Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Libik: Jen o tom,co se týká mě: Tohle se blbě píše,polovina tam toho bude chybět v podstatě vždycky a zákoni tě se tam musí objevit "přehmaty" --------- Jasně - neoslavuje to tvojí vysněnou ideologii :). .......................................................................................... - ........... - Která to je?
|
|
Daniel Dvořák: Již samotný státní důchod je věc, která nemá v kapitalismu místo. A centrální regulace věku odchodu do něj je opatření již navýsost socialistické. Je třeba se ptát dále: Proč rostou davy různých neproduktivních prodejců? A proč ti agenti nabízejí zrovna služby, které podléhají nejtvrdší státní regulaci? Není to náhodou proto, že si firmy v takovém prostředí nejsnadněji konkurují právě vlezlostí prodejců? Sta67 Vtip je v tom, že o tom je kapitalismus. Takový ten idealistický nikdo nikdy neviděl a férový je tak možná pár prvních minut po velkém třesku, pak už jsou stejně výchozí podmínky lidí naprosto odlišné.
|
|
Daniel Dvořák: Již samotný státní důchod je věc, která nemá v kapitalismu místo. A centrální regulace věku odchodu do něj je opatření již navýsost socialistické. Je třeba se ptát dále: Proč rostou davy různých neproduktivních prodejců? A proč ti agenti nabízejí zrovna služby, které podléhají nejtvrdší státní regulaci? Není to náhodou proto, že si firmy v takovém prostředí nejsnadněji konkurují právě vlezlostí prodejců?
|
|
a co se efektivity podniků týče, tak to že se člověk méně nadřel mi nepřijde z pohledu lidí jako neefektivita, jako neefektivita mi přijdou různí tací co lozí po domech prodávat tarify ať už telefonní, energetické či jiné, jako neefektivita mi přijdou nejrůznější callcentra, MLM prodejci, zasviněnost společnosti létaky i reklamou z níž 90 procent nepropaguje nic společnosti užitečného, různí dealeři ve zdravotnictví uplácející lékaře, parazitické poradenské soukromé firmy nabalené na státní sektor atd. atd.
|
|
Daniel Dvořák nepr.: Levice vytváří nezaměstnanost v rámci současného systému, neboť skrze své regulace pracovního trhu (a také centrální regulací finančního systému) způsobuje zánik pracovních míst. Ale je pravda, že levice také nabízí řešení nezaměstnanosti ve vytváření zbytečných míst, jak ukázal reálný socialismus, kde díky tomu dosáhli plnou zaměstnanost. Problém tkví v tom, že tento systém řešení nezaměstnanosti způsobuje trvale rostoucí ekonomickou neefektivitu. Tak položila reálný socialismus komunistů, a položí i západní sociální stát. Sta67 Tvůj názor. Já mám jiný. Jak se zoufale kapitalismus snaží vytvářet uměle nezaměstnané jde vidět např. na zvyšování věku odchodu do důchodu při rostoucí nezaměstnanosti a to plošně (ještě by se to dalo ekonomicky zdůvodnit u nějakých vysoce kvalifikovaných nedostatkových profesí které však obvykle vzhledem k inovacím nejsou zrovna široce zastoupeny u starších ročníků, jinde NE). Kapitalismus prostě tu hromádku nezaměstnaných potřebuje, aby mohl co nejvíce na zaměstnané tlačit = méně jim platit = méně utratí u podnikatelů = roste nezaměstnanost. Co se pádu režimu týče, nemyslím si, že stav české ekonomiky na to měl nějaký vliv, to se rozhodlo v Moskvě a Washingtonu.
|
|
Naprostý nesmysl, např. že prý levice vytváří nezaměstnanost :) --------- Samozřejmě že není. Čím vyšší má zaměstnavatel výhody oproti zaměstnancům, tím spíše se nemusí bát někoho nového přijmout. Přitom ale zároveň ze největší levici považuješ reálný komunismus. -------- Protože to tak je, stát koriguje/přerozděluje vše. A práce pro lidi nemusí být ani v komunismu, pokud vytvoříš uměle místo, které není potřeba, vážně to nelze brát jako snižování nezaměstnanosti, to je pouze její obcházení. Naopak, to pravice potřebuje dav nezaměstnaných, aby bylo čím tlačit na nízké mzdy. ------- Pravice a ani levice nic takového nepotřebuje a ba ani nechce. To je přesně to, o čem jsem psal, kdy přisuzuješ něco něčemu, ačkoli to je polopravda nebo lež. Tak by se daleko jistě pokračovat, ale je to příliš dlouhé ------- Tak pokračuj... Tohle se blbě píše,polovina tam toho bude chybět v podstatě vždycky a zákoni tě se tam musí objevit "přehmaty" --------- Jasně - neoslavuje to tvojí vysněnou ideologii :). Definuj obyčejné lidi a neobyčejné (to jsou ti ostatní, hádám). --------- Obyčejní lidé = průměrní lidé. Vzhledem ke kontextu je to napsané i dál, že se levice zaměřuje na lidé s nízkýmy a průměrnými příjmy. Zaměřovat se na zaměstnavatele a zároveň preferovat volný trh, to je jasný protimluv. (Prefererovat volný trh znamená na nikoho se nezaměřovat.) ---------- Samozřejmě že není. Zvláště v daném kontextu to bereme v porovnání s opačným směrem (tedy levicí). Vždy máš třeba právní vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Můžeš zaměstnavatel vyhodit jen tak zaměstnance bez udání důvodu? Bude podnikatel (a i ostatní) platit rovnou daň nebo progresivní? Pro tebe to může být pouze "nic nedělat" a dát všem stejně, v konečném důsledku to ale podporuje (opět v kontextu opačného směru) především střední a vyšší třídu.
|
|
Ano, myslím že výklad je celkem jasný a srozumitelný i pro méně znalé lidi. Dobrá práce. Pár připomínek nebo doplnění bych měl, ale nechci to komplikovat. To by se potřební v závalu informací mohli ztratit.
|
|
Zaměřovat se na zaměstnavatele a zároveň preferovat volný trh, to je jasný protimluv. (Prefererovat volný trh znamená na nikoho se nezaměřovat.) Na druhou stranu souhlasím, že současná pseudopravice přesně toto hlásá. Svými činy jde ovšem proti volnému trhu, stejně jako levice. Anarchie není jednoznačná. Má dvě formy: - Ultralevicoví anarchisté bojují proti systému a jeho hodnotám, a také proti nedotknutelnosti soukromého majetku. - Ultrapravicoví anarchokapitalisté bojují proti etatismu a jeho hodnotám, ale uznávají tzv. přirozené právo, ke kterému patří právo na svobodné nakládání se svým tělem, a s tím, co vlastní prací vytvoří (tedy majetkem). Daniel Dvořák nepr.: Levice vytváří nezaměstnanost v rámci současného systému, neboť skrze své regulace pracovního trhu (a také centrální regulací finančního systému) způsobuje zánik pracovních míst. Ale je pravda, že levice také nabízí řešení nezaměstnanosti ve vytváření zbytečných míst, jak ukázal reálný socialismus, kde díky tomu dosáhli plnou zaměstnanost. Problém tkví v tom, že tento systém řešení nezaměstnanosti způsobuje trvale rostoucí ekonomickou neefektivitu. Tak položila reálný socialismus komunistů, a položí i západní sociální stát.
|
|
"Po světě - a zvláště po internetu - běhá plno lidí, převážně nižší inteligence, kteří spolkli šalamounovo hovno a neustále nám prezentují politické názory na levici/pravici" Jak chutná? "-Zaměřuje se (z dnešního pohledu) především na zaměstnance a obyčejné lidi." Definuj obyčejné lidi a neobyčejné (to jsou ti ostatní, hádám). Kromě vět, které jsem citoval, a PéSka, jsem to nečetl, ale asi jde o dobrý článek, když je to to objektivní zhodnocení.
|
|
Kyrill: Myslím,že Libik zaslouží pochvalu za snahu o zhodnocení. Tohle se blbě píše,polovina tam toho bude chybět v podstatě vždycky a zákoni tě se tam musí objevit "přehmaty",jak třeba zmiňuje Daniel Dvořák. To je fakt skoro nemožné uchopit to přesně.
|
|
Naprostý nesmysl, např. že prý levice vytváří nezaměstnanost :) Přitom ale zároveň ze největší levici považuješ reálný komunismus. Tak to nevím, to mi nějak nepasuje. Naopak, to pravice potřebuje dav nezaměstnaných, aby bylo čím tlačit na nízké mzdy. Tak by se daleko jistě pokračovat, ale je to příliš dlouhé, tak možná později :)
|
|
Vážený libiku, na základě jakých skutečností se považuješ kompetentního k takovému výkladu? Kromě toho jsi to tím péeskem celý shodil.
|
|
Ano-ale té pravici až tak nezáleží,jak etnicky čistý ten stát bude a jak by se měla podporovat,příp.omezovat porodnost obyvatel. Vidí občana jako zdroj zisku a potřebuje ho hned. Do budoucna se v tomto případě až tak nehledí. Je jim úplně jedno,co bude s přistěhovalci,až nebudou třeba. Proto je pro ně důležité,aby náklady na nezaměstnané byly co nejmenší-a ty ještě navíc házejí na stát.(pokud beru typické představitele pravice jako zaměstnavatele) Levicová forma vlády by měla sledovat demografický vývoj s větší ostražitostí. Je mi ale jasné,že se tak v praxi neděje,resp.příklady by se našly-ale nebylo by jich mnoho. Pro mě je to důkaz toho,že dělení na pravici a levici má u nás spíše korytativní charakter,jinak se od sebe ty strany až tak neliší,s vyjimkou komunistů,u kterých ale nikdo netuší,co by vlastně fakticky dělali.
|
|
Tvé zhodnocení je docela rozumné a opravdu má dost blízko k objektivnímu. Bohužel dle mého názoru je zcela zcestné volit podle ideologie. Můj názor je ten, že pokud tu bude jakýkoliv zdravý režim, budu spokojen. Jak tedy budu volit? Toho, kdo dle mého názoru nejméně krade. Lepší zdravý socialismus než rozkradený kapitalismus.
|
|
Nepleť liberální ekonomickou stránku (tedy to, co jsem označil jako PRAVICE) s rozměrem liberalismu jako svobody. Neekonomický liberalismus ne/regulaci obchodu neřeší. Stát si platí jak pravice, tak levice, čili na dobrém chodu mají zájem obě skupiny.
|
|
http://www.youtube.com/watch?v=Vbkmw0NtZaY http://www.youtube.com/watch?v=pfVd3IgkZ4E
|
|
Podle mě slušná práce,tohle není snadné napsat. Ještě bych třeba dodal,že důsledkem pravicové a liberální politiky je oslabení "národa",tedy národní stát není pro tyto lidi priorita,důležitý je co možná nenerugolovanější obchod. Naopak levicová a konzervativní politika národní stát posiluje,což vyplývá i z toho,že si ho občané platí a nemají tedy zájem,aby z jejich plateb tyl někdo jiný. Dochází dnes k určitému paradoxu,že pivní politici vidí v levici podporovatele imigrace a v pravici jejího odpůrce,při čemž ve skutečnosti to je přesně naopak. Praktiky se pak děje něco mezi,což nejvíce svědčí o tom,jak politicky nevyhraněné jsou dnešní strany-bez ohledu na to,kam se velkohubě hlásí. V důsledku je tedy pro menší národy výhodnější spíše levicový směr,pro velké národy pak směr pravicový. To se potvrzuje i v praxi.
|
|
|