Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.202837, vloženo 25.03.2007 22:28:44 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Celoživotní OPTIMISMUS
Jak tak pomalu čím dál tím víc zjišťuji, jsem jeden z mála lidí, kteří nikdy netrpěli depresí ani ničím podobným. Něco jiného je smutek-např. když mi umřel pes, tak jsem byl pochopitelně smutný hodně, ale nenazýval bych to depresí.
Proč vlastně mučíte samy sebe a užíráte se naprostými zbytečnostmi, když život jde stále dál?

Já osobně jsem zářným příkladem toho, že člověk může žít non-stop v optimismu a netopit se ve sračkách jenom kvůli tomu, že se mi líbí ta a ta a že s tou a tou to nevyšlo. A nemohu říct, že bych byl bůhvíjak úspěšný. S holkou jsem ještě nespal, momentálně nechodím s žádnou(a se svým přístupem jen tak chodit nebudu-protože když už s někým chci být, věřit mu a dát mu velkou část mého já, tak to prostě musí být spřízněná duše). Je ovšem pravda, že mám dobrý kámoše(opravdu ty, za které bych položil ruku do ohně) a poměrně dobrou třídu, se kterou se dobře vychází a čas od čas se dá domluvit nějaká ta společná akce.

Takže ať se mi stane prakticky cokoli, vždycky si říkám, že se vlastně nic neděje. Zkuste to taky-promyslete si v nějakém depresivním okamžiku veškeré klady, které vás čekají. Zkuste si vzpomenout, co jste chtěli ještě nedávno udělat a udělejte to. Neuzavírejte se do sebe a otevřete se světu(nic se nemá přehánět). Prostě si řekněte, že život je fajn. Ač dneska vám nemusí být zrovna fajn, tak přece zítra je nový den a všechno je tu znovu, ne?

Jestli se cítíte špatně, hledáte někoho apod. Snažte se odpoutat od svého já. Snažte se na sebe dívat ze třetí osoby a vyražte třeba do ulic. Bojíte se trapasu? Trapas neexistuje, je to jenom subjektivní pocit(dosti nepříjemný), který vás v určitých věcech zastavuje(někdy se ho bojím i já se svým-ale to asi každý). Takže snažte se odpoutat. Nechte své tělo plout tam, kam chcete a nechte ho říkat, co chcete. Dívejte se na to s nadhledem, snažte se hodnotit objektivně. Každý je jenom člověk, nikdo není víc. A především-držte si pozitivní přístup k životu, vyplatí se to.

Nevím, co dalšího vám ještě říct. Nejdůležitější je pracovat na sobě uvnitř. Snažte se nadchnout pro nějakou věc, těšit se na ní apod. Nikdy nepropadejte depresi. Snažte se okolo sebe zbourat zeď, kterou se vám během života vytvořila(kdo zná pink floydy, pochopí o to lépe).

Tak to byl můj celožitovní lék, jak si udržet dobrou náladu, zbytečně se nestresovat a hlavně-jak být OPTIMISTOU na celý čas.
Tuto celoživotní kůru dodržuji a cítím se víceméně báječně. Téměř každý den si říkám(pokud zrovna ráno nevstávám), jak je to všechno víceméně v pohodě.

A nezapomeňte-ať se děje cokoli, berte to s nadhledem. V duchu se tomu smějte a negativní zážitky hoďte za hlavu-ovšem doporučuji si z nich vzít objektivní poučení. Nic víc, nic míň.

PS: Optimismus se nerovná naivitě. Nenechám s sebou házet, nebudu věřit lidem, kteří se mi nezdají, nebudu nikomu podlézat apod.

Nebo máte jiný způsob na udržování pozitivního přístupu k životu?
 libik E-MAIL:   Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.03.2007 21:32:57
Je to správný přístup. Když vidíš všechno s optimismem, tak i těžší situace se zvádají líp. Jen si myslím, že toto jsou vrozené věci, které jdou změnit jen velmi málo. Někdo se narodí jako optimista a druhý jako pesimista. A co pak s tím?
 Dalia Žena73 Kategorie
26.03.2007 20:18:11
Myslím si, že tvůj přístup je naprosto správný, bohužel často, když tady někomu něco podobného radím, setkávám se s nesouhlasem. Rozejde se s námi dívka? To se přece stává, proč ji za to proklínat? Vždyť ten vztah byl po nějakou dobu krásný.
 Researcher Muž81 Kategorie
26.03.2007 10:30:39
Tak tvůj přístup ti závidím :-D... Dřív jsem byla taky optimistka, i když ne tak moc :-).
Ale pak se mi furt nedařilo, nedařilo a nedařilo... A tak jsem se stala realistou, později pesimistou.
A teď se mi zase začalo dařit. A já to svedla na omyly :-D... A bála jsem se toho, až se to odhalí :-D.
Ne, ale jinak ve svým okolí mám pár optimistů a jen pár z nich je naivních :-D
Smajlík  pesimistka
26.03.2007 09:53:18
Byl sem v 18 taky tak střelený, to příjde neboj...
 rever
26.03.2007 09:51:50
zkrátka jsem se tak narodil, jsem holt od přirození srandista...
Smajlík  Vířivý Adventista Muž30 Kategorie
26.03.2007 09:28:01
v 18ti povazuju vyraz celozivotni za ponekud predcasny, libiku..
Smajlík  resitelka
26.03.2007 09:13:55
cele bych to shrnul do vety: "Kdyz nejde o zivot, jde o h*vno" ;-)
 Veldrane Muž34 Kategorie
26.03.2007 01:46:29
Optimistické lidi střílet:). Nesnesu je vedle sebe.
Smajlík  Sfinx Žena18 Kategorie
26.03.2007 01:32:40
to Depressista: Jo, tenhle pohled mi zatím naštěstí chybí.
 libik Muž32 Kategorie
26.03.2007 00:42:17
Jinak ještě k tomu těšení se na věci jako důvod k optimismu .. v 5ti jsem se těšil do školy až budu dostávat jedničky, 8 mi jsem se strašně těšil, až budu velkej, že budu mít pistoli a budu chlap .. pak jsem chodil do střeleckýho oddílu, nakonec vystřílel nějaký diplomy a pistoli jsem měl .. ale to už jsem se zase těšil na to, až se pomiluju s holkou, která bude jak v těch porňáčích, co je otec přpašoval z německa .. mezitím jsem se těšil jak se dostanu na gympl, pak až se dostanu z vesnickýho gymplu v Českým Brodě na vejšku do Prahy mezi myslící lidi .. to se mi taky splnilo .. pak se těšit, až nebudu muset celej den chřoustat svačiny a budu mít na to koupit si jídlo .. mezitím furt to těšení na samice .. pak práce a první peníze .. těšil jsem se až si našetřím na video, na kterým půjde pustit porno .. pak další práce .. pak jsem si moc přál dostat se do televize .. být IN .. dělat zvukaře .. dělat šéfa techniky .. rozumnět všemu a bejt uznávanej .. jenže světská sláva, polní tráva ... všechno je děsně pomíjivý, dosáh jsem všeho, ale telka krachla, bylo to hezký, ale to co vím od tý doby o lidech, o práci, o tom jak šéfové dělaj z podřízenejch blbce a tvářej se jako kamarádi, o nesmyslnosti poctivý práce ve srovnání s těma, který prodávaj práci pusou, o všem .. prostě mám to celý zošklivěný .. a to samý s tím sexem .. když vyzkoušíš úplně všechno, tak se v podstatě nemáš na co těšit kromě extrémních vylomenin a i ty přestanou bavit jakmile jich dosáhneš .. všechny jsou skoro stejný .. někdy mi přijde, že i myslej úplně stejně ...

Jako bezdomovec jsem se těšil na byt .. když jsem získal feťácký hnízdo, tak jsem se těšil, až ho dám do kupy .. pak kolem mne začali stavět sídliště .. tak jsme se těšil až to skončí .. skončilo to a mám pod okny autobusovou zastávku .. no a začínám mít dojem, že je to pořád dokola a dokola to samý neustálej boj s větrnými mlýny, nikdy není klid a nikdy člověk není spokojen .. a jen věci, na které se lze těšit se postupně vyčerpávaj a je jich míń a míň a míň ...

A až už se nebude vůbec na co těšit .. tak doufám, že to bude až v důchodu, ale někdy s láskou vzpomínám na to, jak jsem byl nepolíben a jak jsem se těšil .. to bylo tak pěkný :))) .. to těšení je na tom totiž to nejhezčí ..
Smajlík  Depressista
26.03.2007 00:22:00
libik : u spousta lidí je to póza .. mě taky občas fascinovalo, jak někdo dokáže být nešťatsnej, že nemá na to a to auto :) .. nebo hadříky nebo nemůže na koncert .. já když byl v nemocnici, tak jsem tam viděl takový hrůzy, že i když jsem byl v depce nejhorší, tak mi pak bylo paradoxně líp .. ale východisko je přesně to, o čem to je .. jakmile to má jakýkoliv smysl, tak je deprese pryč ..

Já je mívám většinou jen proto, že opravdu žádnej smysl nevidím .. ale jakmile budu mít ten dům na venkově, ukončenou válku s dělníky, kamarádku bezdomovkyni přistěhovanou a na zahradě zlatýho retrívra a pořešenou alergii, hepatitidu c, problémy s přetěžovanou prostatou, se zákazníky, s psychopatickou matkou a alkoholickým otcem, s adoptivní dcerou, expartnerkou a prostě se vším, tak věřím, že mne to pustí .. zatím je to normální boj se životem a ten moc optimisticky nevyznívá .. ale považuju to za přechodný období ...

Jinak s rolí šukacího králíčka jsem byl taky chvíli dost spokojenej .. jenže ono to dostane jinej rozměr, když zjistíš, že jsi jenom šukací králíček .. že to hezky umíš a proto jsi ceněnej divže tě nepůjčujou kamarádkám .. ale jinak žádný hlasovací právo .. patří ti jen půlka postele a když se ti něco nelíbí a nebudeš šukat na povel, bum, už spíš na nádraží ... všechno má vždycky víc rozměrů ...
Smajlík  Depressista
25.03.2007 23:53:53
Utrpením se tříbí génius...
Smajlík  nickotina Žena21 Kategorie
25.03.2007 23:44:26
to Depressista: Nejhorší, co se mi stalo bylo to, že mi umřel pes. A z těch vážných věcí, co píšeš je v prdeli asi každej. Ale tady jde o celkový náhled na svět. Podle mě existuje vždy nějaké východisko.
A zatím jsem životní optimista, protože jsem nikdy neměl depku, nic. Vsadím se, že tak každý tisící problém, co lidi mají a z kterého mají depku, tak opravdu za tu depku stojí. Tady na zpovědnici, ale v reálu to vidím pořád, jak jsou strašně nešťastný z tohohle, pak zas z tohohle. Mně se plno takových věcí taky děje, ale prostě všechno přecházím s úsměvem.
Jak říkám-dokud bude existovat východisko, nebudu mít depku. A pro mě bude vždy existovat východisko. Až onemocním neléčitelnou nemocí, zavřou mě na doživotí nebo mi umře můj životní partner, kterého budu nadevše milovat, tak to budu považovat za dostatečný důvod k depresi.

PS: Šukacího králíčka bych dělal rád ;).
 libik Muž32 Kategorie
25.03.2007 23:36:33
Je to především chemie mozku a povaha ..

"Pouze ve chvílích nejhroznější deprese člověk vnímá svět takový, jaký skutečně je" .. jsem někde četl a řekl bych, že je to pravda .. jde o to, že mozek milujícího, rukama pracujícího, zdravého či opilého člověka je prostě opojen tak, že je pozitivně naladěn a serotonin vše vyřeší ..

Je to celé chemie .. a DNA ..

.. a nemyslím si, že by to bylo řešitelné .. všichni umělci vždy tvořili v depresích .. není to nic chorobného .. je to něco, co patří k člověku, aby nebyl jen usmívající se šťastný debil, ale prostě měl výkyvy na všechny strany ... jen někdo je v tom výkyvu prostě déle ..

Např reaktivní deprese se dostavuje po nějaké hmatatelné příčině .. např. když tě vyženou z domova, když musíš dělat šukacího králíčka, abys měl kam hlavu složit, když se rozpadne vztah a ztratíš smysl života, když přespáváš na nádraží .. když ... když cokoliv ... pokud jsi žádnými zásadními životními zkouškami neprošel, pak nelze říct, jestli jsi životní optimista .. to se ukáže potom :))
Smajlík  Depressista
25.03.2007 23:34:47
Tak to ti celkem závidim, snad ti to vydrží co nejdýl. Já jsem spíš pesimista a i když se člověk snaží vidět věci optimisticky ne vždycky to jde na 100%, ale je pravda, že když na sobě člověk v tomhle směru pracuje může se mu podařit dojít k cíli. Mě se to daří tak na půl. Možná se začnu řídit tvými radami a uvidíme, co ze mě bude:-))
 carletka20 Žena25 Kategorie
25.03.2007 23:32:52
Dobře, že jsi na to přišel takhle brzo :)
 Gamat Muž21 Kategorie
25.03.2007 23:07:50
to Zinazwi: Třeba si takový pesimista uvědomí, jak je důležité se na tyhle věci dívat s nadhledem.
 libik Muž32 Kategorie
25.03.2007 23:03:20
Hm, pesimistu nepředěláš! Spíš ho touhle zpovědí nas...., tim jak vidíš všechno růžově a ještě mu to cpeš:))) Ne, nemyslim to zle:)
 Zinazwi Žena32 Kategorie
25.03.2007 22:44:15
to dyžón demižón: Proč? To, že jsem optimista mi nebrání prakticky v ničem... Spíše to, že se více otvírám světu, lidem, okolí. Jak jsem psal-to že jsem optimista neznamená, že musím být na všechny hodnej, ať mi dělaj cokoli nebo něco podobného. Jde spíš o to, že se ničím nezatěžuju. Jinak jsem cholerický sangvinik, takže např. kámoše vždycky seřvu, když mě naserou :D. Ale seřvu je v dobrém slova smyslu. Jeden kámoš řve úplně na všechny a úplně na všechno, ale je to nejvíc v pohodě člověk, protože to krásně ventiluje.
V praxi to funguje asi tak, že se nasere, seřve tě a pak se s tebou baví jakoby nic. Je to 1000x lepší, než lidi, co jsou nasraný uvnitř, říkají polohlasně dobrý, dobrý, nebaví se s okolím apod.

to Narcomafia: Tak když si dám alkohol(jinou omamnou látku nepotřebuju), tak to teprve ze mě spadne naprosto všechno :). Jo a díky za pochvalu.
 libik Muž32 Kategorie
25.03.2007 22:34:01
no tak to čumim,ty jako 18ti letej týpek jsi strčil do kapsy kdejakýho vola na ZP,jo vesměs s tebou souhlasim,máš dobrej názor.Jen aby ti to vydrželo do stáří.Jinač nepochopim ty blbce co si pořád stěžujou jak maji těžkej život apod.Protože jinde ve světě lidi chcípaj hlady a kdejakej čůrák se užírá tim že ho nechala dolka.Jinač můj způsob je marihuana:-P
Smajlík  Narcomafia Muž25 Kategorie
25.03.2007 22:32:47
Dík za radu,zkusím to.
Smajlík  *sweet*blood* Žena Kategorie
25.03.2007 22:31:00
to máš dobrý, ale já bych nechtěla bejt optimista...
Smajlík  dyžón demižón Žena15 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk