Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.324207, vloženo 05.08.2008 09:11:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak se dělají kšefty ve zdravotnictví
Akciová společnost Krajská zdravotní a.s., plně vlastněná Ústeckým krajem, chce přivést severočeské zdravotnictví do červených čísel. Od prvního října pronajme laboratoře, které jsou nejvýnosnější ze všech, oddělení krajského zdravotnického holdingu.

Pronájem laboratoří v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově by trval do konce roku 2023 a Krajská zdravotní by za ně ročně dostávala 30 milionů korun. Za první polovinu letošního roku přitom vykázaly stomilionový zisk.

Pronajmout by se měly laboratoře na biochemická, genetická, makrobiologická a hematologická vyšetření. Právě za tato vyšetření platí zdravotní pojišťovny nejvíc, v některých případech dokonce víc než v nejbohatších evropských zemích.

Manažeři Krajské zdravotní přitom nevypsali na pronájem výběrové řízení, ale přímo sepsali smlouvu pro chomutovskou firmu Klinické laboratoře. Ta patří pražské společnosti Synlab.cz, která je dcerou německého Synlabu.

Pronájem laboratoří v nemocnicích se v odborných kruzích nazývá "slízávání smetany". Laboratorní vyšetření totiž patří k nejvýnosnějším zdravotnickým odvětvím ve všech zemích. Ve většině států západní Evropy je proto zakázáno zákonem, aby se zisková oddělení nemocnic prodávala či pronajímala. Naopak mají sloužit k hrazení ztrát, které nemocnice nasbírá v méně lukrativních oborech.

Společnost Synlab se podle svých internetových stránek proto zaměřuje na východní Evropu a Asii, kde zákony ani politici výprodeji nejvýnosnějších oddělení nebrání.

A třešničku na dortu na konec - přestože to ODS v Ústeckém raji popírá, samozřejmě to chtějí stihnout do voleb - smlouva už existuje a má platit od října 2008. Proč vydělávat 100 milionů za půl roku, když můžeme mít 30 milionů ročně, že? Já teda nejsem žádný ekonom, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že vydělat 200 milionů je lepší než vydělat 30. Ovšem, ty peníze vydělá kraj. Ledaže bych začal počítat, kolik na tom trhnu já osobně, jako zastupitel... (že taková smlouva porušuje zákon o veřejných zakázkách zcela pomíjím).
Ani nevím, jestli je to námět k diskuzi. Je k tomu vůbec co dodat?
 kristusek E-MAIL:   Muž33 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.08.2008 20:43:54
http://tinyurl.com/takygoogODSaKSCM2
ht tp://tinyurl.com/takygoogODSaKSCM
Smajlík  unastakydobre
05.08.2008 18:50:13
Sociální demokrat promluvil. Od jejich strany bys zajisté nic podobného neočekával, že?
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
05.08.2008 15:44:29
No, ono to muze byt podstatne slozitejsi. Laboratore potrebuji neuveritelne predrazene pristroje a jejich moralni zivotnost neni nic moc. Takze 100M zisku jeste tak moc neznamena. Je otazka, jestli v tom maz zapoctene odpisy a fond akumulace. Tyhle 2 polozky dokazi zhltnout podstatnou cast zisku. Takze 30M jistych a bez starosti muze byt i dobry tah. Samozrejme netvrdim, ze je, protoze nemam dostatek udaju, jen se snazim ukazat, ze to tak muze byt.
 Alfard Muž59 Kategorie
05.08.2008 14:14:02
MrSally:
Teď ti moc nerozumím... když tak se mi ozvi do profilu, ať tu z toho neděláme chat. :-)
 vancr Žena Kategorie
05.08.2008 14:08:28
vancr: I ty jsi mne tak trochu překvapila. Čekal jsem že se chytne a ozve někdo jiný.
 MrSally
05.08.2008 14:06:43
K tomu by v soukromé zprivatizované nemocnici nemohlo dojít.
Smajlík  jezevec mnoha tváří Muž30 Kategorie
05.08.2008 13:27:40
Já nechápu čemu se divíš....ODS přece okrade všechny občany tohodle státu a zplatí to z toho :))))
 lempl probitej fází Muž20 Kategorie
05.08.2008 11:44:00
Co se rozčiluješ? To je ještě vůbec s podivem, že v tomhle státě je ještě něco, co nebylo rozkradeno a rozděleno politickým lobby :D
 hibanana Muž24 Kategorie
05.08.2008 11:41:22
Kristusek: to je typickej postup rozkrádání státního majetku. Kauz s podobným principem jsou od roku 1990 stovky případů, např. tunelování státního podniku Čepro (je o tom článek v Respektu), čachry s pozemkama (nedodržování restitučních zákonů), tunely v bankách atd. Takto se to v lidské společnosti dělo ve všech dobách, všech společnostech,ať už tam byl oficiálně deklarovanej jakejkoliv režim, vždy se utvořila vládnoucí skupina, která rozkrádala majetek pro sebe. Jinak to ani být nemůže, poctivých lidí je moc malý množství na to, aby se něco změnilo. Sice v různých státech je různá míra rozkrádání a korupce, třeba ve skandinávských státech jsou dostatečný kontrolní mechanismy a taková morálka obyvatelstva, že se tam krade daleko míň než v Česku, ale ve většině států světa včetně Česka je korupce považovaná ze běžnou součást dění. A rodiče tento přístup přenáší na děcka, takže se tento "model" společenského uspořádání neustále udržuje.
 lopezz Muž38 Kategorie
05.08.2008 11:04:45
LIM: Ta je z karlových varů :)
 Carthaginis Muž20 Kategorie
05.08.2008 10:10:03
limon y sal - ne, to bylo z Karlových Varů.
 kristusek Muž37 Kategorie
05.08.2008 09:58:51
Unknown Human Being- naivko

ad diskuze- je to hnus, neni z usteckeho kraje i ta nahravka losovani?
 limon y sal.
05.08.2008 09:46:32
MrSally:
Překvapuješ - měla jsem dojem že takovéhle zběsilé štěkání není tvojí specialitou?
Smajlík  vancr Žena Kategorie
05.08.2008 09:38:23
Snad jen to že to zaplatíme stejně ochotně jako vždycky ze zdravotního pojištění nebo z daní a upřímně si při tom zanadáváme na pana Bushe, KFC, sonary amerických radarů, pana Paroubka a Čunka. Zrovna včera jsem četl že chce ODS před volbami znova rozebírat to že pobíral na 4 děti dávky a přitom si opatřil byt. V době kdy nebyl ani v politice. Nejsme přeci žádní socani ale pravičáci s továrnami, doly a plantážemi. Platit trafiku pro jiné pravicové voliče je pro nás hračka. Až nám něco bude tak půjdeme na soukromou kliniku nebo zemřeme. Pokud se náhodou spleteme a vlezeme na tu státní tak dostaneme pěstí hned od baby v kartotéce abychom jí nerušili nebo na nás vyběhne pan primář původem z Dálného východu z řeznickou širočinou a bez umrtvení. Za 30 Kč nám amputuje ochotně cokoliv. Zašijeme si to sami nebo půjdeme na soukromou. Často probíraným plánem pro tyhle volby je zlikvidovat dvě parlamentní strany tak aby zůstala ODS spolu s KSČM proti ČSSD kterou by občas pustily formálně ke kousku moci. Třeba na to aby vypověděla smlouvu právě se Synlabem a projela mezinárodní arbitráž.
 MrSally
05.08.2008 09:24:39
To je bohužel typické. I přes snahu "zprivatizovat" nemocnice to nikdy k ničemu nepovede, dokud se do toho bude míchat státní aparát. Aby to opravdu fungovalo, musely by být nemocnice čistě soukromé a pouze určitým způsobem regulovány, čili aby se staraly čistě o svoje vlastní hospodaření (tzn. opravdový management, který by zodpovídal za úspěchy a výsledky) a nemíchal se do toho kraj (diletanti, které pro slabé výsledky nemůže nikdo vyhodit). V současné podobě to jsou většinou akciovky jenom na oko.
 Unknown Human Being Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk