Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.277252, vloženo 08.01.2008 17:15:26 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pro pracující, vysokoškoláky i středoško
Ahoj,
ve škole nám neustále do hlavy tlučou, ať jsme rádi za ty časy studia, že v práci se už tak dobře mít nebudeme. Že jsou to nejlepší léta našeho života a podobně... Vlastně nám vysvětlují jak je práce odporná a ať se jí co nejdéle vyhýbáme :)

Zároveň taky často slýchávám o tom, jak střední škola jsou nejlepší léta našeho života, že na vysoké už to takové nebude, že to bude dřina, nikdo se s náma mazlit nebude a podobně. Když jsem byla ještě na zš a moc jsem školu nežrala, tak mi říkali taky, že střední bude super, že tam bude bezva kolektiv a užiju si tam jenom spoustu legrace..

A tak se chci zeptat. To všichni na to studium vzpomínáte jen v dobrém? A vy pracující byste se tam chtěli vrátit? A vy vysokoškoláci, vzpomínáte s láskou na střední školu? Ve zkouškovém asi ano :)) A vy středoškoláci, myslíte si, že už lepší fáze vašeho života, než je právě tato, nebude? :)

Jen tak, diskuze o ničem, ale třeba někdo reagovat bude :) Jo a omlouvám se za všecky pravopisný, i všechny ostatní, chyby a přeju pěkný podvečer :)
 Špuntidlo E-MAIL:   Žena18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.01.2008 00:26:19
Jó, SŠ, to byly časy, taková brnkačka to byla.
Smajlík  Komo Muž25 Kategorie
09.01.2008 00:39:13
Doby studia byly prima. Jak SS tak VS. Vis, ono to neni o tom, ze prace by byla spatna. Ono je to o tom, ze ve skole mel clovek daleko vic casu a prakticky zadnou zodpovednost a povinnosti. To prichazi s casem ukonceni skoly. Kdybych mohl, hned bych se do skolnich let vratil.
 Alfard Muž59 Kategorie
09.01.2008 00:04:05
Já jsem školu vždycky přímo nesnášel, narodil jsem se bohužel jako člověk s nulovým nadáním na angličtinu matiku fizyku atd.... Navíc jsem člověk pesimistický a depresivní který si ze všeho dělá hlavu takže Vám můžu říct že jedině když jsem si školu (užíval) byla základní škola! Bohužel jsem o tom nevěděl a stejně se stresoval i když jsem nemusel! Nevěděl jsem co mě čeká na střední! Nesnášim učení nesnášim domácí ukoly všechno co se týká školy mě sere protože mi nic nejde ale vůbec nic!! Takže pokud Hafík říká že škola byla v pohodě práce bude o moc horší tak to mám krásně výhlídky do dalšího života!! Nuselák to jistí!!!!!!!!!
 Zero
08.01.2008 23:10:39
Na základce jsem se učit nemusela, takže žádný velký stres to nebyl, spíš jsem se tam strašně nudila. Na střední jsem se stresovala jen občas, třeba před nějakou větší písemkou nebo před maturitou, ale jinak to v podstatě bylo bezstarostné období. Na vejšce mi přibyly povinnosti, člověk musí být zodpovědnější, protože už se od něj vyžaduje určitá samostatnost. Na druhou stranu tu má víc volnosti, potká spoustu nových lidí, není to taková nuda jako na střední. Celkově pro mě byly nejlepší asi léta na vejšce.
 Jeer Žena Kategorie
08.01.2008 21:36:58
Tak na základce jsem školu nijak neřešila, prostě jsem tam jen každý ráno šla, odpoledne pak zpátky a volno. Když se řekne základka, vybaví se mi spíš ježdění na kole s rodičema a různý výlety :) Když se řekne střední škola, vybaví se mi pár fakt otravných předmětů, který ale bohatě přebijou vzpomínky na bouřlivý život mimo školu :)) Když se řekne práce - musím konstatovat, že i ta byla fajn, každopádně je příjemný mít pravidelnej pěknej příjem, ale po pár letech už je to taky pořád to samý, ať je to různorodý jak chce. Mě to tam ale dost bavilo, super lidi, náplň práce, prostě pohodička, klídek. Co se týká Vš, řekla bych to takhle: zatímco těch pár let jsem si v práci vážně potřebovala odpočinout od školy (pauza prostě musí bejt delší než dva letní měsíce :), tak teď si pro změnu užívam odpočinek od práce ve škole :) Zatim. Nejde vybrat, co je nejlepší, zatím jsem byla naprosto spokojená se vším, co jsem dělala, a že to ho bylo.
Smajlík  ballab Žena Kategorie
08.01.2008 21:24:32
Základka byla fajn, ale po těch devíti letech už jsme si taky všichni lezli na nervy :)
Na střední určitě vzpomínám ráda i nerada, jak na co a jak na koho :)) Už bych se ale vrátit nechtěla, vyhovuje mi teď vysokoškolský život :)
Navíc pracuju a musím říct, že je to skvělý. Je to možná tím, že jsem se dostala do firmy, kde jsou lidé mého věku a je to pohoda. Leckdy se tam těším víc jak do školy :))
 Teromína Žena25 Kategorie
08.01.2008 21:08:25
Špuntidlo: ten tvuj text...připadá mi to jako kdybych to psal sám:-) taky to pořád slyšim...

no ale jestli jsou tohle opravdu nejlepší léta, tak to radši nechci vědět, co přijde. No tak nemůžu říct, že jsem na škole nějakou zábavu nezažil, lidi taky ujdou, ale jako celek...fakt nevim
Smajlík  cmos Muž35 Kategorie
08.01.2008 21:05:02
Zatím můžu vzpomínat jen na základku a do sedmý třídy na ní vzpomínám jen v dobrém, ale od osmičky jsem měla horší období, celkově kolektiv se změnil a já se tam necítila moc fajn.. na střední se mi líbí o dost víc.. kolektiv 100% lepší.
 Only hope Žena28 Kategorie
08.01.2008 20:51:36
dobrej byl na střední akorát poslední maturitní ročník.... na jazykovce to byl voser, na vošce ještě horší....
teď sem rád, že sem tam kde sem :o)
 CIIaTeR Muž Kategorie
08.01.2008 20:50:04
gympl byl fajn ale byli jsme brani jako takovi ti retardi co udelaji nejvetsi chybu kdyz budou mit svuj nazor. vejska super, prace taky - kdyz clovek dela to co chce muze ho to casto srat ale stejne to stoji za to.
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
08.01.2008 20:29:40
Na střední školu-víceleté gymnázium, vzpomínám ve zlém. Tady na vysoké se sice musí makat, ale je to o něčem jiném-přístup, kolektiv, vzájemná pomoc...nebe a dudy.
 Tamara Antonovna Žena21 Kategorie
08.01.2008 20:29:15
Tak já měl největší leháro na vojně. Pak v zaměstnání, pak na Vošce. Horší to bylo na výšce (při zaměstnání) a nejhorší na střední. Takže, nechtěl bych se vracet.
 Votrapa Muž Kategorie
08.01.2008 20:13:31
Můj názor je takový, že s nástupem na střední školu začala zatím nejhorší fáze v mém životě...nejlepší byla určitě základka...plno kamarádů, barák plnej dětí (symbol pohody, bezstarostnosti, zábavy a zároveň zodpovědnosti) málo účení.....střední je ale něco děsnýho, protože člověk má 5x tolik učení co na základce, který ho povětšinou nebaví, musí každý den být v budově, která je plna puberťáků a nikoho jinýho a musí poslouchat vykání od profesorů. Celkem se těším na vysokou, tam to sice bude záhul, ale budu si moct vybrat takovou, která mě bude bavit a která mi bude v životě k ničemu platná.
 STK Muž24 Kategorie
08.01.2008 19:52:40
na ZŠ vzpomínám velmi ráda - učení mi šlo samo a měli jsme skvělý kolektiv i pedagogy. gymnázium už nebylo taková selanka - neustálé stresy z toho,ž e nestíhám, většině učitelů to asi připadalo v pořádku. Nepříjemná byla i dravost a "ostré lokty" spousty studentů. Sice jsem se tam seznámila i s dost zajímavými lidmi, ale mít na výběr, tak už tam možná nejdu. VOŠ byla v pohodě, až na 2 pedagožky, jež člověku dokázaly velmi zkomplikovat studium. A VŠ? Tak na tu jsem šla docela i s chutí. Tam je člověk asi nejvíc vlastním pánem.
 Srdcová dáma
08.01.2008 19:47:37
Taky se bojím práce, když s ní všichni tak děsí. Ale pokud by mě bavila a byla podle mého gusta, byla bych ochotná jí obětovat hodně. Na výšku se docela těším, ptž už potřebuju změnu, už aby byla matura... celkově už mě to na střední nebaví, čím dál víc lidí ve třídě mě štve..
 Rainbow Star Žena20 Kategorie
08.01.2008 19:47:20
Přesně to si říkám, střední škola pro mě fakt zatim byly nejhezčí léta. Ale - snad toho mám ještě dost před sebou, VŠ jsem ještě nedokončila a taky to není špatný, takže až jí ukončim, určitě budu vzpomínat na to, jak to bylo perfektní a v důchodu budu zase vzpomínat na to, jak to bylo pěkný v práci:))
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
08.01.2008 19:42:11
No třeba jazykovka byla totální pohoda a vzpomínám na ten 1 rok rád. Měl sem školu od 8:30 do 11:45, žádný známky, žádný testy, žádný zkoušení, prostě pohoda.
Ale na gympl bych se fakt nevrátil ani za zlatý prase. Pořád nervy z písemek, ze zkoušení, doma se srát s nějakejma úkolama, seminárkama, atd... Navíc je hrozně depresivní ten pocit, že s tim prostě nemůžeš seknout. Když tě to začne srát v práci, tak dáš výpověď a najdeš si jinou, ale ve škole to prostě musíš vydržet, když chceš udělat maturitu.
A k tomu si navíc připočti, že v zaměstnání dostnaeš prachy. Ve škole dostaneš akorát hovno.
 dobytek Muž25 Kategorie
08.01.2008 19:36:47
Jestli bych se někam rozhodně nevrátila, tak je to základka. Kdežto do prváku, druháku na střední i celkem jo. Ale na vejšku se taky těšim dost, ale jenom jestli se dostanu kam chci no :D
Nad prácí zatim moc nepřemejšlim, ale doufám že mě to taky bude tak nějak bavit no :D Nejhorší na tom bude, že už nebudu mladá :(
 Jarka Metelka Žena23 Kategorie
08.01.2008 19:22:14
Základní škola dokud jsem byl v dětském domově byla šílená, potom když jsem přišel do nové adoptivní rodiny bylo všechno skvělé. Važme si toho, že na tom nejsme tak špatně, jako někteří, kteří tady ani nemohou napsat svůj názor, protože třeba nemají ani počítač.
 Anonymně raději
08.01.2008 19:12:55
Já na doby studií vzpomínám rád. Víc se mi ale líbilo na vysoké, než na gymplu, i když náročnost je neporovnatelná.
 Researcher Muž81 Kategorie
08.01.2008 19:08:20
Moje mamka mi řekla, že by se do školy vrátit nechtěla. Mamika kamarádky zase tvrdila, že středoškolská léta pro ni byla ta nejhorší. Takže ne všem se to ve škole asi moc líbilo, i když taky často slýchám podobné věty jako ty. :)
 #adinecka# Žena23 Kategorie
08.01.2008 19:04:53
Ono asi hodně záleží na okolnostech - jaká je škola / práce, jaký je kolektiv, jaká seš zrovna ty - jestli seš sama nebo s někým chodíš, jaké máš životní období, děti...
Pro mě např. byla základka nějaký průměr - neučil jsem se skoro vůbec, taky jsem se nic nenaučil :-)), se spolužáky jsem moc nekamarádil, ale měl jsem kamarády jinde.

Střední - pro mě největší zápřah co do učení. Co v životě umím, nanučil jsem se za ty tři roky gymplu (jo... za mýho mlada trval gympl tři roky). Žil jsem skoro v trvalým stresu, že zas budu z něčeho vyvolanej... ale měli jsme dobrou partu na ježdění ven.

Vysoká - nejvíc volna. Učení jen pár dní před zkouškou, na přednášky jsem taky moc nechodil - žil jsem spíš se svou partou, a to bylo skvělý. Ale zas trvalá nervozita, že něco nestihnu, nezvládnu...

Práce - dost zoufalý po škole bylo to, že se tam muselo každej den a brzo ráno. Té dovolené bylo hrozně málo... ale zas čistá hlava, žádný domácí úkoly, naopak v prac. době se dá udělat i leccos svého. A nemusí to být jen prostě ztracených 8 hodin života, jak jsem si představoval když jsem studoval, člověk si tam může najít i nějaké to uplatnění vlastních nápadů a zájmů... A příjemný jsou nějaký ty peníze... a samostatnost, dokud jsem studoval, přece jen mě živili rodiče a nemohl jsem si všelicos dovolit.
No ale to dost záleží na tom, jaký má člověk štěstí na práci. A dnes asi i na tom, jestli chce dělat něco co ho baví, nebo spíš vydělávat velký peníze.

No a tebe potom nejspíš ještě čeká mateřská, taky hodně specifický období...

A já jsem teď zvědavej, jak bude vypadat ten důchod... :-))) - jestli se teda nějakýho dožiju. Škoda že nemůžu dát na zpovědnici podobnej dotaz jako ty teď - ale důchodců tady myslím moc není...
 bilej tygr Muž73 Kategorie
08.01.2008 19:01:48
Špuntidlo: už jdu mami :)
Smajlík  NewStart Žena23 Kategorie
08.01.2008 18:57:53
karek: Ze školy vyletět nemůžeš? Párkrát zaspíš? To se u nás docela hrotí tyhlety absence...asi je to tím, že jsme jako třída vyfasovali největšího pedanta na gymplu. S omlouváním absencí máme dosti velké problémy. Nejít doškoly jen tak? Neexistuje, když nemáš razítko od lékaře, tak neomluveno. Řekla bych že s docházkou to mám jako v práci už teď. Na vejšce to tak asi nebude no...

NewStart: A ty sem vůbec nelez a šprtej :-p
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 18:55:50
jsem teď na VŠ, takže můžu už trochu porovnávat - zatímco základka celkem ušla, tak na střední mám nejlepší vzpomínky, super kolektiv, spousta zábavy a co hlavně - měl jsem tam spoustu výborných kamarádů. Teď jsem bohužel na vejšce, jež je svou anonymitou mezi studenty proslulá, takže kamarády hledám velmi těžce, v podstatě nikoho blízkého jsem si zatím nenašel. Ať je škole jakákoliv, pokud v ní nenajdete alespoň jednu spřízněnou duši, je to špatný...
 nesmysl
08.01.2008 18:53:30
chtěl bych se vrátit na vejšku a s elegantní razancí Zorra Mstitele jí dodělat. Práce co mám je nahovno vopruz

ale víš co? buď ráda že žiješ. Po smrti už to takový nebude..
 fltk
08.01.2008 18:51:00
Nejraději vzpomínám na základku, na střední ani ne díky kolektivu ve třídě. Vejška se nekonala, chyběla protekce. Moje práce se mi stala koníčkem a byla jím do té doby, než z ní zprivatizovaní lékaři udělali byznys a začali se podle toho chovat dost bezohledně. Dnes jsem spíš otrávená a drží mě tam pouze dobří kolegové.
 Šedá lvice Žena57 Kategorie
08.01.2008 18:45:10
Dělam Vošku a o víkendech si privydelavam jako stěhovák, na nastavbu a učnak moc rád vzpomínam i když jsem si v té době řikal že už chci vypadnout..ale byla tam taková pohoda a žadné starosti. Když neprijdes do školy co se tak deje...do prace parkrat zaspís ,nebo udělas nejaké problemi a letíš, se spolužakama jste užívali večery a dny bez starostně. nevracel bych se ani ve snu, ale jen na tu bezstarostnou dobu rad zavzpomínam,zase život tě pohaní dále.
 karek Muž30 Kategorie
08.01.2008 18:43:22
to vesalia: mám pro tebe jednu dobrou a jednu špatnou zprávu... kterou chceš slyšet první?

Tak tu dobrou: budeš na to vzpomínat v dobrém.

Tu špatnou: studovat budeš celý život, ale nikdy na to už nebudeš mít tak dobré podmínky.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
08.01.2008 18:43:17
Špuntidlo: Ale já si skutečně nedělám legraci, ono, když budeš mít klidné rodinné prostředí a optimálního partnera, tak se Ti povede moc fajn, to pak nebudeš ani potřebovat zpovědnici, protože všecho budeš moci mít s kým probírat, vyplakat se, postěžovat si, nedusit problémy v sobě. Takže jasně, že třeba cítíš nějaké problémy ve škole, které tě štvou a tyto problémy budou i v prac. procesu, ale určitě budeš souhlasit, je je hrozné mít problémy ve škole či v práci a pak ještě i doma. Proto říkám správný životní partner - základ úspěchu.
 Hafík
08.01.2008 18:40:25
na základku vzpomínám celkem ráda, i když zázrak to nebyl ...

ke střední tedy ke gymplu a většině lidí z nich mám žádný spíše až negativní vztah ... nevzpomínám na tu dobu, nechtěla bych se vrátit a jsem ráda, že jsem pryč ...

vejška mě baví, vyhovuje způsob výuky a že rozhodouju o tom co se chci učit, tedy částečně ...


ale na práci nic negativního nevidím, celkem se těším ... měla jsem ve studiu pauzu, kterou jsem trávila touto činnost a taky na tom něco je


jinak co se týče časových aktivit ... je to o tom, jak si to člověk zařídí (což mi evokuje ... jdu se učit, jinak bude průser :o))
 NewStart Žena23 Kategorie
08.01.2008 18:33:56
Hafík: No tak já jsem taky dost zaujatá proti naší škole, takže tak taky píšu. A asi budu muset teda uspořádat výběrové řízení na životního partnera :)
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 18:32:27
Veškerého studia už jsem silně přesycená, takže se mi po něm nejspíš stýskat nebude.
A vzpomínat s láskou na studium medicíny snad ani nejde...
Smajlík  vesalia Žena27 Kategorie
08.01.2008 18:30:23
Špuntidlo: Možná můj první příspěvek byl napsán pod tlakem, že jsem dneska naštvaný, co se stalo v práci, ale chci ti říct, že na škole je to moc fajn, hlavně , že tam máš kolem sebe vrstevníky, žádné nějaké věkové rozdíly, ostatně vem si kolik zpovědí je tady pak psáno na téma věkové rozdíly atd. Prostě , když je člověk na škole má ideální prostředí se s někým seznamovat, poznávat lidi a řekl bych, že alfou a omegou dalšího života není práce, ale výběr životního partnera. Tohle když jednou pokazíš, tak jde pak všechno z kopce. Prostě v práci je to někdy těžké, zvláště , když Ti šéf dá podepsat nějaký podvodný účetní údaj a přímo Ti řekne, že podepiš, nebo ti podepíši výpovědˇ. Takže jasně je moc dobrý mít nějakou dobrou práci, která člověka seberealizuje, kde je v nějakém kolektivu, kde si lidé nedělají naschvály, ale nejdůležitější je správný výběr životního partnera, protože až budeš mít problémy, tak at je máš s kým řešit.
 Hafík
08.01.2008 18:15:08
Na základku vzpomínám moc ráda, tam jsem se měla nejlíp... Na střední je to skvělý, ale ne tak jako na základce, ale určitě budu taky vzpomínat...
 Moonek Žena28 Kategorie
08.01.2008 18:12:42
Mě nejvíc vyhovuje to, kde jsem teď, takže VŠ. Samozřejmě, že ve zkouškovým taky nadávám...ale nejvíc tady můžu operovat s časem, i když si rozvrh nemůžu vytvářet sama jako třeba na některých jiných VŠ, tak nemusim chodit např. na přednášky atd...vyhovuje mi to víc, než trčet povinně každej den celý dopoledně na ZŠ nebo SŠ...navíc na gymplu bylo pořád nějaký zkoušení, písemky atd...to na VŠ taky neni, i když je fakt, že zas máme dělat dost seminárek atd, takže to taky není úplný flákání, ale nemělnila bych.
No a co se týče lidí, tak to spíš záleží, jaký štěstí člověk má na kolektiv, než na jaký škole je...
Jo a ještě jsem chtěla říct, že je pravda, že nejlepší léta jsou na škole, kdy tě živí rodiče...pracovat pak budeš celý život, nemá smysl se do toho hrnout, nedovedu si představit, že bych šla makat hned po SŠ....
 *cally Žena25 Kategorie
08.01.2008 18:06:09
broken smile: No tak já teda jsem zvyklá doma pomáhat, mýt nádobí, prát, žehlit i uklízet, chodím nakupovat..neříkám že to dělám jen já, ale že bych doma neměla žádné povinnosti, to bych teda neřekla :) Loni jsem se dokonce půl roku starala i celkově o rozpočet, aby sme jako rodina vyšli.. Můžu být ráda, že jsem ještě nemusela vyvářet..to jsem zkusila na 14 dní a všichni zhubli tak, že radši zase začala mamka vařit :) To vaření sežere spousty času :-/
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 18:05:30
Jsem na střední v posledním ročníkům a je to dost hrozný, samý zbytečný předměty, který mi k ničemu nebudou, věčná buzerace s docházkou, přezouváním apod.
Těším se na vějšku, jestli se dostanu na obor co chci, tak budu dělat to, co mam nejradši. Bude to víc o individualitě, každej za sebe. Osobně moc ráda kolektiv nemám, radši dělám věci sama a po svým. Takže myslím, že vejška bude mnohem lepší, i když bude hodně práce, bude to aspon něco, co mě baví a zajímá.
 einy
08.01.2008 18:02:10
Tak jestli už to lepší nebude, tak se teda můžu jit klidně bodnout.... :D Tak je to určitě dobrý v tom, že člověk kromě školy nemá zase tolik poviností (ono to sice někdy stačí), ale numusíme se starat o domácnost a tak. Na druhou stranu je tu puberta a to, že to školní prostředí nemusí být zrovna ideální, jo člověk má kamarády a vídá je každý den což je nesporně skvělý, ale tak je tam spousta zlomyslných lidí a tak.. Takže střední škola má svá pro i proti, ale doufám, že teda bude i líp nebo aspoň stejně dobře...
 broken smile Žena19 Kategorie
08.01.2008 17:57:01
Hafík: Asi se mi nelíbí můj obsah učiva, kterej nikdy nepoužiju ( vím, že nemám nikdy říkat nikdy). Nikdo mě nebuzeruje? Ach, kdyby tomu tak bylo, tak bych nebrala kvůli třídnímu antidepresiva :) Řekla bych, že na školách se objevuje často buzerace. Noční mít nebudu ani v práci, o výplatu se starat nemusím no, ale mě platit bude stát, tak s tím nebudou takové problémy Hádky na pracovišti? A myslíš že ve škole žádné hádky neprobíhaj? Myslíš že se všichni milujeme? Myslíš že nejsem rozdělení na skupinky podle majetku, stylu oblíkání, inteligence a podobných parametrů? Když spolužák onemocní, tak taky máme občas kolektivní práce…třeba takový referát na 6 hodin..kdyby spolužačka byla nemocná celý týden, tak bych ji celkem dost proklínala, kdybych tam měla stát sama a mluvit a mluvit… Ze školy chodím taky unavená, nebudu dělat fyzicky náročnou práci, takže budu chodit asi zhruba stejně unavená..ty antidepresiva snad brát přestanu spíš  A moje mamka na netu není třeba proto, že chodí do posilovny, bruslit, na vycházky, kouká na televizi a tráví čas se svým přítelem :) Do 10 let děláš dětem otroka asi, pak ti začnou pomáhat. A moje mamka si teda na mě a ségru nikdy nestěžovala :-/ No, moc si mě nepřesvědčil..vidíš školu až moc zidealizovaně podle mého :) a nebo si ji tak ideální asi měl a máš pěkně blbou práci…

arj: Jasný, psala sem, že by mě to asi časem přešlo :)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:55:03
[Špuntidlo] No 8 hodin je taky čistý čas bez pauzy na oběd, ale to nechme plavat :)
Jinak - o přirozené inteligenci to není nikdy. Na střední po tobě chcou všechno a furt. Buď se člověk učí, nebo si vymyslí systém. Samo od sebe jde každému jenom některé předměty, zbytek se musí (pokud se nechceš učit) opsat, vynechat, ukecat - prostě nějak vyřešit. Já na to přišel až v septimě, ale od té doby jsem měl absolutní klid.
No a na vysoké to potom vypadá tak, že některé dny od osmi do osmi - dvanáctky v tom pravém slovasmyslu, některé dny úplně volno. Potom už jenom záleží, co se ti líbí víc a jestli dokážeš s volným časem nějak nakládat - spousta studentů třeba paradoxně tou prací - taky jsem ten případ - peníze jsou třeba :) A s učením to je fakultu od fakulty jiné - já se můžu chlubit průměrnou přípravou na zkoušku 2 dny a jsem zatraceně rád, že jsem nezatoužil jít na medicínu nebo podobně :)
Ale takže suma sumárum: Přes rok jsem ve škole dva dny v týdnu, o zkouškách mám úplný veget, práci stíhám pořád a tolik kolik si sám řeknu - nemůžu si stěžovat :)
 hide and seek Muž Kategorie
08.01.2008 17:54:55
Já nevim, to je těžký tak říct...Když jsem byla na střední, nadávala jsem, nechtělo se mi učit, měla jsem tendence to vzdát a jít makat třeba někam do supermarketu, neměla jsem peníze, za to jsem ale měla spousstu skvělých spolužáků a spolužaček, kteří mě dokázali dostat z depky, zasmála jsem se s nima, supr akce a v podstatě kromě učení beztarostný život.
Ted pracuju už druhým rokem a mám peníze, práci, která mě baví(dělám učitelku ve školce), takže fajn!Na druhou stranu se muj okruh známých značně zúžil(muj kolektiv je spíš staršího pruměru:-)), více starostí, najednou jsem se musela hodně osamostatnit a víc rozhodovat, prostě....každá mince má rub i líc.Na SŠ budu vzpomínat hodně ráda, ale dá se říct, že ta práce mě baví a je mi víc k prospěchu...
 Evicka1809 Žena Kategorie
08.01.2008 17:49:15
Špuntidlo: aha takze ucit lidi jako je mwmwm no to ti nezavidim
Smajlík  Svejk Muž Kategorie
08.01.2008 17:47:25
Svejk: No já jdu na speciální pedagogiku, tkaže prázdniny, ani krátké pracovní doby se mě týkat nebudou :) A ten nástupní plat zas tak slavný taky nebývá :)

MaraM: NOjo, ty seš taky případ sám vo sobě :D
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:46:31
Na střední to bylo fajn, ale naši mě nikam nepouštěli, takže "ze školy do školy".
Na VŠ z hlediska života super, člověk si žil nejvíc skutečně podle sebe.

Jinak - prodávat mě taky baví, dělala jsem to na brigádě mockrát, ale dělat to celej život - nee.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
08.01.2008 17:45:57
Špuntidlo, ber to tak, že do školy chodíš, aby ses tam něco naučila, všechno je ve škole kvůli Tobě, nikdo Ti tam nebude buzerovat něco proti zákonům toho to státu, jinak by z toho byl poplach. Máš školu normálně od rána, žádné noční, nemusíš se starat jestli dostaneš výplatu, nemusíš poslouchat neustálé hádky na pracovišti, že ten a ten bere více, nemusíš mít strach, že když spolužák onemocní, tak že za něj budeš muset pracovat, navíc pohybuješ se v kolektivu lidí ve stejné věkové skupině, tohle už nikdy nezažiješ, ideální místo na seznámení a trávení volného času. Jakmile zapadneš do prac. poměru, tak Tě bude buzerovat tvůj šéf, ze strachu , abys mu nevzala jeho fuknci, budeš chodit do práce i s teplotami, abys měla peníze a budeš žít ve stresu, že Tě z práce vyhodí. Budeš chodit z práce unavená a partner to pozná...začneš zažívat nevěry, hádky, začneš brát antidepresiva a začneš pořádně přibírat na váze, až budeš mít děti, tak budou chtít kapesné a ty budeš v jednom kole. Proč si myslíš, že tady na internetu nejsdou lidi 30 let a více ??? Nemají čas !
 Hafík
08.01.2008 17:44:55
hide and seek: No ale když sem se teď zamyslela, tak jsem nepočítala poledky...takže 34+5..takže já strávím ve škole 39, což je už téměř těch 40...no každý máme to studium jiný no.. Ok, díky za názor a zkušenost :) Asi bych chtěla tvou přirozenou inteligenci, abych těma školama taky jen tak proplula bez větších domácích příprav :)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:43:23
Určitě střední...vejška je v poho, ale chodím na takovou školu, kde sem na každým cviku s úplně jinejma lidma, takže mi chybí ten kolektiv...střední byla pro mě flákárna a vejška zatím jakž takž taky...já se zatím nepředřu:D
 BlueberryShake Žena92 Kategorie
08.01.2008 17:43:01
jsem na dálkově výšce a taky v důchodu, ale jsem optimista, už bude enom hůř

a jak bylo?
neměl sem to rád ve školce, těšil sem se do školy, na základce to v kolektvu celkem šlo, ale tak že by mě to moc bavilo se říct nedá, takže sem se těšil na střední, na střední jsem díky otravným předmětům a zavádějícímu názvu oboru docela nadával a těšil se na výšku, jenže tam sem si moc nepobyl a začal ji dělat dálkově někde jinde a zase nadávám na blbé předměty, klteré nepoužiju, takže se těším do práce, ale už tak nějak tuším jak to dopadne, bohužel ani nevím, kdy bylo nejlíp, asi to stálo celé za houby...
jo, a taky se už od základky těším do důchodu, a ten mě teda ve dvaceti naštval nejvíc :-D
Smajlík  MaraM
08.01.2008 17:41:04
Zlata stredni
Smajlík  nEhE Muž Kategorie
08.01.2008 17:38:36
Špuntidlo: jj jako prace jsou mozna dobre - slusny plat dlouhe prazdniny polovicni pracovni doba - neni nad to byt ucitel .... mluvil sem o smradech doma po praci ty ktery ti sezerou zbytek volneho casu
 Svejk Muž Kategorie
08.01.2008 17:38:11
[Špuntidlo] Já to bral: práce 40, střední 30 (alespoň u mne), vysoká 20 hodin týdně. Na střední příprava téměř žádná, na vysoké prakticky žádná. V práci především největší riziko ztráty pozice (tedy propuštění), větší odpovědnost a tak. Takže podle mě být studentem dokud to jde a pokud možno na škole vysoké, střední je forma organizované buzerace a potlačování seberealizace, alespoň z mých zkušeností. A pochybuju, že to někdy bude jinak.
 hide and seek Muž Kategorie
08.01.2008 17:35:04
Špuntidlo - užívej Valium :))
 Tuhý líh Muž Kategorie
08.01.2008 17:32:24
Z dosavadních škol mi přijde vejška jako nejlepší...na střední už nikdy...nedokážu pochopit, jak jsem mohla vstávat tak brzo, trávit tam tolik času a ještě se nechat buzerovat...
Smajlík  nickotina Žena21 Kategorie
08.01.2008 17:32:22
Svejk: Chci jít na peďák...mi ti parchanti a smradi až tolik vadit snad nebudou ;-)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:30:48
teh Ane5ta: Co prosim?
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:30:34
Špuntidlo: tak pak budes rada vzpominat na SS protoze rict ze je zivot nahovno kuli smradovi se nedela :-)
 Svejk Muž Kategorie
08.01.2008 17:28:53
Dej save game a mas nekolik moznych cest kteryma se dat...pak das zase load game a muzes donekonecna vybirat( ;
Smajlík  teh Ane5ta Žena32 Kategorie
08.01.2008 17:28:05
Svejk: Pokud jde o to, tak parchanty plánuju okolo toho 26. roku ;-)

McGruderová: Tak tak, dělala jsem na pokladně v supermarketu a děsně mě to bavilo a naplňovalo mě to optimismem. Ale kdo ví, jak by otmu bylo za 13 let, jako jsem studovala... To by mě asi taky přešlo. Ale na brigádě byl právě dobrý kolektiv, no :)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:26:13
No - je fakt, že během školní docházky člověka zaměstnávají jiné otázky, než když chodí do práce. Pravda - v práci to není žádný med, ale škola má také své mouchy. Tak jediný podstatný rozdíl je v tom, že ve škole kopeme za sebe, ale když chodíme do práce tak zpravidla už za víc lidí (kolektiv, kolega, ale i rodina), a to zavazuje a svazuje.
 Tuhý líh Muž Kategorie
08.01.2008 17:25:21
hide and seek: Jde o to, jakou práci děláš. Jestli si ji taky nosíš domů. Kupříkladu zítra..vyučování mi začíná v 6:55 a končí v 15:55. pozítří v 7:55 a končí zase v 15:55.. V práci máš teda 40 hodin týdně a já 34, plus domácí práce, referáty, momentálně si k tomu vypracovávám otázky, povinná četba a podobně...Ty možná ještě chodíš o sobotách no..to já zase ne...ale časově mi střední až tak výhodná nepřipadá teda :-/
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:23:12
Jo a ještě dodávám, že manuální práce (brigáda) o prázdninách mě bavila mnohem víc než studium.
Smajlík  McGruderová Žena21 Kategorie
08.01.2008 17:22:59
ha ha no pokud ses blba a udelas si hned parchanty tak samozrejme budes na SS vzpominat v dobrem jinak ne
 Svejk Muž Kategorie
08.01.2008 17:22:17
No nazdar Špunťo! :-) Dobrý téma k diskuzi... Já jsem teda zatím pochopitelně na střední a netroufám si říct, jestli je to to nejlepší životní období, které mě za život potkalo a potká. Vzhledem k tomu, že mám dojem, že se na vysokou nikdy nedostanu a že nemám šanci najít si slušnou práci, bych tomu i docela věřila.
 McGruderová Žena21 Kategorie
08.01.2008 17:22:02
No, asi dost záleží na kolektivu, jak si s ním člověk rozumí, na tom, jak školu zvládá ( jeslti celé dny šprtá a nic z toho a nebo v pohodičce prochází) a na tom, jestli ho ta škola baví...Ale já osobně se teď momentálně těším do práce a doufám..a věřím tomu, že mě bude bavit víc než štúdium :)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
08.01.2008 17:21:02
Práce (obecně) zabere osm hodin denně, což je víc než vysoká i střední, takže v tomhle ohledu to je jasné a tenhle ohled je pro mne nejdůležitější.
 hide and seek Muž Kategorie
08.01.2008 17:18:13
přesně tak, na střední vzpomínám moc rád, ta vejška je o něčem jiným, to je fakt
pro mě to bylo nejlepší období co se týče vzdělávání ve škole
 Bablowski Muž Kategorie
08.01.2008 17:17:56
Myslim, že střední škola je pro mě největší tragédie...
 El chupito pequeňo Žena25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč