Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1230741, vloženo 24.02.2024 09:59:55 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nebaví mě mluvit
Je to něco, co většině problémy nedělá, ale mě zkrátka nebaví mluvit. Obzvlášť, není-li k tomu dobrý důvod. Lidi kolem mě dokážou i hodiny v kuse mlít o úplných hovadinách, když to řeknu takhle. Zkrátka mluvit a mluvit, nacházet další a další témata k diskuzi, ale mně to absolutně nejde. Děsí mě myšlenka, že s někým budu muset vést takovou tu nucenou konverzaci o ničem - o tom, jaké je počasí, jaké by eventuálně mohlo být, co kdo z nás zažil na cestě, apod. Nejhorší je, že nemám potřebu mluvit ani o tom, co mě baví - jen představa, že budu někomu cpát něco, co ho ve výsledku ani nemusí zajímat, je mi odporná. Však to znám sám, jak jsou do mě někteří lidé schopni absolutně bez zaváhání a neustále hučet rozumy a své záliby, ačkoliv je mi to úplně jedno a jen ze slušnosti přikyvuju, eventuálně ze sebe vypustím nějakou krátkou frázi, protože je mi na druhou stranu blbé takového člověka hrubě setřít s tím, že mě ve skutečnosti spíš obtěžuje. S většinou udržuju virtuální kontakt, takže čistě psanou konverzaci, u níž se můžu sám rozhodnout, kdy odepíšu, v klidu si své odpovědi promyslet a nebýt tlačen jako v reálu okamžitě a pohotově reagovat, i když na to zrovna nemám náladu. Do toho všeho mám obecně dost kontroverzní a odlišný pohled na svět a věci kolem, takže když už bych se odhodlal mluvit a otevřeně, dost lidí mě bude považovat za cvoka, nebo jinak vyšinutého člověka jen proto, že jen neopakuju to, co chce většina slyšet.

Kde je problém? Vnitřně toužím po tom být jako ostatní, nemít před každou plánovanou sociální situací úzkosti z toho, že budu vůbec muset mluvit. Mám stejně tak touhu být nevyčnívající součástí společnosti, umět se bavit jako druzí. Ale pocity jdou proti tomu všemu. Vždycky jsem byl díky své nemluvnosti za tu divnou, černou ovci. První věci, které si na mě všichni všimnou, je že skoro vůbec nemluvím. Nemám zkrátka o čem, nenapadají mě vhodná témata, dodatky, nic. Najednou mám v hlavě prázdno. Ubíjí mě to. Setkal jsem se jen s málo lidmi, kteří by to měli stejně.

Pro případné nevyžádané rady a porady: Vystavovat se takovým situacím nepomáhá, vždycky se zase rád uchýlím do ústranní a vyžívám se ve své samotě, jen sám se sebou, kde nemusím nic předstírat, nejsem do ničeho nucen a nikdo mě nehodnotí. Radši si čtu, věnuju se svým věcem, apod. Jsem rád sám, ale zároveň mě to štve. Začarovaný kruh.

Zkrátka nechci žádnou radu, už jsem starý dost a zkusil jsem leccos. Nic nezabírá, takový prostě jsem. Akorát jsem potřeboval vypustit myšlenky, nikoho konkrétního s tímhle neobtěžuju a tady se to perfektně ztratí. Kromě toho, že se mi jen tímhle málem neskutečně uleví.

P. S.: To, že dokážu sepsat takovéhle slovy, o ničem nevypovídá. Tady mám čas si to promyslet, můžu donekonečna přepisovat. Psaní funguje úplně jinak, než mluvení.
 Nekec Muž32  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.02.2024 13:12:55
Hezky řečeno od všech. Tady celkem nevídaná věc. I já se s tím částečně ztotožňuju.
 cmos Muž35 Kategorie
24.02.2024 12:34:23
Tak se smiř se svou přirozeností. Už Siddharta Gautama, znáš ho jako Budddhu, řekl, že mluvit se má tehdy, když řečené má vyšší cenu než ticho.

Jinak rada je říkej i to, co považuješ za blbost. Občas to blbost bude, ale časem se naučíš to vychytat. Pokud po tom fakt toužíš. Já se to naučil, ale stejně toho nevyužívám a řídím se buddhovým pravidlem. Protože je mi to přirozené.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
24.02.2024 12:12:37
Mám to stejně. U mě to teda je způsobený tím, že většinou nikam do žádnýho kolektivu nezapadnu, s nikým si nerozumím a lidi mě prostě "neberou," všude vždycky něčím negativním vynikám, jsem ve společnosti upjatá a ve stresu a je to na mně poznat. Přesně jak ty se děsím toho, že nikoho nebude zajímat co říkám, případně řeknu nějakou pitomost nebo hloupou věc, nebo se mi stalo už několikrát, že na mě lidi koukali skrz prsty kvůli podle mě úplně normálním věcem (třeba že chovám kočky...chápu, že většina lidí má radši psy, kočky méně, ale jsem snad proto divná? Nebo že nepiju alkohol...takže hned nálepka nudné abstinentky). Tohle všechno mě úplně odrazuje s lidma komunikovat, cokoliv o sobě říkat, pak mi taky říkají, že jsem nemluvná, nemastná neslaná, atd.
Mám pár kamarádek, které spočítám na prstech jedný ruky, se kterýma se ráda sejdu a popovídám, se kterýma můžu probrat věci, které samozřejmě s nějakýma vynucenýma známýma řešit nebudu, a to mi stačí.
 Takynemluvim
24.02.2024 11:29:30
Tomu docela rozumím. I pro mne je snadnější svoje myšlenky napsat, než říkat. Obvykle je nedokážu formulovat úplně stručně, a ostatní mě nikdy nenechají vysvětlovat tak dlouho, jak bych potřeboval - a tak to vysvětlování vlastně vzdávám už předem. Taky u toho mluvení potřebuju o tématu přemýšlet, není to tak, že bych v duchu zformuloval hotový text a ten potom jenom řekl nahlas.
I když samotná konverzace s lidma mi problém nedělá - jen mi moc nepomáhá s tím, co si sám potřebuju ujasnit.
Všiml jsem si, že mi v tom doclea pomáhá nějaká formální struktura - jako je třeba na psychoterapeutické skupině. Někdo mi přidělí slovo, všichni poslouchají (nebo aspoň jsou potichu), já si řeknu svoje... Taková ta hospodská atmosféra, kdy se všichni překřikují a skáčou si do řeči, mi taky způsobuje, že vůbec nemluvím. Což ale v těchoto situacích obvykle nikomu nevadí :-)
 bilej tygr Muž73 Kategorie
24.02.2024 11:22:56
To mam podobne jak Teta Dana nebo Soraya, taky o me v praci, i driv ve skole rikali, ze nemluvim.. Mezi lidmi se nezapojuju a mlcim.

Kazdopadne teoreticky i introvert se muze naucit socialnim dovednostem..
 jesterka
24.02.2024 10:29:44
Sorayaaa: taky tak
Smajlík  Loca Loca Žena98 Kategorie
24.02.2024 10:29:12
Já to mám podobně. Při nástupu do jedné práce se mě kolegové ironicky zeptali, jestli vůbec umím mluvit. To mě trochu ranilo, tak jsem se snažila zapadnout, ale nic mi to nedávalo - přemílat obecně známá fakta nebo poslouchat něčí storky, které mě vůbec nezajímají...

Psaní funguje úplně jinak, než mluvení.

Přesně tak.
 Teta Dana*
24.02.2024 10:28:29
Neboj, nejsi sám, mám s tím problém odjakživa, myslím že se to nedá moc změnit. Hlavně s většinou lidí není o čem, jak říkáš, tlachaní o ničem. Snažím se přemoct v práci, ale někdy mi to nejde a mám vypnuto. Nevadí mi to s klienty, což je zajímavé, ale tam asi proto, že řešíme konkrétní věci. Vánoční večírky, narozeniny a podobné akce jsou vyloženě zátěžovka.
 Sorayaaa
24.02.2024 10:04:55
Začni číst knihy
Smajlík  Psycholog psychiatr Muž71 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2