Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.429290, vloženo 30.12.2009 04:22:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Perpetum mobile
Vymyslel jsem perpetum mobile :).

Princip je v zásadě jednoduchý. Máte kouli vyrobenou z nějakého velmi těžkého kovu, která je uprostřed dutá(je tam vzduchoprázdno). Koule a dutina jsou v takovém poměru, aby koule vyplavala na hladinu vody, pokud je do ní strčena.

No a teď jak to bude fungovat. Na začátku postavíte kouli na nějakou rovnou desku. Tato rovná deska stojí na vršku tyče. Tyč je ve svém spodku připevněna k nějaké pružině(nebo něčemu, co bude fungovat obdobně jak pružina). Tyč zasunovací a vysunovací. Pružina je dostatečně silná na to, aby vytlačila tyč i s deskou, bez jakékoli další zátěže.

V momentě, kdy tedy dáte kouli na tuto desku, tak se tato deska s tyčí začne sjíždět směrem dolů, přičemž vykonává nějakou práci, kterou můžeme později upotřebit. A teď druhá věc.

Vedle tyče s deskou je nádrž s vodou. Jakmile koule sestoupí dostatečně nízko, je deska nahnuta a koule spadne do přihrádky zabudované v nádrži s vodou. Tato přihrádka je (zatím bez vody). Má dvoje vodotěsná dvířka. Jedny jsou mezi tyčí a nádrží, druhé jsou mezi samotnou přihrádkou a nádrží(ústí do vody) a tyto druhá dvířka směřují nahoru. Na začátku jsou ty dvířka, která vedou do vody, uzavřená, zatímco ty, které jsou mezi tyčí a nádrží jsou otevřena.

Koule nám tedy spadne do přihrádky. Dvířka mezi tyčí a nádrží se uzavřou a otevřou se dvířka na horní stěně přihrádky. Přihrádka se zaleje vodou a koule, jelikož má uvnitř vzduchoprázdno, vystoupá až na hladinu(a cestou zase můžeme odebírat energii, kterou tlačí směrem vzhůru). Jakmile vyplave na povrch, je opět skutálena na desku, z přihrádky se vytlačí voda a celý proces může začít nanovo.

Energii získáváme při sestupu koule dolů a popřípadně při výstupu koule vodou nahoru. Nejenom, že to bude pracovat pořád, ale ještě to vyrobí energii navíc!

Čili mi připravte Nobelovku a peníze, jsem génius!!

PS : Energie pro vytlačení vody zpět do nádrže by měla stačit. Všechny ostatní činnosti mají téměř konstantní výdaje energie.

Podrobněji k té vodě : Představte si, že by se přelila voda z přihrádky do nějaké malé nádržky, která by poté byla na jednoduchém, kladkovitém principu vynesena zpět na vrchol nádrže a tam opět vlita mezi ostatní vodu. Stačilo by tedy, aby koule při sestupu vytahovala pomocí kladky vodu v nádržce. K tomu by mělo stačit, aby byla koule těžší, než voda, kterou vytahuje... A to by měla být(uvnitř vzduchoprázdno, ale kolem těžký kov).
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.12.2009 02:41:59
tu energii spotrebujes na protlaceni te koule do vody. Cim vyssi bude sloupec, tim vic energie budes potrebovat, abys kouli do nej dostal.
 Alfard Muž59 Kategorie
30.12.2009 15:00:55
Tak to vytlačení vody by nebylo potřeba.

PS : Ano, vím že to nemůže fungovat, ale sám nějak nemohu přijít na to, co je na té představě špatně... Kór když teď padlo to vytlačení vody.

"jsi vedle jak ta jedle... kdyz se koule vynori, nema jak se dostat zpet - protoze bude vzdy z casti ponorena..."

Na přesun koule bude použita energie získaná během sestupu koule. Jelikož může koule sestupovat třeba 10km a zároveň když ta koule vyplave, tak její přesun bude stát vždy stejně energie(nehledě na to, jak hluboko a pak vysoko cestovala). Je tedy jisté, že energie na tento počin bude stačit(bude totiž za všech okolností konstantní).
 libik Muž32 Kategorie
30.12.2009 14:10:44
"Všechny ostatní činnosti mají téměř konstantní výdaje energie." Slůvko téměř je nejdůležitější a taky smrtelné pro jakékoli perpetum mobile. Při tom pohybu koule (přepadavání, valení, atd.) by se energie postupně zmenšovala, protože nemůžeš zanedbat úbytek energie do prostředí. Energie koule by se přeměňovala na teplo (při tření, smykovém odporu a pádu).
 imp Muž24 Kategorie
30.12.2009 14:10:33
jsi vedle jak ta jedle... kdyz se koule vynori, nema jak se dostat zpet - protoze bude vzdy z casti ponorena...
zkousel jsem si to nakreslit - jen tak protoze nemam v praci co delat a je to HOLY NESMYSL - uz jen proto ze to nazyvas perpetuum mobile...
zakon o zachovani energie plati... nepocitas s gravitaci - odporem vzduchu a prakticky vsemi dalsimi aspekty fyziky...
jdi radsi delat neco uzitecnyho:)))))
 Michail
30.12.2009 13:12:47
Jakmile vyplave na povrch, je opět skutálena na desku - a to by se stalo jak?

Energie pro vytlačení vody zpět do nádrže by měla stačit. - to jsem taky nepochopila

popravdě si to neumím představit, musela bych to vidět. Tak to vyrob a uvidíš, jak dlouho ti to bude samo pracovat. Pokud dlouho, tak můžeš jít za vědcema a uvidíš:)
 Silencio Žena22 Kategorie
30.12.2009 13:11:36
Na vytlaceni te vody spotrebujes o neco vic energie, nez vytvorila koulee za celou svoji cestu. To je bohuzel zakon zachovani energie. Ta koule by nemusela byt duta, to tam nehraje roli. Jinak mimochodem je to jen strasne slozita varianta Wilardova kola a to je stare par stoleti. Ale bohuzel take nefunguje
 Alfard Muž59 Kategorie
30.12.2009 13:01:00
energie ani nemizí, ani se nezjevuje, pouze se přelívá ze zdroje do efektivity a ztrát
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
30.12.2009 12:28:59
Nerozumím řeči tvého kmene.
Smajlík  n1gg4w4rr10r Muž69 Kategorie
30.12.2009 11:26:13
Houp18 : Téměř konstantní znamená, že ta koule může vážit klidně 400 tun a klesat a stoupat 10kilometrů(čili energie by vytvořila více než dost). Není to samozřejmě úplně konstantní, protože čím větší koule, tím větší budou dveře -> té energie na otevření bude více. Ale je už třeba jedno, jak dlouho bude ta koule klesat
 libik Muž32 Kategorie
30.12.2009 10:49:46
a kde je vysv... ehm, obrázek?
Smajlík  Jizah Muž32 Kategorie
30.12.2009 10:49:13
"Všechny ostatní činnosti mají téměř konstantní výdaje energie."

a co je konstantní je zanedbatelné? Nezískal by si energii ani dostatenčnou na zavření těch dvěří..

... ani nevím, proč na takovou blbost reaguji
 Houp18 Muž99 Kategorie
30.12.2009 08:30:19
Upal se.
 PalačinkaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk