Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.752255, vloženo 14.09.2013 13:43:01 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pravda 15)1948-1989 stálo za hovno
!! Nebudeme se bavit o posledních 20 letech, protože by to přešlo do klasické demagogické roviny hlásající hesla, polopravdy a logické klamy. Díky nechci. !!
!! Tato diskuze nemá za účel démonizovat socialismus u nás, neboť v rámci daných možností a zvláště v porovnání s jinými socialistickými zeměmi, jsme se měli relativně dobře. Na druhou stranu glorifikace minulého režimu je snad ještě horší. !!

Všem podporovatelům minulého režimu musím říci - je mi líto, tento "pokus" nevyšel a fakta o jeho neschopnosti hovoří celkem jasně. Nebudu se tu snažit teoretizovat nad tím, jak by ČR vypadala, kdyby tu těch 40 let byl někdo jiný. To by skončilo akorát flamem. Existuje mnohem jednodušší a přesnější způsob.
Roku 1948 tu existovalo několik států, které na tom byli podobně jako my. Podobná skladba průmyslu, podobná životní úroveň, podobné vstupní podmínky. Jak to vypadalo po oněch 40 letech je asi většině z vás jasné :).

Hezká, malá, jednoduchá tabulka je k vidění zde : http://tinyurl.com/msmzmcs
Zatímco v roce 1950 bylo HDP na obyvatele v Rakousku, ČR a Itálii stejné, po 40 letech můžeme pozorovat celkem obrovský rozdíl. Není náhodou, že prozápadní státy zvětšily svoje HDP pětinásobně, zatímco ČR byla ráda za polovinu.

Ještě bych odcitoval : "By 1948 Czechoslovak production approximated pre-war levels, agricultural output being somewhat lower and industrial output somewhat higher than earlier levels."
Tedy argumenty typu "měli jsme zničenou zemi atd." neobstojí, za 3 roky po válce jsme byli víceméně zotavení.

Zahraniční pomoc vypadala následovně : "44 nations contributed to funding, supplying, and staffing the agency, of which the United States was the leading donor. The largest recipients of UNRRA commodity aid, in millions of US dollars were China, $518; Poland – $478; Italy – $418; Yugoslavia – $416; Greece – $347; Czechoslovakia – $261; Ukraine (USSR) – $188; and Austria – $136."
http://en.wikipedia.org/wi ki/UNRRA

To platilo do roku 1948, pak přišel Marshallův plán, na kterém se ČSSR už podílet nemohla. Ačkoli některé státy dostaly celkem hodně, pořád to nevysvětluje tak velký rozdíl po 40 letech + pokud se podívate na tabulku z předchozích odstavců, můžete srovnávat rok 1973 a 1990, kde již žádnou zahraniční pomoc neměli.

**********************

Čas té protiargumenty :

*Za posledních 20 let se stalo blablabla
Nebavíme se o posledních 20 letech :).

*Opravdu stojí za to mít nezaměstnanost a bezdomovce kvůli novému iPhonu?
Vyšší vyspělost s sebou nese i kvalitnější služby a to ať už se jedná o zdravotnictví, dopravu, další rozvoj apod. Technologické novinky jsou už pouze důsledkem této vyspělosti, nikoli naopak.

*Nebylo by lepší růst pomaleji, ale jistě?
Takhle svět nefunguje. Musíte udržovat technologii na nejvyšší možné úrovni, protože právě díky ní vyrábíte levněji. Proto třeba škoda po těch 40 letech neměla absolutní šanci na přežití. Jakmile polevíte se zbytkem světa, tak to nebude znamenat, že třeba vyrobíte míň/méně kvalitní výrobky a prodáte je. Taky už se prodat nikdy nemusí.

*************************

PS : Pokud byste stejně chtěli glorifikovat minulý režim, pak to nejjednodušší je porovnat to, jak se dnes mají v Rakousku a u nás (podobný stav před válkou, podobný průběh během války -> tj. využití země a jejich zdrojů -> podobná situace i rozvržení produkce po válce. A pokud do toho chcete tahat posledních 20 let, tak porovnávejte ČR (resp. ČSR) a Rakousko v roce 1990. Já osobně bych tedy byl radši na úrovni Rakouska...
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.03.2014 15:00:53
Doufám, že tohle ještě někdo čte :D potřebuji pomoc:) Není to moc k tématu, ale ráda bych se zeptala na pár otázek k této době:)
1. Proč se v letech 1948-1989 na základní i střední škole psaly posudky na žáky?
2.Jaké se v této době vyprávěly politické vtipy?
a 3. Podle čeho jste si vybíraly střední školu v 80 letech?
Děkuji moc za odpověď a přeji krásný zbytek dne :)
 Lulina
15.09.2013 11:48:22
Král ochlokrat-až si poprvé něco koupíš za svoje,(které si vyděláš,ne o které obložíš příbuzné) budeš si moc říci,že jsi chlap.
Zatím jsi jen vyžírka rodičů.
 vittta
15.09.2013 09:22:45
ještě bych doplnil bolševickou úroveň zdravotnictví. Neboť častým argumentem socek je zdravotní péče "pro všechny".

Faktem je že bolševické zravotnictví mělo k dispozici řádově !!! méně léků než bylo v západních státech. Ukazatelem kvality života a úrovně zdravotnictví je nakonec i průměrná délka života a ta zde byla o 5 let kratší než třeba v USA nebo Rakousku.

Takže tolik bolševickým blábolům o zdravotní péči...
 kral ochlokrat IV
15.09.2013 02:31:19
Dobre ty ! ;)
 psoug
15.09.2013 00:43:55
ale hovno..
 *matouch* Muž44 Kategorie
14.09.2013 21:52:43
Hele,Libiku,to jsou všechno jen teorie.
Pokud budeš hodnotit úspěch či neúspěch nějakého období,pak nesmíš míchat nějakými zasranými čísly ale tím,jak se tady lidé cítili.
Řekněme,že 20% lidí bylo silně nespokojených a mělo k tomu důvod.
Dalších 40% bylo nespokojených a nemělo k tomu důvod-a jistě každý vidí,že 40% bylo tudíž spokojeno.
Životní úroveň do r. 1989 stoupala.
Kdone zažil reálný socialismus,ví hovno co je veget.
Tak jaký neúspěch?

K tomu srovnání-dobře,Rakousko.
Říše rostou a padají,to není tak,že by někde,kde je dobře bylo už jen lépe či dobře pořád-a kde je špatně,že už navěky bude špatně.

Za 30 let může být celé Rakousko v prdeli a dobře bude na Ukrajině...
Kdo ví?
Natož pak za 100 let.

Podívej dneska USA,kdo by tam chtěl bydlet..a čísla budou nepochybně super.(zejména když se s nimi umí)

Ani po smrti bych tam nechtěl bejt!!!!
 vittta
14.09.2013 21:39:37
"Podle stavu ekonomiky státu se dá posuzovat ekonomika státu, ne ekonomika jednotlivce "
--------
Tak vzhledem ke kontextu, tato věta zní jako "stát má sice tolik a tolik peněz, ale nemůžeš říct, na jaké úrovni žijí obyčejní lidé". A podle toho jsem na ní odpovídal. Že tady někdo bude řešit, že podle veřejně dostupných informací nedokáži zjistit, jak se má (měl) zrovna Kamil Novák z Deštné, mě ani nenapadlo...
Zaprvé je to jasné, zadruhé to nemá žádnou spojitost s tématem (maximálně na odtáhnutí pozornosti od hlavního tématu, čemuž jsem se snažil vyhnout)
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 21:28:48
Sice jsi tvrdil, že ano
--------
ne, netvrdil :)


Podle stavu ekonomiky státu se dá posuzovat ekonomika státu, ne ekonomika jednotlivce
------
Samozřejmě že dá :).
 Prolhaný lháři
14.09.2013 21:25:02
Sice jsi tvrdil, že ano
--------
ne, netvrdil :), ještě jsem při reakci na tu prapodivnou otázku dodával, že "Nepotřebuješ znát přesně plat a životní úroveň každého člověka, stejně by ti to k ničemu nebylo."
Přiznám se, že jsem myslel, že to myslíš jinak, aspoň trochu rozumně :).

Ale jak souvisí tahle debata s tím, že nemám spis každého člověka v tomto státě, který by říkal, jak se má/nemá a jaký je jeho názor na onu dobu, to opravdu netuším :).
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 20:54:41
"Nemůžu."
Ano, nemůžeš, protože to nejde. Sice jsi tvrdil, že ano, ale jak se ukazuje, když je opozice důsledná, dříve nebo později tě dostane do situace, kdy nejsi schopen svá tvrzení obhájit. Bohužel se často stává, že opozice důsledná není, protože nemá náladu diskutovat s trollem nebo blbem, a ty to bereš jako neschopnost druhých tvé argumenty vyvrátit. Realita je ovšem taková, že nikomu nestojíš za to, aby se s tebou vůbec bavil. Viz Furrík a jeho poznámka o tvé příšerné češtině. Za víc jsi mu nestál.

"Ekonomické ukazatele fungují k tomu, aby sis udělal obrázek, jak na tom lidi jsou, ne jak se na tom má zrovna jeden konkrétní obyvatel. K čemu by mi to taky bylo? "
O tom k čemu ukazatele jsou se debata nevedla. Stáčíš opět debatu jinam.
Debata nebyla ani o tom, jestli by ti to k něčemu bylo, jestli by to bylo k něčemu někomu jinému. Stáčíš debatu jinam.
Buď jsi troll, nebo blb. Nebo blb, který se začne chovat jako troll, když mu dojdou argumenty, a obrací svoji neschoponost svá tvrzení obhájit v žert, aby to vypadalo, že si dělal legraci od začátku.

Zbytek jsem nečetl, nebudu číst, odpověď taky ne. Neobtěžuj.
 PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 20:10:51
Zatímco v roce 1950 bylo HDP na obyvatele v Rakousku, ČR a Itálii stejné, po 40 letech můžeme pozorovat celkem obrovský rozdíl.

"Ty porovnáváš též roky 1948-1989 s dobou po roce 1989, aniž bys srovnání zmiňoval.
-------
Ne, neporovnávám :) "
------------
Teď nevím, jestli jsi troll nebo jsi nepochopil rozdíl, mezi porovnávat "1948-1989 s dobou po roce 1989" a porovnávat jednotlivé země v onom "1948-1989" mezi sebou.

Jak toto souvisí s mým původním tvzrením, že "nikdo jiný nemůže znát naše pocity lépe než my sami. "?
----------
Že "pocit štěstí" nesouvisí s kvalitou režimu a doby. Což je to, o čem se tu bavíme.

Není objektivnějšího ukazatele subjektivního pocitu subjektu, než jeho vyjádření jeho pocitů.
---------
To je sice hezké, problém je, že o subjektivních pocitech jednotlivců tato diskuze není, jelikož tyto informace nejsou relevantní, protože " "pocit štěstí" nesouvisí s kvalitou režimu a doby. Což je to, o čem se tu bavíme."

Ani jedno z toho, co uvádíš, není schopno určit ekonomickou situaci jednotlivce. Potvrzuješ, co jsem napsal.
---------
Taky jsem nikdy netvrdil, že z toho určím ekonomickou situace nějakého konkrétního jedince.

Proči jsi nepoužil medián, procento lidí pod hranicí chudoby, nebo inequality k tomu, abys určil moji ekonomickou situaci, jak jsem tě žádal?
---------
Protože jsem neměl důvod a protože to nejde?

Ekonomické ukazatele máš, nebo můžeš velmi rychle najít, a pomocí toho, co zde uvádíš, pak určit, jak na tom ekonomicky jsem.
----------
Nemůžu. Ekonomické ukazatele fungují k tomu, aby sis udělal obrázek, jak na tom lidi jsou, ne jak se na tom má zrovna jeden konkrétní obyvatel. K čemu by mi to taky bylo?
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 19:51:43
Co udělali komunisti dobře, bylo, že z pohraničí vykopli tu germánskou verbež, která dělala jen bordel.
Smajlík  oton
14.09.2013 19:22:48
"Od toho máš medián.
A pak procento lidí pod hranicí chudoby.
A pak "inequality", tedy rozdíl mezi nejchudšími a nejbohatšími."

Ani jedno z toho, co uvádíš, není schopno určit ekonomickou situaci jednotlivce. Potvrzuješ, co jsem napsal.
Proči jsi nepoužil medián, procento lidí pod hranicí chudoby, nebo inequality k tomu, abys určil moji ekonomickou situaci, jak jsem tě žádal? Ekonomické ukazatele máš, nebo můžeš velmi rychle najít, a pomocí toho, co zde uvádíš, pak určit, jak na tom ekonomicky jsem.

"Nepotřebuješ znát přesně plat a životní úroveň každého člověka, stejně by ti to k ničemu nebylo. "
Nepotřebuju. Znají ji totiž ti jednotlivci, kteří na základě toho posuzují SVOJI ekonomickou situaci, kterou nelze posoudit podle stavu ekonomiky, jak jsem napsal: "Podle stavu ekonomiky státu se dá posuzovat ekonomika státu, ne ekonomika jednotlivce"

Začínáš čím dál tím více odvádět debatu jinam, viz předchozí komentář, kde jsi reagoval 2x offtopic, na některé argumenty raději nereaguješ vůbec (prostě je přeskočíš), a když tě člověk požádá, abys některé ze svých tvrzení dokázal, když máš možnost (posouzení ekonomiky jednotlivce), tak to neuděláš.
 PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 19:09:54
libik


"Ne, neporovnávám :) "
Zatímco v roce 1950 bylo HDP na obyvatele v Rakousku, ČR a Itálii stejné, po 40 letech můžeme pozorovat celkem obrovský rozdíl.

Opravdu neporovnáváš?

"Celý začátek reakce zněl takto"
Ano, proto jsem to napsal ještě jednou jinak, s obměnou, aby bylo jasné, že žádná čísla na tom, že doba, o které píšeš, pro mě za hovno nestála, nic nezmění. Jedno jestli do takového sdělení přidám srovnání či nikoliv. Jak vidíš, když jsem srovnání vypustil a opsal sdělení bez něj, podstata zůstává stejná.

"Tedy píšeš, že doba před 89 byla pro tebe lepší - tedy lepší než současnost. To nemá nic do činění s tím, jak jsme se tu mohli těch 40 let mít. "
Ne, to skutečně nemá. A?

"Jak se můžeš odvolávat na pocity, když porovnáváme reálnou situaci (ta co nastala) s hypotetickou situací (ta co nenastala). Nikdo nemůže mít "pocity" v hypotetické situaci."
Odvolávám se na pocity lidí, kteří tvrdí, že se měli v předmětne době dobře. To nejsou pocity v hypotetické situaci, to jsou jejich pocity teď k době, která byla, a kterou prožili.
Souhlasím, že nikdo nemůže mít pocity v hypotetické situaci.

"To ani ne, člověk vždy srovnává akorát to, co vidí. Pokud se má relativně dobře vzhledem k okolí, pak nestrádá. Tedy pokud by třeba ČR dnes žila v totální izolaci - takové, že by si lidé mysleli, že za těmi zdy na hranicích je konec světa, tak by je netrápilo, že musí makat 12 hodin denně, 7 dní v týdnu, že neexistují nemocnice a že jednou měsíčně si musí jít vyměnit anální sondu :)."

Jak toto souvisí s mým původním tvzrením, že "nikdo jiný nemůže znát naše pocity lépe než my sami. "?

"Nezapomněl, ale takový ukazatel je neobjektivní právě kvůli tomu, co jsem psal v předchozím odstavci."
Není objektivnějšího ukazatele subjektivního pocitu subjektu, než jeho vyjádření jeho pocitů.

"A hlavně nevidím důvod, proč by tu lidé byli nešťastnější, kdyby se měli tak jak v Rakousku... "
Že ty něco nevidíš znamená, že něco nevidíš, ne že takové důvody neexistují.
Zbytek věty od "proč" je nějeaký pomatený, asi ses přepsal, tak k tomu nic psát nebudu.
 PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 18:47:41
Nedá. Dá se posuzovat ekonomika obyvatele, ukazatele na hlavu (per capita) a podobně, ale ne ekonomická situace jednotlivce.
---------
Od toho máš medián.
A pak procento lidí pod hranicí chudoby.
A pak "inequality", tedy rozdíl mezi nejchudšími a nejbohatšími.

Nepotřebuješ znát přesně plat a životní úroveň každého člověka, stejně by ti to k ničemu nebylo.
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 18:26:26
Ty porovnáváš též roky 1948-1989 s dobou po roce 1989, aniž bys srovnání zmiňoval.
-------
Ne, neporovnávám :)

Mně se v době 1948-1989 žilo dobře a na tom žádná čísla, sebevíc objektivní a přesná, vypovídající o tom, že ekonomika jako celek stála za hovno, nic nezmění.
-------
Celý začátek reakce zněl takto : "Doba před r. 1989 byla pro mě lepší a neargumentují ničím tebou uvedeným. Argumentuji tím, že se mi v ní žilo lépe a na tom žádná čísla, sebevíc objektivní a přesná, vypovídající o tom, že ekonomika jako celek na tom byla hůře než teď, nic nezmění."

Tedy píšeš, že doba před 89 byla pro tebe lepší - tedy lepší než současnost. To nemá nic do činění s tím, jak jsme se tu mohli těch 40 let mít.

Patří, protože na tyto subjektivní pocity se mnoho lidí odvolává (například já, který se diskuze účastním, už proto to do diskuze patří).
-------
Jak se můžeš odvolávat na pocity, když porovnáváme reálnou situaci (ta co nastala) s hypotetickou situací (ta co nenastala). Nikdo nemůže mít "pocity" v hypotetické situaci.

Netvrdím, že to popíráš, tvrdím, že toto je jediný a možný ukazatel, podle kterého lze určovat, zda se tomu či onomu jedinci žilo dobře či špatně, zda považuje dobu mezi předmětnými roky jako dobu na hovno, či nikoliv.
-------
To ani ne, člověk vždy srovnává akorát to, co vidí. Pokud se má relativně dobře vzhledem k okolí, pak nestrádá. Tedy pokud by třeba ČR dnes žila v totální izolaci - takové, že by si lidé mysleli, že za těmi zdy na hranicích je konec světa, tak by je netrápilo, že musí makat 12 hodin denně, 7 dní v týdnu, že neexistují nemocnice a že jednou měsíčně si musí jít vyměnit anální sondu :).

A je velmi důležité tento ukzatel, na který jsi mezi všemi čísly zapomněl uvádět.
-------
Nezapomněl, ale takový ukazatel je neobjektivní právě kvůli tomu, co jsem psal v předchozím odstavci. A hlavně nevidím důvod, proč by tu lidé byli nešťastnější, kdyby se měli tak jak v Rakousku...
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 18:24:08
libik:
"Hmm a uvědomuješ si, že těch 18 let jsi mohl žít na úrovni tehdejšího Rakouska a těch dalších 24 taky? "
A uvědomuješ si, že o to třeba vůbec nestojím?

"Samozřejmě že dá :). "
Nedá. Dá se posuzovat ekonomika obyvatele, ukazatele na hlavu (per capita) a podobně, ale ne ekonomická situace jednotlivce. Jestli si myslíš, že se mýlím, posuď ekonomickou situaci moji. Jestli to zvládneš, dám ti za pravdu, že to lze.

"No tak v tomhle směru byl minulej režim teprve na hovno :). Od cenzury po běžnou buzeraci. "
Mně se cenzura líbila a buzerace ještě víc. I proto pro mě minulý režim za hovno nestál.
 PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 18:15:19
nemel hovadiny
Mně se to líbí, panáčku. Taky ti přeju abys brzo chcípnul. Jak ty mně, tak já tobě. Znáš to, ouchcapku :-)

libik
Neuváděl jsem koho cituji, první citace nebyla tvoje, zbytek ano.
nemel hovadiny nebylo na tebe, to jsem kopíroval nick. Nemůžu za to, že si tu pan inteligent zvolil takový nick, kterým dává každému najevo, že je hovado, a on na to bude z pozice pana dokonalého upozorňovat. Omlouvám se ti za sebe, i za něj.
Smajlík  PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 18:10:38
"Lidem ještě pořád připadá normální krást (z cizího krev neteče), závidět každý prd (chcípla mi koza, ať chcípne i sousedovi), nadávat úspěšným a nadužívat slovo "oni" i tam, kde se mohou sami zapojit a podobně. "

Holt máš takové kamarády a příbuzné, já nikoho takového v okolí mých kamarádů soudruhů neznám. Přestaň se stýkat s takovými špatnými lidmi, uleví se ti. Z tvých reakcí je patrné, že jsi velmi labilní, doporučoval bych ti navštěvovat dobrého terapeuta a vyřešit své komplexy jednou provždy.

"Ty porovnáváš roky 1948-1989 s 1990-2013... ještě jsem to pro jistotu psal hned na začátku, že o tom tahle diskuze není. "
Ty porovnáváš též roky 1948-1989 s dobou po roce 1989, aniž bys srovnání zmiňoval.
Neporovnávám roky 1948-1989 s 1990-2013, přečti si tu větu ještě jednou, nebo dvakrát, nebo si to od někoho nech vysvětlit.
Abys měl radost, tak ještě jednou:

Mně se v době 1948-1989 žilo dobře a na tom žádná čísla, sebevíc objektivní a přesná, vypovídající o tom, že ekonomika jako celek stála za hovno, nic nezmění.

"Jsem, to ale do této diskuze nepatří :). "
Patří, protože na tyto subjektivní pocity se mnoho lidí odvolává (například já, který se diskuze účastním, už proto to do diskuze patří).

"To jsem nikdy nepopíral"
Netvrdím, že to popíráš, tvrdím, že toto je jediný a možný ukazatel, podle kterého lze určovat, zda se tomu či onomu jedinci žilo dobře či špatně, zda považuje dobu mezi předmětnými roky jako dobu na hovno, či nikoliv.
A je velmi důležité tento ukzatel, na který jsi mezi všemi čísly zapomněl uvádět. Budeš psát, že o tom diskuze není, ale vyvedu tě z omylu, je. Sám jsi napsal "Všem podporovatelům minulého režimu..." Do této skupiny spadají i ti, kteří jako důvod, pročo předmětná doba nestála za hovno, uvádějí své zkušenosti, pocit atd. Viz já.

"Ale no tak, srovnávat Švédsko nedotčené WW2 a žijící úplně mimo mísu je už úplně mimo mísu. To je jako bych srovnával ČR s USA (což jsem samozřejmě nedělal). "
Nesrovnávám Švédsko a ČSSR. Nikde nepíšu, že na tom byl/je jeden stát lépe než druhý. To je srovnání. Informuji, že ve Švédsku socialismus existoval, jako u nás.
Mimo mísu není srovnávat socialismus v zemích, které nebyly pod nadvládou SSSR a socialismus v zemích, které pod nadvládou SSSR byly méně ne ČSSR, nebo vůbec.

"Tak já jsem právě mluvil o těch 40 letech ..."
Tak já jsem za prvé směřoval tento text někomu jinému, proto dále bezpředmětné :)

http://ih1.redbubble.net/image.11907026"
Opět bezpředmětné, směřováno uživateli s moudrým nickem "nemel hovadiny".
 PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 17:59:33
PIONÝR NAROZEN 71: už aby ti hráli. Chápu, že se ti nelíbí, co jsem napsal.
 nemel hovadiny Muž Kategorie
14.09.2013 17:56:46
Pro mě to za hovno nestálo. Co teď budeš dělat? Chtít důkazy jako Sosarian?
PIONÝR NAROZEN 71
-------
Hmm a uvědomuješ si, že těch 18 let jsi mohl žít na úrovni tehdejšího Rakouska a těch dalších 24 taky?

Podle stavu ekonomiky státu se dá posuzovat ekonomika státu, ne ekonomika jednotlivce
------
Samozřejmě že dá :).

A hlavně ne pocity jenotlivců. Pro někoho ekonomika státu není tím podstatným, podle čeho určuje, zda to pro něj stojí za hovno či nikoliv.
--------
No tak v tomhle směru byl minulej režim teprve na hovno :). Od cenzury po běžnou buzeraci. Ale to jsem radši nezmiňoval.
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 17:52:27
Argumentuji tím, že se mi v ní žilo lépe a na tom žádná čísla, sebevíc objektivní a přesná, vypovídající o tom, že ekonomika jako celek na tom byla hůře než teď, nic nezmění.
---------
Jsi mimo diskuzi.
Ty porovnáváš roky 1948-1989 s 1990-2013... ještě jsem to pro jistotu psal hned na začátku, že o tom tahle diskuze není.

Faktem zůstává, že kdybychom byli v roce 1990 na úrovni Rakouska, měli bychom 3x vyšší plat... A pak by se měl lépe takřka každý.

Nejsi schopen pochopit, že subjetkivní pocity či vnímání se řídí něčím jiným, než HDP, produkcí, procenty?
--------
Jsem, to ale do této diskuze nepatří :).

ilo se nám, všem těm, co tvrdíme, že se nám žilo líp, líp, to je fakt, nezpochybnitelný, protože nikdo jiný nemůže znát naše pocity lépe než my sami. Jasné?
--------
To jsem nikdy nepopíral :).

Ve Švédsku
--------
Ale no tak, srovnávat Švédsko nedotčené WW2 a žijící úplně mimo mísu je už úplně mimo mísu. To je jako bych srovnával ČR s USA (což jsem samozřejmě nedělal).

Neznalí poměrů můžou tvrdit, že šlo o sociální stát, ale byl to skoro pravý a nefalšovaný socialismus.
----------
Mohl bys mi někde poslat důkaz o tom, že tam měli plánované hospodářství a většinu podniků vlastnil stát? Nějak to nemohu najít. Stejně jako nic o nadvládě dělnické třídy apod.

Jugoslávský socialismus byl něco podobného s lehkou příměsí totalitních prvků a soudružské pomoci, proto také Jugoslávie byla dál než my.
-------------
Zjišťoval sis někdy vůbec zdroje, než plácneš něco tak snadno vyvratitelného? Ale je pravda, že ze socialistických zemí rostla (procentuálně) nejrychleji.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Eastern_bloc_economies_GDP_1990.jpg

možná by stálo za to udělat si pořádek v názvosloví a nemíchat dohromady socialismus jako ideologii a realitu totalitního režimu.
---------
Tak já jsem právě mluvil o těch 40 letech jako celku, protože je mi jasné, že glorifikátoři přijdou s tím, že za všechno dobré může vláda ČSSR a za všechno špatné ti ostatní :). Tedy už jsem chtěl nechat na každém, aby si mohl zdravou úvahou přijít na to, kdo asi za co může a kdo ne...

Někdo těmi internetovými hrdiny a bojovníky za svobodu hubou ale být musí, děkujeme ti, že to nemusíme být my.
--------------
http://ih1.redbubble.net/image.11907026.4950/flat,550x550,075,f.jpg
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 17:44:10
prasezlesa
Podle stavu ekonomiky státu se dá posuzovat ekonomika státu, ne ekonomika jednotlivce a hlavně ne pocity jednotlivců. Pro někoho ekonomika státu není tím podstatným, podle čeho určuje, zda to pro něj stojí za hovno či nikoliv.

Na pamlsek mě nenalákáš, pamlsky nejsou součástí mé sexy diety.
Smajlík  PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 17:37:58
PIONÝR NAROZEN 71: Ano, pro tebe, a to je tvůj názor. Nevím, podle čeho jiného to posuzovat, než podle stavu ekonomiky.
Ne, nechci důkazy, je mi jasné, že z tebe žádné nedostanu, ani kdybys za to dostal pamlsek.
 prasezlesa MužKategorie
14.09.2013 17:35:13
prasezlesa
Že objektivní pravda o tom, zda něco stálo či nestálo za hovno, neexistuje a nedá se zjistit? Objektivní pravda o HDP ano, objektivní pravda o stavu ekonomiky také.
Pro mě to za hovno nestálo. Co teď budeš dělat? Chtít důkazy jako Sosarian?
Smajlík  PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 17:30:59
Ve Švédsku socialismus de facto fungoval, mám tam polovinu příbuzných, kteří tam utekli po okupaci, a jako zavilí antikomouši to tvrdili tenkrát a tvrdí to dodnes. Neznalí poměrů můžou tvrdit, že šlo o sociální stát, ale byl to skoro pravý a nefalšovaný socialismus. Jen to byl socialismus dělaný o trochu lépe a především, a to je dost podstatné, bez soudružské pomoci Sovětského svazu a bez ostnatých drátů na hranicích, bez státní bezpečnosti a všech totalitních prvků. Kde bylo a pořád Švédsko je každý ví. Jugoslávský socialismus byl něco podobného s lehkou příměsí totalitních prvků a soudružské pomoci, proto také Jugoslávie byla dál než my.
Odsuzovat proto socialismus jako viníka úpadku je nesmysl.

nemel hovadiny,
možná by stálo za to udělat si pořádek v názvosloví a nemíchat dohromady socialismus jako ideologii a realitu totalitního režimu.
Ty jsi názornou ukázkou toho, že komunismus v praxi nadělal skutečně mnoho škod, většího arogantního uřvance ukazjícího na "ně" (ať je to kdokoliv) aby tu člověk pohledal.
Někdo těmi internetovými hrdiny a bojovníky za svobodu hubou ale být musí, děkujeme ti, že to nemusíme být my.
Smajlík  PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 17:20:57
PIONÝR NAROZEN 71: Jenomže tady jde o objektivní pravdu, ne o něčí subjektivní názor, co je na tom k nepochopení?
 prasezlesa MužKategorie
14.09.2013 17:17:41
Možná ti to přesně nezapadne do hranic, mezi kterými chceš tuto diskuzi udržet, ale největší škody nebyly ekonomické, ale morální. Lidem ještě pořád připadá normální krást (z cizího krev neteče), závidět každý prd (chcípla mi koza, ať chcípne i sousedovi), nadávat úspěšným a nadužívat slovo "oni" i tam, kde se mohou sami zapojit a podobně. Všem potrhlým "mladým komunistům" bych přál zažít, co se v té naší malé zemičce obehnané dráty lidem se zacpanou pusou stalo s hlavami, protože vidět je to dodnes, ale do očí to bilo jen pár měsíců po listopadu '89.
 nemel hovadiny Muž Kategorie
14.09.2013 17:15:58
KlepetákKrab
O tom že to stálo za hovno se nepře. Pře se o to, jestli za to mohl socialismus jako ideologie a naplňování ideologie v praxi soudruhy, nebo jestli za to mohlo i něco navíc.

Libik
Doba před r. 1989 byla pro mě lepší a neargumentují ničím tebou uvedeným. Argumentuji tím, že se mi v ní žilo lépe a na tom žádná čísla, sebevíc objektivní a přesná, vypovídající o tom, že ekonomika jako celek na tom byla hůře než teď, nic nezmění. Nejsi schopen pochopit, že subjetkivní pocity či vnímání se řídí něčím jiným, než HDP, produkcí, procenty? Žilo se nám, všem těm, co tvrdíme, že se nám žilo líp, líp, to je fakt, nezpochybnitelný, protože nikdo jiný nemůže znát naše pocity lépe než my sami. Jasné?
 PIONÝR NAROZEN 71
14.09.2013 16:25:26
libik: Ach jo tak nic. Když nechceš tak nechceš.
Smajlík  teplej satan
14.09.2013 16:21:37
Nedošlo? Aha. No tak takhle - ti "podporovatelé minulého režimu" volají po tehdejších jistotách, nevolají po embargu, zákazu cestování, kádrování, politických procesech etc.
---------
Hezký, jak se to vztahuje k tomu, že roky 1948-1989 stály za hovno?

Doba 1948-1989 není selháním socialismu, je pravděpodobné, že kdybychom nějakým způsobem neskončili za železnou oponou, jsem úplně normální vyspělý stát na vysoké úrovni.
--------------
Ne, to není pravděpodobné. Ale můžeš se to snažit prokázat nějakými fakty, či relevantními srovnáními. Já znám pár socialistických států bez opony - Kubu : http://en.wikipedia.org/wiki/File:GDP-Caribbean.png nebo Vietnam : "Its successful economic reforms resulted in it joining the World Trade Organization in 2007. However, the country still suffers from relatively high levels of income inequality, disparities in healthcare provision, and poor gender equality."

Když nejsou peníze, nejsou ani jistoty, ať ti tvrdí kdo chce, co chce :).
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 16:14:21
Nejsi chytrý: má pravdu v tom, že to stálo za h., velké H.
Absolutně nemá cenu spekulovat - coby kdyby.
Věci se udály a stalo to za H.

V těch normalizačních letech jsme začali zaostávat za světem, zatímco před nástupem jsme s ním drželi lajnu a už jsme to nikdy nedohnali a pravděpodobně ani nedoženeme. Zatímco Venca Klausů se domníval za pár let po pádu režimu jsme tam kde západ, dnes 24 let stále výrazně zaostáváme, přitom optimistické názory se přesunuly do trošku jiného časového horizontu než pár let - od současnosti možná za 30 let by se země mohla dostat na životní úroveň dnešního Německa, pokud bude zachován porevoluční vývoj, tzn. zase se na sebe neuplete bič v podobě nějakého toho socíku, zadlužování atd., další se domnívají, že je nedoženeme nikdy. Budoucnost je nejistá příteli a minulost byla cesta do zádele, taková jsou fakta. Navíc jsme přišli o všechny ty "světoznámé" značky, které kdyby zůstali v rukou svých původních majitelů, byly stále "naše".

To je cena za reálný socialismus.
 KlepetákKrab
14.09.2013 16:09:33
libik: Nedošlo? Aha. No tak takhle - ti "podporovatelé minulého režimu" volají po tehdejších jistotách, nevolají po embargu, zákazu cestování, kádrování, politických procesech etc. Doba 1948-1989 není selháním socialismu, je pravděpodobné, že kdybychom nějakým způsobem neskončili za železnou oponou, jsem úplně normální vyspělý stát na vysoké úrovni. On obchod se západem by nám přinesl sakra hodně peněz - a socialismus by dal sociální jistoty.
 teplej satan
14.09.2013 16:00:22
Za hovno kvůli socialismu se nám snažíš namluvit. Za hovno to stálo nebo stojí i jinde, kde socialismus neměli nebo nemají.
-------
Mluvil jsem o režimu jako celku, ne čistě pouze o socialismu :).

Znáš někoho, kdo by chtěl návrat starých časů beze změny včetně diktátu Moskvy, uzavření hranic, kádrování atp? Já ne.
--------
Ne, pointa?
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 15:48:07
ad podporovatelé minulého režimu - Znáš někoho, kdo by chtěl návrat starých časů beze změny včetně diktátu Moskvy, uzavření hranic, kádrování atp? Já ne. Tvůj text je manipulativní.
 teplej satan
14.09.2013 15:47:39
Celé dohromady to tady za těch 40 let stálo za hovno a nic víc netvrdím, to už nechám na každém, ať si pobere sám.
----
Za hovno kvůli socialismu se nám snažíš namluvit. Za hovno to stálo nebo stojí i jinde, kde socialismus neměli nebo nemají.

Myslíš když nám SSSR poslalo potraviny na úkor Ukrajiny? Nebo nás obdařili jadernou technologií?
---
Myslím například dluh, který SSSR či nástupnické státy do dneška nezaplatili.

A tak dále a tak dále. Jsi prostě hlupec, s tím nic nenaděláš. Ani gramatiku pořádně neovládáš. V podobných podmínkách jako ti, kteří ji ovládají, psát jako prase, to je na zamyšlenou a Pravdu16).
 Nejsi chytrý
14.09.2013 15:39:36
KlepetákKrab
Má pravdu v čem? Že režim stál za hovno? Že režim může za situaci v r. 89? Nebo že za tu situaci může režim a politické a ekonomické podmínky doby 48-89? O socialismu jako takovém nebo socialismu u nás totiž to, co píše, nevypovídá o ničem. O socialismu v kontextu politických a ekonomických podmínek té doby ano. To je ale něco jiného.
 Nejsi chytrý
14.09.2013 15:39:07
Proč nesrovnáváš socialismus v Jugoslávii s Rakouskem?
---------
Protože hovořím o české (resp. československé, resp. československé socialistické) republice. Proto třeba nesrovnávám východní a západní Německo.

Proč zapomínáš na to že kromě socialismu zde existovalo něco takového jako socialistický blok a de facto řízení z Moskvy a zákaz obchodovat se západem?
--------
Nezapomínám, právě naopak.

Za to může socialismus - ideologie nebo socialismus - hospodářství?
--------
Za to může to, jak to tady vypadalo.

Nebo kontext doby kdy silní vládli slabým? V době kolonií mocnosti vysávali slabší taky.
---------
Myslíš když nám SSSR poslalo potraviny na úkor Ukrajiny? Nebo nás obdařili jadernou technologií? ČSSR na tom bylo o dost líp než drtivá většina zemí SSSR, měli jsme to štěstí, že jsme byli blízko západu a byli jsme dost vidět.

Kdyby takový zákaz obchodovat se západem měl rakouský nesocialismus-kapitalismus jejich čísla v roce 1990 budou podobná. I přes kapitalismus.
--------
Nehodnotím, pouze spekulace, těm se snažím vyhnout kvůli flamům. Celé dohromady to tady za těch 40 let stálo za hovno a nic víc netvrdím, to už nechám na každém, ať si pobere sám.

Podmínky viz socialistický blok, vláda Moskvy (ČSSR byla s_k_o_r_o jako její kolonie) a nemožnost obchodovat (i když socialisticky) s jinými zeměmi. To nevypovídá o (ne)schopnosti socialismu vůbec nic.
---------
Jestli vypovídá nebo ne, je pouze spekulae, těm se snažím vyhnout kvůli flamům. Celé dohromady to tady za těch 40 let stálo za hovno a nic víc netvrdím, to už nechám na každém, ať si pobere sám.
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 15:35:45
Nejsi chytrý: i ty kecko, mysli, když jsme prý měli všechny ty světa známé značky, jak jsme nemohli obchodovat se světem ;-)Ještě dnes se například tradují vtipy o škodovkách 120 v Anglii. Samozřejmě se světem obchodovat mohlo, ale ono to nebylo tak slavné, jak se obhájci komunismu domnívají, naopak, viz Libik, má samozřejmě pravdu.
Smajlík  KlepetákKrab
14.09.2013 15:12:07
"Přečti si to ještě jednou, máš tam odkaz, kde je tabulka s HDP na obyvatele v roce 1950, 1973 a 1990."
----
Jak ti někdo v profilu píše příklad s jeho firmou, čísla je jedna věc, podmínky k rozvoji druhá. Podmínky viz socialistický blok, vláda Moskvy (ČSSR byla s_k_o_r_o jako její kolonie) a nemožnost obchodovat (i když socialisticky) s jinými zeměmi. To nevypovídá o (ne)schopnosti socialismu vůbec nic.

Furríkovi odpovíš? Taky by mě zajímalo, proč takový inteligent a génius má problémy s gramatikou a pravopisem.
 Nejsi chytrý
14.09.2013 14:52:10
Ano, ale i v současnosti naše "demokracie" není taková, jako v sousedních zemích.
Ten náš paskvil neskončil, jen se transformoval, proto i nyní logicky nemůže být lépe než předtím - je pořád stejně blbě.
baj d véj
---------
To je možný, ale tahle diskuze je o něčem jiném...

Na základě této premisy se odvíjí tvoje celá další úvaha. Tato premisa není ničím podložena, jen tvou domněnkou, že to tak v r. 48 bylo. To je dost málo.
--------
Přečti si to ještě jednou, máš tam odkaz, kde je tabulka s HDP na obyvatele v roce 1950, 1973 a 1990"

Podobné nejsou stejné. Už proto není možné srovnávat. Jediná odlišnost může ovlivnit vývoj.
Dokaž, že jsou ty podmínky alespoň podobné.
-----------
"Přečti si to ještě jednou, máš tam odkaz, kde je tabulka s HDP na obyvatele v roce 1950, 1973 a 1990."

Koukám u tebe v profilu to někdo řeší. A chce po tobě důkaž o stavu z r. 48. Od tebe jen plky o PODOBNÉ SITUACI, bez jediného důkazu, stavu ekonomiky apod.
------------
"Přečti si to ještě jednou, máš tam odkaz, kde je tabulka s HDP na obyvatele v roce 1950, 1973 a 1990."

Ani v jednom případě s tebou nebudu ztrácet čas. A doufám, že s tebou nebudou ztrácet čas ani ostatní. Ty si jejich čas nezasloužíš.
--------------
http://ih1.redbubble.net/image.11907026.4950/flat,550x550,075,f.jpg
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 14:50:56
Proč nesrovnáváš socialismus v Jugoslávii s Rakouskem? Proč zapomínáš na to že kromě socialismu zde existovalo něco takového jako socialistický blok a de facto řízení z Moskvy a zákaz obchodovat se západem? Za to může socialismus - ideologie nebo socialismus - hospodářství? Nebo kontext doby kdy silní vládli slabým? V době kolonií mocnosti vysávali slabší taky.
Kdyby takový zákaz obchodovat se západem měl rakouský nesocialismus-kapitalismus jejich čísla v roce 1990 budou podobná. I přes kapitalismus.
 2L33
14.09.2013 14:25:20
Vždyť to celou dobu srovnávám - s dalšími zeměmi s podobnými vstupními podmínkami. Jako třeba Rakousko...
-----
Podobné nejsou stejné. Už proto není možné srovnávat. Jediná odlišnost může ovlivnit vývoj.
Dokaž, že jsou ty podmínky alespoň podobné.

Koukám u tebe v profilu to někdo řeší. A chce po tobě důkaž o stavu z r. 48. Od tebe jen plky o PODOBNÉ SITUACI, bez jediného důkazu, stavu ekonomiky apod. Buď jsi skutečně tak tupý, jak se tu teď prezentuješ, nebo jsi vycítil poenciál k flejmu, a děláš ze sebe trotla záměrně. Ani v jednom případě s tebou nebudu ztrácet čas. A doufám, že s tebou nebudou ztrácet čas ani ostatní. Ty si jejich čas nezasloužíš.
 Nejsi chytrý
14.09.2013 14:18:20
Roku 1948 tu existovalo několik států, které na tom byli podobně jako my. Podobná skladba průmyslu, podobná životní úroveň, podobné vstupní podmínky.
____

Na základě této premisy se odvíjí tvoje celá další úvaha. Tato premisa není ničím podložena, jen tvou domněnkou, že to tak v r. 48 bylo. To je dost málo.
Ale na tebe to je celkem dobré, ty na víc asi nemáš. Tvoje gramatika a pravopis na úrovni průměrného žáka 6. třídy základní školy o tom svědčí dost jasně.

Furrík: protože 99%.
 Nejsi chytrý
14.09.2013 14:09:38
baj d véj: Souhlas s Libikem. Tvoje příspěvky jsou úplně mimo mísu. Jasně že nás pořád ta doba ovlivňuje, ale hernajs o tom diskuse vůbec není. Ta je o době 1948-1989 a jejím hospodářství.

Proč tolika lidem na zpovědnici dělá problém pochopit jasně napsaná sdělení?
Smajlík  JohnyCash
14.09.2013 14:06:37
libik
Ano, ale i v současnosti naše "demokracie" není taková, jako v sousedních zemích.
Ten náš paskvil neskončil, jen se transformoval, proto i nyní logicky nemůže být lépe než předtím - je pořád stejně blbě.
 baj d véj Žena99 Kategorie
14.09.2013 14:06:34
Proč se pořád zabývat minulým režimem, který už padl a je prostě minulostí? Vždyť na tom nezáleží. Glorifikace minulého režimu stejně z velké části (tak na 80% spadá do kategorie "hospodských nostalgických výkřiků", kteří všechno z dřívějška vnímají jako "staré dobré zlaté časy!"

Mimochodem malý off-topic: Proč ti, libiku, dělá problém shoda přísudku a podmětu?
 Furrík Muž23 Kategorie
14.09.2013 14:04:40
Tak to pak těžko můžeš soudit, jestli něco stojí za hovno či ne, když to nemáš s čím srovnávat.
baj d véj
-----------
Vždyť to celou dobu srovnávám - s dalšími zeměmi s podobnými vstupními podmínkami. Jako třeba Rakousko...
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 14:02:24
libik
Tak to pak těžko můžeš soudit, jestli něco stojí za hovno či ne, když to nemáš s čím srovnávat.
 baj d véj Žena99 Kategorie
14.09.2013 13:59:58
baj d véj
----------
Já tu celou dobu píšu POUZE o letech 1948-1989 a ještě na začátek napíšu, že se budeme bavit pouze o roku 1948-1989, protože o tomto je tahle diskuze. A ty přijdeš a první co napíšeš, tak je věta vztahující se k rokům 1990-2013...
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 13:55:43
libičku
To není logický klam, ale fakt. To, že moralka z dob socialismu je stále zakořeněna v naší společností má hodně daleko do klamů.

Jinak diskuze s člověkem, který ve všem hledá "logické klamy" jde těžko.
 baj d véj Žena99 Kategorie
14.09.2013 13:52:20
Ehm až na to, že režim se nezměnil. A to, co je tu dnes je jen modifikace toho, co tady bylo kdysi. Neřekla bych, že dnes je líp. Pouze formy manipulace se od dob minulých proměnily.
Moralní paskvil je tady stále.
baj d véj
----------
To sis do nemohla přečíst hned PRVNÍ VĚTU kterou jsem sem napsal a ještě k tomu dal vykřičníky? Zkus to :)
 libik Muž32 Kategorie
14.09.2013 13:49:09
Ehm až na to, že režim se nezměnil. A to, co je tu dnes je jen modifikace toho, co tady bylo kdysi. Neřekla bych, že dnes je líp. Pouze formy manipulace se od dob minulých proměnily.
Moralní paskvil je tady stále.
 baj d véj Žena99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk