Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.336896, vloženo 09.10.2008 16:57:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč NEvolit zelené
Na začátku bych rád napsal, že každá mince má dvě strany a proto důvody, proč nevolit zelené, nejsou jejich jediným programem.
Také bych se rád tentokrát vyhnul (ať z mé strany nebo z vaší) projevům jako "Prasata u koryt" a dalších hospodských výkřiků.

1)Jaderné elektrárny
Zelení se rozhodli chránit přírodu opravdu originálně. Zatímco z jaderných elektráren vzniká opravdu jenom PÁR tun odpadu ročně a do vzduchu je vypouštna maximálně pára, je tato energie pro zelené nepřípustná. Notno podotknout, že toto palivo je následně skladováno a přirodě to opravdu NIJAK neškodí.
Namísto toho chtějí zelení uvést do provozu co nejvíce uhelných elektráren, které mají statisticky emisí rozhodně nejvíce.

Takový hezký příklad této naprosto nesmyslné politiky najdeme v Německu, kde se již odstavují první bloky a do roku 2020 se má odstavit všechno. A ať Německo bude dělat, co bude dělat, tu energii stejně potřebuje. Co udělá? Doveze ji odjinud. Odkud ji doveze? Tam, kde bude nejlevnější. Kde bude nejlevnější? Tam, kde jí budou moci vyrábět nejlevněji. Kde ji budou vyrábět nejlevněji? Tam, kde budou mít co nejméně různých omezení - tedy tam, kde vyrobí co nejvíce splodin.
A jelikož se ohledně těchto plynů jedná o globální problém, tak tím absolutně nic neřeší. (Nehledě na to, že z jaderných elektráren emise nejsou).

2)Větrné elektrárny a sluneční elektrárny
Tak sluneční elektrárny nebo i jednotlivé panely na domech je sice na první pohled hezká věc a když slyšíte, jak někdo říká, že platí za elektřinu méně, tak si říkáte, proč to není všude, že?
Protože stát tuto energii dotuje. Když si koupíte panel, zaplatíte (tuším) asi čtvrtinovou cenu ceny skutečné. Nemám v zásadě nic proti tomu - jde o dotování nových technologií a jednou to bude třeba efektivnější. Nicméně v současnosti se tím energetický problém řešit nedá - výroba panelu spotřebuje skoro tolik energie jako panel vyrobí ve své životnosti(cca 20let).

Větrné elektrárny jsou také drahé na výstavbu, nicméně určitá efektivita(ovšem také nevelká) jim upřít nelze. Má dvě hlavní nevýhody - nelze je dát všude a hyzdí to krajinu. Ovšem i tyto elektrárny mohou být pouze podpůrnou energií, nikoli hlavní

3)odmítání geneticky upravených rostlin
Geneticky upravené rostliny mohou poskytovat více jídla, jsou lépe chráněné proti škůdcům a co je důležité - nevyžadují zdaleka tolik chemikálií k přežití jako jejich negeneticky upravení bratři. O nějaké čistě přírodě si můžeme nechat zdát - pokud máte na obrovské ploše pouze jeden druh rostlin(tedy klasické pole), tak bez nějakého vnějšího zásahu vám to prostě musí sežrat škůdci. V přírodě to takto nikdy nebylo, rostliny byly mezi sebou promíchané a tak se ani škůdce některého druhu rostlin nemohl tak dobře šířit. Na poli tomu tak ovšem není a když přestaneme používat chemikálie všude, tak nám z úrody nezbyde nic.
Proto by částečným řešením mohly být geneticky upravené rostliny. Ovšem zelení jsou opět proti... a já opět nechápu proč(tedy chápu, ale nechci tomu uvěřit :) ).

Tedy pokud máte jakékoli přimomínky nebo cokoli, tak pište :).
 libik E-MAIL:   Muž20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.10.2008 00:37:07
Pravdu díž.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
10.10.2008 00:21:33
Jo stím se dá souhlasit. no a jestli se jim povede protlačit nějaký další kraviny do zákona jako záloha na pet flašky a podobný hlody tak to časem i ty co je neska volí začne brzo štvát.
 a-k-x Muž36 Kategorie
09.10.2008 23:14:14
Ja se ptám: Proč NElovit zelené?
Smajlík  n1gg4w4rr10r Muž69 Kategorie
09.10.2008 23:12:02
Taky je nemám v úmyslu volit.
 Researcher Muž81 Kategorie
09.10.2008 23:01:43
Momentlní sestava a cíle Zelených mi nevyhovujou, takže jsou pro mě v součsnosti nevolitelní.
Ale rozhodně neni svět tak jednoduchej a jednoznačnej jak si myslíš.
 Fildasek Muž33 Kategorie
09.10.2008 22:12:46
pure creature : Jo, něco poslali, ale jenom tak aby se neřeklo.
Charles : Ano, u nás se pěstuje. Stejně jako jsou u nás jaderné elektrárny. A proti obojímu tu stojí zelení. Jinak jak jsem psal - jsem pro dotování této technologie a budoucího výzkumu, ale v současné době tím energetický problém řešit nemůžeme.
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 19:49:45
S mnoha věcmi s Tebou souhlasím, především s bodem 1. Jejich absolutní odmítání jaderné energie mne nejvíce štve. Bral bych ještě to, aby se zasazovali o bezpečnější technologie, vyšší účinnost, co možná nejlepší zabezpečení odkladišť odpadu, ale být apriori jen kompletně proti ...

Ad bod 2) Máš pravdu s dotacemi. Hodně jsem se zajímal o fotovoltaické solární panely a poměrně dost o tom vím. Kamarád má na základě mého doporučení na baráku v provozu za 650tis. 5kW fotovoltaickou elektrárnu. Kromě toho, že jí vyrobenou energii má zdarma, dostává ještě tzv. zelený bonus, což je cca 13Kč dotace na každou vyrobenou kWh po dobu 20 let (plus každý rok se navyšuje o inflaci). Je to velmi dobrá investice s výbornou návratností. Trochu neštěstí je, že díky tomu se do těch největších slunečních elektráren za desítky/stovky milónů Kč dali spíše lidé typu burzovní spekulanti, méně už odborníci přes energie. Na druhou stranu díky dotacím a masovém nasazování převážně v Německu a Japonsku došlo konečně i k pokroku v technologiích, připravují se nové generace účinnějších panelů a velmi výrazně to podporuje vývoj a výzkum. Už dnes mají panely běžně životnost 30let a již neplatí, že náklady na jejich výrobu jsou vyšší než užitek z nich. Podívej se třeba na graf na www.zive.sk/Autori/Tenkovrstvove-solarne -clanky-chcu-dobyt-svet/sc-44-sr-1-a-278 417/default.aspx

Zástáncem větrných elektráren příliš nejsem. Sice tam je ve vhodných lokalitách ještě o něco větší efektivita než u slunečních, ale podle mě dost hyzdí krajinu. Navíc jsou hlučné a vlastně jsou také největšími gilotinami ptactva (což kupodivu najednou zeleným nevadí).

Ad 3/Ono i u nás je třeba povolená a pěstuje se geneticky upravená kukuřice. V principu jsem pro, ale s rozumem.
 Charles Muž49 Kategorie
09.10.2008 19:38:37
libik > Jen bych ráda poznamenala k tomu radaru(,,Věř mi, že jestli tu bude radar nebo ne, tak tvůj život to pravděpodobně nijak neovlivní.") Ono kdybys bydlel třeba pár kilometrů,doslova pár desítek,poznal bys jak ovlivní..kupříkladu omezení letového provozu v okruhu 13(či kolik) kilometrů..to znamená žádný paragliding,parašutismus,ULL a podobně..
Jen bude krásný,až si ti Amíci půjdou sednou do český hospody na pivo a tam jim někdo dá slušně přes hubu.
 Aélinnel Žena17 Kategorie
09.10.2008 18:46:17
Jenom chci podotknout že výrobu el.energie např.z větrných elektráren je ČEZ povinen vykoupit(ať už ji zrovna potřebuje a nebo ne) za hříšnou cenu.Do sítě ji potom vrací za cenu mnohem nižší která je dotovaná právě námi všemi kteří el.energii odebírají.
Smajlík  achjo123 Muž10 Kategorie
09.10.2008 18:36:01
Proč NEvolit zelené
---------
Ehm, protože šoustají psy?
Smajlík  n1gg4w4rr10r Muž69 Kategorie
09.10.2008 18:12:56
libik: Ne? Já myslel že Evropská Unie dřív posílala nějaký přebytky na humanitární účely.
I když je možný že se pletu, musim si to prověřit.
 pure creature Muž26 Kategorie
09.10.2008 18:06:46
pure creature: v africe chcipaj na kde co a rozhode to neni chyba bursikova ani zelenych ty maji spoustu jinych chyb ale afriku bych do toho fakt netahal .... mozna by bylo nejlepsi afriku nechat afrikou at si to zaridi sami africani jak umi
 Svejk Muž Kategorie
09.10.2008 18:06:39
pure creature : Přebytek je pořád a do Afriky se nikdy doopravdy jídlo neposílalo a nikdy se tam ani posílat nebude :).
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 18:04:10
S timhle naprosto souhlasim, ještě třeba podotknout že Bursík je (nebo minimálně dřív byl) pro podporu produkce řepky určené k výrobě biolihu.
To je taky docela pěkná věc, v Čechách totiž nemáme dostatek prostoru pro výrobu biolihu pro pokrytí významějšího procenta z celkový pořeby líhu, výsledkem jsou akorát dražší obiloviny a tím i maso.
Nemluvě o tom, že kvůli biolihu Evropa už nemá přebytky obilovin které dřív posílala do Afriky takže tam teď chcípaj hlady.
Nemluvě o tom že tahle strana je naprosto nejistá co se týče politických postoje - nejslabší článek koalice ODS, KDU-ČSL a Zelenejch.
To je taky dost na hovno, tady je potřeba mít politicky stabilní strany.
 pure creature Muž26 Kategorie
09.10.2008 17:40:34
Nemyslím si, že by větrné elektrárny hyzdily krajinu. Mně se tyhle stavby velmi líbí... Prakticky ve včech ostatních bodech s tebou souhlasím...
 kili von prag Muž18 Kategorie
09.10.2008 17:31:21
Ranar785 : Tak tak... do budoucna mají význam akorát vodní a jaderné elektrárny.
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 17:30:34
Zelený sou po komunistech hned ta nejhorší možnost. Právě z důvodů, který tu uvádíš. Ten jejich plán nemá naprosoto žádnou logiku! A fakt bych nešel volit kretény, který nedokážou domyslet následky svých rozhodnutí (což rozhodně nedokážou, když chtěj zrušit jaderný elektrárny - praticky nejekologičtější zdroj energie, kterej je tady v ČR možnej..)
 Ranar785 Muž20 Kategorie
09.10.2008 17:29:29
eintopf : Tak jsem našel teď akorát část, kde je odmítavý postoj k jaderné energetice. Nicméně si přesně pamatuji, jak to měli napsané ve svém volebním programu - tedy nahradit jadernou energii "čistou uhelnou" energií. Protože i oni sami ví, že z obnovitelných zdrojů energie toho až zase tolik vykřesat nemůžou.

-----
Stanovisko Strany zelených k jaderné energetice obecně vyplývá z prosazování principů trvalé udržitelnosti. Je tedy odmítavé, neboť jaderná energetika tyto principy nesplňuje zejména tím, že koncem jaderného palivového cyklu zakládá problémy příštím generacím. Vedle toho zatěžuje životní prostředí emisemi radioaktivních látek jak přírodních, tak zejména umělých a ve srovnání s klasickými zdroji většími emisemi tepelné energie. Specifikem jaderné energetiky je pak riziko těžké havárie s obtížně předvídatelnými následky. Vzhledem k výše uvedeným aspektům je jaderná energetika pro Stranu zelených nepřijatelná. Naší politikou je proto příprava postupného vystoupení ČR z jaderného programu.
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 17:25:22
Ok, už jsem něco našla. Fakt nechcou jaderné http://www.zeleni.cz/159/cla nek/2-modernizace-ceske-spolecnosti/#2.4
 eintopf Žena25 Kategorie
09.10.2008 17:19:05
teda libik, pardon za zkomoleni :-)
 Muchomurkaaa Žena23 Kategorie
09.10.2008 17:18:59
eintopf : Tak oni to psali přímo ve svém volebním programu :). Zkusím to najít.
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 17:14:23
libit jo tak, no ja myslela, jesi to nahodou nevim ty :) ptat se jich na nic nebudu, nebudu si tim kazit den :)
 Muchomurkaaa Žena23 Kategorie
09.10.2008 17:13:48
Nějak jsem nikde nezaregistrovala tu touhu po návratě k uhelným el., můžeš to doložit nějakým článkem, docela by mě to zajímalo..
 eintopf Žena25 Kategorie
09.10.2008 17:12:24
libik-->> Každopádně jsem proti, a kdyby byli proti i zelení, měl bych konečně i jednu stranu, která by se MOŽNÁ dala i volit.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
09.10.2008 17:10:18
Tvůj nepřítel : Radar je mediálně nafouknutá bublina. Od čeho máme politiky? Aby zvážili všechna pro a proti(oni o tom ví daleko více než my) a podle toho se rozhodli.

Věř mi, že jestli tu bude radar nebo ne, tak tvůj život to pravděpodobně nijak neovlivní. Ovšem taková důchodová reforma se tě už dotkne citelně.

A taktéž možná jednou pochopíš, že různí lidé mají různé názory, přičemž se ani jeden z nich nedá považovat za správný nebo za špatný. Pouze za jiný :).
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 17:08:08
Muchomurkaaa : To nevím, zeptej se jich sama... Já když jim poslal email a dožadoval se určitých statistik apod., tak mi radši ani neodpověděli.
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 17:07:22
libik-->> Ten je vlastně taky dost na kundu, a nejvíce mě nasrali kreténi, že jsou pro radar.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
09.10.2008 17:06:47
Zajimava uvaha, jen mi rekni, aspon tak jsem to z tveho textu pochopila, oni chteji teda obnovit tezbu hnedeho uhli? Pokud ano, tak proc chteji omezit topeni cernym uhlim? Tohle nejak abych se priznala nepobiram :)
 Muchomurkaaa Žena23 Kategorie
09.10.2008 17:05:46
Tvůj nepřítel : Nemluvím o konkrétních lidech, ale o jejich dlouhodobém volebním programu.
 libik Muž32 Kategorie
09.10.2008 17:05:40
viz tvuj nepritel
 Svejk Muž Kategorie
09.10.2008 17:04:43
No zelení se scvokli poslední dobou, ale pořád jsou lepší než černoprdelníci nebo komunistický prasata.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
09.10.2008 16:59:21
Zelený? To už bych snad radši volil rudý nebo oranžový.
 dobytek Muž25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk