Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.132884, vloženo 08.07.2006 19:38:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Osamelost....
(pokud se to nekomu bude chtit cist - je to docela dlouhy - prvni cast je copy&paste z clanku na ktery je odkaz na konci)
....
Emocionální izolace je zapříčiněná chyběním blízkého, důvěrného vztahu s jednou konkrétní osobou. Člověk, byť obklopen mnoha známými, postrádá důvěrný vztah založený na vzájemném porozumění a důvěře, který by mu poskytoval možnost intimního sdělování, možnost mluvit o sdílených názorech a postojích, možnost vzájemného odměňování (v psychologickém smyslu), spolehnutí a opory. Lapidárně řečeno je emocionální osamělost pocit, že nemáme nikoho blízkého, s kým se můžeme podělit o své vnitřní pocity, komu můžeme bezvýhradně důvěřovat a kdo nás má rád.

Pokud bychom chtěli zjistit co zapříčiňuje osamělost, měli bychom se pokusit lidi prožívající osamění charakterizovat. Bylo zjištěno, že pocity osamění se spojují se zvýšenou úrovní sociální anxiety a studu a zároveň s nižším stupněm sebeúcty a asertivity. Osamělí lidé jsou obvykle introvertovaní, anxiózní a přecitlivělí na odmítání a trpí s větší pravděpodobností depresí. Mají problémy s formováním přátelských vztahů a se svým zapojováním do společenských a skupinových aktivit. Činitelem ovlivňujícím prožívání osamělosti je také nedostatek reciprocity v interpersonálních vztazích. Příčinou problémů osamělých v interpersonální sféře je negativní, příliš kritické posuzování sebe i jiných lidí. Tato negativní očekávání vedou osamělé lidi k chápání jakýchkoli nepatrných podnětů jako projevů odmítání.

Jedním z činitelů, který může zčásti způsobovat osamění je nedostatek sociálních zručností. Pro některé lidi může být velkým problémem navazovat nové kontakty a známosti. Chybí jim totiž základní sociální zručnosti jak vést konverzi tak, aby pro obě strany byla přínosná a obohacující. Tyto dovednosti se nejlépe získávají v praktické konverzaci s jinými lidmi, což je kamenem úrazu právě pro osamělé lidi. Podle různých výzkumů je také zjištěno, že osamělí lidé mají tendenci přebírat pasivní interpersonální roli. Tedy, že nevynakládají nějaké výraznější úsilí zapojit se do konverzace. Pokud by mělo dojít ke srovnání interakčních stylů osamělých a neosamělých lidí zjistíme, že osoby s vyšší mírou osamělosti projevují poměrně malý zájem o své partnery, kladou jim málo otázek a často neadekvátně reagují na to, co jim partner říká. Nejčastějí se zmiňují sami o sobě a začínají nová témata bez vztahu k zájmům partnera.

Osamělí lidé jsou tedy v jakémsi bludném kruhu svých problémů, což také vysvětluje důvody stálosti pocitů osamělosti. Nedaří se jim vytvářet přátelství, protože do interpersonálních vztahů vstupují s negativními očekáváními a s málo rozvinutými sociálními zručnostmi. Za těchto okolností pro ně interakce s jinými lidmi není zdrojem potěšení a příjemných zážitků, ale naopak příčinou různých nepříjemností.


.... uf - to je dlouhy - a to je jen kousek z clanku co jsem ted cetl ....
... proc mam pocit, ze me tohle uplne presne vystihuje .... a vubec se mi to nelibi, ale tezko rict, co bych s tim mohl delat ....

... kdyby si to nahodou chtel nekdo precist cely, tak:
http://www.sweb.cz/losthighway/uis k/socps.html
(bez mezer)
 NekdoXX Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.07.2006 00:35:56
To je spousta plku bez objasneni skutecne priciny. Lidi toho tolik moc napovidaji a vetsina jsou prazdna slova. V clanku se blysklo - "vzajemne prospesna konverzace". Tohle autor ale uz nikterak nerozvinul.

Slova nejsou potreba a kdo tvrdi opak lze. Za cloveka mluvi skutky, ostatni neni podstatne.

Pokud nejste moc upovidani tak holt nejste a co! Pokud nemate sebevedomi, tak se asi malo venujete uvedomovani si svych moznosti. Pokud se vam nedari navazovat vztahy, nejspis do zacatku nic neprinasite a tudiz nemate cim presvedcit druhou stranu, ze si budete vzajemne ku prospechu.. a tak by se dalo pokracovat.
Smajlík  nyrlem Muž24 Kategorie
08.07.2006 22:19:14
jedno úpřimné objetí od holky dokáže změnit celá léta v osamocení....
 chegevara Muž Kategorie
08.07.2006 21:55:58
Hmm, a procpak ses pasoval na 'osameleho cloveka'?
Tys jeste nepochopil, ze nejlepsi spolecnost je ta vlastni???
Pak uz nikdy nemuzes byt osamely...
Smajlík  Kosher Žena30 Kategorie
08.07.2006 21:46:15
no name man - kdysi jsem seděl v koutě a řek jednu větu za večer, teď pravý opak...tak nevím jak to nazvat
 Amores Peros Muž21 Kategorie
08.07.2006 21:39:37
Amores Peros
"STAČÍ CHTÍT" to je hovadina, chtit nestaci....
Smajlík  no name man Muž24 Kategorie
08.07.2006 21:38:01
*ne teapie, ale terapie...
 no name man Muž24 Kategorie
08.07.2006 21:36:37
NekdoXX
ten clanek mi uplne vystihuje

Amores Peros
hele sorry, ale co to meles za kraviny?
" z introverta je extrovert" Kazdej psycholog ti rekne a potvrdi ze z introverta extroverta neudelas ikdybyses prestrh, na to zadna teapie neexistuje, jako ze kocce se nenarodi pes, z introverta extroverta neudelas. vim jakej sem a vim ze to nejde, mam svy zkusensoti a necim jsem si prosel.
"Jednoduše na sobě makat" Psychika je hrozne krehka a slozita vec a neni to zajet s autem do opravny, to je jako rikat depresivnimu cloveku "tak se vzchop" "delej se sebou neco" ale ty lidi vubec nemaji poneti.
Smajlík  no name man Muž24 Kategorie
08.07.2006 21:29:07
jinak diky vsem za rady a podporu;)
 NekdoXX
08.07.2006 21:28:46
to HelenSmith:
- presne jak rikas - je to tom ze mam spousta kamosu, znamych apod - porad podnikame nejaky akce, ale presto na me sedi preste to co tam psali - i kdyz se kolem tebe mota dost lidi, tak presto se clovek cejti osamelej - neni clovek kterymu bych uplne veril..... (zvlast posledni dobou to vnimam a vadi mi to cim dal tim vic)
 NekdoXX
08.07.2006 20:46:02
Před chvíli jsem dočetla ten úryvek.. a ještě teď se probouzím ze šoku.. až neuvěřitelně to na mě sedí, přesně jako by popisovali co cítím a jaká jsem. Ale přitom mi nepřišlo, že jsem osamělá, ale asi na tom něco bude.. Moc díky za článek, myslím, že jsem částečně prohlídla.
 HelenSmith Žena22 Kategorie
08.07.2006 20:28:46
Tak si najdi na netu někoho, komu budeš říkat své pocity - prostě nebudeš hledat odpovědi ve svém okolí, ale mimo něj a tak narušíš kruh.
 Bauxbakualanuxiwaj Muž24 Kategorie
08.07.2006 19:59:04
Kdyz si clovek cte o ufonech, taky ho muze napadnout myslenka, ze jeho fotr byl ufon.
Nebabrej se v tom a vrat se do reality vsedniho dne. Hledej si lepsi praci za vic penez, shanej si lepsi byt za min penez, hledej Stechovicky poklad, odvadej desatky panstvu atd, co se tak kazdej den dela.
 Strolkas
08.07.2006 19:45:30
Jednoduše na sobě makat. Když mi bylo tak 17 tak jsem byl celkem uzavčený, bez sebevědomí a bez přátel. Ale jedna vlastnost mi nechybí - ctižádostivost, té mám někdy víc než je zdrávo. Prostě se rozhodnout, že to tak nenechám a snažit se. Oklepat se ve společnosti, zkoušet se víc probíjet a časem to půjde a přijde přirozené.

Určitě by se o to měli pokusit všichni co mají takový problém. Dneska mám přátel v každém koutě spousty, z introverta je extrovert, strašně rád chodím do společnosti cizích lidí - navázat další kontakty. A je to mnohem příemnější

STAČÍ CHTÍT
 Amores Peros Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk