Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.442063, vloženo 07.03.2010 19:37:24 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Politická strana proti dluhům
Kdyby existovala politická strana, která by jako hlavní cíl chtěla snížit deficit státního rozpočtu na nulu, volili byste jí?
Preference doleva nebo doprava si doplňte dle vašeho uvážení, nicméně to pak do diskuze napište(nebo jestli je vám to jedno).
Předpokládejme, že strana by měla takřka jistý postup do parlamentu a její volební program by byl reálný.

Nicméně ty miliardy by se někde musely vzít. Čili by ta strana otevřeně hovořila o tom, že by se v mnoha ohledech muselo šetřit(což by mělo za následek např. horší stav silnic, na úřadech by to trvalo déle, stát mi města dotoval o něco méně, důchody by se buď nezvyšovaly nebo by i o něco klesly atd. atd.). Ano, mělo by to za následek zhoršení životní úrovně.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
08.03.2010 17:38:17
libik: zrušení platů všem poslancům by určitě znát bylo, ale já jsem spíš narážel na korupci ve státních zakázkách. Pokud ukradnu peníze přímo pro sebe, ukradnu přesně, kolik potřebuju. Pokud rozhoduji o cizích penězích, musí být úplatek pro mě nižší, než ztráta majitele těch peněz. Jinak by neměla motivaci uplácející strana.
Příklad získání jednoho milionu:
a) ukrást milion ze státní pokladny. Stát přijde o 1 milion.
b) získat milionový úplatek od firmy X za přiklepnutí zakázky za 50 milionů firmě X. Stát přijde o 20 milionů, protože firmě Y by stačilo 30 milionů
 ZakMcCracken Muž40 Kategorie
07.03.2010 21:47:50
Já budu volit stranu, která chce šetřit nejprve ve vládě. Je to Česká pirátská strana.
ZakMcCracken
--------
Takže pro tebe je důležitější heslo : "Hlavně aby ti politici dostali co nejméně, i když v rozpočtu to prakticky znát nebude" oproti "Snížíme rozpočet a politici se budou mít stejně jako doposud"
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2010 21:41:44
Já budu volit stranu, která chce šetřit nejprve ve vládě. Je to Česká pirátská strana.
 ZakMcCracken Muž40 Kategorie
07.03.2010 20:26:05
A ČR nějak významně pomáhá ostatním? Komu prosimtě....
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2010 20:01:20
libik: To si uvědomuju. Právě proto je nezbytný, abysme nepomáhali ostatním, ale snažili se urvat co nejvíc pro sebe bez ohledu na rozevírající se nůžky mezi vyspělýma a zaostalýma zeměma.
 qweqwe
07.03.2010 19:56:14
Mně je uplně ukradený, jak to tu bude vypadat za 100 let. Ať už co se týče ekologie nebo ekonomiky, ikdyž ono to spolu dost souvisí. Já bych byl pro bezohledně vydrancovat přírodní zdroje a užívat si na úkor třetího světa. Tim by si naše generace udržela tu životní úroveň i ekonomickou bez toho, aby se celej systém zhroutil.
qweqwe
---------
Tak 100 let by byla svým způsobem pohoda. Problém je, že pravděpodobně dnešní výdaje významně ovlivní tvůj důchod a služby až budeš starý :)
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2010 19:54:40
Nevolil bych je. Já na tenhle stát kašlu. Možná se i časem někam odstěhuju. A co se týče šetření, tak to mi připadá zbytečný. Já jsem zastánce přístupu "po nás potopa". Mně je uplně ukradený, jak to tu bude vypadat za 100 let. Ať už co se týče ekologie nebo ekonomiky, ikdyž ono to spolu dost souvisí. Já bych byl pro bezohledně vydrancovat přírodní zdroje a užívat si na úkor třetího světa. Tim by si naše generace udržela tu životní úroveň i ekonomickou bez toho, aby se celej systém zhroutil.
 qweqwe
07.03.2010 19:53:47
Ne nevolil bych ju, páč každej ví, že to neni možný, bez monstrózního zdanění. Předpokládám, že by to ta strana musela stihnout za 4 roky.
Už jen samotný snižování schodku je dycky při parlamentních volbách prioritou a jak to vypadá víme všecí.
vesničan
-----------
Zdanění by nic nevyřešilo(nebo jenom krátkodobě), muselo by se to prostě seškrtat. Když pomineme, že je teď krize a těžká situace, v době progrese stačilo odškrtat takových 60-100 miliard a byl bys ještě v plusu. A to není zdaleka nemožné.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2010 19:49:02
Ne nevolil bych ju, páč každej ví, že to neni možný, bez monstrózního zdanění. Předpokládám, že by to ta strana musela stihnout za 4 roky.
Už jen samotný snižování schodku je dycky při parlamentních volbách prioritou a jak to vypadá víme všecí.
 vesničan Muž22 Kategorie
07.03.2010 19:48:25
Když to vezmu čistě sobecky ze svého hlediska - sociální přídavky ani podporu sem v životě nečerpal, důchod taky ne, na úřadě sem byl naposled asi před osmi lety, u doktora sem nebyl od svýh osmnácti let (kdy mi dětská lékařka předala dokumentaci a řekla ať se zaregistruju jinde, což sem ještě neudělal)... tim pádem i kdyby se státní výdaje seškrtaly na nulu, přímý dopad to na mě mít nebude (teda kromě stavu silnic, do těch by se mělo investovat ;)

Jednou se ty dluhy tak jako tak musí splatit, navíc s tim, že budu platit větší daně, sem beztak smířený... takže jo, volil bych takovou stranu.
Smajlík  UpsideDown Muž28 Kategorie
07.03.2010 19:46:30
Jo volil bych jí, problém spočívá v tom že nemáme většinový volební systém takže i kdyby taková strana měla 35 procentní volební zisk tak by s ostatními musela dělat kompromisy a vlastně by z toho byla nakonec stejná bramboračka jako je dnes.
 Modrá Svině Muž46 Kategorie
07.03.2010 19:41:58
https://sites.google.com/site/ekonomikap olitika/
ta strana se jmenuje
GVKB
Naše reforma je založena na tom že odstaníme peníze a osobní vlastnictví i výhody, každý bude pracovat a zaměstnávat všechny lidi bude jenom stát.
Smajlík  Bha Muž59 Kategorie
07.03.2010 19:39:06
Za mě osobně - volil bych středo-levicovou i středo-pravicovou až pravicovou stranu s tímto programem.

Nechtěl bych, aby se příliš peněz ubralo z nemocnic, nebo aby byly přespříliš zdaněni či jinak znevýhodněni podnikatelé a firmy(to by do budoucna příliš nepřineslo, přičemž nulový deficit je investice do budoucna).
 libik Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk