Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.366198, vloženo 15.02.2009 01:41:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Věrnost -> sobectví
Nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že člověk chce, aby byl druhý člověk věrný jen z naprosto sobeckých důvodů. Podle statistik je vidět, že strašně moc lidí je nevěrných. Což znamená, že takové spoustě lidí prostě zažitý stereotyp nevyhovuje.

Teď je otázka, kde je vlastně problém. Daná osoba má :
1)strach, že pokud se bude jeho přítel přítelkyně stýkat pravidelně s jiným, tak dotyčného ztratí.
2)majetnické sklony
3)zažité předsudky dané především křesťanskou minulostí
4)Přijde mu to nechutné
5)Nemá potřebu být nevěrný, tedy nechápe, že někdo druhý ano a tudíž to o to více odsuzuje.

Osobně si myslím, že kdybychom byli všichni benevoletnější, tak by si mnozí z nás užívali hodnotnější život, protože splnění sexuálních přání vede rozhodně k lepší náladě a vyšší výkonosti.

PS : Jsem věrný, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že to tak prostě je.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.02.2009 14:41:03
A co te vede k tomu, ze jsi verny?
 Írime Aranel Žena20 Kategorie
15.02.2009 13:11:47
Já bych nevěru nezvládla, ten člověk by u mě úplně skončil. Nedokážu si ani představot, že by mi tohle provedl můj přítel.
 Dryml Žena18 Kategorie
15.02.2009 12:41:04
Dost se mi libi co napsa RVL-X...myslim, ze ve vztahu jsou daleko dulezitejsi veci a nevera se silene zvelicuje. Ok, kdybych se dozvedela, ze se parnter vyspal s nejakou jinou..nebyla bych z toho nadsena...ale kdyby dalsi veci klapali, tak...no a co? Neni muj majetek :-) A kdyz by to bylo tak, ze by si chtel uzit "jen" fyzicky...nicmoc by to pro me neznamenalo..

I kdyz jasne, ze bch nechtela kluka, co kazdeou noc spis se trema holkama...proste zase zadnyho extremniho devkare...
nevim, jak bych se na to tvarila, kdybch vedela, ze tam jsou i nejaky city, nejsem si jsita jestli bych to brala taky tak volne.. :-)

Ja ted mam vztah (tri tejdny.)..a ptala sem ho jak kouka na neveru a co podle nej uz nevera je a tak, protoze me ten jeho pohled dost zajimal a myslim, ze je docela dulezity, aby v tm vztahu meli oba ten pohled alespon podobnej...zjistila jsem, ze je asi malicko vic konzervativni nez ja :-)

(prijde mi fajn vedet, ze clovek "muze"....neni tak podstatny jestli fakt s nekym pak spi, liba se, ale spis ten pocit svobody)

myslim, ze nemam duvod bejt neverna, ze me to nelaka...ale v podstate nevylucuju a nedesim se toho, ze by se neco takovyo nekdy stat mohlo...a nejen u me, ale i u partnera...

jak pise nekdo niz o polyamory...ten pojem slysim poprvy..ale myslim si, ze clovek muze mit rad (milovat) i vic lidi a ze prehnana zarlivost a strasnej duraz na vernsot je majetnickej..
 Airilka Žena18 Kategorie
15.02.2009 12:28:23
Ber to tak, že člověk je prostě od přírody sobec a to ve všem, nejen v tomhle...a kdyby lezl každej z každým do postele, tak bychom za chvíli byli prolezlí breberkama až až...já nevim,jak ty,ale když s někým jsem, tak jsem s ním ráda a ráda mu budu i věrná a doufám, že on to samý
 amoniak Žena26 Kategorie
15.02.2009 11:29:56
Finrod Felagund - máš pravdu.I když většína lidí začíná vztah kvůli okouzlení protějškem a tady ta předvztahová smlouva není většinou upřímná,jelikož si špatným názorem nechcou odepřít samotnej vztah.
Zažil jsem jednou takovej extrém - partnerka byla opakovaně nevěrná,já to věděl,ukončili jsme vztah.Pak jsem jí řekl,že to všechno hodíme za hlavu a zeptal jsem se jí na to a....nepřiznala se.A to mě přesvědčilo o tom,že strašně moc lidí má nevěru přímo pod nosem a nikdy se o ní nedozví...je to dobře nebo špatně?
 kvok Muž25 Kategorie
15.02.2009 10:39:44
Khetti - no jenze ti nevernici vetsinou vyzaduji vernost :-D Oni si uzivat muzou, ale jejich partner nee :-)
 nedele007 Žena30 Kategorie
15.02.2009 10:33:43
V tom případě jsem byla celej život sobec.
Smajlík  Taheebo Žena38 Kategorie
15.02.2009 10:30:50
Souhlasim s Finrodem. Pokud se na zacatku vztahu lide dohodnou na tzv. "volnem vzhtahu", tak prosim, ale ja osobne bych do neceho takoveho nesla. Pokud buduji vztah, tak se vsim vsudy a nechci se od partnera nakazit. Ale brala bych to jako ferovou vec, mohla bych se na zacatku rozhodnout a ne se potom po x letech tlouct do hlavy.
 nedele007 Žena30 Kategorie
15.02.2009 10:06:05
Proč člověk, který si chce užívat leze do vztahu, kde ví, že se od něj očekává věrnost?
Má si najít takovou polovičku, které bude jedno s kým si užívá.
Smajlík  Khetti Žena Kategorie
15.02.2009 10:05:13
Věrný jsem, ale věrnost neočekávám. Očekávám daleko důležitější věci, jako třeba upřímnost, dospělost a myšlení hodné člověka ve vyšším slova smyslu.
Smajlík  RVL-X Muž29 Kategorie
15.02.2009 09:36:07
Je to otázka dohody. Když dva začínají vztah, měla by být ve vlastním zájmu povinnost od obou říct tomu druhému, jak se na věrnost a nevěru dívají. Pokud i potom oba ve vztahu setrvají, tak pokud si oba slíbí věrnost a jeden ji poruší, tak ten jeden je zrádce, ze kterého by se člověk poblil a který by tím kamenem dostat měl. Pokud jeden řekne, že věrnost chce a druhý, že ne, tak pokud si ten věrný bude pak i přesto stěžovat na nevěrného, tak na stížnost v zásadě právo nemá, protože s tím byl od začátku seznámen. Ten druhý zase by si neměl stěžovat na nějaké "sobecké poutání", protože dobře ví, že jeho protějšek je věrně založen.

Zkrátka lidi - dohodněte se, jak chcete, ale JASNĚ a PŘEDEM. A když to porušíte, tak jste svině, co nezaslouží slitování.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
15.02.2009 09:30:28
Věrnost nabízím a věrnost taky očekávám :)
 Zinazwi Žena32 Kategorie
15.02.2009 08:44:14
Já nevím, když se nad tím zamyslím, když to beru z pohledu toho že chodím s nějakým klukem, tak bych určitě nechtěla aby mě podváděl, protože bych si pak přišla jako že mu nejsem dost dobrá, že mu nestačim, nebo že se mnou prostě ani bejt nechce. Takže od něj v podstatě vyžaduju věrnost.
Ale když to vezmu ze svýho pohledu, že já jsem žena, tak já vyžaduju věrnost od něj a sama sem taky věrná, jenže někdy se prostě objeví někdo kdo ti učaruje a ten sex na jednu noc přece nic neznamená.
Já nevim hele, zařad si to kam chceš, ale problém věrnost x nevěra tady bude vždycky:))
 Clloe
15.02.2009 03:20:10
Prakticky snilek: No, takže jak jsem říkal, rozdíl vlastně žádný, jenom se někdo nudil, tak si vymyslel vlastní nový termín :)
 xZdenish Muž27 Kategorie
15.02.2009 03:02:11
Prakticky snilek : Zajímavé
ZaseJeden : Jsem velmi seběvědomý, nikdy jsem to nepopíral.
 libik Muž32 Kategorie
15.02.2009 02:52:23
xZdenish:
Polyamory differs from polygamy, although the two terms are occasionally used incorrectly as if they are interchangeable. Polygamy more accurately refers to specific structures of recognized relationships, while polyamory is a personal outlook grounded in such concepts as choice, trust, equality of free will, and the idea of compersion, and newer cultural traditions distinct from the religious and cultural traditions of polygamy.

http://www.youtube.com/watc h?v=leQybHylYCk
 Prakticky snilek Muž Kategorie
15.02.2009 02:32:05
Prakticky snilek: Jakej teda rozdíl mezi polygamií a polyamory? Z toho cos popsal je to úplně normální polygamie..
 xZdenish Muž27 Kategorie
15.02.2009 02:30:13
Tak tedy, co je polyamory.
Je to nové slovo, opět made in America. Dokonce natolik nové, že můj spellchecker je značkuje jako chybné. Je to nové slovo popisující věc starou jako lidstvo samé. A stejně tak dlouho přirozenou. Jenže lidi na to za posledních pár set let pod vlivem do všeho mluvících puritánů a katolické církve zcela zapomněli. Je to styl života, který vrací lidem radost a barevnost.

Jednoduše řečeno, polyamory je opak monogamie. Ale pozor, nejde o promiskuitu, ani o polygamii. I když trošičku tam z obojího je. Polyamory je mnoholáska. Vychází z překvapivého zjištění (opět objevena Amerika!), že člověk může mít rád více než jednoho člověka. Dokonce současně. A že to snad ani není kriminální čin!

Výsledkem této filozofie je pak víceméně stálá skupinka více než dvou jedinců. Může jít o společné bydlení nebo jen o občasné schůzky, či o společné dovolené. Na rozdíl od swingování (výměny partnerů pouze za účelem sexu) je v polyamorním vztahu více lásky a skutečných citových vazeb. Polyamorní vztahy jsou stálé, nejde o náhodná setkání na jednu noc.


http://en.wikipedia.org/wiki/Polya mory

lovemore.com
 Prakticky snilek Muž Kategorie
15.02.2009 02:26:41
Tak to jsi blesk, žes objevil takovou věc, jakože lidi, chtěj aby jim partneři byli věrní, kvůli sobě..

Nevidim jedinej jinej důvod, kterej mě vedl k tomu, že chci aby mi byla holka věrná, než čistě sobecký..
Smajlík  xZdenish Muž27 Kategorie
15.02.2009 02:13:40
zajímavá myšlenka...ale já osobně bych teda nechtěla, aby mě můj chlap podváděl (převážně z důvodu 1, trochu 2 a taky bych se bála o svoje zdraví).

ono to zastaralý lpění na věrnosti má taky něco do sebe...současnej partner pak slouží jako "filtr" - nezadaná osoba si začne s kdekym, zato zadanej člověk musí nejdřív uvážit, zda to stojí za riziko rozpadu stávajícího vztahu...výsledek? menší míra promiskuity a sex jenom s přitažlivejma* lidma - samá pozitiva! :D
(*přitažlivejma pro podvádějícího, samozřejmě :) )
 koala
15.02.2009 01:50:09
Nechci nic rikat,tady se tvari inteligentne,ale ten Hordackej vepř je arogantni jako fialovej kohout:D
Smajlík  ZaseJeden
15.02.2009 01:50:01
Jeden učitel na psychologii nám tohle docela dobře ukázal a vysvětli na minulosti. A vlastně je i rozdíl mezi pojetím nevěry ženy a muže! Když to řeknu přesně jak nám to říkal on: Z hlediska ženy například v pravěku Když šel muž z lovu tak se stavil v sousedním táboře tam třena šel pěknou ženu tak na ni zkočil no a když odcházel tak í ttam nechal králíka, no a když přišel domů že na si všimla že jsou tam packy od králika a ten tam není. A najednou se začla bát aby sezačal chodit víc k tý druhý protože by neuživila děti! (z čehož vlastně vyplívá že žena udělá všechno proto aby se postarala o svý děti jelikož ví stoprocentně že jsou její). Za to z hlediska muže zase na příkladu z pravěku. Muž příjde z lovu a najdnou uvidí že ze stunu utíká chlap. No a najednou vlastně ztrácí jistotu v tom jestli jdou děti opravdu jeho! A co my máme vlastně zakodovaný v naší hlavě?? Předat naše další geny dál! Ale muž si tím nemůže být nikdy jistý! Práve proto v norsku udělali tajnej vízkum a zjistili že 70procent druhých dětí nejsou dětmi otce na papíře ale úplně někoho jinýho!
 Forkys Muž20 Kategorie
15.02.2009 01:47:38
Nesnasim te Libiku..
Smajlík  ZaseJeden
15.02.2009 01:43:47
Já jsem nevěrný, svoji pravou ruku občas podvedu s levou. Jedna o druhé vědí.
Smajlík  rostacekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk