Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1230750, vloženo 24.02.2024 12:01:39 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Česká nátura - Proč tomu tak je?
Dobrý den, nechci aby byl ten titulek zavádějící. Přejdu rovnou k věci. Často si všímám jak jsou k sobě Češi (zvláště na internetu) sarkastičtí, hrubí, pomlouvační, odsuzující, nebo mají tendenci neustále do někoho šít.

Proč tomu tak je? Osobně jsem docela atypický Čech, i když mám maminku i tatínka bílé Čechy, mám exotický vzhled a nikdy jsem se s typickými Čechy moc neidentifikoval. Na druhou stranu, pokud bych měl říct k jakému národu mám na světě povahově nejblíž byli by to zrovna Češi a ČR vnímám jako svou domovinu.

Je tu však věc kterou jsem zmínil v prvním odstavci. Chování některých českých spoluobčanů. Takoví lidé by se dali označit termíny jako "hulváti" nebo "křupani". U lidí z jiných zemí jsem se s tímto chováním nesetkal (až na Rusy, kde je to možná ještě o něco horší). Myslíte si že je to nějaká slovanská hrubost?

Chápu, že každý národ dokáže být dementní. Ta česká demence je však v něčem specifická. Je to taková nepřejícnost, zapšklost, xenofobie (tady tím myslím skutečně odpor k cizímu).
Vidím v tom možná komplex malého národa, ale rád bych to rozklíčoval lépe.

Všímám si na sobě, že jsem jako houba za svůj život nasál některé vzorce chování z českého prostředí které se mi nelíbí.

Pokud si vezmu např. takové Thajce kteří žijí v daleko větší bídě než my, musím uznat že to jsou častokrát mnohem lepší lidé.

Touto zpovědí jsem nechtěl nikoho urazit. Chtěl bych zahájit slušnou a věcnou diskusi která bude pro nás všechny nějak plodná.

Děkuji.
 Poki3794 Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.02.2024 00:48:21
Malinová šťáva

nic z toho co si napsal, neada duvod k tomu, proc by se jakekoliv obyvatelstvo melo prizpusobovat nebo prijmat nove pristehovalce z druhe casti sveta!
Neni to povinost zadne ze me a ani naroda. KAzdy narod ma svoje specifika a to i rasy.
a nesouhlasim, to ze ma nekdo zkusenosti ze se k nejakymu cizakovi nekdo choval nezdvorile nic nevypovida. Porad je tu uz ted presprilis cernochu a muslimu a zanedlouho tu bude i tri prdele filipincu.

hlavnim duvodem je nase populace a ta jen cita 10 mil. Si predstav, ze se sem postupne budou prisirat etnika ktere nemaji problem s populaci. Si vem afriku nebo muslimsky svet ... z jake pozice bíla zena osocuje etnicke cechy ze neprijmaji cernochy nebo muslimy?
tady lidi umirali za svoji identitu a nezavislosti a pak si tu prijede houf cernochu a usadi se tady bez boje...tj. vlastne vsude na zapade. Jen proste si prisli a usadili se a domorodec bile zeme je musi prijmout a chovat se k nim slusne? TOhle se nikdy predtim nedelo a je to chyba.

BIle zeme nepotrebuji cizince z tretiho sveta....to treti svet potrebuje belochy.
 lokas
24.02.2024 18:28:37
napsals-
Vidím v tom možná komplex malého národa, ale rád bych to rozklíčoval lépe.
---
Nemyslím si, že chování některých lidí v ČR je zapříčiněno tím, že ČR je relativně malý stát. Myslím si, že jednou z příčin je podvědomé přejímání určitých vzorců chování, např. už v dětství od některých nepříjemných učitelů ve škole.

Je možné, že historicky to souvisí s politickým vývojem - tedy že po dlouhou dobu trval určitý útlak - v období existence Rakouska Uherska, potom v období okupace Německem a potom v období komunistické totality. Tedy v dlouhém období nebyly tolerovány určité odlišné názory a tento vzorec chování lidi podvědomě přebírají - v jednotlivých generacích.
 LDV Muž46 Kategorie
24.02.2024 17:55:25
Malinová šťáva. xenofobie (strach z neznámého) je běžnou součástí lidského, ale i zvířecího života. I proto před tebou budou zvířata v přírodě utíkat, protože nevědí, co od tebe čekat (nebo právě tuší). A takové zvíře se dá sice "ochočit", aby si na tebe zvyklo, ale chce to čas a trpělivost.


Ggrrff: Rumuni, amíci a mnoho dalších je hrdo na svoji vlajku a velice rádi ji všude vystavují a ohánějí se ní. To jen u nás se stalo nošení české vlajky projevem "dezolátství" a "flastenectví".
V jiných zemích by takové urážky byly řešeny velmi rychle a autoři by dostali přes hubu. Ovšem u nás to funguje nějak jinak. Když půjdeš s českou vlajkou na demonstraci, tak tě hanlivě nazvou "flastencem", kdežto když půjdeš s uktrajinskou, tak jsi český hrdina a správný člověk.
 taktovidimja
24.02.2024 14:48:22
Leoš Máčala: Rumuni taky nejsou vždy nadšení ze své země, ale jsou na ni hrdí. Když to srovnám s Českem - všude člověk vidí rumunské vlajky, a to není žádný svátek. Jsou schopni natírat lokomotivy do rumunských barev nebo je aspoň zdobit proužky v barvách trikolóry.
Jednou mi kamarádka učitelka říkala, že má ve třídě půlku cikánů. Zeptal jsem se jí, jestli jsou s nimi nějaké problémy. Vůbec tu otázku nechápala.
 Ggrrff
24.02.2024 14:38:47
taktovidimja: Češi ale jsou xenofobní. V Americe je to dáno spíš tamní výchovou, ve školách se tam střílelo už dávno a není to tím, že by si snad brali příklad z islámu. Je tam přílišná svoboda a rozmazlenost dětí. A když si jiné země pouští za své hranice všelijaké uprchlíky neomezeně, nemohou se divit, že se mezi nimi najdou i teroristé. I tak to ale není důvod mluvit o celých národech jako o špíně a chovat se k nim nepatřičně. Když chce někdo platit eurem namísto korun, ještě to neznamená, že je terorista a znásilňovač.
Smajlík  Malinová šťáva
24.02.2024 13:55:26
podle mě si třeba někde v Rumunsku nebo kdekoliv jinde zakládajou po netech diskuze typu Rumunská nátura-proč sou rumuni tak napiču a pičujou na svou vlastni zemi tak jako ty na svoju. stejěn jako v každé zemi nadávajou na svoje politiky atd. neni to jen záležitost čechů
 Leoš Máčala
24.02.2024 13:46:09
Malinová šťáva: Máš pravdu, že muslimů a islámu se Západ nebál a přijímal je ostošest. A oni se jim odvděčili přizpůsobením se, poctivou prací a vděčností. Nebo ne?

Na wiki snadno najdeš toto:
Globální index míru (anglicky Global Peace Index, GPI) je pokus měřit relativní pozici národní a regionální mírumilovnosti. Index zkoumá tři hlavní témata: úroveň bezpečnosti ve společnosti, rozsah domácích a mezinárodních konfliktů a míru militarizace.

V r. 2019 skončilo to "hrozné" Česko na desátem místě na světě.

A kde jsou ty západní země, které někteří z nás obdivují za tu vstrícnost vůči všem migrantům a které jsou pro mnohé vzorem demokracie a práv všech na všechno?

Takové země musí být jistě daleko před námi, ne? jejda, ale ony jsou až za námi. Kde dělají západounijní soudruzi chybu?
 taktovidimja
24.02.2024 13:30:39
Mně česká mentalita vyhovuje: schopnost sebeironie, averze k patosu, umění si udělat srandu úplně ze všeho.
V porovnání s cizinci máme velký všeobecný přehled, řekla bych i vysoké IQ. Porovnej třeba průměrného Čecha s průměrným Američanem.

Situace na cz webech je způsobena tím, že se v posledních letech dostala k netu i totální lůza.
 Teta Dana Žena44 Kategorie
24.02.2024 12:32:29
Mně taky přijdou Češi hodně xenofobní a v podstatě kulturně "nepřizpůsobiví". Tím nemyslím, aby se vykašlali na svou kulturu. Ale tady je problém v tom, že spousta Čechů neuznává ani své tradiční hodnoty, a už vůbec nepřijímá cokoliv cizího. Když sem přijdou muslimové, Češi se ohání křesťanstvím. Ale kolik je tady křesťanů? Češi si všechno své nechali vzít a teď se bojí toho cizího. Jsou to hodně uzavření lidé a vlastně jakýkoliv "kontakt navíc" s cizími lidmi je obtěžuje. To je také jeden důvod, proč se mi lépe komunikuje např. s lidmi z východních zemí. Jsou všemu otevřenější.
 Malinová šťáva
24.02.2024 12:22:10
Je to dáno historicky.
Český národ často musel improvizovat a musel se přispůsobit.Slovem přispůsobit znamenalo i měnit tvář,švejkovat a být opatrný jelikož národ jako celek neměl žádnou kolektivní sílu.Vzpomente si za 2 sv.valky ,kdy mu hrozilo totální vyhlazení.
Odbojová činnost se našich krajinach nedala dělat někde ve skrytu lesů a hor museli ji dělat lidé co rano šli do práce a pak musel v utajení dělat např.zakázanou cinnost.
Vzpomeňte si kolaborování za různých režimů,Čecháčkovská povaha se projevila naplno.

Čecháckovska povaha je zakořeněná a je to dáno historicky.
Nikdy tu nebyla žadná rozhodující oblast vždy se Čech musel smířit s aktualnim stavem a tomu se přispůsobit a pak kecat v hospodě .
 simon
24.02.2024 12:18:18
Souhlasím s tebou. Spousta lidi v ČR je nepříjemná. Třeba v pátek jsem si všimla, že do busu nastoupil cizinec a chtěl platit eurem. Čekala bych kladnou reakci, kdy řidič vysvětlí, že eura nebere. On mu řekl velmi hrubým tónem.. Eura nebereme vole. Tady jsi v Čechách vole. Vystup si vole jestli nemáš česky koruny. Byla jsem hodně krát v zahraničí a takhle hnusně se ke mě nikdo nechoval. No a takových příkladů mám hromadu.
 SušenkaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2