Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.378688, vloženo 17.04.2009 00:19:18 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pravda 7)Jak je to vlastně s KDU-ČSL
Mnoho lidí kritizuje lidovce za tzv. "kam plášť, tam oni". Tedy že se vždy přifaří k nejsilnější straně a že jsou to podlézavé svině atd. Jako vždy, pravda je mnohem, mnohem složitější.

Zaprvé je důležité si uvědomit kde se nacházejí lidovci a kde ostatní strany. ODS je středopravicová. ČSSD je středolevicová. A lidovci jsou opravdu téměř úplně ve středu. Už z tohoto hlediska tedy není nic špatného když se tedy spojí s výhercem.

Ovšem teď se dostáváme k nejdůležitější věci. Co by se vlastně stalo, kdyby se lidovci nespojili s nejsilnější stranou?

1)Nepovedla by se sestavit vláda - což asi nikdo nechce
2)Vznikla by velká koalice - což v zásadě taky nikdo nechce. Většina lidí volila levici nebo pravici a teď místo toho dostane od všeho trochu, přičemž ani jedna strana si neprosadí nějakou větší reformu, protože té druhé se to líbit nebude.
A co víc? Lidovci budou stejně jako komunisté jenom tiše přihlížet, občas zvednou ruku, ale nic neprosadí, nic nedokáží a sotva je pak někdo bude další období volit.
3)Vznikne koalice s Marťany(nepravděpodobné) - což už vůbec nikdo nechce.

Ideální tedy je, pokud se lidovci dostanou do vlády, protože teprve potom mohou prosazovat to, co chtějí oni. Svěřit jim finance je taky dobrý nápad, když vezmete v potaz, že kdyby nepřišla krize, tak máme schodek pouze 35miliard(konečně po dlouhé době opravdu radikální snížení). Mimojiné fungují i jako určitý filtr, protože jsou konzervativnější a nehodlají experimentovat s českou republikou(což někdy může být i na škodu).
Ovšem dá se s nimi dobře domluvit, takže vládnoucí strana prosadí své reformy a posune republiku zase dál. A lidé budou taktéž spokojeni, protože pouze v takovém případě mohou plnit své volební sliby.

PS : Já osobně volím ODS, tohle je pouze zdravý nadhled nad věc(protože to slyším pořád dokola, jak někdo říká, jak jsou lidovci strašní a přelétaví atd., ale většina lidí si odmítá připustit podstatu).
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.04.2009 16:10:03
vesměs s Tebou souhlasím.
Středová strana je tu prostě od toho. Jednou se nakloní trošku doprava, jindy doleva. Navíc..snad je to jediná parlamentní strana, kde funguje demokracie...při hlasování, třeba i při volbě prezidenta mají jednotliví členové svobodu rozhodování...max. jen doporučení vedení.
Na druhou stranu jsou tím dost rozštěpeni...na pravé a levé křídlo.
taky Čunkovy aféry jim moc nepřidávaj....škoda Luxe, to byla velmi silná a charakterní osobnost.
další zajímavosti zde: http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&a mp;type=11&article=6636
 Kuba Muž31 Kategorie
17.04.2009 14:17:04
Dostane, s jejich stabilním elektorátem na jižný Moravě a ve východních Čechách se můžou hádat prakticky jak chtěj a na volebních výsledcích se to příliš neprojeví. Problém je spíš v tom, co píše squid, totiž že se jim rozpadá identita, což může vést ke štěpení, který u strany tak malý znamená zánik.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
17.04.2009 12:11:18
Jenze tato strana je v krizi, a jestli se letos nedostane do snemovny, tak je s ni konec.
Smajlík  drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
17.04.2009 11:47:19
tento její styl politiky je tradiční už od dob první republiky....
 ahriman Muž27 Kategorie
17.04.2009 09:04:09
KDU-CSL se predevsim rozpada do tri casti - KDU, CSL a pomlcku, a zrovna obsazeni snemovny tomu odpovida - co kus to orginal. krestansti demokrate maji byt opravdu ale spis pravym stredem, protoze absolutni stred v politice asi fakt nema moc smysl, no ale s cunkem ta strana evidentne nejde ani doprava, ani doleva, dokonce ani doprostred, ale jednoznacne, primo a rovnou do prdele
 squid
17.04.2009 08:40:24
viz Muž který nebyl

Jinak - považovat o sobě, že jsem absolutně středová strana, je samozřejmě vychytralé, pak můžu opravdu do vlády s kýmkoli.

A s tím schodkem...nebuď srandista:-)
 kristusek Muž37 Kategorie
17.04.2009 00:37:09
Lidovci jsou pravostředová strana a zapomněl jsi na variantu menšinový vlády (u nás sice nepříliš reálná, ale existující).
 Muž který nebyl Muž25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk