Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.556104, vloženo 23.08.2011 20:53:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
použití plynové pistole-zkušenosti
Bohužel situace mě začíná nutit pořídit si něco na obranu, i když jsem 95kg chlap, chodím ráno v půl páté na autobus dobré 2km na zastávku přes ne zrovna bezpečná místa v našem maloměstě a už jsem měl pár naštěstí jen zatím slovních incidentů se stále drzejšími cikány u nás, hajzli chodí zásadně nejméně ve 3 pravidelně ráno kolem 4-6 hodiny, byly u nás již dosti vážná přepadení, kdy oběti skončili na JIP, zatím mám pouze teleskopický obušek, ten však stejně nemohu dost dobře v těchto vedrech nosit, aby nebyl vidět, lidi v buse by asi hodně blbě čuměli, navíc mi to přijde v současné situaci jako nedostatečné zvláště proti ozbrojené přesile, o zbrojním průkazu zatím nemohu vážně uvažovat vzhledem k nevyhovující rodinné a finanční situaci, proto uvažuj nad plynovou pistolí, mám však dosti pochybnosti o její zkutečné účinnosti v praxi, proto bych uvítal jakékoli zkušenosti nejlépe s ostrým použitím v obranné situaci, protože ani na fórech o zbraních jsem toho moc konkrétního nenašel, pro držitele ostré zbraně je to okrajová a zpíše odsuzovaná záležitost, což osobně chápu, také bych raději sahnul po ostré, ovšem jak jsem již psal zatím to není možné.
 kkkkkkkkk Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.02.2018 20:14:12
VlčákVlkovic: Lépe bych to nenapsal, naprostý souhlas. Také se s tím teď seznamujeme a chci donutit i mou nastávající manželku aby trénovala, přeci jen mám v dnešní době strach a tohle mi dodává pocit bezpečí, daleko lepší, než když jsem chodil jen s nožem u pasu...
Smajlík  Silent Hill
16.02.2018 09:43:30
Sice jde o starší diskuzi, ale ve vyhledávači stále jde najít. Osobně mám jak obuchy 16" a 21" tak plynovku. Když vezmu v potaz průzkum v americe, tak pokud jeden vytáhne zbraň, druhý v 98% svou pravou nevytáhne, protože nebude riskovat svou smrt. Tj Že útočník či ochránce stihne vystřelit dříve. Ten druhý totiž nemůže tušit zda se jedná o zbraň ostrou nebo o plynovku.

Nosím u sebe vždy 21" obuch a večer a v nebezpečných koutech Ostravy i plynovku. Samozřejmě se řídím pravidly ostré pistole, a proto bych ji vytahoval až úplně nakonec. Aktuálně čekám na CN - plynové nervové náboje. Zatím jsem nosil jen první flash a zbytek pepřové, ale po tom co různě čtu nejsou tak účinné. Každopádně obrana plynovkou nemusí být jen na dálku. Střelit někoho do nohy bude taky utrpení a mnohdy to roztrhá kůži. Takže efekt pro útočníka je, že si myslí, že je postřelený. Plno krve a roztrhaná kůže. Samozřejmě pár lidí od policie mi doporučuje obušek jako nejlepší formu obrany. Zbraň je moje poslední možnost, navíc na cikány dobře funguje. Osobně zatím nevyzkoušeno, ale kolega hlídá železo a měsíčně kupuje minimálně balík slepých nábojů do plynovky. Na cikány stačí varovné výstřely. Samozřejmě pokud neutečou musíš být rozhodnutý jim do obličeje vypálit celý zásobník a nejlépe mít ten obušek jako zálohu.

S obojím (obušek i zbraň) je potřeba pravidelně cvičit tasení, nabíjení a celkovou manipulaci.
Smajlík  VlčákVlkovic
06.07.2017 13:27:57
Koupil jsem plynovou pistoli ekol agent 9mm, musím říct že má sílu, kupuji jen ty nejlepší náboje na trhu, jeden náboj vychází od 15 Kč až do 25 Kč, horší je sehnat nervové, někde jsem četl že náboje Cs jsou prý nervové, naopak jediný nervové náboje jsou Cn a můžu říct že jsou nejlepší akorát nejsou k sehnání s 220mg což je veliká škoda
 MEJDLO
29.12.2016 12:12:25
STE BUZNY CO SA BOJI AJ VLASTNEHO TIENU
 PELOS
20.04.2016 13:13:06
Při sebeobraně hraje největší roli vaše schopnost, odhodlání změnit průběh danné situace.
Pokud někdo nosí jakoukoliv zbraň bez cviku a zkoušky účinku(vyzkoušet si zacházení se zbraní pod tlakem, stresem, překvapení), je to ve většině případů zbytečné.
Zbran má smysl pokud s ní umíte, třeba jako s mobilem, nebo s čímkoliv co denně používate, ale máte na to automatické návyky, v jaké kapse to najdu, dokážu to do 2 vteřin aktivně použí, odjistit, natáhnout.
Akorát si připadáte v cajku, protože si myslíte že vaše zbran co máte pod bundou, nebo v nějakém zavazadle, za vás vyřeší onen problém.
Zažil jsem dva nečekané ůtoky a ani jeden neproběhl podle scénářů které si představujete.

Další věc, že vteřinu po tom co zjistíte nebezpečí, vaše tělo zaplaví adrenalin a strach, kteří naši předci využívali k větší síle, hbytosti, a vydrže, při lovu a válčení. Problém je, že posledních pár generací jsme tuto schopnost nijak nerozvíjeli spíše naopak (kromě bezpečnostních a záchranařkých složek). Nezřídka tak zjistíte, že ve vypjaté situaci, máte naopak horší motoriku, začnou se vám klepat ruce, panikaříte a máte tendenci utíkat s prostoru kde vám nebezpečí hrozí
(nejde o zbabijelost, naopak určitý pud sebezáchovi, a adrenalin aspon využijete k běhu na 3 kilometry k nejbližší služebně policie ČR) a nebo potencionální obět stvrdne (není schopen pohybu ani racionálního myšlení a vlastně se rozhodne dát se na oltář osudu)
Nejdůležitější je rychlost a rozhodnost a pokud se naučite pár zakladních pravidel sebeobrany které se pro vás stanou automatickou záležitostí, což je cvik,cvik cvik je to lepší než všechno co jsem tu četl.
Respektive se budu bát víc maminy která chodí na aktivní sebeobranu, a zná odpověd na většinu výpadů které mohu podniknout než nějakýho trouby, co jen moc kouká na televizi. zbraně by měli pouze zvýšit vaše šance postavené právě na rozhodnutí a umění této zbraně využít.
Popravdě je mě fuk jestli útočníka budu muset do krku pobodat propiskou kterou mám stále v kapse, nebo si na to pořídím sofitikovaný nástroj, dobře uložený v batohu na zádech.
To co tu od většiny čtu, možná funguje před diskotékama kde si kluci honěj triko tak dlouho dokud se nepoperou, ale pokud vás budu chtít sundat a třeba obrat, dozvíte se to nejspíše až s prvním úderem.
Poproste kamaráda at vám během jednoho měsíce pošle SMS s textem ůtok, a zkuste si představit, že musíte v tu chvíli okamžitě jednat, být připraven odvrátit nebezpečí (možná zjistíte, že vaše zbraň, je zrovna 15 metrů od vás a tedy nepoužitelná, nebo že jste zrovna v kině, na plese, koncertu a tam jste si zrovna sekyru, nebo glocka ke vší smůle nevzal. Lepší je samozřejmě jakýkoliv kurz který se zabívá sebeobranou, kde vám to zvládnou více příblížit jednoduchou simulací a zjistíte zda připravený jste či nikoliv.
 Feathor
02.02.2016 17:42:17
Jelikož jsem si před cca 1/2 rokem též pořídil plynovou pistoli a sice Walther P99 napíši toto.
Rozhodně nemá cenu kupovat naboje pepper s 20mg či 45mg obranné látky.
Nejlepší jsou Pepřové wadie 120mg a s nervovym plynem 220mg
Zásobník mám na 15 nábojů, první 2 flash defence a pak na střídačku.
Už jsem ji jednou použil v reálu a rychlost úprchu útočníka byla sakra rychlá, stačily jen ony 2 výstřely.
 Lukáš
11.08.2015 20:54:59
Jsou situace, kdy stačí pouze odhrnout rozepnutý kabát nebo vyhrnout si svetr a odhalit za opaskem zavěšenou plynovku. Ani ji nemusím tasit. Neozbrojený útočník po jejím spatření prchne.
Smajlík  Chico
05.07.2015 08:07:02
ja si myslim ze utocniku nemusi byt tolik moc staci jeden vystrelte do neho 6 naboju pepre a zlozi se nejlepsi plynova pistole je Ekol agent mala schovas ji v kapsy kapacita 5 naboju 1 v hlavni
Smajlík  Bloodbath
09.06.2015 13:39:10
Já jsem si teď nedávno plynovku pořídil. Nosím ji u sebe, když jdu třeba v noci částmi města, kde je riziko kontaktu s méně přizpůsobivými tmavšími občany. Naštěstí jsem nikdy neměl možnost ji použit, ale mám ji připravenou takto. Jako první náboj v zásobníku mám slepý - první varovný výstřel do vzduchu pro zastrašení. Přeci jen vyjde rána a vypadne nábojnice - oni tedy zjistí, že se nejedná o vodní pistolku. Pokud je to ani tak nezastaví, druhá a pak další rána už budou náboje s obsahem dráždivého plynu.
Samozřejmě vše je jen teoretické, v ideálním případě se jim vyhnout, nebo je zvládnout beze zbraně. Jednoho bych si myslím zvládl, ovšem u nich je problém, že jich chodí 3 a více a velice často ozbrojeni alespoň noži. V tomto případě už bych se bránil všemi možnými prostředky. Můj život je důležitější. A pokud by se mnou byla například přítelkyně, bránil bych sebe a jí bez ohledu na jejich následky.
 Dom
02.02.2015 00:58:18
PLYNOVKA JE DOBRA 120MG NOVIAMID NABOJE A PROTIVNIK SA DOSERE Z 1,5 METRA VSETCI PISETE ZE NOZE BOXERY ALE 1 ZO STO BY SA ODVAZIL BODNUT PROTIVNIKA NOZOM TAK NACO SILNE RECI DEBILI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Smajlík  SLOVAAAAK
26.10.2014 11:20:04
Plynovka pro ráži 9mm....normální slepý náboj do komory a pokud to jde tak vyšroubovat z hlavně přepážku pro rozptyl plynu....v železářství zakoupit ocelové kuličky průměru cca 0,5mm a vložit do hlavně,pokud je tam mezera tak ucpat trochou vaty a je hotovo....bohužel to je řešení jen na jednu ránu a musí se stále přebíjet,nicméně je to velmi účinné a hrozí i přímé zabití útočníka...ze vzdálenosti 2m to prostřelí skrz 1cm překlížku ovšem nepočítejte s jakoukoliv přesností vzhledem k absenci nulové rotace a malým obsahem stř. prachu v nábojnici.....v podstatě tak získáte perkusní zbraň z plynové, ale pozor na tzv revolvery,tam hrozí roztržení hlavně!...Míru zdar a rozum v hlavě.
 Buřtin
12.10.2014 17:34:51
JÁ NOSÍM SEKERKU FISKARS X5
 CIGÁNOBIEC
28.09.2014 04:31:42
Já bych volil do pravé ruky nůž, do levé ruky boxer s ostnama, po kapse jako bonus paralyzér a telescop, či taktické pero... výpady nožem, mířil bych asi na břicho, či na krk, boxerem bych se snažil zlomit čelist či nos, určitě se snažit prokopávat kolena, když už budete v úzkých zaútočil bych na hrtan :-)
Smajlík  Venca92
11.09.2014 20:55:47
blablik: BLBOSTčo píšeš že vytasiš plynovku a on na teba vytasí ostrú pistol. Když na někoho míříš pistolí tak asi jen blb nebo Chuck Noris by sahal do kapsy po pravé kdyby jí měl .... Protože každému musí bejt jasné že to nestihne. Ale na koho nikdo nemíříl tak nepochopí...
Smajlík  Mirexx
11.08.2014 14:12:16
Zdarec,

zaregistroval jsem toto téma a rozhodl jsem se, sic s větším opožděním, reagovat do tohoto tématu.

Plynové pistole pro mne byly v jednu chvíli velice zajímavé a zdály se jako velice dobrá volba. Především pro jejich vzhled ,,ostré" pistole a možnosti výstřelu - dost jsem vsázel na tzv. ,,moment překvapení". Nicméně časem mne začala zajímat i efektivita po zasažení pachatele, takže přišel čas pro drobný test...

S kamarády jsme zkoušeli střelbu venku na vzdálenost 3,5m, 2m a 1,5m... První 2 vzdálenosti byly naprosto bez účinku a při té poslední zasažený akorát lehce zakašlal - jednalo se o náboje Wadie Super-pepřové s 45 mg účinné látky.

Dále bych chtěl konstatovat fakt, že kromě revolverů jsou víceméně veškeré plynovky naprosto nepohotové, jelikož se musí uznat, že nosit náboj v komoře u pistole ze slitiny bez téměř žádných pojistek (kromě vnější manuální) je téměř sebevražda... Já osobně tomu prostě nevěřím...

Obávám se, že plynovky pro sebeobranu by měly dostat spíše palec dolů, jelikož jejich účinek nemusí být dostatečný... Pro sebeobranu jsou vhodné snad jen díky jejich vzhledu a možnosti vytvoření hluku, což může, ale také nemusí, postačit k selhání svěračů útočníka...

Ale na druhou stranu, chcete-li si užít nějakou tu srandu bez ZP, tak plynovka je celkem dobrá volba... Pomineme-li cenu náboje cca 6,-/ks

Snad to něco pomohlo...
 Muay Thai
06.02.2014 11:12:10
legal zbran je dobra ale co udelate az teda strelite varovnou do vzduchu, neprizpusobivi se nerozutecou,naopak vas se smichem obestoupi,jeden si stoupne primo pred hlaven a "tak strilej ty hrdino"..
 tomutom
27.12.2013 17:39:30
plynovka je na hovno protože její účinost pokud vubec nějaká je je tak na 3m což je sebevražda.
pořid si raděj tekutou střelu ,teleskop a dobrý nůž pro boj zblízka.
je to levnější a bezpečnější.
Smajlík  válečník
30.05.2013 21:29:16
Zdravím na popud toho co se.odehrálo nedávno v duchcove zvažují o ozbrojení mě přítelkyně nevím co pro ženu je vhodnější jestli poplynovka.či.sprej.jsme z ostravy a tady se situave blíží pomalu k neunosne.pracují ve zdravotnictví tak že není muj zájem někoho zabít ale chci ucine bránit své nejbližší
Smajlík  nebojsa
29.05.2013 04:03:23
Neexistuje bezpečný způsob sebeobrany normálního člověka proti třem a více Cikánům. Nejlepší obranou je útoku předcházet - volit jinou trasu, pořídit si auto, motorku, jízdní kolo (pořád je jednodušší jim ujet, než utéct, lepší než nic). Vlastní život a zdraví za to stojí, než spekulovat, jestli proti nim použiju "gumové medvídky přidat". Ta plynovka vyjde na stejno, jako "gumové medvídky přidat".

Nehledě na to, že i když se úspěšně ubrániš, zavoláš jim záchranku, policii (což musíš, jinak se bere, že utíkáš, a, jak říká klasik "utíká, toť znamení, že vinu má"), stejně to skončí u soudu. Ty budeš tvrdit jednu pohádku, oni druhou, svědkové zpravidla žádní (zvlášť na malém městě, by se strachy posrali), a když, bůh ví jací (a Murphyho zákony fungují - dosvědčí pravý opak toho, co ty), a teď to bude záležet na "štěstí" na konstelaci vyšetřovatel (policista) - státní zástupce - soudce - odvolací senát, zda nic, podmínka, nebo kriminál. Stojí to za to?

Při vší možné úctě, pokud nad takovým risikem útoku někdo uvažuje, jak se mu ubrání intimsprejem, když se mu může reálně vyhnout, nemá dostatečnou inteligenci k vedení a úspěšnému dokončení kvalitní sebeobrany. Proto, auto nebo jiná trasa. Nevymýšlej blbosti, nechceš-li JIPku, krchov, nebo basu.
 xxx999999
29.05.2013 03:55:20
...íle, které je třeba zneškodnit, nemám vůči nim osobní zášť, nechci jim ublížit, pouze je vyřadit z boje, proto šetřím jejich zdraví a život. Generálně nelze říci jak, pouze lze říci, že tak musíš činit, a být pak schopen u soudu prokázat, že jsi tak činil.

Proto mám u sebe něco, co zaznamená alespoň zvuk (jak mi vyhrožovali, jak jsem je varoval etc.), protože, samozřejmě, bude-li obrana beze svědků (což bude na 99%, protože i když jsou, tak maximálně zavolají policii, což je spíš ke škodě, než k užitku, protože sami útočníci by to nikdy nenahlásili, pokud nebudou opravdu vážně zraněni), což většinou bude, a budou-li tam nějací, stejně svědčit nebudou (proč by to dělali, že?), a když budou, tak s největší pravděpodobností uvedou jinou pohádku, než obránce i útočníci, útočníci obrátí obranu proti mě. Cikáni jsou od mala v kriminálním prostředí, staršími školeni, jak se vyzout, v deseti už jsou na fízlárně v poutech, v patnácti mají první soud a dva roky pasťáku za sebou - to ty nemáš.

Další slabinou obrany je, že pokud se i úspěšně ubráníš, nikdo u toho nebude, a ty utečeš, počkají si na tebe na 99%. Bude jich víc, budou vědět, že máš slzák / taser / teleskop / plynovku, nebo různé kombinace těchto legálních zbraní, a budou tomu SAKRA dobře přizpůsobeni - budou mít dlouhé tyče, abys se k nim s teleskopen nedostal, masky, aby ti byl slzák k ničemu apod. To je také jeden z důvodů, proč bych se jakémukoli konfliktu raději vyhnul, i když půjdu o půl hodiny déle. Jsou to lidé z kriminálního prostředí (pokud přepadávaj ve skupině ráno chodce tak, že je klidně i přizabijí), a i když to není tak, jak si často někdo myslí, že když skolíš dva, přiběhnou další dva, mají silné zázemí - Cikáni skutečně při sobě drží. Druhý útok bude pro obránce fatální na 100%, kdyby měl u sebe i palnou zbraň - oni si ji pořídí taky, to v tomhle prostředí je jednodušší, než si koupit žvýkačky.
 xxx99999
29.05.2013 03:43:07
...orát nasere.

Máš teleskop, o. k. nauč se jej používat. Lepší je teleskop s příčnou rukojetí (tonfa), nelze jí však nosit neviditelně (pokud toho chceš docílit) a má své slabiny, které musíš znát.

Pořiď si dobrou pepřovou tekutou střelu. Výhody oproti expansní zbrani:
1. skladnost - lze skrýt v ruce a bránit se ze zálohy, tzn. vyzvu drbana stůj, dál ani krok, apod., a když se dostane na 4 m, namířím na jeho obličej, a když už je u mě 3 m, bezpečně zasáhnu.
2. tekutost - je tam toho hodně, klidně i 63 ml, to v nábojce ani omylem - lze použít opakovaně, bez zasrané hlavně, bez možnosti selhání (pokud není prošlý a je pravidelně protřepáván, jako každý sprej) a mám ověřeno, že spolehlivě skolí i 120 kg ožralé hovado. Samozřejmě, výjimky existují - v amerických věznicích na ně používají kajenský pepř (OC, to co je běžně ve všech pepřácích) pořád, protože se každý týden semelou, a oni je tím kropí. Z počátku stačilo 5% koncentrace, teď už dávají 15%, prostě si zvykaj. Ale toto risiko je minimální, ale i tak - než se z toho proudu zpamatuje, stačíš tasit teleskop, vzít nohy na ramena.
3. tichost - nikdo deset, dvacet metrů od tebe nic nevidí, nelehá si do příkopu, protože máš v ruce zbraň, a "střela" není slyšet - velká výhoda. Policie, OSZ, soudy - všichni se na tebe dívají, že jsi ho postříkal "intimsprejem", ne že si na něho střílel z kvéru.
4. moment překvapení - již zmiňovaný, kterého s expansní zbraní nedocílíš.
5. větší stálost "střely" - lze použít i za mírného deště, mírného větru apod. - u expasní zbraně absolutně vyloučeno.

Proto doporučuji střelu, nikoli mlhu (KO-JET, ne KO-FOG), mlha je však na více útočníků výhodnější, stojí-li vedle sebe, a pro strestové situace, kdy se třeseš, apod.

Sebeobrana je stejně o 95% věcí psychiky, osobnosti a psychologie, 5% zbraní.

Za prvé se musíš odhodlat bránit, připravit se na to a duševně s tím být srozuměn. Za druhé, musíš být klidné povahy (já jsem flegmatik, a jde mi to), výbušný člověk buď zpanikaří a udělá chybu, která skončí, v lepším případě, zlomenou rukou, v horším s kudlou bezi žebry nebo s dírou v hrudi, nebo "ztuhne" a nezmůže se na jakýkoli odpor proti útoku, vysoké inteligence (umět zhodnotit situaci, správně se rozhodnout ve zlomkách vteřiny) a odvážný. Musíš mít dobré instinkty, předvídat problémy, předcházet jim. Vidím jít proti sobě hlouček opilců, tak se jim uklidím z cesty (lze-li to), když to nejde, přejdu alespoň na druhou stranu cesty, připravím se přiměřeně na obranu (slzák do jedné ruky, teleskop do druhé apod.), už se rozdýchávám, protože adrenalin mi pak zakalí mysl a nečumím po nich, ale koukám se na opačnou stranu (alespoň zdánlivě, využívám periferního vidění a mám je stále pod kontrolou), a když už se bráním, tak to promě nejsou živé bytosti, lidé, ale vojenské cíle, které je třeba zneškodnit. Útočím na toho, který se jeví nejsilnější (nejvíc vykřikuje), protože porazím "vůdce".

I když to je pro mě c
 xxx9999
29.05.2013 03:18:25
Já doporučuju, v tomto případě, najít si jinou trasu - osvětlenou, s větším provozem, kde risiko napadení od třech a více Cikánů je méně pravděpodobné.

Ubránit se s neletálními zbraněmi takové přesile sice lze, ale je to velmi těžké.

Na expansní zbraně (lidově "plynovky") doporučuji obecně zapomenout z těchto důvodů:
1. její tasení trvá relativně dlouho (je-li nošena neviditelně), pokud se jedná o pistoli, je nutno jí ještě natáhnout (pochodovat s nábojkou v komoře je sebevražda), revolver sice nikoli, ten má však menší účinnost (ještě vysvětlím); vezmeme-li v potaz, že jí občan může tasit až ve chvíli, kdy koná obranu (v opačném případě skončí v lepším případě na městském úřadu pro přestupek proti občanskému soužití, v horším před trestním soudem pro výtržnictví), většinou již k jejímu účinnému použití není dostatek času,
2. ve chvíli, kdy jí tasíš, musíš ji použít, na nějaký varovný výstřel zapomeň, nebo tě jeden z Cikánů píchne nožem do zad, nebo vytáhne vlastní palnou zbraň, která bude, s největší pravděpodobností, vystřelovat projektil,
3. v praxi mám ověřeno, že její výsledek je velmi nespolehlivý. Novivamid 120 mg pro patronu je u nás nelegální (na Slovensku legální je a lze tam volně zakoupit), povoleno je 45 mg (o použití nelegálního střeliva ani neuvažuj, nechceš-li skončit ve vězení, už tak budeš mít problém, pokud jí použiješ). Nábojky CS (lepší slzný plyn, než CN) jej mají o něco víc, nefungují však spolehlivě na každého. Novivamid (PV) 45 mg utvoří opravdu malý oblak plynu, i když jím zasáhneš útočníkův obličej spolehlivě (což v žádném případě nelze na 4-5 m, v praxi max. na 2.5 - 3 m), klidně i 30 s trvá, než začne účinkovat, a i pak je účinek slabší, než u pepřového spreje. U revolveru ještě velká část náloživa uteče ven mezerou mezi válcem a hlavní (která je navíc vyosena), pistole má zase delší hlaveň, obě zbraně mají přepážky, takže to všechno pochytá ještě notnou část slzotvorné látky (při čištění budeš brečet, nebo budeš čistit v plynové masce, ověřeno), takže drban toho moc nedostane.
4. efekt palné zbraně v ruce (přičemž většina expansních zbraní je věrnou kopií ostré předlohy, a i když není, po ránu, ve tmě nebo při svítání, to stejně přihlížející nepoznají) - na 1,000% někdo zavolá okamžitě policii, lidé si budou lehat za stromy, do příkopů, a pokud protivník má u sebe ostrou zbraň, tak jí na 1,000% použije, pro obránce, samozřejmě, s fatálními následky. Při české "holubičí" povaze ujišťuji, že budeš brán za útočníka přihlížejícími Ty, a skončíš před soudem pro výtržnictví. Ve chvíli, kdy z ní vystřelíš, třeba i jen doporučovaný varovný výstřel, můžeš očekávat, že proti tobě zbraň použije kdokoli poblíž (a legálně ozbrojených je u nás spousta).

A závěrem, účinky střelby: pokud bude foukat protivítr, byť i relativně mírny, ani jí nevytahuj. Dostal bys dávku taky. Pokud bude foukat boční vítr, i relativně mírny, ani jí nevytahuj. Oblak odletí někde bokem a drban dostane minimum, které jej ak
 xxx999
14.03.2013 22:58:54
Napadli ma 5 cigany a nosim zo sebov plynovku v ktorej mam Nonivamid 120MG. By ste neverili ale sa poskladaly ako hovna.
Mali tieto problemy: dočasné oslepnutie, dušnosť, dráždivý kašeľ, zvracanie a silné pálenie pokožky. Možný opuch očí a pľúc! Dlhodobý účinok, bolesti na zasiahnutých miestach pretrvávajú aj niekoľko dní!
 froshy
13.05.2012 00:08:03
Hele lidi serte na to, jedte do polska pro perkusní revolvery jsou tam volně a za levnější ceny než u nás.
Smajlík  Hmmmmm
24.08.2011 14:33:36
nebo zkus tohle http://www.armyshoppraha.cz/486,rolnicka-proti-medvedum-plasicka.html
Smajlík  doktor orangutan
24.08.2011 14:28:27
Paralyzer?
 doktor orangutan
24.08.2011 10:40:51
Ano máš pravdu dosah je kolem 4-5m, jenže podle mne je zásadní vlastností ten psychologický efekt. V tu ránu kdy vystřelíš do vzduchu nikoho nenapadne přemýšlet jestli je to ostrá nebo ne. Odklidí se z cesty. A veř tomu, že pokud je útočníků více máš větší šanci s plynovkou než s čímkoliv jiným (mimo ostré). Jo a jednou se stal takový příběh kdy útočníkovy byl plynovkou ustřelen z blízka kus tváře, takže ona zas tak slabá není.
 ArmoR
24.08.2011 09:43:24
ArmoR
Přesně to si myslim, největší problém však vidim v samotné účinnosti, většina plynovek má dosah tak těch 5 m, což považuji již za sebevražednou vzdálenost, stačí pár pohybů útočníka s nožem a mám rozpárané břicho, pokud by byly k dostání nějaké i zakázané náboje s větším dosahem a účinkem, bylo by to na zvážení, ale co jsem tak povšechně četl, tak je plynovka celkově jako zbaň slabá.
 kkkkkkkkk
24.08.2011 09:28:05
Plynovka je pro tebe jak dělaná. Věř tomu, že když prvním poplašným nábojem vystřelíš do vzduchu a pak namíříš na jednoho z útočníků, tak se posere strachy. Ta cílová skupina, které se bojíš je pro plynovku jak dělaná může jich být třeba 5 a ta psychycká rána kdy nevědí že je to plynovka je totálně uzemní.
A že můžou vytáhnout ostrou pistoli? Ty pouliční přepadávači určitě ne, a ti ostatní ano, ale stejně jako kdyby si ty se bránil nožem nebo obuškem.
Smajlík  ArmoR
24.08.2011 09:16:20
Na plynovku se vyser, udělej si zbroják, a kup si něco normálního třeba pětasedmu.
Plynovkou se neubráníš. Leda bys je sní umlátil.
Smajlík  Nasranej
24.08.2011 02:26:26
ja mam doma .500 magnum na Co2 bombičky,a střilim olověny kuličky,řeknu ti že je to silnější jak vzduchovka,hlaveň to má dlouhou 8 palců,tak už jenom od pohledu s toho jde respect..pokud chceš vědět kde a za kolik ozvy se..vojtaset95@seznam.cz
Smajlík  500 magnum
24.08.2011 00:20:32
teleskop 16 ze je paratko ? par rad do xichtu a ver mi ze zmenis nazor
 jokolokopo
24.08.2011 00:16:47
jednou vytahnes plynovku na cikana a uvidis jak si budes uzivat ve vezeni kde jim budes delat devku
 popopopopopop
23.08.2011 23:55:26
skoda 120 , stoji tak 500 kc a nemusis se bat chodit pesky v noci
 6HE2
23.08.2011 23:18:23
masak: ceske skolstvi evidentne stoji za pendrek... predani schopnosti porozumnet delsimu textu, neni evidentne neco, cim by se mohlo chlubit
 asdgfghhh
23.08.2011 22:22:35
to Kubulínek89: Co je to za kraviny co jsi sem hodil, vypadá to jako zkopírovaný zákon doplněný o totální nesmysly.
"c) způsobený následek byl zřejmě stejně závažný nebo závažnější než ten, který ze vzniklého nebezpečí hrozil
d) byla tu povinnost nebezpečí snášet "
C - když budu bránit svuj život priti útoku nožem nebo střelnou zbraní a útočníka v době trvání útoku zabiju, tak jsem splnil podmínku nutné obrany a to co tady píšeš, je nesmysl a zavádějící lež, to by mě pak za to zabití museli zavřít a nutná obrana by byla v podstatě neproveditelná.
d) byla tu povinnost snášet, aha takže když jich do mě bude 5 kopat a já budu ležet na zemi, mám povinnost to snášet, ty jseš dobrej kokot.......................
"Mám za sebou několik certifikátů pro práci s teleskopickým obuškem" Jasně pán je mistr světa a kde si k těm certifikátum přišel napsat náhodou nechceš? Aby jsme se poučili my tupí lajci, když jseš takovej mistr s certifikátem.
 masák
23.08.2011 22:01:12
následek jejího jednání stejně závažný, nebo závažnější, než ten co hrozil. Pokud by ovšem tato úřednice ve
stejné chvíli vlastní zbraní útočníka usmrtila, jednalo by se o nutnou obranu, neboť by její jednání směřovalo proti útočníkovi, nikoliv
proti bance, jak tomu bylo v prvním případě. V případě nutné obrany může být bezprostředně hrozící nebezpečí odvráceno jednáním,
které má stejné, nebo i horší následky. Zde se vychází ze zásady, že účinný protiútok musí být silnější, než útok sám.
1. Podmínky krajní nouze:
a) nebezpečí – nebezpečí mohou vyvolat přírodní síly (povodně, požáry), zvířata (rozzuřený medvěd), technické
nedostatky (v dolech, na dopravních prostředcích), jednání člověka (požár založený žhářem)
b) nebezpečí hrozící zájmu chráněnému TZ – a to jakémukoli zájmu chráněnému TZ. Půjde nejen o ochranu života,
zdraví, svobod a majetku občanů, ale též o ochranu zájmů celospolečenských (hrozící ekologická havárie)
c) nebezpečí zájmu chráněnému TZ hrozí přímo ( bezprostředně) – jestliže vývoj událostí rychle spěje
k porušení zájmu chráněného TZ
d) nebezpečí nebylo možné za daných okolností odvrátit jinak – tedy ohrožený musí využít možností nebezpečí
se vyhnout (útěkem, přivoláním dalších osob na pomoc)
e) úměrnost následků – způsobený následek nesmí být zřetelně stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který
hrozil
f) ten, komu nebezpečí hrozí, nemá povinnost ho snášet – zvýšenému nebezpečí jsou ve svém povolání vystaveni
policisté, hasiči, vojáci, plavčíci, zdravotníci, aj.
Z vybočení krajní nouze dojde když:
a) jednání nebylo provedeno v době, kdy nebezpečí bezprostředně hrozilo
b) nebezpečí bylo možno odvrátit jinak
c) způsobený následek byl zřejmě stejně závažný nebo závažnější než ten, který ze vzniklého nebezpečí hrozil
d) byla tu povinnost nebezpečí snášet


Dával jsem příklad jedné zbraně, velmi často kupované osobami pro skryté nošení :) a to párátko, to je maximálně pro Tebe. Mám za sebou několik certifikátů pro práci s teleskopickým obuškem a pro mě je velice dostačující 16" ( z praxe )... ale vše je pouze věc názorů :-)
Smajlík  Kubulínek89 Muž22 Kategorie
23.08.2011 22:00:21
Opičák
Hele ty blbečku nech si ty svoje urážky, když mě vůbec neznáš, já jsem zaměstnaný člověk a nemam čas jezdit desítky kilometrů do centra např. na Krav Magu nebo jiné zkutečně efektivní kurzy, to co se nabízí u nás je karate pro začátečníky kam chodí 10 leté děti a to je tak všechno, sám si tady napsal akorát tak hovno, takže si to přepni na jinou zpověď a běž pruzovat jinam, když sám k věci nic nemáš.
 kkkkkkkkk
23.08.2011 21:59:56
Nutná obrana v praxi:
Nad přípustností nutné obrany jsou vedeny rozsáhlé odborné i mediální polemiky. Právní praxe např. donedávna zastávala názor, že
není přípustnou nutnou obranou, jestliže obránce postřelí pachatele, který již dokonal loupežné přepadení a prchá s kořistí. Podobně
byla zpochybňována legitimita použití střelné zbraně, pokud útočník jedná neozbrojen nebo není jasné, zda a jakou zbraň má k disposici.
Soudy dále z obecné právní teorie (více-méně bez opory v zákoně) vyvozují, že útočníkem musí být osoba s trestní odpovědností.
Důsledkem takového výkladu je, že jednání odvracející útok osoby mladší 15 let, osoby zbavené právní způsobilosti nejsou nutnou
obranou. Takové jednání je pouze jednáním v krajní nouzi. Samozřejmě se v moderní právní praxi posuzuje, zda byl věk útočníka
patrný nebo ne.
Nejasně je rovněž posuzováno jednání odvracející útok zvířete. Není-li zvíře k útoku přímo poštváno svým pánem, posuzuje se opět
jako jednání v krajní nouzi. Ovšem je znám již precedens, kdy byl útok opilého člověka posuzován dle nutné obrany a né dle krajní
nouze. Což je pro nutnou obranu důležitý posun.

Nutná obrana §28 zák č. 40/2009 Sb.
§ 28 Krajní nouze - Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený
následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozí, povinen je
snášet.
Krajní nouze znamená v právu takový stav, který představuje přímé ohrožení zákonem chráněného zájmu. Odvrácení krajní nouze není trestným činem ani přestupkem, přestože toto jednání jejich zákonné znaky jinak naplňuje. V civilním právu jednání v krajní
nouzi vylučuje odpovědnost za způsobenou škodu (podmínkou je, že osoba jednající v krajní nouzi sama nevyvolala nebezpečí, které
svým jednáním odvrací).

Dalšími zákonnými podmínkami je nemožnost odvrátit nebezpečí jinak a přiměřenost použitých prostředků, tzn. následek, který byl
odvrácením krajní nouze způsoben, nesmí být stejně závažný nebo ještě závažnější než nebezpečí, které původně hrozilo. Dané
nebezpečí musí hrozit bezprostředně. Je tedy legitimní zastřelit volně pobíhajícího psa, který jeví známky vztekliny a mohl by nakazit
další zvířata nebo osoby, nikoli ale sousedova psa, který je uvázán u boudy a vyje na měsíc.
Institut krajní nouze je nutné odlišit od nutné obrany. Zatímco jednání v nutné obraně směřuje proti osobě, která dané nebezpečí
přímo působí (útočníkovi), jednání v krajní nouzi směřuje proti třetí osobě. Rozdíl je zřejmý na následujícím příkladu: Na pracovnici
banky míří útočník střelnou zbraní a požaduje veškeré dostupné peníze. Pokud pracovnice útočníkovi peníze vydá, způsobí tak škodu
bance, ale jelikož jednala v úmyslu odvrátit bezprostřední nebezpečí spočívající v ohrožení života jednala v krajní nouzi. V tomto
případě nesmí být
Smajlík  Kubulínek89 Muž22 Kategorie
23.08.2011 21:57:20
kkkkkkk:

Tak že pokud ten zákon znáš, tak víš že se nejedná o zákon o nutné obraně a krajní nouzi, ale o trestní zákon 40/2009 Sb. .. :-) ale teď trochu k pojmům. Kdysi jsem to kopíroval na internetu, poupravil. Možná by jsi měl zamířit trochu do trestního práva a nastudovat si skutkovou podstatu trestného činu, jeho objekt, objektivní stránku, subjekt, subjektivní stránku. S dnešní právní legislativou se hodně rychle dopustíš excesu, tak že užití střelné zbraně po vážném rozhodnutí. V praxi má člověk sekundu na rozmyšlenou, Policie pak půl roku na vyšetřování.

Nutná obrana §29 zák č. 40/2009 Sb.

NUTNÁ OBRANA dle § 29 tr.zákoníku: "čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku."

PODMÍNKY NUTNÉ OBRANY dle § 29 tr. Zákoníku:
1. útok ohrožuje společenské vztahy a zájmy chráněné tr. zákonem - život, zdraví, majetek
• obránce může chránit své zájmy, ale i zájmy někoho jiného
• zpravidla se jedná o útok člověka, vyloučen však není útok poštvaného zvířete
• obrana vždy směřuje proti útočníkovi, je-li jich více, proti kterémukoli z nich
• nejde o nutnou obranu, napadají-li se osoby vzájemně
• nutná obrana není přípustná proti záměrně vyprovokovanému útoku
• musí se jednat o útok skutečný (reálný) nikoli domnělý, nesmí jít o žert, hru
2. útok přímo hrozí nebo trvá - nutná obrana není přípustná proti připravovanému útoku, který ještě bezprostředně nehrozí
• "přímo hrozící" - který má bezprostředně nastat, není třeba, aby už začal, není třeba čekat. Je možno považovat i pokus o
tr. čin
• "trvající" - útok již uskutečňovaný ale ještě neukončený - např. útočník se zmocnil násilím věci a s kořistí odchází -
odnášení kořisti je ještě útokem. Proti ukončenému útoku není nutná obrana přípustná.
3. přiměřenost obrany - "zjevně" - očividně hrubý nepoměr ke způsobu útoku - na první pohled je jasné, že obrana k odvrácení
útoku nebyla potřebná v takové intenzitě. Obrana musí být silnější než útok. Lze způsobit útočníkovi i větší škodu, než hrozila z jeho
útoku, ale nesmí být mezi nimi hrubý nepoměr. Srovnání užitých prostředků útočníka a obránce, způsob jejich užití a výsledek. Není
nutno se omezit na pasivní odrážení útoků a ustupování - lze i aktivní obrana, ale nestává se tím z obránce útočník.
Příklad:
Dva muži se dostali v restauraci do hádky, šermovali proti sobě rukama a nadávali si. Při hádce dal první muž druhému políček. V
tom okamžiku druhý muž vytáhl z kapsy nůž a bodl prvního muže dvakrát do ruky, potřetí do boku. V tomto případě nepůjde u
druhého muže o nutnou obranu, protože jeho obrana byla zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku, který proti němu vedl první
muž.
VYBOČENÍ (EXCES) z podmínek nutné obrany:
• obrana byla zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku
• obrana nebyla s útokem současná (útok ještě nehrozil nebo byl již ukončen
Smajlík  Kubulínek89 Muž22 Kategorie
23.08.2011 21:52:41
kkkkkkt: jestli znáš jen kurzy sebeobrany ze Sama doma a z Vlasty, tak se nedivím, že jsi taková ustrašená buznička. Víš, co myslím si, že děláš dobře pro takové "inteligenty" jako jsi ty jsou střelné zbraně to nejlepší.

P.S. Bacha aby si s tím uměl zacházet, to ti v Sama doma neukážou.
 Opičák
23.08.2011 21:42:48
Kubulínek89
O zbraně se zajímám, takže zákon o NO a KN znám, pokud útočník bude ozbrojen ostrou zbraní, tak ji nebude váhat použít ať vytahnu cokoli, nebo i kdybych měl jen holé ruce, takže to je zcestný argument, teleskop 16 palc je opravdu párátko dobrý tak pro pejskaře na bránění svého mazlíčka před jiným psem nebo jako drbátko na záda a o ceně zbraní taky něco vim, ten makarov stojí kolem 5000Kč.

Opičák
Jedinej debil jsi tu ty, jestli si myslíš že tě nějaké bojové umění zachrání proti ozbrojené přesile, tak tvoje přezdívka bude velmi vypovídající o tvém IQ. Kurz sebeobrany, který se dělá u nás, je tak pro ženský, aby se v noci nebály, a získaly falešný pocit jistoty, který jim nakonec v důsledku jen uškodí, protože si nebudou dávat pozor s vědomim , že přece mají zázračný kurz sebeobrany, který jim doporučovali na Sama doma nebo ve Vlastě. Ty jseš opravdu debil, kdybych chtěl machrovat s pistolkou jen pro svůj lepší pocit, dávno bych to udělal.
 kkkkkkkkk
23.08.2011 21:33:47
Plynovka je blbost. Riziko plynouci z jejiho vytaseni vyznamne prevysuje ucinek pripadne obrany...
Udelal bych vsechny kroky k porizeni ZP - a neni-li to mozne, absolvoval bych nejaky kurz na obranu s teleskopem. Je to mnohem ucinnejsi zbran, nez se muze laikovi zdat.
Navrch bych prihodil do vybavy peprak a svitilnu.
 IvGHaFaaPaaSPIlGowY Muž35 Kategorie
23.08.2011 21:29:10
Jsi debil, co si myslí, že si zachrání prdel pistolkou. Když někdo bude chtít a bude jich víc tak tě stejně sejmou jak hovno. Běž se poradit za plešounama z NO nebo DSSS, ti vědí jak udeřit první než na ně každý Rom, kterého potkají vytáhne kudlu. Raději přemýšlej o kurzu sebeobrany, to je v tvé situaci asi nejdůležitější, pistolky nech malým frackům a sráčům, co si hrajou na drsný gangsta.
 Opičák
23.08.2011 21:27:42
Co se týče teleskopického obušku, dá se velmi dobře skrytě nosit, dnes a denně v těchto vedrech ho nosím u sebe, jak 16" tak i 21". Pokud s ním umíš, je velice dostačující i ten 16", ale všem doporučuji jeho užití s mírou, protože se stále jedná o zbraň ( dle trestního zákona, vše co může způsobit útok proti tělu důraznější, tak že v závěru i propiska ) a vztahují se na něj okolnosti vylučující protiprávnost ( 40/2009 Sb. ) tak jako na pistoli.
Plynovou zbraň zásadně nedoporučuji, ačkoliv může být účinná, jak zde někdo psal, můžeš narazit na člověka, který vytáhne pravou zbraň a už nebude cesty zpět. Teleskopický obušek bych Ti doporučil dovybavit pepřovým sprejem, nejlépe tekutou střelou, která Tě tolik neohrozí.
Zbrojní průkaz a pravá zbraň. Jednak velice nákladná záležitost, za zkoušky dáš 3 000kč, za zbraň dle typu např. Glock 19 4. gen 16 900Kč, na takovou záležitost velice zbytečná věc. Dále 50 Ks nábojů stojí 250Kč, na jednu střelbu je optimální 100Ks a chodit jednou za měsíc, maximálně dva.

Já osobně nosím ( bez opasku ) pistoli Glock 4. gen, 16" teleskopický obušek, tekutou střelu a jednorázová pouta a vůbec to není vidět. V případě, pokud by došlo k nějakému problému, tak pořadí užití DP tekutá střela, teleskopický obušek na přesilu a přiměřeně, aby nedošlo k těžkému ublížení na zdraví nebo k excesu a následnému vybočení z nutné obrany, nebo krajní nouze. Zbraň budu tahat až naposledy, kdy už to bude nutné.

Každému bych doporučil nastudovat okolnosti vylučující protiprávnost uvedené v trestním zákoníku 40/2009 Sb., protože bude-li obrana zcela nepřiměřená útoku odnesete to vše vy :-)
Smajlík  Kubulínek89 Muž22 Kategorie
23.08.2011 21:21:30
blablik
Jasně ale kde mam jistotu, že dostanu jenom přes hubu a nezabijou mě, když je jich přesila a jsou viditelně nebo předpokládaně ozbrojeni, tak to nemusí zkončit jen přeraženym nosem.
Obrana proti cikánum je jedna z nejhorších možných variant, toho jsem si plně vědom, vlastní život je mi však cennější, než cokoli jiného a jistě nebudu v tomto názoru sám.
 kkkkkkkkk
23.08.2011 21:16:32
Durcet ze Sodomy
Já glokař nejsem, jsem spíš na klasiku, celoocelová pistle s vnějším kohoutem, nemusí mít velkokapacitní zásobník, psíš jednořadej, aby byla štíhlá a dobře se nosila a účinná ráže, do války nebo do situace kdyby mi mělo jít denně o život bych volil kolt 1911 nebo jeho klony ráže 45 ACP, jinak ten Makarov je mi hodně simpatickej, taky se mi líbí Tokarev TT, ten by udělal díru do 3 nepřizpůsobivejch za sebou v řadě.
 kkkkkkkkk
23.08.2011 21:14:29
Hele zalezi na situaci, ale kdyz maji noze, tak jsi v prdeli tak jako tak... Bez profesionalniho vycviku... Sam mam doma Glock a CZ75, ale nepouzival bych to jen tak kdyz jde o telefon asi...

PS: Zijes v Cesku tak si zvykni ze i kdyz si nechas dat pres hubu tak ze muzes byt obvinen z rasismu
 blablik Muž20 Kategorie
23.08.2011 21:13:49
plynovku mam, ale už ji nenosím... již mám své spory vyřešeny...

jinak nezapomeň první náboj poplašný...

jinak když na někoho míříš pistolý tak asi jen tak 1% by sahalo po pravé kdyby jí mělo.... ale na koho nikdo nemíříl tak nepochopí...

já osobně doporučuji sehnat si náboje s nervovým plynem ( u nás jsou zakázané - ale to bych nijak neřešil) v německu se dají sehnat....
Smajlík  martiiiiiiiiiin
23.08.2011 21:10:22
co se to z nasi krasne vlasti stalo....drive aspon clovek mohl jit i v noci ven s minimalnim rizikem prepadeni nebo okradeni..... dneska aby se clovek bal jit v noci parkem!
 tomasek
23.08.2011 21:09:14
kkkkkkkkk : Jo. Vřele doporučuju Glock 26
 Durcet ze Sodomy Muž35 Kategorie
23.08.2011 21:07:20
Durcet ze Sodomy
Držitel zbrojáku? Ten bych si jednou opravdu rád udělal a to spíše proto, že mám zbraně jako zálibu, nad nošením na obranu jsem dříve moc neuvažoval, ovšem situace v téhle zemi je již opravdu nebezpečná a bude jenom hůř, takže již tuto myšlenku vážně připouštím, můj favorit je Makarov originál PM, problém je rodina, která má docela pacifistické názory a nemám zatím dostatek soukromí a prostředků na bezpečné skladování zbraní doma.

blablik
Výhod kaleného 26 palc macka od ESP kterého vlastní jsem si vědom, ovšem bez profesionálního tréningu, který je mě nedostupný, je to spíše proti cikánské férovce velmi dobrá šance, jak pocítit jeho účinost sám na sobě, navíc je to příliš kontaktní obranný prostředek, v situaci kdy mě obstoupí a budou mít v ruce kudlu, by to byla holá sebevražda bránit se jím. takže si suma sumárum myslim, že i přes všechny vítky a třebas oprávněné vůči plynovkám to nakonec je jedna z alternativ na zvážení.
 kkkkkkkkk
23.08.2011 21:07:07
Teleskop mám taky a je jednoznačně lepší než plynová pistole. Rána teleskopem pekelně bolí a troufám si říct, že 2 černým se s ním lehce ubráníš. Plynová pistole má jedno velké úskalí. Když ji vytasíš na někoho, kdo má skutečnou zbraň, ten tě může bez rozmyslu odstřelit, potože si bude myslet, ze je v ohrožení života skutečnou pistiolí. U cikánú to nehrozí, ale i tak bych nosil teleskop. Mini-teleskop není větší než plynová pistole. Navíc pořizovací náklady jsou mnohem nižší.
 Negrobijec
23.08.2011 21:07:06
Durcet ze Sodomy:

Až to natrénujou všichni tak už to asi bude chtít kopí, pro jistotu i s nějakým štítem.
Smajlík  Ted Striker Muž99 Kategorie
23.08.2011 21:05:42
Ted:Moc GTA škodí:D
Upřímně kdybych už uvažoval o nějaké zbrani, tak jedině opravdové, pokud se ten konflikt tak vyhrotí stejně nebude jiná možnost....další věc pokud to někomu stoupne do hlavy a bude se s kvérem procházet jen tak na ulici jak Vito Scaletta, tak to potom další věc.
 JayCutler Muž Kategorie
23.08.2011 21:02:47
Moje zkušenosti jsou jen dobré. Ale nečekej, že to na někoho vytáhneš, on se posere a uteče. Protože jak se neposere a neuteče, tak je na čase začít se modlit.

Mám malý noname revolver od ťamana. Zpracování na pytel, ale funkční náročnost je někde na hranici kapslovky, takže neřeším. Rachototvůrce za 400 ká a deset kolků od vodky.

Nosím Nonivamidové nábojnice, které se sice nesmí používat na lidi, ale mezi náma, nesmí se na lidi chodit ani s nožema a to byly přesně ty dva případy, kdy jsem střílel. Ať je to radši chvíli bolí než abych já chcípnul.

Pokud chceš plynovku použít účinně, musíš tasit a střílet. Z čím menší vzdálenosti, tím líp. Míříš na obličej, když se ti povede pak dát ráno ještě samotnou pistolí, bod pro tebe. Taky musíš dávat pozor, jak jde oblak, abyste se tam neváleli oba. Ideální je párkrát vystřelit a utéct. Alespoň tak jsem to udělal já a vyhnul se okradení nebo hůř.
 destabil Muž Kategorie
23.08.2011 21:01:42
teleskop ? plynovku ? nejvetsi zbran sou pesti kdo je umi pouzivat uzemni toho druhyho nez vytahne nejakej obusek.....
 8M6A
23.08.2011 21:00:33
Ted Striker . Oni už to ale ti nepřizpůsobiví trénujou taky. Sice zatím mačetama na severu, ale.....
Smajlík  Durcet ze Sodomy Muž35 Kategorie
23.08.2011 20:59:13
Nejvíc cool ale děsně nepraktická mi přijde katana. Přiběhlo by pár nepřizpůsobivých občanů a já bych je posekal na kousíčky a šel v klidu dál.
Smajlík  Ted Striker Muž99 Kategorie
23.08.2011 20:57:25
Přesně jak říká blablik. buď normální bouchačku nebo teleskop, se kterym budeš umět zacházet...
 Durcet ze Sodomy Muž35 Kategorie
23.08.2011 20:55:48
plynovka je pro debily... ty vytahnes plynovku, oni pravou a kdo myslis ze bude mit vic sanci? teleskop je nej, znicis i 5 lidi najednou .. ver mi ze vim o cem mluvim
 blablik Muž20 Kategorie
23.08.2011 20:55:47
Plynovkou můžeš akorát vyprovokovat. Při vědomí toho jsem si koupil Glock a temnými zákoutími chodím s klidem a mírem v duši.....
 Durcet ze Sodomy Muž35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk