Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.359845, vloženo 20.01.2009 09:24:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Hlubší empatie k psychicky nemocným
Fakt mě dostává, jak mnozí zdraví jedinci, kteří si naprosto nedovedou představit opravdovou depresi či jinou psychickou nemoc, kritizují jednání těch, kterých se to týká a to poměrně bez jakýchkoli servítek.

To se mi zdá nebo opravdu nejste schopní trochu hlubší empatie? Nebo tam chybí dostatečná inteligence?

Nevím... já byl poměrně dlouho bez jakéhokoli psychického neduhu a i když už jsem si za poslední půlrok taky prožil svoje, stejně to můj náhled na věc nezměnilo(umožnilo však hlubší pochopení takových problémů).

Viz. jeden případ za všechny od středobodu empatie a inteligence(patrně chybí jenom jedno z toho, ale nevylučuji, že chybí obojí) - Khetti
Sebeubližování nikomu nikdy nepomohlo.
Asi budeš buď hodně labilní člověk nebo psychicky narušená.
Pokud ti přijde normální přitahovat na sebe pozornost tím, že sebe budeš trýznit a budeš tím chtít dokázat světu jak tebe přehlíží daleko nedojdeš.
Lidi maji i své problémy. Ale to ty nechceš vidět. Vidíš jen sebe.
Nenapsala jsi jak závažný důvod máš k tomu, abys tohle dělala. Pokud jen to, že chceš získat pozornost. Tak jsi ještě dítě. Které si neváží ničeho. Rozmazlené dítě, které by potřebovalo dostat pořádný kopanec, aby si uvědomilo jak malicherně se chová.
Kdyby mé dítě se chovalo podobně tak bych ho tak seřezala, aby poznalo, co je to bolest a nehrálo si na ublíženého tvorečka.

Obdivuji tvé rodiče asi mají nezměrnou trpělivost na člověka, který nedokáže se vypořádat s problémy jinak než jako sebetrýznivý sobec.
Ano jsi sobec. Stále jen ty a ty a ty.
Ale uvědom si jedno. Okolo jsou i jiní lidé. Nejsi tady sama. Nejsi středobod vesmíru.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.01.2013 10:10:11
http://empatie.ic.cz/
 Emm
20.01.2009 20:22:58
luxovací Z
Ale to už dávno o mě tady všichni ví. Takže nic nového jsi nesdělila.
Smajlík  Khetti Žena Kategorie
20.01.2009 18:49:10
luxovací Z: bla bla bla
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
20.01.2009 18:46:14
Khetti ačkoliv tu už psala jak moc si protrpěla s klukama, se mi zdá fakt jak necitelný sobec, kterej by každého jen mlátil a kritizoval. Podle mě má komplexy a tady si je chodí kompenzovat.A kdo to odnáší? Chudáci lidi, kteří jsou na dně a přišli se sem svěřit.
Smajlík  luxovací Z
20.01.2009 18:25:30
• Empatie nijak nesouvisí s inteligencí :)
• Nevidím nic špatného na tom být sobec.
Smajlík  Metsä Muž Kategorie
20.01.2009 17:47:03
drvyvy vplyv:
Áno, tak teraz si sa vyjadril zrozumiteľne pre mňa. To je samozrejme pravda - predpokladom k depresii je aj povaha človeka, je jedným z faktorov. Napr. niekto vidí všetky veci čierne, je negativista (to som ja), tak má k tomu predpoklady. To je prípad, kedy sa dá - keď si si toho vedomý - predísť možnému vzniku. Alebo keď niekto chce všetko robiť najlepšie, je perfekcionista,kladie si príliš vysoké ciele, a potom je stále frustrovaný, atď. A taktiež je to cesta von z depresií - zmenou postojov, ale to ti väčšinou musí niekto povedať a naviesť ťa. Málokto má schopnosť takej sebareflexie, aby si uvedomil tie svoje chybné návyky.
Ale stále si myslím, že ak už depresiou človek trpí, možnosť sebauzdravenia je limitovaná, pretože nevieme, ako na to. Je ale fakt, že v konečnom dôsledku si celú prácu odmaká ten človek, psychológ mu iba ukáže cestu. Ale nájsť ju, sa myslím bez pomoci dá len ťažko, človek je natoľko citovo angažovaný vo svojich problémoch, že nie je schopný nadhľadu.
A ešte by som dodal, že hovorím len o psychogénnych depresiách, a ani u tých to nemusí platiť úplne, niekoho problémy sú príliš komplexné, povedzme.
No a - to, že povaha a postoje môžu viesť ku vzniku depresií, neznamená nutne to, že zmena tých postojov vedie k vyliečeniu, resp. že človek je schopný aj reverzie, zmeny postojov sám od seba. Nie je to nemožné, ale považujem to za výnimky z vyššie uvedených dôvodov.
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 16:43:05
Kepep Fezoj: já mám i jiný věci na práci))
Ale reagoval jsem čistě na to že se prostě někdo začne řezat a považuje to za řešení? úlevu? nevím, podle mě je to jen projev demence.
na co konkrétně bych měl podle tebe zareagovat aby se mi to nehodilo?
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
20.01.2009 16:28:53
petko opet: Ja jsem nikdy poradnou depresi nemel. Tim bych mozna mohl byt vyloucen z diskuze. Ale jestli to neni tim, ze jsem vzdy zabranil jejimu propuknuti naplno. A o tom tu mluvim. Podle me to mozne je. Lidi jsou ruzni. Nekteri k tomu maji diky sve POVAZE spatne predpoklady.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
20.01.2009 16:10:15
Vidím, že někteří mají hodně velké potíže s diskusí. Nemám teď čas, tak se k tomu vyjádřím krátce, lidi z nějakého důvodu berou psychické problémy jako něco, za co si každý může sám. Dostává mě třeba GD, který tak maximálně dokáže napsat jednu reakci, která trochu zavání demagogií a potom ignorovat zbytek diskuse, dokud se mu zase nehodí podobně zareagovat na další část. Omlouvám se mu, že jsem takhle zneužil jeho, ono takových uživatelů je tady více.

Obecně mi přijde divný, že tady jsou lidi tak nechápavý lidi. Předpokládám, že sem bude chodit minimum lidí, co jsou ok, ale evidentně to je spíš tak, že sem chodí samé silné osobnosti, co si sem chodí kopnout do těch slabších. To že se tahle motivace se silnou osobností trochu vylučuje, to je druhá věc :)
 Kepep Fezoj Muž22 Kategorie
20.01.2009 15:45:27
drvyvy vplyv:
To je trochu zložitejšie. Pri dlhodobej depresii sa vytvoria chemické zmeny v mozgu, takže už to nie je viac len o psychike, ale aj o fyzickom základe. A pritom mohla vzniknúť na základe psychického podnetu.
To, že má niečo len psychický pôvod neznamená, že s tým nutne musíme vedieť urobiť viac ako s fyzicky podmienenými ochoreniami. Pri depresii je vyradená vôľa človeka, to je objektívny fakt, a preto len ťažko sa dá niečo proti tomu zmôcť. Jasné, dá sa robiť veľa, ale tá vôľa je naozaj veľmi obmedzená, a tomu sa všetko podriaďuje. Všeobecne hranica medzi tým, čo je v našich silách a na našej vôli a tým, čo už môžeme zviesť na psychiku a vyhovoriť sa na slabú vôľu je nielen veľmi tenká, ale najmä ťažko v diskusii stanoviteľná. Objekívne ju nejde stanoviť vôbec, si myslím. Nedá sa povedať o niekom, že ten sa len rochní v depresiách, lebo je lenivý, alebo naozaj je to vecou jeho depresie. Jediné, čo je isté je, že psychické poruchy nás často paralyzujú tak, že už to nie sme my, a potom ťažko argumentovať tým, čo by som urobil keby ma to stretlo. Pretože tá choroba ti vezme zbrane, ktoré si dovtedy mal. To je ako keď má imunitný systém bojovať proti HIV, a vírus napáda samotný imun. systém, taký bludný kruh. A práve preto sú tu psychiatri, lieky, psychológovia, ktorí vedia pomôcť z toho kruhu von. Neviem si predstaviť človeka, ktorý to dokáže sám od seba, to musí byť veľký impulz, a zvláštne okolnosti, a iba v niektorých stavoch. V stave najťažšej depresie bude zrejme akýkoľvek impulz nanič.
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 15:32:06
petko opet: Pokud ma psychicka porucha fyzicky zaklad, je jasne, ze clovek za to nemuze a tezko to ovlivni.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
20.01.2009 15:28:24
petko opet : Neboj, četl jsem všechno. Já mluvil o většině.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 15:22:25
Khetti
Však OK, mne je zrejmé, prečo si tak reagovala.

libik
A na mňa si zabudol? Nehovoril som dosť všeobecne?
Smajlík  petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 15:08:52
petko opet
Mám názor jaký mám. Nechala jsem se unést svými pocity,protože v okolí mám samé rádoby sebevrahy, kteří o pozornost žadoní sebepoškozováním apod. V té zpovědi jsem to prostě viděla. Tak jsem zareagovala impulzivně.
Pokud jsem proto bezcitný tupec. Klidně. Tak jsem bezcitný tupec.
 Khetti Žena Kategorie
20.01.2009 15:07:52
Khetti : Nesplnilo to ten účel, lidi si vytáhnuli pouze to, co potřebovali a proti tomu se pak dá těžko diskutovat. Takže si hodně lidí ani neuvědomilo ten problém jako takový. Prostě se zaměřili pouze na to řezání a ne na psychické nemoci jako takové.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 15:03:11
Khetti:
To samozrejme trochu preháňam, bol tam aj taký širší motív na diskutovanie, na ktorý som ja zareagoval. Ale bola si použitá podľa mňa len ako príklad, jeden za všechny, takže tu môžeš obhajovať svoj názor. Teda až na ten emotívny libikov koniec :-) Súhlasím, na osobné útoky sa ťažko reaguje argumentáciou.
Smajlík  petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 15:01:24
libik
Ale ty. A není to jedno? Tvoje diskuze účel splnila.
 Khetti Žena Kategorie
20.01.2009 14:59:31
Khetti : Naopak. Mrzí mě, že se to tak stalo. Ne kvůli tobě, to je mi ukradený, ale lidi se místo diskutování nad skutečným problémem zaměřili pouze na tvojí reakci a každej si z toho vytáhnul to, co potřeboval, i když neznal původní zpověď.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 14:55:12
Diskusia možno bola pôvodne napísaná v duchu kritizovať Khetti, //

Super
Smajlík  Khetti Žena Kategorie
20.01.2009 14:53:41
drvyvy vplyv:
Diskusia možno bola pôvodne napísaná v duchu kritizovať Khetti, ale nadpis je všeobecný a čo je hlavné, vyvinula sa tak, že som mal potrebu zareagovať. Napríklad aj preto, že v tvojich reakciách som videl opovrhovanie celou skupinou duševne chorých, nielen tých, čo sa režú, aj keď si mi napísal, že zdravý človek neháji duševne chorých. Len som chcel oponovať tvojim postojom, takže ďalej sa samozrejme baviť nemusíme.

Pokiaľ ide o to, koľko ľudí má skutočný problém, a koľko ľudí "se potrebuje rezat ty woe protoze ma desny depky", tak prevažujú tí druhí samozrejme. Ale keď už sa diskutovalo vo všeobecnej rovine o duševne chorých, cítim potrebu sa ich zastať.
Aby si sa z niečoho nedokázal vyhrabať, nemusia ti ešte zomrieť obaja rodičia v trinástich, ako mne. Totiž, depresia nie je o veľkých tragédiách, celá tragédia môže spočívať v tom, že človek nie je schopný sa vysporiadať s maličkosťami, na ktorých ale stojí celý náš vnútorný svet. Stačí, že nevieš dobre prijímať kritiku, a všetci v tvojom okolí sa pre teba stanú nepriateľmi. A to je obrovská záťaž. To je ako keď tvoje telo nejakou blbou náhodou pre genetickú vadu nevie vyrobiť jeden blbý enzým, a kvôli tomu doživotne trpíš pre nejaké obmedzenia. Celý náš systém je krehký, ak to tak mám povedať, a vedomie, koľko existuje možných porúch, vo mne vzbudzuje rešpekt, a nie že by som naopak mal chuť vyskakovať a ukazovať všetkým, že ja som veľký frajer, lebo ja žiaden problém nemám. A teraz nehovorím o tebe. Trochu emocionálny prístup, ja viem, ale keď argumentácia už skončila, tak prečo nie :-)
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 14:53:35
xZdenish : Vidíš? A to je právě to... Většina lidí vidí jenom to sebepoškozování. Chápu, že vžít se do té situace, když nám to přijde absurdní, je docela těžké.

Ale co takhle to zkusit skrz tu inteligenci, když hlubší empatie selhává? Pochop - to řezání je už jenom špička ledovce, to už je jenom určitá reakce na to, co člověk prožívá a nezáleží na tom, jestli mu pomůže nebo ne. Problém není v řezání jako takovém, ale je mnohem hloubš a prostupuje určitým způsobem do života toho člověka.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 14:51:10
drvyvy vplyv : No vidíš, já mám zase naprosto perfektní a bezproblémový život a stejně jsem si za posledního půl roku taky prožil svoje. I když jsem teď už úplně v cajku, tak kdybych si mohl vybrat mezi otevřenýma zlomeninama obou nohou a tím, čím jsem prošel, vyberu si ty zlomeniny.

Ono u hodně lidí nejde ani tak o to co prožijou. Především u těch, co mají depresi, nejde tam jenom o pohled na svět, je to velice komplexní problém. Těm lidem většinou chybí serotin, jehož hladinu právě vyrovnávají antidepresiva, takže to není jenom jejich vina, ale vážně jim to v tom mozku nefunguje tak, jak má. A člověk s depresema má obyčejně nějaký velmi komplexní problém a odstranit ho je dost obtížné...
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 14:49:47
drvyvy vplyv: No, já bych řekl, že i když má člověk takový problémy, ze kterej se nedá vyhrabat, tak mu sebepoškozování nijak nepomůže.. Problém tim nezmizí, akorát to vytvářéí problém novej, tomu člověku se taky líp neudělá.. Prostě je to jenom kokotina k ničemu..
 xZdenish Muž27 Kategorie
20.01.2009 14:49:41
Naprosto s tebou souhlasím. A z reakcí některých lidí je mi docela smutno.
Smajlík  Apaltamus Muž27 Kategorie
20.01.2009 14:31:58
petko opet: Tahle diskuze je primarne o sebeposkozovani, jelikoz tu nekdo reaguje na Khetti, ktera o tom mluvila. To jen tak mimochodem. Samozrejme, ze problemy jsou ruzne a ja se nevyjadruju naprosto ke vsem, ale nejak si nedovedu predstavit, ze by bylo tolik lidi, kteri by prozili takove osobni katastrofy, aby se z toho nemohli vyhrabat. Jestli se mame o necem nadale bavit, nadhod konkretni problem a muzu se k nemu vyjadrit. Jinak ja nemam spatny zivot, ale je tu velke procento tech, kteri ani netusi, co to spatny zivot je a k tem ja urcite nepatrim.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
20.01.2009 14:25:45
nechápu jak můžeš někoho takhle odsuzovat když ho vůbec neznáš..nevíš co si prožil a nevíš co cítíš..měla by ses nad sebou zamyslet..dřív než vyřkneš nějaký soud
Smajlík  morticia01 Žena25 Kategorie
20.01.2009 14:18:44
Ale ale copak? Když se ti něco nelíbí tak mi to napiš.
Za svým názorem si stojím. Klidně si mě označuj za necitelnou bestii, ale za svým si stojím.
Smajlík  Khetti Žena Kategorie
20.01.2009 14:14:36
Empatie je obecně hodně nedostatková vlastnost.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
20.01.2009 14:06:30
drvyvy vplyv:
Pozri, zase píšeš len o sebapoškodzovaní, a ja som napísal, že diskusiu ponímam všeobecne, ako psychické poruchy, nielen \"rezanie\ ", takže platí to, čo som napísal. Ja tu predsa neobhajujem niekoho, kto sa reže, to ma úplne zle chápeš, aj keď sa teda snažím to dostatočne objasniť. A aj na to rezanie sa dá pozerať s nadhľadom, prečo to človek robí (možno 0,5 % populácie, ktorí trpia automutiláciou, skutočne v tom nachádzajú úľavu
), nie len povedať - sú to kokoti, a ja to nerobím, lebo nie som kokot. Argumentácia tohto typu nie je zrovna niečo, s čím sa dá rozumne diskutovať (\"nechápu to protože nejsem narušenej\").

Nuže. .. ten, kto háji duševne chorého človeka, je tiež duševne chorý? Ani neviem, či to myslíš vážne, alebo zase len osobný útok. Ak nie, tak si uvedom, že nemôžeš motiváciu ostatných ľudí obhajovať niekoho zužovať na tých, ktorí obhajujú preto, lebo sa s obeťou stotožňujú. Možno majú len trocha viac empatie, viac osobných skúseností, akademických znalostí (aj keď tie nepreferujem, nie je nad skúsenosť). Ja samozrejme neskrývam, že som si prešiel nejakým psych. problémom, a práve preto je mi táto téma blízka. A preto mi vadí, že ľudia, ktorým to náhodou v živote vychádza, kopú do tých druhých. Že prečo to robia, to už je na inú tému, a sám si premysli, či potrebuješ do niekoho slabšieho kopať.

Hamiltonn ťa vystihol v tom, že keď si na mňa reagoval, napísal si, že \"my\&quo t; sa nevieme normálne vysporiadať s problémami normálnym spôsobom. Akoby si ty mal patent na tie správne riešenia, a pritom z vlastnej skúsenosti ani nevieš, s akýmiže to problémami sa vlastne nevieme vysporiadať. Proste hovoríš plamenne a úderne, ale ani nevieš, o čom.
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 13:48:55
To je snad naprosto logické, že se do toho normální zdravý jedinec vcítit nedokáže, lhal by si do kapsy, kdyby tvrdil, že ano.
 Blackshield Muž26 Kategorie
20.01.2009 13:42:37
petko opet: Priradil jsme te k nim, jelikoz je hajis. To podle me dusevne zdravy clovek nedela. hamiltonna jsem cetl driv, nez jsem reagoval na tebe. A nenasel jsme se v tom. Rozhodne nejsem bez problemu a ani nemam health na 100 procentech. Jen nevim, jak bych si mohl pomoct tim, ze bych se poskodil. Bud se problem musi vyresit nebo se s nim naucit zit. Sebeposkozovani je proste pXcovina! A za tim si stojim.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
20.01.2009 13:35:14
GD:
petko opet: *Neviem, prečo sa diskusia musí redukovať na to, kto sa reže a kto nie, ja som to poňal z všeobecného hľadiska psychických problémov ako takých.*

...no comment
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 13:31:39
petko opet: co má společnýho sebepoškozování s přejetím na přechodě?
A řezání se je podle tebe boj a zaslouží obdiv? Hodně zajímavej přístup k životu
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
20.01.2009 13:29:52
drvyvy vplyv:
Hmm... tak to bolo úbohé. To čo si napísal je ako keď niekto obhajuje homosexuálov, tak ho tiež označia za homosexuála. Kde som písal, že ja sa režem? Teraz si ma naozaj odhalil... Neviem, prečo sa diskusia musí redukovať na to, kto sa reže a kto nie, ja som to poňal z všeobecného hľadiska psychických problémov ako takých.

A čo sa týka slabých jedincov, hamiltonn ťa presne vystihol (skôr než si na mňa zareagoval :-) ). Totiž, sám sa pokladáš za toho silného jedinca a chceš pôsobiť dojmom, že to je preto, lebo si taký strašne dobrý a máš patent na správne riešenia. Uvedom si, že stačí maličká zmena v tvojom živote, a budeš v riti. Zle sa pozrieš na prechode, sejme ťa auto a skončíš na vozíku. To isté o tých psychických poruchách - môžeš byť rád, že si sa narodil zdravý a nemusíš rozmýšľať, aké to je, byť "slabý jedinec".... ja neviem, treba ti naozaj vysvetľovať, že to, že si zdravý a bez problémov, je v podstate súhra náhod? Spočítaj si, koľko existuje nepríjemných ochorení v populácii a vyjde ti, že tí, čo žiadne z nich nemajú, netvoria nejakú valnú väčšinu. A úvahu, či máš na svojej genetickej dispozícii nejaké zásluhy, nechám na teba. Trocha pokory, hochu!

A to, že niekto nejaké problémy má, a snaží sa s nimi bojovať, to si zaslúži obdiv, a nie tvoj výsmech.
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 12:54:41
petko opet: Pekna blbost. To, ze jste slabi jedinci, a nedokazete se s problemy vyporadat normalnim zpusobem, neznamena, ze sebeposkozovani neni naprosta stupidita.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
20.01.2009 11:28:35
hamiltonn
100% súhlas, je tu spústa borcov, ktorí nemajú žiaden problém, všetko ide ako má, a to samozrejme ich zásluhou, lebo oni vedia, "ako na život", a väčšinou nemajú viac ako 20 rokov...
 petko opet Muž30 Kategorie
20.01.2009 11:21:00
Souhlasím s tebou a fakt si neumím přestavit, že by se někdo řezat kvůli tomu, že je to móda, to mi přijde fakt směšný, jak si tohle může někdo myslet. A teď trochu statistiky: "Sexuální zneužití či pokus o něj zažije v dětství odhadem až každá čtvrtá dívka a až každý sedmý chlapec." I to může být příčinou. Nejlepší rada je asi odkázání dotyčného k psychologovi...
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
20.01.2009 11:18:16
Naprosto s tebou souhlasim. Trochu nadeje vidim v tom, ze mnoho zdejsich uzivatelu proste placne co je prvni napadne a vubec nad tim nepremejsli - resp nemaji ve vybave nejdriv se zamyslet, najit odstup a psat. Ne, radeji hned nableju ohen a siru a nezapomenu na dodatek, ze jsem strasne chytrej a poznam pravej problem od nepravyho. Dnesni svet je relativne pohodlny a spoustu lidi v nem muze prochazet aniz by byli konfrontovani s opravdovou mizerii - a ti se zpravidla domnivaji, ze je to jakasi jejich zasluha, dukaz jejich odolnosti a opravneni k vyse zminenym kecum.
Smajlík  hamiltonn
20.01.2009 11:13:34
Ne, nikdy to nepochopim. Protoze nejsem narusenej.
Smajlík  drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
20.01.2009 11:02:02
tak kazdymu na depku pomaha neco jinyho..
nekdo si jde zabehat a nekdo se reze do ruky.
proc mu v tom branit, kdyz mu to pomaha?
Smajlík  jcds123 Muž20 Kategorie
20.01.2009 10:53:56
Ono je fakt těžký rozlišit lidi, kteří se tím chtějí pochlubit a lidi, kteří s tím mají opravdu problém, na to tady asi velká většina z nás nestačí. Od toho jsou tu psychologové a psychiatři.
 Midwife Žena20 Kategorie
20.01.2009 10:53:05
No, tak v tomhle ale souhlasim s Khetti a Gramaťákem.. Je jedno jakej máš sychickej problém, je jedno, co se ti stalo, ale tim, že se budeš řezat fakt nikomu nepomůžeš.. Kdyby kvůli tomu někdo začal chlastat nebo se dl na drogy, tak to sice taky nic neřeší a je to kokotina, ale dá se to aspoň chápat, protože drogy dávají zapomenout, aspoň na čas..

A když má někdo takovou nemoc, že se kvůli tomu musí řezat, tak je kokot, že místo toho aby se šel léčit píše sem na zpovědnici.. A když je dostatečně uvědoměleje, aby o tom mohl psát, tak si může kdo chce tvrdit co chce, jak je ten člověk nemocnej a že za to nemůže, ale je to prostě kec..

Spousta lidí to stejně dělá jenom proto, že je to děsně emo a tim pádem i in..
 xZdenish Muž27 Kategorie
20.01.2009 10:49:45
Jestli to nebude tím, že tohle není odborná poradna, ale zpovědnice kde svěřuješ svůj problém laikům. Podle mě člověk, který ví, že má vážný psychický problém nebude psát sem, ale rovnou si najde nějakou odbornou poradnu kde mu poradí specialista. To že člověk napíše sem "řežu se, co mám dělat" musí počítat i s negativníma ohlasama lidí který jsou v tomhle směru normální a problém nepochopí. Já to třeba taky nechápu, ale co si myslím, že v dost případech je to spíš demonstrace, nebo otázka módy. Možná se pletu, ale taky nejsem psycholog.
 Sansone Žena Kategorie
20.01.2009 10:33:49
no tak po tom, co jsem žila půl roku v jedné domácnosti s psychicky narušeným člověkem si stále více vážím svých "normálních" přátel. Nic horšího jsem nikdy nezažila. Šlo o 25 letého muže, který se neustále chlubil tím, že má deprese (nevím nakolik to hrál a nebo jestli to byla jeho opravdová dignóza), poslední 3 roky nechodil do práce, když byl jakýkoliv problém (jeho vlastní vinou), tak se buď podřezal nebo se nechal zavřít do blázince, než to všechno kolem něj opadlo. Podřezání si vždycky pojistil tak, aby ho někdo včas našel nebo rány nebyly hluboké a po zahojení, aby nebyly vidět. Tento člověk si vyloženě liboval v tom, jak tím svým chováním drtí ostatní, kteří se mu v počátku naivně snažili pomoct a najít mu něco, z čeho by měl radost a chuť do života. Takže nakonec to dopadlo tak, že všichni kolem něj se mohli pos****, měli kvůli němu dostatek dalších problémů, včetně zdravotních a tento člověk si to vyloženě užíval a při svých pobytech v blázincích vymýšlel další a komplikovanější sviňárny, kterými nás nadále zásobil. Sami doktoři říkali, že se nikdy nezabije, že jen obtežuje a vydírá okolí, na to se měl moc rád, aby si nějak víc ublížil. A vždycky se najde nějaká slepice, která mu na ty jeho řečičky zase skočí a bude se o něj starat, než ji dostane úplně na dno... Jediná šance, jak se tohoto člověka zbavit bylo se odstěhovat, změnit číslo, mejl, veškeré další kontakty a absolutně nereagovat, což se mi po nějaké době i povedlo. Netvrdím, že jsou všichni takoví, ale mě tahle zkušenost úplně stačila a od takových lidí půjdu vždycky co nejdál to půjde.
Smajlík  kukadlo
20.01.2009 10:03:06
Poznám par takých ľudi čo sa režú/rezali. Robia to ževraj preto aby fyzicka bolest prekryla tu psychicku. Nikoho neodsudzujem. Nie kazdy si vie poradit s problemami rovnako. Niekto sa reze, iny zabije a niekto bojuje. Ale urcite su aj taki kt. to robia preto lebo to je ,,IN,,
Smajlík  Sir Syr Muž21 Kategorie
20.01.2009 09:56:55
souhlasím s libíkem...někteří lidé to nepochopí dokud to nezažijí..nemají na to prostě buňky..v tomhle je diskuze marná
Smajlík  destiny012
20.01.2009 09:42:02
Gramatický démon : Ne, řezání takovému člověku nijak nepomáhá. A právě ten kousek mozku, ve kterém to v určitých částech funguje špatně, ti nařídí, aby ses začal řezat.
Prvně zkus pochopit, že to nikdy nepochopíš, dokud si to neprožiješ, a že ten problém je mnohem komplexnější a tohle je už jenom ta poslední špička ledovce.
Zkus zapojit buď tu empatii a vidět to jejíma očima.
Nebo zkus zapojit inteligenci a snaž se vidět ten problém trošku obsáhleji(viz. ta špička ledovce)
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 09:34:57
libik: můžeš mi říct co dovede člověka s aspoň kouskem mozku v hlavě aby si začal řezat do ruky? Jak konkrétně by mu to mělo pomoct? (kromě vykrvácení a smrti)
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
20.01.2009 09:32:38
Gramatický démon : Ne, to si vymyslela Khetti a ty. V té zpovědi nic takového nebylo. A je to ona.
 libik Muž32 Kategorie
20.01.2009 09:28:51
no jo, jasně, protože on s tím vůbec nemůže přestat, to my můžem za to že se řeže
Smajlík  Gramatický démon Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk