Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.694787, vloženo 22.01.2013 08:23:58 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Karel Schw. a Benešovy dekrety
Docela se divím pohledu lidí a tomu mediálnímu hanění za to, že Karel řekl pravdu (tj. to, co se tady po WW2 dělo by dnes mohlo být klidně souzeno u válečného soudu)... A nemyslím si, že člověk musí být neobjektivní, aby "prosazoval národní zájmy".

(a to říkám jako volič Zemana)
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.01.2013 18:51:54
kuklíne: to se řeší pouze proto, že zeman skočil na primě schw. do řeči ve chvíli, kdy schw. se na žádost zemana vyjadřoval k dekretům. Při skočení do řeči zvýšil hlas a udělal humbuk, že by chtěl schw. soudit beneše za zločiny atd. bla bla.. to že to byl jen herecký výkon kvůli voličům, je dnes již potvrzeno. Dneska se navíc zeman omluvil za svůj volební tým, že šíří nepravdivé informace o hákových křížích a hajlování v souvislosti se svým protikandidátem. Proto viz ten odkaz níže s těmi daty, kde máš jasně napsáno, že schw. nikdy neřekl nic tak, jak to zeman zahrál, ale že naopak zeman řekl už před lety to samé. Nebýt zemana, tak teď tady nic neřešíš, protože ve skutečnosti se vůbec nic nestalo. ŽE si Němci začali, že 2. sv. v. je šílená, to vědí všichni, ale diskuze je od začátku o tom, že schw.
neřekl nic jiného než zeman a že zeman na něj kydá. fakt tu nejde o válku vs. oběti odsunu. Jde tu pouze o válku zemana.

tady máš video se zemanem, pořádně poslouchej
http://aktualne.centrum.cz/video/?id=528324
 děkuju
22.01.2013 18:37:20
děkuju:

> byl mír

Oficiálně ano, ale nevím jestli bych tehdy měl sám mír kdyby mi pobili rodinu.

Ale neodbíhejme. Vážne mě zajímá jaktože KS řeší naši facku němcům, vy tady řešíte jak je špatná a přitom němci dali facku první, a mnohem větší.

Facka je zlá a není hezká. Jo je. A jasně, že když bude někdo vystupovat a kárat a mravoučit o tom jak je facka zlá, tak s ním souhlasím, je to v pořádku a líbí se mi jako člověk, má hezké hodnoty ... ALE jsou chvíle, kdy facka je v pořádku (některá facka děcku) anebo je pochopitelná (jako po tom co udělali němci nám).

Ptám se proč KS vypouští první obří facku od němců a upozorňuje na malou druhou facku od čechů? Prostě mi to přijde, že jedná jako němec (vypouští německou facku, to jak se cítili češi po válce ...), snaží se zalíbit (moralizováním) a lidi mu to žerou. Kdo ví, možná to vidím špatně.
Smajlík  kukulín
22.01.2013 18:20:53
Finreir:
1. někteří nebyli nevinní
2. spousta lidí tu bylo sakra naštvaných kvůli fašismu

Já to nezažil, ale možná tu byla fakt hustá atmosféra. A dost možná by to němci schytali kdyby nebyli vyhnání. Ale já tu nebyl tehdy.

Jen mě napadá, že kdyby to fakt přehnali s tím vyhnáním atd, tak se někdo v zahraničí ozve.

Hele, představ si vyhnání jako jakési humanitární bombardování. :)
Smajlík  kukulín
22.01.2013 17:38:25
děkuju: a proč bych to dělal. Libik se považuje za velkého inteligenta a já, duševní mrzák, se velmi rád nechám poučit.
Smajlík  suvurov Muž30 Kategorie
22.01.2013 16:04:32
Finreir: Těžko se můžeme vcítit do jejich situace.
 Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 16:02:55
stát? no ten přece řekl, že cokoli kdokoli.. tak nebude trestáno
 děkuji
22.01.2013 15:59:20
Jestli nemohl stát zabezpečit odsun, neměl do toho jít. Jsem nikdy nevěděl, že tam bylo tolik mrtvých, jsem myslel, že to bylo relativně ok.
 Finreir Muž37 Kategorie
22.01.2013 15:55:29
Finreir: A jak to stát mohl kontrolovat? Jak mohl stát kontrolovat miliony nasraných lidí?
 Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 15:27:42
a nebyla válka, oficiálně byl mír
200 tisíc se pohřešuje...

suvurov: dohledej si sám, je trapné, že to nevíš ani přibližně

kukulín: zločin proti lidskosti musí být jen válečný? Tím spíš, že nebyla válka! Oficiálně byl mír!!!

Huitzilopochtli: děláš ze sebe bl.ce. Radši mlč, než se vyjadřovat, že je ti všechno jedno.
 děkuju
22.01.2013 15:16:06
libik: že těch pár desítek tisích mrtvých českých němců
----
To číslo si vzal kde???
Smajlík  suvurov Muž30 Kategorie
22.01.2013 14:41:28
Huitzilopochtli: Pochopitelné ano, masovou akci nezastavíš. Chápu kolaboranty, ale jestli to bylo hlava nehlava... tak je to těžké selhání státu.
 Finreir Muž37 Kategorie
22.01.2013 14:33:56
Finreir: Není ok, ale je naprosto pochopitelná.
Smajlík  Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 14:33:22
To jsme rádi, že to víme, všichni jsme trnuli napětím, co si o tom myslíš.
Smajlík  *qqq
22.01.2013 14:28:43
kukulín:
Co to meleš. Takže podle tebe je odplata na neviných lidech za chování Hitlera ok? Tím se krásně rovnáš na jeho úroveň.
 Finreir Muž37 Kategorie
22.01.2013 14:22:15
"V dnešním kontextu by byl Beneš válečný zločinec"

Ano, pokud by to udělal Beneš dnes byl by souzen, ALE
1. nebyla druhá světová
2. němci by se předtím nechtěli od nás odtrhout
3. němci za druhé brali majetek židům, ...
To je kontext. A pokud bych ignoroval kontext, tak by Beneš byl válečný zločinec.

Takže bych se vás, co obhajujete KS, chtěl zeptat jakto, že KS ignoruje kontext (tedy že my vracíme němcům facku) a obviňuje Beneše/našeho prezidenta/nás že jsme udělali něco špatného němcům? Proč to vypadá že KS jakoby neviděl že němci dělali špatné, ale vidí že češi se špatně chovali?

Proč vypouští KS ten kontext? Nevadí mu že tu češi trpěli za druhé světové? Proč obhajuje zrovna němce? Proč neobhajuje Beneše? Proč nezačal "vím že němci udělali něco špatného" ...
Smajlík  kukulín
22.01.2013 11:29:25
Má pravdu.
Z perspektivy dnešní doby jednooznačně zločiny proti lidskosti, základním lidským právům s nynějšími evropskými hodnotami naprosto neslučitelné. Jako válečné zločiny nevím jestli zrovna tak by se to mělo klasifikovat, spíš ne, toto byla reakce na válku, bez ní by toho nebylo.

Z kontextu té doby, období plné emocí, je to přece jen o něčem jiném, jen si někde dohledejte, co s Čechy zamýšlel udělat Heydrich, to obyvatelstvo bylo pokořené, nicméně byla tam i ta složka přijít k majetku lehce, všechno dnes víme. To že se exilovým vládám honily už v té době myšlenky komunistické a inklinace k sovětům to víme taky všichni. Vždyť lidé jako Beneš, ublížili nejenom českým němcům, ale zavrhli i etnikcé čechy do takového marastu, že nechápu, jak někdo může tyto zbabělé exulanty za války hodnotit kladně. Lidé připraveni bojovat, oni to odpískali a odfrčeli do bezpečné tramtárie, ať se s národem děje cokoliv, hnus, co je to za vůdce, kteří nechávají své lidi na holčkách.

Každopádně i pokud odmyslíme tyto české záležitosti, přihlédneme k dobovému kontextu, nikdy nepochopím, že benešovy dekrety se vztahovaly i na Židy, všichni ti co se vrátili zničení z koncentračních táborů a měli předtím německé občanství byli vyhoštěni, toto se nedá pochopit nikdy, nikdy.
 Martes
22.01.2013 11:04:14
Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny, ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji. Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.

K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.

Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb."

PhDr. Václav Rameš, archivář

Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni
 děkuju
22.01.2013 11:02:46
"Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují. Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života, ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté. Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos. Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom, že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti, logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami. Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si historii pro své účely. Často marně.

V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v jejich nejtěžších dobách. Spolu se svými přáteli inicioval jak "deklaraci české šlechty" z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacisty ihned zabaven. Na jeho majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru války zabránil ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích. Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před příchodem nacistů emigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně
 děkuju
22.01.2013 10:47:53
ano jistě, zrovna na zpovědnici né, jen všude jinde ano :D

Těm muslimským horkým hlavám z UČK mimochodem dodávali zbraně právě němci. Poté co nás novináři jako třeba ten Jan Urban, který na youtube agituje za Schwarzenberga i v nynější předvolební kampani s kubiceho zprávou č. 2 (tj. pamfletem z kontextu povytrhávaných nesmyslů zveřejněných krátce před volbami), masírovali tím, jak k odtžení Kosova nedojde (zatímco srbové argumentovali, že právě to je cílem) se tak stalo, Kosovo se odtrhlo a zřídila se tam jako obří vojenská základna. Schwarzenberg to svým podpisem za ČR posvětil, urazil tak naše spojence za války a navíc tím i podpořil islámské teroristy, je to zmetek, gauner, jako jeho sponzor.
 neděkuj
22.01.2013 10:42:45
a nebyla válka, oficiálně byl mír
200 tisíc se pohřešuje...
 děkuju
22.01.2013 10:40:19
Huitzilopochtli:

(zdroj wiki)
Tisíce Němců byly před deportací uzavřeny v internačních táborech, z nichž některé byly zřízeny v objektech bývalých nacistických koncentračních táborů.[21] [zdroj?] V některých z nich panovaly úděsné podmínky, s internovanými se zacházelo na stejné úrovni, jako v někdejších[kde?] německých koncentračních táborech: dostávali absolutně nedostatečnou stravu, byli vražděni a mučeni,[zdroj?] ženy byly znásilňovány, malé děti umíraly hlady či na nedostatečnou péči.[22][23]
Ze zjištěných 18 816 obětí bylo 5 596 zavražděno, 3 411 spáchalo sebevraždu, 6 615 zemřelo v koncentračních táborech, 1 481 při transportu, 705 bezprostředně po transportu, 629 na útěku a u 379 úmrtí nešlo příčinu zjistit. Přibližně 200 tisíc lidí se dodnes pohřešuje.[zdroj?]
 děkuju
22.01.2013 10:33:38
Modrá Svině: Ale pozor, myslím, že několik tisíc Němců to mohlo zůstat a nebyly jim zabaveny žádné majetky.
 Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 10:31:45
Co k ben.dekret říká wiki:

Vedle zákonů o znárodnění většiny průmyslových podniků, pojišťoven, bank, zavedení centrálního plánování, všeobecné pracovní povinnosti mezi ně patří zákony spojené s konfiskací veškerého majetku etnických Němců a Maďarů, zrušení československého státního občanství etnickým Němcům a Maďarům, zrušení německé university a německých vysokých škol technických.

Je to tedy uplatňování kolektivní viny, nebere se vůbec v potaz, že ne každý občan německé národnosti v protektorátu souhlasil s Hitlerem.
Dokážu si živě představit, že recipročně existovaly i Hitlerovy dekrety, kde akorát namísto slova Němec mohlo být Čech nebo Žid.

Celkově záleží na vkusu každého soudruha, jestli bude ben.dekret vnímat jako křivdu na Němcích nebo naopak jako logický krok po válce a i něco jako prevenci do budoucna (aby tu po čase zase v pohraničí neřádili nějací Henlainovci).
 Modrá Svině Muž46 Kategorie
22.01.2013 10:24:02
libik: Vidíš to...Zase se dozvídám něco nového. Děkuju.
Smajlík  Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 10:22:02
Desítky tisíc mrtvých českých Němců? Já vždycky žil v tom, že obětí odsunu byo jen pár set, max. nějaká ta tisícovka.
Huitzilopochtli
--------------
Kdepak, byl to docela solidní masakr, cca 25 tisíc mrtvých :

http://tinyurl.com/6jv8xpn
 libik Muž32 Kategorie
22.01.2013 10:06:55
neděkuj: blbneš.. tady na zpovědnici tak týmy budou mít chuť někoho přesvědčovat. Už mám jen dost těch dezinformací, špíny a negací. Je to trapné a nedůstojné.
 děkuju
22.01.2013 10:04:23
Huitzilopochtli: byly vystěhovány 3 miliony! Němců. Vzhledem k tomu, že bylo vyhlášena beztrestnost, tak se právě náš národ dopustil těch hrůz (a ano, byly to hrůzy). Odsun probíhal zle a došlo k tomu, že byly doslova umučeny desítky tisíc lidí - žen a dětí. Umučeny. Jen pro národnost. Mnozí z nich bojovali proti Němcům, stáli na straně Čechů, protože jako každý normální člověk odsuzovali tu odpornou válku. Ale i ti v davovém šílenství byli zabiti, mláceni atd. Ty sis ten dokument ještě nepustil? Dole na něj je odkaz.

Za zločiny v Jugoslávii nemůže Schwarzenberg. Jsou to jižanské horké hlavy, navíc i muslimové a vedli občanskou vyhlazovací válku, při které byly vyvražděny celé obce. Tak zasáhly USA a OSN. Názor nějakého našeho prezidenta byl absolutně nepodstatný.
 děkuju
22.01.2013 10:00:56
děkuju: Jsi z týmu topky, že jsi tak natřepanej? :) Schwarzenberg by jako prezident měl možnost dosadit své ústavní soudce, kteří pak Benešovy dekrety škrtnout ani nemrkneme a bude mít ČR po ptákách. Příliš velké riziko, raději volit Zemana. A o slušnosti raději pomlč, hlavním sponzorem Karlíka je podle soudu gauner Bakala. A to, že Karlík má love na to, aby hnůj na oponenta za něj kydali jiní (celé redakce novin) z něj ještě slušnějšího člověka nedělá:

https://www.youtube.com/watch?v=gmpBwF1a-ec
 neděkuj
22.01.2013 09:55:34
Nejde mi o to, co řekl, může mít na celou situaci kolem dekretů vlastní názor, ale o to, že se pak za něj neuměl ani postavit a ještě to svaloval na nějakou past ze strany Zemana a Klause, do které ho dostali, to mě na celé věci vadí.
 nevím woe
22.01.2013 09:54:59
Jinak nesouhlasím - vždyť v Jugoslávii taky spousta válečných zločinců zůstala nepotrestána.
Smajlík  Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 09:54:11
libik: Desítky tisíc mrtvých českých Němců? Já vždycky žil v tom, že obětí odsunu byo jen pár set, max. nějaká ta tisícovka.
Smajlík  Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
22.01.2013 09:46:43
Němci: Dekrety se v Česku vytahují, když se to hodí. Němci to nechápou

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/benesovy-dekrety-0eh-/zahranicni.aspx?c=A130121_151550_zahranicni_p - ul -

to samé zkráceně
http://www.zkracovatko.cz/xNbG0X


To, co tu řešíte, je už dávno vysvětleno, je to zemanova dezinformace, píše se o tom v tisku, mluví ve zprávách. Je to jasně a bez pochyb prokázaná dezinformace. Jedna z mnoha (dále daně, acta atd.). Další, co dělá Zeman s Klausem jsou urážky, xenofobní výroky, je to naprostá žumpa. Tohle říká prezident? A co mají oba škraloupů za svých vlád dřív, vždyť toho bylo všude plno, totální znechucení nad nimi.. A už jsou tu zas. Zemanovo a Klausovo volební kampaň je už jasně označena jako lživá, manipulační a vyvolávající mezi lidmi negace a štvavé reakce. Takhle se má předvést prezident-diplomat, prezident celého našeho státu? Tohle je fakt žumpa a je to hnusné.

Přestaňte se dohadovat na zpovědnici a začněte okamžitě číst a zjišťovat si relevantní informace (vynechte blogy, a různé lisy jako parlamentní apod. to už je fakt trapné..).
 děkuju
22.01.2013 09:43:44
*Já vlastně nic proti té myšlence nemám
 Einherjar Muž19 Kategorie
22.01.2013 09:33:46
Já vlastně nic proti té myšlence, ale inteligentní člověk by přece něco takového nemohl říct v české předvolební debatě.
 Einherjar Muž19 Kategorie
22.01.2013 09:21:09
libik: tak já to zkusím postnout ještě jednou, třeba si to i přečteš a pochopíš, že sděluji jinou myšlenku než na kterou odpovídáš:


sudeťáci to na nás ale stále zkoušejí (fakt, ty nároky občas vznášejí, na tom se snad shodneme a nemusím hledat zdroj)

a je to právě schwarzenberg komu drží palce (po prvním kole jsem si nalistoval jejich noviny, bylo to tam)

, to myslím taky o něčem vypovídá.. ono když ptáčka lapají, hezky mu zpívají.... když bombardovali Jugoslávii, tak taky slibovali, že kosovo zůstane jejich
(fakt, a byli to havlovci, amíci a německá pravice, včechno lidé s kterými je schwanzenberg jedna ruka, viz. němečtí vlastníci českých novin, kteří vyslovili schwarzenbergovi podporu)

a šup.. už to ta knížecí tlama uznala jako samostatný stát..

(na výjezdním zasedání v teplicích topolánkova vláda včetně knížete uznala kosovo, zatímco podporovatel Zemana Fico na slovensku to uznat odmítl)


Takže já si myslím, že to riziko od Schwarzenberga prostě reálně hrozí, protože je to nespolehlivá osoba.

Ta myšlenka, kterou na základě výše uvedeného sděluji je tato:
"když ptáčka lapají, hezky mu zpívají", je jasné, že před zvolením nic nepřizná

a k tomu můžeš ještě přidat Schwarzenbergovu urážku Srbů spaním na konferenci v Bělehradě jako vzkaz, kdo teď česku vládne a jak se k nim staví (doporučuji nastudovat na čí straně Srbové byli - zda na německé nebo té naši a jestli si něco takového právě od nás zasloužili)..

myslím, že je zřejmé, co má Schwarzenberg s naším státem za lubem, zmetek
 nevěřím schw.
22.01.2013 09:10:28
Díky za osvětu. Takhle jsem tomu rozumněl, když to řekl a nějak jsem nechápal, za co ho všichni kamenujou. A to že se k tomu již dříve stejně vyjádřili jak Klaus tak Zeman, to je fakt k smíchu.

Na těhle volbách je krásně vidět, jak moc jsou lidi už opravdu jen nemyslící negativistické bytosti, co bez špetky rozmýšlení okamžitě kritizují. Internet jim k tomu dal obrovskou výhodu anonymity. Osobně je mi z lidí tak nějak na blití. Hromada zombíků řízená silou médií...

Kdyby alespoň pak přijmuly opravdová fakta, vysvětlení, ale to už jsou jak v afektu a žijou jen jedním...
 Finreir Muž37 Kategorie
22.01.2013 08:56:21
sudeťáci to na nás ale stále zkoušejí a je to právě schwarzenberg komu drží palce, to myslím taky o něčem vypovídá.. ono když ptáčka lapají, hezky mu zpívají.... když bombardovali Jugoslávii, tak taky slibovali, že kosovo zůstane jejich a šup.. už to ta knížecí tlama uznala jako samostatný stát..
něvěřím schw.
---------
No to je přesně ta demagogie o které mluvím. Karel nikdy nikde neřekl, že by se se sudeťáky chtěl majetkově vyrovnávat.
Ale správně poznamenal, že těch pár desítek tisích mrtvých českých němců posvěcených státem by dnes dozajista znamenal válečný soud.
 libik Muž32 Kategorie
22.01.2013 08:48:23
sudeťáci to na nás ale stále zkoušejí a je to právě schwarzenberg komu drží palce, to myslím taky o něčem vypovídá.. ono když ptáčka lapají, hezky mu zpívají.... když bombardovali Jugoslávii, tak taky slibovali, že kosovo zůstane jejich a šup.. už to ta knížecí tlama uznala jako samostatný stát..
 něvěřím schw.
22.01.2013 08:40:03
libik, díky za každého slušného a ineligentního člověka, jako jsi ty ;-) fakt :-)

Trochu klidu do předvolební kampaně, prosím.
Jsem rád, když se v důležitých otázkách naši přední představitelé shodnou:

Schwarzenberg 2013:
„Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta ) Beneše ocitla v Haagu“. V prohlášení konstatoval: " Nezpochybňuji poválečné uspořádání, je neměnné, ničí majetek v České republice není ohrožen," (iHned 19. ledna 2013).

Schwarzenberg 2010:
Na dotaz, proč tedy nežádal jejich zrušení, odpověděl: „Protože to nejde. Protože zpětný účinek není možný stejně jako u mnichovské dohody. Dějiny se nedají vrátit zpět. Nejsem žádný příznivec politiky včerejška. Měli bychom společně hledět do budoucnosti.“


Kavan 2002:
Pro nás ty dekrety jsou vyhaslé tak, jak se na tom shodli předseda vlády Zeman a kancléř Schröder v březnu 1999. Nejsou použitelné, čili nemohou být aplikovány, žádné nebezpečí konfiskace německého majetku v České republice nehrozí. (Tisková konference Ministerstva zahraničí, 2. dubna 2002)

Zeman 2002:
Každý dokument, a Benešovy dekrety jsou takovým dokumentem, musíte posuzovat v daném historickém kontextu. Já jsem byl první politik, který jasně řekl, že Benešovy dekrety jsou vyhaslé a byl jsem za to mnohokrát kritizován a přesto jsem měl odvahu to říci prostě proto, protože si myslím, že je to pravda. (ČRo Radiožurnál 28.února 2002)

Klaus 2003:
„V České republice i v Německu bychom si měli umět říci: Toto se stalo, dnes už minulost nezměníme, z dnešního hlediska šlo o činy nepřijatelné,“ uvedl.
Za Klausova premiérství byla v roce 1997 podepsána česko-německá deklarace. V ní byl odsun nazván vyhnáním. (MfD 15. března 2003)

Poznámka pod čarou:

Výrok Václava Klause v zápětí kritizovali komunisté:
Kdyby podobné vystoupení učinil před volbou prezidenta, možná by pro něj mnoho z nich nehlasovalo. „Klaus se tímto přiblížil rétorice Jana Sokola,“ uvedl místopředseda komunistů Jiří Dolejš. (březen 2003)

Výrok Karla Schwarzenberga kritizoval Václav Klaus.
S tím, že od Schwarzenberga nečekal, že si s názorem na dekrety dovolí vystoupit v prezidentské volební kampani. Že si něco takového Schwarzenberg dlouhodobě myslí, ví prý dávno. „Asi byl zvyklý, že mu vždy všechno prošlo, ale já mu tento výrok prominout nikdy nemohu.“ (novinky 19. ledna 2013).

Zeman leden 2013 (prezidentský duel v ČT):
Proti Schwarzenbergovi se v debatě postavil Zeman. Podle něj Ústavní soud jasně konstatoval, že zákony československého Národního shromáždění z roku 1946, které z dekretů vycházely, jsou stále nedílnou součástí českého právního řádu.

Dokument o činu, o kterém ta všechna vyjádření jsou, tedy o odsunu Němců: http://www.youtube.com/watch?v=hosH3aGMOeY
 děkuju
22.01.2013 08:29:13
Samozřejmě, jenže při takových volbách se neoperuje s fakty, ale s emocemi - stejný argument, že je chybou, že "první dám musí být Češka" bez ohledu na objektivní kvality dané dámy. Prostě důležité je vzedmutí emocí a že po 14 dnech si budou lidé drbat hlavy a říkat: "No jo, vždyť to je trochu jinak..." je už jedno, protože bude po volbách.
 Votrapa Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk