Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.370494, vloženo 07.03.2009 12:03:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč je Wolfi Lipp. geneticky nekvalitní
Wolfi nechce mít za žádnou cenu děti, ani nechce jít do spermobanky apod. Nyní si řekneme, proč je z takového důvodu geneticky nekvalitní(ač on rád tvrdí opak). Genetická kvalita není jenom o zdraví a o IQ(předpokládejme, že Wolfi mluví pravdu a obojí má tedy na slušné úrovni). Ale určitě je to jedna z nejdůležitějších součástí. Pokud člověk nechce mít nebo nemůže mít děti, tak je z pohledu vývoje slepá větev, je tedy dle krutých pravidel přírody geneticky nekvalitní, protože nepředá své geny dál(což je alfaomega veškeré evoluce atd.).
Takže v našem případě je Wolfi geneticky nekvalitní jedinec. On je zásadně proti tomu, protože se na genetickou kvalitu dívá pouze z úzkého pohledu zdraví/IQ. Ale pokud se někdo narodí sterilní(nemůže mít děti), tak je holt geneticky nekvalitní a může mít zdraví a IQ na jakékoli úrovni.

Oblíbeným Wolfiho protiargumentem je, že debil s IQ 60 a chatrným zdravím a 10ti dětmi je geneticky méně kvalitní, než velmi zdravý vědec s IQ 180, který ale za žádnou cenu nechce mít děti.
Udělejme si tedy názornou ukázku. Vysaďme na jednom kontinentu pouze debily a na druhém kontinentu pouze vědce. V obou případech budou přítomny rovnoměrně obě pohlaví a jedeme podle vzoru vědců a debilů o pár řádků výše.
Podívejme se na situaci za 100let. Na Wolfiho vědeckém ostrově už nežije nikdo, protože se nechtěl množit. Druhý kontinent sice ještě přežívá, ale genetické nemoci apod. buď zničí danou civilizaci úplně nebo velkou část(pokud se tam opět nenastartuje evoluce tak, jak jí známe). Nicméně přece jenom debilové určitě přežijí mnohem déle a jsou tedy aspoň o něco málo geneticky kvalitnější.

Čili odpověď zní - oba dva případy jsou extrémy. V obou případech jsou jedinci geneticky nekvalitní z pohledu vývoje a budoucnosti druhu(což je nejdůležitější faktor). Plyne z toho i to, že ne ten, co má více dětí, tak musí být geneticky kvalitnější(i když dřív tomu tak bývalo, teď už ale evoluce nefunguje tak jak by měla). Pokud tedy předáme genetickou informaci dál(samozřejmě lépe ve více dětech, ale aspoň v jednom), už tím splňujeme určitou genetickou kvalitu. Pokud ovšem nepředáme vůbec nic, tak jsme totálně pohořeli, jsme slepá větev, kterou příroda nechtěla splodit. Naštěstí vlastnosti typu "nikdy nechci mít žádné dítě" nebo sterilita se nedědí a nemusíme se bát nejhorší genetické hrozby.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
08.03.2009 01:49:27
2hamiltonn: kvalita genu je to co dela organismus "prizpusobivim", organismus ketrej zmutuje tak ze nechce mit potomky neprezije, tzn nedokazal se prizpusobit okoly tak aby zustal nazivu, tzn nema kvalitni geny(to s tim ze vytezi nejprizpusobivejsi samozrejme neni pravda, vytezi proste silnejsi, je jedno ze se chameleon neprizpusobi kdyz uz je dostatecne silnej aby prezil)
 Sosarian Muž Kategorie
08.03.2009 00:52:53
Idiote, ještě ho přesvědčuj aby měl děti!
Smajlík  Moje přezdívka
07.03.2009 20:06:52
Myslim, ze si pletete Sobecky gen od Dawkinse s evolucni teorii Darwina, ktera je prekrucovana az beda. V evoluci vitezi ten NEJPRIZPUSOBIVEJSI, mnozstvi potomku a kvalita genu spolu opravdu nesouvisi, vzdyt co to je kvalitni gen? Sam o sobe nic, zalezi na prostredi ve kterem je treba ty vlastnosti uplatnit jako vyhodne. Kvalitni popripade sobecky gen je antropomorfizovani prirodnich jevu.
 hamiltonn
07.03.2009 19:57:51
Souhlasím s tím, že člověk neschopný reprodukce(z jakéhokoliv důvodu, psychického nebo fyzického) nemůže být geneticky kvalitní, protože to je absolutní základ úspěšnosti.

Slovem neschopný samozřejmě myslím i to, že dotyčný nechce.
 Kepep Fezoj Muž22 Kategorie
07.03.2009 18:09:58
libik:
Mít děti je pudová záležitost. Když pudy a zvažuje všechna pro a proti toho pokud je uspokojí, není to snad znamením vyšší inteligence (a ta zase znamením kvalitnějšího genetického materiálu) než si bez přemýšlení nadělat deset dětí?
Ano, rozhodnutí zda mít děti ovlivňuje Wolfiho povaha, nicméně, pokud by se nezískal určité životní zkušenosti, tak by třeba dnes mohl mluvit jinak.
O kleštěnci mi tu říkáš, že to byla smůla. No tak v tom případě to byla smůla i u Lipperta. Prostě se setkal se "špatnými" podněty a vyvinul se jak se vyvinul. A tím jsi mi sám potvrdil, že si pleteš slova "kvalitní" a "užitečný".

pex :
A kdo to řekl?
 Arthurova sestra Žena99 Kategorie
07.03.2009 16:48:03
2Menai Arwena: protoze treba nedokazes zabijet lidi, je ti spatne kdyz vidis krev, nemas takovou inteligenci abys byl doktor, vychovali te cigani, mas strach ze te zatknout, nejsi tak chytrej abys utikal policii...


nesnazil sem se dokazat ze to neni o svobodne volbe :)
 Sosarian Muž Kategorie
07.03.2009 16:45:39
Sosarian: Proč by ses nemohl rozhodnout, zda budeš masovým vrahem? Můžeš to udělat, ale poneseš následky... protože žijeme ve společnosti, kde platí nějaký pravidla. Tohle o rozhodování, ne o tom, jakou neseš DNA.
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
07.03.2009 16:32:25
Sosarian: To není svobodná volba, já bych třeba rád byl masovým vrahem, ale brání mi zákon.
 Metsä Muž Kategorie
07.03.2009 16:28:15
2Menai Arwena: a co treba svobodna vule jestli se stane nebo nestane lekarem nebo masovym vrahem?
 Sosarian Muž Kategorie
07.03.2009 16:12:53
Každého věc, ale pokud se člověk rozhodne nemít děti, v podstatě zrajuje všechny generace svých předků, kteří vraždili, drancovali, znásilňovali, válčili a dělali všechno možné, aby jejich větev přežila. Oni se postarali o to, aby se mohl narodit. Nejzákladnější smysl života je rozmnožit se předtím než zemřu.
 pex
07.03.2009 15:58:16
Takže ty svobodnou volbu člověka, jestli chce nebo nechce mít děti, považuješ za projev kvality genů? OMG.
 Menai Arwena Žena23 Kategorie
07.03.2009 15:30:51
Vic by jsi mozna dokazal kdyby jsi ukazal ze se nad takovou hovadinu zvladnes povznest, vzdyt jde vylozene o provokaci a jenom blbec se hada s blbcem.
Pytrisek
-------------

Tak je to diskusní server .)
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 15:29:33
Pokud mozek dovolí, aby se jenom kvůli nějakému názoru na svět jedinec rozhodl, že nebude mít nikdy děti, pak je to velmi důležitý prvek, který je obsažen v genech a který rozhodně nemá každý. A je to velmi zásadní věc, proto je geneticky nedokonalý.
--------------

No problém bych viděl hlavně v tom, že ty svoje subjektivní názory vydáváš jako obecné pravdy a objektivní skutečnosti.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 15:04:20
\"Wolfiho názor nemít děti není vázán na jeho genofond (není zapsán v jeho genech), ale vyvinul se na základě jeho životních zkušeností.\"
Pokud mozek dovolí, aby se jenom kvůli nějakému názoru na svět jedinec rozhodl, že nebude mít nikdy děti, pak je to velmi důležitý prvek, který je obsažen v genech a který rozhodně nemá každý. A je to velmi zásadní věc, proto je geneticky nedokonalý. Kleštěnec má prostě smůlu, tak to v životě chodí.

\"coze?? ty si vycucas z prstu priklad lidi, co se ODMITAJI rozmnozovat a porovnanim k jiny skupine ukazujes, ze je ta jina skupina lepsi? a ja jsem nelogickej demagog, co nechape veci?\"
Tady šlo pouze o příklad, aby to bylo snáze pochopitelné pro většinu populace. Nic víc. V zásadě bych ty ostrovy vytvářet nemusel, ale kdo by to pak kromě sosariana pochopil?
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 14:57:21
No názor, že na Zpovědnicí chodí jenom divní lidé se tu objevuje dost často. Tak by mě zajímalo proč?
--------
Ja si naopak myslim ze na zpovednici je dost lidi velmi inteligentnich a empatickych. Na par vyjimek samozrejme, ale ty jsou vsude. Slo pouze opravdu o odlehceni diskuze ktera je o nicem.

Proč bych vám to měl dokazovat? Jenom píšu jak se věci mají, když je v nadpisu diskuse napsán opak.
---------
Vic by jsi mozna dokazal kdyby jsi ukazal ze se nad takovou hovadinu zvladnes povznest, vzdyt jde vylozene o provokaci a jenom blbec se hada s blbcem.
Smajlík  Pytrisek Muž26 Kategorie
07.03.2009 14:42:25
Wolfi Lippert
Protoze bys mohl chapat ze se jedna o humor.
---------------

No názor, že na Zpovědnicí chodí jenom divní lidé se tu objevuje dost často. Tak by mě zajímalo proč?


To ze o sobe mas vysoke mineni a nemas problem to vytrubovat jeste neznamena ze jsi skutecne geneticky kvalitni a tim co tu napises nam to stejne nedokazes ani kdyby jsi tu sepsal novy shakespearuv sonet.
-----------------

Proč bych vám to měl dokazovat? Jenom píšu jak se věci mají, když je v nadpisu diskuse napsán opak.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 14:24:15
libik ma pravdu, kdokoliv kdo nema deti (za celej zivot) je min kvalitni nez kdokoliv jinej (at uz ma jakykoilv iq nebo imunitu nebo fyzickou silu)
 Sosarian Muž Kategorie
07.03.2009 14:13:12
Arthurova sestra: jestli kouri tak spatna kombinace genu zavislosti a sklonu k rakovine ani jedno mi nepripada jako kvalitni .... nezdrava jidla to same jen silnejsi geny ke sklonum k rakovine a slabsi imunitni system popr genenticky urcene spatne zazivani tudiz to same

evoluce hodnoti jako nekvalitni oba coz se rovna smrti
 Svejk Muž Kategorie
07.03.2009 14:11:33
Wolfi nechce mít za žádnou cenu děti
-----
nevíš, jak sem si oddechla
Smajlík  trotro Žena Kategorie
07.03.2009 14:01:40
libik: coze?? ty si vycucas z prstu priklad lidi, co se ODMITAJI rozmnozovat a porovnanim k jiny skupine ukazujes, ze je ta jina skupina lepsi? a ja jsem nelogickej demagog, co nechape veci?

co bude priste? ostrov tech, co odmitaji jist vs ostrov lidi kde maji nadvahu? WTF, libiku, WTF?? CO PROBOHA HULIS??

zacina se nam tu profilovat zpovednicovej pojem, tzv. "libikovska logika"
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 14:00:03
libik:
Tak ještě jednou:
Wolfiho názor nemít děti není vázán na jeho genofond (není zapsán v jeho genech), ale vyvinul se na základě jeho životních zkušeností. To znamená, že při posuzování kvality můžeš brát v úvahu barvu dědičná onemocnění, fyzickou stavbu, temperament, výši IQ, apod. Ale nemůžeš do toho nijak tahat jeho názor...

Zajímalo by mě, jak bys klasifikoval zdravého člověka s dobrými geny, který chce plodit děti, ale je kleštěnec...
 Arthurova sestra Žena99 Kategorie
07.03.2009 13:56:33
OsamelyChodec : Mluvíme snad o lidech, kteří se nerozmnožují vůbec... jéé... hele, už nereaguj, je to čirá nelogická demagogie a už mě to unavuje, má to prostě mnohem komplexnější podtext, než jsi schopen obsáhnout.

"A co když jedinec s kvalitními geny kouří, nebo si dělá jídlo na karcinogenním teflonu (a milion dalších věcí)?"
Ale to dělají i ti geneticky nekvalitní. Evoluce nikdy nefunguje 100%, je tu i velká náhoda - geneticky velmi kvalitní jedinec může umřít kvůli tomu, že ho v mládí něco sežere, aniž projeví své schopnosti atd. To je normální. Důležité je, že dlouhodobě to díky vyšší pravděpodobnosti funguje tak, jak má.

"No já tady chodím pravidelně ... Proč by sem podle tebe geneticky kvalitní lidé neměli chodit?"
Protože jsi z evolučního a vývojového hlediska člověka geneticky nekvalitní jedinec.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 13:55:27
Wolfi Lippert
Protoze bys mohl chapat ze se jedna o humor.
To ze o sobe mas vysoke mineni a nemas problem to vytrubovat jeste neznamena ze jsi skutecne geneticky kvalitni a tim co tu napises nam to stejne nedokazes ani kdyby jsi tu sepsal novy shakespearuv sonet.
Diskuze je to proto naprosto bezpredmetna stejne jako tve obhajovani tvych genetickych kvalit, ktere jsou vetsine tady stejnak putna.
 Pytrisek Muž26 Kategorie
07.03.2009 13:50:03
Geneticky kvalitni lide na zpovednici nechodi :))
Pytrisek
------------

No já tady chodím pravidelně ... Proč by sem podle tebe geneticky kvalitní lidé neměli chodit?
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 13:42:37
Tak ja bych to tady rozetnul.
Geneticky kvalitni lide na zpovednici nechodi :))
 Pytrisek Muž26 Kategorie
07.03.2009 13:36:35
Svejk: A co když jedinec s kvalitními geny kouří, nebo si dělá jídlo na karcinogenním teflonu (a milion dalších věcí)?
 Arthurova sestra Žena99 Kategorie
07.03.2009 13:35:11
libik - a u tech inteligentnich nahodou nehrozi, ze se jim narodi blbejsi deti, co budou soustat jako o zavod a vyrabet dalsi? nejak ti ta logika skripe
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 13:26:34
"v kratkodobym horizontu mozna ano, ale jinak v tom nevidim zadnej rozdil - opet analogie srovnani prujmu a zvracen"
I dlouhodobá šance je u těchto debilů větší. Přece jenom je tam určitá šance, že po čase na tom už bude hodně z nich natolik špatně, že nestihnou mít děti nebo je ani nebudou moci mít. A potom se může zase nastartovat evoluce. Nebo se narodí chytřejší dítě, které bude vládnout těm ostatním a povede je k lepším zítřkům. V současné společnosti je to samozřejmě špatné, protože je tu hodně poměrně zdravých a chytrých jedinců, ale mluvíme o tom modelovém příkladu, že...
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 13:22:40
libik: "No furt má větší šanci na přežití parta debilů, kteří se množí, než lidi, co se vůbec nerozmnožují ne? To musíš uznat."
v kratkodobym horizontu mozna ano, ale jinak v tom nevidim zadnej rozdil - opet analogie srovnani prujmu a zvraceni
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 13:19:28
libik: a já ti opakuju(podruhé) že genetická kvalita většinou nemá vliv na to jestli a jak se organismus rozmnožuje. Takže je jedno z jakého pohledu se na to díváš, ale dáváš dohromady dvě věci co spolu nesouvisí..
--------------------------- ---------------------------------------- --------------------------
tak s tim musim kategoricky nesouhlasit v zivocisnem svete to je hlavni faktor ktery s tim souvisi nejvice je to motor evoluce
 Svejk Muž Kategorie
07.03.2009 13:18:12
"a já ti opakuju(podruhé) že genetická kvalita většinou nemá vliv na to jestli a jak se organismus rozmnožuje. Takže je jedno z jakého pohledu se na to díváš, ale dáváš dohromady dvě věci co spolu nesouvisí.."

Naopak, to je to nejdůležitější. Když pomineme posledních pár tisíc let vývoje člověka, tak všude jinde bylo(a je) právě NAPROSTO zásadní, jak moc se daný tvor rozmnožoval(a rozmnožuje). Tedy dejme tomu, že se narodil jelen(koloušek, chceš-li), který měl lepší dispozice k rychlému běhu. Dokázal tedy lépe a rychleji utíkat, nepřátele ho nedohonili a nesežrali a on díky tomu dokázal žít déle než většina ostatních a stačil oplodnit více samic. Některé jeho děti pak taky dokázali rychleji běhat a opět přežívali lépe než ostatní a rozmnožovali se ještě více až jejich geny ovládli celou populaci jelenů a všichni pak dokázali lépe běhat(klasická evoluce).
Vždy ten jedinec, který se rozmnožoval více, tak byl geneticky kvalitnější než ti druzí. Ať už měl větší parohy, silnější tělo, uměl lépe běhat nebo cokoli jiného, co bylo důležité v dané době a na tom místě, kde daný jedinec žil.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 13:10:46
libik: a já ti opakuju(podruhé) že genetická kvalita většinou nemá vliv na to jestli a jak se organismus rozmnožuje. Takže je jedno z jakého pohledu se na to díváš, ale dáváš dohromady dvě věci co spolu nesouvisí..
Smajlík  305assassin Muž19 Kategorie
07.03.2009 13:04:28
oboje spatny, oboje na nic, tak potom nechapu, co tu resis? : No furt má větší šanci na přežití parta debilů, kteří se množí, než lidi, co se vůbec nerozmnožují ne? To musíš uznat.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 13:02:47
\"Dejme tomu, že Wolfi bude lékař a vynalezne protilátku proti smrtelné chorobě. Tím zachrání jedince s kvalitním genofondem, kteří ho budou do budoucna moci předávat.\"
Ne, dlouhodobě to nebude v žádném případě důležité(ani nic podobného). A druhá věc - právě kvůli lékům lidstvo degeneruje, protože už nepřežívají ti, kteří jsou velmi odolní vůči nemocím.

\"Pleteš si slovo kvalitní a užitečný. Wolfiho geny budou kvalitní, ale nebudou užitečné.\"
To si tedy rozhodně nepletu. Zeptej se Darwina, co pro něj znamenali kvalitní geny. Z dlouhodobého hlediska to jsou geny našich předků, které byli kvalitní, protože nás dostali na takovou úroveň. Ti ostatní byly slepé větve.

\"Arthurova sestra: nechci byt za fasistu ale jedinec s kvalitnimi geny rakovinu nejspis nedostane \"
Osobně si nemyslím, že je to fašistická myšlenka :). Jenom popisuješ skutečnost. Kdybys chtěl lidi s rakovinou odvážet do nějakých táborů, aby se nerozmnožovali dál, tam by se už o tom dalo uvažovat.

\"genetic ká kvalita ale zjednodušeně znamená \"zdraví a IQ\" a ne to kolikrát se organismus dokáže rozmnožit. To s genama prakticky nesouvisí, u lidí je to kolikrát dáno taky výchovou a prostředím. Takže jsme úplně někde jinde něž u genetické kvality..\"
Potisící zopakuji toto :
-Dívám se na genetickou kvalitu z dlouhodobého pohledu vývoje a evoluce, nikoli pouze z omezeného měřítka zdraví a IQ(i když to má samozřejmě jeden ze zásadních významů, ale rozhodně to není jediný prvek)
-Z tohoto dlouhodobého pohledu musí člověk splodit aspoň jednoho potomka
-Dle příkladů z -ostrova debilů- jasně vyplývá, že zdaleka ne vždy platí, že více dětí = lepší genetická kvalita
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 13:01:54
libiku, jasne, ze to byly dva extremni spatny pripady, potom ale nechapu, co chces dokazovat, ze je jeden horsi nez druhej? to je jako rict, ze prujem, kterej mam dneska je lepsi nez zvraceni co jsem mel vcera - oboje spatny, oboje na nic, tak potom nechapu, co tu resis? jako extremni pripady nemaji ani jeden ani druhej moc sanci na preziti a je to tak dobre, u tech inteligentnich extremu je to o neco malo lepsi, protoze nezapleveli planetu a mozna neco prevratnyho vymysli, u blbcu je to akorat plytvani mistem, kyslikem a genetickym materialem
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 12:59:51
OsamelyChodec: jasne ze tim prispiva velkou merou ale geneticky kvalitni jedinec to proste navzdory nepriznivemu okoli zvladne - v podstate evoluce je o prispusobeni sve zivotaschoponosti svemu zivotnimu prostredi tzn okoli
 Svejk Muž Kategorie
07.03.2009 12:55:49
libik: genetická kvalita ale zjednodušeně znamená "zdraví a IQ" a ne to kolikrát se organismus dokáže rozmnožit. To s genama prakticky nesouvisí, u lidí je to kolikrát dáno taky výchovou a prostředím. Takže jsme úplně někde jinde něž u genetické kvality..
 305assassin Muž19 Kategorie
07.03.2009 12:54:52
Svejk: sam od sebe mozna ne, ale musel by byt dokonale izolovanej od okolniho sveta, kterej, ruku na srdce, k tomu prispiva nemalou merou
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 12:54:23
\"libiku, neexistuje zadna spojitost, ktera by tvrdila, ze inteligence = zadny deti.\"
Však to já nikde netvrdil. Já akorát ukázal na dva extrémní případy, kdy oba jsou velmi špatné. Wolfi je právě ten, který je (dle jeho slov, já ho neznám) člověk s slušným IQ a zdravím, ale nechce mít za žádnou cenu děti.

\"Erzika zajisti vyssi socialni davky pro rodinu, navic muze krast v samosce a od 12 slapat chodnik\"
Však to taky nepopírám. Ostatně tuto situaci by šlo i nenásilně řešit. Viz moje diskuze 366758

\"pokud jedinec nechce mit deti, nejedna se o genetickou kvalitu, protoze je proste nejak narusenej.\"
Pokud platí evoluce tak, jak jí známe, tak i to, že je člověk nějak narušenej je dáno právě genetikou(jako ostatně všechno u toho člověka). Je to klasika evoluce, kdy je holt jedinec, který se nemůže nebo který se odmítá množit odstraněn z vývoje(a je jedno, čím je to způsobeno).

\"micha s hrusky a jablka dohromady\"
Naopak. Svět je mnohem složitější a opravdu člověk musí počítat s tím, že všechno souvisí se vším.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:53:35
Arthurova sestra: nechci byt za fasistu ale jedinec s kvalitnimi geny rakovinu nejspis nedostane
 Svejk Muž Kategorie
07.03.2009 12:48:44
libik:

Dejme tomu, že Wolfi bude lékař a vynalezne protilátku proti smrtelné chorobě. Tím zachrání jedince s kvalitním genofondem, kteří ho budou do budoucna moci předávat. - To taky nic neznamená?

"Z pohledu zdraví a IQ má kvalitní geny. Z dluhodobého pohledu evoluce a vývoje druhu má geny nekvalitní."
Pleteš si slovo kvalitní a užitečný. Wolfiho geny budou kvalitní, ale nebudou užitečné.
 Arthurova sestra Žena99 Kategorie
07.03.2009 12:48:01
libiku, neexistuje zadna spojitost, ktera by tvrdila, ze inteligence = zadny deti. To je nesmysl. Inteligentni lidi chteji a maji deti, jen jich nemaji tolik, protoze misto filozofie "soustam a jsou mi fuk nasledky, ono to nejak dopadne", pripadne "Erzika zajisti vyssi socialni davky pro rodinu, navic muze krast v samosce a od 12 slapat chodnik", hledi taky na to, aby tem detem mohli zajistit kvalitni zazemi, vzdelani, apod.

pokud jedinec nechce mit deti, nejedna se o genetickou kvalitu, protoze je proste nejak narusenej. michas hrusky a jablka dohromady
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 12:47:30
"Však to nepopírám.

Wolfi Lippert
"
No ale než jsi k tomu napsal ten dodatek, tak už jsem to napsal a odeslal(to, co jsi mi psal do profilu).
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:45:54
Protože jsi mi to napsal do profilu. Nelíbilo by se ti, kdyby se tvůj kvalitní gen míchal s nějakýma nekvalitníma ženama, nejhůře pak s nějakou feministkou. To si pamatuji moc dobře.
libik
------------

Však to nepopírám.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 12:45:35
Aha, takže podle tvojí teorie je třeba myš na vyšší evoluční úrovni než člověk. Zajímavé :-) Evoluce má jiný cíle než jenom rozmnožování.

Už to tady píši potisící :
-Dívám se na genetickou kvalitu z dlouhodobého pohledu vývoje a evoluce, nikoli pouze z omezeného měřítka zdraví a IQ(i když to má samozřejmě jeden ze zásadních významů, ale rozhodně to není jediný prvek)
-Z tohoto dlouhodobého pohledu musí člověk splodit aspoň jednoho potomka
-Dle příkladů z -ostrova debilů- jasně vyplývá, že zdaleka ne vždy platí, že více dětí = lepší genetická kvalita
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:44:26
Jinak ale nevím proč si libik myslí, že bych byl proti darováni spermatu ve spermbance.
Wolfi Lippert
--------------

Teda kdybych mohl ovlivnit to která žena moje sperma dostane, respektive které nebude poskytnuto (feministky, lesby, atd.)
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 12:44:21
"Spíš z pohodlnosti a kvůli jiným životním prioritám než ze strachu. Jinak ale nevím proč si libik myslí, že bych byl proti darováni spermatu ve spermbance. "

Protože jsi mi to napsal do profilu. Nelíbilo by se ti, kdyby se tvůj kvalitní gen míchal s nějakýma nekvalitníma ženama, nejhůře pak s nějakou feministkou. To si pamatuji moc dobře.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:44:16
A taky je to vegetarián...


Jinak IQ nemá nadprůměrné, spíše naopak. JInak by tady neplodil takový srač.. jaký tady plodí.
 MirrA88 Muž22 Kategorie
07.03.2009 12:42:55
Aha, takže podle tvojí teorie je třeba myš na vyšší evoluční úrovni než člověk. Zajímavé :-) Evoluce má jiný cíle než jenom rozmnožování. V opačném případě by nikdy nevzniklo nic vyššího než bakterie.
 305assassin Muž19 Kategorie
07.03.2009 12:42:14
Wolfi nechce děti? Je normální? Dyt je to krásný =) a je to naše mužská povinnost... četl jsem jen kousek
 Lofas87 Muž19 Kategorie
07.03.2009 12:41:51
OsamelyChodec :

\"stejne tak jako je nesmysl, aby ten ostrov plny inteligentnich lidi nezplodil zadnyho potomka a do 100 let vymrel.\"
Tak bereme dva extrémy, ne? Lidi extrémně hloupí a s chatrným zdravím a hodně dětma vs. naprostý opak(tedy žádné děti).

\"to mimojine i k tomu, ze populace jako takova se zapleveluje a plosne blbne\"
To s tebou samozřejmě souhlasím, dokonce bych to i řešil a to tímto způsobem : 366758

Osamělý chodec - No a teď to nejdůležitější, což už tady sice zaznělo, ale zopakuji to

-Dívám se na genetickou kvalitu z dlouhodobého pohledu vývoje a evoluce, nikoli pouze z omezeného měřítka zdraví a IQ(i když to má samozřejmě jeden ze zásadních významů, ale rozhodně to není jediný prvek)
-Z tohoto dlouhodobého pohledu musí člověk splodit aspoň jednoho potomka
-Dle příkladů z -ostrova debilů- jasně vyplývá, že zdaleka ne vždy platí, že více dětí = lepší genetická kvalita

\"to co pises sice vykazuje znamky logiky, libiku, ale kdyz to vezmu jako celek, tak je to blabol\"
Naopak, je to mnohem komplexněji vzaté, než to dokáže spolknout většina lidí. A všechno je to logické.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:40:29
Ty můžou být třeba skutečně kvalitní. On je pouze ze svého přesvědčení (strachu)
---------------

Spíš z pohodlnosti a kvůli jiným životním prioritám než ze strachu. Jinak ale nevím proč si libik myslí, že bych byl proti darováni spermatu ve spermbance.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 12:39:16
libik: Chytřejší, silnější, imnunější jedinec má větší předpoklady, že jeho druh přežije mnohem déle, než ten, co předpoklady nemá. Ne ten, co chce předat svoje genetické informace...

Když se na to chceš koukat z pohledu evoluce.
 Metsä Muž Kategorie
07.03.2009 12:35:53
Ty máš nějakou zálibu věčně rozebírat jiné uživatele ZP. Měl by sis odpočinout od ZP už z toho blbneš.
 Khetti Žena Kategorie
07.03.2009 12:33:33
"Mohou přispět lidské společnosti (a v důsledku se tak svým způsobem postarat o potomstvo ostatních)"
To sice mohou, ale holt jediný život jednoho jedince vůbec nic neznamená. Vývoj trvá už pár milionů let a proto jde o to předat genetickou informaci dál. Pokud jí nepředáš, nemáš pro svůj druh žádný význam(sice ano, aktuální význam třeba máš, ale vývoj druhu je opravdu natolik dlouhodobá záležitost, že to nelze brát nijak zvlášť v potaz.)

"To, že Wolfi nebude mít děti nedegraduje jeho geny. Ty můžou být třeba skutečně kvalitní."
Z pohledu zdraví a IQ má kvalitní geny. Z dluhodobého pohledu evoluce a vývoje druhu má geny nekvalitní.

"Myslím že to že se lidé starají o příslušníky svého druhu není "pokažená evoluce", ale že je to právě jejím zdokonalením. Jak by jinak přežil třeba takový Stephen Hawking?"
Teď tedy nevím, na co přesně narážíš? Já naopak podporuji starání se o druhé.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:32:01
to, ze debilove a omezeny lidi obecne maji vzdycky hodne deti je bohuzel smutnej fakt. prispiva to mimojine i k tomu, ze populace jako takova se zapleveluje a plosne blbne (= roste v ni procento debilnich lidi). rozhodne to ale nema nic spolecnyho s kvalitou genu (viz priklad v CR s nejmenovanym vsemi milovanym etnikem). Blbci se mnozi, protoze jsou v tom chte-nechte podporovany i ne-blbcema (dane, pridavky, apod.) a proto, ze tem nahore se lip ovlada masa tupych lidi nez mensi spolecnost samostatnych inteligentnich jedincu.
kdyby byli blbci odkazany sami na sebe, jak pises, bylo by to uplne jinak. stejne tak jako je nesmysl, aby ten ostrov plny inteligentnich lidi nezplodil zadnyho potomka a do 100 let vymrel. mozna by jich tam nebylo tolik, ale urcite by si vedli lip nez blbci na druhym ostrove, kde by pravdepodobne veskera cinnost koncila u mnozeni se a do par let by vychcipali hlady.to co pises sice vykazuje znamky logiky, libiku, ale kdyz to vezmu jako celek, tak je to blabol
 OsamelyChodec Muž Kategorie
07.03.2009 12:28:51
"dá se na to dívat ze 2 úhlů pohledu, lidského a evolučního"
Tak ano, samozřejmě. Ale já jsem napsal jasně, jak se na to dívám já - cituji přímo mého článku : --V obou případech jsou jedinci geneticky nekvalitní z pohledu vývoje a budoucnosti druhu(což je nejdůležitější faktor).--

"Ty píšeš, že když člověk nechce předat svoje genetické informace tak má kvalitní geny, a já říkám, že je to nesmysl."
Podívej se o odstavec výše, platí pro tebe stejná citace z mého textu.

"Nemohu než podotknout, že kdyby se v minulosti nemnožily chudé, tupější vrstvy jako králíci, nebyl by dnes problém s přelidněním. "
To samozřejmě nevyvracím. Také jsem napsal, že zdaleka ne vždy musí více dětí znamenat lepší kvalitu jedince.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:28:35
Myslím, že pleteš jabka s hruškama.

To, že Wolfi nebude mít děti nedegraduje jeho geny. Ty můžou být třeba skutečně kvalitní. On je pouze ze svého přesvědčení (strachu) nepředá dál, čímž nesplní svůj reprodukční úkol. Na druhou stranu ani lidé, kteří nemají potomstvo nemusí být neužiteční. Mohou přispět lidské společnosti (a v důsledku se tak svým způsobem postarat o potomstvo ostatních) jinak.

Myslím že to že se lidé starají o příslušníky svého druhu není "pokažená evoluce", ale že je to právě jejím zdokonalením. Jak by jinak přežil třeba takový Stephen Hawking?
 Arthurova sestra Žena99 Kategorie
07.03.2009 12:24:56
Nemohu než podotknout, že kdyby se v minulosti nemnožily chudé, tupější vrstvy jako králíci, nebyl by dnes problém s přelidněním.
 metakontakt Muž22 Kategorie
07.03.2009 12:22:09
libik: no tak to nechápu proč neuznáváš i jeho názor na to že je kvalitní jedinec

dá se na to dívat ze 2 úhlů pohledu, lidského a evolučního
Smajlík  realista
07.03.2009 12:21:59
libik:
Ač Wolfi Lipperta nemám moc v oblibě, pomyslel jsi i na to, že nás lidí je opravdu velké množství a tudíž ti neplodní se mohou realizovat jinak? Například být lékaři nebo vědci a následně být nejspíš mnohem užitečnější pro rozvoj života, dejme tomu jako podpora. Například jako fotbalový tým, nejedná se jen o hráče, ale i o lidi, kteří se o ně starají a například masér, fyzioterapeut či výživář (nemluvě samozřejmě o trenérovi) rozhodně pomohou zlepšit výkonost celého týmu.
Samozřejmě jejich genom se dál nebude podílet, ale to s jeho kvalitou nemá nic společného. A hádat se o tom kdo má kvalitnější geny? To je nějaká nová forma poměřování penisů? Geny nejsou vše;-)
Smajlík  zipík Žena Kategorie
07.03.2009 12:21:52
libik: Tos vytrhl z kontextu.

Ty píšeš, že když člověk nechce předat svoje genetické informace tak má kvalitní geny, a já říkám, že je to nesmysl.
 Metsä Muž Kategorie
07.03.2009 12:21:37
metakontakt : Stejně jako první příklad je naprosto extrémní, tak i druhý příklad je naprosto extrémní. Tedy daný vědec nebude chtít mít nikdy děti a to v jakékoli formě. Například Wolfi říkal, že nechce jít ani do spermobanky(což by bylo samozřejmě naprosto dostačující).
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:20:05
"udělám a mám hned kvalitní informaci nebo to neudělám a vyplývá z toho, že je nekvalitní..."
Já nehovořím o aktuální kvalitě genů(tedy že někoho porodíš, tak máš kvalitní geny atd.). Jak jsem psal - dívám se na to z širšího měřítka, tedy z pohledu dlouhodobého vývoje a evoluce.

"Dneska se rozmnozi kazdy coz se stava pokud je jeden silne dominantni druh v ekosystemu a jelikoz se budou mnozit spise lidi nekvalitni nez kvalitni tak postupem casu bude lidstvo degenerovat."
Tak samozřejmě, degenerace již započala a zvláště genetické nemoci se množí mnohem rychleji, než by se nám líbilo. To ale nepopírá to, že člověk, co nikdy nechce a nebude mít děti, je na tom geneticky hůř(z pohledu dlouhodobého vývoje a evoluce) než kdokoli jiný.

"co má kvalita genetické informace společnýho s předáváním genetické informace šmudlo?"
Dívám se na to z širšího měřítka, tedy z pohledu dlouhodobého vývoje a evoluce. I geny ovlivňují to, jak moc chceme dětí a jestli je vůbec chceme. Evoluce samozřejmě vybírala ještě donedávna především jedince, co se o své děti dostatečně starali a chtěli mít co nejvíce dětí. Pokud někdo nemohl nebo nechtěl mít žádné dítě, tak byl holt vyškrtnut na vždy.
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:19:06
*Oblíbeným Wolfiho protiargumentem je, že debil s IQ 60 a chatrným zdravím a 10ti dětmi je geneticky méně kvalitní, než velmi zdravý vědec s IQ 180, který ale za žádnou cenu nechce mít děti.*
--
Nevidím v tom až takový extrém. Ty hodnoty IQ jsou nadnesené, ale jednalo se o zřejmě o příklad. V takovém případě považuji typ 1. za geneticky nevhodný k množení.

Typ 2. obyvkle nechce mít potomka z důvodů čistě pracovních a omezujících jeho svobodu. Najde-li ovšem ženskou, která nebude vyžadovat, nazvěme to společnou péči a nebude typ 2. nijak omezovat, pak je dost pravděpodobné, že bude chtít své geny předat dále.
 metakontakt Muž22 Kategorie
07.03.2009 12:17:04
smažeš to taky?
Smajlík  realista
07.03.2009 12:13:31
co má kvalita genetické informace společnýho s předáváním genetické informace šmudlo?
Smajlík  realista
07.03.2009 12:12:57
merit kvalitu genu poctem potomku je v dnesnim svete dost zjednodusene a musim rict ze neaplikovatelne ... ano nemit potomky znamena ze dotycny je slepa vyvojova vetev nicmene kvalita genu by se mela spise merit zivotaschopnosti (zdravi,sila,inteligence). Dneska se rozmnozi kazdy coz se stava pokud je jeden silne dominantni druh v ekosystemu a jelikoz se budou mnozit spise lidi nekvalitni nez kvalitni tak postupem casu bude lidstvo degenerovat.
 Svejk Muž Kategorie
07.03.2009 12:12:42
libik: Jsem kluk! Mám ikonku kolečka s křížkem nahoru!!!!!!!!!!!!
1) Nemusím, můžu si s ní dělat co chci, třeba ji zašlápnout do koberce. Neznamená to, ale, že to buď a) udělám a mám hned kvalitní informaci nebo to neudělám a vyplývá z toho, že je nekvalitní...

Je to blbost.
 Metsä Muž Kategorie
07.03.2009 12:12:00
Tak Metsä to nepochopilA ;D
Smajlík  Stříbřenka* Žena28 Kategorie
07.03.2009 12:10:55
Metsä : No tak to jsi nepochopila. Z výše uvedeného vyplývá především :
1)Musíš genetickou informaci aspoň nějak předat(tedy mít aspoň jedno dítě)
2)Vyšší počet potomků nemusí ukazovat na genetickou kvalitu(viz. příklad s debilama)
 libik Muž32 Kategorie
07.03.2009 12:10:37
Celé to nebudu číst, ale smiř se s tím, že jsem geneticky kvalitnější než ty. Ať už co se týče inteligence, nebo fyzického vzhledu a myslím si, že i fyzických parametrů těla a kvality metabolismu a imunitního systému. Ještě navíc mám v genech dlouhověkost. Když ale mě přesto budeš na netu lživě označovat jako geneticky nekvalitního, tak co už s tebou ... Kvalitu mých genů tím nijak negativně neovlivníš.) a do očí bys mi to asi neřekl.
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
07.03.2009 12:08:21
Souhlasím s Metsä
Smajlík  Stříbřenka* Žena28 Kategorie
07.03.2009 12:07:22
Wtf?

Takže nějaký indočech je geneticky kvalitní, protože má 15 potomků??
Smajlík  Metsä Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk