Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.388671, vloženo 06.06.2009 03:27:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Názorná ukázka zadlužování státu
http://www.verejnydluh.cz/

Tak přesně proto nevolím ČSSD nebo jinou levicovou stranu :). Akorát teda vidět to takhle na vlastní oči docela bolí...
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
08.06.2009 13:26:15
kristusek: A co řešíš vlastně ty, socane? Státní dluhy se přece neplatí, ne? Tak si ušetři kafrů. :)
Smajlík  Jiffy Muž23 Kategorie
08.06.2009 12:52:45
pragmatik - Posledních osm let rostl veřejný dluh v průměru „jen“ 2 778 korun za sekundu. Příští rok přeřadíme na rychlost 6 365 korun za 1 sekundu.

Loni byl veřejný dluh připadající na 1 obyvatele 105 636 korun, do roku 2010 vzroste na 141 561 korun.

A ma krizi to nesváděj, krize není, zeptej se pánů Kalouska, Topolánka nebo Klause. Uznám maximálně chřipečku:-p
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
06.06.2009 17:08:46
kristusek : právěže jsem reagoval na tvrzení "...po nás potopa". Z uvedených čísel je snad jasné, po kom ta potopa přišla větší.

Jinak výsledky hospodaření ODS jsem neviděl, pokud máš na mysli výsledek hospodaření ČR, pak ano, dluhy se nezmenšily, ale je zde více kritérií. Schvalování rozpočtu prochází Sněmovnou, ve které vláda nemá většinu, musí tedy nutně docházet ke kompromisům. Dále bych nerad viděl, jak by vypadaly dluhy, kdyby ve vládě zůstala ČSSD (viz její geniální návrhy proti krizi). Zároveň musíš vzít v úvahu hospodářský cyklus, kdyby měla ODS před sebu čtyř-pěti-leté období konjunktury s růstem 4-6%, mohlo by to všechno vypadat jinak.
 pragmatik
06.06.2009 16:46:30
pragmatik - To nijak nepopírám, ale s mou odpovědí libikovi to nesouvisí.

Nicméně když už o tom chceš mluvit - viděl jsi výsledky hospodaření ODS za loňský rok? Nějak mi nepřipadají jako výsledky partaje, která chce zabraňovat dluhům:-p
 kristusek Muž37 Kategorie
06.06.2009 16:39:37
kristusek : s tím, že mělo MF schodek za 2008 ohlásit bez té změny zákona souhlasím, ale pořád je schodek 67,5 mld. Kč při růstu 3,1 % HDP lepší než 97,3 mld. Kč při růstu 6,4 % HDP v roce 2006 (příp. při růstu 3,6 % a schodku 110 mld. Kč v roce 2003)
 pragmatik
06.06.2009 16:18:36
libik - "Kdyby nepřišla krize, byl by letos schodek pouhých 34miliard. Takže ano, přinejmenším od dluhů nás zachrání"

Na to jsi přišel jak? Loni byl dluh údajně 20 mld., ale pouze díky účelové změně zákona, což ostatně ve své výroční zprávě přiznalo i ministerstvo financí. Jinak to spočítali na 67,5 mld.
A to prosím nemuseli platit ztráty Konsolidační agentury a měli k dispozici miliardové rezervy na účtech ministerstev. Další drobnou změnou zákona byly zrušny a páně Kalouskův nástupce už s ničím takovým počítat nemůže, zkrátka po nás potopa...
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
06.06.2009 16:09:38
Wolfi Lippert : Však systém v USA je dle mého názoru až příliš přehnaný. Co se týká vyspělosti a nevyspělosti - to, že je někdo vyspělejší než my, neznamená, že my nejsme vyspělí.

-Ano, myslel jsem potřeby :). Tak dle mého názoru je základní životní potřeba - zdraví, byt, jídlo. Lidi samozřejmě vždycky budou chtít víc.
 libik Muž32 Kategorie
06.06.2009 15:09:04
Základní životní podmínky se v dnešním světě pokryjí naprosto v pohodě(přinejmenším v ČR a dalších vyspělých zemích).
-------------

ČR není vyspělá země (alespoň ne ve srovnání se zeměmi jako jsou západoevropské státy, USA, Japonsko, Jižní Korea a další státy které bývyjí označovaný jako ,,vyspělé´´). Srovnání ČR a Německa co do výše průměrného platu (nebo výše měsičního příjmů průměrného podnikatele) je úplně stejné jako srovnání průměrného platu ČR a Ukrajiny (nebo výše příjmu průměrného podnikatele - ne někoho kdo má nadnárodní firmu), takže ve srovnání s Německem je na tom ČR podobně jako Ukrajina ve srovnání s ČR (rozhodně ne na stejné, nebo podobné úrovni).


A, že ,,základní životní podmínky´´ (asi jsi myslel ,,potřeby´´) jsou financovány v ČR v pohodě to není pravda. Například zdravotnictví je tady velmi deficitní (BTW ani v těch vyspělých zemích není většinou běžné, že by bylo účast na dotování zdravotnictví pacienta tak malá jako je v ČR - kde je to prakticky zdarma vyjma povinného zdravotního pojištění, vyjma Anglie a některých dalších států - v USA stejně jako v Japonsku je zdravotnictví pro občana nesrovnatelně dražší než je pro občana v ČR, navzdory tomu, že ty země jsou mnohem bohatší). Kromě zdravotnictví nastane v dohledné době (hlavně kvůli skutečnosti enormního zadlužování a nereformovaného systému financování) vážný problém v oblasti financování důchodů a sociálních dávek (které jsou tady taky chápany jako základní životní potřeba - právo u sociálních dávek tak ve většině vyspělých zemí rozhodně není - v USA například neexistují vůbec).
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 14:35:33
Wolfi Lippert : S tím nesouhlasím. Ačkoli jsem pravicově smýšlející, tak si myslím, že člověk by si měl uvědomit co chce od života. Základní životní podmínky se v dnešním světě pokryjí naprosto v pohodě(přinejmenším v ČR a dalších vyspělých zemích). A nemyslím si, že peníze jsou jediná radost. Za předpokladu vyrovnaného rozpočtu a podpory podnikatelů nejsem proti zdravotnictví, které pomáhá potřebným(jak je to dneska - když zaplatíš za doktory a léky přes 2500 za měsíc(počítají se do toho i poplatky), tak za tebe všechno platí stát). S poplatky souhlasím, ale ani v nich nevidím vyloženě zásadní přínos.

Prostě pokud se zamyslím, co chci od života, tak je to stabilní, rostoucí ekonomika, spravedlivé daně a naprosto základní životní jistoty(což zdraví bezesporu je).
 libik Muž32 Kategorie
06.06.2009 14:17:01
WL: ale to je u soukromých nemocnic naprosto běžné.
-----------

Možná v českých podmínkách, ale však on by je už trh naučil jak se mají chovat, kdyby to co se tam rozkrade nebylo zaplácáno penězi ze zdravotní pojišťovny (která je státní, takže tam ty peníze ,,nebudou´´ nikomu chybět - prostě je dostane od státu, protože jak píšeš město nemůže být bez nemocnice). Cesta je jedna - soukromé nemocnice, soukromé zdravotní pojišťovny se soukromými majiteli a bez dotací od státu. Pak se tam už nestratí ani koruna.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 14:01:29
Pořád je to dobrý. Patříme mezi méně zadlužené státy. Po vládách ODS ty dluhy narostou. Musí se po nich všechno zaplatit.
ertys
-------------

Jak, že po vládách ODS ty dluhy rostou a musí se po nich zaplatit? Co se po nich ,,musí zaplatit´´? Za vlád ODS jsou přece vždy menší schodky než za socanských vlád a kdyby tu byla vůle skutečně šetřit tak jsou za vlád ODS vyrovnané rozpočty, což za socanských vlád se současnými výdaji a příjmy (nemyslím ani teď ale v hospodářský normálním období) nepřipadá v úvahu, když sestaví výdaje na úrovni skandinávských zemí, ale příjmy nejsou o mnoho vyšší než u balkánských států.

A, že je to ,,pořád dobrý´´, že jiná dluží víc to je taky argument jako prase. Za prvé jsou ty země mnohem bohatší, jestli je teda řeč o západoevropských státech (což je takový typický paroubkovský argument), které mají mnohem větší příjmy z daní na osobu než ČR takže když skrouhnou výdaje tak jim zbude mnohem víc než zbude ČR (je tam mnohem větší prostor šetřit) a za druhé co je to za útěšování typu ,,já sice zkrachuju, ale on zkrachuje dřív´´ když na konec zkrachujeme oba? Prostě to zadlužování neúnosné je a k ničemu jinému než ke kolapsu toho co je tu označováno jako ,,sociální stát´´ to v konečném důsledku vést nemůže (pokud se nezačne šetřit a zatím k tomu vůle není protože ještě nepřišly žádné faktické důsledky zadlužování pro běžné obyvatelstvo - deficity jsou pořád překryvány tak, že se příští rok zase pujčí a o to nároste dluh – vyjma úroků).
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 13:55:09
pragmatik : Hezké :). Z daného článku bych citoval -

Strukturálním rekordmanem je rozpočtový schodek vytvořený v roce 2006 (3,0 % HDP x růst HDP 6,4 % = 19,2). Tento schodek byl vytvořen v čase vysokého hospodářského růstu kombinovaného s vysokými sociálními předvolebními výdaji. Za stav státní pokladny tehdy nesli hlavní spoluodpovědnost ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda vlády Jiří Paroubek (ČSSD). K druhému a třetímu nejhlubšímu strukturálnímu rozpočtovému schodku patří schodky z roku 2003 (3,4 % x 4,6 % = 15,6) a 2004 (4,3 % x 3,6 % = 15,5). V obou případech nesli spoluzodpovědnost za stav státní poklady ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda vlády Vladimír Špidla (ČSSD).
 libik Muž32 Kategorie
06.06.2009 13:47:29
ertys : přečti si něco o schodku státního rozpočtu a státním dluhu. Zejména si prohlédní růst HDP za vlády socialistů a k tomu odpovídající schodky.

tinyurl.com/schodky
 pragmatik
06.06.2009 13:41:13
ertys: Hm, opravdu články k věci. Ostatně nic, co bych nečekal.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
06.06.2009 13:33:02
ertys : My jsme nechtěl důkaz zadluženosti - to, že je někdo na tom ještě hůř je smutné, ale to víme.

Naopak chceme důkaz, že kvůli ODS bude dluh růst i přes to, že ODS je proti zadlužování. To se zdá trochu nelogické a proto předej důkaz nebo dostatečně dobrý argument.
 libik Muž32 Kategorie
06.06.2009 13:33:00
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl /str_vyvoj_sd.html nevšiml jsem si, že by za vlády ODS klesal. Spíš naopak
 ertys
06.06.2009 13:23:47
ertys : články jsou to pěkné, hezky napsané, jen co je pravda. Pořád tam ale nikde nevidím důkaz toho, že po vládě ODS nám narostou dluhy, které budeme muset splácet :)
 pragmatik
06.06.2009 13:19:53
http://www.radio.cz/cz/clanek/114106
 ertys
06.06.2009 13:12:50
http://www.euroskop.cz/38/11711/clanek/z adluzeni-evropy-narusta
 ertys
06.06.2009 13:01:22
ertys: Co takhle ten výkřik do tmy podpořit nějakým argumentem, hm?
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
06.06.2009 12:58:42
K ekonomickému diletantismu Outside life se vyjadřovat nehodlám, jen bych rád uvedl na pravou míru ten blábol, že Švejnar nesouhlasil: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pa vel-kohout.php?itemid=2544
Švejnar naopak souhlasil, jenže pak ho nepustili ke korytu, tak se chudáček zhrzený začal vymezovat.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
06.06.2009 12:54:04
Pořád je to dobrý. Patříme mezi méně zadlužené státy. Po vládách ODS ty dluhy narostou. Musí se po nich všechno zaplatit.
 ertys
06.06.2009 12:51:28
"Aha. A ODS nás tedy zachrání a způsobí, že ten čítač bude klesat? Pochybuji... Zenový mistr Pi-Tcha"

Kdyby nepřišla krize, byl by letos schodek pouhých 34miliard. Takže ano, přinejmenším od dluhů nás zachrání.

OutsideLife- out : Tak to pozor. Co se týká kuponové privatizace, tak ačkoli u nás lidi nadávali a nadávali(což dělají pořád a o čemkoli) v zahraničí byla vnímána VELMI VELMI KLADNĚ, ba přímo dokonale.
Stejně tak jeden můj dobrý kamarád zná člověka, který se přímo podílel na přípravě té kuponové privatizace. A i když se ohlédné zpětně na to, jak to všechno prošlo a co se stalo - pořád si myslí, že to bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat.

Jinak že nemá stát vlastnit podniky - sis nevšimla za socíku, jak s nima dokázal stát hospodařit? Resp. blbě?
 libik Muž32 Kategorie
06.06.2009 12:42:56
WL: ale to je u soukromých nemocnic naprosto běžné. Nehorázné "Optimalizování" bodového vykazování (znám někoho kdo má přístup k databázi). A to tunelování bylo rovněž, město nemocnici předalo mnoho majetku - především různých zásob, rezerv - vše bylo vybráno... A někteří lidé, co tehdy pomáhali privatizaci na ministerstvu prosadit, byli ekonomicky s nimi spjatí, nebo následně za odměnu tam dostali dobře placená místa.
A město nemůže jen tak říct - oukej tak nám tu krachli a nemocnici zavřeme, to prostě pro velkou spádovou oblast lidí, kteří sem třeba dojíždějí z malých vesnic a kamkoli jinam mají příšerné dopravní spojení, nejde.
 Charles Muž49 Kategorie
06.06.2009 12:27:09
V místě, kde bydlím, začala nemocnice po přechodu do soukromých rukou do 2 měsíců vykazovat dvojnásobek bodů pojišťovně, přičemž počet pacientů byl přibližně stejný.
-----------

Tak to budou nějaké machinace mezi soukromou nemocnici a státni pojišťovnou a tunelována bude ta pojišťovna, kde ztrátu zaplatí stát. Soukromá nemocnice nemůže být tunelovánana protože si na svůj provoz musí vydělat sama (za předpokladu, že by i zdravotní pojišťovny byly soukromé). V opačném případě by zanikla a nahradila by ji jiná soukromá nemocnice.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 12:23:44
W.Lippert: tak s těmi nemocnicem naprosto ZÁSADNĚ nesouhlasím, je to přesně naopak! Měl jsem přístup k mnoha konkrétním ekonomickým údajům některých soukromých nemocnic a mohu říct, že skryté tunelování je tam naprosto do nebe volající. V místě, kde bydlím, začala nemocnice po přechodu do soukromých rukou do 2 měsíců vykazovat dvojnásobek bodů pojišťovně, přičemž počet pacientů byl přibližně stejný. Po pár letech pak nemocnici v dost neutěšeném stavu muselo zpět převzít město. A to zdaleka není jediný případ.
Neříkám, že nemohou být speciální či malé soukromé kliniky, ale privatizovat klasické nemocnice v žádném případě.
Smajlík  Charles Muž49 Kategorie
06.06.2009 12:12:26
Charles: Nepletu si
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
06.06.2009 12:09:56
Osobně říkám ČSA privatizovat klidně, ale letiště Ruzyně a třeba nemocnice rozhodně ne.
Charles
---------------

Já zas říkám nemocnice a hlavně pojišťovny rozhodně ano. V opačném případě většina těch nemocnic do 20 let stejně zanikne. Jenom těch peněz co se tam rozkrade ...
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 12:06:10
Samozřejmě vím, že Ruzyně je, jaká je, ale v případě válečného konfliktu na ni asi nevyvěsí nápis: ...
----------

BTW v případě válečného konfliktu s Ruskem (který jako jediný je reálný - hlavně pokud EU přestane od Ruska odebírat ropu a plyn - třeba díky využívání na maximum jaderné energetiky) by se existence letiště Ruzyně rovnala době kterou bude potřebovat balistická hlavice vystřelená ze sila někde na Urale na to aby sem přiletěla a vybuchla asi 900 metrů nad Prahou. Pak už by žádná Praha ani Ruzyně ani žádný život v okruhu několika desítek kilometrů od epicentra výbuchu neexistoval.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 11:59:50
drvyvy-vplyv: pozor - neplést si letiště Ruzyně s ČSA! To jsou dva zcela rozdílné subjekty. Osobně říkám ČSA privatizovat klidně, ale letiště Ruzyně a třeba nemocnice rozhodně ne.
 Charles Muž49 Kategorie
06.06.2009 11:59:09
Jiffy:
Samozřejmě vím, že Ruzyně je, jaká je, ale v případě válečného konfliktu na ni asi nevyvěsí nápis: \\\" Válko, stůj, dál ani krok, já nejsem vojenská.\\\& quot; V případě konfliktu se využívá všech dostupných prostředků a Ruzyně je takový malý bodík na mapě, kerý se může velmi hodit.
------------

Válečný konflikt jednak není výhledově reálný - kromě občasnké války, která výhledově reálna je (který stát by byl nepřítelem - když všechny okolní státy jsou součásti NATO) a i kdyby k takovému konfliktu došlo tak jsem si jistý, že by se Češi nebránili (btw kdyby bylo nepřítelem Rusko - které se mi jeví jako jediný možný nepřítel v dohledné budoucnosti (pokud budou zachovány struktury EU a NATO) tak by stejně odpor neměl smysl. Pokud by teda národ nezvolil rači vlastní zánik, ale česká mentalita je jiná.
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 11:57:43
OutsideLife: Stat podniky nikdy vlastnit nemel a taky nema. Jestli nechces budovat kapitalismus, tak to rekni rovnou.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
06.06.2009 11:53:34
Jiffy:
Samozřejmě vím, že Ruzyně je, jaká je, ale v případě válečného konfliktu na ni asi nevyvěsí nápis: " Válko, stůj, dál ani krok, já nejsem vojenská." V případě konfliktu se využívá všech dostupných prostředků a Ruzyně je takový malý bodík na mapě, kerý se může velmi hodit.
Nechme tedy toho, dobrou chuť, můžeme se přivádět k šílenství později a soukromě, myslím, že při nějaké té lahvince nám to půjde líp :))
 OutsideLife- out
06.06.2009 11:52:44
Jiffy - Téměž všechny firmy které tady stát vlastnil, nebo vlastní jsou ve ztrátě. Kromě ČEZ-u (který má monopolní postavení) a státních pivovarů. Kdyby stát všechno co ještě drží prodal (kromě toho ČEZ-u a pivovarů) tak by se to hned poznalo i na každoročních schodcích, které by poklesly - protože stát tu ve svém podnikáni hospodaří s jednoznančným mínusem a provoz většiny svých firem musí dotovat penězi z daní a to nejsou desítky ani stovky milionů ale miliardy.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 11:47:47
drvyvy vplyv:
Velká část rozprodaných podniků v rukou nestátních subjektů krachla, takže stát si moc nepomohl a na nějaké finance od provozovatelů se tím pádm může zapomenout. Můžeš namítnout, že aspoň něco z nich stát dostal při prodeji a nebyl prodělelečný tím, že by je měl sáhnout sám, no jo, ale tady vidím tu chybičku. Místo toho, aby se stát staral o prosperitu svých podniků, raději se jich, mnohdy pod cenou, zbavoval. Je jasné, že vše, co se nechá jen tak bez dozoru a správy, jde do kytek. to se nikdo nesmí divit. Jaký si to uděláš, takový to máš.
 OutsideLife- out
06.06.2009 11:44:28
OutsideLife- out: Doplním ještě příspěvek drvyvy vplyva - ČSA vydělávaly. Do doby než je převzal soudruh Tvrdík z ČSSD. To byly poté ve dvoumiliardové ztrátě.
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 11:42:45
OutsideLife- out: Pokud je mi známo, Ruzyně je civilní letiště, ne vojenské. :)
A co se týče státních podniků, ty jsou pro stát spíše přítěží než přínosem. Ony svůj zisk státu neodvádějí, pouze daně. Většinu ětchto peněz investují do svého rozvoje, na vyplácení dividend apod. Plus každá státní organisace se snaží uměle svůj zisk odvádět jinam, jen ne do státní pokladny. Proto se staví honosná sídla, nakupují drahá auta, vyplácejí přehnané milionové odměny manažerům. Zkus si zjistit, jak to v praxi chodí ve státních podnicích. Nemluvě o tom, že stát řídí firmu vždy o něco víc neefektivně než soukromý majitel a nemluvě o dotování z daní, když se podnik dostane do ztráty.

Omluv mě, jdu obědvat.
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 11:40:31
OutsideLife: Oni jsou treba CSA v rukou statu prodelecne, vis? Stat nema vlastnit firmy, protoze je spatny hospodar.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
06.06.2009 11:40:01
Jistě ODS splácí dluh! A víš jak? Rozprodává stát. Všechno, co mělo v téhle zemi nějakou hodnotu, od velkých podniků po nemocnice a letiště,
---------------

Jo a většina z toho ,,co v téhle zemi mělo nějakou cenu´´ předtím než to stát prodal přinášela do státní pokladny velké zisky, že? Co je lepší když budou napríklad České Dráhy v soukromých rukou a pokud budou prosperovat tak stát dostane od jejich majitele několik miliard ročně na daních, nebo bude lepší když budou ve státních rukou a stát tam bude muset několik miliard ročně vrazit (protože tahle firma je pernamentně v mínusu). Stát vždy byl a je nejhorší hospodář asi všude na světě a mimochodem rozprodávalo se i za Zemana a Paroubka.

Dluh je nutno redukovat hlavně snížením výdajů do sociálního systému (zrušení sociálních dávek pro dlouhodobě nezaměstnané) - což zároveň okamžitě zvýši částku která bude vybrana na dani z příjmu (protože statisíce lidí, kteří žijí ze štědrého českého sociálniho systému bude donuceno začít pracovat - nebo emigrovat, případně zemřít hladem, jako se to u chudiny občas stává na vesnicích v Polsku - kde žádné sociální dávky nejsou - jenom 6 měsíců a to by se mělo okamžitě zavést i zde, vyřešil by se tim i problém z imigrací, protože nevzdělaných Čechů a cikánů je tady dost na kopáni silnic a ruzné podřadné práce, které dělají Ukrajinci a Rusové, takže není důvod aby tu ti Ukrajinci a Rusové dostávali pracovní víza, protože tu práci můžou dělat Češi (a hlavně cikáni). BTW jsem zvědavý co se stane tady až nebude dost peněz pro zdejší rozežrané cikánské a další socky a nebudou mít nejenom že za co chlastat a kouřit, ale ani jíst – vidím to na prudký nárust kriminality a pravděpodobně i vypuknutí nemalých nepokojů (podobné tomu co bylo ve Francii v roce 2005, nebo na Slovensku když tam zrušili sociální dávky pro dlouhodobě nezaměstnané cikány) a při zdejších počtech cikánů můžou být oběti na životech u Čechů vysoké.

no a samozřejmě taky zdejší systém financování zdravotnictví to je žumpa na peníze a je jen otázkou času kdy už to takto dál financovat nepůjde a nemocnice se začnou rušit ve velkém - ne jen z důvodu toho, že se pořád budou zvyšovat výdaje na splátky státního dluhu (dnes 30 miliard ročně - spočítej kolik to bude při tomto tempu zadlužováni za 5 let...) ale taky proto, že česká populace stárne nejrychleji v Evropě (takže za čas bude poměr důchodců k ekonomicky aktivním na takové úrovni, že by se to nedalo takto solidárně financovat ani kdyby byl státni dluh mnohem nižší - komunistům se to dařilo takto financovat 40 let jenom díky tomu, že pořád zvyšovali porodnost).

Největším problémem, který znemožňuje začít redukovat státní dluh je česká mentalita - moc lidí tady bylo dlouho zvyklých, že má nějaké ,,jistoty´´ a, že je hodně věci zadarmo, nebo dotováno státem, ale tyto ,,jistoty´´ ať už tak nebo onak vemou za své (protože buď to se začně šetřit - a čím později tím víc se bude muset šetřit, nebo zdejší sociální systém zkolabuje - třetí možnost
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 11:35:46
Jiffy:
A co je na nich dobrého? Ráda se poučím. Co se stane, až už nebude co rozprodat? Jak to budou řešit pak?
Pochybuju, že by někdo vzájmu vlastní prosperity rozprodával svůj majetek. Postavme si tu americký radar a letiště Ruzyni prodejme Rusům, to bude prdel :) Jestli to ODS vyhraje ve volbách, tak se s Ruzyní můžeme nostalgicky rozloučit. Co je to za bordel rozprodávat letiště, jakožto strategické místo v případě válečných konfliktů? Topolánek si jednou prodá i židli pod prdelí.
Smajlík  OutsideLife- out
06.06.2009 11:31:18
OutsideLife- out: Míním tím nynější ODS. Tak Klaus udělal bordel největší, jak tvrdíš, a teď se na ten menší v podání nynější ODS nemůže dívat? Ale jdi. :)
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 11:30:20
OutsideLife- out: Já ale nechtěl slyšet podnikatelskou pohádku 90-tých let. Já se ptám, co je špatného na rozprodávání státních podniků?
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 11:28:31
Jiffy:
Já bych řekla, že na ten bordel už se nemůže dívat ani sám Klaus a proto tak nesouhlasně vystupuje proti Topolovi.
 OutsideLife- out
06.06.2009 11:25:03
Jiffy:
Tehdy byl on v čele strany, kuponovka nebyla připravená, nebyly na to nechystané zákony, i Švejnar už tehdy varoval, že to bude průser. A pak se najednou objevili lidé typu Šimonovského, podnikatelé na dně přehrad, členové ODS si upytlíkovali privatizaci a fungovalo to stylem známý známejch. Když to dostal někdo,kdo nebyl, tak skončil na dně přehrady. Tady začal průser. Máš strejčka na ministerstvu, fajn, dostaneš fabriku za stamiliony. Toho hnusu bylo moc a teď to teprve začína vyplouvat na povrch. Ze státních podniků, které mohli vydělat, se staly soukromé, které krachovaly a vesele krachovaly a s čím pak přišla slavná ODS? S tím ,že ohromné miliardy protékají zdravotnictvím, tak ho rozprodají taky. Myslíš, že před dvaceto lety lidé nadávali na péči? Ne, byly tu lepší systémy zdravotní péče jak v USA, teď to teprve všecko padá na držku, poté, co ODS prodala nemocnice krajům a ty si přividělaly dál. ODS z mého pohledu dodrbala celou republiku.
 OutsideLife- out
06.06.2009 11:15:23
OutsideLife- out: Co má společného Klaus s tím, že je v zájmu státu privatisovat státní podniky? To jsem nějak nepobral.
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 11:14:05
Jiffy:
Teď už ne, je to už let, co Klaus zaúřadoval. Poldovka a spol.
 OutsideLife- out
06.06.2009 11:09:28
OutsideLife- out: Státní podnik je hloupost. Stát nemá vlastni fabriky.
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 11:04:29
drvyvy vplyv:
Jistě ODS splácí dluh! A víš jak? Rozprodává stát. Všechno, co mělo v téhle zemi nějakou hodnotu, od velkých podniků po nemocnice a letiště, to všechno je prodané zahraničním vlastníkům. Rozprodat umí každej debil, to by zvládla i ta ČSSD, ale když se zbavíš všeho, co nějak může vydělat a zůstane Ti holá řiť, tak si od toho dluhu pomůžeš jen iluzorně, za chvíli budeš ještě ve větších sračkách, protože si opět budeš muset půjčit, abys nechodil s holou řití, ale na splátku už nebude co rozprodat a z ničeho moc neuděláš !
Smajlík  OutsideLife- out
06.06.2009 10:37:26
Wolfi Lippert: Ale to už se pak soudruh Paroubek bude chechtat na chatě ve Vraném s docela tučným důchodem.
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 10:35:48
Nedávno, a opravdu to dávno není, připadalo na každého obyvatele kolem sedmdesáti tisíc korun. Ten nárůst je opravdu hrozivý.
Jiffy
-------------

To je jak sněhová koule co se valí dolů z prudkého kopce, nebude to dlouho trvat (ještě tak maximálne 5 let) a pocítíme první důsledky a pak každé další 2-3 roky budou ty důsledky víc a víc bolestivé.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 10:35:20
Je prirozene, ze v dobe krize dluh roste. Jenze v obdobi nejvetsiho rustu se ma dluh splacet a ne jeste zvysovat, jako to delala CSSD.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
06.06.2009 10:32:22
Napsal jsem autorovi té stránky mail, že by bylo možná dobré přidat tam ještě udáj jak se neustále zvyšuje částka, která představuje pouze úroky ze státniho dluhu (i když to už možná někteří lidé ani nebudou vědět co to pro ně znamená - včetně Jiřího Paroubka).
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 10:28:54
Přesně tak a dobré by bylo si uvědomi že čím větší ten dluh je tím rychleji bude narůstat kvůli úrokům z vlastního dluhu (který není splácen - jenom splátky, ale vlatní dluh není redukován naopak se ČR každý rok víc zadlužuje). BTW já si pamatuju, není to tak dávno (určitě ne víc jak 5 let) když dluh ČR byl na jednoho obyvatele 50 000 Kč a všichni tvrdili jak je to hrozné. Teď je to víc než dvojnásobek, za chvíli to bude trojnásobek a zdá se, že to nikomu už ani nevadí - až do momentu kolapsu.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
06.06.2009 10:27:39
Nedávno, a opravdu to dávno není, připadalo na každého obyvatele kolem sedmdesáti tisíc korun. Ten nárůst je opravdu hrozivý.
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 10:26:52
Vercuruitë: Ta sarkastická poznámka se ti moc nepovedla. :)
 Jiffy Muž23 Kategorie
06.06.2009 10:00:28
Jistě, volme ODS, to se do dvou let dostaneme s dluhem na nulu a ještě budeme moci půjčovat méně šťastným zemím :)
Smajlík  Vercuruitë Žena Kategorie
06.06.2009 09:00:17
Zenový mistr Pi-Tcha: nn je tam JavaScript
 null-pointer Muž24 Kategorie
06.06.2009 08:56:09
Aha. A ODS nás tedy zachrání a způsobí, že ten čítač bude klesat? Pochybuji...
Smajlík  Zenový mistr Pi-Tcha MužKategorie
06.06.2009 08:44:04
Dobrý, dík za link.
Budu předávat dál.
 vancr Žena Kategorie
06.06.2009 08:09:38
mno jo, když si lidi v čr myslí, že 1-2=5, tak to je pak těžké
Smajlík  suplex Žena Kategorie
06.06.2009 07:06:59
Drsná ukázka.
Smajlík  Marek-lib Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk