Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
U nás je to dědičné. Z obou stran mých rodičů mají všichni zničené zuby..já mám 19, co zub plomba, nosila jsem rovnítka na stálo, teď jen na noc, zuby si čistím každý den, že mám na některém kaz vlastně nevím, dokud mi to neřekne zubař, navíc se mi začínají zase hýbat a bolí. Zubařka od rovnátek si myslí, že je to kaz, a že rovnátka nenosím pravidelně, což je lež, ty rovnátka mám každou noc krom dvou, jak jsme se domluvily. A kaz by mě nebolel až k nosu, kde vedou kořeny, takže mám další zánět...někdy mám chuť si všechny vyrvat a nasadit protézu.
|
|
Oba moji rodiče mají silně kazivé zuby a plnou pusu plomb (a děr po chybějících zubech), o babičkách a jejich chrupu ani nemluvím. Já mám jednu plombu (z věku 25 let). Jen v genetice to není. Největší roli hraje asi imunita, protože zubní kaz je infekční onemocnění. A SPRÁVNÉ čištění je samozřejmě taky nezbytné. Zatím problém nemáš, protože máš v puse pořád konstantní množství bakterií, kterým je tvé tělo schopné při tvém způsobu čištění odolávat. Až se ti jednou bakterie přemnoží, budeš se divit. Je to jako kuřák, který se chlubí, že (zatím) nemá rakovinu. Však ono to ještě všechno může přijít.
|
|
Souhlasím, jsem na tom v podstatě stejně jako ty. Kamarádka si čistí zuby hodně poctivě a přesto má s nimi pořád problémy, kazy atd
|
|
Souhlasím. Já bohužel na tohle štěstí neměl.
|
|
to máš nejspíš pravdu. mě tedy toto genetické štěstí minulo :(
|
|
No vždyť jo - je to tak.
|
|
Taky si to myslím. Moje teta má skoro čtyřicet let a měla teprve první či druhý kaz, přesně to nevím. Zubař z ní byl málem v šoku a hned začal vyzvídat o její rodině. Je to určitě dědičné, dědeček má taky skvělé zuby.
|
|
souhlasim, akorát když na to člověk hřeší, tak ta genetika taky všechno nezařídí...viz. já:-( (už mám dokonce dvě malý plomby!)
|
|
Pokud je to tak tak to souhlasí. Zatím nemám jedinou plombu.
|
|
Má vliv celá řada faktorů, nejen genetika, má vliv čištění, strava atd.
|
|
já už jsem ted dlouho neměl kaz :) ale když jsem byl menší,tak jsem měl jednu díru za druhou :) Ono dost udělá strava bohatá na minerály,který mají podstatnej vliv na zubní sklovinu
|
|
závidím... já mám se zuby docela problémy a čistit můžu jak chci
|
|
Naprosto souhlasím. Já mám dost kazivé zuby - po tátovi a jeho straně rodiny. Teta má od třiceti umělé, asi tak. I když si je čistím minimálně 3x denně, chodím pravidelně na kontroly a všechno, i tak mám vždycky kaz. Na základce jsem dokonce zkoušela nejíst sladké a po každém jídle si je čistit - rok! A stejně se mi kazily, tak jsem to vzdala.
|
|
Já byl u zubaře naposled v devíti letech, donedávno to vypadalo, že je vše ok, ale už jsem zjistil, že to štěstí taky nemám a pomalu se dostávám do stádia, kdy už nemůžu kousat na pravou stranu...k zubaři mně ale nikdo nedostane! br...
|
|
Taky si myslím... já bohužel takové genetické štěstí nemám. :-)
|
|
Tak to ti závidím. Já už se půl roku bojím jít k zubaři s kazem.
|
|