Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.482890, vloženo 28.10.2010 13:26:42 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Komunikativní individua na ulici :-)
Stává se vám, že vás na ulici, v obchodě nebo v MHD osloví někdo cizí a dává se s vámi do řeči? Vadí vám to, bavíte se s nimi, ignorujete je nebo jak se k tomu stavíte? Máte nějaké zajímavé zážitky? :-)

Poslední největší zážitek mám s jedním chlapíkem okolo třiceti, bezdomoveckého vzhledu, ale údajně bydlí tady někde v paneláku, tak asi není.
Potkala jsem ho jeden týden, poklepal mi na rameno (mám sluchátka v tramvaji) a ptal se kolik je hodin, s úsměvem jsem mu ukázala hodinky, když divně koukal, řekla jsem mu čas. On mi děkoval, že jsem moc hodná, já se usmála, že vůbec neni zač. Nasadila si sluchátka.
O týden později si sedl za mnou. Po pár zastávkách mi zaklepal na rameno se slovy "pamatujete si mě? my už jsme se viděli"
No jo, kdo by si taky ty jeho starý smradlavý hadry nepamatoval :-/
A samozřejmě s úsměvem jsem mu odpověděla, že si vzpomínám.
Načež začal jeho monolog "No víte, já jsem teď měl kapavku. Totiž já měl přítelkyni asi měsíc a ona mě jako podvedlaa a někde to chytla a nechránila se a já sem jí jako věřil a tak jsem to taky chytil. A víte ona se se mnou rozešla, a přitom já bych se s ní nerozešel, já bych jí to klidně odpustil. No a víte já jsem nevěděl, že je to kapavka, prostě jako mi něco kapalo z toho penisu, víte? A já jsem si myslel jako že to je sperma. Mně totiž jednou sestra řikala, že jako můžu mít orgasmus a to sperma může vystříknout i když neonanuju. No a tak jsem si řikal, že to je jako ono a prostě to z toho penisu kapalooo. No ale pak jsem si řikal, že to asi sperma neni a tak jsem si s tim zašel k doktorovi no a prej kapavka. A víte já mam teďkon hroznou smůlu. Já jsem šel z hospody a nějak jsem špatně šlápnul, já si to už nepamatuju, a udělal sem si něco skolenem. A víte já mám ty klouby celkově špatný. Já jsem totiž postiženej, prootže máma když byla těhotná, tak brala snad nějaký prášky a snad si je i píchala a tak jsem se narodil takhle. (nemá jednu ruku)"
V šalině spousta lidí, všichni se při slovech "sperma" "kapavka" "penis" otáčeli a já přesto nedokázala říct "nemám zájem se s vámi bavit" a celou dobu mu pokyvovala a říkala "to je ale smůla" "no jo,tak to nemáte tolik pít abyste nepadal" "no tak si s tim kolenem radši někam zajděte" No tak to je mi líto že vás partnerka podvedla, co se dá dělat no". Popřála jsem mu pak pěkný večer a ať se brzy uzdraví a šla domů.

No každopádně se ke mně přidal ještě příště (schválně jsem si sedla na druhý konec šlainy nežon nastupoval, ale kvůli mně ji klidně celou prošel :-) ) a to jsem byla hoodně naštvaná, takže jsem mu řekla "nezlobte se, nemám náladu se s kýmkoli bavit" a pustila si mp3ku :-/ Každopádně se v obličeji celý loupal a vždycky na mě dotkl. A potom se celou dobu všude drbal a já si stejně nedokázala odsednout a jen přemýšlela nad tím, copak hezkého po mně teď leze a kdy ten kabát doma vyperu a čím :-)
(vystoupit se moc nedalo kde, pán si pamatuje na které zastávce vystupuju popř. jedu někam na čas a nemůžu vystupovat a čekat na další linku a taky neumím moc lhát :-/ ignorovat a neodpovídat neumím :) )

Jinak se mi běžně stává, že pustím sednout nějakého důchodce a on si se mnou začne vykládat. Resp. mi začne něco vyprávět. A je prostě schopen mi vyprávět 20minut o tom, jak se stavěla ta cesta okolo které jedeme, nebo že dřív k nám do Bystrce nejezdila jednička, ale nějaké jiné číslo. A kdy postavili tyto koleje. A že tady na tom náměstí co stojí ty staré padající paneláky dřív byly lázně. A že se bojí, že mu babička jednou odejde. A já se prostě celou dobu usmívám a přitakávám a nedokážu nějak odstoupit a dělat, že neposlouchám. Já chápu, že si nemá moc s kým doma asi popovídat a tak je mi to líto, ho odbýt.

Stává se vám to taky? Dokážete takové lidi okamžitě nějak odbýt bez výčitek?
 Špuntidlo E-MAIL:   Žena21 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.10.2010 20:39:10
Nevim proč, ale semnou maj tyhle existenci neustálou potřebu konverzovat.) Takže se mi to stává pořád, už sem si nějak zvykla.
 Purple Rose Žena Kategorie
28.10.2010 20:02:53
mě vykládání staších lidí zajímá, člověk se toho dozví o dřívějším běžném životě kolikrát mnohem víc než z dokumentů, knížek a od učitelů... to že jsi slepička s empétrojkou co si tohohle neváží je jen tvůj problém, za tvůj předposlední odstavec se stydím za tebe
 asdasd
28.10.2010 18:19:38
No já málokdy jezdím MHD a když už tak většinou nejsem sama, takže se mi to nestává. Ale asi bych zalhala něco jako "není mi dobře" a buď zavřela oči a nevnímala nebo odešla z tramvaje. Kdybych se už nechala vtáhnout do podobného rozhovoru, tak bych hledala očima pomoc u okolí a on by se snad někdo našel.
 Jusik Žena26 Kategorie
28.10.2010 14:58:50
takhle nizka socialni vrstva lidi nikdy nepozna ze clovek nema zajem.
lide co ziji v chudobe maji daleko vetsi tendence lhat,krast,podvadet.

nikdo z nich na ferovku nerekne 'prisel jsem o praci,manzelku a deti protoze jsem pil'.
 gazzapo.
28.10.2010 14:53:51
Tak to se mi neděje, zřejmě nejsem dostatečně přívětivého vzhledu, aby se se mnou chtěl kdokoliv dávat do řeči :)
 xZdenish Muž27 Kategorie
28.10.2010 14:44:03
Špuntidlo: Tak dobře, no, napiš kdy a kudy jezdíš, a já se teda objevím a oslovím tě :-)
Smajlík  Cocteau Muž99 Kategorie
28.10.2010 14:22:55
Teď naposled, když jsem jel vlakem do Prahy, si ke mně do kupé přisedla skupinka dvacetiletejch týpků, kteří jeli do Prahy slavit narozeniny jednoho z nich. Ten oslavenec se se mnou dal do řeči a začal mi mimo jiné vykládat, jak jednou chodil z holkou a ta se s ním nakonec rozešla a on pak nebyl snad půl roku schopnej navázat s žádnou holkou kontakt. Tak se prej rozhodl, že už holku nechce a že si s nima bude jen užívat. Takže teď chodí po různejch diskotékách a vybírá si hloupější holky (prý to pozná), nakecá jim spoustu kravin a ony se s ním pak vyspí, bez ochrany. Že prej to vůbec neřeší, že byl na testech a nic mu není... No byl to takovej hezounek, typ "Ital", takže bych si i tipnul, že si moc nevymýšlel...
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
28.10.2010 14:14:28
Cocteau: A co takhle, kdyby se na mě obraceli mladí, krásní a bohatí, když jsem tak sympatická? :-))
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 14:10:16
jájsemnegeniální: Jé tak to bych se taky pěkně zasmála :-)
A vlak - tam jsem se taky musela nejdřív proškolit. Protože ze začátku jsem na otázku "kam jedete" odpovídala správně a potom jsem dvě hodiny někoho poslouchala nebo ještě líp on mě vyslýchal. A od té doby jsem říkala nějakou bližší zastávku a na té zastávce jsem přelezla do jiného kupé :-)

lopezz: To mi připomnělo jednu bezdomovkyni v tramvaji, která vypadal hrozně vydeptaně. Měla sebou papír od doktora a tam byla napsaná nějaká adresa a ona se nás ptala, kde to je, jestli nevíme jak se tam dostane. Všichni ji odbyli, já teda lístek taky podala dál, jestli někdo neví. Nikdo nevěděl kde ta ulice je a ona začala tiše brečet. Pak jsem si všimla, že na tom papíru je napsané krizové centrum, takže jsem zavolala příteli, aby mi tu adresu našel, našel zastávku i jak se tam slečna dostane (okolo 20let holka). Tak jsem jí poradila a ona byla hrozně šťastná. A z toho jsem měla hrozně dobrý pocit, i když jsem byla přesvědčena, že slečna má vši nebo něco podobného a potom jsem se celý den z důsledku psychiky taky drbala :-) (seděla jsem vedle ní a bylo mi opět hloupé si odsednout, zvláště když jsem jí zjišťovala tu adresu).
Jinak jsem byla v centru napomáhajícím takovým lidem. Přijdou o práci, rozvedou se,přijdou o ženu i děti. A to poslední co mají v zoufalství propijí (není se čemu divit). Ale taky nám tam říkali, že tihle lidé se za pár měsíců vzpamatují, přijdou požádat o pomoc. Chvíli tam bydlí, najdou si práci a osamostatní se. Prý většina těchto lidí není moc dlouho na ulici a nakonec se zase vrátí do normálního života.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 14:06:46
Ahoj špuntíku, nic si z toho nedělej, to bude tím, že jsi neobyčejně sympatická žínka, tak se na tebe obracejí různí týpci. Ale toho s tou kapelou jsi měla odpálkovat..
Smajlík  Cocteau Muž99 Kategorie
28.10.2010 13:58:44
bilej tygr: Jé, kouzelný dědeček. No jo, třeba budem taky takoví až budeme mít spoustu příběhů a zážitků a nebudeme je mít komu říkat. Teda alespoň o sobě si myslím, že taková budu. Já v podstatě už teď jsem asi trochu "družnější" než ostatní, ale jen tak na ulici ani ne. Tak leda v čekárně někde,nebo ve frontě v obchodě. Ale nikomu nevyprávím o svých pohlavních chorobách :-)

Oční kontakt. To je pravda, to jsem si taky říkala, že byla chyba. Já když někoho pouštím sednout, tak mu koukám do očí a usmívám se. Stejně jako ty hodiny. Mrknu na hodinky, mrknu na něj a řeknu mu čas. Jenže to je zas docela těžký na ty lidi nekoukat. Normálně koukám z okýnka, ale když už někoho pouštím, tak se na něj musím podívat. Ale tak aspoň vím, že na Mendláku byly lázně a když se stavěla cesta od Komína do Pisárek, tak ten pán prosazoval, že se tam má udělat zrovna čtyřproudka a řeka se má posunout dál a ne jen takto! A teď už je pozdě, když ta cesta nestačí a není kam rozšířit 8-)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 13:58:42
Většinou chtějí takoví lidi akorát nějaký drobný,třeba tvrdí,že nemají na vlak apod.
Ale jednou jsem stál s jedním známým na ulici a přišel taky jeden bezdomovec a říká něco ve smyslu:
pánové,nebudu vám lhát...,potřeboval bych drobný na pivo.Tak ten známej mu dal 5 Kč a protože dělal určitou dobu v armádě spásy,tak se začel toho bezdomovce ptát na jeho životní osud. Ten člověk tvrdil,že měl dobře placenou práci a byt,ale že firma nakonec zkrachovala,říkal že se rozvedl a byt že nechal manželce )prý kvůli dceři ) apod. Měl sem dojem,že říká pravdu.nevím,jestli třeba tohoto člověka můžu označit jako"podivné individuum",ale píšu to sem proto,že část bezdomovců se prostě do takové situace dostala nejen vlastními chybami,ale i v důsledku dalších okolností.
 lopezz Muž38 Kategorie
28.10.2010 13:57:42
Tezko. mam porad sluchatka v usich.
 collateral Muž Kategorie
28.10.2010 13:56:45
Jo, stává. Ale bezdomovci se na mě naštěstí moc nelepí, spíš muži středního věku. Většinou ve vlaku. Jednou mi jeden hovorný pán (kolem padesátky) v kupé řekl, že jsem mu sympatická, protože nejsem, jak ty dnešní bárbíny, které se do něčeho stylizují,tak to mě pobavilo a zároveň potěšilo:). Ale kdyby se na mě lepil bezdomovec, klidně bych si odsedla, slušnost, neslušnost, zvlášť pokud by měl podivnou vyrážku, smrděl alkoholem atp. Párkrát mě takhle jeden obtěžoval na nádraží, jestli mu dám peníze. Pořád jsem se snažila někam utéct a on si mě všude našel, to bylo hrozné.
Ale jinak moc zážitků naštěstí nemám. Ségra ale také měla zajímavý zážitek v tramvaji. Jela z letní brigády(úklid) celá rozcuchaná, zpocená, ve starším oblečení a nějaký vágus, který byl naboso jí vysekl kompliment, že se mu líbí, jak je ségra pěkný přírodní typ.
Tak tomu jsme se pak smály, když mi to říkala.
 jájsemnegeniální
28.10.2010 13:52:43
Špuntidlo
Nevinný vzhled vlastním také a když se soustředím na oční kontakt, tak málokdo odolá a hned mě má rád :)
Smajlík  Hlas ze záhrobí Žena18 Kategorie
28.10.2010 13:49:58
Nestává, protože se na všechny šklebím.
 Okurka v láhvi Muž11 Kategorie
28.10.2010 13:48:20
Hlas ze záhrobí: No jo, já si důchodce dycky "získám" svým nevinným vzhledem a tím že nekouřím a nepiju, na což taky často přijde řeč :-)
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 13:46:50
Tos mi připomněla, jak jsem jednou v šalině potkal (skoro) kouzelnýho dědečka... Taky to bylo v jedničce, ale do Řečkovic. Dědeček měl úžasně bílý vlasy, byl v černým obleku a vypadal úplně čisťounkej. Vykládal, že jede navštívit svoji kamarádku, která bydlí v Řečkovicích, ale už třicet let se s ní neviděl ani o ní nemá žádné zprávy, tak byl zvědavej, jestli ji tam ještě najde... Že kvůli tomu přijel do Brna. Zeptal jsem se, odkud je, a on říkal, že z nějaké vesnice, ale neví, jak se jmenuje... ale věděl, odkud tam jede autobus a taky, že tam jsou dva rybníky. Vydedukovali jsme nakonec, že to asi budou Jedovnice.
Potom mi vyprávěl, jak před válkou jezdil s koňma, jak mu je Němci zrekvírovali a jeho vzali taky. Tak se octl v Německu a žil tam až do naší sametové revoluce, potom se vrátil do ČR. (Trochu mi to nevychází s těma třeceti lety, co neviděl kamarádku, ale ono to celý bylo takový pohádkový...).
Potom říkal, že maluje obrazy a že v té jeho vesnici mu udělali výstavu. Pořád přemýšlím, že až někdy bydy mít cestu do Jedovnic, zkusím se zeptat na obecním úřadě, jestli o něm něco neví... rád bych viděl ty jeho obrazy. Ale ještě na to nedošlo...

A jinak tu a tam se lidi dávají do řeči. Když jsem byl mladší, taky jsem je neuměl odmítat; dnes už mi to takové potíže nedělá. Je dobré si u toho dávat pozor na oční kontakt - málokdo tě osloví, když se mu ani na okamžik nepodíváš do očí.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
28.10.2010 13:45:37
Špuntidlo
Hmm, no .. Jsem prostě jiná :D
 Hlas ze záhrobí Žena18 Kategorie
28.10.2010 13:44:02
Equi: To mi udělal jednou kamarád :D Seděli jsme za sebou, já pustila pána sednout a postavila se za něj (čili vedle toho kamaráda) a pán se za mnou neustále otáčel a vyprávěl mi něco a kamarád se mě vůbec nezastal. Já se snažila pak vždycky ve chvilce ticha navázat rozhovor s kamarádem, ale on nespolupracoval a jenom se smál a pán zase začal mluvit a otáčet se za mnou. A pak se mi smál celou cestu domů :-)

Hlas ze záhrobí: No když přijde zezadu, tak moc neovlivníš jestli na tebe šáhne. A když ti pak začne vyprávět o kapání z penisu a drbe se všude, tak přemejšlíš podle mě spíš nad tím, co si už tak mohla chytnout a nejsi nadšená z té debaty :-/ Ale tak každý jsme jiný, že.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 13:43:06
Jinak mě ale vždycky může rozsekat, když do mě pravidelně hučí jeden dědula, abych nekouřila, že je to nezdravé. S tím si ale taky s klidem povídám a vůbec mě nenaštve :D
Prej minule, abych si koupila radši mlíčko :D
Smajlík  Hlas ze záhrobí Žena18 Kategorie
28.10.2010 13:39:33
*qqq: Já jsem byla v narvané šalině a mluvil vyloženě na mě. Když mluví takhle někdo "do vzduchu" tak taky nereaguju. To se stává taky celkem často. A jak říkáš, jsou to bezdomovci vyprávějící o tom jak je ta politka u nás špatná a kvůli ní nemají práci. Řekla bych, že jsou celkem zvyklí.
Ale spíš, jak bys reagovala, kdybys seděla na dvojsedačce u okýnka, četla si a někdo si přisedl a začal na tebe mluvit. Prostě jestli bys dokázala úplně stejně odejít i z konkrétního rozhovoru tebe a toho druhého. Já jsem takhle schopná obejít člověka na ulici, ale v té šalině moc není kam :-)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 13:38:20
Špuntidlo
Možná se tomu budeš divit, ale ano. S povídáním opravdu problém nemám, klidně se budu bavit i s bezdomovcem a probírat s ním jeho choroby. Ale nikdy bych nedovolila, aby na mě sáhnul.
Asi jsem divná, nevím :))
Smajlík  Hlas ze záhrobí Žena18 Kategorie
28.10.2010 13:35:58
Nestává. Ale nedávno jsem se musela smát, když jsem asi hodinu pozorovala, jak nějaký chlápek něco hučí do jednoho mladýho kluka.
 Equi Žena21 Kategorie
28.10.2010 13:35:42
Hlas ze záhrobí: Takže si ráda povídáš se smradlavým bezdomovcem, který ti vypráví o tom, co má za choroby? Týjo tak to seš ještě lepší jak já, když z takových rozhovorů máš dokonce radost. A já si už myslela, že jsem výjimečná tím, že se s nima vůbec bavím.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.10.2010 13:34:27
Nedávno jsem jela v trolejáku, když přistoupila ženská a začala nahlas vykládat nějaký hovadiny (lamentace, jak nemůže sehnat práci a tak). Napřed jsem si myslela, že to vykládá nějaké své známé, ale pak jsem zjistila, že ženská vedle ní má v uších mp3 přehrávač, ženská křížem proti ní má zavřený oči a já naproti ní jsem se snažila číst si knížku, takže ji evidentně nikdo neposlouchal. Vyřešila jsem to tak, že jsem vstala a přesedla si do opačné poloviny trolejbusu.
Smajlík  *qqq
28.10.2010 13:32:01
Stává, stává .. Ale že by mi to vadilo se říct nedá. Já si hrozně ráda povídám (když mám náladu), takže jsem schopná vést dialog s kýmkoliv klidně několik hodin a vůbec se mě to nijak nedotýká :)
Nevím, mám z toho spíš radost :))
Smajlík  Hlas ze záhrobí Žena18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč