Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.192961, vloženo 15.02.2007 20:30:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Svoboda slova?!
Tak jsem to zase viděl v televizi. Člověk odsouzen za popírání holocaustu.
Co je na tom špatného? Je to názor jako každý jiný. Proč všichni hlásají svobodu slova, když vládní moc vytyčí témata, které jsou najednou neoddiskutovatelně pravdivé ve VŠECH bodech. Nemůžete ani popírat množství zabitých židů, to je taky protizákoné. Nevím, co všechno(zda-li ještě něco) je vytyčeno vedle holocaustu, ale předem s tím nesouhlasím.
Navíc si myslím, že něco takového škodí věci ještě víc, než by jí mělo chránit. Lidé se reflexivně brání proti čemukoli, co jim někdo nutí. U státu to platí dvojnásob. Pokud se do takovéto situace dostane mladý člověk a je tzv. "rebel", tak je o to vyšší pravděpodobnost, že půjde proti tomuto jistému útlaku.

Jediné co pochopím, a popravdě nevím, kdybych o tom sám rozhodoval, jak bych se k tomu postavil, je potírání organizací, které jsou protidemokratické. Viz novodobí fašisté apod. Na jednu stranu by měli mít možnost vyjádřit svůj názor apod. Na druhou stranu by každý typ vlády měl mít(do určité míry) nějaké státní defensivní opatření.
 libik E-MAIL:   Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.02.2007 00:15:13
libik:
Depresista: No, kdyby Hitler vyhladil stejně tolik muslimů jako židů, třeba by byl zákon o muslimocaustu a pak bys viděl to tóčo, Evropa by dávno byla muslimskej stát, heh.
Ne, s těmito tvými myšlenkami nemůžu ani na vteřinu sympatizovat a o historii vím hodně, fakta jsou v tomhle dost daná a nezpochybnitelná.Diskutovat se dá o jiných věcech, ne o tomhle a faktech holocaustu.Spíš by se dala rozebírat problematika, jestli muslimové neprávem zabrali územi židům nebo židi muslimům-viděl bych to tak 50:50 a jelikož muslimů je jako sraček a území maj dost a dost, jeden malej židovskej stát má právo na existenci.Problematika místa je složitá, kdyby nebyly dané souvislosti, jistě by se našla lepší místa než uprostřed minového pole.
Jinak žádné zákony na podporu židů neexistují, pouze nesmyslné zákony ohledně popírání holocaustu a to je spíš dílem dementních politických systémů, kde jsou další tři prdele jiných nesmyslných zákonů a porušování lidských práv a svobod je více méně zakotveno i v samotné Listině zákl. lidských práv a svobod tím, že sice hezky definuje kdeco, ale nakonec vše nechá na zlovůli zákonů-njn.
Vliv židů je v evropském měřítku nula nula nula a v celosvětovém nula nula nula nula.Kdyby je pořád někdo nechtěl vyhledit a muslimové je dokola neotravovali, nikdo by o nich ani nevěděl.
No a jistě, že je většina lidí nenáviděla, když měli prachy...zabij žida, získáš truhlu peněz.
Většina lidí jsou líná prasata, není divu, že vždy chtěli od židů půjčit nebo neplatit dluhy.
Každopádně na této rovině já se vůbec nemíním pohybovat, nedělím lidi na židy, asiaty, cikány, bělouše atd-člověk od člověka vždy a všude.Dělím to na lidi a podrybenky, hehe-tady je snad to jediné, v čem se shodnu s ortodoxními muslimy, akorát myslím, že dva velbloudi jsou za jednu podrybenku moc, dal bych tak tři rohlíky, možná.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
15.02.2007 23:52:09
Totiž, něco jako svoboda slova existuje. Neexistuje ale nic jako svoboda nebo právo urážet, ponižovat, lhát, nerespektovat či zneuctívat - myslím, jakože to neexistuje v tom smyslu, že za to nebudeš potrestanej.
Dál, garantem práv a svobod (např. svobody slova) je stát, resp. určité zřízení. Padne-li zřízení, nejspíš budou ta tam i ta práva a svobody (ale opačně - padnou-li tyto svobody a práva, stát se může udržet, byť bude o něco jiný). Co tím chci říct, nelze tyto práva a svobody nadřazovat stabilitě státu.
Svoboda (i slova) musí být v určitých mezích.

Vidím (a chápu) to takhle, stát (a Německo specielně) cítí, že popírání holocaustu ho ohrožuje. Ohrožuje ho tím, že popírá minulost státu, minulost, ze které stát vzešel (přesněji tím, že se s ní vyrovnal); je to částí jeho vlastních základů.
Takže - popírání holocaustu NENÍ podle mě názor jako každý jiný. A v Německu se tomu nedivím. U nás bysme spíš mohli (ale neměli!) nad tím mávnout rukou a považovat toho člověka za blbce, lháře a podvodníka.

A ještě mě napadá, píšeš, že "Lidé se reflexivně brání proti čemukoli, co jim někdo nutí". Jak to, že se brání až teď? Kdy byl vůbec ten zákon vydán (přiznám se, že nevim)? A jakto, že do jeho vydání nikdo proti němu tak neprotestoval (resp. že ho většina lidí přijímá)?
A mladý lidi v mým nebo tvým věku, "rebely", ty neřeš. Jistě víš, že je nám (no, mně už ani tak ne) :-) vlastní rebelovat proti úplně všemu, proti zákonům a státu o nic míň než proti jakékoli jiné autoritě. :-)
 Komo Muž25 Kategorie
15.02.2007 23:47:34
alien-nepřítel státu : já proti židům nic nemám .. jen si myslím, že se jejich význam podceňuje .. z toho, co jsem přečet mi přišlo to co jsem napsal .. je to můj subjektivní názor a nikoliv nějaká "pravda" .. jen se zamysleme nad tím, že když je skoro ve všech západních "demokraciích" nesmyslný zákon, který potlačuje svobodu slova a myšlení a který zvýhodňuje jedno etnikum, tak kdo tady má moc ?? Ha ???

Víš co za tím musí všechno být ? Zkus uzákonit kdekoliv, že rusové měli za války tolik a tolik obětí a nesmí se o tom pochybovat. Vysmějou se ti všude a pošlou tě do pr..

Přečti si knihu Hitler a Stalin paralelní životopisy .. v levnejch knihách za 200 a když nad tím budeš po přečtení chvíli přemýšlet, tak přehodnotíš úplně všechno, co jsi tady teď napsal .. a sám od sebe .. odsoudit není pochopit.

Jinak ti samozřejmě tvoji pravdu neberu.
Smajlík  Depressista
15.02.2007 22:44:14
libik: dobře, ale to že si o nečem nečetl ješte nutně neznamená že to tak nebylo. To že takový jsou jsem slyšel i od lidí kteří se s nima stýkali nebo dokonce v Izraeli byli.
 DX King 88 Muž17 Kategorie
15.02.2007 22:39:23
to DX King 88: O tom jsem v žádných dokumentech nečetl. Pro lidi by to bylo mnohem jednodušší, kdyby to tak bylo. Prostě by je zatkli a popř. popravili. Ale oni na ně nic neměli, v tom byl ten hlavní problém
 libik Muž32 Kategorie
15.02.2007 22:25:30
libik: no dobrý obchodníci to byli, ale to neznamená že to zároveň nebyli lichváři, vychcánci a zmrdi který jsou pro peníze schopný i vraždit.
Smajlík  DX King 88 Muž17 Kategorie
15.02.2007 22:11:49
to DX King 88: Židé byli vynikající obchodníci. To nebyli špinavé prachy, co měli. Měl by sis o tom víc přečíst v historii.
alien-nepřítel státu: lidé obecně válku nechcou. Politici chtějí být zvolení. Co se stane? Nikdo žádnou pořádnou válku nepovede. Navíc by to byl naprostý nesmysl. Sotva se Američani udrží v Iráku(jak kvůli nesouhlasu občanů, tak tam nedokáží udržet stabilitu).
Jinak v boji proti terorismu-to nemá s Irákem prakticky nic společného.
Jinak s ohledem na celou politickou a hospodářskou sféru něco takového nepřichází v úvahu. Některé věci vidíš moc jednoduše(a některé zase moc složitě).
Smajlík  libik Muž32 Kategorie
15.02.2007 21:53:36
alien: v jednom máš pravdu, židi chtěj prachy. A kvůli tomu, a taky způsobu jakým jakým ty prachy v Evropě získávali, je normální lidi nenáviděli. A když k tomu přidáš jejich náboženství a chování, musí být jasný že dřív nebo později musel pohár trpělivosti s židama přetéct, a to taky se stalo.
 DX King 88 Muž17 Kategorie
15.02.2007 21:51:23
2 alien-nepřítel státu: mas pravdu ze zidi pro nas hrozba nejsou. ale jinak bych je nijak neomlouval.
Smajlík  zkap Muž19 Kategorie
15.02.2007 21:38:55
Depresista: Nechytil jsi pedrovinu?Ten taky za vším viděl nebohé židy..
Význam židů se moc přeceňuje, stejně jako např. cikánů.
A je to docela směšné.Židům jsou všichni u prdele, jediné, co vždycky chtěli, byl mír, klid, prachy a aby je nikdo masově nevraždil, nic víc a nic méně.Každej žid je naopak pro svět i každej stát požehnáním, bo zpravidla přinese tolik prachů na daních, jako nemakačenkové daného státu nikdy.
Pokud je tady nějaké nebezpečí, je to muslimský svět a pak plíživá totalita, která se více a více rozmáhá ve všech tzv. demokracií přesně v úměře s tím, jak se z bývalé demokracie USA stala megatotalita.Ve skutečnosti jsou vládní špičky a politici přímo vděčni teroristům a terorismu a kooperují s nimi, protože díky tomu můžou více utahovat nedemokratické šrouby, potlačovat lidská práva a svobody a pod zástěrkou "boje proti terorismu" prosazovat své vlastní mocenské zájmy.
Kdyby někdo chtěl bojovat proti terorismu, Irák s husajnem by tady nebyl už dvacet let, castrol taky ne, Irán by byl dávno demokratickej, muslimské země ekonomickým tlakem donuceny uznat Izrael a chovat se slušně, a celá Afrika by byla odvšivená taky.S. Korea by byla sejmutá, spojená s jižní a zbyly by jenom věčné nedemokratické Rusko a pomalu se demokratizující Čína.
A stačilo by k tomu jen místo nesvéprávného dementního OSN vytvořit fungující společenství tzv. demokracií + všech ostatních, kteří nechtějí přes držku, dát dohromady pořádnou akce schopnou armádu v čele s USA a udělat po světě pořádek.
Ale to by lidi museli chtít demokratickej svět-jenže to by nikdo nemohl vydělávat na zubožených státech, dojit ropu za pár chechtáků a posílat papírky na charitu, aby byl pěknej atd.
Ne, ve skutečnosti většina lidí chce totalitu a tak ji taky má.Stačí se podívat, kolik dementů protestovalo a protestuje proti pomoci všem iráckým obětem husajna-asi by mluvili jinak bejt jejich děti zplynovaný.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
15.02.2007 21:17:17
Přesně tohle bylo za totality, jásat jsi mohl na všechny způsoby, nadávat v podstatě taky i když ne moc nahlas, ale jak jsi začal kritizovat socialismus, sovětský svaz nebo komunistickou stranu, už jsi měl smůlu .. ale popravdě, do kriminálu za to šel málokdo .. tady to je paradoxně tvrdší .. myslím, že se to od praktik totalitních systémů v ničem neliší, jen tam je zakázaných témat více .. ale když všichni budujeme Velký Izrael, tak si holt musíme zvykat :))

To jen na okraj, aby bylo jasné, kdo tady vyhrál druhou světovou .. (pro přemýšlivé)
.. čím víc se tím zabývám, tím více mám dojem, že to byl boj o něco úplně jiného, než to vypadá .. a ten boj vyhráli izraelci prolnutí všemi národy, kteří dokázali spojit spojence i prokleté SSSR dohromady proti síle, která ohrožovala hlavně je a jejich moc.

Neřeším, co je dobré, co je špatné, ale to, jaký z toho mám po přečtení mnoha knih dojem.
Smajlík  Depressista
15.02.2007 21:14:04
to alien-nepřítel státu: já vím, ale tak jsem si řekl, že bych ti mohl odpovědět na jednu řečnickou otázku, i když samotnou významovou funkci dostávala v kontextu s tvým zbývajícím textem. Nicméně jses nad tím tak pozastavil, proto jsem odpověděl, že...
 libik Muž32 Kategorie
15.02.2007 21:05:56
libik: Ten text není o bibli a mein kampfu, ale je to zřejmě nejlépe zpracovaný text na téma svoboda slova.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
15.02.2007 21:01:29
Naše tzv. demokracie se moc neliší od tzv. totalit, v demokracii je každý názor, který se nelíbí těm co vládnou potlačován, stejně jako za komunismu. Tahle kauza je přímo učebnicový příklad.
Ale docela mě dostalo to jak nějaký prokurátor řekl že "je třeba bránit společnost proti lidem jako Zündel". Docela by mě zajímalo, komu uškodil tím, že chtěl přošetřit, holocaust? A jestli je holocaust opravdu nepopiratelný, proč tedy systém pronásleduje každého, kdo nesouhlasí s oficiální verzí?
 DX King 88 Muž17 Kategorie
15.02.2007 21:01:08
no treba u nas v cr mame jednu z nejvetsich svobod slova na svete. i kdyz ne neomezenou. jo s tim holocaustem je to podezrely - navic jestli mluvis o tom samem chlapkovi ktereho myslim ja tak ten holocaust ani nepopira jen rikl ze neprobihal tak jak se uvadi. holt svet ovladaji zide a musi byt po jejich.
Smajlík  zkap Muž19 Kategorie
15.02.2007 20:55:34
jiffy: Ty asi taky.
Jsi zjevně z těch, kteří mají současné diktatury za demokracie proto, že je srovnávají s komunismem a fašismem-ale to zkreslené srovnání z nedemokratických režimů demokracie nedělá, jen ukazuje blbost stádních tupců, kteří si ve své nekonečné hlouposti pochvalují rytí držkou v zemi.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
15.02.2007 20:51:05
to jiffy: No ale to, že tady je zřízení jiné, než totalitní, tak si lidé právě kladou trochu jiné nároky. Logicky.

to alien: Tak bible se od Mein Kampf liší hlavně tím, že Bible je o něco zábavnější(záleží jak které části). Protože prostě Hitler nebyl spisovatelem a je to dost cítit.
 libik Muž32 Kategorie
15.02.2007 20:35:59
Viz 190222.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
15.02.2007 20:32:58
Kamaráde, ty bys měl prožít totalitu...a to dost na tvrdo...
 Jiffy Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk