Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.428979, vloženo 28.12.2009 19:06:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dnešní zážitek - kritika ČR systému
Jelikož se demagogické antipolitické či antibyrokratické řeči šíří jako virus, zkusím ty rozumnější z vás přinutit aspoň k zamyšlení :). Nad kritikou toho a toho se setkáváme denně, někdy to je oprávněné, někdy není. Popravdě je nejdůležitější si uvědomit, že často daná problematika NEMÁ ideální řešení a vždy bude "špatná". Tím "špatná" myslím taková, že vždy se najde velká část lidí, která bude dané téma kritizovat a špinit.

Inspiroval mě dnešní zážitek. Moje babička si stěžovala(resp. můj strejda si stěžoval a babička to interpretovala) -> Můj strejda se bude teď někdy stěhovat, přičemž v podobném termínu mu propadá občanský průkaz. V zásadě to znamená, že on si musí podat žádost na nový občanský průkaz a takřka hned jak mu dojde, tak ho může tak akorát vyhodit a pořídit si nový občanský průkaz s novým bydlištěm. Dále tuším, že místo, kde vydávají nové průkazy, je hned poblíž toho úřadu, kam si půjde zažádat občanský průkaz.

Samozřejmě že v takovém případě pak křičí, jak je v týhle republice bordel, jak je možný, že když je to tak blízko, tak to trvá měsíc, dřív to trvalo den apod.

Čili pojďme se na danou problematiku podívat objektivním kukadlem.
-Vyřízení trvá měsíc, i když to je blízko, dřív vám prostě dali občanku ten samý den a bylo to vyřešeno!
-Pokud má fungovat systém tak obrovský, jakou je republika o 10milionech občanů, musí se většina obecných problémů řešit systematicky. To znamená, že je pevně daný určitý řád, který takřka nepovoluje výjimky. Navíc pokud by někdo zvýhodňoval určitou oblast, zase by křičeli(poměrně oprávněně) jiní, proč pro všechny není stejný metr? Dále - na počkání udělat občanku nelze, pokud chceme mít aspoň trochu stabilní systém. Pokud by to bylo všechno tak jednoduché, bude to mít za následek velmi snadno dostupné falsifikáty občanských průkazů, což je problém mnohem větší, že?

-Propadá mi občanka a zároveň se stěhuji, proč si nemůžu požádat o občanku o několik týdnů později.
-Tohle je situace, která je typická svým "špatným" řešením(výše uvedený problém je momentálně nastaven spíše správně). Tedy ať uděláte cokoli, bude to mít nějaký špatný následek. Máme v podstatě 2 možnosti ->
1)zachovat současný systém, který výjimky nepovoluje. To má za následek např. právě to dvojí vydání občanky, i když je to zbytečné a určitě se najdou tisíce dalších případů, které by se pomocí výjimek dali usnadnit. To bez diskuze.
2)Předěláme systém tak, aby povoloval výjimky. Jenže to bude mít za následek zesložitění systému. Jelikož zákon musí být jednoznačný, těch výjimek(aby to mělo smysl) bude muset být spousta. Místo jednoduchého systému bude složitější. Takový systém je pak i složitější administrovat, zvedne se byrokracie, bude potřeba více úředníků, obyčejný člověk se v tom nevyzná, bude jednodušší udělat v zákoně nepřesnost nebo chybu, což může mít za následek zneužívání této chyby.

Doufám, že třeba aspoň jednomu člověku tento článek otevře oči. Je důležité si uvědomit, že pravda bývá obvykle někde uprostřed. Pokud chcete prozřít a vidět svět takový jaký je, musíte ho vidět objektivně. Zjišťujte si informace z různých zdrojů, pochybujte(v rozumné míře) o všem, co je vám předloženo, pokládejte si otázky. Pouze tak dosáhnete opravdového přehledu v určitých problematikách. Tedy aspoň pokud o to stojíte - já rozhodně ano :).

Jaký na to máte názor vy?
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.12.2009 20:19:11
koblic: Ještě že ty o tom nerozhoduješ, to bysme sakra brzo skončili. To tvoje má totiž obrovskou díru, jestli pak přijdeš na to jakou?

libik: Sám sis odpověděl. Tady není co řešit, takových případů je minimum. Zavést složitý systém na základě vyjímek a nevim čeho všecho je cesta do pekel. V téhle zemi jsou jaksi větší problémy, než nějaky blbý vydávání občanek.
 ILFS Muž20 Kategorie
28.12.2009 20:14:01
A proc si v zadosti o novy prukaz nevyplni jiz nove bydliste?
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
28.12.2009 20:09:22
Popravdě je nejdůležitější si uvědomit
Je důležité si uvědomit

Proč?


Pokud chcete prozřít a vidět svět takový jaký je, musíte ho vidět objektivně.

Subjekt...objektivně, nějak to nesedí.
 djfhdjf
28.12.2009 19:59:32
Čéče, tohle se mi na Tobě líbí - taky mě vždycky popuzuje, jak češi na všechno v jednom kuse držkujou a naříkají, jako bychom byli ta nejhorší země na světě. A taky se snažim vyvažovat to pozitivním myšlením...

Ale mám obavu, že nic nezměníš, navíc to řešíš tak dlouze a obsáhle, že se to nikomu nebude chtít číst. Tady na zpovědnici čtou všichni jen titulek diskuze ;)
Smajlík  UpsideDown Muž28 Kategorie
28.12.2009 19:23:23
1. Občanky bych zrušil, je to něco co potřebuje stát, aby mohl sofistikovaněji buzerovat občany, my lidi bysme se bez toho docela dobře obešli.

2. Stát bych zrušil-STÁT je svou podstatou levicový koncept, občan sype peníze/daně do jakési obskurní bezedné jámy a nemá kontrolu nad tím, co se za to má pořídit (většina občanů nechce dotovat cikorky-ale musí a není dáno na výběr).

3. Zavedl bych maximální ekonomické a osobní svobody, zavedl bych anarchokapitalismus, kde by přežili jen ti nejsilnější (tímto směrem se stejně svět a globální kapitál ubírá, tak proč brzdit pokrok).
Smajlík  koblic MužKategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk