Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.745057, vloženo 12.08.2013 01:23:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pravda 14)Facebook je užitečný nástroj
Poslední dobou se tu rozmohlo příliš mnoho demagogů a tradičních "protiproudařů" za každou cenu, kteří se snaží za každou cenu ukázat, jak moc jsou "protiproudoví" a jak moc je facebook špatný a jak oni uviděli tu jedinou pravou cestu.

Jelikož v komentářích se rozumná diskuze celkem lehce ztratí + protiproudaři ignorují to, co se jim nehodí a reagují na něco, nastal čas pokračovat v sérii pravd.

Tak tedy hned na začátek - ne, nehodlám obhajovat to, že každý musí mít facebook a bez něj je ztracený. Nicméně má mnoho výhod a využití, které popíši a pod nimi se už předem pokusím odargumentovat většinu typických demagogických otázek a odpovědí.
Také bych rád podotkl, že facebook je užitečný PRÁVĚ proto, že je to mainstream, že ho má takřka každý a že ho lidé často kontrolují.
A poslední věc na začátek - to, že si někdo na facebooku hraje debilní hry a píše debilní statusy jaksi neovlivňuje to, co na něm děláte vy.

Výhody :
1)Začnu hned s tím, co by bez facebooku šlo velice těžko a neexistuje žádná jednoduchá, rozumná alternativa. A to je komunikace v rámci nějaké větší komunity, ve které se pohybujete. Tak například koleje - bylo zcela běžné, že každý druhý člověk z koleje z daného bloku (tj. paneláku ve kterém bydlí) byl zařazený do příslušné skupiny na facebooku, kde byli i ostatní lidé z tohoto bloku. Když člověk cokoli potřeboval - od pomoci vynesení stolu o dvě patra výš přes vytisknutí dvou stránek do školy až po zodpovězení nějakého dotazu (třeba ve kterém pokoji že to sídlí člověk co půjčuje vysavač), stačilo napsat na danou stránku a obvykle do pár minut přišla odpověď nebo pomoc.
Stejně to platilo o fakultě ve které se pohybujete, nebo i větší firmě, kde pracujete (když jsem byl na stáži v IBM, tak se celkem rychle a efektivně domlouvali různé bowlingy apod.).

2)Komunikace v rámci menší komunity (cca 10-20 lidí) - toto už je nahraditelné, nicméně stále rychlost a efektivita domluvy při jiných nástrojích pokulhává. Tedy jde o vaše přátele a známé, se kterými se chcete domluvit třeba na tom, že pojedete na vodu. Jenže nevíte kdy můžou a nemůžou ostatní, kdo vlastně chce jet a kdo nechce a všech 20 lidí se na jednom místě nesejde (přece jenom když studujete v jednom městě a v jiném bydlíte, tak i vaši přátelé z původního města jdou studovat i jinam a třeba z Prahy do Olomouce je fakt daleko).
Stačí založit událost "Voda 2013", pozvat lidi, navrhnout termíny, ty se odhlasují nebo se domluví tak, aby mohlo co nejvíce lidí a nejdůležitější je, že každý vidí co napsali všichni ostatní a mohou na to reagovat, je tedy jednoduché domluvit cestu, zamluvení lodí atd. atd. atd.
A stejně se to dá použít i na menší akce typu volejbal. Chcete jít na volejbal o víkendu, tak opět nahodíte pár dnů předem událost, do ankety hodíte tři termíny, domluví se to a jde se.
Stejně tak se velice jednoduše i pár hodin předem mění nějaké skutečnosti, pokud vás něco napadne nebo se stane něco neočekávaného. Třeba předevčírem jsem měl u sebe doma akci a jelikož šlo o slavností premiéru Bílé Krve 3, v pár lidech jsme se dohodli, že půjdeme v oblecích a tak jsem to akorát napsal k dané události a to bylo všechno, co jsem pro to musel udělat.

3)Sdílení fotek - většina lidí, když jede na nějakou akci a pak se z ní vrátí, tak obvykle chce vidět/dostat fotky. Jasně, dá se to předávat na flashkách apod., ale to stejně pak v počítači většina lidí ztratí a nemají ty fotky k dispozici kdykoli, kdy jsou na internetu a chtějí je vidět. Tím spíš, když se těch fotek nahromadí stovky až tisíce. Můžete i celkem jednoduše přidělovat práva k jednotlivým albům, aby je viděli pouze určití lidé apod.
Fotky se samozřejmě dají hodit na víc serverů, jenže buď budou úplně veřejné, nebo budou muset být pod heslem, které si budete muset pamatovat (což asi když vás po roce napadne, že se podíváte na fotky vašeho kamaráda, který vám před tím rokem řekl heslo, tak si to heslo pamatovat nebudete), taky si musíte pamatovat jaké jsou profily vašich přátel na daných serverech atd.
O tom, že můžete u dané fotky psát komentáře (a to ne pouze jako autor) už ani nepíšu.

4)Bývalí spolužáci - už jenom kvůli slučákům není nic jednoduššího než je mít na facebooku. Vyhrabat po roce a víc tel. čísla a emaily na všechny tyhle lidi je dost náročné, navíc někdo číslo změní, někdo už nepoužívá starý email atd., dřív jsme používali servery jako "spoluzaci.cz", jenže tam samozřejmě nikdo nechodil a musel mít o další server registrovaný navíc.

**************

Tak to jsou čtyři pro mě dost podstatné výhody, na které jsem si teď vzpomněl. Přejdeme k demagogickým komentářům protiproudařů :

"Píšou tam jenom sračky a zvou mě do blbejch her"
Nikdo vás nenutí číst, co mají ostatní na zdi ani reagovat na pozvánky do blbejch her... Asi podobný argument jako že si nikdy nepořídíte email, protože vám může přijít spam.

"Tráví tam celé dny"
Opět, nikdo vás nenutí tam trávit celé dny.

"Píšou/otravujou mě tam lidi"
To se dá opět použít u jakéhokoli komunikačního prostředu, od ICQ, Skypu přes email nebo telefon. Jestli si nejste schopni poradit s běžnou komunikací třeba i od lidí, se kterými se bavit nechcete, tak asi nebude problém na facebooku.

"facebook mě sleduje"
:), i kdyby, stačí tam nepsat věci, které nechcete, aby věděli ostatní a jestli to někdo bere hodně paranoidně, tak s tím mu asi nepomůžu. Ale vzhledem k ostatním věcem (třeba mobilní operátor může kdykoli lokalizovat velice přesně vaší polohu) to je čajíček.

"facebook má bezpečností rizika"
ano a skype, icq a ostatní je nemají...

*****************

Závěre m - facebook je jenom nástroj a dle toho funguje a používá se. Nožem můžete buď nakrájet chleba nebo vykuchat vašeho psa zaživa, rozhodnutí je na vás. Ale abych pak všude psal, jak jdu proti proudu, že nůž vůbec nepoužívám, protože je nebezpečný a chleba si krájím šroubovákem...
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.08.2013 19:55:45
dfsdffdf: na facebooku Ti ovšem smrt, narozdíl od auta, nehrozí. A že by zrovna někoho ze zde diskutujích měl takovou důležitost, aby někdo měl zájem ho odstanit - to je sen, co.. :D Zatímco na silnici se to může stát každý den a zcela náhodně.
Nehledě na to, že i na ulici cizí lidi můžou vidět, jak vypadáš - proboha! Když Tě potkají v práci, pak dokonce věcí, kde pracuješ, pokud máš cedulku na košili, tak i jak se jmenuješ... ooooo boooože, narušení soukromí!
Prostě mi přijde dost zvrácený, že se fejsbuk vydává za pomalu vystavení se smrtelnýmu nebezpečí. Na mě nikdo nemá, co by našel. Jsem celkem chudá, do politiky se nepletu, jedu si to svý. Maximálně o mě fejsbuk zjistí, že se zajímám o koně, o oblečení a o snubní prstýnky, tak mi to ukáže vpravo v reklamě - kristepane!! :D Klídek, proboha.
 Ejbísí Žena29 Kategorie
12.08.2013 19:46:40
eeeetggg: Zvláštní, že na můj argument s autem nereaguješ... Vždyť je přece mnohem nebezpečnější, a existuje třeba i kolo!
Ejbísí

to bude možná tím, že to žádný argument není, jednak existují také lidi co autem nejezdí z nejrůznějších důvodů včetně bezpečnosti, jednak je to srovnání jablek se šroubováky a ani se nedá říct, že by funkce facebooku byly vyspělejší než funkce některých webových galerií, IRC chatu atd. atd. tedy argument úplně mimo, o tvém přirovnání automobilu v facebooku by se dalo hovořit např. pokud by ministr dopravy rozhodoval svévolně o tom, kterého řidiče za jízdy z automobilu nechá vystřelit, pak by to bylo podobné slavnému facebooku..
Smajlík  dfsdffdf
12.08.2013 19:36:54
místo ICQ po všech stránkách výhodnější Jabber, místo skype se dá použít třeba Mumble (narozdíl od skypu lze snadno nastavit i šifrování a mít na tokem dat i správou serveru kontrolu, nehrozí mi tedy, že na vánoce mi nebude fungovat :-), místo chatu třeba IRC..
---------
Jo, je tam nemalé procento lidí, kteří za každou cenu používají všechno alternativní, to jsou protiproudaři ještě na vyšším levlu :). Otázka zní - proč nepoužít ten facebook, když ho stejně prakticky každý má a založení a spravování skupiny zabere půl minuty?

Když už se bojíš sledování, není nic jednoduššího, než mít prázdný profil bez fotek a používat ho právě kvůli těm skupinám, které ty tvoje nástroje nenahradí.

a ne, nepotřebuji prostřednictvím internetu komunikovat s každým
---------
Tak to je tvůj problém, že třeba na koleji nemáš kontakty na ostatní, což se hodí docela často...

Libiku, libiku, jestli mají na ČVUT-FIT všichni takové it znalosti jako ty, tak mě jejich hromadné facebookaření nepřekvapuje.
---------
Facebook používáme na to, na co se hodí nejvíc. Na jiné věci máme vlastní prostředky (třeba vlastní wikistránku s přístupem pouze pro registrované, kde jsou podrobnější informace na všechny předměty, učitelé, zadání písemek i mnoho let nazpět atd.)

Mimo jiné nás ta škola učí být efektivní. Facebook používáme na to, na co se facebook hodí. Wiki stránku používáme na to, na co se hodí. Skype používáme na to, na co se hodí, P2P sítě používáme na to, na co se nejvíc hodí atd...
 libik Muž32 Kategorie
12.08.2013 19:18:13
Přesně tak! Třeba já chodím na magisterské studium na ČVUT-FIT a facebook tam má snad každý, stejně tak používají facebook velice často i firmy, kde dotyční pracují...
libik

vs

a kdo říká, že my protiproudaři používáme icq a skype? :-) i k tomuto existují alternativy, které nejsou postiženy stejnými vadami jako fb :-) tj. netransparentností, vadnými podmínkami použítí, uzavřeností.. a konec konců kolikrát i vadnou funkčností (platí pro všechny 3)
---------------
Rád se nechám poučit, můžeš mi tedy vyjmenovat nástroje, které by zastaly stejnou funkci jakou ICQ, Skype nebo chat na facebooku?

Libiku, libiku, jestli mají na ČVUT-FIT všichni takové it znalosti jako ty, tak mě jejich hromadné facebookaření nepřekvapuje. Nevím jak je to u kinder-ročníků, ale z lidmi s kterými se přátelím a pracuji co tu školu mají za sebou nemám problém komunikovat minimálně po některé z níže uvedených služeb, stejně jako z lidmi z Matfyzu a dalších škol:

místo ICQ po všech stránkách výhodnější Jabber, místo skype se dá použít třeba Mumble (narozdíl od skypu lze snadno nastavit i šifrování a mít na tokem dat i správou serveru kontrolu, nehrozí mi tedy, že na vánoce mi nebude fungovat :-), místo chatu třeba IRC.. a ne, nepotřebuji prostřednictvím internetu komunikovat s každým, a i kdyby, snadno se zařídím dle potřeb (ale nebude to znamenat, že tam přesunu i svou ostatní soukromou komunikaci, prostě případně zřídím speciální kanál pro dotyčnou osobu, ale taková potřeba nenastává příliš často). Samozřejmě pepíkům, kteří nemají žádné větší ambice nic vážného neřeší atd. na nějakém internetovém soukromí záležet nemusí, to je zřejmé.. stejně jako ten, kdo nikdy nevybočil z řady asi nemusí řešit, že mu facebook smaže profil, protože se několika lidem nelíbilo co někde napsal.

Že facebook s ovcoidností počítá přímo ve svém návrhu nejlépe ilustruje právě tlačítko líbí se mi, ale absence opaku. Prostě ideální nástroj pro sekty, ale to je tak vše. Jsou prostě lidi, co používají i vlastní hlavu a z toho, kde se nachází aktuálně davy (zase všichni tam opravdu nejsou) se fakt nepodělají, stejně jako se nepodělali třeba z toho, že chyběli na libimseti :)
 dfsfsfsdfdsf
12.08.2013 18:08:03
eeeetggg: Holka ty budeš solidně vymaštěná. Ty vole to je fakt jak bys tady řvala že auta jsou na hovno, páč máš přece kolo.
Smajlík  Bajkal
12.08.2013 17:36:01
eeeetggg: Zvláštní, že na můj argument s autem nereaguješ... Vždyť je přece mnohem nebezpečnější, a existuje třeba i kolo!
Smajlík  Ejbísí Žena29 Kategorie
12.08.2013 15:16:22
Libiku, to, že má většina lidí už má z facebooku vypláchnuté mozky není žádná urážka, ale fakt. Už jen to, že máš tendence zakládat diskuzi a vyzdihovat fb na úroveň božstva není normální.
--------
To si zase domýšlíš :). Já nikdy netvrdil o facebooku, že je to naprosto bezpečný nástroj, že nikdo nikdy nemůže zneužít informace, které obsahuje či že se bez něj nedá žít. Akorát ho osobně používám k několika činnostem, které dřív bez facebooku dělat nešli nebo s o dost horší kvalitou služeb.

Snažila jsem se tady ukázat i názor druhé strany, ale ty jsi založil tuhle diskuze viditelně jen proto, aby ti tady lidi odkejvávali.
---------------
Za celou dobu jsi řekla jenom jeden "názor z druhé strany", vše ostatní bylo nerelevantní kritizování typu "dřív to šlo i bez toho" a "existují i jiné nástroje, i když nejdou použít stejným způsobem jako na fb".
Já ti sem tedy tu jednu větu, která dávala smysl, hodím. Zkus v podobném duchu napsat celý příspěvek a já proti němu neřeknu ani slova : "To, že si mě může každý vyhledat a zjistit minimálně společné přátele mi připadá naprosto otřesné a do soukromí zasahující. "

I když samozřejmě ani tento příspěvek nepopírá to, o čem tato diskuze je, a to o tom, že "facebook je užitečný nástroj", což je :).

Ty vidíš na fb jenom pozitiva (chat se všema, sdílení fotek). Já ti říkám, že jsou alternativy, při kterých nemusíš mít "něco za něco".
----------
Tak to, že existuje Skype třeba nesráží užitečnost ICQ, ale popravdě žádné alternativy facebooku neznám (třeba s těmi skupinami na VŠ - ať už to jsou koleje nebo fakulta), stejně tak s domlouváním akcí typu "voda, volejbal" v rámci 10-20 lidí.

Třeba to, že to co na fb hodíš, to tam už bude uloženo navždy (viz podmínky registrace).
----------
Cokoli, co hodíš na internet, má velkou šanci, že tam bude uloženo navždy. Každopádně nesmazávat položky z databáze je ta nejběžnější praxe, která existuje, ostatně ani tady na zpovědnici se nic nemaže.

***

Zbytek toho příspěvku, na který teď reaguji, má konečně hlavu a patu a je napsán bez emocí a bez toho "za každou cenu ukázat, že facebook je špatný". Proti tomu nemohu říci nic. (S tím tedy, že mně osobně jeho použitelnost vyhrává nad negativy a taky s tím, že ne vše co je pro tebe negativum je i pro mě negativum)
 libik Muž32 Kategorie
12.08.2013 14:47:34
libik
jak mužeš byt takovým slizkým odpadem, nenatahuje tě někdy , když se podiváš na sebe do zrcadla? Nevidiš tam prolhanou nicotnou krysu, bezpatřního amoralního poskoka systemu? Nemivaš deprese? Jak v takovém vnitřním pekle můžeš žit?
 Roztrhany svetr Muž33 Kategorie
12.08.2013 14:43:34
dodávám: takže ho najdeš i tak, pokud znáš jména jeho přátel.
 eeeetggg
12.08.2013 14:41:44
Libiku, to, že má většina lidí už má z facebooku vypláchnuté mozky není žádná urážka, ale fakt. Už jen to, že máš tendence zakládat diskuzi a vyzdihovat fb na úroveň božstva není normální. Snažila jsem se tady ukázat i názor druhé strany, ale ty jsi založil tuhle diskuze viditelně jen proto, aby ti tady lidi odkejvávali. Nebudu tě tady nutit ať si ho smažeš, je to tvůj boj. Ty vidíš na fb jenom pozitiva (chat se všema, sdílení fotek). Já ti říkám, že jsou alternativy, při kterých nemusíš mít "něco za něco". Třeba to, že to co na fb hodíš, to tam už bude uloženo navždy (viz podmínky registrace). Na fb je hodně děr v bezpečnosti. Třeba se mi nelíbí, že si tam můžeš nastavit, že nechceš, aby tě někdo podle e-mailu či jména našel. Takže když si ho vyhledáš, tak nic. Na druhé straně takový člověk se klidně objeví v seznamu přátel někoho jiného. Takže ho najdeš tak či tak.

Potom se mi třeba nelíbí, že i když si nastavíš, že své přátele chceš vidět jenom ty, druzí lidé uvidí vaše společné přátele. Já tedy nechci aby měl někdo k dispozici seznam "mých" lidí a věděl s kým se bavím či ne.

Další věci sice záleží na daném člověku, ale uznejme, že většina lidí, když je lze vyhledat, má v přátelích alespoň jednoho člověka, kterého tam tak úplně nechce, ale je mu blbé nepřijmout žádost o přátelství (šéf, sousedka-drba ze vchodu).

No prostě těch negativ je spousta, lidi si opravdu neváží svého soukromí, nejradši by se jen předváděli před ostatními. Ale ty to slyšet nechceš, takže cokoliv tu napíšu smeteš ze stolu s tím, že "přes mail je komunikace s více lidmi nepohodlná" a "stahovat fotky do pc a uložit si alba jednou za čas třeba na CD je ztráta času, to radši ať jsou na fb (kde, jak už jsem řekla, mohou zmizet z ničeho nic když někdo smázne album nebo svůj účet).

Stejně i když tu uvádím tyhle argumenty, tak ty je nikdy nepřijmeš, protože už bez fb nedokážeš žít, jsi závislý a tím pádem i nemocný. A blázna já nebudu přesvědčovat, že je blázen. Nemá to smysl. Příště do té diskuze na samý konec napiš: "A nepište sem nikdo kdo nesouhlasíte."
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 14:07:19
libiku, tobě už ten facebook totálně vypláchnul hlavinku -
----------
eeeetggg, osobní urážky ti zajistí "výhru" leda v diskuzi s hlupáky, ti ostatní se na tebe budou koukat akorát jak na vola (už to děláš tolikrát, že když použiji slovo vůl, možná si toho i všimneš).

Napsala jsem to jak jsem to cítila
--------
S tím zcela souhlasím, máš svoje protiproudařské pocity a ty jsi reprodukovala do slov. Leč diskuze je o argumentech a slovech, nikoli o pocitech.

protože je mi ze všech těch zarytých fejsbukářů, co se z FB můžou posrat, na zvracení.
-------
To je sice hezké, ale akorát to ukazuje, že nedokážeš relevantně diskutovat o tom, k čemu se FB dá/nedá použít.

Jak říkám - existují spolužáci, maily... nevím proč by měl někdo kdo mě chce kontaktovat utrácet kredit na mobilu, mám mail a koukám na něj několikrát denně, takže kdo chce, zastihne mě a neutratí ani korunu.
-------
To jsem tam psal několikrát, mail ti nezajistí efektivní komunikace s více lidmi najednou, taky potřebuješ vyloženě znát ten mail atd.
Přesně proto jsem tam psal ty důvody.
Stejně jako registrovat se na každou věc na jiném webu (jako spoluzaci.cz) je neefektivní, zdlouhavé atd.

ICQ, skype a hromadné telefonáty - ještě furt to existuje, představ si to.
--------
Pokud by to měli všichni, tak to ještě jde. Jenže když se na něčem domlouváš s 10-20ti lidma, tak ne všichni budou v jednu chvíli online.

A víš proč, ty dutá hlavičko? Protože tím právě ŠETŘÍM ČAS.
--------
Opět osobní útok :), jak jsem psal, někde v horní dolní možná takhle vedete diskuzi, ale jinde to nefunguje. A ne, čas s tím neušetříš (uvedl jsem plno věcí, které jdou rychle a efektivně na facebooku, ty jsi ani jednu nepopřela ani jsi nenavrhla stejně komfortní a efektivní alternativu).

Na FB se totiž musíš prohrabávat tunou sraček.
---------
Samozřejmě že nemusíš, když si nechceš číst, co napsali ostatní na zeď, tak nemusíš. A to, že tě někdo pozve na nějakou akci nebo ti napíše zprávu, se ti zobrazuje separátně od toho ostatního.

Prostě HOVNA, HOVNA, HOVNA. Než se tam člověk dobere k opravdu důležitým informacím, které ho zajímají, musí se prodírat hovnama s nulovou informační hodnotou a vyjde mu líp kouknout se přímo na stránky.
-----------
Tak to je čistá demagogie :). Použila jsi facebook na něco, co jsem nepopisoval jako výhodu (taky se dívám na ofic. stránky, samozřejmě, pro takový účel je to nejefektivnější), protože na tohle ani facebook není dělaný (je to dynamická stránky, nikoli statická). A na základě použití facebooku na věc, na kterou není dělán, ho kritizuješ.

Když si chci najít recenze na firmu, radši zajdu na spešl stránku s recenzema, kde už lidi trochu uvažujou než něco napíšou
-----------
Samozřejmě, taky chodím na csfd a ne na facebook, když se chci něco dozvědět o filmu. To ale nevyvrací nic z toho, co jsem popsal a k čemu naopak facebook dobrý je.

Uvědomuješ si, že jsou i lidi, kteří fakt nevidí NIC POZITIVNÍHO na tom mít facebook?
-----
 libik Muž32 Kategorie
12.08.2013 14:00:49
Nebavime se tu o druzich, ale o psychopatech co nemaji profil na FB. takze se to nesnaz zakecavat. pedofilove nejsou psychopati pravi pedofilove nejsou ani nebezpecni a rozhodne nepachaji tolik skody jako psychopati. v budoucnu budou mit psychopati cipy v hlave a budou monitorovany aby neskodili lidem bud rada ze jses v tak zaostale dobe jako je tato.
psychopati by se meli zlikvidovat , verejne popravit na namesti a hodit do pece. vsechem pokrok se soutredi na technologii ale medicinska/psychologicka veda zaostava, ale az se psychopati premnozi a zastanou vsechny vysoke pozice cela civilizace se shrouti. malokdo si uvedomuje ze de facto cely svet ridi rod psychopatu, merkerova, sarkozi, obama, vsichni psychopati.
 nikolaj gertes
12.08.2013 13:44:06
Nejsemmatouch: Ještě bych dodala, že právě facebook je třeba pedofilů ráj. Pedofilové si založí účet pod fotkou nějakého kluka, který je pro malé dvanáctileté holky atraktivní a pak si s těmi dívkami píší a vylákávají je ven.
 eeeetggg
12.08.2013 13:40:36
nikolaj gertes: Tvoje rádobyargumenty jsou mimo. Chytrý člověk pochopí co jsem chtěla říct. A chytrý člověk si z toho něco vezme. Jestli jsi mě chtěl tím psychopatem urazit, tak se ti to moc nepovedlo. Já o sobě jako o člověkovi nepochybuji a nepotřebuju si na internetu zvedat sebevědomí. Ať už tím, že tu budu psát něco co si nemyslím abych u nějakých zpovědnicových Nikolajů bylo oblíbená, a nebo tím, že mi někdo "lajkne" fotku. Mám naštěstí svoji hlavu, svůj názor a naštěstí vím, že existují na světě díkybohu i inteligentní lidé, kteří nepovažují fb za středobod vesmíru jako ty. Lidi jako ty spíš lituju. Nemají chudáci právě nic moc jinýho, než ten facebook. Radost jim v životě dělá jen těch pár lajků z lítosti, které obdrží když postnou nějakou svou fotku, a místo aby si zašli na procházku, dělají "farmu".

Běž si zapnout facebook, ať nejsi nervózní, prosím tebe.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 13:39:57
Mně tam vadí jenom jedna věc, která je v licenčním ujednání. A to sice, že cokoliv, co se na facebook dá, se stává majetkem společnosti facebook. A pak to, že nejde odejít a smazat všechny své data. Možná jsem paranoidní, ale nebudu nikomu dávat své osobní údaje.

Pokud se to nezmění, mě tam nikdo nenajde. Na komunikaci s lidma mám email, telefon, icq, skype, nebo se s nima sejdu.
 weerwolf
12.08.2013 13:39:41
mikiki.: tvé hodnocení psychopatie je ale zcela irelevantní, tvé pseudodignozy nemají ale vůbec žádnou váhu. K tomu nemáš ani minimální přehled - takže podle tebe psychopaté FB nemají, ale narcisté ho mají - narcismus je ale forma psychopatie, milá zlatá.
Je-li FB plný narcistů, pak je plný psychopatů.
Navíc, sociální sítě jsou pro lidi s různými formami psychopatie rájem.
Než začneš používat nějaké slovo, pak si zjisti, co znamená, stejně tak něco o sociálních sítítch.

To, že někdo nemá fb nemá pro mě sebemenší váhu, u starších (relativně mladých) ročníků to lze víceméně předpokládat, protože to tak zkrátka je a přes to všechno to žádní psychopaté nejsou.
Smajlík  Nejsemmatouch
12.08.2013 13:32:52
ETG- to je cely co na to dokazes odpovedet? no jo, neni co protoze odsuzujes neco o cem nemas paru.
takztez fotky- proc by si tam mel nekdo davat nutne i 'nemoralni fotky'? si tam muzes vkladat jen ty slusne preci te do vkladani nemoralnich fotek nikdo nenuti. na fb jako vsude na netu se musis krotit a uvazovat nez neco postnes. ale mozna ze psychopati maji strach z toho ze se krotit neumi a ze by byli odhaleni. jak je znamo, psychopati (neplest se sociopaty) se boji jen jedne veci- odhaleni:-) navic maji vzdy nepratele nekde coz je dalsi duvod proc se skryvat. ze mam pravdu, ty psychousi?
 nikolaj gertes
12.08.2013 13:21:07
Průsvitná děvka: Ne, tupé ovečky jsou fanatici, kteří tvrdí, že kdo nemá fb neexistuje, že funkce co tam jsou nemají žádné alternativy a tvrdí, že kdo nemá fb je psychopat a taky že soukromí je "přežitek"

Třeba můj přítel fb má a nikdy jsme spolu kvůli toho neměli problém. Není totiž fanatik. Moji kamarádi fb taky mají (hlavně kvůli těm drbům o ostatních, které mne osobně nechávají úplně chladnou) a světe div se, bavíme se úplně normálně, scházíme se a když nemáme čas se sejít, píšeme si dlouhé maily, kde "vypíchneme" vše důležité. Nejsem asociál a nežiju v jeskyni. Což je pro vás ostatní zřejmě velmi překvapující, když teda nemám ten facebook.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 13:20:14
Facebook je jeden z posledních hřebíku do rakve k pohřbení osobní svobody. Ti prosvicení budou vědět o co jde. Ten zbytek , počitám tak 80 procent, nad tim mavnou rukou a pojmenuji mě bláznem, bohůžel je to krutá realita
 Roztrhany svetr Muž33 Kategorie
12.08.2013 13:15:38
etg
Soudím z toho , jak reaguješ na názory ostatních. Nemáš FB ráda, jasný, pochopili jsme, ale ostatní, co ho využívají jsou podle tebe jen tupé ovečky ..
Smajlík  Průsvitná děvka Žena18 Kategorie
12.08.2013 13:12:56
"Souhlas s Nikolajem, etg mi přijde nějaká narušená."

řekl někdo, kdo má přezdívku Průsvitná děvka


Budu hádat - podle tebe jsem "narušená" protože nejsem ovečka ve stádu, ale vyjmenovala jsem tady negativa facebooku. Holt pravda bolí a lidi ji neslyší rádi, že, děvko (Tvá přezdívka, jen tak mimochodem.)...
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 13:09:56
nikolaj gertes: Si fb měj, je mi to úplně jedno.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 13:08:28
Souhlas s Nikolajem, etg mi přijde nějaká narušená.
Smajlík  Průsvitná děvka Žena18 Kategorie
12.08.2013 13:07:10
Jo a k těm fotkám ještě (libiku, jednoho tvého příspěvku jsem si všimla až teď), tak to sdílení teda nepovažuju za výhodu. Totiž i z toho fb se ty fotky mohou ztratit, protože člověk se z ničeho nic může rozhodnout fb smazat. A nebo si přidá šéfa a rozhodně se smazat to album, protože je nevhodné aby šéf viděl, jak v opilosti čůral na sloup (jen příklad). Takže s tím zálohováním fotek to není tak lehké. Já osobně buď dám nebo si stáhnu fotku z mailu, letecké pošty, uložta, mám je v Pc a po nějaké době si ty fotky hodím na cedlo, DVD a nebo, pokud jde o důležité akce, si normálně fotky nechám vyvolat nebo si udělám knížku (protože já osobně si raději sáhnu - jak na fotky, tak třeba na knihu. Takže tak. Vážně ani ve sdílení fotek nevidím nějaké plus, důvody jsou uvedeny výše. A to jsem nezmínila, že se můžou dostat k člověku u kterého nechceš aby je měl k dispozici. Na fb jsou ohledně toho různé "díry", které těžko ohlídáš. No ale to vylučujete, takže to jako argument neuvádím...

Pak jsi ještě zmínil ty srazy. No, domluvilo se to vždy na spolužácích nebo přes mail. My nějaké extra velké srazy fakt nepořádáme. Max. tak pět lidí a to se se všemi domlouvá mailem, max. telefonem (a to i přesto, že ti lidi fb mají).

Ne, pro mě osobně vážně fb nemá využití, protože jsou jiné a bezpečnější a pro mne sympatičtější alternativy a fb má tolik negativ (podle mě), že se vůbec nevyplatí ho mít.

Všechny možné argumenty jsem vám uvedla, nějak už nemám co víc k tomu říct. Radši jdu ven a vám všem fanatickým fejsbukářům přeju pěkné odpoledne. U facebooku.
 eeeetggg
12.08.2013 13:06:11
ETG- pripada mi ze mas snizene iq- nejsi schopna pripustit si cizi nazor, vzla sis do hlavy ze fb je nebezpecnej a tim to pro tebe konci. vyhod i mobil protoze prez ten te kdokoli muze stalkovat, dej si pred barak panelovou zed protoze te snima google a venku chod v kukle protoze jsou vsude kamery. a nebo se neceho bojis.
nevidim jediny duvod proc by nikdo nemel znat me pratele, videt fotky z dovolenych, informace z meho osbniho zivota, ja nic netajim,vse se kazdy muze o me docist, davam tak nejevo duveru v lidi kteri me chteji poznat, na oplatku poznavam ja je, pohoda..clovek si udzuje snadno kontakty na jednom miste, najdes tam spousty novych kontaktu-nikdy nevis koho budes potrebovat, diskutuju s profesionalama kdyz se chci dozvedet neco z oboru nebo poradit...zkratka mi fb nabizi rozhodne vic pozitiv nez negativ a ty cim dal vic pribivaji takze to by ses musela hodne snazit abys me temi svymi zmatenymi nesrozumitelnymi formulacemi presvedcila.

a jeste jednou specialne pro tebe- na fb travim minimum casu a jen pokud potrebuju.

je hodne tezke si pripustit fakt ze nekdo muze fb schvalovat aniz by na nem byl zavisly? to vyzduje dalsi premysleni a do toho uz se nam nechce vid?
 nikolaj gertes
12.08.2013 13:02:09
eeeetggg: ne. trvá to asi půl vteřiny - jedno kliknutí...
Smajlík  Ejbísí Žena29 Kategorie
12.08.2013 12:46:32
Předchozí příspěvek byl pro Ejbísí.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 12:45:39
eeeetggg: A nevím proč bych měla zpytovat svědomí, na mém názoru to nic nemění. Klidně si můžete fanaticky kopat a zlobit se, přesně jak to závisláci na fb dělají.

Čas, který ušetříte tím, že napíšete na zeď skupiny "sraz v pátek v 18:00" místo abyste poslali maily, totiž stejně strávíte dřív či později na fb, abyste si prohlídli fotky kamarádů z každé prdele ve které byli. Bez facebooku byste totiž nevěděli, že byl Frantík v pátek s Maruškou na bazénu a že Eliška s Jardou jdou právě obědvat kachnu ze zelím. A myslím, že by vám bylo bez toho líp a nezaměstnávali byste hlavu sračkama.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 12:39:53
Ejbísí: Jo třídění příspěvků, aha, tak to pardon, vyložila jsem si ten příspěvek špatně. Prosím tebe, než si to všecko "Vytřídíš" v tom jejich super nastavená, tak to máš desetkrát vyhledané přímo na webovkách, kde si najdeš základní informace.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 12:37:39
Ejbísí: Děvenko, bývalý i současný fb měli a všechno mi ukázali,dobře vím co na fb jde a nejde. Můžeš si dát přátelé viditelné jenom pro sebe, ale stejně to člověku ukáže přátele společné.


A fotky? Proboha, ty si myslíš, že nevím že se to může dát nastavit tak, aby to viděl jen ten kdo chceš? Nebuď naivní. To už je jednodušší a rychlejší to nahrát na leteckou poštu a poslat mailem heslo tomu, kdo má fotky vidět. Když si nastavíš na blbé ksichtbuku, že má fotku vidět Pepa Máslo, ale nemá ji vidět Evžen Krychle, může se to pěkně provalit. A jak?

Evžen má Pepu v přátelích.
Pepa: "Podívej se u Lucie na fotky z halloweenské párty, včera je tam dala."
Evžen: "Ale já je tam nikde nevidím, to je divný?"
Pepa: "No má tam "vlastní nastavení", takže to asi nastavila tak, abys to konkrétně třeba ty nemohl vidět"...

Jj, facebook SPOJUJE. A teď to vyvrať ty nádhero.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 12:32:07
eeeetggg: to, co jsi právě popsala, jen dokládá, že s facebookem neumíš pracovat. Nabízí totiž třídění příspěvků, které slouží právě k tomu, aby ses dostala k těmto podstatným informacím... Takže si nadávky nech a zpytuj svědomí :)
Smajlík  Ejbísí Žena29 Kategorie
12.08.2013 12:24:19
libiku, tobě už ten facebook totálně vypláchnul hlavinku

Napsala jsem to jak jsem to cítila, protože je mi ze všech těch zarytých fejsbukářů, co se z FB můžou posrat, na zvracení. Jak říkám - existují spolužáci, maily... nevím proč by měl někdo kdo mě chce kontaktovat utrácet kredit na mobilu, mám mail a koukám na něj několikrát denně, takže kdo chce, zastihne mě a neutratí ani korunu. Kdyby někdo napsal na spolužáky, přijde mi mail, takže se o tom také dozvím. ICQ, skype a hromadné telefonáty - ještě furt to existuje, představ si to. A pokud chci vědět něco o seriózní firmě, najdu si přímo její stránky a nechám si vyhledat na jistých stránkách přímo recenze. A víš proč, ty dutá hlavičko? Protože tím právě ŠETŘÍM ČAS. Na FB se totiž musíš prohrabávat tunou sraček. Jestli chceš příklad, klidně ti ho dám, abys mě zas neobvinil z toho, že nemám argumenty.

jeden nejmenovaný český festival

Chci zjistit, kde je fesťák (který je po celé čr) v místě, odkud to mám nejblíž. Chci najít program a chci najít datum. Zkoušeli jsme schválně přes přítelův FB. Abys našel základní info (které máš na jejich webu hned k dispozici), musíš se prohrabat neuvěřitelou tunou sraček, výkřiky typu "Ten a ten byl úžasnej a jak hrál na kytaru", případně "Jak se vám líbil Tomášek Klus?" Prostě HOVNA, HOVNA, HOVNA. Než se tam člověk dobere k opravdu důležitým informacím, které ho zajímají, musí se prodírat hovnama s nulovou informační hodnotou a vyjde mu líp kouknout se přímo na stránky. O zpětné (vysoce subjektivní) názory fakt nestojím. Každý fesťák mohl vnímat jinak. Někdo je naštvanej že na něj celou dobu pražilo slunko a nelíbilo se mu tam, jinej se zlil a všecko bylo "krásný a dokonalý". Když si chci najít recenze na firmu, radši zajdu na spešl stránku s recenzema, kde už lidi trochu uvažujou než něco napíšou, než abych čuměla na fb, kde většina lidí píše sračky co je v momentální chvíli napadnou během toho co čekaj, než se jim k obědu uvaří rýže.

Uvědomuješ si, že jsou i lidi, kteří fakt nevidí NIC POZITIVNÍHO na tom mít facebook? Většina seriózních firem, akcí má i své vlastní stránky, kde je vše důležité a nepotřebuju se při tom prodírat výkřikama nějaké Mařenky Nováčkové a Ferdy Holoprdele.

Nevnímám žádné výhody fb, protože pro mě tam žádné výhody nejsou. To, že si mě může každý vyhledat a zjistit minimálně společné přátele mi připadá naprosto otřesné a do soukromí zasahující. Domluvit se na srazu s ex spolužáky či lidmi z nějaké party či kroužku, mohu přes spolužáky či přes mail (Ne, fakt mě ta "práce navíc" nezabije. Nejsem totiž líná píča, které vadí do políčka naklikat pár adres navíc, představ si to.). Fotky taky klidně dám pod heslo a na leteckou poštu. Budu mít jistotu, že se k nim opravdu dostanou jen lidi, u kterých mi nevadí že fotky viděli a nemusím to fotku po fotce probírat, aby to před těma ostatníma (kteří třeba na nějaké "šílené party" nebyli) vypadalo dostatečně cool.

Běž na léčení
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 11:45:45
Ještě zpětně víc pročítám diskuzi a fakt z některých bludu facebookových fanatiků učůrávám.
-----------
Klasika, na začátek pošleš nagetivní, urážející větu proti oponentům, aby tvůj příspěvek vypadal "badass" :)

Tak teď, když jsi mi osvětlila situaci, se nejspíš vyseru na placení zdravotního a soc. pojištění a na daně z příjmu. Když tedy neexistuji.
-----------
Taky klasická demagogie, vytrhneš kus, který se ti hodí, otočíš jeho smysl a pak ho irelevantně použiješ, aby se zdálo, jak moc je protivníkův argument špatný.

Podle jistých psych. vyzkumů bylo také zjištěno, že mnoho uživatelů FB je egoistických, narcistických a exhibicionistických. Takové "seriózní výzkumy" a odvozování názorů na lidi podle nich, mi pro generaci zarytých fejsbukářů (vymletých mozků) přijde typická. Někdo je jiný, no tak si na něj budeme ukazovat, co? Kdo není ovce, půjde na pranýř. Přesně o to jde, abychom všichni byli ovce, aby všichni byli hezky na očích
----------
To tady nikdo nepsal.
Stačí se třeba podívat na tebe - neuznáš nic z toho, co facebook poskytuje, budeš pořád dokola opakvoat, že "dřív to šlo jinak", že můžeš používat "jiné nástroje" atd., tedy žádný relevantní argument proti službám facebooku.
Podívej se třeba na to, co napsala "Anomys", proti ní nebo její argumentaci nemůžeš říct ani slovo, protože je relevantní, není demagogická a má to hlavu a patu, i když to je kraťoučká reakce.

Tohle může chtít jenom naprostý debil, který si neváží svého soukromí.
----------
A co jsou zlaté stránky? Tam jsi mohl také najít telefonní čísla a dokonce i adresy všech, co jsi chtěl? Taky ti může kdokoli zavolat, protože se s tebou chce spojit... Facebook aspoň neposkytuje tvojí adresu, pokud jí tam nechceš zveřejnit.
Jinak opět typický demagog, který musí mít pravdu za každou cenu :). Začneš tím, že označíš všechny ostatní, kdo nesdílí tvůj názor, že je dobré, že se můžeš s někým spojit, za debily. Pak následně použiješ slovo "vážit si" něčeho důležitého, což samozřejmě prvoplánově působí na člověka způsobem, který chceš (přeci jenom pokud si někdo něčeho neváží, pak je obecně společností přijímán negativně).

Jelikož je ten člověk informatik a nemá facebook, vyplývá z toho, že ví, PROČ si facebook nepořizovat. IT odborníci na fejsbuk serou a vědí moc dobře proč.
-----------
Přesně tak! Třeba já chodím na magisterské studium na ČVUT-FIT a facebook tam má snad každý, stejně tak používají facebook velice často i firmy, kde dotyční pracují...
 libik Muž32 Kategorie
12.08.2013 11:38:23
Jo, některý argumenty mě teda baví:
A proč teda mít telefon, když můžeš za každým dojít a říct mu to osobně?
A proč mít auto, když máš nohy a můžeš všude dojít pěšky? Vždyť auto je ještě o hodně nebezpečnější nástroj než facebook. Facebookem těžko někoho zabiješ, autem celkem snadno. Neměly by se auta radši zakázat, stejně jako všechny ty internety :)) :D ?
 Ejbísí Žena29 Kategorie
12.08.2013 11:32:45
Ještě zpětně víc pročítám diskuzi a fakt z některých bludu facebookových fanatiků učůrávám.

mikikikii napsala1) "dnesni fb jsou jak zlaty stranky kdo tam neni neexistuje."

Tak teď, když jsi mi osvětlila situaci, se nejspíš vyseru na placení zdravotního a soc. pojištění a na daně z příjmu. Když tedy neexistuji.

2) "Podle jistych psych. vyzkumu bylo zjisteno ze psychopati se socialnim sitim vyhybaji a ze nemaji ani profil na FB."

Podle jistých psych. vyzkumů bylo také zjištěno, že mnoho uživatelů FB je egoistických, narcistických a exhibicionistických. Takové "seriózní výzkumy" a odvozování názorů na lidi podle nich, mi pro generaci zarytých fejsbukářů (vymletých mozků) přijde typická. Někdo je jiný, no tak si na něj budeme ukazovat, co? Kdo není ovce, půjde na pranýř. Přesně o to jde, abychom všichni byli ovce, aby všichni byli hezky na očích

3)"podle me normalni clovek je rad ze ho tam nekdo muze vyhledat."

Tohle může chtít jenom naprostý debil, který si neváží svého soukromí.

4)" nedavno sem cekovala v guglu jednoho psychopata co dela praci v it, takze by se dalo predpokladat ze ho tam bude mit ale ani stopy po nem. "

Jelikož je ten člověk informatik a nemá facebook, vyplývá z toho, že ví, PROČ si facebook nepořizovat. IT odborníci na fejsbuk serou a vědí moc dobře proč. Spíš bych koumala nad tím, proč člověk, který o počítačích a rizicích internetu ví první poslední,nechce facebook. Ale ty, snad abys omluvila svou závislost, ho hned nazveš psychopatem.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 11:23:20
a kdo říká, že my protiproudaři používáme icq a skype? :-) i k tomuto existují alternativy, které nejsou postiženy stejnými vadami jako fb :-) tj. netransparentností, vadnými podmínkami použítí, uzavřeností.. a konec konců kolikrát i vadnou funkčností (platí pro všechny 3)
---------------
Rád se nechám poučit, můžeš mi tedy vyjmenovat nástroje, které by zastaly stejnou funkci jakou ICQ, Skype nebo chat na facebooku?

Na nějaké velké komunity absolutně seru, vždycky to šlo i bez nich.
----------
Tak to je je ten nejvíce demagogický argument. Dřív to šlo bez aut, bez elektřiny, bez telefonu, bez emailu atd. atd. atd.
A ano, nějak i v dnešní době přežiješ bez všech těch věcí, které jsem vyjmenoval, otázka je proč by to sakra člověk dělal, když mu to akorát zesložití život.

Já to nemám, jsem šťastná a moji přátele se mi ozývají i když facebook nemám
---------
Jestli oni se domlouvají na facebooku a pak ti dávají speciálně vědět, pak jsi svým způsobem sobec, protože je nutíš, aby na tebe mysleli, aby speciálně tobě posílali extra pozvánky apod. A to všechno kvůli úžasnému protiproudařskému pocitu.
Jestli se domlouvají jinak, pak to samozřejmě neplatí.

A taky netuším proč bych jako měla sdílet fotky se všema.
---------
Nemusíš je sdílet s nikým, u každého alba si zaškrtneš s kým to chceš sdílet a s kým ne - a jak tady bylo psáno, lze to využívat i jako záloha fotek, tedy můžeš si viditelnost těch fotek nechat jenom pro sebe.
Ale jinak když jedeme jako parta lidí třeba na vodu a udělají se fotky, jsem rád, že se na ty fotky pak mohu velice snadno podívat a to i třeba po 10ti letech, když si řeknu, že si připomenu co jsem dělal.

To si radši dám tu práci a dám fotky na uložto nebo leteckou poštu a pošlu odkaz přátelům
----------
To je to o čem jsem mluvil a tady bylo také řečeno - za 10 let ty fotky prakticky nebudou existovat. A jestli ano, tak je to spíš náhoda, ale jestli zrovna tyhle budou existovat, pak se ztratí mnoho jiných.

Bývalé spolužáky,to je zmíněno výše...zlatí spolužáci.
--------
Takže je lepší protiproudařsky používat speciální nástroj na spoluzaci, speciální nástroj na fotky, speciální nástroj na komunikaci, než to mít všechno v jednom a jednoduše..

Vážně fejsbukáři mi připadají už jako nějací feťáci, kteří strašně obhajujou facebook a melou jak bez něj nemůžou žít.
----------
Opět demagogie, nikde jsem nepsal, že to bez něj NEJDE. Napsal jsem jednoznačné výhody a ty místo toho, abys řekla "Ok, má to svoje výhody, ale já se bez nich dokáži obejít protože tohle a tohle", což by vyznělo v pohodě, tak jenom pliveš a pliveš a pliveš :). Přičemž ani jedinou výhodu jsi nepoplivala relevantně, jakž-takž to sdílení fotek, ale to jsem nikde nepsal, že bez fb nejde, ale opět to má svá specifika. O jednoduchém domlouvání akcí v menší a větší komunitě ani nemluvím, tam jsi akorát napsala, že "dřív to šlo taky". Popravdě ne, takhle jednoduše, rychle a dobře to nešlo.

Já bez něj žiju úplně nor
 libik Muž32 Kategorie
12.08.2013 11:08:46
Fakebook jsem používala a nepoužívám už jenom kvůli tomu, že kam přijdu, tam se mi cpe tlačítko: "Líbí se ti to?". Jo, ty výhody, který popisuješ to má, ale i tak si to raději nechám ujít.
 Anomys Žena16 Kategorie
12.08.2013 10:59:06
mikiki je ukázková p*ča a fanatička - posuzuje člověka podle toho zda má či nemá fb

Já fb neměla, nemám, nepotřebuju a nechápu lidi, co dobrovolně dají své fotografie na internet, lidi co dobrovolně dají někomu k dispozici seznam svých přátel (I když to může být viditelný jen pro mne, každý zjistí minimálně "společné přátele".). Podle mě jsou psychopati spíš zarytí facebookáři a ne ti, co ho nemají.

Já to nemám, jsem šťastná a moji přátele se mi ozývají i když facebook nemám, což určitě nemůže říct ani mikiki ani jí podobní idioti, protože jim by se bez facebooku nikdo neozval. Proto to musí používat, protože kdyby ho neměli, každej by se na ně vysral.

K rádobyargumentům libika:

Na nějaké velké komunity absolutně seru, vždycky to šlo i bez nich. Pro menší komunity mám skype, icq, spolužáky - tam nemusí tvořit komunitu jen třída, ale i různé kroužky, např. "kroužek keramiky 2000-2004"....spolužáci jsou sice sociální síť, ale funguje úplně jinak než trapný fb...

A taky netuším proč bych jako měla sdílet fotky se všema. To si radši dám tu práci a dám fotky na uložto nebo leteckou poštu a pošlu odkaz přátelům, které jsem pozvala na svou party, než abych ty fotky vyvěšovala jak píča na facebook aby to viděli všichni co mám v přátelích. K čemu jako, proč? Proč by všichni co tam mám měli vidět moje soukromí? Ať si naserou.

Bývalé spolužáky,to je zmíněno výše...zlatí spolužáci.


Vážně fejsbukáři mi připadají už jako nějací feťáci, kteří strašně obhajujou facebook a melou jak bez něj nemůžou žít. Já bez něj žiju úplně normálně, fakt nejsem narcis abych potřebovala olajkovávat fotky, přijde mi to úplně zbytečná ztráta času. A taky nevím proč bych měla být zařazována do skupiny "alternativců". Internet, mobil, ledničku...to všechno používám a má to nějaký smysl, facebook nemá smysl vůbec žádný. Však už to lidi poznávají a začínají si účty mazat, dobře dělají...

A moc dobře vím co tam jde a nejde nastavit, ale je mi to úplně fuk.
Smajlík  eeeetggg
12.08.2013 10:19:40
Naprosto souhlasím
Smajlík  Průsvitná děvka Žena18 Kategorie
12.08.2013 09:20:42
Vše záleží, co Facebooku člověk dovolí. Já třeba nechci, aby FB a ostatní o mně věděli, kde bydlím a jak vypadám a tak tam tyto informace nedávám.

Ono je dnes in o ostatních tvrdit, že jsou všichni ostatní ovce a jen on je originální a nezmanipulovaný. Při tom je to nesmysl, každý minimálně jednou denně použije nástroj, který použije i mainstream.
Smajlík  mistr Flanwen Muž Kategorie
12.08.2013 08:31:28
Označovat sociální síť za celkově užitečnou či neužitečnou je dost zavádějící. Jistě, umožňuje věci, které byly dříve možné jen s velikým úsilím, tím mnohé zjednoduší a význam má.
Posuzovat však lidi podle toho, zda Fb používají či ne je známka naprostého fanatismu. Přirovnání typu "nemá Fb - je psychopat" je naprosto zcestné a jakýkoliv výzkum na toto téma je pouze plýtvání penězi, nemá žádný význam ani faktickou hodnotu.
Nikdy se nesnížím k tomu, abych posuzoval a kastoval lidi podle techniky toho, jak komunikují s okolím a co tomu okolí dávají ze svého soukromí všanc. Je to každého věc a jenom myšlenka, že je kvůli tomu někdo "jiný" je nemorální.
 Mjunda Muž46 Kategorie
12.08.2013 07:56:01
Souhlas. Osobně fb používám i jako zálohu pro fotky - dřív jsem takhle o spoustu super fotek přišla. Jak píšeš, měli je kamarádi, někde se zahrabaly, pak se udělal formát bez zálohy a čus... takhle jsou dostupné i daleko do minulosti a odkudkoliv.
A je mi jasné, že jsou lidi, co mají přístup ke všemu, co jsem kdy na fb napsala, včetně smazaných příspěvků... Ale co jako. Politicky důležitá osoba nejsem, co by na mě kdo hledal?
Navíc je fb i velmi účinný marketingový nástroj. S jeho pomocí se například dlouhodobě velmi dobře daří udávat psy z útulku - jednu fotku sdílí třeba 200 lidí, tak se z toho okruhu někdo najde snáz, než z okruhu lidí, co třeba vidí fotku někde na tabuli u městského úřadu.
Pak různé skupiny - jako koňák to opět oceňuju, třeba napíšu - sháním červenou ohlávku, levně! A do hodiny se někdo ozve. To se na běžné inzerci prostě nestane, lidi si dřív otevřou fb, než aby někam zvlášť najížděli a vyhledávali tam, jestli náhodou někdo neshání červenou ohlávku, co zrovna mají doma ve skříni. Pak informace o závodech a tak... možnost okamžitě kontaktovat i cizí lidi, získat kontakty.
Prostě pro mě má fb velkou spoustu výhod, bezpečnostních rizik se nijak zvlášť nebojím. To už mi horší přijdou třeba úvazky u telefonních operátorů...
Smajlík  Ejbísí Žena29 Kategorie
12.08.2013 03:01:04
nejsem matouch- ja hovorim take z vlastni zkusenosti. vsechny psychopaty co znam v realu jsem cekovala zda tam jsou a ani jeden tam nema profil. aspon ne pod svym jmenem. takze ja verim tomu ze na tom neco bude. nedavno sem cekovala v guglu jednoho psychopata co dela praci v it, takze by se dalo predpokladat ze ho tam bude mit ale ani stopy po nem.

Znudeny by to mozna mohl vysvetlit;-)
 mikiki.
12.08.2013 02:54:34
ddd- ano, je to logicke, vzdyt se tm muzou predvadet dle libosti. a taky bylo zaznamenano ze nova generace milenin ci tak nejak podobne je plna narcistu prave diky soc. sitim.
ale pokud je to psychopat , psychopati byvaji casto narcisticti, tak tam profil nema vubec.
jinak ja jsem taky narcista ale tzv. intelektualni ,(vzhled uz neni co byval;-) tak se snazim oslnit vedomostma, praci. no a az budou prachy a prac. uspechy budu oslnovat i jima;-) ale abych tam sedela od rana do vecera to opravdu ne, fb navstivim tak 5x do mesice. kdyz potrebuju diskutovat ohledne neceho, poradit se tak vickrat jinak ne. naopak tam mam znameho co tam desi snad cely den ale narcista to zadny neni.
 mikiki.
12.08.2013 02:42:39
FB byl založený v roce 2004, v ČR je od r. 2006.

Ještě ani nedorostla generace, která by na něm skutečně vyrostla, považovat tedy jedince, kteří k tomu neinklinují za asociální, psychopaty atd. mi připadá až úsměvné.
Smajlík  Nejsemmatouch
12.08.2013 02:38:48
Matouchu bud tak laskav a prestan si me vsimat , pokud neumis diskutovat bez emoci.
uz je to nekolikaty vecer a uz me nebavis.
Smajlík  mikiki.
12.08.2013 02:15:45
a kdo říká, že my protiproudaři používáme icq a skype? :-) i k tomuto existují alternativy, které nejsou postiženy stejnými vadami jako fb :-) tj. netransparentností, vadnými podmínkami použítí, uzavřeností.. a konec konců kolikrát i vadnou funkčností (platí pro všechny 3)

někdo prostě vidí i dva tři kroky dopředu a dokáže zhodnotit negativa fb.. jako třeba svévolné zablokování tvého účtu a zablokování tvé virtuální identity.
 ddfsdfsfsf
12.08.2013 02:09:23
Nehodlám obhajovat, že každý kdo má FB je pomatený. Je to užitečný nástroj. Divný mi přijde,když si o někom mohu najít, kde pracuje, jména přátel.. to už normální není, takhle se dá už vydírat.
------------
Pokud to není tvůj přítel a nezveřejní to schválně, tak nic takového neuvidíš.

Snad nemá cenu reagovat, že se nefacebookáři vyžívají, že jdou proti proudu. Já se na FB nevzpomenu jak je tejden dlouhej..
---------
Pozor, já neříkal že všichni, kdo nemají facebook, tak jsou "protiproudaři". Mluvil jsem o té podmnožině, která se v tom vyžívá (a přijde mi celkem velká).

dddfsfsdfd : Vůbec nechápu jak to souvisí s tím, co jsem napsal :)
 libik Muž32 Kategorie
12.08.2013 02:05:03
Podle jiné studie bylo zjištěno, že mezi politiky je spousta psychopatů. Který politik dnes nemá facebook? :)Studie z michigangské univerzity zjistila, že uživatelé často používající sociální média jako facebook a twitter často trpí narcismem. Vědci Elliot Panek, Yioryos Nardis a Sara Konrath publikovali své studijní výsledky v online časopise Computers in Human Behavior.

U studentů VŠ, kteří častěji publikují tweety na Twitteru, byla zaznamenána vyšší míra některých druhů narcismu – především exhibicionismus a nadřazenost.

V průzkumu, do kterého se zapojilo 100 vysokoškoláků, bylo zase prokázáno, že se tito mladí lidé na Facebooku vychvalují. Odkazovali na svou inteligenci a fotky, u kterých šlo více o ukázání krásy a fyzické přitažlivosti než o zachycení vzpomínek s přáteli.

Je totiž důležité, že sociální sítě obecně umožňují svým uživatelům velkou kontrolu nad tím, jak jsou vnímáni dalšími uživateli.

Narcisti vykazovali větší celkovou Facebookovou činnosti než průměrní uživatelé. Studenti z průzkumu, kteří získali vyšší skóre v testu narcismu, trávili na Facebooku také více času.Výzkum ze Západní Illinois univerzity ukázala i skutečnost, že pokud máte vyšší počet přátel na Facebooku, máte i větší pravděpodobnost k tomu, že se z vás stane „společensky rušivý“ narcista.„Lidé, kteří více potřebují, aby ze sebe měli dobrý pocit, se často obracejí na Facebook, jako na způsob, jak tak učinit. Facebook jim dává příležitost k získání zpětné vazby, kterou potřebují, aby se stali středem pozornosti,“ uvedl autor studie Chris Carpenter.(objevit.cz)
Smajlík  dddfsfsdfd
12.08.2013 01:57:42
Myslim, ze bizarni je spis fanatismus. V jakym-koliv smyslu. Je to jen nastroj probuh. A vedle vyhod ma zminena negativa.
Ne kazdý musi byt psychopat, aby nevytroubil do sveta o svych byvalkach. A ne smazanim to nezmizi. Omg, bizarni je ztrata soudnosti tak akorat.
 *matouch* Muž44 Kategorie
12.08.2013 01:50:26
Podle jistych psych. vyzkumu bylo zjisteno ze psychopati se socialnim sitim vyhybaji a ze nemaji ani profil na FB. podle me normalni clovek je rad ze ho tam nekdo muze vyhledat- spoluzaci, nebo kdyz strati cislo muze dat vsem vedet,novy kontakty,reklama- dnesni fb jsou jak zlaty stranky kdo tam neni neexistuje. ja kdyz hledam nejakou firmu a chci se o ni dozvedet co nejvic a jestli je aktualni, kouknu v prve rade na fb a az pak mozna na stranky. protoze stranky si ne kazdy refresuje pravidelne, vetsina lidi na to prdi ale fb profil je lehke si menit.
nekdy muze i najitpraci, firmy postujou volny pozice prave na soc. sitich.
brala bych kdyby ten radoby odlisny clovek vyznaval alternativni zpusob zivota tj nepouzival veskerou techniku jako smartfony, tablety, comapct kamery a byl to takovy hipies co huli jointa obcas neji maso. ale u cloveka co technologii pouziva jenom fb ne mi to prijde bizardni.
 mikikikii
12.08.2013 01:44:29
chcipni libiku, z tvé profilovky mě upřímně natahuje
Smajlík  mrzak libik
12.08.2013 01:44:02
Nehodlám obhajovat, že každý kdo má FB je pomatený. Je to užitečný nástroj. Divný mi přijde,když si o někom mohu najít, kde pracuje, jména přátel.. to už normální není, takhle se dá už vydírat.

Takže ne, není to normální..ale komunikační nástroj super

Snad nemá cenu reagovat, že se nefacebookáři vyžívají, že jdou proti proudu. Já se na FB nevzpomenu jak je tejden dlouhej..

Jak jsem naznačil vadí mi, že se dá zjistit leccos. A že se dá kontrolovat co zveřejním, tak to kontroluju...FB mám a mám tam jen své jméno. To je vše.
 *matouch* Muž44 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk