Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.630721, vloženo 01.06.2012 16:30:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rozdíl mezi humanitními a technickými
Tak jsem nakonec zjistil, že mezi humanitními a technickými školami nakonec není tak velký rozdíl.

Ty humanitní předměty jsou na obou školách směšně lehké.

Myslíte si to samé, nebo jste tu někdo z humanitky a budete ji obhajovat i když nemáte pravdu?
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.06.2012 22:20:24
Hehe, to neustálé vysvětlování, co je to implikace, mě vážně pobavilo. :-)
Kde bereš takovou trpělivost? Já bych už tak po deseti příspěvcích začal všechny posílat do prdele a psát jim, že jsou lůza, která by měla být vyhubena. A nakonec bych odešel s tím, že nehodlám házet perly sviním. Opravdu obdivuju lidi, co mají trpělivost s idioty. :-)

K tématu - pozavíral bych 90% humanitně zaměřených škol (v nejlepším případě všechny), a ať klidně hloupí lidé všichni umřou hlady, stejně je tu přelidněno. :-)
 Je zabraná
02.06.2012 03:28:50
Mám za sebou ČVUT. Zcela narovinu říkám, že 90% testů jsem měl dopředu a tak nějak se učil jen na ústní. Jestli to tak mají i humanitky netuším.
Smajlík  hmmmm
02.06.2012 02:47:13
Každému je nějaký způsob bližší, nebo vzdálenější, něco mu přijde lehčí a něco těžší, každý by našel nějaký oborový, specializovaný studijní směr, který by ale opavdu nedával (přinejmenším bez vpravdě gigantického úsilí), něco jiného jsou neoborové volitelné předměty určené k rozšíření obzorů studentů primárně zaměřených na něco jiného. Bod jedna - nemůžu si taky pomoci, ale tento přístup humanitní VS. přírodovědný obor, je obzvlášť nechvalně rozšířen u nás, a to zbytečně. Bod dva - vím zcela stoprocentně, že některá dělení univerzit třeba v Německu řadí při organizaci studenty informačních technologií a podobných věcí obvykle někam mezi historiky a filosofy (bez toho, že by některý z oborů byl označen výsměšnou nálepkou blbce)...
OK, chci vidět historika bojovat s detaily o podvěsku mozkovém, mikroorganismech fytoplanktonu, nuancích pH i PHP, Hammingově kódu a já nevím (a jo, já opravdu nevím) čím dalším. Na druhou stranu, náročnost překladů obsahujících opisná plusqamperfekta a konjunktivy aoristu deponentního slovesa, dějinných souvislostí vývoje pobaltských zemí po VŘSR s důsledky na dnešní dobu, když zároveň musíš znát i akcenty mexické ústavy, problémy proxy válek, PKM a vývoje jejich pravomocí, přičemž Ti zároveň nezbývá než číst odbornou literaturu v několika cizích jazycích, luštění paleohebrejských nápisů doby železné, psychopatologické jevy zároveň se statistickou analýzou... obecně vzato náročnost oborů obsahujících nějaké tři čtyři cizí jazyky, aniž by tyto byly jejich primární náplní - a tak vůbec.
Jsou obory snadné i náročné, a to jak v - zachováme-li tedy stereotypní dělení - přírodních, tak v humanitních vědách...
 Joanni11 Žena25 Kategorie
02.06.2012 00:57:12
Pokud to myslíš vážně, jistě nejsi student humanitního zaměření. Ale tobě člověče něco chybí....možná se to dalo podchytit výchovou nebo že by stačil úsudek?
 *matouch* Muž44 Kategorie
01.06.2012 22:15:56
No pokud ti přijdou technické školy moc náročné, tak se tam možná nehodíš. Opravdu znám lidi, co to dávají s přehledem, technické talenty, co odvozují vzorce z hlavy, viz třeba můj brácha. Naopak nemá talent jazykový třeba a nikdy se neučil, takže by pro něho třeba humanitní škola byla utrpením.
 hhonzička
01.06.2012 21:29:59
Ze svých zkušeností mohu porovnat technická vš - strojní fakulta- vylítla jsem v páťáku kvůli termomechanice, kterou jsem nedala ani na podruhé zapsání bohužel. No a pak ekonomka a nechci říci, že úplně v klidu, ale náročnost nelze porovnat.
 studentka
01.06.2012 21:12:19
Já sama jsem z humanitky a mám na to rozličný názory. Vážně mi to nepřijde jako něco extra těžkýho. Ani se neprezentuju, že studuju něco, co je fakt něco extra. I když v mym případě i kdybych studovala na harvardu, tak mi to nepřijde dost. Vadí mi také, když někdo naši nebo kteroukoliv školu obhajuje tím, že z ní vyletělo hodně lidí. Vždycky řeknu ze srandy, že to může být tím, že přijali samý debily:D Ale přijde mi to jako fajn škola s prima lidmi a s mnoha možnostmi. A v životě jde o lidi a soudit člověka podle toho, jestli měl náročnější studium než já (což přeci zjistíme podle toho, jaký má uplatnění:D), mi přijde takový trochu zcestný. Každý je tam, na co má vlohy, kde ho to baví, příp. kde to bude mít snadno za sebou. A jeden zvládne lépe to, druhý to.

Myslím si zároveň, že jsou humanitky a humanitky... znám třeba lidi z Pardubický a tam měli o dost méně povinností než my, na UK. Takže podle autora této zpovědi si hned musím myslet: všichni lidi na pardubický humanitce jsou v zásadě blbější než my. Takže na ně budu nadávat. A vůůůůůůůbec je nebudu mít ráda. Jsou to zlolidi.
Ovšem schvaluji rozhořčení nad tím, že lze získat titul ing. z ekonomek. A ještě okatě jak jich je asi 5 milionů. To jde trochu jako mimo mě:D

Celkově když zaslechnu: jsem z technického oboru, tak cítím úctu a něco, co je pro mě jako jiný svět, který je potřeba, aby někdo chápal, a proto si těch lidí vážím. Tak trochu mi to přijde, jak kdyby tech. obory měly být klučičí a hum. holčičí:D ale to je kravina:D:D no nic. Ale kluk, který dělá tech. obor mi přijde víc sexy než kluci u nás ve škole. A myslím, že holka na technice by sice zářila mezi samými chlapy, ale trochu to mě vyvolává dojem testosteronu:D

To samé ale očekávám i od nich, od lidí na opačném konci břehu. Ovšem často vidím, že lidé z technických oborů, jak zde vidíme, mají tendenci mít nosánek trošku nahoru. To svědčí o jejich charakteru a celkově o jisté nedospělosti, či nějaké potřebě vyčnívat, ovšem jim asi něco chybí a tak si potřebují zanadávat. Asi jim málo lidí prokazuje tu úctu, přitom já jsem toho tak často a ráda schopna... Často se třeba také setkám s tím, že ti lidé sice umí matiku, ale praktický nebo citový život jim mnohé neříká. Takže ono je to o lidech a v případě podobných rýpalů také o jisté závisti, či české zapšklosti, nebo něco takovýho, pro mě v podstatě bezpředmětnýho:)
 zhumanitka
01.06.2012 20:11:49
No, celou diskuzi číst nebudu, ale přečetl jsem zhruba polovinu. Obhajuji humanitní obory před kretény, co si myslí že jsou to naprosto zbytečné a nepotřebné obory, které jsou jednoduché ze své podstaty.

Ale neobhajuji ty příliš vysoká čísla, která humanitní obory degradují (ovšem ne jejich význam a podstatu). Rozhodně nemám rád, když člověk potká "humaniťáka" (třeba filosofy, po kterých dnes poptávka není) a hned si o něm udělá obrázek že je to vůl, co na víc neměl. Jak ten ten "techničák" může vědět, že je to flákač, že nestuduje ze svého upřímného zájmu o obor, ale z důvodu flákačství. Pro některé voly to bude flákač, třebaže z toho oboru bude mít doktorát (a jako že na FF UK se hlásilo na doktorát z filosofie hlásilo 12 lidí a to jsem si jist, že je třeba ani nepřijaly všechny).
Takový lidi mě fakt serou.
 Nudložrout Muž19 Kategorie
01.06.2012 19:31:16
jájsemnegeniální:

"Nenapsala jsem "Jsi trapný", ale že tyto diskuze jsou už trapné a ohrané."

lhářko! Viz: "ztrapňuješ tady akorát sám sebe" - čili "jsi trapný"

" zajímavé je, že té nic nevyčítáš, ale mně ano. "
- Děláš si srandu? ilustrace to napsala slušně, nepoužila žádnou urážku. Akorát jednu narážku, u které ihned uvedla "že to myslí obecně a ne na autora diskuze", aby si zachovala slušnost. Ty jsi nepokrytě a otevřeně autora za jeho názor "zjebala" svoji arogancí.

"Jinak nemá cenu diskutovat s lidmi, kteří tady deklarují jak jsou humanitní předměty a obory směšně lehké a vystupují z pozice těch, kteří mají právo posuzovat náročnost oboru pomalu jako akreditační komise. "
- Ano, tvůj respekt cizích názorů a svá schopnost rozumné diskuze se právě tímto dokázala :)

"Ty nechceš diskutovat, Ty chceš jen dokázat, že jsem arogantní, hysterická a donutit mě k tomu, abych stáhla ocas a tvrdila o sobě něco, co mi tady vnucuješ. "
- Ano, máš pravdu. Přesně to chci... ale nechci, abys stáhla ocas a tvrdila to o sobě... ALE PŘESTALA S TÍM. A začala se chovat slušně, jako ostatní diskutující. Třeba Ilustrace!

Ty opravdu nevidíš rozdíl? Přijde ti tvoje reakce stejně slušná jako ta od ilustrace?

Hej lidi, napište ji už něco, tohle není možné snad ani...
 drž hubu Muž22 Kategorie
01.06.2012 19:18:56
laylaa : To už nevím, jaké přesně měli měřítka... Jako je jasný, že podle něčeho se to měřit musí a při různých metrikách by se do popředí dostali různé školy.

Ale teda zrovna jaderka je dost specifická tím, že tam se toho musíš zároveň jak STRAŠLIVĚ moc nadrtit, tak toho musíš STRAŠLIVĚ moc pochopit :)
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 19:11:07
Tak to je fakt škoda. Pokud bys to náhodou dneska našel, můžeš to sem hodit, ještě se sem večer nebo zítra mrknu. Taky by mě zajímalo, podle čeho tu obtížnost posuzovali. Třeba jaderka či matfyz jsou hodně náročné na logické myšlení, ale medicína mi zas přijde neprůchodná pro naprostou většinu studentů. Ono donutit se ve škole takhle dřít je podle mě o dost obtížnější než se narodit s vysokou inteligencí, vzhledem k tomu, kolik lidí trpí studentským syndromem.
 laylaa
01.06.2012 19:09:35
Hans28 : Tak hovoříme o obtížnosti studia. Taky by plno lidí nezvládlo tělocvikáře... Ale to v daném kontextu nic nehovoří o obtížnosti studia.

Jinak nemá cenu diskutovat s lidmi, kteří tady deklarují jak jsou humanitní předměty a obory směšně lehké a vystupují z pozice těch, kteří mají právo posuzovat náročnost oboru pomalu jako akreditační komise.
----------
Díky, že jsi nám sdělila, že s námi nebudeš diskutovat (po čtvrté).

Ale díky, nemám zájem, stejně jako nemám zájem se dále zúčastňovat diskuzí s lidmi Tvého kalibru.
-----------
Opět znovu díky, že jsi nám sdělila, že s námi nebudeš diskutovat (po páté) :).
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 19:05:37
drž hubu: Nenapsala jsem "Jsi trapný", ale že tyto diskuze jsou už trapné a ohrané. Což koneckonců napsala i ilustrace, zajímavé je, že té nic nevyčítáš, ale mně ano.
Zase Tvůj pokus o provokaci, flame?
Jinak nemá cenu diskutovat s lidmi, kteří tady deklarují jak jsou humanitní předměty a obory směšně lehké a vystupují z pozice těch, kteří mají právo posuzovat náročnost oboru pomalu jako akreditační komise.
A s Tebou už vůbec ne, Ty nechceš diskutovat, Ty chceš jen dokázat, že jsem arogantní, hysterická a donutit mě k tomu, abych stáhla ocas a tvrdila o sobě něco, co mi tady vnucuješ.
Ale díky, nemám zájem, stejně jako nemám zájem se dále zúčastňovat diskuzí s lidmi Tvého kalibru.
Smajlík  jájsemnegeniální
01.06.2012 19:05:05
libik: Hele ale v tomhle fakt není žádná objektivní pravda. Teď mě napadla třeba medicína - určitě by se všechny ty šprťounské typy dokázaly naučit kompletní anatomii a věci kolem toho, ale jakmile by třeba začala praxe a on by musel řezat do mrtvol a vytahovat jim orgány, tak by se složil.
Smajlík  Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 19:01:46
laylaa : Ty jo, ten jsem se snažil najít už několikrát a nějak se to nedaří vygooglit... Ono bohužel, když zadáš do googlu "obtížnost fakult" nebo něco podobného, tak je tam dost balastu kolem.

Bylo to 10 nejtěžších fakult.
Pamatuji si, že na prvním místě byla jaderka, na čtvrtém matfyz, že tam snad nikde nebyla medicína a víc si nepamatuji :).
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 19:00:17
Libik: ty seš fakt debil
Smajlík  TVÁ PŘEZDÍVKA
01.06.2012 18:54:22
jájsemnegeniální: Tak mi vysvětli jednu věc, jak to, že libik založil diskuzi, kterou podal slušně, bez urážení a sprostých slov a zeptal se přímo na otázku... Jak to, že ich mu dovedla odpovědět naprosto normálně a bez zbytečných útoků. Jak to, že Perpetuum silentium mu začal jeho argumenty zpochybňovat normální a dospělou diskuzí? Stejně jako Hans28?

Jen ty jsi mu začala nadávat "Jsi trapnýýý!" a "sežral jsi všechnu moudrost světa" a "já stejně ty vaše nesmysly nečtu" a "hrajete si na polobohy", ty si s takových chováním snad nemyslíš, že se chováš slušně a dospěle... Jestli tohle není hysterie a arogance, tak já jsem čínský Bůh srandy..

Přestaň se chovat arogantně a já tě přestanu napadat...
 drž hubu Muž22 Kategorie
01.06.2012 18:51:53
Pitvejte se v tom, co jsem vám napsala, klidně dál, já už Ty vaše příspěvky stejně nečtu, je to bezpředmětné a pořád stejné, vy jste polobozi, já jsem ta zlá a arogantní. Každý, ať si to přebere, jak chce.
------------
Jsem rád, že jsi mi oznámila, že nebudeš číst naše příspěvky :). Jinak já o tobě nikdy netvrdil jestli jsi zlá nebo arogantní ani opak. Obecně jsem neprojevil žádné emoce či osobní hodnocení vůči tvé osobě.

Já s lidmi vašeho kalibru odmítám dále diskutovat, ale evidentně jste to ještě nepochopili a snažíte se o další provokace, abyste pak mohli vytahovat "důkazy" o mé aroganci.
Snažte se dál, ale máte to marný, já už na vás reagovat v této diskuzi nebudu, klidně se tu sežerte navzájem.
jájsemnegeniální
-----------
Nevšiml jsem si, že bych tě někde provokoval, nicméně jsem opět rád, že jsi nám sdělila, že s námi nechceš diskutovat :).

Teda a tou poslední větou jsi mě doopravdy zasáhla do srdce, normálně se teď za sebe stydím a je mi moc líto, že jsem tvé věcné argumenty nedokázal vnímat dřív a nedokázal jsem je ocenit.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:50:55
Cituji:

"A že žádanost a platové ohodnocení nic nevypovídá o náročnosti studia? Tak to se tedy velice mýlíš."

Tak sorry, z týhle věty jsem nějak usoudila, že z platového ohodnocení vyvozuješ náročnost studia. Asi jsem ji špatně pochopila.

Teď bych prosila ty statistiky o obtížnosti fakult. Opravdu mě to zajímá, jestli něco takovýho existuje, chci to vidět.
Smajlík  laylaa
01.06.2012 18:47:51
Nojo neplyne, škoda...
 ergo
01.06.2012 18:42:35
samozřejmě (proto taky vznikla fuzzy logika), ale i přes jistou vágnost nelze popírat, že tyto dva výroky snižují obtížnost technických škol. Tedy přesněji
Ty technické předměty nejsou o tolik moc těžší (než humanitní).
ergo
---------
Ne, to z daných výroků neplyne. A to dokonce pořád i bez té ironie. I když s ní je to jednoznačné.

Výrok 1 Tak jsem nakonec zjistil, že mezi humanitními a technickými školami nakonec není tak velký rozdíl.

Výrok 2 Ty humanitní předměty jsou na obou školách směšně lehké.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:41:13
libik: Tak u nás na fakultě před dvěma lety obojí percentil 180 (OSP + ZSV), což je naprosto srovnatelné s právy v Praze (kde jsou navíc ještě bonifikace za maturu s vyznamenáním a jazykový certifikát), takže na práva v Praze se může dostat větší debil než k nám.
 Pralinka
01.06.2012 18:41:00
libik: Tak s tím samozřejmě souhlasím. Kvalita studia by měla být daleko vyšší. Konečně si taky jednou napsal něco rozumného. :)
Jinak ta objektivita, kterou se tak chlubíš, ti podle mě chybí. V tomhle totiž pravda neexistuje. Například pro tebe, technika, by bylo neskonale těžké, ne-li nemožné vystudovat například kulturní antropologii, nebo filosofii, protože by ses tam ukousal nudou. :D Já bych zase nikdy nedokázal vystudovat třeba nějakou matematickou školu, protože matematiku jsem vždycky nejvíc nenáviděl a plaval jsem v ní, ale když už mi teklo do bot, dokázal jsem se všechno naučit na jedničku.
Smajlík  Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 18:39:37
libik, drž hubu: Pitvejte se v tom, co jsem vám napsala, klidně dál, já už Ty vaše příspěvky stejně nečtu, je to bezpředmětné a pořád stejné, vy jste polobozi, já jsem ta zlá a arogantní. Každý, ať si to přebere, jak chce.
Já s lidmi vašeho kalibru odmítám dále diskutovat, ale evidentně jste to ještě nepochopili a snažíte se o další provokace, abyste pak mohli vytahovat "důkazy" o mé aroganci.
Snažte se dál, ale máte to marný, já už na vás reagovat v této diskuzi nebudu, klidně se tu sežerte navzájem.
Smajlík  jájsemnegeniální
01.06.2012 18:39:35
Dobře, ten průzkum obtížnosti jednotlivých fakult by mě zajímal. Co se týče nástupních platů, před pár lety jsem četla v nějakym studentskym časopise statistiku. Nejvyšší průměrný nástupní plat ze všech fakult v ČR měli absolventi FIS VŠE. Chceš říct, že je to nejtěžší fakulta v republice?
laylaa
---------
IMPLIKACE!
Já snad založím kurzy implikace na zpovědnici :).

Takže znova.
Fakt, že z "A plyne B" neznamená, že musí platit i "B plyne A".

Tedy pokud já tvrdím, že náročnost studia MÁ VLIV na výši platů, pak to NEZNAMENÁ, že to musí platit i obecně, tedy že VÝŠE PLATŮ má vliv na NÁROČNOST STUDIA.

To je to samé jako bych řekl "Všechny dospělé labutě jsou bílé" a ty jsi mi odpověděla "Všechno co je bílé jsou labutě, jo? A co třeba vraník, ten není bílý"
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:37:12
samozřejmě (proto taky vznikla fuzzy logika), ale i přes jistou vágnost nelze popírat, že tyto dva výroky snižují obtížnost technických škol. Tedy přesněji
Ty technické předměty nejsou o tolik moc těžší (než humanitní).
 ergo
01.06.2012 18:34:12
Já teda nechápu, jak můžeš všechny humanitní obory házet do jednoho pytle. Jsou pseudoobory, kde berou každýho debila, ale na např. na práva, psychologii, politologii se opravdu každej nedostane. To, že se každej někam dostane, je dáno obrovskou nabídkou oborů...a je jasný, že tolik kvalitních lidí prostě není.
Pralinka
-------------
Psal jsem, že existuje pár specifických oborů (práva do nich jednoznačně patří).

O psychologii a politologii bych ale docela pochyboval.


Náročnost studia samozřejmě nesouvisí s pozdějším uplatněním. Například moje teta má doktorát z ekologie s červeným diplomem a jednalo se o nesmírně náročné studium. O práci v oboru však ani nezavadila. Nevím proč, ale rozhodně to vyvrací tvou premisu, že náročnost studia je přímo úměrná pozdějšímu uplatnění.
Hans28
-------------
Cože? Já psal, že cituji : "Samozřejmě opět se člověk musí dívat i na další souvislosti, někdy to může znamenat hodně, někdy málo, to záleží až na tom, jak se celá mozaika poskládá dohromady a z ní pak jdou vyvodit důsledky."

A už vůbec jsem nikde nepsal, že náročnost je "přímo úměrná".

No comment.
Ty by sis s libikem mohl podat ruce, oba jste sežrali všechnu moudrost světa, njn, ještě vás život dost neprofackoval, ale oží mlýny melou pomalu, avšak jistě.
A pro Tvoji radost sem dám toho smajla znovu.
jájsemnegeniální
--------------
Nesežral jsem všechnu, ale sežral jsem jí víc, než většina lidí, to je pravda. Holý fakt. S tím nic nenadělám. Výborné analytické schopnosti, objektivní myšlení a schopnost dívat se na daný problém z mnoha stran, mi dává oproti většině populace náskok. Nechlubím se, pouze hodnotím.

Jinak i kdyby boží mlýny mlely, pochybuji, že se dopouštím něčeho, kvůli čemu by mě měly semlít.
Že boží mlýny nemelou, je myslím docela patrné zde : http://cs.wikipedia.org/wiki/Jind%C5%99ich_Boblig

Jo a mimochodem které humanitní obory konkrétně považuješ za zcela nedůležité, jednoduché a primitivní? A které naopak považuješ za obtížné, důležité a užitečné? Jen tak pro zajímavost, abych lépe věděl, jaké názory vlastně zastáváš.
Hans28
------------
Důležité jsou všechny, nikoli však s dnešní obrovskou kapacitou, masovostí a lehkou obtížností.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:32:32
Pralinka: Proc berou na humatni 1/10 a na techniku je jasny, protoze na humatni chce (nelogicky) vic lidi , i kdyz s technik je obecne lepsi uplatni. To ze kazdyho vemou je sice fakt, ale dozenou to tim že ji dokoncí 2:10 zbytek tam zahodi minimalne pul roku zivota.

Jinak porvnaval bych konkretni skoly. Ono humatnitni neni jako humatni a technika, neni jako technika I kdyz mne ted nenapada zadna technika o jejiz absoluventech by se tvrdilo ze jsou k nicemu.
 dododo
01.06.2012 18:28:51
Dobře, ten průzkum obtížnosti jednotlivých fakult by mě zajímal. Co se týče nástupních platů, před pár lety jsem četla v nějakym studentskym časopise statistiku. Nejvyšší průměrný nástupní plat ze všech fakult v ČR měli absolventi FIS VŠE. Chceš říct, že je to nejtěžší fakulta v republice?
 laylaa
01.06.2012 18:26:02
Výrok 1 Tak jsem nakonec zjistil, že mezi humanitními a technickými školami nakonec není tak velký rozdíl.

Výrok 2 Ty humanitní předměty jsou na obou školách směšně lehké.

Ergo: Tecchniké předměty jsou rovněž směšně lehké
Ergo
---------------
Bohužel, "není tak velký rozdíl" != "jsou stejné"

A to ještě pomíjím tu ironii :). (ano, svět není čistě exaktní - tedy v podstatě je, ale je natolik složitý, že jeho exaktnost nedokážeme ani přístroji ani vlastní snahou jasně ukázat - čili ne vždy musí být korektní převádět text do výroků doslova, pokud to tak nebylo myšleno)
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:24:46
libik: Jo a mimochodem které humanitní obory konkrétně považuješ za zcela nedůležité, jednoduché a primitivní? A které naopak považuješ za obtížné, důležité a užitečné? Jen tak pro zajímavost, abych lépe věděl, jaké názory vlastně zastáváš.
 Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 18:23:23
jájsemnegeniální: Pokud existuje něco jako boží mlýny, tak rozhodne nepotrestá ty slušné, co se chovají rozumě.

Ale spíše ty útočné a arogantní. Třeba tebe...

"Ty by sis s libikem mohl podat ruce, oba jste sežrali všechnu moudrost světa," - typický arogantní útok.

Jo a nezapomeň smajla, hulváte ;)
 drž hubu Muž22 Kategorie
01.06.2012 18:22:15
Výrok 1 Tak jsem nakonec zjistil, že mezi humanitními a technickými školami nakonec není tak velký rozdíl.

Výrok 2 Ty humanitní předměty jsou na obou školách směšně lehké.

Ergo: Tecchniké předměty jsou rovněž směšně lehké
 Ergo
01.06.2012 18:22:00
Měl jsi nějaký volitelný C předmět z humanitního oboru a už z toho usuzuješ na celkovou úroveň, no jo
-------------
Kdepak, nikdy jsem netvrdil, že jsou moje soudy o humanitních předmětech postavené na těch dvou humanitních předmětech, které jsem studoval. Opět je to v zásadě chybně použitá implikace. Já tvrdím "A a B", přičemž ty si z toho vyvozuješ "z A plyne B".
Naopak, kdybych to hodnotil podle těch humanitních předmětů, co jsem měl, byli by jste na tom lépe než jste teď, protože reálná užitečnost by se držela na stejné úrovni, ale navíc bych musel uznat, že ty humanitní obory aspoň zajímavým a správným způsobem rozšiřují rozhled.
Z toho, co jsem ale měl možnost vidět, tak velká část předmětů jsou nesmyslným balastem, který je nejen nepoužitelný v praxi, ale k tomu ještě člověku nic nedá.

ztrapňuješ tady akorát sám sebe, tohle téma už je na Zpovědnici tak trapné a ohrané, jak nic.
--------------
Ty ztrapňuješ sebe, protože říkat o někom, že se ztrapňuje je na Zpovědnici trapné a ohrané ještě delší dobu :).

Ne, nebudu obhajovat svůj obor, vím, že to zadarmo rozhodně nemám, jsem si jistá, že toho ze svého oboru vím daleko více, než Ty nebo studenti techniky a to mi stačí...Nemusím to vykřikovat do světa a ponižovat kvůli tomu studenty techniky...
Narozdíl od některých...
jájsemnegeniální
--------
A co máš za obor? Jak jsem psal, existuje pár výjimečných, specifických humanitních oborů, které lze označit za užitečné a některé dokonce i za lehce obtížné.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:21:23
drž hubu:
No comment.
Ty by sis s libikem mohl podat ruce, oba jste sežrali všechnu moudrost světa, njn, ještě vás život dost neprofackoval, ale oží mlýny melou pomalu, avšak jistě.
A pro Tvoji radost sem dám toho smajla znovu.
Smajlík  jájsemnegeniální
01.06.2012 18:21:06
libik: Náročnost studia samozřejmě nesouvisí s pozdějším uplatněním. Například moje teta má doktorát z ekologie s červeným diplomem a jednalo se o nesmírně náročné studium. O práci v oboru však ani nezavadila. Nevím proč, ale rozhodně to vyvrací tvou premisu, že náročnost studia je přímo úměrná pozdějšímu uplatnění.
 Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 18:19:39
jájsemnegeniální: Už jsi zase arogantní.

Nemůžeš mu odpovědět normálně bez toho abys mu nadala "že se ztrapňuje"? A opět smajlík "to je fuk"...

Zvláštní, že to těch dalších pár desítek uživatelů v pořádku zvládlo...
 drž hubu Muž22 Kategorie
01.06.2012 18:18:44
libik: To nepopírám, ale je rozdíl, jestli někoho vezmou s percentilem 90 a s percentilem 50. Já teda nechápu, jak můžeš všechny humanitní obory házet do jednoho pytle. Jsou pseudoobory, kde berou každýho debila, ale na např. na práva, psychologii, politologii se opravdu každej nedostane. To, že se každej někam dostane, je dáno obrovskou nabídkou oborů...a je jasný, že tolik kvalitních lidí prostě není.
 Pralinka
01.06.2012 18:18:15
Perpetuum silentium: Aha, tak to ne :-D Já jsem v prváku, takže vůbec nevím,o koho jde:-)) Btw sama jsem se snažila najít práci se školou "informatiky a podnikání", ale skoro nikde mě nechtěli ...
 Otrokyně Žena99 Kategorie
01.06.2012 18:15:40
aha, takže na základě uplatnění hodnotíš, jaká je náročnost oboru, resp. předmětů na něm, o ničem jiném jsi totiž v této diskusi původně nepsal. Nějak se do toho motáš. Jestli máme takové studenty na ČVUT, bojím se sáhnout na vypínač. =)
Perpetuum silentium
--------
Opět klasická demagogie.
Z toho, co jsem psal, jasně vyplývalo, že je to jeden z mnoha faktorů. Pokud chceš svět hodnotit objektivně, nemůžeš vytrhnout co se ti hodí (jako v tomto případě jedno slovo "uplatnění"), musíš se na daný problém podívat z co nejširšího hlediska a ano, i uplatnění absolventů má nějaký důvod (viz jak jsem teď naposled psal s jaderkářema - i když pracují mimo obor, co studovali a jsou bez praxe, mají obyčejně vysoce nadstandardní platy - čistě kvůli obtížnosti jejich studia, ničemu jinému).

Samozřejmě opět se člověk musí dívat i na další souvislosti, někdy to může znamenat hodně, někdy málo, to záleží až na tom, jak se celá mozaika poskládá dohromady a z ní pak jdou vyvodit důsledky.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:14:38
Měl jsi nějaký volitelný C předmět z humanitního oboru a už z toho usuzuješ na celkovou úroveň, no jo, ztrapňuješ tady akorát sám sebe, tohle téma už je na Zpovědnici tak trapné a ohrané, jak nic.
Ne, nebudu obhajovat svůj obor, vím, že to zadarmo rozhodně nemám, jsem si jistá, že toho ze svého oboru vím daleko více, než Ty nebo studenti techniky a to mi stačí...Nemusím to vykřikovat do světa a ponižovat kvůli tomu studenty techniky...
Narozdíl od některých...
Smajlík  jájsemnegeniální
01.06.2012 18:14:18
No já se do toho nechci nějak vměšovat, protože tuhle diskuzi nechápu, ale uplatnění může být obtížné podle toho, co člověk dělá. Je dost rozdíl například sedět někde v redakci a vydávat edice, když si ten materiál nejdříve musí člověk sám najít a zpracovat.... Stejně tak VŠ profesoři jsou vytížení obvykle neúměrně, podle mě tedy závisí na tom, kam se člověk dostane sám vlastní pílí. Bohužel i ta blbá "redaktorka" musí umět editovat text a vědět, co vydat lze a co ne. A mít holt vystudováno i na to, co reálně dělat nebude - proto by každej člověk s VŠ měl podle mě uplatnit svoje schopnosti co nejlépe a nepodceňovat se.
 Otrokyně Žena99 Kategorie
01.06.2012 18:12:01
Otrokyně: jestli to počítám správně a jsi ve třetím ročníku, je o rok výše a momentálně baští v Nizozemí sýry. Jestli ho potkáváš na chodbě, jeho výšku nepřehlédneš.
A jestli jezdíš do Sobotky, je jasné, o koho jde. =)
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 18:11:42
Takže o žádném relevantním výzkmu nevíš. Žádanost na trhu práce a platové ohodnocení opravdu neříká nic o náročnosti studia.
laylaa
-------------
Dal jsem pouze pár příkladů, které jsem narychlo vygooglil.

O samotné náročnosti studia nejlépe hovoří čísla, jak jsem hovořil - a to, kolik studentů se na humanitní školy dostane a kolik jich uspěje (obojí je nesmírně velké). Prostě tolik inteligentních lidí tu být nemůže.

Existují průzkumy obtížnosti jednotlivých fakult (nejtěžší je mimochodem ČVUT-FJFI) a další záležitosti. Je tu mnoho faktorů a mnoho prostředků, všechny však ukazují jediným směrem.

A že žádanost a platové ohodnocení nic nevypovídá o náročnosti studia? Tak to se tedy velice mýlíš. Třeba absolventi zmiňované FJFI mají velice často nástupní platy (nebo jim tak vzrostou krátce po nastoupení) 40-80 tisíc a to i když nepracují v oboru a dokonce ani nemají žádnou praxi (při jejich obtížnosti studia na to nemají vážně čas).
Proč? Protože jenom tím, že tak obtížnou školu dokončili, ukázali, že musejí být vysoce odolní proti stresu, velice chytří, schopni učit se mnoho nových věcí a také je adekvátně aplikovat.
A na to zaměstnavatelé slyší.

V dnešní době, kde na většinu škol berou na základě OSP, bych neřekla, že je to výběr z debilů...
Pralinka
------------
Ale ve výsledku se prakticky každý někam dostane, tak jaký "výběr"...
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:09:31
Perpetuum silentium: Jo? :-) A jak se jmenuje? Třeba ho znám! :-D Tam bys spočítal kluky na prstech jedné ruky.
 Otrokyně Žena99 Kategorie
01.06.2012 18:08:30
libik: aha, takže na základě uplatnění hodnotíš, jaká je náročnost oboru, resp. předmětů na něm, o ničem jiném jsi totiž v této diskusi původně nepsal. Nějak se do toho motáš. Jestli máme takové studenty na ČVUT, bojím se sáhnout na vypínač. =)
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 18:06:09
Otrokyně: u vás na oboru mám kolegu. To je právě obor, který musí mít člověk doopravdy rád. =)
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 18:05:28
á hodnotím chuť vína, nikoliv náročnost jeho výroby. To jsi stále ještě nepochopil. Máúcta. =)
Perpetuum silentium
----------
Já chápu vše velmi dobře.

Dle tvé logiky - já taky nehodnotím, jak je složité vytvořit, vést a řídit humanitní obor, ale pouze jeho "chuť" - tedy výsledky, obtížnost, uplatnění absolventů apod.

****

Nicméně promiň, argument "zkus se naučit např. středověkou latinu a pak hodnotit náročnost studia" je opravdu TOTOŽNÝ s tím "zkus prvně natočit nějaký úspěšný film a pak teprve nějaký hodnoť"
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 18:02:18
Tak já se hlásila na FF UK minulej rok, na obor čjl, a přihlásilo se nějak 548 uchazečů, z toho bylo přijato 156. Ale reálně nás tam studuje odhadem 80... Jinak řekla bych že bohemistiku nebude dávat levou zadní každej, kdo k tomu nemá vlohy, přijímačky byly pro mě osobně celkem náročný.
 Otrokyně Žena99 Kategorie
01.06.2012 18:02:01
libik: V dnešní době, kde na většinu škol berou na základě OSP, bych neřekla, že je to výběr z debilů...
 Pralinka
01.06.2012 18:01:44
Takže o žádném relevantním výzkmu nevíš. Žádanost na trhu práce a platové ohodnocení opravdu neříká nic o náročnosti studia.
 laylaa
01.06.2012 17:58:37
libik: já hodnotím chuť vína, nikoliv náročnost jeho výroby. To jsi stále ještě nepochopil. Máúcta. =)
Smajlík  Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 17:58:04
ilustrace : A pracuješ aspoň v oboru a máš lepší plat, než mají lidé bez VŠ? Pokud ano, pak to aspoň v tvém případě nebylo zbytečné.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:56:09
- zkus se naučit např. středověkou latinu a pak hodnotit náročnost studia.
-------------
Až natočíš film, napíšeš knihu a staneš se českou republikou, tak tak rád učiním :).


Já na rozdíl od tebe, algebro, netvrdím, jak jsou technické školy stupidní.
-------------
To ne, ale dáváš (na rozdíl ode mě), nesmyslné a nesplnitelné úkoly - pro někoho, kdo se latinsky neučil, že...

Ale to už ti zde říkalo více lidí, že jsi v tom svém hodnocení mimo. Humanitní studia nejsou jen o tom učit se kvanta textu.
Perpetuum silentium
-------------
Jj, je to převážně o kvantech neužitečných informací obecně, nemusí to být pouze text.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:54:08
Už je to únavný.

Vystudovala jsem historii. Myslim si, že je to užitečnej obor, studium historie není jen samotný dějepis, ale veškerý PVH, dějiny umění, dějiny vzdělávání, vědy, techniky, latina, němčina a je plnej skrytejch souvislostí. Je to obor hodně obsáhlej a musí člověka bavit. Co studuje někdo jinej je mi u zadku a stejně tak je mi u zadku náročnost jiných oborů. Je mi v podstatě jedno, jak je kterej obor náročnej - snad se vysoká škola nestuduje pro její náročnost nebo nenáročnost, ne.

Naopak si myslim, že tohle porovnávání značí nejistotu toho srovnávajího. Já nevim, proč mají technicky založení tuhle potřebu. (ovšem zajímavý je, že to jsou většinou trdla, který tu školu ještě nebyli schopný ani dostudovat-tím nenarážím samozřejmě na tebe, ale myslim to obecně)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
01.06.2012 17:47:00
libik:
"Ovšem jakkoli to neříká nic o náročnosti studia"
- zkus se naučit např. středověkou latinu a pak hodnotit náročnost studia.

Já na rozdíl od tebe, algebro, netvrdím, jak jsou technické školy stupidní. Ale to už ti zde říkalo více lidí, že jsi v tom svém hodnocení mimo. Humanitní studia nejsou jen o tom učit se kvanta textu.
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 17:45:26
Je to objektivní pravda nebo tvůj subjektivní názor? Dělal na to někdo výzkum?
laylaa
-----------
Výzkumů přímých i nepřímých je... Od toho, jestli daný člověk pracuje v oboru, přes jeho průměrný nástupní plat či plat po pěti letech, přes čistou statistiku, kolik lidí je schopno dané školy udělat až po nezaměstnanost absolventů...

http://hn.ihned.cz/c1-38244250
http://tinyurl.com/d5cbau9
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:44:43
pseudointelektuální poměřování velikosti penisu :D
 lalalalaúúú
01.06.2012 17:40:36
Tak domácí úkol pro libika. Hans to může vzít jako přípravu na své budoucí studium. Takže, Bc. libiku, udělej nám:
1, přepis
2, překlad
3, dataci listiny na základě datovací formule

Když uděláš listinný rozbor, dostaneš bludišťáka navíc =)

http://tinyurl.com/cshgjf3
Perpetuum silentium
-------------
A to má dokazovat konkrétně co?
Že tam aspoň něco po vás na humanitní škole chtějí? To ano, to dokazuje, to jsem však nikdy nepopíral.
Ovšem jakkoli to neříká nic o náročnosti studia. Navíc po mně chceš úkol, na jehož vypracování se vyžadují mnohé zkušenosti, které nemám.

Ale jestli si chceš něco zkusit ty, zkus zvládnout aspoň jednu kapitolu algebry. Ta se bere hned v prváku, nejsou na ní potřeba prakticky žádné předchozí znalosti (ani matematiky ani ničeho jiného) a měl by jí tedy zvládnout každý : ftp://math.feld.cvut.cz/pub/olsak/linal/linal.pdf

PS : Přeskoč gaussovu eliminační metodu (ta je tam jakoby "navíc") a vzhůru na kapitolu "1. Lineární prostor, grupa, teleso".

A úkol tvůj nechť bude : "Zdůvodněte, proč množina {a + b*odmocnina(3); a,b "je prvkem" Q} tvoří podtěleso tělesa R (s obvyklými operacemi).

Tohle se po studentech, kteří právě nastoupili na VŠ požaduje už nějaký třetí týden studia (a pak to dost zrychlí, aby se stihlo dalších 10 kapitol, kde každá vyžaduje velmi dobrou znalost kapitol předchozích, protože na nich staví).
Přičemž nad tím netráví 3 týdny, jeden týden na rozkoukání, druhý týden s gaussovkou, třetí týden se bere ta kapitola, co jsem ti poslal.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:37:16
Je to objektivní pravda nebo tvůj subjektivní názor? Dělal na to někdo výzkum? Třeba že by nechal každého z testovací skupina vystudovat obě školy a porovnal úspěšnost? Já jsem si teda poměrně jistá, že by pro mě bylo o dost jednodušší vystudovat technickou školu než některé typy humanitních. Spousta studentů humanitních by asi technickou nevystudovala, ale myslím, že naopak to platí taky. Lidi z technickejch maj třeba často problémy s cizími jazyky nebo z učením předmětů, kde je nutná dobrá paměť a nestačí logické myšlení. Znám i pár lidí, co zdrhli z ekonomky na čvut, protože se nedokázali dostat přes okecávací předměty typu management a marketing, které většina považuje za dávačky.
 laylaa
01.06.2012 17:28:52
A ty jsi ty humanitní předměty studoval na obou typech škol? To bych taky mohla začít tvrdit, že matfyz je škola pro blbce, protože u nás na ekonomce byla matika směšně lehká.
laylaa
------------
Jenže to není pravda.
To co říkám já, pravda je.

Tak uplatnění studentů samozřejmě nesouvisí s náročností studia a nevím jaké práce jsi viděl, ale já viděl i několik velmi kvalitních prací. Neuraz se, ale přijde mi trochu hloupé hodnotit celek na základě jeho nepatrných útržků. Nebo mi to přijde spíše provokativní. ;)
Hans28
-----------------
Panebože, panebože....
Znova!!! IMPLIKACE! Vážně, projdi si to, dopouštíš se základních logických klamů, a ani o tom nevíš.

Abych byl přesný "Já jsem viděl i několik velmi kvalitních prací" - to je přesně ten příklad nepochopení implikace. To, že někdo udělá kvalitní práci (a to nepopírám, že takoví jsou) přece JAKKOLI nic nemění na tom, s čím se dá prolézt a tedy i s obtížností studia obecně.

Dále :
Uplatnění studentů samozřejmě ZÁVISÍ na náročnosti studia, protože náročnější studium zvládnou pouze ti chytřejší a schopnější, čímž by logicky jejich titul získal větší váhu a tím by i získali lepší pracovní příležitosti.

"na základě jeho nepatrných útržků"
Nepatrných? Něco z toho jsou osobní zkušenosti, ty se dají nazvat nepatrné (leč poučné), ale tu smutnou statistiku masovosti a obtížnosti humanitních škol dokládají čísla (kolik studentů se dostane na VŠ, kolik z nich uspěje, jaké pak mají uplatnění) a ty bohužel nejsou nepatrná, naopak jsou do nebe volající.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:26:24
Tak domácí úkol pro libika. Hans to může vzít jako přípravu na své budoucí studium. Takže, Bc. libiku, udělej nám:
1, přepis
2, překlad
3, dataci listiny na základě datovací formule

Když uděláš listinný rozbor, dostaneš bludišťáka navíc =)

http://tinyurl.com/cshgjf3
Smajlík  Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 17:21:38
libik: Tak uplatnění studentů samozřejmě nesouvisí s náročností studia a nevím jaké práce jsi viděl, ale já viděl i několik velmi kvalitních prací. Neuraz se, ale přijde mi trochu hloupé hodnotit celek na základě jeho nepatrných útržků. Nebo mi to přijde spíše provokativní. ;)
 Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 17:19:37
A ty jsi ty humanitní předměty studoval na obou typech škol? To bych taky mohla začít tvrdit, že matfyz je škola pro blbce, protože u nás na ekonomce byla matika směšně lehká.
Smajlík  laylaa
01.06.2012 17:16:00
já mohu hodnotit film na základě toho, že jsem ho viděl či to pivo na základě toho, že jsem ho pil. A případně i školu na základě toho, pakliže jsem na ní studoval. Pakliže ne, je mé hodnocení, v tomto případě tvé, naprosto bezpředmětné a navíc mimo mísu.
Perpetuum silentium
-------------
Viděl jsem co se po hum. studentech požaduje, viděl jsem jejich bakalářské práce hodnocené známkou "A", znám pár lidí, kteří byli rádi, že dokončili střední, byli úplně blbí a teď si vesele studují humanitní školu, znám statistiky celkového přijetí a úspěšnosti studentů VŠ škol, slyšel jsem dost o jejich reálném uplatnění a nástupních podmínkách obecně (tj. často končí jako operátoři v telefonních společnostech nebo v podchodech nabízejí tarify - což zvládá i bývalá spolužačka, co má jenom základku).

Takže ne, to hodnocení není bezpředmětné.

libik: Tak to byl hodně slabý argument. :) Právě že ty hodnotíš film, který jsi neviděl a víno, které jsi neochutnal. :)
Hans28
----------
Viz to, co jsem teď napsal silentiovi - ten film jsem viděl moc dobře a vína jsem bohužel taky vypil moc. Výsledky jsou děsivé.
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:12:54
libik: Na tomto zakládáš své mínění? Aha. Alespoň vím, s kým mám tu čest. :-D
Smajlík  Roxiroxolan Muž23 Kategorie
01.06.2012 17:11:44
libik: "Vlastnost "lehký, primitivní" je už apriory určen samotným slovem "humanitní"

- dáme si nějaký domácí úkol z humanitního předmětu? =)
Smajlík  Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 17:11:04
libik: Tak to byl hodně slabý argument. :) Právě že ty hodnotíš film, který jsi neviděl a víno, které jsi neochutnal. :)
Smajlík  Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 17:10:48
libik: já mohu hodnotit film na základě toho, že jsem ho viděl či to pivo na základě toho, že jsem ho pil. A případně i školu na základě toho, pakliže jsem na ní studoval. Pakliže ne, je mé hodnocení, v tomto případě tvé, naprosto bezpředmětné a navíc mimo mísu.
Smajlík  Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 17:10:10
Co je na tom výroku analytického? Jedná se pouze o tvůj osobní názor. V této problematice navíc neexistuje objektivní pravda, což bys měl vědět. Pokud jsi ovšem tak chytrý, jak tvrdíš. :-)
Roxiroxolan
------------
Vlastnost "lehký, primitivní" je už apriory určen samotným slovem "humanitní"
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:07:45
tak až na nějakém budeš studovat, teprvě pak hodnoť náročnost onoho jednoho humanitního oboru. =)
Perpetuum silentium
----------
Ok, a ty až natočíš film, tak se teprve opovaž o něm říci, jestli je dobrý/špatný. A až sám v sudu necháš vykvasit své první pivo, pak hodnoť, jak pivo chutná. A dokud nezaložíš vlastní vinici a nevytvoříš si vlastní víno, tak nehodnoť kvalitu vína. A dokud se z tebe nestane česká republika, tak se opovaž hodnotit českou republiky...
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 17:05:19
libik: Co je na tom výroku analytického? Jedná se pouze o tvůj osobní názor. V této problematice navíc neexistuje objektivní pravda, což bys měl vědět. Pokud jsi ovšem tak chytrý, jak tvrdíš. :-)
 Roxiroxolan Muž23 Kategorie
01.06.2012 17:04:02
A obor "Softwarové technologie a management" má nějaký humanitní předměty?
drž hubu
------------
Jojo, myslím že jsme potřebovali 4 kredity... A mimoto to byl bakalářský obor, teď už jsem na magistrovi. A teď potřebujeme myslím jenom 2 kredity.

Na bakaláři jsem si vybral Historii 1,2, a musím uznat, že to bylo bezvadný a konečně jsem pochopil, jak by se měla historie vyučovat :). Tedy hlavní pozornost si vzít z toho "proč, jak" a ne "kdy, kde" - a tedy mít možnost se i z historie poučit.

A to mě by zase zajímalo proč to někoho z humanitky sere, že technika prostě náročnější bude, když si studuje obor který chtěl? Být na lehčí škole je snad spíš výhoda než nevýhoda ne?
Vymítač bobrů
-----------
Pokud na tu školu nebude dávat prostředky stát a nebudou z ní vycházet Ing., tak pro mě za mě... Ale stát na ty školy prostředky dává a nemalé.
Kromě toho lehké VŠ znevažují tituly v dané zemi obecně, což je silně kontraproduktivní pro všechny zúčastněné.
(tj. aby ses udržel s ostatními, musíš jít na VŠ i když je ti prakticky k ničemu, přičemž v jiném systému bys mohl už 5 nebo víc let pracovat a budovat si kariéru.
A ti velmi chytří, co by i obtížnou VŠ zvládli lehce se zase dostanou na úroveň těch podprůměrných)
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 16:59:28
libik: tak až na nějakém budeš studovat, teprvě pak hodnoť náročnost onoho jednoho humanitního oboru. =)
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 16:58:42
Vymítač bobrů: Jsi skutečně tak hloupý, nebo to byl jen trapný a nevydařený pokus o rozflamování diskuse?
 Roxiroxolan Muž23 Kategorie
01.06.2012 16:57:59
Kde bereš tu jistotu, že každý humaniťák musí nutně chtít obhajovat svůj obor?
ich
------------
Vidíš a to je přesně ono.
Nechápeš co je implikace. Jak se pak chceš prosadit v normálním životě, kde máš prakticky jednu implikaci vedle druhé?
Pro připomenutí : Když z "A" plyne "B", tak to neznamená, že musí i z "B" plynout "A".

To by mě teda zajímalo, proč na technický školy berou každýho debila a na "humanitky" berou tak 10 % nejlepších...
------------
Protože prakticky všichni, kdo ukončili střední vzdělání se hlásí na humanitku, protože ví, že na nic jiného nemají.
Téměř všichni opravdu schopní lidé jdou na technické školy (kromě pár výjimek a specifických, obtížných oborů).
Čili vybíráš 10procent z debilů. A hlavně ani těch 10 procent není tak docela pravda, protože na nějakou VŠ (převážně humanitní) se nakonec tuším dostane více než nějakých 75procent absolventů střední školy.

A jaký že to humanitní obor jsi vystudoval?
Perpetuum silentium
----------
Žádný

Dokaž to.
Roxiroxolan
--------
Ten výrok je prakticky analytický :).
 libik Muž32 Kategorie
01.06.2012 16:55:55
Vymítač bobrů: také mi nedá se nezeptat, jakou humanitní školu jsi studoval? =)
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 16:54:16
A to mě by zase zajímalo proč to někoho z humanitky sere, že technika prostě náročnější bude, když si studuje obor který chtěl? Být na lehčí škole je snad spíš výhoda než nevýhoda ne?
 Vymítač bobrů Muž23 Kategorie
01.06.2012 16:53:43
drž hubu: na ČVUT máš povinné nějaké humanitní minimum. Učí tam prof. Efmertová dějiny vědy a techniky.
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 16:51:29
A obor "Softwarové technologie a management" má nějaký humanitní předměty?
 drž hubu Muž22 Kategorie
01.06.2012 16:43:43
libik: Dokaž to.
 Roxiroxolan Muž23 Kategorie
01.06.2012 16:41:58
A jaký že to humanitní obor jsi vystudoval?
 Perpetuum silentium Muž Kategorie
01.06.2012 16:41:22
Ty jo, tak jestli je to tak jednoduché, dotáhnu to aspoň na doktorát. Paráda!
Smajlík  Hans28 Muž20 Kategorie
01.06.2012 16:35:44
To by mě teda zajímalo, proč na technický školy berou každýho debila a na "humanitky" berou tak 10 % nejlepších...

Jinak já vcelku uznávám, že technické školy jsou náročnější, ale vytáčí mě, když někdo tvrdí, že na nich jsou logicky inteligentnější lidé...
 Pralinka
01.06.2012 16:34:56
:P
 Rizoto Žena88 Kategorie
01.06.2012 16:32:13
Nebudu obhajovat. Ale zajímalo by mne jak víš, jestli mám nebo nemám pravdu?:)
Kde bereš tu jistotu, že každý humaniťák musí nutně chtít obhajovat svůj obor?
 ichPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk