Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1230802, vloženo 25.02.2024 12:04:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vysoké pracovní tempo
U všech mých dosavadních zaměstnavatelů bylo vražedné pracovní tempo a všudypřítomný stres. Neustále dodělávám něco po večerech, aby bylo hotové to, co hotové být má. Nejsem perfekciosnita, dělám spíše"minimum" ale v dobré kalitě, pracovní kariéra mě nijak nebere a nemám ambice šplhat po korporátním žebříčku. Stejně ale narážím na to, že objem práce který je dimenzovaný na danou pozici se za 8h/denně nedá stihnout.

Jsem ok s tím být flexibilní a vpřípadě potřeby (1-2x měsíčně) zůstat v práci déle. Ale realita je mnohem častější, v práci se nezastavím, jsem v neustále tenzi, hasím to, co zrovna hoří a dlouhodobě takto fungovat není udržitelné. V poslední práci, kde jsem se vymezila, že po večerech pracovat nebudu, tak mě při první příležitosti vyrazili (a vlastně tomu rozumím, když tam byli jiní "debilové", kteří po večerech pracovali bez jediného slova.)

Jsem z toho dlouhodobě vyčerpaná, vím, že takto nemůžu fungovat dál, ale zároveň nevím, jak z toho křečího kolečka vystoupit. Po skončení pracovního dne jsem totálně odrovnaná, nemám sílu na nic. Stává se ze mě zombík pohlcený systémem. Pracovní život mě celou pohlcuje a vyčerpává. Přemýšlím nad alternativou různých prací, ale v rámci officových pozic to bude (dle toho co slyším od kamarádů) všude podobné. Alternativa ne officových pozic je většinou ještě náročnější a za směšné peníze.

Potřebuji si to nějak přenastavit v hlavě, nenechat práci, aby mi ubírala tolik energie a zasahovala do mého volného času. Jinak se jednoho dne probudím v blázinci. Jsem vděčná mladé generaci, že začíná tyhle očekávání zaměstnavatelů trochu brzdit :D.

Co vám pomohlo hodit se v práci více do klidu i při vysokém pracovnímtempu? Bylo by krásný vyřešit to tak, že odejdu, ale vystřídala jsem 3 práce a všude to bylo v bleděmodrém to podobné.
 Upracovaná Žena33  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.02.2024 23:58:00
Postup o schod výš!
Udělej si někde rekvalifikaci, specializaci, nový obor a možná i zajímavý.
Nech dřít ty ostatní.
 Quakie Muž77 Kategorie
26.02.2024 00:25:15
Mám to taky tak. Já chci jít na mateřskou, stejně mi to pořád předhazujou. Taky je to o vedoucím, jestli se zastane zaměstnanců nebo leze řediteli do zadní části. Nesmíš si to tak brát, musíš je mít na háku.
 Hean31
25.02.2024 21:34:05
Upracovaná

Neumíš komunikovat s nadřízeným. Není nic snadnějšího, než říct šéfovi to, co nám píšeš tady.

Já když viděl, že mi nesou další práci a nebyl čas, tak jsem jim rovnou řekl:
"Hele padám na hubu, jestli to chceš, tak si prostě 3 měsíce počkáš a nebo najmi dalšího člověka."

Případně je dobré dělat nějaké elementární KPI, pak přijít a říct:
"leden 200 položek v pohodě, únor 250 položek a nevim kde mi hlava stojí, březen 300 položek, tak počítej s tim, že 50-100 se prostě nestihne a přeteče do dalšího měsíce, najmi brigádníka nebo nějakej půlúvazek, nebo před sebou budeme valit balvan."
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
25.02.2024 19:27:25
no, není to sranda ta dospělost... bohužel to vypadá, že tak v 70% zaměstnání to bude podobné.
U nás: vývoj IT, obchoďák slíbí modré z nebe, pak se zjistí, že to řešení nebude tak easy, jede se na krev, testuje se na krev. Ty bezdětný jedou jak tu někdo psal víkendy, 60 hod přesčas za měsíc, maily v neděli v 19:30 a odpověď čekají do hodiny.
Ty s rodinami to mají nejtěžší...chceš přidat? hm, nemáš přesčasy... no .... uvidíme Pepíku... ... .... po nátlaku přihodí 1500 hrubého a čekají, že na 3 roky dáš pokoj. Ví, že z hypotékou na 30 let jim výpovědí hrozit nebudeš.
Co s tím neporadím, sám se s tím peru.
 ach jo 33
25.02.2024 19:01:26
Nová generace přijímá tvé díky =)

Základní je nepracoval v korporatu. Buď na sebe, chceš-li mít peníze a teoreticky neomezený limit příp. přejít do neziskové či státní sféry. Platy mizerné, ale neodrovnáš si zdraví. I když náročné to občas je.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
25.02.2024 18:19:01
pracuj nie pre peniaze, ale sabotáž. jednoducho sprav niečo zle , alebo presne podľa predpisu a zákona, teda tak,že to nebude fungovať. pritaj to a nechaj vyhniť. uvidíš ten manage frmol v práci potom. ak by ťa chceli obviniť, vyhovor sa , prípadne urob blbá. tí manage sú poväčšine tak blbí, že ich ani nenapadne ,že niekto nechce peniaze , ale poriadnu zábavu. taknech tije práca zábavou. ak sa budeš o ňu triasť, práve vtedy prácu stratíš, ak sa budeš z nej smiať, budú mať pred tebou rešpekt. nebudú mať páku na to, aby ťa mohli vydierať.
 urbi et orbi
25.02.2024 14:38:44
Vítej v dnešním světě. Věř, že je to velmi podobné na většině pracovišť. Když jsem před 10 lety začínala pracovat po VŠ, byla to celkem pohoda. Těch 8 hod v práci bylo opravdu co dělat a někdy by i celkem frmol, ale po práci padla.
V posledních 2 letech ke to něco úplně jiného. Téměř každý den si něco nosím domů a to na pracovišti bývám 9 hodin (nechodím na obědy a pracuji i v obědové pauze). Do práce jezdím vlakem a pracuji i ve vlaku. O víkendech mi to vychází tak 4 hod práce na den.
Je to ke zbláznění. Spousta lidí odchází (nezvládají tempo, hlavně ti s dětmi). Nové ale téměř vůbec neberou.
No, mám taky malé děti, zatím nějak přežíváme, ale je to strašně náročný, často se cítím úplně na konci sil.
Nemám přátele, koníčky, prostě jen pracuju (když ne do zaměstnání, tak na baráku).
Když slušně prosím o menší balík úkolů, ukazují mi dveře. Před 14 dny jsem dostala velký projekt na statost úplně sama a to je jen takový doplněk navíc mé normální práci. Dva kolegové odmítli a byli odejiti. Já se zatím zkouším s tím minimalisticky poprat, ale potím krev. A za celý projekt, který budu dělat minimálně do konce června, dostání usmolených 8 tisíc a to jsem si ještě musela dupnout, pač mi nechtěli dát NIC NAVÍC!
Jen btw můj plat je okolo 30 čistého, takže slabý průměr ČR.
Manžel to má v práci stejně. Zrovna mi říkal, že má cca dvojnásobek práce oproti roku 2019 a za stejný plat!
Já jsem před 2 lety pracovala u jiného zaměstnavatele a bylo to velmi podobné.
Nevím co poradit, sama jsem v háji.
 Obludička
25.02.2024 13:56:51
Můžeš zkusit najít jinou práci, těžko říct, jestli si pomůžeš.

Nebo taky můžeš zapracovat na tom, abys v životě měla něco, co tě bude nabíjet, takže nebudeš zaseknutá jen v kolotoči práce-doma. Dělá se to blbě, když je člověk unavenej, ale když se necháš semlít, půjde to ještě hůř. Pravděpodobně půjde o něco, kde jsi akční, ne jen sezení před obrazovkou. Ale pokud pomůže i to, tak proč ne...
 tralanka
25.02.2024 13:55:57
Spominam si, ako som videl isty dokument o tovarnach, kde ukazuju celu vyrobu nejakeho druhu tovaru...
Tam v istej tovarni v USA, pri pase sedela asi tak 120-150 kilova cernoska, s jednou rukou nieco trosku robila a s druhou rukou do seba tlacila za plnej prevadzky, obrovsky hamburger.

Myslim teda, ze nasincovi sa teda moze len snivat o takom lezernom pracovnom tempe. D
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
25.02.2024 13:51:42
Bez práce zde dostávají velmi slušné peníze jen cigoši! Ostatní musí pracovat.
 fimísek
25.02.2024 13:41:07
Máme to teď v práci úplně stejně, nevím co s tím, je to na hodně místech a je to čím dál horší. Chodím z práce do práce, o víkendu odpadnu a dávám se dohromady. Nemám náladu ani sílu jít do kina nebo kamkoliv jinam. Co s tím nevím, podle se s tím moc dělat nedá, leda se na vykašlat, ale z něčeho žít musíš, takže otroč dál.
 Soraya Žena85 Kategorie
25.02.2024 12:46:10
Napadá mě pouze si najít jinou práci. Jak jsi říkala, když se vymezíš jenom ty tak tě vyhodí. Leda přesvědčit i ostatní, ale to bude asi takřka nemožné.

Ale práce ve které se nepředřeš, domů odchazíš s tím že už máš hotovo a kdyby ne dodělá to další směna a je za ní slušná mzda se sehnat dá. Práci jakou děláš ty bych nedělal, nestojí to za to.

Zkus každý den něco pohledat a snad se ti do pár měsíců něco povede najít.
 666#
25.02.2024 12:43:16
Normální ženská spíš zapracuje na sobě a najde si rentiéra, než ze sebe dělat otroka, tak to zkus. Fajn ženy podle mě nepracují. Vidim v okolí.
Smajlík  yrthh
25.02.2024 12:42:40
chyba neni v tobe ale v de bilnim zamestnavateli, bohuzel posledni roky je problem najit slusne placenou praci za normalnich pracovnich podminek, vsude podstav s tim, ze ten trouba zamestnanec se rozkraji
Smajlík  nesnesesesesestrouPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2