Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1268938, vloženo 21.07.2026 15:46:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Asi nezvládám domácnost
Jsem ve znamení panny a ráda vařím, mám ráda domácí pohodu, útulno čisto.
Nechápu to chodila jsem do školy, do práce pol.uvaz na praxi a všechno jsem stíhala.
Povýšila jsem mám o to více práce mám na zaučení v oboru lidi práce mě opravdu pohltila.
Bohužel tím trpí domácnost. Domů dojdu až kolem 6h. večer někdy kolem 5.30 večer ale co nejsem schopna ničeho. Navíc mi ted nabídly kurzy němčiny a já je přijala v rámci profesního rozvoje.Připadám si silně fyzicky unavená ani zacvičit se mi nechce.
Domácnost se musí bohužel přizpůsobit mojemu režimu. Kamarádka říká že ona většinou dělá vše v pondělí že vysaje, vytře dá prát prádlo. Uvaří na 3 dny dopředu, naloží maso na víkend.
Já mám třeba ráda jídlo z jednoho pekáče. Na vysávání jsem měla kdysy robotka ale ten už odešel do večných lovišt a stejně mi přišlo že to dost dobře nepovýsavá.
Jak to máte vy??
 jdjdjd Žena26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.07.2026 22:32:03
Podle mě v tom znamení vůbec nehraje roli :D já jsem třeba štír a uklízení i péči o domácnost mám moc ráda…

Spíše bych si na tvém místě zkusila nastavit nějaký režim podle toho, co ti vyhovuje a co reálně zvládáš. Když má člověk náročnou práci, ještě zaučuje nové lidi a k tomu má kurzy, tak je úplně normální, že večer už nemá energii na úklid a další povinnosti :)

Já to mám třeba nastavené takhle:

Pátek mám většinou velký nákup a zároveň si naplánuji, co budu vařit další týden. Nekupuji úplně všechno přesně na každý den, spíše mám doma základ a podle toho vařím. Vajíčka mám domácí od slepiček, určitou zeleninu si pěstuji a domácího masa mám spoustu. Kupuji především to, co mi fakt ten týden do jídelníčku chybí, za jídlo přílišně neutrácím.
Jinak polévka mi klidně vydrží několik dní a hlavní jídlo také často vařím na dva dny, takže rozhodně nevařím každý den.

Sobota je u mě den velkého. Vysaju, vytřu, utřu prach, projdu pořádně každou místnost, udělám větší praní + zahrádku.

Sobotu odpoledne a neděli mám většinou volnou na odpočinek, ale nepočítám do toho vaření, to mi zas tolik času nezabere a baví mě to.

Přes týden udržuji pořádek. Každý den umýt nádobí, uklidit linku a nenechávat po sobě nepořádek. Když je potřeba něco rychle vysát nebo uklidit, tak to samozřejmě udělám, nezvládla bych neuklizenou domácnost.

Každé dva týdny peru povlečení a peřiny a zhruba jednou za dva měsíce umývám okna. Když potřebuji během týdne vyprat prádlo, tak s tím nemám problém, mám sušičku, takže to mám potom rovnou suché. Teď přes léto ale hodně využívám balkon a sušák :D

Vařím většinou po práci na vícero dní a o víkendu si ráda upeču nějakou buchtu, koláček nebo něco dobrého.

A hlavně bych si z toho nedělala výčitky. Teď máš období, kdy tě práce pohltila, máš novou pozici, zodpovědnost a ještě se profesně rozvíjíš. Domácnost se někdy musí přizpůsobit tomu, jaké období člověk zrovna prožívá.
Každopádně, pokud si zhotovíš cca nějaký plán, podle kterého pojedeš, tak se ti to bude dělat snáz. Budeš vědět, že třeba každý pátek si uklidíš a o víkendu budeš mít pokoj, vařit můžeš jednou ta 2-3 dny, záleží…
 jsembarva Žena22 Kategorie
21.07.2026 19:52:46
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.07.2026 19:49:05
Zkus spíš kurzy češtiny.
 Sorayaaa
21.07.2026 16:49:35
Klasicky jsem dělával v sobotu všechno stylem: nákup, vaření (oběd vynechám, případně fastfood, není čas, spím dlouho a v době oběda nakupuji). Udělám si 2 - 3 různá jídla (více porcí) půlku zamrazím, půlku jím celý týden. Tím, že mám 2-3 druhy jídel, nepřejí se to, střídám to. Poklidím, vysaji, vytřu, na nádobí mám myčku, na prádlo pračku a sušičku, to se dělá samo. Pak večeře, TV, spát. Neděle je kompletně free. Výlet, lenošení, dle počasí a nálady. Přes týden nic nedělám, jen dám nádobí do myčky, oblečení mám dost, jen dávám do prádla. Další víkend jen vyndám jídlo z mrazáku, odpadá vaření, vymýšlení, nakupování. Místo toho udělám větší úklid, když mám dokončeno, mám free. Neděle zase free...
Smajlík  Ten jenž bude
21.07.2026 16:12:30
Já mám na to přítelkyni, a holky schopného přítele...
Smajlík  Čitatel

Akce a slevy - 3 za cenu 2

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk