Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234712, vloženo 18.05.2024 11:44:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Propadlá klenba nebo něco jiného
Od mala mám ploché nohy, ale nijak se neprojevovalo. V roce 2019 jsem udělal největší chybu svého života a kvůli tlaku okolí jsem skákal debilní parkour, hlavně různé přeskoky laviček, kdy člověk skákal ze země přes celou lavičku na zem na druhé straně lavičky, takových skoků byly tisíce. Dva měsíce poté začaly bolesti paty a bolesti příčné klenby (taková ta přední část nohy za prsty, co se dotýká země), ale většinou jen na dovolené po několika dnech celodenní chůze. Pak to na 3 roky utichlo a v létě 2022 se to znovu objevilo při celodenní chůzi (po semestru, co jsem nikam nechodil). V červenci 2023 se objevily šílené bolesti příčné klenby při každém kroku i při krátké chůzi. Pak vložky z lékárny bolesti vyřešily, ale od října 2023 se vrátily naprosto šílené bolesti. Od ledna mám ortopedické vložky na míru přesně podle mé nohy a od února magnetoterapie a rehabilitace a cvičím na to. Už vložky bolesti vyřešily, ale pak se postupně vracely a teď mě opět šíleně bolí úplně každý krok, i když jdu třeba jen z postele na záchod, tak to je peklo. Teď u lékaře mi řekli, že artróza tarsu (bolest paty) a propadlá příčná klenba jsou dvě nesouvisející věci. Ptal jsem se, zda to nemůže být něco z parkouru, řekl, že se mohlo stát ledacos, ale na rtg nic takového vidět není. Bolí mě chůze, stání a dokonce po chůzi nohy i ve vzduchu, v posteli. Za dnešek jsem šel jsem z postele na záchod a zpátky, nohy jsou ve vzduchu a přesto chodidla šíleně bolí.

Tak se ptám. Myslíte, že to je skutečně jen propadlá klenba? Babička má taky propadlou klenbu a chůze ji zdaleka tolik nebolí jako mě. Nemůže to být něco jiného? Nemůže to být nějaký úraz z parkouru, který po 4 letech již není vidět na rtg? Jaký obor lékaře mám vyhledat ohledně toho, jestli to není něco jiného? Nemůže tam být něco poškozeného parkourem, co způsobuje tu bolest, když propadlá klenba u mnoha lidí nezpůsobuje takovou bolest?

A co vy, komu propadlá klenba taky způsobovala nesnesitelné bolesti, že vás šíleně bolel úplně každý krok? Podařilo se vám bolesti cvičením odstranit, že opět šlo bez problému celý den chodit? Po jaké době se to podařilo?
 N6L4 Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.05.2024 00:29:18
Texa: Tobě teda cvičení na klenbu bolesti odstranilo?
 N6L4
18.05.2024 23:12:56
Fimísek ----------> plochá noha od narození je dost raritní úkaz.

Archivářka ---------> A tobě se to teda zahojilo úplně úplně?


Jsem zvědavá, co ti nakonec najdou a co ti zabere 🙂
 Texa
18.05.2024 19:00:00
Nemůže to být Morton neuralgie? Klenba a paty mě často brní, což jsem ortopedovi zapomněl říct. Jak se zjišťuje Morton neuralgie? Odhalil by ji ortoped z rtg?
 N6L4
18.05.2024 15:47:41
Archivářka:
Cvičení to asi nezhoršuje, jsou to normální cviky na propadlou klenbu, ale pokud příčinou bolestí není propadlá klenba, ale únavová zlomeninu, tak dává smysl, že cviky na propadlou klenbu moc nepomáhají.

Mně to občas pobolívalo na podzim 2019, pak to bylo dobré. Pak se to začalo vracet v létě 2022 na dovlených při celodenní chůzi, ale naprostá šílenost to je od července 2023, kdy to leckdy bolí i při jednom kroku z postele, ale právě vložky na propadlou klenbu to na pár měsíců vyřešily. I ty cviky mi přijde, že pomáhají, vždy při nich je to příjemné.
 N6L4
18.05.2024 15:09:59
A dodávám, že klidový režim bez berlí, kdy tu nohu ač málo, tak stále zatěžuješ, v podobném případě dlouhodobě nevyřeší nic.

Berle máš od toho, abys té nemocné nože ulevil úplně.
 Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 15:05:30
Jakákoliv neléčená zlomenina může znamenat špatný srůst poškozené kosti, ta je pak logicky náchylná k opětovnému zlomení.
 Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 15:03:15
Nevím, nejsem lékař.

Únavové zlomeniny se často vyřeší i samy od sebe, pokud jim nepřidáš zátěž. Takže to může být i důvodem, že se to vrací - na čas je to ok, ale pak se to objeví znovu.
 Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 15:01:56
Autore, moje stehenní kost už byla ve stádiu, že by se při neopatrném pohybu odlomila úplně (ne odemlela, překlep).

V případě nejsilnější kosti těla, která nese celou váhu člověka, někdy bývají potřeba kyčelní náhrady a x měsíců na lůžku bez pohybu.

Tvůj případ se týká malých kostí chodidla, které bývají jednou z nejčastějších lokalit vzniku únavových zlomenin a léčí se dobře - jde o malé kůstky. Ty se žádné náhrady bát nemusíš. :))

Cvičení, které to zhoršuje... Tvl . Jako bych zase viděla své terapie, které to jen zhoršily i mně.

Jo, klidně zkus zmínit, že známý tvého rodinného příslušníka lékaře slyšel o takovém případu, jako jsem měla já, a že se na důvod obtíží přišlo až díky rezonanci.
 Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 15:00:34
Archivářka: A sedí ti k tomu to, že vložka z lékárny na propadlou klenbu vyřešila bolesti na 3 měsíce a o půl roku později vložka na míru přesně podle mé nohy to opět vyřešila na 3 měsíce, ale pak to vždy přišlo zpátky? Sedělo by to k únavové zlomenině?
 N6L4
18.05.2024 14:54:14
Archivářka: Díky moc. Ale jde to i po tolika letech napravit? Jinak já jsem celkem klidový režim měl bez souvislosti s nemocí chodila během prvního ročníku na vysoké škole, to jsem v podstatě nikam mimo školu nechodil.
 N6L4
18.05.2024 14:50:41
Archivářka: Říkáš, že kdy se to po půl roce neodhalilo, tak by se kost úplně odemlela a byla by nutná „operaci a doživotní náhradu“. Co to znamená doživotní náhrada? S tím jde normálně fungovat a bezbolestně chodit? Mně jde o to, že to je už 5 let od toho parkouru.

Naše sezení zakončuje tak, že propadlá klenba je začarovaný kruh a jediné, co by mohlo pomoct, je cvičení, které samozřejmě dělám předepsané už skoro tři měsíce, ale teď se to zase zhoršuje.

V pondělí mu teda zavolám, zeptám se, zda nepředepíše magnetickou rezonanci. Myslíš, že pomůže, když to, co mi radíš, mu řeknu s tím, že mi to řekl můj strejda profesor patologie?
 N6L4
18.05.2024 14:39:26
Určitě to jde.

Bude tam riziko toho, že ta kost nesroste 100% perfektně, ale to je minimální. Tobě se to ozývá i několik let po tom, jelikož sis nikdy nedopřál ten režim, cos potřeboval. Pokud jsi tam tehdy únavovou zlomeninu měl a ta se ti pak zahojila, tak to místo stejně už bude do konce tvého života náchylné na regresi.

A únavové zlomeniny většinou srostou v pohodě. I ta moje podceněná a hodně závažná je dnes už jen minulostí. :)
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 14:36:56
U mě šlo o nepřiměřenou váhovou zátěž v pracovním prostředí, spojenou s nedostatkem spánku a špatným stravovacím režimem.

Odnesla to ta nejtenčí část stehenní kosti, těsně vedle kyčelního kloubu (krček stehenní kosti). Zlomeniny v této části těla bývají doménou lidí nad 80 let a často k nim dojde úrazem. U mě k tomu došlo dlouhodobým přetěžováním a ubohým stravováním.

Začalo to jako píchavá bolest v tom místě na boku při chůzi. Rtg nic neukáual, bylo mi tedy řečeno, že mám asi zkrácené svaly/šlachy a předepsali mi chiropraktické terapie, které mi to ještě víc pokazily. Jen jedna mladá holčina odtama mi řekla, že tady něco nehraje a ať si okamžitě vyžádám tu rezonanci. Předtím jsem byla jsem poslána i na neurologii, zda nemám poškozené nervy, a pak i na gyndu, jestli nejde o mimoděložní těhotenství. Na rezonanci, kterou jsem si vydupala, jsem pak šla s obavou z nádoru v pánevní oblasti.

Po rezonanci na mě zdejší lékaři koukali jak na magora a ptali se, co jsem měla za úraz, jelikož po půl roce neléčení té zlomeniny už byla ta kost zralá na to se odmlit úplně, což by pak mohlo znamenat i operaci a doživotní náhradu... :) Proto už dnes říkám, něpodceňovat nic a stát si za svým.

K těm bolestem:
Většinou mě bolela ta lokalita zvenčí u pánve, jakoby z boku, ale vystřelovalo to i do stehna a lýtka. Později to už bolelo i v noci a nemohla jsem na tom boku spát.

//Vůbec nezmínil, že magnetická rezonance je možná. //Jak jsem říkala, tohle prostě doktor nenabídne sám od sebe, protože jde o velice nákladný scan. Pokud to neprojde, zkusila bych si od tohoto ortopeda vyžádat doporučení na TRAUMATOLOGII. Tak se právě řeší zlomeniny a případné řešení úrazů. Jako pokud ti on není schopen a ani ochoten pomoct, zatímco ty máš stále bolesti, tak nevím, čím zakončuje vaše sezení...
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 14:31:14
Archivářka: Takže u tebe léčba začala 6 měsíců po úrazu? U mě to je už pět let od toho parkouru. Je s tím možné něco dělat po takhle dlouhé době?
 N6L4
18.05.2024 14:26:28
Archivářka: Díky moc. Takže únavová zlomenina jde vyléčit i takhle po letech? Tys teda měla únavovou zlomeninu a léčbou po delší době se to podařilo vyřešit, že chůze už nebolí. A kde přesně jsi ty bolesti měla? Já v bříšku nohy (přední část za prsty, jak se dotýká země, a v menší míře v patách. Takže jsi měla pekelné bolesti z únavové zlomeniny, ale léčbou se to i po delší době podařilo vyřešit, že už můžeš normálně chodit?

Já ortopedovi v pondělí zavolám a jak myslíš, že ho přesvědčit, aby předepsal tu magnetickou rezonanci? Ve středu jsem tam byl, doslova jsem se ptal, zda to nemůže být něco z parkouru (neříkal jsem únavová zlomenina, protože o takové nemoci jsem nevěděl, že existuje) a on mi odpověděl, že stát se mohlo leccos, ale na rtg to vidět nebylo. Vůbec nezmínil, že magnetická rezonance je možná. Pokud on odmítne, tak se prostě objednat k jinému?
 N6L4
18.05.2024 14:16:29
N6L4:
Potřebuješ berle, dostatek klidu a minmální zátěž a vápníkový suplement na předpis, aby se urychlilo hojení té nalomené kosti. Na chození někam mimo domov můžeš rovnou zapomenout, já jsem strávila 8 měsíců doma a i po bytě jsem chodila o berlích.

Jenže tohle je něco, co musí být nejprve potvrzeno doktorem, který tě správně diagnostikuje.
 Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 14:14:38
Mám podobnou zkušenost.

Spousta doktorů na specializovaných pracovištích už je vyhořelá, bo jim tam chodí lidé s každým prdem. Když jsem tam tehdá přišla já, doktor mě vyšetřil a ještě se usmíval a chlácholivě mi říkal, že mi napíše rehabilitace (v reakci na to, že se bolestí nemohu na tu bolavou nohu ani postavit). Zkrátka jsem působila jako někdo, komu se nechce makat, tak proč mu dopředně nediagnostikovat hypochondrii a kopr. A věřím, že takových lidí podobní lékaři mívají taky víc, než dost.

Když se pak přišlo na to, že se mi skoro půl roku neléčila v tu dobu už akutně rozšklebená krčku zlomenina stehenní kosti, dopktoři mi volali s prosíkama a omluvama, že je to u ženy věku 30 let vysoce nepravděpdoobné, a blá blá... A dovedeš si představit, jak mi bylo, když mi v podstatě nikdo nevěřil, že opravdu ty bolesti mám, ale nikdo mi nemohl odpovědět, čím jsou způsobené.

Pokud k ortopedovi chodíš jen tak, zkus mu říct toto, co jsem ti napsala - leckdy zkušenost jiného pacienta může přesvědčit. MR není levná záležitost a doktoři se ji zdráhají předepisovat, sle ve tvém případě je to podle mě víc, než potřeba. I kdyby tam totiž bylo jiné poškození měkkých tkání, reoznance to odhalí a potom může přijít odpovídající léčba.

Pokud ani na toto tvůj dosavadní doktor neuslyší, pak požádej obvoďáka o přiřazení jinému ortopedovi.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 14:11:31
Archivářka: Díky moc. Co když to je ta únavová zlomenina? Jde to nějak léčit? Na internetu čtu, že operace únavové zlomeniny je raritní a že se většinou léčí „vyležením“? Pokud to je únavová zlomenina, jde to takhle po pěti letech vůbec nějak léčit?
 N6L4
18.05.2024 14:05:23
Archivářka: Díky moc. Já k ortopedovi chodím normálně bez žádanek. Udělal rtg, když jsem se ho ptal, zda to nemůže být z parkouru, řekl, že se mohlo stát ledacos, ale na rtg nic nebylo. Naposledy mi přišlo, že je nějaký nerudný, kdyby se stejným problémem tam chodím opakovaně. Takže mě napadlo jít k jinému ortopedovi, říct mu, jak mě to bolí, že ortoped na jiné klinice si myslí, že to je jen propadlá klenba, ale strejda profesor medicíny si myslí, že by to mohla být únavová zlomenina.
 N6L4
18.05.2024 13:45:20
Autore, nejdřív k obvoďákovi, který ti napíše doporučení k ortopedovi. Žádanku na RTG ti napíše ortoped (běžný nejlevnější postup). S tou žádankou pak půjdeš na ortopedickou ambulanci, kde udělají snímek, s ním půjdeš zpátky za ortopedem a domluvíte se na dalším postupu.

Pokud rtg nic neodhalí, VYŽÁDEJ SI DOSLOVNĚ si tu magnetickou rezonanci, bo tohle se nedává každému jen tak (na mou únavovou zlomeninu se taky přišlo až po pěti měsících, protože rtg nic neukázal a nikdo mi ho ani nedoporučil v těch měsících opakovat :) )

Z toho, co popisuješ, by to rozhodně mohlo být tímhle. Mohl sis kdysi díky tomu parkouru něco jen lehce naštípnout a potom to bylo křehké. Pak stačí jen běžná zátěž a může se to začít plíživě zhoršovat.

Držím palce.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 13:45:01
Měl by tě odeslat obvoďák, a na doporučení napsat STATIM, nebo AKUTNÍ- ať nečekáš zase půl roku.
Smajlík  fimísek
18.05.2024 13:44:05
Vše je příčina a následek
Smajlík  Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
18.05.2024 13:33:23
Do jakých ordinací mám zavolat kvůli vyšetření, zda nemám únavovou zlomeninu a do zánět šlach?
 N6L4
18.05.2024 13:15:40
Archivářka: Díky moc. Teď to hledám a únavová zlomenina se nemusí vždy zobrazit na RTG. Na RTG mě ortoped poslal až v lednu 2024, parkour trval od února do května 2019. Co čtu o únavových zlomeninách, tak to na to celkem sedí, přechod z klidného života bez většího pohybu náhle do velmi aktivního, což se u mě tehdy stalo. Je však možné, že se to projevilo po dvou měsících, pak byl tři roky klid, pak se to zhoršovalo a 4 roky od parkouru se to změnilo v naprosté peklo? K jakému doktoru mám jít s podezřením na únavovou zlomeninu?
 N6L4
18.05.2024 13:03:01
Zvážil jsi možnost únavové zlomeniny?

Zajdi znovu k doktorovi a nech si udělat rtg nebo magnetickou rezonanci.
 Archivářka Žena33 Kategorie
18.05.2024 12:48:10
Může to být propadlá klenba, ale také zánět šlach. Měla jsem to a bolí to stejně. Doporučila bych ti, aby sis koupil něco na šlachy, klouby. Také to může být těmi vložkami. Tím, jak násilně upravuješ nožní klenbu, tak stejné násilí pácháš i na svalech nohy. Pokud máš vrozené ploché nohy, tak podle mě je lepší jen cvičit, protože máš vrozenou skladbu kostry odpovídající plochým nohám. To se změní jen těžko. Zkus ty vložky používat třeba jen na krátkou dobu, cvičit a něco na šlachy a klouby. To jsou mé zkušenosti, nejsem lékař ani ortoped. Měli jsme doma také takový problém.
 fimísek
18.05.2024 12:32:34
Bohužel ti neporadím. Možná by stálo za to, najít lepšího lékaře i kdybys tam měl nějakou dálku dojet. Zdraví máš jen jedno
 Dušička
18.05.2024 12:11:49
Nemůže to být Morton neuralgie? Chodím k ortopedovi, ale jak se diagnostikuje Morton neuralgie? Je možné, že ho to nenapadlo a tak mě na vyšetření Morton neuralgie neposlal? Mně při chůzi, stání, ale i pak v posteli brní nerv v příčné klenbě. Ale o Morton neuralgii čtu spíš, že to jsou bolesti v prstech, ale ty nemám. Ortoped, ke kterému chodím, nemá nejlepší hodnocení.
 N6L4
18.05.2024 12:04:14
Teremtete: Cvičím na to dva a půl měsíce a teď v posledních deseti dnech je to největší peklo, jaké kdy bylo.
 N6L4
18.05.2024 11:58:55
Mám pocit, že na to existují nějaké cviky. Když je ti 22, tak jsi v tom směru ještě tvárný a nadějný na zlepšení. Přesně o tom ale nic nevím.
 TeremtetePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč