Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.417298, vloženo 26.10.2009 10:33:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Žádáme zvýšení daní
Skupina bohatých Němců spustila iniciativu, jejímž cílem je přesvědčit spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou, aby jim zvýšila daně.
Text, v němž 44 signatářů žádá stát o vyšší zdanění, vyšel na webu www.appel-vermoegensabgabe. de.

Lékař a psychoterapeut Dieter Kelmkuhl (66), jeden z iniciátorů akce, navrhuje, aby 2,2 miliónu nejbohatších Němců s celkovým majetkem nad půl miliónu eur platilo dva roky po sobě mimořádnou pětiprocentní daň.

„Stát by tak zbohatl o sto miliard eur, které by mohly pomoci vzdorovat finanční krizi,“ řekl televizi ZDF. „Nejsme psychopati, kteří by měli skončit v blázinci. Chceme jen pomoci své zemi, na kterou přišly špatné časy. Když se jí vedlo dobře, zbohatli jsme. Přišel čas za to zaplatit – a je to tak správně.“

Kelmkuhl také upozorňuje na to, že stát investoval miliardy eur do záchrany bank.
„Rozčílím se, kdykoli si vzpomenu, jak se zčistajasna našly všechny ty peníze pro banky, peníze, které jsme předtím celá léta neměli na takové naléhavé programy, jako je vzdělávání nebo životní prostředí,“ cituje Kelmkuhla týdeník Die Zeit.

„Tím, jak se stát v krizi zachoval, urazil pocit mnoha lidí pro rovnoprávnost. Zisky šly do soukromých kapes, o krachy se bankéři a firmy s ostatními hezky rozdělili. To má být fér?“

Bruno Haas (32), doktor filozofie, který zdědil velký chemický koncern, přišel s nápadem jako první.
„Deset procent nejzámožnějších vlastní šedesát procent bohatství země. Když se zřeknou jen části, ještě jim hodně zůstane. Abych mluvil za sebe: mám tolik, že nemusím do konce života pracovat. Mám víc, než potřebuji,“ podotýká.

Křesťanští demokraté (CDU/CSU) i liberálové z FDP, kteří v souladu s výsledky zářijových voleb do Spolkového sněmu vyjednávají o programu a podobě budoucí vlády, slíbili před volbami snížení daní.

Tak co? připadá vám to bláznivé nebo to naopak svědčí o rozumném přístupu těchto lidí?
 kristusek E-MAIL:   Muž35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.10.2009 12:43:51
Svědčí to o jejich ekonomické impotenci.
Kdyby sami dávali peníze na potřebné projekty - nejde jen o charitu, ale kdyby třeba financovali začínající podnikatele, nějaké dobré a inovativní nápady, vědu, infrastrukturu, nebo kdyby sami vytvářeli pracovní místa. TOHLE! by svědčilo o rozumném přístupu a úrovni.
Ale říkat, ať nám stát zvýší daně, to může jen blb. Nemluvě o tom, že tím přijdou o peníze ti (z těch bohatých), kteří by je investovali mnou výše zmíněným způsobem, tedy efektivněji než stát, kterému tato paka chtěj nacpat peníze. V konečném důsledku to udělá víc zlého.
Pravda, jestli se považují za ještě větší blby, že si myslí, že stát s jejich penězi umí naložit lépe (přičemž obecně platí, že stát s nimi logicky musí nakládat hůř než vlastník peněz, pokud je vydělal), tak budiž.
 Komo Muž25 Kategorie
27.10.2009 11:46:00
kristusek: Tam lítají jiné částky, než aby se starali o pár ušetřených šupů :)
 Blackshield Muž26 Kategorie
27.10.2009 11:41:03
Blackshield - těžko říct... třeba právě jo:-p
 kristusek Muž37 Kategorie
27.10.2009 11:15:52
kristusek: Házet dlažební kostky kvůli němu zase nepůjdu :P Každopádně to chlapci moc nepromysleli.
 Blackshield Muž26 Kategorie
27.10.2009 10:56:45
Blackshield - pak ovšem musíš silně nesouhlasit se současným degresívním systémem - opět jediným na světě:-)
 kristusek Muž37 Kategorie
27.10.2009 10:45:12
kristusek: Jediný spravedlivý systém je rovná daň. Bez všelijakých výjimek a kliček. Jinak pokud ses pak bavil i o dalších zemích, tak tím spíš na základě tak malého vzorku tvá hypotéza neprojde.
 Blackshield Muž26 Kategorie
27.10.2009 09:08:59
Blackshield - jednoduše - u nás se jich tolik zdaleka nenajde:-)
Nemluvě o tom, že pak už jsme se zdaleka nebavili jen o Němcích.
Nemluvě o tom, že u nás by to, vzhledem k famóznímu vynálezu degresívní daně, bylo rozhodně v pořádku. Alespoň mně nepřipadá normální, že člověk, který vydělává přes 80.000,-, odvádí celkově procentuálně méně než člověk s podprůměrnou mzdou. Očekávám, že se tohoto systému zastaneš jako jediného spravedlivého, ale nepřekvapí mě to. U nás si vždycky lidé pletli lidi pravicovou politiku s pokusnou.
 kristusek Muž37 Kategorie
26.10.2009 16:15:22
kristusek: No byl ve správnou dobu na správném místě, my mladší můžeme leda tak skřípat zubama :) Každopádně jsi se nějak vyhnul otázce, jak můžeš na základě čtyřiceti čtyř Němců činit soudy ohledně uvažování bohatých lidí tam a tady.
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.10.2009 16:03:42
Je mi to jedno, nejsem ekonom, jsem slušný člověk.
 pzl Muž17 Kategorie
26.10.2009 16:03:39
No naprosto upřímně, nevím co má takovej kokot vůbec co sepisovat takový pičoviny a ještě navíc mluvit za většinu ne!? Debil, až si ty peníze sám a tolik vydělá (což jako když je zdědil jaksi není ta samá věc), tak může něco takového sepisovat. Debil.
 Fukkkkkkkkkkkkkkk
26.10.2009 15:38:02
kristusek: Nevybralo tedy? A o kolik se vybralo méně?

Myslím, že letos to bude všude v Evropě a hlavní důvod nebude druh zdanění. :)
 Jiffy Muž23 Kategorie
26.10.2009 15:21:08
Jiffy - omyl, letos se očekává setsakra propad.

Blackshield - napsal jsem "až na výjimky" a měl jsem na mysli zrovna jeho. tedy dneska už, jeho začátky byly taky ... řekněme dobrodružné.
 kristusek Muž37 Kategorie
26.10.2009 14:24:31
kristusek: Pokud je mi známo, s rovnou daní se vybralo více peněz. Sice minimálně o zanedbatelné desetiny procenta, ale minusový propadák to nebyl.
 Jiffy Muž23 Kategorie
26.10.2009 14:06:57
kristusek: Ale no tak, nech toho národního sebemrskačství, jak můžeš odvodit rozdíl v uvažování na základě žádosti ČTYŘICETI ČTYŘ bohatých Němců? Když třeba Kellner provozuje tu svou soukromou školu a nežádá o vyšší daně, tak má nižší úroveň?
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.10.2009 13:38:11
to kristusek: Jistě, ale v tomto kontextu jde o stejný princip - nucené vyžadování solidarity, která by měla být dobrovolná.
 Opcom Muž38 Kategorie
26.10.2009 13:28:49
Wolfi - jen tak mimochodem - co se týče výběru daní, tak ten neustále klesá (rovná daň nějak nesplnila předpoklady přeplněné státní kasy) a co se týče placení daní v jiných zemích, tak většina Evropy má daně vyšší než u nás, leckde velmi znatelně.
Jsou jistě některé tzv. daňové ráje, samozřejmě... a pak země jako Maďarsko či Lotyšsko, a ty to dovedlo tam, kam je to dovedlo.

Skutečně by stačilo šetřit - ovšem přes tvé fanatické nadšení to nesouvisí s cikány, dávky jim vyplácené jsou skutečně kapkou v moři.

Opcom - charita a státní kasa je rozdílná věc, nemyslíš?:-)
 kristusek Muž37 Kategorie
26.10.2009 13:10:52
Požadavek o zvýšení daní je starý dvatisíce let. Kam ale vedl, ukazuje francouzká revoluce. /Tahle kapitola dějin se nesměla nikde v ČSSSR publikovat.../
Zvýšení daní, jak to někteří "dobří lidé" v Něměcku požadují - nepovede nikam. Vždy se najde skupina, která bude prosazovat požadavky o zvýšení příspěvků na chov jejích kanárů či rybiček. / V Česku to bylo tuším pastelkovné.../
Výdaje státu a tím nižší daně by se mohly uskutečnit dost snadno. Stačilo by omezit počet míst která se zabývají: museální pedagogikou, výchovou kojenců, dozorem nad hraboši všeho druhu, poradenstvím při odstraňování piercingu, koktáním, snahou dostat každého žáčka k maturitě...
Výčet míst je tak dlouhý, že je k nečtení.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
26.10.2009 13:10:17
Já bych klidně souhlasil se zvýšením daní (nevím proč (chápu proč, ale nezdá se mi to moc košér) zvyšovat pouze nejbohatším - když už tak všem zvýšit třeba o těch 5 procent), kdyby ale Češi tolik nekradli nebo neutráceli státní peníze na nesmyslné projekty (zejména jaká koliv podpora cikánů (které vnímám jako fenomén který vůbec nepatří do Evropy 21 století (civilizačne jsou daleko za ,,evoprsýma´´ Arabama, kteří jsou ale zase potenciálně pro Evropu víc nebezpeční) a je ne jen že hloupé, ale i nepochopitelné a zhoubné bujení tohoto fenoménu jakkoliv podporovat (je to jako kdyby si pacient dobrovolně pěstoval ve vlastním těle rakovinu) - sociální dávky, dětské přídavky, pozitivní diskriminace (byty zdarma, nevyhazování cikánských neplatičů atd) to všechno je mi silně proti mysli a v ČR jakýkoliv nárust vybraných finančních prostředů podporuje právě i tyto jevy, takže už jen proto jsem proti tomu (zejména pokud to jsou prostředky z daní soukromých podnikatelů - tedy těch, kteři táhnou celou ekonomiku státu).

Takže kdyby se konalo nějaké referendum, jak je to v demokratickém systému běžné, tak bych s časově omezeným zvýšením daní (mohlo by se to třeba jmenovat ,,Vlastenecká Daň´´) za účelem boje proti krizi nesouhlasil (kdyby to mělo být zvýšení u všech, nebo dobrovolné zvýšení - se socialistickým modelem povinného zvýšování jen nejbohatším bych nesouhlasil v žádném případě ať už z morálních tak z praktických důvodů (stačilo mi když jsem se upřímně zasmál nad paroubkovskými ,,protikrizovými´´ opatřeními na které ty peníze mají jít - v praxi je to jen zvyšovat dani kvůli financování nárustu volebních preferencí socialistů), a je jasné, že pokud to bude uskutečněno (jako, že bych se nedivil - počítám, že příšti vláda bude oranžověrudá) tak to nebude mít žádný praktický účinek - spíš ještě vyberou míň než kolik by vybrali bez zvyšování, protože dnes už není problém platit daně v jiném státě (v rámci EU) a taky to bude mít nepochybně nežádoucí dopad na investory, pro které už teď ČR není moc lákavá (poměrně drahá pracovní síla a přitom nižší produktivita práce než v některých jiných Evropských zemích, kde je pracovní síla levnější - takže potenciálně zvýšení daní může být rozhodujícím faktorem při rozhodování jestli postavit továrnu v ČR nebo v Polsku). Pokud chce stát vybrat výrazně víc peněz na daních tak by se měl především snažit přilákat další investory (kdys kdysi za Dzurindy Slováci snížili daně tak vybrali víc...) a ne je odhánět prostřednictvím socialisticko-populistických opatření (které sice socialistům přinesou zvýšení volebních preferencí (protože lůzy tu je víc než dost) ale praktický účinek pro dobro státu to má minimální) taky zamezit tak obrovskému rozkrádání státních peněz (to ,,porcování medvěda´´ už mělo být v českých podmínkách dávno zrušeno a mají být každy rok by byl deficit menší minimálně o 15 - 20 mld.), a taky konečně dělat něco proti zneuživání sociálních dávek a především pak proti raketovému nárustu cikánské populace, kt
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
26.10.2009 12:56:53
to kristusek: Pokud je to otázkou prestiže, tak ať klidně platí, v tom jim nikdo nebrání. Ale neměli by k tomu být nuceni, je to ten samý případ, jako charita - pokud někdo chce investovat do charity, prosím, ať se jí věnuje podle svého přání. Nikdo na něm ale nemůže požadovat, aby na charitu povinně přispíval jenom kvůli tomu, že vydělává více peněz.

A neřekl bych, že je to zrovna o Bohu, nebo vyšších silách. Jistě, je dost lidí, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni a nemohou vydělávat více. U většiny lidí ale toto podle mého názoru neplatí, pokud je člověk zdravý, může se práci věnovat intenzivněji, nebo si najít třeba přivýdělek. Nemůže ale po někom požadovat, aby ze svého platu přispíval do státního rozpočtu podle jiných kritérií, než on. Je to otázka volby - buď člověk chce více času pro sebe, přijít domů s čistou hlavou, ale mít méně peněz, nebo chce více peněz, ale práci se bude muset věnovat v mnohem větší míře a práce mu bude zasahovat i do osobního života - je to jenom otázkou volby každého z nás (až na výjimky, které jsem zmínil výše).
 Opcom Muž38 Kategorie
26.10.2009 12:48:31
Opcom - no a jsme u toho - ty nejsi bohatý, proto to nejspíš nepochopíš. Jsou lidé, pro něž je otázkou prestiže platit co největší daně, protože tím zároveň navenek dokazují nejen svou schopnost ty peníze legálně vydělat, ale zároveň i jistou nadřazenost (můžeš to nazvat třeba tak, že "nejsou malicherní").
Samozřejmě je to určitá známka snobismu, to je také třeba přiznat.

V jakémsi sitcomu (Fresh Prince?) jsem kdysi slyšel zajímavou větu, kterou pronesl bohatý lékař bydlící v Bel Air, když se bavil s dcerou:"Nám byla Bohem dána možnost být bohatí, proto je třeba se podělit s těmi, kdo takovou možnost neměli".
Nechci tu větu rozebírat, jen mě dost zaujala.
 kristusek Muž37 Kategorie
26.10.2009 11:58:21
Dobrý reklamní tah pro firmu, pro svou osobu. Daně neprojdou, ale oni se navždy zapíšou do povědomí lidí, obchodního světa, všech. V podstatě je tahle kampaň nebude stát vůbec nic, max. tak jakýsi dar, aby se neřeklo.
 hgfhg
26.10.2009 11:48:42
to kristusek: Nedostatek úrovně? Ty jsi mluvil o panu doktorovi, který by se musel stydět za to, kdyby platil stejné daně, jako uklízečka - to je ovšem zásadní omyl, ten člověk možná zaplatí na daních více, než kolik ta uklízečka bere hrubého. Netuším, proč by ti, co se více snaží, měli za svoji snahu odvádět vyšší procento ze svého platu, než ti, co se snaží méně. A než mě někdo zařadí do skupiny milionářů, tak rovnou říkám, že mezi ně ani náhodou nepatřím - beru o trošičku více, než to, co se v naší zemi uvádí jako průměrný plat, takže žádná sláva. A budu trochu parafrázovat - musel bych se stydět, kdybych chtěl vlastní pohodlnost kompenzovat pílí někoho jiného. Musel bych si připadat jako parazit, kdybych po něm požadoval, aby zaplatil státu větší procento ze svého platu, než já.
 Opcom Muž38 Kategorie
26.10.2009 11:42:05
Blackshield, Opcom - no to je právě o nedostatku jisté "úrovně", o které jsem mluvil:-)
 kristusek Muž37 Kategorie
26.10.2009 11:40:48
Absolutní souhlas s Blackem.

Navíc mi to připadá, jako by si zmíněný pán připravoval pevnou stavební parcelu, pro svoji budoucí politickou kariéru.
 Opcom Muž38 Kategorie
26.10.2009 11:11:13
Nicméně to dokládá rozdíl v uvažování mezi bohatými lidmi u nás a v zemích s jistou tradicí.
Něco jako když jistý americký lékař k rovné dani prohlásil:"Musel bych se stydět, kdybych měl platit stejné daně jako uklízečka".
Bohužel u nás stále vede "Hamty hamty, ať mám víc než tamty". Zkrátka chybí jistá "úroveň", ovšem je logické, že se nemohla objevit z ničeho nic (a za peníze si ji nikdo nekoupí). Sem tam samozřejmě existují výjimky, ale moc jich není.
 kristusek Muž37 Kategorie
26.10.2009 11:10:19
Pokud ty peníze dobrovolně věnují, pak je to v pořádku - i když by udělali lépe, kdyby je využili adresně a necpali do chřtánu státu, jak už tu bylo zmíněno. Ovšem svinstvo je, že oněch 44 signatářů si dovolí požadovat vyšší daně pro další 2,2 milionu lidí - jakým právem?
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.10.2009 10:55:23
viz. Jiffy
Pokud ty prachy budou vybrany tak je Merkelova & spol dilem prozerou a dilem rozdaji tem co je urcite nepotrebujou. Pod vlastnim dohledem a ve vlastnim projektu by ty penize odvedly mnohem vic prace...
 3DFX4eva Muž33 Kategorie
26.10.2009 10:50:36
Obrovským otazníkem zůstává, jak s těmito penězi stát naloží. Jinak je to hezký příklad jistého druhu patriotismu, který u nás v ČR obávám se nikdy nevznikne. Možná by bylo rozumější, kdyby své peníze investovali společně do projektů snížících nezaměstnanost či jinak využili v jistém společném svazku, ve kterém by měli nad nimi svůj vlastní dohled než cpát to eráru, vůči kterému, a jeho schopnostem, jsem dosti skeptický.
 Jiffy Muž23 Kategorie
26.10.2009 10:39:07
V Čechách by se mohla zavést daň na hov*na. Kdo víc nas*ere víc zaplatí. Alespoň se omezí ty fronty rozežranejch důchodců v obchodech.
 homokládaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk