle mě totální blbost :D
 prasezlesa MužKategorie
11.12.2013 19:38:37
já myslim že když je to nekonečno tak tam MUSÍ bejt odpověď úplně na všechno a obsahovat všechno jiná varianta neni....žádný skoro možná atd
 visionair Muž29 Kategorie
11.12.2013 18:27:29
prasezlesa: No já matice vůbec nerozumím, tak se v tom snažím najít něco zajímavýho....Myslel jsem, že ta pointa je někde jinde a já jí přehlídnul.
 matemalfabet
11.12.2013 18:25:42
matemalfabet: Co? Pokud ten generátor bude ta čísla generovat donekonečna, tak je jasné, že to bude fungovat stejně, jak to souvisí s tím, jestli je to nic moc hádanka?
A nikdy jsem netvrdil, že není.
 prasezlesa MužKategorie
11.12.2013 18:23:47
prasezlesa: No vlastně ani ne, ale tak to je pak...taková.....dost nic moc hádanka.
Smajlík  matemalfabet
11.12.2013 18:19:04
matemalfabet: Na to se fakt musíš ptát?
 prasezlesa MužKategorie
11.12.2013 18:17:30
prasezlesa: Takže třeba jakejkoliv generátor náhodnejch písmen teoreticky ukrývá ztracenou Shakespearovu hru?
Smajlík  matemalfabet
11.12.2013 18:14:58
matemalfabet: Ale v pí už jsou ta písmenka tak seskládaná, v té knížce ne.
 prasezlesa MužKategorie
11.12.2013 18:13:33
To se tváří jako hádanka, ale není to v podstatě pitschovina to takhle brát?

Bác! V jakýkoliv knížce najdeš odpověď na všechno, protože s těch písmenek lze teoreticky sestavit jakákoliv odpověď.

Není to úplně to stejný, ale přijde mi to stejně slabý...
Smajlík  matemalfabet
11.12.2013 18:05:43
Liio : Ne, tam najdu, že bude i že nebude.
 prasezlesa MužKategorie
11.12.2013 17:56:54
prasezlesa: Odpověď najdeš v pí.
 Liio Žena28 Kategorie
11.12.2013 17:35:37
A bude díky tomu levnější chleba? Jestli ne, tak mě to nezajímá.
 prasezlesa MužKategorie
11.12.2013 17:28:09
Bože, to jsou kraviny...
Smajlík  mramorová stěnaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk