Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.296212, vloženo 30.03.2008 20:54:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč si lidi státu neváží?
Proč si lidi ani zbla neváží toho, že žijou ve státě, kde nemusí mít strach z toho, že by mohli trpět hladem? A to je jenom to naprosté minimum, poskytuje se toho mnohem víc. Samozřejmě existuje pár lidí, kteří jsou zahnaní do úzkých, ze kterých není jiného úniku než tak trochu živořit(nicméně na jídlo a jakési ubytování mají). Samozřejmě že takovýmto lidem není pomáháno kvůli ostatním lidským parazitům, kteří by tuto sližbu okamžitě využili a zneužili.

Máte tady (téměř) bezplatnou zdravotní péči. (jako těch 60,- byste cca za den vyhodili, kdybyste neleželi v nemocnici). Stejně tak mají ubytování. (Ano, nemůžete s příjmem 10000,- za měsíc žít uprostřed Prahy - ale na tom nic špatného není). Stejně tak co jsem zatím viděl a slyšel, tak i lidi s minimálními příjmi mají co jíst, mají kde bydlet, mají ledničku, mají postele, mají děti, semtam zajedou na zájezd atd. atd. atd.

A přitom většina lidí dokáže akorát nadávat a nadávat... Prostě nepochopím :). Podle mě se tady nádherně ukazuje, jak prostě většina lidí nikdy nemá dost a pořád chce víc a víc. V zásadě by se zdálo, že lidem bude stačit, pokud jim stát zaručí bezproblémové existenční přežití. (tedy když se podíváme do Afriky, tak tam by jim najednou tohle stačilo úplně). Ale jakmile to dostanou, tak je zase bude srát že mají jenom škodovku a nemají porsche.

Takže ještě dodatek na konec : všichni prokomunisti : tady vidíte zásadní prvek, proč komunismus nemůže fungovat. Každý prostě chce co nejvíc urvat jenom pro sebe, přičemž komunismus hlásá, že všichni pracují pro ostatní :).
 libik E-MAIL:   Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.04.2008 12:57:53
Neberte stát moc vážně. Státu si nevšímejte.
 Klavírista Muž21 Kategorie
31.03.2008 17:23:50
Jó, moderní občanská společnost dává člověku páky k tomu pokusit se věci změnit (ač většina alibisticky vyřvává opak), takže každej, kdo (jenom) blbě remcá, je mi spíš pro smích. A sklony lidí ignorovat to, co mají na úkor toho, co by chtěli mít jsou všeobecně známé.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
30.03.2008 23:40:52
Kurňa, já se těšil na pana Palačinku!

Ale jinak je to pravda. Lidé chtějí stále víc, i když mají všechno.
 Mustapha Ibrahim Muž23 Kategorie
30.03.2008 21:25:02
Snažil sem se napsat něco na oporu svejch názorů ale uznávam jsou moc nestabilní. Myslim že máš pravdu to že ve středověku se lidé neměli nejlíp sem věděl. to bude ta chyba... já jen že když se někdo zařadí do TÉ společnosti jako že de pracovat tim už by ho měli odměnit... ale mam moc mladý nedozrálý názory... uznávam a souhlasim lidi si stěžujou hloupě;):) a zbytečně... Ale jak se řiká vždy de všechno líp ale když chceš vylepšit domeček z karet, jen ti spadne;)
Smajlík  Grinch Muž20 Kategorie
30.03.2008 21:16:03
di se bodnout:-)
Smajlík  yxcyxc
30.03.2008 21:15:50
Mno a co děláte pro společnost vy? a přesto můžete studovat atd.... takže stejně jako vy máte právo studovat proto mají právo staří lidi kteří pro společnost třeba něco udělali na důchod, a sociální dávky? ty jsou udělané za předpokladu k tom že je budete dostávat přechodně, a to že někdo nic nedělá tak dělá alespoň pro společnost odstrašující příklad:) a navíc když někdo bere sociální dávky tak to nemusí být z jeho přičinení. Zkoumat každého bez práce jesli už ji má je podle mě ztrátové je mnohem jednodušší jim nějaké peníze šoupnout všem;)
 Grinch Muž20 Kategorie
30.03.2008 21:14:58
Grinch : Tak jako žij si ve středověku, ale tam byl průměrný věk něco okolo 40ti let, pokud tě boleli zuby, tak jsi trpěl. Pokud ses blbě zranil, tak z tebe byl mrzák nadosrmti nebo jsi prostě umřel.

A spolupracovat je právě pro lidi ten nejtypičtější prvek. Proto lidé dokázali přežit takřka kdekoli a proto je jich teď tolik.
Naopak v dnešní době si dneska může jít ve vlastní stopě mnohem lépe než kdykoli jindy. Nemusíš brát ohled na ostatní - stačí respektovat, že mají svůj život a nezasahovat jim do něj.

A myslíš si, že jsi ve středověku nemusel makat a mohl sis spát kde chtěl atd.? Tam to hochu bylo mnohem, mnohem drsnější.

PS : jo, je to hodně zmatené
 libik Muž32 Kategorie
30.03.2008 21:10:09
Mno když už na to narážíš.. tak podle mne je myšlenka komunismu přinejmenšim zajímavá.... ale jak už si napsal mělo by to jisté předpoklady že by všichni makali na všechny a stejně to tak je když si to tak vezmeš tak učitelé pracují proto aby děti nebyli hloupý... pošťáci, popeláři..... vlastně všechno jenom bezdomovci pracují na sebe tím nehcci říct že je to špatný! Podle mě je lepší když jde každej za sebe, i když by to znamenalo velký pokles ve společnosti protože jenom spolupráce a řetězová návaznost pomáhá rozvoji. Ale nebylo by všechno snazší kdyby sme žily jako ve středověku... spát si jak a kde chceš.... co potřebuješ ukradneš nebo vyměníš za nějaký svoje věci... a když seš chytrej nebo máš štěstí vyšvyhneš se vejš... nepřipomíná vám to trochu naši společnost?! podle mě lidi nadávaj proto že není tak přirozené pro ně.. spolupracovat.. a přecejenom sme ušli velkou cestu a teď se na nás valí vše a když už máme i kabelovku z USA proč nemít i jejich \"skvělé\ " školství atd. lidé potřebují pocit že se mají líp než ta afrika i když tam sou zase jinak posunuté hodnoty typu jo přežil si 10 let svýho života z teben ěco bude.... Mam to vše v hlavě ale napsal sem to asi hodně zmateně:)
 Grinch Muž20 Kategorie
30.03.2008 21:08:53
libik : Tak to souhlasím. Nad lidmi, kteří nehnou ani prstem pro to, aby se měli lépe, a jenom nadávají, jak se mají špatně, mi taky občas zůstává rozum stát.
 Unknown Human Being Muž27 Kategorie
30.03.2008 21:04:37
Unknown Human Being : Tak jo, to je jasný, že se každý chce mít dobře a něco pro to udělá. Ale já měl na mysli právě to, jak tady každej druhej fňuká, že mu zlá vláda nedá o 300,- navíc jak slíbila, a jak on s tím má žít? A jak je to tady strašné zřízení, kdy nikdo nemá opravdovou hmotnou nouzi (samozřejmě mluvím o těch, kteří tu nouzi mít nechtějí.)
 libik Muž32 Kategorie
30.03.2008 21:02:42
Tak samozřejmě, že se chci mít nejlépe v rámci určitých svých hranic a možností. Nevidím na tom nic špatného, nechci být na tom stejně, jako "Franta odvedle" nebo "Vomáčkovi odnaproti". Nejsem ten, kdo by nadával a nadával, vím, že co si člověk neudělá to nemá a že fňukání u piva nepomůže. Neuznávám to, že by všichni měli mít stejně a nikdo nevyčnívat. Naopak si myslím, že každý by měl být hodnocen podle svých schopností.
 Unknown Human Being Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk