Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.580138, vloženo 22.11.2011 02:01:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Methanol? :)
Zdravím,
nejsem chemik a moc o tom nevím, tak mi snad poradíte. Wikipedie mi neposkytla dostatečný počet informací.

Před necelým týdnem jsem naložil džum - tj. litr jablečného džusu + půl litru rumu a do toho jsem dal jeden a půl citronu, limetku a grep.

Ono se to mělo vypít den na to, ale nějak to nevyšlo :).

No a já se chtěl zeptat, jestli tam náhodou nemůže vznikat methanol? Co se týká alkoholu, tak v přepočtu by to mělo být procentuálně asi tak 12,5 procenta alkoholu. Tak by mě zajímalo, jestli to nemůže začít nějak kvasit a produkovat methanol nebo něco na ten způsob :).
 libik E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.11.2011 11:38:05
Já bych se toho nebála, máš to konzervované tím alkoholem, kde už ethanol jednou je, tam snad nemůže nic kvalit, tudíž vznikat vedlejší produkty kvašení, ne?
 Syal Antilles Žena25 Kategorie
22.11.2011 10:15:04
libiku to by ses musel bát i burčáku i vína, s vínem se přece taky nic nedělá, jenom se nechá sqasit rozdrcené hrozno a přecedí se/vylisuje, nebo myslíš, že tam pak přijde nějaký vinařský šaman a odejme z toho vína škodlivý methanol?

Normálně to vypij.
Smajlík  Modrá Svině Muž46 Kategorie
22.11.2011 10:07:45
Jednak si nemyslím, že když je někde alkohol, že to bude ještě dál prokvašovat, páč alkohol slouží jako desinfekce = zabiják mikroorganismů a teda i těch breberek, co iniciují kvašení, což jsou myslim kvasnice.
-----------
Ta samozřejmě ano, ale nevím kolik procent alkoholu ten nápoj musí být, aby to pro ně bylo smrtelné. Tedy vím že to je někde kolem 15 procent, ale jestli hrozí reálné nebezpečí, to nevím.

No a taky bych řekl, že se nemusíš bát methanolu nebo dřevního lihu tam, kde jen něco kvasí. To je nebezpečí jen u destilovaného alkoholu.
-----------
Hmm, tak to si pleteš příčinu a následek.
Protože vzniká při kvašení methanol, který se odpařuje při nižší teplotě než ethanol, tak se prvně oddestiluje methanol, aby nedělal v tom pití neplechu.

Snad jsem ti dobře poradil.
Modrá Svině
-------
Ne :D
 libik Muž32 Kategorie
22.11.2011 09:47:16
To je docela Palačinkoidní otázka.

Jednak si nemyslím, že když je někde alkohol, že to bude ještě dál prokvašovat, páč alkohol slouží jako desinfekce = zabiják mikroorganismů a teda i těch breberek, co iniciují kvašení, což jsou myslim kvasnice.
No a taky bych řekl, že se nemusíš bát methanolu nebo dřevního lihu tam, kde jen něco kvasí. To je nebezpečí jen u destilovaného alkoholu (methanol se vypařuje při o něco nižší teplotě než ethanol, tudíž se při destilaci musí ta první tekutina vylít).

Ale zase na druhou stranu, nikde jsem neviděl, že by se prodával namíchaný džus s alkoholem, což by mohla být indicie, že při smíchání alkoholu a džusu může kvašením vzniknout nebezpečný methanol.
Snad jsem ti dobře poradil.
 Modrá Svině Muž46 Kategorie
22.11.2011 07:38:09
Jestli jsi to měl v ledničce, tak po týdnu by tomu nemělo nic být.
A kdyby to dejme tomu lehce nakvasilo, tak se taky nic neděje :)
 Taheebo Žena38 Kategorie
22.11.2011 03:01:38
Vieš ako sa rieši otrava methanolo? :) ethanolom predsa :DD
atmel51
----------
Vím, ale taky bych to mohl zjistit v době, kdy bych už pomalu začal slepnout :D
 libik Muž32 Kategorie
22.11.2011 02:50:21
neboj, normálne bypi, pohoda. Neni tam žiaden málo cukru tam máš, krátko to bolo a neverím že sú tam nejaké dobré podmienky na kvasenie. Ale inak. Vieš ako sa rieši otrava methanolo? :) ethanolom predsa :DD
 atmel51 Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk