Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.683853, vloženo 15.12.2012 02:49:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Spravedlnost a trest
Současná situace vypadá tak, že "právo není spravedlnost" a "trest není pomsta".

Hlavně na internetu, kde při názorech vládne zkratkovité, rychlé a extrémní řešení, tak s tímto stavem mají lidé docela zásadní problém :).

Otázka na vás - je to podle vás správně? Změnili byste to? A jak?

(mně třeba současné nastavení vyhovuje)
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.12.2012 14:35:06
libik: Ta lidštější stránka věci je třeba podle mě zohledněná v anglosaském právu v porotním systému, na druhou stranu to má své mouchy (porotci se můžou rozhodovat emotivně, jsou snadněji ovlivnitelní falacií atd.)
 JCD Muž25 Kategorie
15.12.2012 13:12:19
No s tím "právo = spravedlnost" to je asi nerealizovatelné :). Protože podle mě, jediná fungující spravedlnost je ta systémová, která je občas nespravedlivá.

Pokud byste chtěli víc tu "lidštější spravedlnost", museli by u soudu být lidé, kteří by to hodnotili ještě z téhle stránky a podíleli by se nějakým způsobem na rozsudku. Což by v mnohých případech pomohlo, na druhou stranu, v mnohých případech by to dopadlo fiaskem...
 libik Muž32 Kategorie
15.12.2012 11:41:56
Právo by mělo být víc na straně spravedlnosti, ale trest není a neměl by být pomstou. Druhou věcí je proklamovaný cíl trestu - převýchova zločince (u některých jedinců neveřím, že je možná jiná převýchova než ze živého na mrtvého). Ale i tak, reparační funkce (u penežitých trestů) a izolační (u odnětí svobody) mě celkem uspokojuje.
 JCD Muž25 Kategorie
15.12.2012 10:14:43
Současné nastavení mi taky vyhovuje.
 asdfasdfasdASDF
15.12.2012 09:55:00
Mě je to jedno!!!!!!
 Rppok Muž18 Kategorie
15.12.2012 09:39:52
Trest by neměl být pomstou, s tím souhlasím. Ale právo by rozhodně mělo být spravedlností. Proč by nemělo?

Jinak na internetu je to někde směšné. Za relativní banality tam lidé vykřikují naprosto neadekvátní tresty, za které by se nemusely stydět ani středověké soudy.
 Huitzilopochtli Muž21 Kategorie
15.12.2012 08:24:43
S "trest není pomsta" bych souhlasil, ale myslím si, že by mělo být skoro rovnítko (tam kde to lze) mezi "právo = spravedlnost".
 Votrapa Muž Kategorie
15.12.2012 06:12:19
jo, tak asi proto to není ''spravedlnost a pomsta'' nýbrž právo, které stojí vždy na straně toho, komu víc nahrává zákon a potom trest pro toho, kdo se nečím provinil a za své činy musí nést zodpovědnost.. zákon nerozlišuje pouze dobro a zlo a trest sice může být záminkou pro pomstu, ale nesmí být tak chápán..

jinak nevím, proč tohle řešíš ve spojitosti s internetovými diskusemi, je přeci jasné, že v těch to takhle nikdy nebude fungovat od toho je to diskuse a ne soudní přelíčení, tady nikdo nezávislý není, vždy tu budou názory podle toho, jak se jejich autor zrovna vyspí a to i díky tomu, že nikoho tady cizí názor moc nezajímá a vždy se snaží prosadit ten svůj i když mu v konečném důsledku ani sám nevěří :D
 šméčkoPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk