Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.339679, vloženo 24.10.2008 16:06:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ohleduplnost Pražáků
Tak tentokrát z trochu jiného soudku :).

Pořád jsem slýchával, jak jsou Pražáci špatní, nevrlí atd. Mé postřehy po měsíci studia v Praze jsou zcela jiné...

-Když jdu k přechodu, tak během pár sekund se vždy najde někdo kdo zastaví a pustí mě. Je jasné, že nemůžou pouštět úplně každého a pořád, protože jinak by se ten provoz nehnul. (Ale to nepouštějí ani v jiných městech a tam by to teda provozu nevadilo)

-Na eskalátorech se vždy všichni rovnají na pravou stranu, aby ti, co spěchají, mohli po levé straně vybíhat nahoru.

-Když jsem se kdykoli na něco zeptal, dočkal jsem se smysluplné odpovědi.

-Když odněkud vycházím a někdo jde předemnou, tak docela často se mi stává, že mi podrží dveře

Jinak jsou asi trochu ostražitější, ale tak mají k tomu své důvody. V Praze opravdu nelze věřit každému :)... Ale jinak nechápu tu nenávist k Pražákům. I když dozajista existují jedinci, kteří se nevrle chovají, zase tolik jich tam asi nebude.
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.10.2008 18:41:55
Gazapo : a ty jsi byl(a) někdy konkrétně v Paříži, že soudíš, že v Praze jsou nezdvořáci, kteří do sebe vrazí a až poté se omluví? A ti snad na západě nejsou? Mé zkušenosti jsou bohužel naprosto opačné... jinak proti Pražákům nic nemám, ale proti Pražským důchodcům...
Smajlík  Luciaska92 Žena18 Kategorie
24.10.2008 18:24:55
Pokud jde o provoz na silnici, pražáky nenávidím. A to prosím teprve dělám autoškolu. Jinak jsou mi šumák
Smajlík  polomáčenka Žena20 Kategorie
24.10.2008 18:00:19
ac jsem sam prazak, tak to vidim presne naopak a ty schody apod. to je spise nutnost, jestli nechces, aby se nekdo o tebe otrel atd. Ale to ty stejne nemuzes objektivne posuzovat, protoze jsi celebrita a k tem se chovaji lide jinak :)
 tetee
24.10.2008 17:41:17
V Praze žije mnoho lidí kteří přesídlili z jiných oblastí republiky. Takže čím větší migrace a počet obyvatel, tím větší pravděpodobnost negativních jevů.
 jan wat Muž Kategorie
24.10.2008 17:26:04
děkuju že se nás alespoň někdo zastává.. :)
 p1e2t3r4a5 Žena27 Kategorie
24.10.2008 17:09:59
Mně se jenom pražačky zdaj trochu odtažitější a nedůvěřivější vůči cizím lidem, ale to je možná jenom můj pocit. Jinak ano, když jedu nahoru po eskalátorech a nějaký ucho si stoupne doleva, aby nebylo možný projít, tak si taky řikám, že to je nějakej křupan, kterej je v praze poprvý. Já sám z prahy nejsem, ale už jsem si docela osvojil způsoby, který člověku umožněj se po praze "ladně" pohybovat a věčně někomu nepřekážet.
 skin-and-bones Muž21 Kategorie
24.10.2008 17:01:56
tohle je asi první věc, co mě od tebe potěšila :)
Smajlík  NewStart Žena23 Kategorie
24.10.2008 16:50:52
Prostě když se to vezme ze sociologickýho hlediska, tak život ve velkoměstě je charakteristickej shonem, byznysem apod, protože je tam relativně velkej pohyb lidí na relativně malé ploše. A navíc když budu mít hodně negativní zkušenost s nějakýma lidma z nějakýho města, tak to nebudu vztahovat na všechny obyvatele toho města, protože ti lidi spolu kromě toho, že bydlí v jednom městě nemají jinak žádnou spojitost.Je to podobný, jako když např. člověk něco reklauje v nějakým hypermarketu a zrovna je tam neochotnej prodavač, tak taky nemůže na základě této zkušenosti hodnotit všechny prodavače v tom hypermarketu.Když by přišel jindy, tak zase může jednat s ochotným prodavačem.
 lopezz Muž38 Kategorie
24.10.2008 16:43:28
V Praze žije kolem 1,3 milionů lidí. Pracuje tam dlouhodobě spousta cizinců z celýho světa, protože je tam spousta institucí a sídel celosvětových firem, pracuje tam spousta Slováků, Ukrajinců atd. , spousta lidí z celé ČR tam dlouhodobě pracuje, studuje nebo se tam spousta lidí odjinud přestěhovala. Dále tam spousta lidí denně dojíždí na jednání, na ministerstva a další státní úřady, na koncerty, na nákupy, dojíždí tam do práce nebo na nákupy apod. spousta lidí z okolí, od kladna (přibližně 70 tisíc obyvatel), od Kolína (60 tisíc obyvatel), zˇČelákovic, Roztoků, Říčan, Kralup nad Vltavou, Berouna, Mělníka atd. To jsou taky Pražáci ?
Např. já jsem z Brna, firemní auta mají pražský značky (jsou od pražské leasingovky) a jeli jsme do Německa přes Prahu a taky jsem pouštěl lidi na přechodu, šli jsme nakoupit do Intersparu a poznal by někdo že nejsem "Pražák"? Třeba jeden kluk, kterej teď má byt v Praze žil do svých 25 let v jižních Čechách a často tam jezdí.Podobně spousta dalších lidí.Jsou "pražáci"?
 lopezz Muž38 Kategorie
24.10.2008 16:36:15
Hňupy najdeš všude, nedá se to rozdělt podle místa bydliště. Pražáci mi nevadí....
Smajlík  Final Destination Muž26 Kategorie
24.10.2008 16:36:09
Rubufaso- staci rict zdovolenim a nemusis se omlouvat.jednoduche vid?ja strkani do lidi povazuju za neomalenost a hrubost,a kdyz se ohlednu za clovekem ktery do me hrube strcil,jedna se take z pravidla o "podivne asocialy,burany".
 Gazapo
24.10.2008 16:29:15
Gazapo : "casto nejdriv do cloveka vrazi a az pak se omluvi,za to bych vrazdila"

To nechápu. To se mám jako napřed omluvit a až pak do někoho vrazit??

Pane promiňte já do vás teď omylem vrazím - omlouvám se ...Mrd...

Nebo co jako?
 Rubufaso Mukufo
24.10.2008 16:22:12
samozrejme ze Prazaci maji vetsi etiku a kultivovanost nez malomestaci.
ale porad nad jinymi evropskymi mesty (londyn pariz)pokulhavaji,napr. cesi do sebe vrazeji aniz by rekli "zdovolenim" a nebo se omlivili.casto nejdriv do cloveka vrazi a az pak se omluvi,za to bych vrazdila.nebo pred eskalatorama se derou dopredu jako maly deti.nebo kdyz nastoupi do mhd invalida,duchodce,premysleji jestli ho pustit a cekaji az to udela ten druhy.nebo se tlaci ven ackoliv tam zenska vynasi kocar s ditetem..proste burani i v te Praze.
 Gazapo
24.10.2008 16:14:34
To se ti zdá, mám na to logické vysvětlení:

-Když jdu k přechodu, tak během pár sekund se vždy najde někdo kdo zastaví a pustí mě. Je jasné, že nemůžou pouštět úplně každého a pořád, protože jinak by se ten provoz nehnul. (Ale to nepouštějí ani v jiných městech a tam by to teda provozu nevadilo)
= jednoduše došel benzín

-Na eskalátorech se vždy všichni rovnají na pravou stranu, aby ti, co spěchají, mohli po levé straně vybíhat nahoru.
= to je myslim si z politických důvodů

-Když jsem se kdykoli na něco zeptal, dočkal jsem se smysluplné odpovědi.
= hodiny umí kdekdo

-Když odněkud vycházím a někdo jde předemnou, tak docela často se mi stává, že mi podrží dveře
= tkanička se zatrhla
Smajlík  Jax99 Muž28 Kategorie
24.10.2008 16:13:39
Mně připadá, že se to říká hlavně kvůli tomu, jak se oblékají, ne kvůli chování. Ono když se porovnají skromně (:-D) oblečená děvčata z vesnice a Pražačky..
 vjoo Žena Kategorie
24.10.2008 16:09:18
Nedělím lidi podle toho, kde kdo bydlí. Ale podle toho jak se ke mně chová. Takže je mi celkem jestli je to pražák nebo einhoveňák.
Smajlík  Khetti Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk