Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.366545, vloženo 16.02.2009 17:04:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč stát na cigaretách vydělá
Předem se omlouvám za následující - Kdysi jsem někde našel přesná čísla všeho potřebného, ale teď už se mi je vygooglit nepovedlo, takže holt budu muset mluvit trochu obecněji a nebudu moci prokázat své tvrzení jednoznačnými částkami.

Tedy je všem jasné, že kuřáci odvádějí poměrně slušnou spotřební daň. Ovšem mnozí namítají, že za jejich léčení se zaplatí mnohem víc než odvedou na té spotřební dani. A teď překvapení - pravdu mají jak ti, kteří tvrdí, že na cigaretách stát vydělá, tak ti, kteří si myslí, že za léčení nemocí kuřáků zaplatí stát více než dostane ze spotřební daně z cigaret.

Teď vám asi vrtá hlavou proč :). Takže se pusťme do vysvětlení. Nejprve je nutné se na celý problém podívat ze širšího pohledu. A tj. skutečnost, že
-Každý musí jednou umřít
-Každý musí na něco umřít

Tedy každý člověk umře. A člověk neumírá jen tak pro nic za nic, ale protože mu selže nějaká životně důležitá část těla. A to je jádro pudla.

Z těchto skutečností je jasné, že nezáleží příliš na tom, jestli člověk umře na rakovinu plic nebo na selhání jater. Každopádně čím déle člověk žije, tím je (statisticky) dražší.
1)Musíte mu platit důchod(to je ještě to nejmenší)
2)Když tělo stárne, tak předtím než umřete, tak začne selhávat aspoň částečně hodně orgánů, pohybové ústrojí atd. Proto staří lidé musí brát pravidelně mnoho léků, které rozhodně nejsou levné
3)Než umře, budou provedeny všechny pokusy o jeho záchranu. Pravděpodobně prodělá pár operací apod., to všechno stojí velké peníze

Naopak pravidelný kuřák je v tomto ohledu pro stát přínosem. Během života zaplatí státu navíc nějakou tu spotřební daň. Potom začne umírat jako všichni ostatní a ano - nějaké peníze to stojí, ale nestojí to víc než umírání jiných lidí. Nakonec umírá většinou někdy na začátku nebo těsně před začátkem důchodového věku - tedy takřka celý produktivní věk si odpracoval. Pracoval celý život a z důchodu a dlouhodobé léčby mu nekápne nic. Ideální situace(pro stát).

Takže abych to shrnul. Udržovat při životě(důchod, léky, operace atd.) průměrného člověka od narození až do jeho smrti je suma sumárum DRAŽŠÍ než udržovat stejným způsobem průměrného kuřáka.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.02.2009 22:22:32
Svého času jsem na netu četl, že daň z cigaret je nejvýznamnější položkou příjmů státního rozpočtu. Docela depresivní zjištění. Co kdyby s tím všichni kuřáci sekli?
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
16.02.2009 19:37:29
Zajímavé
Smajlík  Sobecký narcista Muž26 Kategorie
16.02.2009 18:44:47
drvyvy vplyv: Záleží na jakých nemocech většinou je riziko vyšší o 50 až 2500%
 Sany Muž30 Kategorie
16.02.2009 18:34:36
Neni mozne, aby stat z vybranych penez za cigarety plus na vybranem zdravotnim pojisteni behem celeho produktivniho veku kuraku tratil na jejich lecbe, vzhledem k tomu, ze vyssi riziko onemocneni kourenim je zpravidla jen kolem deseti procent.
Smajlík  drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
16.02.2009 18:12:51
A právě proto bych kuřákům odepřel zdravotní pojištění! Tím ybch maximalizoval zisk státu a minimalizoval negativní (z finančního hlediska) důsledky kouření.
 Sany Muž30 Kategorie
16.02.2009 17:47:36
Musí vydělávat, to léčení stojí velký peníze.
A stát ani nedokáže pokrýt financemi veškerou léčbu, kuřáci stát stojí peníze. Nevadělává, ale vybírá na léčbu, ale předpokládám, že si to ve své zpovědi napsal.
 dfgdfg
16.02.2009 17:42:37
Promiň, ale pokud si přečteš na toto téma jeden článek a poté se oháníš tím, že to je jednoznačný fakt, jsi hlupák. Na tohle téma existuje několik článků - s "přesnými" čísly. Závěry se liší. A představ si tedy, že i seriózně se tvářící článek s přesnými čísly může dojít k tomu, že stát na kuřácích prodělává miliardy (jejich léčba, častější nemocnost, menší výkonnost...). Bez debat je jen to, že na kuřácích vydělávají výrobci cigaret.
Smajlík  Unrealik Muž37 Kategorie
16.02.2009 17:15:34
Emzoň: No ale tím vyšším množstvím by možná zaplatili s nižší spotřební daní nakonec stejně jako při nižším množství s vyšší spotřební daní, ne? Otázka je, jestli by pak neumírali už v produktivním věku, což by moc ekonomicky efektivní nebylo :-D
Smajlík  Desideria Žena19 Kategorie
16.02.2009 17:09:33
nj...Stejne Horda smrdi:P
Smajlík  Emzoň Muž15 Kategorie
16.02.2009 17:07:49
Emzoň : však to já nepopírám. Ale já navíc zdůvodňuji, proč stát na cigaretách vydělá i s tím, že musí nějaký ty kuřáky léčit.
 libik Muž32 Kategorie
16.02.2009 17:07:20
Hehe jo je to taková trochu i pravdivá teorie :)
 jsemletadlo Žena24 Kategorie
16.02.2009 17:05:56
Protoze kdyby na ne ta dan nebyla, kazdej by vyhulil 70 krabicek denne...Mysli trosku hlavou;)
Smajlík  Emzoň Muž15 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk