Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234749, vloženo 19.05.2024 07:42:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chybí mi nějaké šťastné vzpomínky
Z dětství a dospívání nemám žádné šťastné vzpomínky. Nevybavím si ani jednu. Už jsem o tom přemýšlel v dospělosti mnohokrát, zda nejsem jen příliš depresivní osoba, která ze sebe dělá chudáka. Nikdy se mi nepodařilo na žádnou vzpomenout. Proto na dětství vůbec nevzpomínám a z těch prvních osmnácti let si vybavím jen pár špatných zážitků.

Docela závidím dětem, které měly hezké dětství a mají na co vzpomínat. Já žádný takový základ nemám. Byl jsem velice úzkostlivý, ale rodiče to vůbec neřešili. Nebyl jsem zneužívaný ani týraný. Ale jinak jsme byli chudší rodina. Rodiče měli kladný vztah k alkoholu i silnému kouření a celkově život vedli neschopně a hloupě. Nestarali se o mě, protože tvrdili, že tím mě vedou k samostatnosti, ať si vše řeším sám. Dokonce se považovali za chytré, jak to dobře vymysleli, nemusí nic dělat a ze mě vyroste samostatný člověk. Třeba už někdy na základní škole, když jsem byl nemocný, rodiče mě posílali samotného k lékařům atd. Když museli se mnou, protože to třeba té doktorce bylo divné a asi jim to řekla, tvářili se strašně pohoršeně, že jsem nemocný a otravuji a něco potřebuji. Musel jsem brzy dospět, vše řešit a navíc jsem se nemohl s rodiči poradit nebo je žádat o pomoc. Nezajímalo je to a později jsem si uvědomil, že s jejich rozumovými schopnostmi je zbytečné od nic chtít nějaké rady. Nejlepší pravidlo bylo, že co mi poradí, to rozhodně dělat nemám. Nakonec jsem to byl já, kdo ve svém dětství řešil problémy rodičů a snažil se napravovat, kde oni selhali. Každý den jsem prožíval tu úzkost, co bude zase zítra za problém. Prožíval jsem frustraci, že rodiče jen všechno zkazí, ale pořád mají kecy, že jsem dítě a musím je poslouchat. Měl jsem jen starosti a nic, co by mě bavilo. Volný čas jsem proflákal. Školu jsem proflákal. Žil jsem s pocitem, že dětství je vězení a nezbývá mi nic jiného, než čekat na dospělost. Nejvíc jsem to prožíval ke konci dospívání na střední, kterou jsem ani nechtěl studovat. Ty čtyři roky byly nekonečné.

Teď už to je pryč a žiji si celkem slušně. Jen mívám divné pocity, když se mě třeba někdo ptá na dětství, že má odpověď je nic.

Pokud jste to přečetli, zajímalo by mě, jak to na vás působí. Co si myslíte o člověku, který své dětství vymazal ze své mysli?
 Disonance Muž35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.05.2024 19:13:55
Působí to na mne smutně. Je mi to líto. Rozumím tomu.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
19.05.2024 18:47:11
"Já to spíš vnímám jako velké zdržení, které jsem musel pak dohánět."
Což znamená, že už jsi ho dohnal - a tím pádem se tím už nemusíš zabývat vůbec.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
19.05.2024 17:32:06
pro Fajnšmeker1989

Děkuji za odpověď

pro Kroutimhlavou

I tobě děkuji za odpověď

pro Michal-222

Je pravda, že je lepší řešit budoucnost. Souhlasím, že si člověk výmluvami na někoho nebo něco nepomůže. Já to spíš vnímám jako velké zdržení, které jsem musel pak dohánět.

Pro Odlišný

Děkuji za zastání
 Disonance Muž35 Kategorie
19.05.2024 12:09:24
Odlišný:
To je sice hezké, ale tím, že budu celý život dávat své neúspěchy za vinu někomu jinému si nijak nepomůžu.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
19.05.2024 11:46:54
Farad : A já si myslím přesný opak, rodiče své dítě mají vést a vštěpovat hodnoty, mají ho správným způsobem formovat, pokud to rodiče nedělají, dítě se to nemá od koho naučit a proto může jít po špatné cestě. Nikdo se nenarodí jako nejrozumnější nejzodpovědnější člověk, to až výchova ho k tomu učí. Autorovo kašlání na školu a poflakování je jen důsledkem špatně vedené výchovy.
 Odlišný Muž25 Kategorie
19.05.2024 11:24:23
Mám trochu pocit, že si za to můžeš i sám. Takto to na mne působí. Taky že jsi proflákal školu i volný čas, za to rodiče moc nemůžou.
 Farad
19.05.2024 10:42:41
Vzpomínky nevzpomínky, obecně bych řekl, že je dobré se zabývat spíš budoucností než minulostí...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
19.05.2024 09:59:51
Disonance, měl jsem to celkem podobne. Hlavně otec selhal, s následky špatně zvolené středni školy se potykam dodnes.
U mě ale hodně zachranili prarodiče, takže po materiálni stránce to tak špatně nebylo. I když mě selhání obou rodičů vede k tomu, že vlastní rodinu nechci, protoze rodinne vztahy přináší žal. Po všech problémech hlavně s otcem, který miluje alkohol, nadělal si dluhy, a je povahove nesnesitelny, chci mít hlavně klid. Takže nejsi sám, koho to poznamenalo.

Od fimiska nic dobrého nečekej, je to zapskla a zla osoba, která je tu naložená jako kysle okurky v laku , by mohla jedovate škodit.
 Kroutimhlavou
19.05.2024 09:46:53
Na první honitbu si uchováváš jistě dobré vzpomínky.
Smajlík  Jedet Rojka Muž22 Kategorie
19.05.2024 09:25:49
Tak ani ja nemám na detstvo, respektíve skoršie roky dobré spomienky. Vážne nie je jedinej veci, ktorú by som si v spomienkach rád pripomínal. Celkovo, myslím, môžem povedať, že celé tie roky boli pre mňa iba o schopnosti zmieriť sa s nepríjemnou skutočnosťou. Takže sa v tvojich riadkoch trochu aj vidím.
 Fajnšmeker1989 Muž34 Kategorie
19.05.2024 09:02:39
Pro ano

Jsem rád, že ses od rodiny odpoutala. To je dobré udělat. Ne se jim snažit zavděčit, jak se někdy stává.

Pro fimísek

Myslel jsem, že dnes už dnes každý ví, že apel na horší problémy je argumentační klam. Chce to zapracovat na své emoční inteligenci, abys mohl lidem radit lépe.

Pro Jedet Rojka

Měl. Ale nikomu nevadilo, když mi je bratr rozbil. Takže pak jsem ani nic nechtěl, abych nemusel prožívat další frustraci.
 Disonance Muž35 Kategorie
19.05.2024 08:49:47
A hračky's ňáký mňel?
Mňel's vůbec ňáký hračky?
Smajlík  Jedet Rojka Muž22 Kategorie
19.05.2024 08:11:26
Krásně jsi se politoval ( on to za tebe nikdo jiný neudělá :D ), ale věř mi, že jsou horší věci. Jsou děti, jimž před očima umírala mamka, jsou děti, kterým vyhořel byt, jsou děti, které neměly rodiče vůbec, někdo v dětství prodělal rakovinu, atd. Tak nefňukej veverko!!
Smajlík  fimísek
19.05.2024 08:07:50
Ja si nemyslím nic, mam to podobne. O me se taky nikdo nestaral. Na zakladce jsem mela silene bojůvky s matkou, ktera milovala bratra. Nakonec mi řekla, ze pro ni neexistuju a nazdar. Prala a varila jsem si sama. Co uvarila ona, ja si nesmela vzit, protoze to bylo pro vsechny krome me. Na moje otazky mi nikdo neodpovidal, jen ignorace. Na druhou stranu jsem si taky mohla odejit z bytu klidne o pulnoci vez dovoleniz protoze jsem nikoho nezajimala. Jednou jsem neprisla domu 3 dny a přišla mi jen sms (po tech 3 dnech), jestli se jeste hodlam vratit nebo ne. Párkrát me i vykopli z domu, nakonec to bylo definitivní. Kdyz se mnou nekdo mluvil, bylo to jen ve smyslu "jsi k ničemu, jsi nikdo, stydime se za tebe, nikdo te tu nechce, jsi hloupa, tlusta atd" ...

Kontakt temer neudrzujeme. Jen vyjimecne s otcem, kdyz nekdo z nas něco potrebuje, ale jinak se o osobních vecech nebavime vubec. O matce ani bratrovi nevim vubec nic.
Smajlík  anoPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč