Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1223302, vloženo 01.10.2023 21:00:39 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Asi do Prahy nepatřím
Opět jsem se byla podívat domů. Snažím se teď jezdit za rodiči každý měsíc protože to není až tak daleko. A konečně měla jedna kamarádka na mne čas, protože měla konečně volno. A v podstatě jsme si udělali takový den jako za starých časů. A i když jsem moje město moc nemusela, pokaždé co se vrátím mi tam vadí míň a míň věcí.
Jakoby ano, pořád se pár věcí najde. Ale třeba to, že se pěšky dostanu za chvíli někam kde potřebuji a nebo že prostě tam už všechno znám je k nezaplacení.
Mentalitou mi pořád všichni říkali, že jsem pražačka a s tím souhlasím. Obyvatelstvo mi tady v Praze vyhovuje víc. Ale jako fakt nevím. Jsem v Praze téměř 2 roky a v podstatě důvody proč jsem se přestěhovala do Prahy jsem přestala řešit do půl roku.

Kamarády mám jenom kolegy a to stejně jenom občas jdeme někde na jedno a stejně na to většinou kašlu, protože jdu radši hned po práci domů. Takže všechny kamarády mám "doma". A tak mi poslední asi měsíc hlavou vrtá, že bych se vrátila. Určitě už ne přímo k rodičům, ale do podnájmu. Ale vůbec nevím, jestli to je dobrý nápad. Když se někdo ptá, jak se mám, tak to chválím na 100% a říkám, jak bych neměnila a v Praze chci už zůstat. A teď bych přišla po 2 letech, že "hele nazdar Praha je super, ale teď budu tady". Taky se bojím toho, že hodně brzo přijdu na důvody, proč jsem šla pryč a zas bych se stěhovala a už by to fakt bylo trapný.

Nevím vůbec. Co si myslíte vy?
 Toffifee žena Žena20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.10.2023 16:31:31
Takže pochybuju, že seš mentalitou prazacka, je hezky že ti to všichni rikaj ale never tomu. Prazak stejně na tobe hned pozna, že nejsi z prahy.
 Izmer
02.10.2023 08:05:17
Prahu si hodně lidí idealizuje. Vidí jen to pozlátko, ale nevidí do hloubky. Praha je město, které sice má krásnou architekturu, hodně památek, možnosti chodit mezi lidi, kulturu. Dobře se tam pracuje, ale pokud tam nemáš kamarády, tak je to o ničem. Stejně jsi sám, jako kdekoliv jinde. Hodně lidí tam jde jen proto, že utíkají sami před sebou, a pochopitelně před svými démony neutečou ani v Praze.
 fimísek
02.10.2023 07:33:47
Na tohle jsem přišel dávno. Praha je dobrá na vydělávání peněz, na kulturu, na vyhození z kopejtka, ale nepatřím tam. Je to jiná mentalita, nezapadám mezi kolegy, jsem prostě vidle,ajťák co je nejspokojenější v monterkách. Dvakrát třikrát týdně si v oupenspejsu odbouchám svý, kopnout do vrtule a pryč. Vyzkoušel jsem si lecos, bydlel jsem několikrát v cizině, ale jsem prostě přirostlý k rodný hroudě. Za barák 5+1 a pozemek jak kráva platím na hypotéce míň než brácha nájem za zatuchlou 2+kk ve Vršovicích. Takže tak.
 pan Klobouk
02.10.2023 07:02:06
Jde o to kde v té Praze bydlíš a kde pracuješ. Občas zajedu do Prahy, mám to půl hodiny cesty vlakem a jsme na hlavní trati, tak nemusím hledat co kdy jede, prostě jdu na nádraží a tím co přijede jedu. Když projíždím MHD okrajovými částmi Prahy, říkám si, že místní to do centra kde se obvykle něco děje mají stejně daleko, možná dál (časově) než já.
Na Psovi občas vycházejí Taxizkazky, nedávno se tam psalo, že nezáleží na tom v jak velkém městě člověk žije, že jsou hlavní čtyři oblasti. Kde bydlí, kde pracuje, kde nakupuje a kam se chodí bavit.
Jak moc tu Prahu po dvou letech co tam bydlíš znáš? Jsou oblasti, kde jsi ještě nebyla a chceš se tam podívat, až.... ale třeba k tomu nikdy nedojde?
Smajlík  Radič
02.10.2023 04:16:05
Tak zaprvé ti rozumím a myslím že se vůbec nemusíš bát, že by to bylo trapné nebo že by tě někdo kvůli tomu odsuzoval. Pro srovnání: já jsem žila od svých 10 let v Německu a byla jsem tam extrémně nešťastná a ve 20 jsem se rozhodla vrátit do ČR. Podobně jako ty jsem se bála že se do mě lidé budou strefovat, proč jsem opustila takový "ráj na zemi" a zahodila "život o jakém většina lidí sní". Nakonec tady žiju už dva roky a případy kdy to někdo komentoval můžu spočítat na prstech jedné ruky. Většinu lidí to opravdu nezajímá nebo to chápou. Pokud by tě za to někdo odsuzoval, tak je povrchní a nevyzrálý blb.
Smajlík  ExEmigrantka
01.10.2023 23:38:06
Někdy člověk musí odejít kousek dál, aby se mohl podívat z dálky na to celé co měl a mohl to zdravě s odstupem ohodnotit. Taky jsem utekl do světa a vystřídal nějaké to město. A taky mi možná čím dál tím méně vadí domov =) ač tam kromě rodiny nemám nikoho. Ale kde vlastně koho mám, no. Ale o tak, kdybych měl pořádné zázemí někde jinde, domů bych se tolik netáhl... tak doufám, že ho vybuduju dřív, než na to rezignuju :D

Dej tomu ještě třeba měsíc, jak to uvidíš a když tě to bude lákat, klidně se vrať. Ostatní tě zas tak moc hrotit nebudou, neboj :)
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
01.10.2023 23:14:56
Já jsem naopak Pražák, který prchnul do menšího města (Místní obyvatelé by se právem ohradili, že krajské město není žádné "menší město", ale pražskou krev nezapřu.). Stejně jako tobě říkají, že jsi mentalitou Pražák, tak mně lidi často říkají, že jako Pražák vůbec nepůsobím, že prostě patřím na venkov.
Od začátku jsem říkala, že se odstěhuju z Prahy jenom "na zkoušku", abych zjistila, zda mi nebude Praha chybět. Zatím se do Prahy vracet nechci.
Pořád mám v Praze většinu přátel, rodinu a spoustu důvodů se vracet. Občas mě mrzí, že přicházím o některé události, protože jsem pryč, ale do Prahy to mám 2 hodiny, takže ty důležité věci si ujít nenechám.

Vrátit se na trvalo domů, zůstat v Praze, vrátit se třeba jen na chvíli, nic z toho není trapné a nemyslím, že by se nad tím někdo pozastavoval.
A, pokud ti chybí přátelé v Praze, zkus si najít třeba nějakou zájmovou aktivitu, kde bys mohla potkat nové lidi.
 Vicugna pacos Žena24 Kategorie
01.10.2023 22:21:13
Doplneni.

Pomucka 3: pokud jsi "z moravi", NIKDY ti to o naplaveninach nereknou do oci.
Pomucka 4: nejvic te budou buzerovat a ponizovat MORAVACI, protoze to mate v sobe a vsichni si to dotahnete na libovolne misto na zemi!
 Mr D
01.10.2023 21:54:02
1. Do Prahy urcite nepatris.
2. Ridit se tim, "co rikaji lide", je nejbeznejsi zpusob jak si poradne nasrat sam sobe.

Pomucka 1: Az ti budou platit najem, tak maji pravo neco rikat.
Pomucka 2: V Praze te vzdy budou brat jako naplaveninu a pokud jsi z Brna, bude to jen horsi.
 Mr D
01.10.2023 21:23:56
Praha je zlatá loď za děvčaty z Prahy chod to mi zpíval děda, už je mu lehká zem.
 Mira devatenact Muž19 Kategorie
01.10.2023 21:15:04
Myslím si, že tvé okolí tě tak řešit nebude, jak si myslíš. Vůbec nikomu nemusíš vysvětlovat své důvody, ale pokud se k tomu rozhodneš, věřím, že mnoho lidí to bude chápat. Tak jsi holt změnilo názor.. tak holt hledáš něco jiného. Tak se ti holt stýská..
Kolik lidí odešlo na výšku do jiného města a po pěti letech se vrátili domů. A to i přesto, že za tu dobu v novém městě vybudovali nějaké vztahy.
Jen bych si tedy pořádně ujasnila, co tě tehdy táhlo ven a jestli ty věci, které ti kdysi vadily, opět nezačneš vnímat.

Já si taky poslední dobou uvědomuju, jak moc to mám doma vlastně ráda. A to i přesto, že většina mých kamarádů je někde pryč, buď v jiném městě, anebo v zahraničí. A přiznám se, že jsem taky poslední dobou přemýšlela nad tím, kde vlastně po škole chci žít. Ideální stav by byl, kdyby se všichni pro mě důležití lidi přestěhovali tady k nám! :D Ale myslím, že pokud se po škole nevrátím, tak důvodem bude práce a více příležitostí. Nic víc. Co se týká konkrétně Prahy, tak přestože mě tam asi nikdy nic netáhlo, tak tam je nejlepší nabídka práce..

Nedávno jsem potkala jednu Slovenku, která u nás studuje medinu a říkala, jak už těch šest let je na ni moc a jak se strašně těší domů... Takže tohle uvažování není žádná rarita. Možná člověk musí vylítnout a žít jinde, aby si uvědomil, jak to má doma rád.
 Jedna frajerka Žena23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk