Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1236214, vloženo 19.06.2024 14:09:17 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Feri - co přispělo k odsouzení?
Co myslíte, že přispělo k důvěryhodnosti svědkyň? Nebývá zvykem, že se ženám v tomto věří až takhle absolutně, zde ale ano.

Můj soukromý tip: celkový obraz. Jsem stejný ročník jako Feri a mí spolužáci z gymplu s ním chodili na přednášky a na kolej.
Co mi dosvědčili všichni, v době, kdy ještě nikdo o znásilnění nemluvil, že Feri je agresivní. Ohání se vlivem typu "budeš dělat, co chci, nebo se postarám, že jsi dostudoval/dopracoval/atd.". Šikanátor, který využíval slabostí jiných a veřejně je ponižoval. Predátor, který se nonstop dopouštěl harašení a obtěžujícího chování.

Takže si myslím, že pokud zpovídali jeho spolužáky a donesly se jim tyto výpovědi, dotyčným ženám uvěřili hlavně proto, že to, co vypověděly, je shodné s tím, co o něm vypověděli jiní, a že tahle konzistence svědectví podpořila důvěryhodnost.

Mimo jiné jeho vliv je možné vysvětlení, proč mu do postele lezly "dobrovolně".
A proč vypověděly po letech, kdy zjistily, že jeho vliv není až tak velký.
 Božský Hirohiko Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.06.2024 12:50:53
Znáte tu písničku jak tam Dominik Feri zpívá "Volby nejsou sexy, z těch nemáš erekci!"?
 Ludwa
20.06.2024 12:14:02
Je za tím pochopitelně aktivismus a různé ideologické a nátlakové skupiny, viz Nejedlová a její Konsent, které ovlivňují rozhodování soudů.
Znásilnění v minulosti bylo, nemá pravdu Psycholog psychiatr, ale znamenalo to že někdo skočil na ženu v noci ze křoví, povalil ji a úřadoval.
Feri byl asi arogantní frajírek, ale přišili mu znásilnění za to, že souložili sice dobrovolně, ale měli rozdílné názory na antikoncepci. Nebo že spolu sice souložili mnohokrát dobrovolně, ale jednou se jí zrovna moc údajně nechtělo, tak bum ho. Anebo že jednu sváděl asi moc zhurta, než jak by si slečinka představovala, tak šup tam hned pokus o znásilnění.
Evidentně zhrzené a duševně nevyrovnané ženy, které měly roky výčitky, že podváděly svého přítele a podlehly tomu, jenž měl moc a slávu a tajně doufaly, že budou tou jeho jedinou. A jak se vyrovnat s výčitkami svědomí? No že tu vinu přehodím na jiného a očerním ho!
Ale revoluce požírá své děti - Feri byl také velmi progresivistický a angažoval se v nebezpečném hnutí Me too, hlásal feministickou a gender ideologii a ani ve snu by ho nenapadlo, že to může sežrat i jeho...
Smajlík  hominid Muž45 Kategorie
20.06.2024 09:50:48
>LDV
Souhlas, ty časové odstupy jsou problém. Setkal jsem se třeba se situací, kdy u soudu bylo 5 svědků, jednání probíhalo po více než třech letech od události. Jeden ze svědků si úplně spletl místo a čas - prostě mluvil o něčem úplně jiném, druhý si vymyslel osobu, která tam zcela prokazatelně nebyla, třetí tvrdil, že se tam dělo něco, co se vylučovalo s jeho přítomností na místě a pouze čtvrtý to řekl sice správně, ale pro změnu porušil nějaká právní ustanovení. Pátý svědek řekl, že už si nic nepamatuje, dva další svědci byly na tom vlivem stáří a nemoci tak, že už se nemohli účastnit soudního jednání a poslední svědek preventivně rovnou umřel.

Proto (a nejen proto) říkám, že všechny takové věci se mají řešit hned a neodkládat je, protože to pak jen zbytečně komplikuje správné dotažení případu do konce tak, aby to bylo spravedlivé pro všechny.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
19.06.2024 22:26:29
wut: seznam nás s neveřejnými informacemi ze spisu, ke kterým máš zjevně přístup.
 Božský Hirohiko
19.06.2024 21:28:03
wut:

Napsals-

Feriho kauza je hlavně prohra české justice, kde jsou schopni poslat člověka do kriminálu na základě jedna pani povídala.
----
Já jsem napsal, co jsem o tom případu Feriho četl v tisku.
Sporný rozsudky soudů byly a budou nejen v ČR, ale i v jiných státech.
Co se týká případu Feriho, tak velkej problém je to, že to bylo souzeno s velkým časovým odstupem.
 LDV Muž46 Kategorie
19.06.2024 21:21:44
LDV

Jo, slyšel jsem o zatarasení dveří nočním stolkem a pak taky o tom, že tam vlastně žádnej noční stolek nebyl a pak taky o tom, že tam vlastně byl, ale fyzicky by byl naprostej nesmysl ho táhnout ke dveřím.

Nicméně už jen ta přestava, jak nacamranej Feri začne ve 3 ráno stěhovat nábytek ke dveřím ložnice před tím, než znásilní "mladou a nezkušenou sedmnáctku", je jak ze špatný detektivky...

Feri je možná arogantní hovado, ale soud si má svý rozhodnutí obhájit pořádně. To co soud vypouštěl na veřejnost za sračky, tak z toho se mi protáčely oči v sloup. Představa, že soudy odsužují do kriminálu jen na základě toho, že se "soud domnívá", "soud nemá důvod nevěřit" a "byla mladá a nezkušená" ...

Jako sorry, ale politický procesy v 50. letech, kde komunisti s neomezenou mocí mohli dělat co chtěli, tak i oni si odůvodňovali své rozsudky líp, než tohle znásilnění bez násilí...

Feriho kauza je hlavně prohra české justice, kde jsou schopni poslat člověka do kriminálu na základě jedna pani povídala.
Smajlík  wut Muž35 Kategorie
19.06.2024 21:10:54
wut:

napsals-
Navíc soud sám říká, že násilí ve Feriho znásilnění nebylo a byl odsouzenej jen na základě toho, že holky byly mladé a nezkušené a on zkušený.
---
Já jsem např. četl, že údajně Fari např. zatarasil dveře, aby jedna z těch poškozených nemohla odejít z dané místnosti atd.

Výrazný problém v takových případech je ten, že je to souzeno až po delší době.

Dám smyšlený příklad:
Osoba A po dlouhé době obviní osobu B z toho, že osoba B znásilnila osobu A. Osoba B byla vedoucí v nějaké firmě a osoba A byla podřízený vedoucího. Osoba A obviní osobu B až poté, kdy přestane v té firmě pracovat, s odůvodněním, že předtím se obávala msty osoby B.
To je určitým způsobem absurdní, řešit nějakej takovej trestnej čin s výraznou prodlevou - v tom smyslu, že někdo vyčkával a pak se rozhodl, že tedy někoho obviní. Po delší době můžou být výpovědi svědků zkreslené atd.

Docela známým příkladem z minulosti bylo např. odsouzení boxera Tysona, za údajné znísilnění jedné ze soutěžících soutěže miss v USA.
 LDV Muž46 Kategorie
19.06.2024 21:01:03
Vím o té kauze docela málo informací a mám informace jen z tisku. Myslím si, že je možný i to, že Feri se choval při soudním jednání arogantně a tím si to zhoršil. Pravděpodobně ale byl odsouzen proto, že se jednalo o víc případů. Kdyby se jednalo jen o jedno obvinění ze znásilnění, tak by pravděpodobně maximálně "vyfasoval" podmíněnej trest.
 LDV Muž46 Kategorie
19.06.2024 20:53:31
Božský Hirohiko

Já sám osobně jsem se setkal s tím, že 20 lidí proti jednomu orchestrálně lhalo jen proto, aby si opatřilo prospěch.

Spousta lidí pak bude vypovídat lživě jen protože se jejich výpověď takhle "předpokládá".

Tedy pokud někdo oslovil každou, se kterou Feri v minulosti spal, tak věřim tomu, že z tich třeba 20-50 holek našli 5, které si po letech tak nějak vzpomněli, že je vlastně Feri tak trochu přiznásilnil.

Navíc soud sám říká, že násilí ve Feriho znásilnění nebylo a byl odsouzenej jen na základě toho, že holky byly mladé a nezkušené a on zkušený.

Tak co to je za kecy?
Smajlík  wut Muž35 Kategorie
19.06.2024 20:21:49
Sven: Netflix nemá šanci, práva už koupil Pornhub. Feri tam bude mít svoji kategorii.
 Roju
19.06.2024 16:12:08
Dej tomu cas, vse se dozvis, uz se chysta scenar pro miniserii na Netflixu.
Feriho prej bude hrat Hadek....
 Sven
19.06.2024 16:03:11
V minulosti pojem znásilnění nikdo neznal, co z toho plyne? Lidi se zbláznili!
 Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
19.06.2024 15:33:16
Přesto byl oblíbený a uměl udělat dojem. Tohle ženám nějakým způsobem imponuje. A kromě toho ho ještě kryl Schwarzenberg, který tohle chování, byť v menším, měl také. Viz například to vyjádření o kozách šestnáctek. Nevím no.
 ofinka
19.06.2024 15:08:04
Prolhaný novinář: z médií jsem převzal jen fakta. Např. to, že Feri byl usvědčen a odsouzen.

Dohaduju se proto, že se často zpochybňuje věrohodnost svědků a obětí, a proč tedy policie "věřila" tak snadno. Můj typ je prostě konzistence výpovědí, určitě Ferimu dělali něco jako psychologický profil a určovali, s jakou pravděpodobností je schopen takového jednání.

Znásilnění je, vyjma znaků fyzické obrany, tvrzení proti tvrzení. Obávám se, že pokud by trvali na materiálních důkazech, drtivá většina znásilnění projde, protože jde o zločin těžko dokazatelný.

Proto si myslím, že se dokazuje pomocí různých svědectví a srovnávání výpovědí, aby se určilo, zda oběť lže či nikoliv.
A protože to, co se o Feriho jednání mihlo v médiích, odpovídá dokonale tomu, co mám z první ruky, soudím, že ke stejnému došli i oni.
 Božský Hirohiko
19.06.2024 15:03:45
Gleit: Teď se dozvím, že jsem zlý panic.
 Lord Detektor
19.06.2024 14:56:48
Nevím, co přispělo k odsouzení Feriho, protože jsem s ním nebyl v jeho ložnici a nevím co tam dělal a nebyl jsem u soudu ani u výslechů. A předpokládám, že většina zdejších uživatelů je na tom stejně. Tudíž je zbytečné rozebírat něco, o čem nic nevíme, než jen to, co píšou v médiích. A média psala, že Saddám Husajn má doma atomovky a že vakcína Pfizer je tečkou za covidem. Médiím se nedá věřit ani předpověď počasí.
Smajlík  Prolhaný novinář
19.06.2024 14:52:29
Lord detektor
Smajlík  Gleit Muž99 Kategorie
19.06.2024 14:47:38
Pokud by to ty ženy věděly předem, nebo by to zjistily záhy poté (a to pokud vím zjistily dost brzy poté, co se kolem něj začaly motat), bylo by logické se takové situaci vyhnout.

Pokud to však věděly a podvolily se tomu režimu, tak to bylo jejich rozhodnutí, nikoliv donucení.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
19.06.2024 14:24:58
Hrnku?
 Lord Detektor
19.06.2024 14:22:38
Svůj příspěvek jsi vložil(a) do nespravné kategorie. Bylo provedeno přesunutí. V případě opakování hrozí blokování vstupu na portál. Prosím zvol příště správnou kategorii. Děkujeme za pochopení.
Smajlík  Administrátor Muž Kategorie

Akční cena

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk