Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.383920, vloženo 13.05.2009 22:24:03 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ztráty tradičních hodnot
Abych se přiznal, já vnímám ztrátu tradičních hodnot v poslední době spíš pozitivně. Jsem totiž absolutně tolerantní v mnoha a mnoha ohledech, takže i vítám, že se mnoho přežitků zničilo(nejmarkantnější bude u nás asi posun k ateismu). Ať už to začíná tím, co na sobě člověk vezme, jaký může mít účes, jak moc záleží na tom, jak o mě rodina mluví atd. atd.

Ale na druhou stranu to s sebou přináší mnohá negativa, jako obtížné zvládání dospívajících, ale i mladších žáků, kteří si dovolují až příliš, částečná ztráta zájmu o rodinu apod.

Na jednu stranu to má mnoho pozitiv, na druhou stranu mnoho negativ a těžko říct, jestli to bude takto pokračovat dál, jestli budeme svobodní a šťastní nebo svobodní a nešťastní :).

Vaše názory?
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.05.2009 10:44:21
no některé hodnoty křesťanství zmizely a je to docela škoda ( u jiných ani ne) , třeba skromnost .Dneska chce mít každý všechno a pak to tak vypadá.
 ahriman Muž27 Kategorie
14.05.2009 00:31:17
Ani ne. Ale oni se sem vážně dostali na základě toho, že měli nějaké schopnosti, které tu mohli uplatnit.

Narozdíl od Afričanů, kteří přilezou do Francie, řeknou že jsou slepí a chromí a mají deset dětí a Francie je musí za kolonialismus odškodnit tím, že se o ně bude hezky starat.
Ale to vlastně platí i pro lokální záležitosti, tady se někdo snaží podporovat porodnost a jen podporuje lidi, kteří si pořizují děti s myšlenkami typu "potřebujeme tu mít dítě do tří let, jinak nám ten proud vypnou". Prostě je to takový somrovací nástroj.

Nejlepší by bylo celosvětově rozšířit neplodnost, aby se mohl množit jen ten, kdo je schopen si zaplatit IVF. Třeba nějakým šikovným organickým znečištěním, nebo tak.


"Navíc mi nepřijde reálné brát africké elity, protože to by zase bylo řevu o tom, že je okrádáme o elity a kdesi cosi..."
Zrovna teď to Čechům provádějí Američané, Němci a podobné národy, a nikdo moc neřve...
 Kittin
14.05.2009 00:30:00
Finrod Felagund: víc jako paraziti mi přijdou množící se lidi pobírající za svoji reprodukci sociální dávky. Nevim, proč bych měla bejt parazit, jen protože si nechci totálně zničit život dětma. O sebe se postarám sama a nikomu nic nedlužim, rozhodně ne rození nějakejch děcek.
 granule
14.05.2009 00:27:48
Kittin: No ten abstraktní "východ" je tak trochu něco jiného, než Afrika - přistěhovalci z "východu", ať už se jím myslí ex-USSR, Indie, Čína či jiné země JV Asie, se o sebe umějí postarat skvěle, což průměrný statistický Afričan například ve Francii moc nezvládá. Navíc mi nepřijde reálné brát africké elity, protože to by zase bylo řevu o tom, že je okrádáme o elity a kdesi cosi...
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
14.05.2009 00:20:45
Jak říkám, Evropa může krásně přijmout talentované subsaharské děti.

Nevidím důvod, proč by Češka měla vyrábět dítě, u kterého není jisté zda bude kvalitní, když o pár set kilometrů jižně existují zcela prokazatelně nadané děti, které jsou odsouzené k pasení koz. Prostě je to zhovadilost.
A zrovna tímhle způsobem přivandrovala z východu moje rodina, to jen tak mimochodem... Jo, a Česko rozhodně nepovažuji za mojí zemi. Je to jen takové přechodné stanoviště.

Jak dlouho existovaly říše, založené na hazardním plození?
A jak dlouho existuje katolická církev, založená na selekčních adopcích?
 Kittin
14.05.2009 00:17:15
Kittin: Z makroekonomického hlediska není člověk jako člověk. Jistě, v některých regionech (subsaharská Afrika) by bylo záhodno, kdyby počet dětí rodiče omezovali - a to v zájmu jejich vlastních zemí. V Evropě je naopak potřeba plození dětí podporovat, je jich zoufale málo...
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
14.05.2009 00:13:31
Finrod:
Snížit počet obyvatel Země asi o pět miliard je docela nutná věc. Ale i kdyby, tak se to prostě do definice parazita nehodí:) Maximálně jsem independent, mimo společnost. Parazit se naopak vyznačuje velkou množivostí, kdy předává vlastní geny tak "tvrdě", že brání v předávání ostatním členům společenstva.

Jo, a přes čádor nepoznáš, že dotyčná je cizinka... hlavně když vezmeš v úvahu, že cizinky tyhle modely téměř nikdy nenosí:)
 Kittin
14.05.2009 00:09:55
Kittin: Jsi parazit tím, že se odmítáš vědomě podílet na reprodukci i když můžeš. Snižuješ totiž počet obyvatel a podporuješ negativní demografický vývoj. Předpokládám, že jako k cizince se k tobě v té burce/abáji/čádoru chovali trochu jinak, než k místním.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
13.05.2009 23:57:40
Finrod:
Ty nevíš, že já jsem chodila v čádoru dobrovolně? A naopak lituju, že v Česku ho pořádně nosit nejde?:) A ono to kurvení kvete i v muslimských zemích, to si nemysli. To jsou tady jen takové televizní předsudky, ale bordely najdeš i v Rijádu.

Nejsem parazit, vydělám si na svůj život teď i na vlastní stáří. Od nikoho nic nechci, a už vůbec nechci od cizích usoplenců, aby mi solili nějaký trapný důchod. Ani si nevyzvedávám evidenčáky, pokud mi je nepošlou domů, prostě o takové věci nemám zájem.
 Kittin
13.05.2009 23:54:31
Kittin: Jojo, slečna by zakazovala a nejradši by žila ve společnosti jako parazit... no počkej, burka a šaríja tě zkrotí, šejtánova souložnice :P
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
13.05.2009 23:52:18
Hodnotová vyprázdněnost dnešní společnosti mě upřímně řečeno dost sere.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
13.05.2009 23:45:36
Kurvit se můžu i s dětma, o tom nic nevíš?
Naopak, když se podívám na seznamku, tak se spousta chlapů dožaduje těhule.
Ale ano, o žádné závazky nestojím a hodlám si jen nezodpovědně užívat. A ty se třeba poser, až budeš každý večer šukat tu samou a ještě poslouchat, jestli se ti za dveřma neochomejtá fakan.

libik:
Řekla bych, že znám docela dost childfree lidí, řádově to jsou desítky. Jasně, na sociologický výzkum to nestačí, ale je to dost rozmanitý výběr.
A nechci, aby rozvojové země měly vysokou úroveň... chci, aby nadaní lidé opouštěli rozvojové země a pracovali ve vyspělých zemích. V podstatě takový "sink" talentů... děti by se vyráběly jen ve třetím světě, a vyspělý svět by se vybíral jen ty kvalitní.
Mimochodem, o to levné zboží nijak zvlášť nestojím. Kdyby se v referendu hlasovalo o zákazu dovozu non-fair trade výrobků, tak jsem pro.
 Kittin
13.05.2009 23:29:33
tučný člověk : Tak to je snad její věc, ne? Tebe taky nikdo nenutí k tomu aby jsi rodinu neměl nebo naopak rodinu měl.
 libik Muž32 Kategorie
13.05.2009 23:28:46
Kittin : Aha, takže když ty dostaneš rakovinu, ale rodiče ji nemají, tak to znamená, že dispozice k ní nejsou geneticky přenosné?
Co se zbytku týká - ty znáš pouze pár lidí a z toho děláš závěry... No a já znám taky pár, ale spíše naopak. Takže dejme tomu, že tohle to asi tak moc ovlivňovat nebude.

"které podporují NADANÉ děti z rozvojových zemí"
Jestli nám něco ublíží ze všeho nejvíc, tak to pokud budou mít rozvojové země vysokou úroveň... Proč myslíš, že je v Evropě a Americe všechno tak levné? Protože to vyrábí levná pracovní síla.
 libik Muž32 Kategorie
13.05.2009 23:27:57
Kittin : je mi jasné, proč ty rodinu nechceš. Ty by ses nejraději kurvila až do smrti, viď. A nějaké závazky by se ti sakra nehodily.
 tučný člověk
13.05.2009 23:26:19
libik: Já ale o žádných zákopech nemluvil, bylo to myšleno obecně.
 Blackshield Muž26 Kategorie
13.05.2009 23:25:16
tak prostě se nemůžu vyhnout té otázce "Kdo nás bude živit, až nám bude 70 ?"

- holt se budeme živit sami, a až to nezvládneme, tak umřeme hlady. Jako logický krok mi přijdou projekty, které podporují NADANÉ děti z rozvojových zemí, aby z nich vyrostlo něco pořádného. A změna imigračních zákonů - nebrat sem lidi proto, že mají deset dětí a hrozí jim smrt hlady, ale proto, že tu chtějí udělat kariéru.


libik:
Pochybuji, že by to bylo takhle snadno přenosné, i když na to žádné výzkumy nejsou. Moji rodiče opravdu chtěli děti - a já je nechci. A co jsem mluvila s dalšími lidmi kteří jsou rozhodnutí děti nemít, tak většinou pocházeli z harmonických rodin.
Naopak děcka - hlavně dcery - z rozvrácených rodin mají často pocit, že si musejí udělat dítě a být lepší matky, jaksi péčí o vlastní dítě "napravit" chyby svých rodičů.
 Kittin
13.05.2009 23:23:06
Blackshield : Na tohle je tady profesionální armáda. Běžní občané běhají už opravdu málokde a zákopová válka se taktéž opakovat nebude.
 libik Muž32 Kategorie
13.05.2009 23:22:11
Můj názor je takový, že nás (coby civilizaci) přijde odklon od tradičních hodnot a ochoty bránit je sakra draho.
 Blackshield Muž26 Kategorie
13.05.2009 23:08:14
libik: nejsem mutant, chtěl jsem být takový novodobý Otec Morpheus.
 Hodina 6 Muž66 Kategorie
13.05.2009 23:07:32
libik: To je možný, každopádně pořád je tu ta společenská záchranná síť (důchod), takže než k tomu dojde, tak se to stejně bude muset řešit, zvlášť pokud ten ústup hodnot půjde tím současným nakročeným tempem.
 Unknown Human Being Muž27 Kategorie
13.05.2009 23:02:52
Lynx : neřekl bych, přečti si to, co psal UHB. Za pár desítek let tu bude převažovat generace staříků a ti, co teď studují, budou pracovat minimálně do 70, aby je uživili. A bude se to jenom zhoršovat, pokud stát nebude podporovat zakládání rodin.
 tučný člověk
13.05.2009 23:01:32
Unknown Human Being : Zase na druhou stranu, lidi co mají děti jsou lidé, kteří opravdu děti chtějí. A tato informace je taktéž obsažena v genofondu lidstva, takže časem budou ti, co děti nechtějí, vymírat.
 libik Muž32 Kategorie
13.05.2009 22:58:53
Hodina 6 : A to bys ji vedl ty, jo? To musíš teda být pěknej mutant :).
Lynx : Lidi jsou v zásadě stejní. Ale mentalita atd. je v každé době jiná. A ta hraje zásadní roli v mnoha ohledech.
 libik Muž32 Kategorie
13.05.2009 22:57:30
Jak se to vezme, mám na to podobný názor jako Finrod. Nehledě na to, že od těch určitých hodnot (např. rodina) se odvíjí současná společnost, jsem zvědav, jak se tahle ztráta některých z nich za pár let projeví třeba v ekonomickém hledisku. Ostatně vedlejším produktem téhle ztráty tradičních hodnot je samozřejmě nejen vysoká rozvodovost, ale taky to, že lidi ve větší míře třeba nezakládají rodiny vůbec, současný svět přeje single lidem, což je na jednu stranu dobře, na druhou stranu ale když se na to podívám ekonomicky, tak prostě se nemůžu vyhnout té otázce "Kdo nás bude živit, až nám bude 70 ?"
 Unknown Human Being Muž27 Kategorie
13.05.2009 22:48:32
Mam to na háku stejně jako tebe.
Smajlík  BI0T0X Muž26 Kategorie
13.05.2009 22:47:06
nepozoruju žádné výrazné posuny ve ztrátách hodnot, cestu ateismu vymetli úspěšně hlavně komunisti za minulého režimu, ale nastoupena byla už dříve

jako prasata se někteří chovali vždy a provokování účesem či hadrama v masívnější podobě je známo už od konce 18.století

je to jen váš subjektivní dojem, co se týče společnosti svět je víceméně stejnej od dob zrušení nevolnictví, mění se jen technika a rozšiřuje se prostor, ve kterém jednotlivec působí
 Lynx Muž42 Kategorie
13.05.2009 22:44:53
No jde o to, co vnímáš jako tradiční hodnoty, pro mě je to především víra, naděje a láska... i když vy se tu bavíte asi o něčem trochu jiném...
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
13.05.2009 22:37:19
on by se kompromis najít dal
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
13.05.2009 22:35:54
libik : O ateismu a nedostatku víry mi ani nemluv. Chtěl jsem založit sektu Děti Katedrály a všichni se na mě vysrali. Do dnes to těžce nesu.
 Hodina 6 Muž66 Kategorie
13.05.2009 22:34:50
Je to dobře, jen tak dál. Většina těhle tradičních hodnot se dá těžko sloučit se svobodou nebo pokrokem.
 305assassin Muž19 Kategorie
13.05.2009 22:34:01
Já si myslím, že obtížné zvládání dospívajících je problém spíše PŘETRVÁVAJÍCÍCH tradičních hodnot.
Asi takhle: žijou spolu pár let chlap a ženská, co nemají nijak zvlášť super vztah k dětem, prostě jsou k nim neutrální. A vidí, že všichni kamarádi najednou mají děti, a rodiče do nich hustí kdy už jako budou vnoučata, a slyší něco o tom jak je to normální a jak "každá normální ženská chce dítě" a tak podobně, no prostě pořídí si smrada kvůli okolí.
A pak ho dovedou zabezpečit maximálně tak finančně a ve stylu "stojím mezi děckem a horkou plotnou", ale s citovou stránkou je to špatné, výchovu nezvládají, dítě je citově vykořeněné a snadno tíhne k všeljakým zhovadilostem.
 Kittin
13.05.2009 22:30:22
Spíš mě ztráta tradičních hodnot mrzí.
 Bellatrix Black Žena24 Kategorie
13.05.2009 22:29:50
Docela mě to štve. Jistěže se to s tradičními hodnotami nemělo přehánět (jako no sex until marriage), ale třeba ty, které se týkají rodiny, pojímání rozvodu jako něčeho zlého atd. vnímám docela dobře a přijde mi, že ty chybí hrozně moc...
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
13.05.2009 22:29:34
Luxus míti názor veřejně plně presentovatelný si v tomto ohledu nemohu dovolit. Nicméně, ať si každý postaví své mantinely, kde je mi libo, i já je mnohokrát přestavěla. Jen jedno je jisté - přílišná svoboda i přílišná spoutanost nikdy ničemu a nikomu neprospěly.
 OutsideLife- out
13.05.2009 22:28:02
Na tohle neexistuje globálně správná odověd... něco má své klady, něco své zápory.. je to obrovské téma o kterém by se dalo vyprávět hodiny a hodiny..
 BomberMAN Muž28 Kategorie
13.05.2009 22:26:09
Smrdí tady hovno:P..
 TuhejKrálík Muž16 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk