Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.312850, vloženo 12.06.2008 23:38:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zvířata, maso a penízky
Zdravím přátelé :). Možná, že mnozí z vás shlédli taktéž film od Našeho Nepřítele o jatkách apod. (můj názor na tuto problematiku se nezměnil již roky, čili s tím nepohnul ani ten film - nicméně hlavně více z vás se zamyslelo)
Osobně si myslím, že místy je to násilí až zbytečně velké. Nicméně tím, že se někdo stane vegeteriánem v zásadě nic nevyřeší. Zaprvé jsme všežravci, za druhé nevidím rozdíl v tom, když se narodí o jedno zvíře méně, které tedy ani nebude moci umřít(ať už jakkoli)...
Co se smrti týká, tak podřezání tepny v krku mi nepřijde nijak zvlášť násilná metoda(samotný řez příliš nebolí, vykrvácením ztratí zvíře vědomí, je to poměrně rychlé-samozřejmě předpokládám, že to zvíře nechají dokrvácet), stejně jako ten kolík do hlavy, elektrošoky apod.
Využití ve vědě a lékařství je taky nutnost. Ať se nám to líbí nebo ne.
A kritizování zoo je už vyloženě pro extrémní zelenáče :)

Čili představme si, že se zvířata nebudou zabíjet vyloženě extrémně a zaměřme se spíše na jejich život. Tam by v zásadě nějakými normami nebyl problém z větší části zajistit aspoň o trochu lepší životní podmínky pro ta zvířata. Nicméně by nás maso stálo o mnoho více.

A proto tu mám takovou otázečku(ale můžete okomentovat cokoli i z toho, co jsem napsal výše) : Byli byste ochotni platit za maso větší cenu, přičemž by ta zvířata měla o něco lepší podmínky? Dejme tomu tak na dvojnásobek(a na to by se ta cena vyšplhala docela bez problémů).
 libik E-MAIL:   Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.06.2008 20:37:11
kiwiizna: máš zkreslený informace o těch prasatech, nikde se nerochní ptz jsou čistotnější než psi
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
13.06.2008 19:36:32
Musím souhlasit převážně s Wolfim.
Nicméně si myslím, že zvíře může zešílet. Nevidím jediný důvod, proč by nemohlo.

Wolfi : Nicméně je velkochov a velkochov... Samozřejmě existuje dost těch, které mají aspoň takové podmínky, které většině zvířatům stačí. (Jen bych doplnil : Jídlo, teplo a aspoň minimální možnost pohybu). Někde mají trochu prostoru, někde vyloženě ne.
 libik Muž32 Kategorie
13.06.2008 16:29:18
Wolfi Lippert - Jak tak přesně víš, co si myslí a co cítí prase? Máš snad taky prasečí mozek? Podle toho, co tady píšeš, bych řekla, že jo....
Někdo mě zná.
------------------

Naopak vím to, protože mám v hlavě narozdíl od tebe lidský nadprůměrně inteligentní mozek. Inteligence prasete i když je to poměrně inteligentní zvíře se pohybuje pod inteligencí imbecila, kterého by taky nijak netrápilo kdyby byl nějakými kanibaly chován v přiměřených podmínkách protože by nevěděl, že je to za účelem toho, že bude po vykrmění zabit a sněden. Byl by spokojeny protože by měl zajištěny všechny zakladní životní potřeby (ze svého pohledu), stejně jako prase v chlívě.


Jak víš, že prase v chlívě není šťastné - máš snad prasečí mozek, že víš, že to tak není? A jak víš, že tam není šťastnější než kdyby třeba mělo žít v lese, mezi vlky a medvědy a schánět si pracně potravu?
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 16:14:57
Někdo mě zná :)
Smajlík  kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 15:58:44
Wolfi Lippert - Jak tak přesně víš, co si myslí a co cítí prase? Máš snad taky prasečí mozek? Podle toho, co tady píšeš, bych řekla, že jo....
 Někdo mě zná.
13.06.2008 15:48:58
když už ty prasata teda čekají na smrt
----------------

Ty prasata na smrt nečekají. Protože nevědí, že budou zabita a snědená. Z jejich pohledu mají lepší podmínky než ve volné přírodě a mnohem méně stresu - nemusí se bát predátorů a pořád jsou nažraná a v teple. Jsou ve velkochovech spokojená.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 15:17:59
No když pomineme ten fakt, že jsem vegetarián a maso vůbec nejím tak, ano byl bych ochotný...
Ale jinak viz Gramatický démon
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
13.06.2008 15:09:00
Memphis *je vůl* , to je fuk, blbě se něco vysvětluje, když stejně tobě i Wolfi Lippertovi jde jen o kus žvance. Myslela jsem to tak, že prase je pouze maso jen pro člověka. ty se na všechno díváš jen z jedné strany a to z té aby ses co nejlíp nažral. zkus to brát z té strany že i to blbý prase je rádo na tom světě, je rádo když se tam někde rochní v bahně s ostatními prasaty a je spokojený. ale říkám stejně je to jedno protože ty se na to díváš jen z pozice strávníka. ostatně nevim kdo tu diskuzi zahnal až sem, já jsem původně mluvila o tom, že když už ty prasata teda čekají na smrt, aspon by pro ně mohli být lepší podmínky a mohlo se s nimi lépe zacházet, a za tu "spokojenost" prasat si klidně za to maso připlatím.
 kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 14:54:13
kiwiizna: notak promiň ale dokážeš si představit jiný využití klasickýho domácího prasete?
jo, francouzi s něma hledají lanýže:D
to stejný jateční koně. je to rasa, která se nehodí ani na tah, ani na závod, ani na přehlídku, akorát má dobrý maso, to je všechno
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
13.06.2008 14:50:05
kiwiizna - Já říkal, že neví, že bude NAKONEC zabito! Samozřejmě, že v den popravy mu to jeho ,,záhadný´´ zatím neproskoumaný zviřecí instinkt řekne. Do té doby si ale v chlívu žije skokojeně a neví, že mu lidi dávají žrát hodně aby bylo velké a tlusté - aby mělo hodně masa. Prase prostě nepřemýšli jako člověk a proto je legrační srovávat uvažování člověka v cele smrti s prasetem ve velkochovu. To, že vycítí, že ho budou zabíjet těsně předtím (třeba pár hodin) s tím nemá co dělat. Nikdo tady nepopíral, že zvířata vycítí s předstihem i výbuch sopky, zemětřesení atd. To je dokázáno.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 14:31:57
Wolfi Lippert - "Prase neví, že bude nakonec popraveno :)" - jo,to zvíře neví co se to děje, proč ho někam vlečou, proč s ním cloumají atd...je v obrovském stresu a navíc ještě k tomu bolestech. ono neví že jde na smrt - a to si jako myslíš že tam spokojeně dochrochtá? ani náhodou, samozřejmě se bojí, ví že se něco děje, řvou tam všechny prasata kolem, je ve stresu a nakonec přijde rána a obrovská bolest... to prase možná neví že si z něho někdo bude připravovat stejky, ale to neznamená že ho nic nebolí, že to necítí...stejně jako by to cítil člověk
 kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 14:23:50
Věřím, že kdybys byl v cele smrti a čekal tam na popravu, přemýšlel bys o tom jinak. Že už by ti najednou vadilo, že ti někdo podřízne žíly.
-----------------

Pořád do kola... Samozřejmě že by mu to vadilo, protože má lidský mozek a ne mozek krávy. Prase neví, že bude nakonec popraveno :)

BTW - zvířata na jatkách se nezabíjejí tak, že se jim podřezávají žíly. Hrdlo se jim prožízne až po tom co jsou střeleny do hlavy se speciální pistole (je tam takový dlouhý ostrý bodec který jim prorazí lebku a zasáhne mozek). Nebo se zabíjejí elektřinou - koně, což je taky rychlejší a humánější než kdyby je podřezávali zařiva jak piše libik.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 14:11:07
libik - Věřím, že kdybys byl v cele smrti a čekal tam na popravu, přemýšlel bys o tom jinak. Že už by ti najednou vadilo, že ti někdo podřízne žíly. A že by tě neuklidnilo, že stejně jednou umřeš a že někteří lidé umírají přirozenou cestou ve větších bolestech. To je pud sebezáchovy, rozumem ho nepřekonáš. A máme ho se zvířaty společný. Argumentaci \"musí, protože prostě musí\" neberu, nezlob se. Pro mě osobně by nemusel.
 Někdo mě zná.
13.06.2008 14:08:03
kiwiizna - zvířata mezi se sebou navzájem nezacházejí o nic lépe. A navíc ani nemají ponětí o nějaké morálce.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 14:01:22
Někdo mě zná : Tak si představ, že tě někdo musí zabít. (to prostě musí, na tom se nic nezmění) a otázkou je jak. Injekce jsou příšerně drahý a navíc v sobě obsahují bůhvíjaký látky, takže nepřichází v úvahu.
Mně nepřijde nijak strašlivá smrt, kdyby mi někdo podřezal žíly(což samo o sobě skoro žádnou bolest nepůsobí) a já bych pak ztratil vědomí z nedostatku krve a pak bych umřel... Je to poměrně rychlé(2-3minuty) a téměř bezbolestné.
Ostatně v přírodě zvířata umírají lépe? Nikoli, obyčejně tak, že některé začne žrát to druhé a věř mi, že je to často mnohem bolestivější smrt, než mnohé z těch jatek. (Většinou to funguje na stejném principu - šelma se snaží prokousnout krk, aby oběť vykrvácela). Nicméně obyčejně jí ty šelmy začnou žrát ještě před tím, než ztratí vědomí...
 libik Muž32 Kategorie
13.06.2008 13:17:15
Memphis *je vůl* - pro TEBE jako člověka nejsou na nic jinýho dobrý než na maso...
Smajlík  kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 13:07:44
Nebyl. Lepší podmínky zvířat jsou mi fuk, hlavně když mám plné bříško. :)
Smajlík  jezevec mnoha tváří Muž30 Kategorie
13.06.2008 13:05:47
kiwiizna: a ten lev se jim snaží poskytnout lepší podmínky? poslední přání nebo tak něco?:D
chovy tady jsou protože kdyby se zvířata taky lovily tak už tady žádný neni. takhle se zabijí zvířata, který stejně nejsou dobrý na nic jinýho než na maso. a pro člověka je to maso nutnost taky, to se neboj, takže taky nemá jinou možnost než ty zvířata zabijet. akorát tady máme trh takže se o zajišťování potravy stará menší okruh lidí, potom logicky ve větších počtech
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
13.06.2008 12:44:43
Gramatický démon , já vím. je jasný že kdyby to zvíře mohlo - sezřalo by nás. ale žádný zvíře se nechová k jinýmu zvířeti tak krutě jako člověk. oni se požírají protože nemají jinou možnost aby přežili. ale člověk ano. a např. lev si vyhlídne kořist, skočí po ní a hotovo. nažere se.nepotřebuje tu antilopu někde držet mezi stádem jiných antilop který jen čekají na tu svoji smrt...zkus se na to podívat takhle.. a když je tam teda někdo drží např. ty krávy, měli bychom se aspon snažit jim poskytnout lepší podmínky než mají ne! i za cenu toho že by jejich maso a kůže byly dražší
Smajlík  kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 12:38:20
kiwiizna: Prober se, všechny zvířata žerou ty menší a slabší, tak už to na světě prostě chodí, a kdyby se psům vyvinul mozek jako nám, tak se vůbec neboj že bys neskončila v člověkárně.
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
13.06.2008 12:34:54
Wolfi Lippert, je smutný že člověk ačkoliv je sám zvíře (a nechce si to přiznat), které má pouze vyvinutější mozek a je chytřejší, tak si přivlastňuje jiná zvířata a zachází s nimi jako s méněcennými a jakoby mu všechny patřili
 kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 11:16:52
Maso vůbec nejím, tedy ho ani nekupuju. Tedy je mi úplně jedno, kolik stojí. Kdyby to něčemu prospělo, ať se klidně zdraží.

Co se týče tvé úvahy, musím říct, že mě nadzvedla ze židle. Zkus si představit, kdyby takhle nějací kanibalové mluvili o lidech. Že je zabíjení vykrvácením vlastně humální, takže to vůbec nevadí a je to v pořádku. Že na jednom člověku nezáleží, a když ho zachrání, stejně to nic neřeší. Kdybys byl tím jedním člověkem zrovna ty, věř mi, že by záleželo. I kdybych mohla zachránit jen jednu krávu z těch mnoha miliard, tak to pro mě není zbytečné.
 Někdo mě zná.
13.06.2008 10:38:56
a takhle ti zešílí každý zvíře pokud je zvyklý někde pobíhat a pak ho najednou zavřeš, ...
--------------

Pochybuju, že by to bylo možné a i kdyby tak ty ve velkochovech a farmách jsou tam od narození/vylíhnuti takže u nich to neplatí.ale nebylo by jim lépe kdyby tam zavření nebyli?
-------------

Myslí, že je jim to jedno, když nic jiného neznají a mají to žrádlo, vodu a teplo. Jsou určená k tomu abychom je později snědli, nebo získali jejich kůži na výrobů různých produktů. Kdyby měly mít velké výběhy tak by bylo jejich maso, ale i kožené bundy, boty, opasky, sedačky, potahy atd. atd. mnohem dražší.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 10:35:22
krkovička kterou mám k dostání mně vyhovuje, nic měnit nebudu;)
spiš bych se zeptal jestli když všichni ochránci argumentují bezbolestnou smrtí jestli je pro to zvíře stresovější řeznická pistola nebo drápy šelmy zaryty v zadních nohách:D


Ušatá Kočka: lidsky? mají televizu, přesnej dení režim, večer škopek....?:D
asi dmnc, ne?:)
nehledě na to že všechno co má příponu "bio" je lobbysticky uměle nafouknutá bublina;)
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
13.06.2008 10:28:18
Wolfi Lippert , mysli si co chceš, já vím že zešílel a kousal všechno kolem sebe a když mu otevřeli dvířka klece tak z tama hned zběsile vyskočil a kousal a zdrhal, prostě zešílel z toho že byl zavřenej. a takhle ti zešílí každý zvíře pokud je zvyklý někde pobíhat a pak ho najednou zavřeš, stejně jako by zešílel člověk. je možný, že ty zvířata co se chovají ve velkochovech jsou na tu tíseň zvyklí.. ale nebylo by jim lépe kdyby tam zavření nebyli?
jiank osobně si myslím že i stres se podíli na kvalitě masa
 kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 10:18:55
já už jsem ho pak neviděla ale co jsem slyšela tak prostě zešílel z toho malýho prostoru a žádnýho výběhu..
kiwiizna
--------------

Ne smysl. Zvíře nemůže ,,zešílet´´. To byl asi králičí mor, kterým se nakazil od ostatních králíku. Viděla jsi někdy tipickou ,,králikárnu´´? Tam žiji králici na vesnicích s minimem prostoru k dispozici a taky nemají žádný výběh. Žádný stres jim to nepůsobí když mají dost žrádla. A pokud se zvíře narodí do určitých podmínek ve kterých pak žije celý život (třeba prase ve velkochovu) tak při dostatku potravy, vody a přiměřené teplotě okolního vzduchu nemůže být o žádném stresu řeč, protože nic jiného ani nezná.

Maso je méně kvalitní, ale né kvůli stresu, ale kvůli tomu, že zvěř má málo pohybu a proto obsahuje mnohem víc tuků - je to jako srovnávat maso z prasete z velkochovu se zajícem.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 10:04:12
Wolfi Lippert no jasně tak mi teda vysvětli proč když jsem měla králíčka u sebe doma, a pak ho museli dát do klece k jiným králíkům aby se rozmnožil, tak ten králík se z toho zbláznil? já už jsem ho pak neviděla ale co jsem slyšela tak prostě zešílel z toho malýho prostoru a žádnýho výběhu.. tak mi netvrď že v tomhle nepřemýšlejí a nevadí jim to!
a samozřejmě že jejich maso je méně kvalitní což sám připouštíš a polož si otázku Proč asi tak? no proto že jsou ve stresu. a proč jsou ve stresu? protože mají málo místo a špatné životní podmínky!
Smajlík  kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 09:57:34
jak by bylo tobě??? dělalo by ti to dobře
--------------------

Psal jsem přece, že zvířata ,,nepřemyšlejí´´ jako lidé. Usmrcovaní na jatkách je v dnešní době humanitární, pokud se to dělá podle dnešních norem. Nedostatek prostoru zvířatům nevadí. Možná jen je méně kvalitní jejich maso. Nemají potřebu se ,,procházet´´ - všechno co dělají dělají kvůli tomu aby se nažrala, unikla predátorům a mohla pážit.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 09:39:05
Wolfi Lippert - ty si jako myslíš že ty zvířata nemají potřebu většího výběhu v těch maličkých klecích?? že jim z toho není zle? jak by bylo tobě kdyby tě někdo postavil do hejna lidí kde by ses nemohl pohnout (a přitom znal jen základní potřeby jako jíst a pít)? taky bys z toho stresu bláznil nemysli si! nebo když ty zvířata na jatkách zabijí jen na půl a dál si už musí zemřít sami ve velkých bolestech- jak by bylo tobě??? dělalo by ti to dobře? myslíš že oni to necítí, přestože mají jen základní potřeby?
Smajlík  kiwiizna Žena30 Kategorie
13.06.2008 09:38:59
Wolfi Lippert> v tom se docela mylis.. Stav zvirete se projevuje i v kvalite masa.
 Umbra Muž Kategorie
13.06.2008 09:38:02
No, dvojnásobek ceny by mi asi přišel trochu moc... ale jinak ano, byla bych ochotná platit víc, kdyby zvěř byla chována v lepších podmínkách.
 Anaya Žena22 Kategorie
13.06.2008 09:16:42
Byli byste ochotni platit za maso větší cenu, přičemž by ta zvířata měla o něco lepší podmínky?
--------------------

Zvířa ta nepotřebujou lepší podmínky. Nepřemyšlejí jako člověk - že by mohli mít víc místa atd. Stačí jim, když mají co žrát a není jim zima.
 Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
13.06.2008 00:25:24
Trojik: Asi to až tak neprožívám jako ty :)
 Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
13.06.2008 00:13:16
libik: jak kde. Ale v ČR určitě k lepšímu.
 Trojik Muž28 Kategorie
13.06.2008 00:12:01
Trojik : Nemyslím si, že by se situace nějak zásadně změnila. Podle tebe se změnila k lepšímu/horšímu ?
 libik Muž32 Kategorie
13.06.2008 00:11:09
libik: jestli víš, že se za ty roky spousta věcí změnila a že tě to mohlo vést k tomu, přehodnotit názor...
Ušatá Kočka: a vídíš jim až do kuchyně?
 Trojik Muž28 Kategorie
13.06.2008 00:05:36
Trojik: Když třeba tu farmu znám a osobně si tam můžu zajet, tak jim celkem věřím.
Smajlík  Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
13.06.2008 00:05:31
Trojik : "ty víš jaká je současná situace?"
Nevím, co tím přesně myslíš a kam tím míříš.
 libik Muž32 Kategorie
13.06.2008 00:04:29
Ušatá Kočka : Jj, to je blbost :). Nicméně teoreticky se to dá v budoucnu využít, takže rozhodně nejsem proti, když si to semtam někdo koupí a podpoří tím výzkum.
 libik Muž32 Kategorie
13.06.2008 00:03:35
libik: "můj názor na tuto problematiku se nezměnil již roky, čili s tím nepohnul ani ten film"
ty víš jaká je současná situace?

Ušatá Kočka: nepřeceňuj Bio výrobky a moc tomu nevěř, je z toho udělaná pohádka o tom, jak je to mnohem lepší, ale ve skutečnosti...no raši mlčím.
A jeden fór o ekol. zemědělství - víš kdy ekol. zem provádí postřiky? Zásadně v noci :D
 Trojik Muž28 Kategorie
13.06.2008 00:02:11
mně, samozřejmě
Smajlík  Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
13.06.2008 00:01:47
libik: Mě to třeba přijde jako hnusný pokrytectví. Na výrobu solárního panelu je potřeba tolik energie, kterou za celou svou životnost nevrátí. Ale jeho majitel je "eko". Co je to za pitomosti... Jaderná energie - souhlas.
 Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
12.06.2008 23:59:41
Ušatá Kočka : Tak to by mi nevadilo, že si jich pár chtějí postavit :). Kdyby ale zároveň nechtěli zrušit jaderné(nejčistčí, nejbezpečnější a nejperpektivnější zdroj energie, jaký máme)...
 libik Muž32 Kategorie
12.06.2008 23:56:33
libik: Jinak s pojmem pseudoochránci souhlasím - větrný elektrárny a sluneční kolektory mi jako příklad stačí.
 Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
12.06.2008 23:55:49
kiwiizna : Uděláš standardy, pověříš pár lidí, kteří budou dělat nečekané návštěvy a kontrolovat to... Jistě, semtam najdeš výjimku(jako u všeho), ale z drtivé většiny by to bylo lepší.

Umbra : Nemusí být v bavlnce. Viděl jsem taktéž v tom filmu a nepřišlo mi to tak špatné - krávy na poměrně velkém prostranství, které prostě ohradili - sice tam nebyla žádná tráva, ale tak žrádlo jim tam sypali do koryt, takže v tom problém nebyl. Nicméně nebyli aspoň přikováni na jednom místě celý život, mohli víceméně nějak žít a dle mého názoru se neměli špatně(nemuseli se bát, že je něco zabije než se stanou dospělými, měli pravidelný přísun stravy, svobodu pohybu). To by bohatě stačilo.
A geneticky upravené rostliny odmítá jenom debil :)
 libik Muž32 Kategorie
12.06.2008 23:55:26
libik: biochovy nejsou jenom o krmivu. Třeba krávy jsou na pastvině, ve výběhu, ve "stájích" mají větší životní prostor, to samé kuřata - žádné nacpané klícky.
 Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
12.06.2008 23:52:03
nEhE : Je jedno, jestli je půlka světa ladná, protože dobře vychovávaná zvířata budou logicky prodávána do rozvinutých zemí, a jestli někde v Africe hladoví děti nic neovlivní.

Ušatá Kočka : Pokud vím, tak biomaso je o tom, jak to zvíře živí, nikoli jak ho zabijí a jestli netrpí. Navíc Biovýrobky-rostliny jsou často pěkně nahovno, protože jenom žijou z toho, že ostatní farmáři své pole kropí a proto se nemůžou škůdci tolik rozšířit. (to jsou takový ty pseudoochránci-tím nemyslím tebe-kteří dělají věci, které jsou sice vidět, ale které jsou nahovno)
 libik Muž32 Kategorie
12.06.2008 23:51:53
ano.. teď jde však ještě o to, jestli by ty podmínky opravdu byly lepší
 kiwiizna Žena30 Kategorie
12.06.2008 23:51:22
Super. V dobe kdy odmitame geneticky upravene potraviny budeme se snazit chovat zvirata v bavlnce :-D

Zkus si nekdy kleknou slepici na kridla a pizlat ji nozem o ohryzek... Fakt neztrati jen tak vedomi... Stejne tak zajic ktereho omylem klepnes vedle cimz znehodnotis maso...

A to co jsi napsal? Aaaano. Radsi si koupim zeleninu nebo testoviny.
Smajlík  Umbra Muž Kategorie
12.06.2008 23:44:52
Maso uz je dost drahe i tak. Samozrejme by to chtelo lepsi podminky, ale v teto dobe, kdy je pulka sveta hladna, je toto irelevantni. Na druhou stranu lepe zabite zvire lepe smakuje.
Smajlík  nEhE Muž Kategorie
12.06.2008 23:41:55
Tu cenu platím - kupuji si biomaso, u kterého vím,že jsou zvířata chována lidsky.
 Ušatá Kočka Žena20 Kategorie
12.06.2008 23:41:22
Nebyl. Ale byl bych schopnej něco přispět na R&D genetickýho inženýrství, aby se konečně dala klonovat jen svalová tkáň a žádný zvíře by zhebnout nemuselo.
 Gramatický démon Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk