Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.690368, vloženo 07.01.2013 05:32:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Amnestie z druhé strany
Radši to řeknu hned na začátku, než mě tu všichni rozcupujete :D - s amnestií nesouhlasím, jenom jsem doposud nikde nezahlédl náhled z "druhé" strany a myslím, že to je věc, nad kterou by se člověk měl zamyslet.

Tedy hned na začátek - žijeme v moderní společnosti a zde to funguje tak, že "právo není spravedlnost" a "trest není pomsta". To je důležité si uvědomit na začátek - má to svoje výhody i nevýhody.

Dále je důležité uvědomit si, co nám jako společnosti přináší trest. Ve skutečnosti samotný trest společnosti nijak zvlášť nepomáhá (částečně a na určitou dobu izoluje nepohodlné osoby, nicméně kromě těch těžších zločinců - kteří stejně propuštěni nebyli - tohle není ta důležitá část, protože dotyční nebudou sedět dlouho), nejdůležitější vlastnost samotného trestu je jeho existence. Tedy drtivá většina obyvatel ČR si nikdy ani nečuchne k hrubšímu porušování zákona čistě jenom z důvodu, že by mohli být potrestání.

Velice stručné shrnutí - preventivní charakter trestu je daleko důležitější než jeho vykonávání (ale bez jeho vykonávání by se ztratil onen preventivní charakter, takže tu být musí).

A co je důležité si na jakékoli amnestii uvědomit - tento preventivní charakter není narušen (protože nic nenasvědčuje tomu, že by budoucí prezident něco takového udělal a i kdyby, tak nikdo neví kdy).
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
08.01.2013 14:05:15
No velká sranda to neni pro lidi co se jich to týká. Třeba mě podvedl jeden výtečník o 20 k a v listopadu dostal podmínku 2 roky v které to měl vrátit a teď nemá důvod nic vracet. Vyšetřování a soud trvali skoro rok.
 nicmoc
07.01.2013 17:50:21
Vazeny snehulak: dnes jsem poslouchal v TV mluvci ceske advokatni komory a skutecne odkazuje na civilni soudy. Jeste teda uvedla, ze se to trochu prodlouzi a prodrazi diky puvodni situaci - nebyt amnestie. Coz znamena, ze amnestie ZASAHLA i do techto pripadu ;) Ale uznavam, ze moje informace je tady jalova stejne jako ta tvoje.
 *matouch* Muž44 Kategorie
07.01.2013 16:45:56
Co je to ten 'preventivni charakter trestu'?
gazzapo.
---------------
No fakt, že nepůjdeš vykrást barák, protože by tě za to mohli zavřít. Tedy se o to ani nepokusíš, jenom kvůli existenci trestu samotného.

Kdyby to ta naše hlava státu řekla dřív, taky bych si nakradla do kapsy pár melounů abych měla na byt a obdobně a teď už bych měla nožičky v teplíčku a klídečku ve svým bydleníčku.
-----------
To je přesně to o čem mluvím. Jelikož jsi to nevěděla (a nevěděl to nikdo), tak se neztratil onen preventivní charakter - a proto jsi to neudělala.

No to je sice hezké a souhlasím s tím, ale nějak nevidím pointu...
Huitzilopochtli
--------
Ten samotný fakt je pointou. Jenom aby si to lidi uvědomili taky...

Ovšem trest má i nápravnou funkci - tj. napravení odsouzeného. A nerozumím tomu, jak může být napravený odsouzen, když si místo dvou let odsedí dva měsíce.
Votrapa
-----------
No spíš bych řekl, že trest by měl mít i nápravnou funkci. Statistiky však nasvědčují tomu, že nemá.
 libik Muž32 Kategorie
07.01.2013 14:31:38
Ovšem trest má i nápravnou funkci - tj. napravení odsouzeného. A nerozumím tomu, jak může být napravený odsouzen, když si místo dvou let odsedí dva měsíce.
 Votrapa Muž Kategorie
07.01.2013 12:22:13
hm prevence... a proč si myslíš, že langer při prezidentské volbě říkal: "víš vůbec jaká špinavá hra kolem toho byla" ? oni samozřejmě moc dobře mafiáni věděli, proč tam chtěli klause

navíc prevence je jedna věc, ale odsedět si to věc druhá a kdo seděl ví moc dobře, že to zase takový med není, navíc se s vězni dále pracuje, není to jen o sezení, ale je tam i výchovná část i když v česku docela zanedbaná, přesto existující...

takže sorry, ale argumentace nic moc
 gf vbvtgh
07.01.2013 11:46:53
Vazeny snehulak: Jenže amnestií je vlastně poškodil stát. Tuším, že právě někde psali, že tyhle případi můžou chtít náhradu po státu, ale teda nejsem si jistá jestli si to nepletu, takže mě klidně opravte. :-)
 *chivavinka Žena30 Kategorie
07.01.2013 11:41:36
*matouch*: nemas pravdu, to je zvracenost zadat o nahradu skody v ramci trestniho rizeni a take trestni soudy ve vice nez 90% pripadu odkazuji na civilni soudy a nahradu skody nepriznavaji. Takze poskozeni muzou vymahat skodu radnou obcanskopravni zalobou (po skudci, nikoliv po statu).
 Vazeny snehulak
07.01.2013 11:06:13
No to je sice hezké a souhlasím s tím, ale nějak nevidím pointu...
Smajlík  Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
07.01.2013 11:05:24
Tam je právě nejvíc zvláštní ta část, která osvobozuje ještě neuzavřené případy, které se táhnou 8 let. Takže to zamyšlení může být ještě jinak. Představ si, že tě nekdo poškodil a to velmi vážně, protože soud nemůže 8 let rozhodnout. A součástí sporu je i náhrada finanční škody. V tomto případě máš smůlu. A vím, že nechceš ani trestat jen se domoci svého práva ;). Co tedy můžeš udělat, tak je vymáhat škody po státu a tz se vzm8hat jist2 budou.
 *matouch* Muž44 Kategorie
07.01.2013 10:22:50
Kdyby to ta naše hlava státu řekla dřív, taky bych si nakradla do kapsy pár melounů abych měla na byt a obdobně a teď už bych měla nožičky v teplíčku a klídečku ve svým bydleníčku.

Neříkám, že amnestie je úplně špatná. Ale neměla by být takovéhodle velkého a všeobecného rázu, kde pak prezident řekne - jsem ani nevěděl, že tyhle kauzy do toho spadnou taky.

Pochopila bych, kdyby se amnestovali vážně nemocní vězni, u kterých nelze předpokládat, že tyto skutky budou konat znovu, ale takhle? Více loupaček, více zabití a méně pracovních míst pro řádně pracující občany. No prostě hnus, velebnosti.
 *chivavinka Žena30 Kategorie
07.01.2013 10:22:36
S amnestii souhlasim a mela byt v jeste sirsim rozsahu (popravde, myslel jsem, ze je kazdy rok a byl jsem prekvapeny ze neni). Jak o amnestii informuje TV, petice a ustavni stiznosti povazuju za nehoraznost, o amnestii se proste nediskutuje. A jeste neco, pokud stat neni schopen nekoho odsoudit od devadesatych let, tak at radeji nesoudi, nehlede na to, ze ti lide souzeni desetileti jsou dlouhodobe na praskach a mnohdy v invalidnim duchodu a to je mnohdy horsi, nez vykon trestu. Mnoho veci v tomto state je nepochopitelnych a nefunkcni soudy jsou jedna z nich. Neni pravda, ze rizeni protahuji souzeni, az jednou budete souzeni, zkuste to protahnout a uvidite jak s vami zatoci. Mimochodem, podal jsem zalobu na vyklizeni pozemku v roce 2005, pozvanka k prvnimu stani prisla v roce 2011 (u prvniho stani se resi jen smir - smesne po sesti letech cekani), dodnes nedoreseno.
 Vazeny snehulak
07.01.2013 07:57:29
Je třeba se také zamyslet nad tím, jaké činy se u nás trestají a proč se někteří lumpové mohou jen smát. Náš právní systém je založen na výkladu zákona, nikoliv na zdravém rozumu a poctivosti justice. Soudíme snadno lidi za nešťastné náhody, zatímco úmyslné činy se trestají těžce. Poctivý soudce s větší pravomocí by dokázal víc než dnešní celý okresní soud poplatný vládnoucí sortě.
 Mjunda Muž46 Kategorie
07.01.2013 06:44:35
a na to jsi přišel sám?
Smajlík  pizzaboy Muž Kategorie
07.01.2013 06:22:09
Co je to ten 'preventivni charakter trestu'?
imao, nejvetsim pruserem je ze cela vlada je obazena nekompetentnima osobama ktere o tom vube nic nevi , buhvi jak se k te funkci zahadnym zpusobem dostali. zadny system, organizace, innovace. vse zastarale jako za socialismu. k tomu president kteremu to uz nemysli a dela kraviny.president by mel byt mlady, max 55let zkusenosti nejsou vsechno.
 gazzapo.
07.01.2013 05:36:37
zajimave
Smajlík  Feťák na entou Muž17 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk